Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Kansas válasza makkmarce (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Lehet, hogy én olvastam félre, de mintha 4K monitort írt volna, nem TV-t.
A HDMI pedig nem analóg, ha nem megy akkor nem megy, nincs "csökkentett mód". Az én gyanúm a régi HDMI szabvány alacsony sávszélessége miatt esetleg chroma subsampling jöhetett a képbe, különösen ha esetleg HDR is be lett kapcsolva, akkor a HDMI2.0 se elég 4K/60Hz 4:4:4-hez, csak 4:2:0-hoz. Ami játék közben nem gond, csak úgy amúgy... ezért is kell DP-n bekötni a monitort lehetőség szerint, ott elég az 1.4-es verziójú port a rendes 4K átvitelhez, és az több monitoron van, mint HDMI 2.1.

Egyébként én úgy gondolom, hogy 10-ből 8-9 TV erősen szuboptimális(finoman szólva) monitornak, egyszerűen nem arra vannak építve, hogy sűrű szöveget jelenítsenek meg, még ha van is rajtuk pixelhelyes full-RGB "PC-mód"...
A Windows emellett valóban elég fos módon skálázódik, és amennyire tudom, a Linux is, ami szintén nem segít a problémán.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.