Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Itt csak én hiányolok egy IGP vs más belépő szintű dedikált GPU tesztet?
Hiszen erre fel csinálja a hypeot az AMD is. Akkor miért pont ez nincs tesztelve?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) Jacek válasza Locutus (#1) üzenetére


Jacek
veterán

Játékoknál legalul az az gondolom.

(#3) libit válasza Locutus (#1) üzenetére


libit
tag

...nem tudom miert csodalkozol, az 5600G tesztjeben se volt :D
(csak ugyan ugy 1db)

Értékelés-re reagalva
- ha mar kompakt/kis hely, IGP, fogyasztas... - akkor inkabb mar valamilyen 7840HS-es miniPC

(#4) Francia91 válasza Locutus (#1) üzenetére


Francia91
veterán

A tesztkörnyezet leírásában van egy RTX 2080-as kártya. A Játék oldalon meg kb biztos, hogy a 3700X, 5800X és más IGP nélküli procik a táblázatból ezzel a kártyával mentek játék alatt

Amúgy egy GTX 1650 elfért volna tényleg a tesztben, ha már az AMD ahhoz mérte az IGP teljesítményét, ez tény

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5) Geller72


Geller72
veterán

Nekem egy kicsit furcsa pl. a WOT-ban mért 581 fps, amikor nekem a 4070-el sem tud ennyit FHD-n.. :U ...ahh, meg is van: "low detail settings". :DD :C . Ennek aztán van értelme. FHD ugyan, de full low settings. :DDD. Mert azért mégsem írhatták ki, hogy FHD/Ultrán meg mondjuk 25 fps. :D.

(#6) solfilo


solfilo
veterán

Nagy kár szerintem is, hogy egy IGP-ben domborító termék tesztjében nem az IGP van fókuszban.
Ettől még köszi a tesztet!

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7) Gave válasza Francia91 (#4) üzenetére


Gave
addikt

Radeon RX 6500 XT (60-70W korláton) + Intel i3 is magasan felülmúlja, olcsóbb is. A 8700G mint CPU egyébként elég jó, de kb sehová nem tenném ilyen áron. Szerintem ez mérséklődni fog amúgy, mert a platform ár is taszítóan magas.

RX 6600 nemikszté, 85%-on is kb dupla framerate egy i3 12100F mellett.. 35-40k + 80k => 120k vs 140k, -20k és még nincs benne az alaplap, jobbféle DDR5..., most nem keresem ki, de tippre az is 40-50k , abból meg már van 12400F és 6600XT is..

(#8) DaVE-1


DaVE-1
tag

Ez nem komoly. Komoly majd a jövőre érkező 40CU-s lesz :C :C

(#9) Armagedown


Armagedown
őstag

A GN teszt már január 30.án kijött, miért késtetek ennyit vele?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#10) vicze


vicze
félisten

"Komoly GPU a processzorban: AMD Phoenix APU-k tesztje"

"új APU-k nem ideális választások egy gamer PC számára, feltéve hogy dedikált GPU-val szereljük azt fel."

Egyáltalán nem derül ki, hogy az iGPU lett e tesztelve vagy sem. :U

#9 Armagedown: A jó munkához idő kell, ehhez meg még több kellett. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) zsirfecske válasza Gave (#7) üzenetére


zsirfecske
addikt

így ahogy írod, megjelenéskor 150k volt alzán a 8700g, egyből írkálta mindenki (én is), hogy nonszensz, gamingben rx 6600 és szinte bármilyen am4 proci keresztbe megeszi olcsóbban (mondjuk 2-3 szoros fps), overall meg egy 5700x és egy bármi olcsó kártya még mindig áron belül tudja megközelíteni.

sőt, ha már am4, a használt piacról 150-ből amikor én fejlesztettem nemrég rx 6700xt + 5700x is kifért ráadásul itx platformhoz, azaz kis méretben is hűthető hardverek ezek. az meg ugye már csillagászati gaming teljesítmény a 8700g-hez nézve, olcsóbb memória, itx lap árak mellett.

