Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rdmftw


rdmftw
tag

ha ennek hatására a hardvergyártók bloatwarejeit nem kell felrakni ahhoz, hogy a megvásárolt eszközöd funkcióit kihasználhasd, már előrébb vagyunk.

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez egy jó ötlet szerintem. Én csak arra használnám, hogy lekapcsoljam a LED-et, viszont jó lenne, ha ehhez nem kellene a gyártó saját programját föltelepíteni.

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Halleluja! Még egy pár GB-nyi tök felesleges helyfoglaló a rendszer meghajtón. Már ha nem külön applikációként lesz telepítve, amit első dolgom lesz lekaparni. De gyanítom, hogy ha még lesz is külön app hozzá, attól még lesz egy ki tudja mekkora része, ami eleve bele van égetve a rendszerbe...

Most néztem meg a képeket, hát ez tuti a rendszer része lesz és talán egyelőre megússzuk pár száz megával, de ki tudja később mivé akarja még ezt kibővíteni az MS marketing és "okososztálya".

[ Szerkesztve ]

(#4) nubreed válasza rdmftw (#1) üzenetére


nubreed
veterán

Először majdnem neki estem az MS -nek, hogy most komolyan, nincs ennél fontosabb? De amit írtál, az teljesen igaz. Ha ezzel megkerülhető lesz a sok gyártói bloatware BS, és oprendszerből lehet szabályozni vagy letiltani az egészet, akkor az csak jó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Annak fényében, hogy a legtöbb RGB-t kezelő app egy hulladék, örülnék, ha megszabadulhatnék tőlük, szóval jó ötlet, várom!

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#6) Zoltn válasza SunMount3r (#3) üzenetére


Zoltn
senior tag

Érdekes, hogy még szempont, hogy mekkora a rendszer. Ezt így már rég olvastam. De amúgy egy hasznos funkció ez, előttem már kifejtették. Pláne ha jobban fog működni, mint a gyártók sajátjai. :DDD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#7) anulu


anulu
félisten

iCue és AuraSync nálam sokszor összeakadt, kékhalálba kergetve a rendszert. részemről üdvözlöm!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) SunMount3r válasza Zoltn (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem szempont, ha nincs keret több Gigás rendszer SSD-re. Ja, tudom, de akkor is vegyek olyat a "többiek miatt"! Köszönöm, de nem... Ezek a sok kis "izé-bizék" meg összeadódva azért elég sok tárhelyet képesek lefaragni.

És ki garantálta ezt neked eddig, hogy jobban fog működni, mint a "gyártók sajátjai"? Ok, ezt hagyjuk, ez már a ti gondotok lesz, engem nem érdekel és legyen akkor legalább ebben igazatok, hogy "hátha", nem kívánom az ellenkezőjét se. De ha már a az "app-ok" szóba kerültek, nem lehetett volna ezt is így "opcionálisan", egy Store-ból telepíthető app-al megoldani, vagy hasonló? Jó, nem akarom túlfújni sem, csak írtam valamit az elején és ezzel ennyi lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#9) Sidorovich válasza Zoltn (#6) üzenetére


Sidorovich
senior tag

+1
10.000 HUF alatt lehet már 250 gigás SSD-t kapni. :U
Hacsak nem Raspberry Pi-t használ SD kártyával valaki, nem hiszem hogy ez számítana.

[ Szerkesztve ]

(#10) Solten


Solten
addikt

Jo otlet.

Saor Alba

(#11) fatpingvin


fatpingvin
őstag

hiányzott mint üveges tótnak a hanyattesés...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) fatpingvin válasza Zoltn (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

persze, engedjük csak el mint szempont és nem kell sokat várni rá hogy egy 250GB-os háttértár is kevés lesz... arról nem is beszélve hogy a windows legjobb tudomásom szerint nem tudja szétpakolni magát több különálló partícióra/blokkeszközre.

mondjuk igazából mindegy, aki windowst akar használni az fizesse meg alá a hardvert is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) SunMount3r válasza Sidorovich (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És te honnan tudod, hogy ezen felül "valaki" még mennyi számára tényleg fontos programot fog telepíteni és még mennyi számára fontos adatot is akar rajta tartani (már csak a gyors elérés végett is) és hogy azok mennyi helyet foglalnak még a Windows-on kívül?

