Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laci23


Laci23
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet kapni alaplapba való kondenzátorokat? Egy-két elektronoikai bolttal beszéltem de azt mondták, hogy nem szabványosak, nem lehet kapni. Igazából nem a kapacitással hanem a kondenzátorok méretével van a probléma. Ismertek olyan üzletet ahol be lehet szerezni ilyen kondikat?

(#2) Cane válasza Laci23 (#1) üzenetére


Cane
őstag

Szgép bontó.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) Laci23 válasza Cane (#2) üzenetére


Laci23
csendes tag

Van ilyen?

(#4) Viktor77 válasza Laci23 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Tudom nem a reklám helye, de a kérdésre a válasz: Hardverem. Oldman boltja, meg is csinálják a cserét.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Cane válasza Laci23 (#3) üzenetére


Cane
őstag

Van, de én még nem voltam ilyen bontóban, ha hasonló problémám lenne biztos felkeresném valamelyiket. Címet nem tudok, de van ilyen bolt vagyis bontó.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6) joghurt válasza Laci23 (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Lomex (http://www.lomex.hu/)
RET (http://www.ret.hu/)
a budai Skála parkolójánál is van két bolt a Bercsényi utcán
stb.

Amúgy mi az az állítólag nem szabványos méret? Milyen messze vannak egymástól a lábak?

A tej élet, erő, egészség.

(#7) balkó


balkó
aktív tag

Szerintem bármilyen jobb elektronikai üzletben kapsz megfelelőt.

(#8) balkó


balkó
aktív tag

Ha írsz róla valami pontosabbat, megkérdem ilyesmivel (elektronika) foglalkozó ismerőseimet.

(#9) janati válasza Laci23 (#1) üzenetére


janati
őstag

Abit-ba 1700 MikroFarádos jüó lesz. Bármelyik elektronikai boltban lesz.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#10) kovbal válasza Laci23 (#1) üzenetére


kovbal
HÁZIGAZDA

Dobj egy emailt a kovbal@kovbal.hu-ra nekem, nem mondom hogy korlátlanul, de azért tudok szerezni. 6.3V-osat, én már kb 80-90 darabot cseréltem alaplapokban, én csak 1000uF-osat használok (kb csak ezt kapok ilyen méretben) viszont ezek sokkal minőségibb kondik, és jobban bírják mint az Abitokba szerelt csoda 2200uF-os F*Sok

(#11) Laci23


Laci23
csendes tag

2700 ill. 1200 microF
6.3V 105C°
Shuttle alaplapokba való.

(#12) Laci23 válasza kovbal (#10) üzenetére


Laci23
csendes tag

2200 helyett teszel be 1000 mikrós kondikat?

(#13) g@bo


g@bo
nagyúr

6.3v 1200 uF kondit hol lehet venni? pls! ;)

(#14) g@bo válasza g@bo (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

wtf...

(#15) djyuri


djyuri
őstag

Ui.: szerintem a legolcsóbb és legegyszerűbb az,ha bontókban vagy egyébb helyeken beszerezni hibás vagy régebbi lapokat és kivenni belőlük...egy-két évig jó megoldás...mögöttem is lapul így még kb 20 db kondi (6,3V 1500mikrós)...és amir beépítettem havernek az még mindig megy... :R

(#16) bikmakmuk


bikmakmuk
csendes tag

Nos én valamennyit konyítok az elektronikához, és az én tanácsom hogy a kitermelt rossz kondik kapacításához közelebbi értékűt tegyél be, és legalább annyi voltos legyen (ha a fesz. nagyobb az nem baj). Viszont ha sokkal kissebb a kapacítása, nem lesz elég a szűrés , lehet valameddíg elketyeg de nem életbiztosítás. Ha túl nagyot teszel, akkor+ feszültség emelkedés lép fel, ami megint nem szerencsés a többi alkatrészeknek.
Bárhol meg tudod venni pár Ft-ér a kondikat, és ha nem is tökéletesen passzol a helyére, akkorse ess pánikba mert a vadi új alkatrészek elég hosszú lábbal vannak. A leg egészségesebb megoldás tényleg az ha másik rossz lapból termeled ki, és ki tudod mérni nincs-e zárlat vagy szakadás benne.
Sok sikert a barkácsoláshoz :C

aki másnak terhe kenész annak fityma tütyme rütyi

(#17) 2544AACD


2544AACD
csendes tag

Helló!

Valakinek van tapasztalata a NIC kondenzátorokkal?
Nippon Industries Company Ltd. (NIC Japan) Founded

Ez a cég azonos lenne a Nippon Chemi-Con céggel?
Mert a logó eltérő.

Minőségileg hová soronátok?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.