(#12) Duck663


Duck663
őstag

Ez egy jókora összevisszaság lett, "AMD Phoenix APU-k tesztje"... valójában meg egy AMD Phoenix APU-k tesztje egy dGPU társaságában! El kellett volna dönteni, hogy mit teszteltek, nem csak egy széljegyzetként odatenni, hogy amúgy van benne egy iGPU is. Ez lett egy CPU teszt, megjegyzésekkel. Olyan alkalmazásokat kellett volna választani, amik kihasználják azt, hogy ez nem CPU, hanem APU, kellett volna egy iGPU és kicsi belépőszintű dGPU összehasonlítás, játékok frontján több játék sokkal több, többféle, és nem csak múlt századbeliek.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Már akkor elengedtem ezt a tesztet, amikor először lett összehasonlítva a 7700x/7600x-el. Mégis mire fel? A sima 7700/7600 is 105W-os ezek meg 65W-osak az IGP-vel együtt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) PuMbA válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


PuMbA
titán

A sima 7700 és 7600 65W TDP-sek, de amúgy tök mindegy, mert teljesítményben szinte ugyanott vannak, mint a 105W TDP-s X-es procik :) Az X-es procik csak ki vannak nyúvasztva, de az architektúra már nem bírja, így nem hoznak számottevő sebességtöbbletet.

[ Szerkesztve ]

(#15) Geri Bátyó válasza PuMbA (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 2. oldalon lévő táblázta szerint azok is 105W-osak, de amúgy tényleg mindegy, mert a simáknál gyorsabbak a +IGP-vel együtt is.
A baj csak az, hogy rohadt drága. A 8600G 100k körül van és az brutálisan sok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) PuMbA válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


PuMbA
titán

Rossz a táblázat...nekem 7600 van és elhiheted, hogy 65W TDP-s :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Solten


Solten
addikt

"Persze az új processzorokat akkor érdemes megvásárolni, ha valóban ki szeretnénk használni az integrált grafikus adapter képességeit."

Pontosan, ki is emeli a szerzo, erre van egy darab tablazatnyi teszt ket darab APU-val... Erre ra kellett volna menni, jo teszt lett volna.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#18) DaVE-1


DaVE-1
tag

Aki erős IGP-t akar azoknak majd ez lesz a menő:

"A Strix Halo már sokkal komolyabb teljesítményt kínálhat, ugyanis maximum 16 darab ZEN 5 alapú processzormaggal érkezhet, amelyekhez maximum 40 CU tömbbel ellátott RDNA 3.5 alapú iGPU is társulhat. Az iGPU ebben a tekintetben több erőforrást kap, mint az érkező Radeon RX 7600 XT, teljesítmény terén azonban korlátozott lesz a mozgástere, ugyanis egyrészt az APU egység TDP kerete limitált, másrészt a rendszermemória sávszélessége is negatívan hat a teljesítményre. Az új APU egység várhatóan 55 W és 120 W közötti TDP kerettel rendelkezhet majd."

De mivel a 8700G és a 8600G-se lett ár érték bajnok így garantáltan ez sem az lesz. :C

(#19) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

A vga nelkuli teszt is benne van, a sok latasserult kedveert irom.. ott van...em eleg nezni latni es ertelmezni is kell..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#20) TeeBee73 válasza Gave (#7) üzenetére


TeeBee73
addikt

Igaz, de rakd az említett cuccokat egy 19*19*16cm-es dobozba. Ha sikerül, van értelme az összehasonlításnak.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#21) solfilo válasza Kolbi_30 (#19) üzenetére


solfilo
veterán

Benne van, csak ez kicsit kevés szerintem ahhoz képest, hogy ez a húzófeature. Nem látjuk a Vega IGP-khez, kékekhez képest mit mennek ezek, hogyan skálázódik a memóriasebességgel, melyik dVGA-val vannak egy súlycsoportban.

solfilo

(#22) Gave válasza TeeBee73 (#20) üzenetére


Gave
addikt

Köszi, de nem érdekel. Rakd bele te, nekem 100% jelentéktelen szempont ;).

(#23) TeeBee73 válasza Gave (#22) üzenetére


TeeBee73
addikt

Engem sem érint, csak akartam kifejezni, van, ahol adott méretig lehet kalkulálni, ahová még ez a teljesítmény elég, oda pont megfelel.
A dVGA-s tesztben is jobb az 5700G-nél, azt volna hivatott váltani, iGP-ben meg más liga.