"Akármilyen" félketyós SSD-t meg lehet Kínából is rendelni fillérekért, de szerinted pl. én ezt akarom?

(#14) Dragon3000 válasza SunMount3r (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akinek pár GB-on múlik az élete, az ne akarja mindenét ssd-n tárolni, de az a vicc, hogy egyelőre semmit sem tudunk a méret változásról, ha egyáltalán észrevehető különbség lesz benne.

(#15) Sidorovich válasza SunMount3r (#13) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Hogy jön ide Kína? Ezt az árat nem Kínában néztem, hanem bármelyik itthoni boltban. 20-25 körül már 1TB is van bármelyik műszaki webáruházban. Ma nagyon sok minden drága az IT-ban, de talán egyvalami nem: a tárhely.
Neked most a következő Windows Updattel fog elfogyni a hely? Szerinted mennyi helyet visz el az RGB kezelés UI és a mögöttes kód? Gigákat? :D
Ahol szűkösek a hardver erőforrások, ott eleve úgyse Windows 11-et fognak használni, hanem Debian vagy valami még jobban kiherélt Linuxot.

[ Szerkesztve ]

(#16) SunMount3r válasza Dragon3000 (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akinek pár GB-on múlik az élete, az ne akarja mindenét ssd-n tárolni,-> Mondjuk erről csípőből eszembe jutott a "dekadens vélemény" jelző, de inkább már hagyom a témát. Inkább rendesen olvasni, értelmezi és gondolkodni is kellene az egyes hsz.-eken, de hát erre nem kényszeríthetek senkit.

#15 Sidorovich: Ezt most nekem írtad? Jesszus. Ok, "köszi a tippet". Máris töltöm lefelé a legfrissebb Ubuntu-t és dobom kifelé az eddig 20 év alatt megszerzett "Windows-os" tapasztalataimat, meg a meglévő, belakott rendszeremet az általam szokásosan használt app-okkal és azok adataival együtt a kukába...

[ Szerkesztve ]

(#17) nubreed válasza SunMount3r (#13) üzenetére


nubreed
veterán

10.000 és párszáz forintért kapható 250 GB Kingston M.2 SSD, 13000 -ért pedig WD Blue SATA, hazai kereskedőtől, hazai garanciával. Egyiket se mondanám éppenséggel "félketyós" nevesincs kínai szutyoknak.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) Sidorovich válasza SunMount3r (#16) üzenetére


Sidorovich
senior tag

"Inkább rendesen olvasni, értelmezi és gondolkodni is kellene"
Látom a rinyán kívül ha valaki nem ért veled egyet, akkor a nagyképű, magas lóról beszélés is megy. :U

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496 válasza SunMount3r (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy több gigás SSD pedig nem árt egy mai OS alá. :)
Írod, hogy a "ti gondotok", pedig szerintem épp te látsz ebben problémát. Saját példa, a terás WD SN850X-en, ami egy elég korrekt meghajtó, nem foglal 2000 forintot se (21,5 GB) a komplett W11 Home. Ennyiből egy Big Mac szendvicset lehet venni, menüt már nem.

(#20) rdmftw válasza nubreed (#17) üzenetére


rdmftw
tag

ne provokálj tényekkel. én sem értem mit toporzékol itt.

(#21) SunMount3r válasza nubreed (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor vedd meg őket és használd egészséggel. Smiley-Smiley-Klapp-Klapp.

