Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jano


Jano
senior tag

Tehát a proci meg van P4 2.4C vagyis 800 MHz FSB-s, ehhez kéne valamilyen 865/875-ös lap eddig Asus P4P800/P4C800 Deluxe-ra gondoltam, de mást is ajánlhattok az a lényeg hogy a lapon legyen 3 db vinyónak + 2 CD-nek hely legyen rajta hangchip SATA, lehetőleg 1000-es LAN, FW, és nem árt ha tuningot is bírja a RAM 2db 256Mb-s lenne a Dual channel miatt márkát nem tudom eddig Samsung-ra gondoltam de olvastam itt a PH-n hogy mostanában nem túl jók, de nem kell hogy tuning RAM legyen az túl drága hát ennyi, ja és működni fog-e az új lapban az INNO3D Tornado Geforce2 MX400 32 Mb-s kártyám (azt majd később cserélem)?

A tudás érték!!!

(#2) Jano


Jano
senior tag

Ja még valami az Asus-tól meg ez bizonytalanít el:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40[/L]

A tudás érték!!!

(#3) Jano


Jano
senior tag

Ja és bocsi ha van már ilyen topic, de a keresőt nem tudom használni.

A tudás érték!!!

(#4) Vitus válasza Jano (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Én az abitot javasolnám! Nekem egy is7-e van és a 2.4c 3208Mhz-en megy benne atom stabilan két egyforma 256Mb-os samsung rammal (gyári samsung). Neked ennek a nagyobb tesója kellene az 5 cucc miatt. Szerintem nagyon jó az abit 865 875-ös lapjai is7, ic7.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) Jano válasza Vitus (#4) üzenetére


Jano
senior tag

De ugye aszinkronba, amúgy én is gondoltam az Abitra mert olcsó és ha jól tudom az újakkal már nincsenek gondok mint a régikekkel voltak kondi gondok stb.

A tudás érték!!!

(#6) Vitus válasza Jano (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Persze aszinkronba! De így is szerény 5570/5570-et nyom a sandrában.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) hobizoli válasza Jano (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat az mar jo reg volt:O...


hobizoli

több drón kell ;P

(#8) erdoke válasza Vitus (#6) üzenetére


erdoke
titán

Namost mondjam azt, hogy nálam alapon (FSB200) 5180 MB/s AIDA-ban (ami mindig kevesebbet ad a Sandra-nál)? Nem mondom.:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#9) Vitus válasza erdoke (#8) üzenetére


Vitus
őstag

Igen tudom csak neked valami tuning ramod van nekem meg csak gyári samsung. :) :) de alíg mutat többet a tied mert az enyim is 4800 körül van aidaban. :) a tuning ramoknak az írása az ami nagyon látványos :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) Jano


Jano
senior tag

Hát ja tuningrammal lenne az igaz nekem is az új gép csak az dupla annyiba kerül mint egy samsung.

A tudás érték!!!

(#11) erdoke válasza Jano (#1) üzenetére


erdoke
titán

A 865 sútautra utalva én inkább 875-ös lapot javaslok, ha tuningolni akarsz. Abit IC7 sorozatának újabb tagjain már a NB hűtője se zajos, az enyémen még lejjebb kellett venni a fordulatát. Ha kell a Gigabit LAN, akkor az IC7-G. 3 db vinyót csak úgy tudsz rákötni, ha legalább az egyiket a SATA-ra teszed, de adnak 1 átalakítót hozzá.
Ha nem akarsz tuningolni, akkor a lapgyártó kompatibilitási tablicskujából válassz egy olcsóbb, ''value'' 400-as RAM-ot, pl. TwinMOS, Infineon, Hynix.
Videokártyának mennie kell, ha tudja az AGP 4x-t.

Ja, az FSB csak 200 ezeknél a prociknál. Mindig 800-at mond és ír mindenki.:(((

A legjobb aláírás a héten

(#12) erdoke válasza Vitus (#9) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az én RAM-om nem annyira drága, nettó 15600 Ft-ért vettem darabját a 256-os TwinMOS DDR466-nak. Most 16800-ért láttam, kicsit mentek fel az árak.

A legjobb aláírás a héten

(#13) erdoke válasza erdoke (#12) üzenetére


erdoke
titán

Bocsesz, kimaradt, hogy ez ''csak'' másfélszerese a Samsung 400-asnak (azt kb. 10-11 nettóért lehet most kapni).

A legjobb aláírás a héten

(#14) Vitus válasza erdoke (#12) üzenetére


Vitus
őstag

Jaja! Csak nekem így jött ki még ígyis örülhetek hogy ilyen jól kifogtam hogy 2.6-oin 2.7-en megy 432-436 mhz-en és az időzitések a leglassabbon vannak 3-7-3-3. Még tudnék finomítgatni csak utálom annyiszór újraindítani a gépet :) :) hogy kitapasztaljam a maxot :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) Atlantis válasza erdoke (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Ejnye,dok, ne kötözködj,tudod, hogy értik.:))


>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) Vitus válasza Vitus (#14) üzenetére


Vitus
őstag

''annyiszór'' szégyenlem magam :(

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#17) erdoke válasza Vitus (#14) üzenetére


erdoke
titán

A Game Acceletor-ban milyen beállításaid vannak? Nekem alapon 2-3-3-5-ön megy Street Racer mellett. 220-as FSB-n 2-3-3-6-on is viszi még a Street Racert.