MOD: Az árát én is sokallom, de majd kialakul. Az ujdonságszorzó még rajta van. Egy GTX1650-es összehasonlítást én is megnéztm volna.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#24) LordyDaVidra válasza TeeBee73 (#20) üzenetére


LordyDaVidra
csendes tag

Nekem egy 3080 van egy nr200-ban, teljesen hangtalanul üzemel! Igaz, ott van mellette egy MO-RA 420 is…

(#25) bekespp


bekespp
csendes tag

Azt nem értem, van egy teszt, aminek a konklúziója az hogy egy kalap fos lett az új, a régi jobb, erre teszt végén : ajánlott meg tetszett?! Kérdésem: ilyenkor skizofréniában szenved a cikk írója , vagy ennyire le kell menni kutyába, a szponzorok kedvéért? :Y :W

(#26) Kolbi_30 válasza bekespp (#25) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Es ezt te hol lattad leirva/ grafikon....mert nem ez jon at?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#27) X2N


X2N
senior tag

Látom nem csak én hiányolom az igp teljesítményt. Ha engem kérdeztek akkor lesz komoly igp egy prociban ha hozza az éppen aktuális konzol teljesítményét, ezek a jelenlegi igpk kb netezésre jók. 1080 low beállításokkal játszak ezzel 2024-ben? :C Kösz nem, inkább olvasok egy könyvet, ennyi pénzért van sokkal jobb választás is, akár régebbi platformon. Gondolom arról ne is álmodozzak hogy az igp-t megtámogatják pár GB GDDR6-7, vagy HBM memóriával hogy használható is legyen és ne a rendszermemóriát kannibalizálja feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#28) morcosharcos válasza X2N (#27) üzenetére


morcosharcos
tag

12000 ft-os használt GTX 960 BIOS-moddal, alulfesz + 180 core 475 memory OC, fogyasztás 120watt, teljesítmény kb mint egy 970 vagy gtx 1650 Super, képben vagyok, ma csináltam meg vele a gépet :D :D Sztem pofán ver minden jelenlegi IGP-t, és van még hozzá viszonylag friss driver (meg szeku update-eket most is ad ki rá az Nvidia, szal lényegében támogatott mostis)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#29) Green69


Green69
csendes tag

Lehetett volna belőlük jó proci is,
Ha:
- Kihagyják belőlük az "AMD Ryzen AI"-t
- Az AI-ra fordított tranzisztorokat és energiát az IGP-re és az L3 cache-re fordítják
- A 8600G TDP-je 65 wattra, a 8700G TDP-je 105 vattra lenne belőve
- És persze normális áron.

Ugyanis ezek asztali procik. Keveseket érdekel, hogy a rendszer 50 wattal többet vagy kevesebbet fogyaszt, ha nem kell bele külön videokártyát venni, mert anélkül is értékelhető videoteljesítményt nyujt.

(#30) morcosharcos válasza Green69 (#29) üzenetére


morcosharcos
tag

Hülyék lennének konkurenciát csinálni a dedikált karijuknak. Intel dettó, mire a technológia elkapaszkodott odáig, hogy iszonyat teljesítményt ki lehetne préselni az IGP-kből viszonylag még emberi teljes processzor-fogyasztás mellett, addigra beléptek a dedikált karik piacára XDXDXD

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#31) Sinesol


Sinesol
veterán

"Full HD felbontásban és magas minőségi beállítások mellett már egészen játszható eredményeket produkált a 8700G."

Ezt mégis hol látni? 5-6 éves játékokkal is elég döcögős az fps, nem jó ez semmire. gondolom nem kicsit lenne csúnyább a grafikon mai vagy 2-3 éves játékokkal, azért sikerült valahogy csak régi cimekkel tesztelni, azok közül is azokkal amit még AMD-re is optimalizáltak. Hmm..érdekes, biztos nem fizetett promóciót olvashattunk, szerintem biztos is , az nem lehet.. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) ricsip válasza Green69 (#29) üzenetére


ricsip
addikt

Kihagyják belőlük az "AMD Ryzen AI"-t
- Az AI-ra fordított tranzisztorokat és energiát az IGP-re és az L3 cache-re fordítják