#19 Balika911: Nem járok "Big Mac"-be se. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) nubreed válasza SunMount3r (#21) üzenetére


nubreed
veterán

Én használok is jelenleg is 3 SSD-t de már kell vennem egy negyediket is, az 2 TB -os lesz, 250 gigával semmire nem mennék.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) #72042496 válasza SunMount3r (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendben, hogy nem jársz (én se, mert úgy rendelem ;]), viszont a Big Mac ára egy félvicces alap arra, hogy mi mennyibe kerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Sidorovich válasza rdmftw (#20) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Hát hogy lehet az, hogy 2023-ban nem annyi helyett foglal a Windows mint anno az XP. Ráadásul még van pofája új funkciókkal bővülni is. :))

Én is utánanéztem: friss Windows 11 telepítés elvileg kb. 21 GB helyet igényel. Szerintem ezt fogja megduplázni az RGB kezelés kódja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) nubreed válasza Sidorovich (#24) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem ezt fogja megduplázni az RGB kezelés kódja

:DDD :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#26) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Jezusom :(
Operacios rendszerbe ilyet beepiteni :W

OK

(#27) fatpingvin válasza Sidorovich (#24) üzenetére


fatpingvin
őstag

mi a jó isten foglal azon a rendszeren ekkora helyet úgy, hogy gyakorlatilag nincs rajta előretelepített célalkalmazás? gyakorlatilag egy böngésző amit kapsz és így kb ennyi. se office suite, se egyszerűbb szerkesztőprogramok, se semmi.

ez most nem flame, komolyan nem értem. oké hogy windowson nincsen szoftverek közti shared dependency management de akkor is...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) #72042496 válasza Sidorovich (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gyakorlatilag is annyi, előbb néztem meg (Home verzió, ha számít).

#27 fatpingvin
Az M365 family verzió egyébként 3 GB, ha a Microsoft Office mappába teszi a dolgait.

[ Szerkesztve ]

(#29) Sidorovich válasza fatpingvin (#27) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Szerintem sokat nyom a latba a baromi sokféle (régi és új) hardver támogatása, out of the box, mindenféle felbontással, skálázással, stb. Az ezeket kezelő kódok, driverek mind az OS része.
Oké, hogy régen az XP kevés helyet foglalt, de telepítés után kb. semmi nem működött. Emlékeim szerint még hang és hálózat se volt. Ma egy Windows 11 azonnal használható.

[ Szerkesztve ]

(#30) fatpingvin válasza Sidorovich (#29) üzenetére


fatpingvin
őstag

ehhez képest még mindig a windows az aminél elő szokott kerülni hogy extrább hardverekhez kell a külön driver. szóval emiatt sem értem.

nehezen tudok elvonatkoztatni azon tapasztalataimtól amikor egy eredetileg windowsos gépen egy live Debian bootolása után az előpző tulajdonos ámélkodik hogy jéé, ebben van/működik a wifi/touchpad/webkamera/ethernet/ODD/kisf****m... nyilván van az az eset hogy nincs driver egyáltalán de az ugye egy másik kérdéskör.

nyilván nem fogok úgy csinálni mintha nagyon képben lennék, ugyanis soha nem volt windowsom, de elég nehéz elképzelni. valamihez vagy van a kernelben driver vagy nincs, hogy mi a brand name az meg lényegtelen, a hardver számít.

a laptopomban se AzureWave wifi kártya van hanem egy Atheros AR9462-es, hogy ki gyártotta az édesmindegy.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) Dragon3000 válasza fatpingvin (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már a win10 is ennyit foglalt, így ezen kár meglepődni.