Nem fikázni akartam, csak kíváncsiskodok. Vki próbálta már egyenként állítgatni a GA értékeit? Ha rájönnék pl. hogy melyik miatt kell 5-ről 6-ra emelni, a többit agresszívabbon hagyhatnám. Csakhogy jó meló, elég sok variáció van.:(

A legjobb aláírás a héten

(#18) Atlantis válasza Jano (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is hasonló helyzetben vagyok és ASUS-Abit-Gigabyte vonalon gondolkodom.Leginkább az ASUS tetszik, de a többi sem rossz.
A Gigabyte-ra és az ASUS-ra rá lehet kötni a 3 vinyót és tudnak mindent, amit leírtál!Konkrétan
Abit IC7-G: határozottan fejlődik, a mostani széria már tényleg nem rossz.(Pláne, ha lenne IC7-Max3 itthon).Ezen kívül jól tuningolható.Kár az aktív hűtőért.
ASUS P4C800(-E) Deluxe:szokatlan AMI BIOS(szerintem rosszabb is, de nézőpont kérdése), tuningkirály.Szerényebb felszereltség, drágább, mint az Abit.Ja, meg randább is, de elsősorban nem a külső a fontos. :)
Gigabyte GA-8KNXP: nagyon jó, a három közül a legszebb és szerintem a legnagyobb tudású. Tuningban kissé szerényebb, felszereltsége rendkívül korrekt, kár,hogy ezen is aktív hűtő van.Atomstabil, házat is építhetsz rá:)

Kíváncsi vagyok, hogy döntesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) Atlantis válasza erdoke (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Türelem rózsát terem:). De ha rájössz, írd le, hátha mégis Abit lapot veszek majd.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) Jano


Jano
senior tag

Ugye az Abitnál BIOS gondok sincsenek? Amúgy elég olcsók ezek az Abitok, úgyhogy így lehet maradna pénzem tuning RAM-ra, először megilyedtem hogy csak SATA van az alapon kívül de ha adnak átalakítót akkor no problem.

A tudás érték!!!

(#21) Atlantis válasza Jano (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

BIOS gond tudtommal nincs. Bár szerintem kissé gyakran adnak ki hozájuk újat, de ez inkább előny, mint hátrány, mindenesetre elgondolkoztató...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) erdoke válasza Jano (#20) üzenetére


erdoke
titán

Átalakító akkor szívás, ha TT Xaser házad van, amibe keresztbe mennek a vinyók. Nekem nem fért el az átalakító az oldallap alatt.:(
Dühömben veszek egy WD Raptort, csak nem lehet kapni. Vki tud eladót v. boltot?

A legjobb aláírás a héten

(#23) Atlantis válasza Jano (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

Ja, azért arról az átalakítóról hallottam rosszat is. Én nem bíznám rá a vinyómat, inkább eladnám egyiket és vennék SATA-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) Atlantis válasza erdoke (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

36Gb- ért kiadnál egy 80-120Gb-s vinyó árát? Igaz, hogy gyors, de megéri érte?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) erdoke válasza Atlantis (#21) üzenetére


erdoke
titán

Á, apróbb javítások. Én pl. semmi különbséget nem látok 14 óta, most 16 van fent. Vmi CPU throttling értéket már nem tudok 12,5%-ra leállítani, csak 25-re. Komoly gond.:O

A legjobb aláírás a héten

(#26) Jano válasza erdoke (#22) üzenetére


Jano
senior tag

Nem gond normál házam van. Gondolom az átalakító a két SATA csatornából csinál egy IDE csatit.

A tudás érték!!!

(#27) Atlantis válasza erdoke (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyáltalán lehet tudni, mi az?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#28) erdoke válasza Atlantis (#24) üzenetére


erdoke
titán

Nem tom. Nekem 2 MB cache 7200-as vinyóm van, annál érezhetően gyorsabb lenne. Második körben majd fejleszthető lesz jövő év elején még 1 Raptorral a RAID 0-ért, ha szükségesnek látom.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Atlantis válasza Jano (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem hiszem. Miért kettőből? Inkább egy SATA-ból egy PATA-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) erdoke válasza Atlantis (#27) üzenetére


erdoke
titán

Asszem a hibernálási v. suspend2RAM üzemmódban adod meg a CPU frekijét, tápját, de egyáltalán nem biztos. De talán vmi ilyesmi.:)

A legjobb aláírás a héten

(#31) Atlantis válasza erdoke (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