Mivel pár évig még ez az AI faszság lesz a húzóbullshit még a szemeteszsákokban is, nem lehet nem-mindenbe ezt tenni. Innentől meg a home userek / játékosok (és az ő igényeik) szimplán le vannak szarva. Az amd is ugyanazt az utat fogja bejárni mint az nvidia teszi már most: minden energiájával a mikroszoft-google-meta-amazon seggét kell most kinyalni ezekkel az AI szarságokkal. A home usereknek, PC-n játszóknak a szemét meg kiszúrni valami gyártási selejtből visszamaradt és kialakított félig-hulladék termékkel. Amit még ráadásul drágán is adhatnak el nekik, mert a user mást úgysem vehet tőlük, mert szimplán nincs más a polcon. A nagy IT dinoszauruszokat meg fejni-fejni-fejni ezzel az AI szarsággal amíg ki nem pukkad ez is. Aztán visszakullogni azokhoz akiktől eddig is jött a bevétel a cég fennmaradásához.

[ Szerkesztve ]

-

(#33) morcosharcos válasza ricsip (#32) üzenetére


morcosharcos
tag

Jaja, ilyen kb soha nem lesz. Helyette big data computing, machine learning, deep learning van, amiket -tévesen- AI-nak neveznek az IT-szektorban jelenleg, na nem mintha nem tudnák pontosan, hogy semmi köze hozzá, csak szimplán rájöttek, hogy a(z egyébként nullához közeli innovációt felmutató) szoftvertermékeik eladhatóbbak így.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#34) AxBattler


AxBattler
félisten

Iris Xe, Vega 7/8, Arc A310, Arc A380, RX 6400, RX 6500XT, GTX 1650, RTX 3050 6GB...

Kb. ennyi belépő GPU-val lehetett volna összehasonlítani az új APU-k grafikus megoldásait, nem beszélve az IGP tuningról, és a memória órajelének skálázódásáról.
Ehhez képest összejött egy sovány táblázatocska az ötödik oldal legalján. Megérte.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35) morcosharcos válasza AxBattler (#34) üzenetére


morcosharcos
tag

GTX1650-et én is hiányoltam, az még mindig az "aranysztenderd", ha valaki belépőszintű gamert akar építeni, a 1050TI már kiöregedett kissé, 4GB VRAM alá meg egész egyszerűen nem szabad menni az ilyen 2-3-4-5 éves játékoknál sem, olyan elmosódottak lesznek a textúrák mint a fene. AMD-nél még ott lenne az RX470-480 mint alternatíva, de azoknál valahogy sokkal több a hibás használtan, mint a GeForce-ok között, legalábbis azzal a generációval ez a tapasztalatom

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#36) Pipó


Pipó
őstag

Nem kár érte, nem volt jó ügynök. :(

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#37) DaVE-1 válasza morcosharcos (#35) üzenetére


DaVE-1
tag

1650 sajnos szétveri ezt.. Pár eset van ahol nem de többségben sehol sincs az 1650hez... pedig mennyire ezt mantrázták. Ilyenkor én valami hatóság helyében szétbüntetném őket a vásárlok félrevezetése miatt

(#38) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

"Komoly GPU a processzorban: AMD Phoenix APU-k tesztje"

Ezt már egy párszor halottam, de mindig sokkal nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Most sincs ez másképp.

Ha már új termék, akkor érdemes lett volna bemutatni, hogy mit tud felmutatni egy Last of Us alatt, ha egyáltalán képes a diavetítésnél többre.

Bizonyosan szipi-szupi a termék, de szerintem mint ez előtt is jobban jár az ember ha akár házon belül marad és egy 8700G árából vesz egy 7500F + RX6500XT kombót.

Nagyon kis réteg lehet itt a célközönség, ha magamból indulok ki és játékos gépet szeretnék építeni, akkor kell egy jó proci és egy erős vga kártya, 8700G nem kerül képbe. Ha pedig egy kicsi, költaéghatékony valamit szeretnék vga nélkül, htpc, szerver, ilyesmi, akkor megint csak kihagyom a számításból.

Akinek ez kell, az használja egészséggel, megelégedéssel.