(#32) nubreed válasza fatpingvin (#30) üzenetére


nubreed
veterán

felvetésedben a válasz. Extrább hardver. Ha extrább, akkor miért kéne, hogy alapból tartalmazza a Windows az adott cucc driverét? Ezt ne várjuk már el. Szvsz nem is várható el az MS-től, hogy a 800 millió gyártó minden driverét is tartalmazza a Windows vagy letöltse a windows update -ről. Amúgy meg átlag user átlag gépe, kb 95% -ban le van fedve, nem az van már mint a Win xp-s vagy 7-es korszakban, hogy még úgy kellett drivert vadászni kb. mindenhez is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#33) fatpingvin válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


fatpingvin
őstag

már a win10-en is meg voltam lepve. illetve hát a meglepődés nem a legjobb szó, sokkal inkább a nem tudom értelmezni a helytálló.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) #72042496 válasza fatpingvin (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek Windowsban is régóta működnek már a telepítés után, sőt. Pipa is lennék, ha nem. Azért így is volt, ami miatt pipa lettem.
Elég alap dolgokat soroltál, milyen gépen nem működtek?

[ Szerkesztve ]

(#35) Sidorovich válasza fatpingvin (#30) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nekem éppen ellenkező tapasztalatom van egy friss ASUS PN41 barebone PC-vel. Házi szervernek vettem, de előtte kíváncsiságból többféle asztali OS-t is kipróbáltam, hogy melyik hogy teljesít a gyenge hardveren (2 mag 2.8 Ghz): Windows 11 Pro, Ubuntu, Debian. Ezek közül a Debian-nál nem működött a WiFi csak a vezetékes hálózat, de felbontásból is csak az 1280x1024 ment. 1 óra Google keresgélés után töröltem le, egyszerűen nem akart más felbontáson működni. Gondolom nem volt benne driver alapból az Intel IGP-hez. :(

[ Szerkesztve ]

(#36) fatpingvin válasza nubreed (#32) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké, de akkor MIÉRT EKKORA?

ha a laptopomra megfelelő PCIe adapterrel rá tudok bökni akár egy előző évezredben gyártott SCSI vezérlőt és az plug and play módon fog működni, ugyanezt el tudom játszani hasonló korú TV kártyával, FC vagy SAS HBA-val, mindezt úgy hogy a teljes oprendszerem az összes szoftverrel nincs 12 GB, akkor talán érthető hogy miért nehézkes értelmeznem ezt a helyzetet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) fatpingvin válasza Sidorovich (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

az intel IGP driverei az egyik tipikus példa a normálisan, mainline karbantartott driverekre. ez valami konfigurációs problémának hangzik inkább.

a wifi meg a szokásos dal, ha Intel akkor arra valóban egy generic Debian lemezen nem lesz driver mert szándékosan ki van véve belőle révén nem full free szoftver. vagy még arra tudok gondolni hogy konkrétan nincs driver hozzá, de ugye ez meg megint másik kérdés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) rdmftw válasza fatpingvin (#27) üzenetére


rdmftw
tag

már rég nem. mindenre van MS program, telepités után azonnal használható a rendszer ha eladod a lelked az MS accountért cserébe. nekem 18 gigát foglal a windows bár én leszedtem ezek nagyrészét.

(#39) Chiller válasza Zoltn (#6) üzenetére


Chiller
őstag

Nem csak a méretét növeli, hanem (mint azt folyamatosan tapasztaljuk) a sebezhetőségeket, szoftverproblémákat, inkompatibilitást, stb növel(het)i...

Hogy egy gasztronómiai analógiával éljek: a paprikás krumpliba se teszel pár szem babot, hiába fér el :DDD

Mondjuk ez már a legkevesebb, ennél sokkal nagyobb bajok vannak az m$ féle "oprendszerekkel".

(#40) Dragon3000 válasza fatpingvin (#36) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ebben szerepet játszhatnak a gyártók is, pl egy nvidia driver miért dupla akkora windowsra, mint linuxra? Linux-ra ~415MB, míg win10/11-es driver ~855MB.
Nekem mindent felismert a gépem esetében a win10, még a sas vezérlőt is egyből kezelte, amikor próbakép beraktam a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#41) gaben88 válasza rdmftw (#1) üzenetére


gaben88
őstag

Az eleje óta követem ezt a projektet: OpenRGB
Pont az általad írt dolgok miatt. Szerintem jó dolog, hogy az MS ezt egy kézbe venné! :)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#42) Gargouille válasza fatpingvin (#27) üzenetére


Gargouille
őstag

"mi a jó isten foglal azon a rendszeren ekkora helyet úgy, hogy gyakorlatilag nincs rajta előretelepített célalkalmazás? gyakorlatilag egy böngésző amit kapsz és így kb ennyi. se office suite, se egyszerűbb szerkesztőprogramok, se semmi."