AHA! Nekem is sajna 2MB cache-sel bíró Seagate-m van. Én inkább nagyobb SATa, vagy a nagyobb 8MB-s PATA felé hajlok.De ez már másik topic témája.:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#32) Vitus válasza erdoke (#17) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem minden alap ott a játék gyorsító auto-n van és a memo is by speed-en amit ilyenkot 3-7-3-3. Én nem veszem fikázásnak mivel ezeket nem is probálgattam még és nemem azok az értékek így jönnek. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#33) Veron válasza erdoke (#22) üzenetére


Veron
őstag

http://www.darkcomp.hu/arlista.htm asszem itt van raptor

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#34) Atlantis válasza erdoke (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Az valóban rendkívül hasznos.:))

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) erdoke válasza Jano (#26) üzenetére


erdoke
titán

Nem, az IDE vinyód hátuljába dugod, és így már a SATA vezérlőre tudod csatlakoztatni. 1 PATA vinyót 1 SATA helyére az alaplapon. IC7-G még annyiban különbözik a G nélkülitől, hogy van rajta egy Silicon Image SATA chip is, tehát összesen 4 SATA vinyó dugható rá, szemben az IC7 kettőjével.

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza Veron (#33) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg. 35 bruttó. Írok nekik mélt, ha lehet. Kösz! :C

A legjobb aláírás a héten

(#37) Vitus válasza Vitus (#32) üzenetére


Vitus
őstag

de ha crossair ramokat vettél volna az xms-t akkor azok mennének neked 426 on 2-5-2-2 őn :) havernak ilyen van

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#38) Jano válasza erdoke (#35) üzenetére


Jano
senior tag

Csak jóval drágáb G-s a simától esetleg valami más különbség nincs?

A tudás érték!!!

(#39) erdoke válasza Jano (#38) üzenetére


erdoke
titán

Hát ez a kettő azért elég komoly, gondolj bele, mennyibe kerül egy gigabites PCI-os hálókártya (van egyáltalán ilyen?) és egy PCI-os SATA chip. Ha elég neked egy 10/100 PCI-os LAN kártya, és nincs szükséged 4 SATA csatira a lapon, akkor jó a G nélküli is. Laphoz hengeres IDE és floppy kábelt adnak ingyé.:)

A legjobb aláírás a héten

(#40) erdoke válasza Vitus (#37) üzenetére


erdoke
titán

Az már tényleg drága (mármint a Corsair XMS), és vinnie kellene a 2-2-2-5-öt 433-on is a gyári speckók szerint, nem?

A legjobb aláírás a héten

(#41) Vitus válasza erdoke (#40) üzenetére


Vitus
őstag

Igen! Akkor bocsi félreírtam :) De én nem értek ezekhez :) Még az intel is új mert én amd-s voltam tegnapig :) akkor vettem ezt a cuccot :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#42) Atlantis válasza Vitus (#41) üzenetére


Atlantis
veterán

Isten hozott az Intel-esek között.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43) Atlantis válasza erdoke (#40) üzenetére


Atlantis
veterán

Kingston-ról mér' nem írtok. Az is van olyan jó, mint a Corsair.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44) erdoke válasza Atlantis (#43) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nincs, és valszeg azért, mert nem gyárt. Kicsit ez a gond az OCZ-vel is, bár az utóbbi időben válogatósabb lett.:D Mármint jobban válogat.

A legjobb aláírás a héten

(#45) Atlantis válasza erdoke (#44) üzenetére


Atlantis
veterán

Mit nem gyárt? Van minden sebességszinten memóriája és ugyanolyan időzítéssel, mint a Corsair-é.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#46) Vitus válasza Atlantis (#42) üzenetére


Vitus
őstag

Köszi! :) Az xt-m volt intel kb. 16 évvel ezelött meg mostis volt egy Nortwood 2.0a-procim de az nem volt jó és akkor xp-te váltottam amit imádtam és imágok is de elismertem, hogy egy a 800-as fsb-s széria nagyon ott van :) Úgyhogy nagyon kiválló most a masina és 3208Mhz-en úgy megy hogy a gyári hűtővel nem megy 60 fok fölé és nagyon stabil :) De majd még befektetek valami bika hűtőbe :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#47) Atlantis válasza Vitus (#46) üzenetére


Atlantis
veterán

Válogatott 2,4C-s

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#48) erdoke válasza Atlantis (#45) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem Kingston nem gyárt memória chipeket, hanem válogatja más gyártókét, főleg Winbondot. Nem tudtad?

A legjobb aláírás a héten

(#49) erdoke válasza Vitus (#46) üzenetére


erdoke
titán

Kérlek szépen, 200-as FSB.:) A 800 az legyen QPB, PSB, ami neked tetszik.

Hűtőnek Zalman CNPS7000-AlCu.

A legjobb aláírás a héten

(#50) Atlantis válasza erdoke (#48) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem, ezt nem tudtam. Csalódás. Bár szvsz ettől függetlenül sem rosszabb, mint a Corsair,vagy ha igen, általában olcsóbb is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.