(#39) morcosharcos válasza DaVE-1 (#37) üzenetére


morcosharcos
tag

igen

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#40) AxBattler válasza morcosharcos (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

GTX1650-et én is hiányoltam, az még mindig az "aranysztenderd", ha valaki belépőszintű gamert akar építeni...
Szvsz 1650 már rég halott, minimum gémer a 8GB-os RTX3050, DLSS-el, vagy RX6600, FSR-el.

#38 antikomcsi
... jobban jár az ember ha akár házon belül marad és egy 8700G árából vesz egy 7500F + RX6500XT kombót.
Ez mindig is így volt, mióta léteznek APU-k, mondj valami újat.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) morcosharcos válasza AxBattler (#40) üzenetére


morcosharcos
tag

Intel XE és AMD FSR minden g600-tól felfelé kiadott karira elérhető, én 760 gtx-szel 1080p-ben a 6 gigás új RTX3050-es teljesítményével vagyok pariban Cyberpunk alatt (igaz, hogy a gtx760-asom MSI HAWK LN2-re optimalizált tuningkártya, elég durva OC-vel, de a lényeg nem változik, plusz a drivereim is elavultak, ez is inkább nekem hátrány, az RTX3050 6GB-nak meg szégyen)
Volt 3080-am nem olyan rég, annyi hogy nem a HA-n adtam el, most a legerősebb kártyám egy 1660TI 6 gigás. Upscalinggel még nem találkoztam olyan game-mel, amit ne vitt volna fullon HD-ben vagy 1440p-ben.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#42) PuMbA válasza antikomcsi (#38) üzenetére


PuMbA
titán

:K Játékra ezek mindig is rossz vételek lesznek. Én anno AMD A8-7600-at vettem és akkoriban megtapasztaltam, hogy mindig jobban jár az ember külön VGA-val árban és teljesítményben is, ha már egy kis játék is befigyel.

Hogy az AMD a marketing anyagokban miért reklámozza játékra is, azt sose értettem.

[ Szerkesztve ]

(#43) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Ez nem rossz proci, ha be tudod huzni az igpt melora vga mellett, akkor egesz jo..jatekra pedig nem ez kell, hanem dedikalt mint mindig.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#44) morcosharcos


morcosharcos
tag

Nemtom melyik modern diszkrét VGA-t gyűlölöm jobban, vagyis hát a mögötte lévő marketingstratégiát, ár/értéket, technológiai kiherélést, holtversenyben a 4060 és a 3050 mindkét verziója dobogós nálam. Egyedül ekkor, ha a fentiekhez hasonló karit adnak éppen ki, fog el a vágy, hogy fejlesszenek már érdemben valamit az IGP-ken, és akkor lehe nem is érné meg egyáltalán kiadni többet ezeket az alsószegmenses, halál túlárazott Nvidia sz@rokat.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#45) PuMbA válasza morcosharcos (#44) üzenetére


PuMbA
titán

Nem ezt kell nézni. RX6600-at használtan 50k körül lehet venni, én is ilyet vettem a szüleim gépébe. Ez ma torony magasan a legjobb vétel olcsón, ha valaki kicsit játszik. Az elkövetkező 5 évben egy IGP se lesz gyorsabb nála, ezt garantálom :)

[ Szerkesztve ]

(#46) AxBattler válasza morcosharcos (#41) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez mind szép, gratulálok hozzá, de mi köze az APU teszthez? :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47) morcosharcos válasza AxBattler (#46) üzenetére


morcosharcos
tag

"Szvsz 1650 már rég halott, minimum gémer a 8GB-os RTX3050, DLSS-el, vagy RX6600, FSR-el."

Ennek?

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#48) morcosharcos válasza PuMbA (#45) üzenetére


morcosharcos
tag

RX6600 az valóban középkategória-gyilkos volt, amikor kijött, szóval azzal, amit írsz, messzemenőkig egyetértek.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#49) antikomcsi válasza AxBattler (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont az a hozzászólásom lényege, hogy most sem lehet újat mondani. Eddig is így volt és most sem változott semmi. Hiába a nagy hájp.

(#50) martonx


martonx
veterán

Ph-ra régóta csak a fórum és hírek miatt jövök a tesztjeik színvonala a béka segge alatt van.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.