No offense, de az egyszerűbb szövegszerkesztőtől, text editortól, számológéptől az email kliensen át a naptáron meg a kamera/fényképező szoftveren keresztül, a rajzprogramig, videószerkesztőig, zenelejátszóig egy rahedli alkalmazás van gyárilag benne. Nem tudom honnan veszed, hogy nincs.

Nyilván egyik sem "professzionális", de teljesen használható.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43) rdmftw válasza gaben88 (#41) üzenetére


rdmftw
tag

nem ismertem, köszönöm.

(#44) fatpingvin válasza Gargouille (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

ma is tanultam valamit. windowst használó ismerőseimtől eddig ezt hallottam.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#45) stewe2 válasza fatpingvin (#27) üzenetére


stewe2
aktív tag

Friss WIN10Home telepítés. A képen látható 2db alkalmazás van eddig fent :Y :F

Mondjuk még nem csináltam lemezkarbantartást, tehát a telepítési mappák is fent vannak.

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#46) Dragon3000 válasza stewe2 (#45) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ebből mennyi a lapozófájl?

Nekem 50GB körül van a rendszer és programok, 3 éves a rendszer, több gépet is megélt win10 pro.

[ Szerkesztve ]

(#47) rdmftw válasza stewe2 (#45) üzenetére


rdmftw
tag

ez elég nagy csúsztatás.

(#48) stewe2 válasza rdmftw (#47) üzenetére


stewe2
aktív tag

Miért is? :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#49) ddekany válasza Gargouille (#42) üzenetére


ddekany
veterán

De... 21G! Hacsak nincs benne sok órányi oktató videó, azért ez nagyon durva. Nem Windows hater-ségből mondom, elvégre desktop Linux disztrók hasonlóan híznak, úgy nagyságrendileg. Valószínűleg ha 0-ról összeraknád ugyan ezt a funkcionalitást (értsd, a végfelhasználó szemszögéből ugyan ezt tudja), tehát úgy hogy minden ottfelejtett, vagy történelmi okokból szükségessé vált (kompatibilitás...) komplexitás kimarad, akkor nagyságrandileg kisebb lenne az egész. Ugyan ez RAM szükséglettel is amúgy. Csak olcsó a vas egységnyi teljesítményre, így senki nem áll neki kibogozni a baromba dülledt szoftver réteget, ami ugye, és ezt elismerem, egy rendkívül nagy szívás is lenne, és az idő előrehaladtával egyre reménytelenebb is. Bár ebben a 21G-ben tán vastagon benne lehet némi érdektelenség, azaz hogy van ami tényleg csak ottfelejtődött, vagy le lehetne tölteni mikor először szükség van rá, de hát így maradt, mert pl. senkinek sem volt a feladat a csaptaban, hogy ezzel vacakoljon...

[ Szerkesztve ]

(#50) csako válasza Sidorovich (#29) üzenetére


csako
veterán

"Ma egy Windows 11 azonnal használható."
A nagyon új hardver támogatása annyira nem megy: Intel i226 LAN-hoz és a szintén Intel wifihez nem tartalmaz drivert (B760 alaplap) -> nem is tudtam befejezni a telepítést, mert ugye kéne net a fiókhoz... :D vagyis hát be tudtam, mert legalább a mobilos tethering drivereket tartalmazza, így azt bedugva megoldódott könnyen a probléma. 1 évvel korábban egy H610 alaplappal jártam ugyanígy, ott cmd-t nyitva tallóztam be neki a driver fájlokat.
Telepítés után meg ugye jöhetett a chipset, hang stb.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.