Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Skyhunter válasza Koti87 (#200) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Megtaláltam a Warriors Of the North honosítását. Szerencsére mindent (save, screenshot, patchek, fordítások) szoktam menteni játékok kapcsán....ha kell vkinek, priviben küldöm.

(#202) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

No, a PC Gururól lecsúsztam, már sehol sincs áprilisi szám........de a Steamen hatalmas leárazás van a mai naptól május 26-ig.

Vettem egy Collector packot 15 euróért, amiben a Legend+Armored princess+Crossworlds+Warriors+Warriors Ice and Fire+Valhalla edition is benne van..... :D

(#203) Heroes fan válasza Skyhunter (#202) üzenetére


Heroes fan
őstag

Királyság és a nyáron jön az új rész.

(#204) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Na nálam a steames verzió is szar ok nélkül ez is kivág a játékból. Ez a gurus változata.

(#205) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Ti kipróbáltátok a lehetetlen szintet?

(#206) drtuske


drtuske
újonc

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget.
Nemrég kezdtem a játékot és elakadtam nem is egy hanem több feladattal már többször végigjártam az összes számomra elérhető szigetet de semmit nem találtam hogy továbbjussak a küldetésekben.
Amiben segítséget kérnék:
1.Hol találom Runorm ot
2. A medvénél felvettem a kalandot de aztán egyből meg is akadtam
3.The Mad Mullet nem tudom hol tudom megvenni a hajót pedig mindenhol megnéztem
4.A sötét portált hol tudom bezárni
5.A pókot hogy lehet megölni

Köszi előre is.

(#207) Heroes fan válasza drtuske (#206) üzenetére


Heroes fan
őstag

A pókkal lehet bezárni ha átmentél a kapun.
Én lehetetlen szinten nyomom és nekem is a pókkal van a bajom nincs elég emberem hozzá.

(#208) drtuske válasza Heroes fan (#207) üzenetére


drtuske
újonc

Szia

És runvald tesvérét hogy találom meg mert az adott szigeten mindent megnéztem 4 szer beszéltem mindenkivel de semmi....
Illetve:
-arlaniát hol találom?
-a hajódarabot sem találom ):

(#209) drtuske válasza drtuske (#208) üzenetére


drtuske
újonc

Illetve mikor juthatok el az ujabb szigtekre? mert most találtam egy térképet és ott látom hogy a lezáratan kalandok ott folytatódnak de nekem csak az első 4 sziget látható a folytatáshoz meg kell ölni a pókot? Ha igen vn hozzá tipp hogy hogyan?

(#210) Heroes fan válasza drtuske (#209) üzenetére


Heroes fan
őstag

Igen a pókot kell megölni hozzá a legjobb ha ezt a 4 szigetet kitisztítod.

(#211) drtuske válasza Heroes fan (#207) üzenetére


drtuske
újonc

Azon gondolkozom hogy ha már nincs szörny akit legyőzzek hogyan lesz annyi emberem akikkel le tudom győzni a pókot

(#212) Heroes fan válasza drtuske (#211) üzenetére


Heroes fan
őstag

Azt nem tudom de itt van fent képek a bossharcról a seregekről amivel megtámadták. Ha ezekből nincs ennyi akkor nem tudom milyen emberek kellenek.

(#213) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Most hogy elkészült a royal quest jöhet a kings bounty 2!!!!!!!!!!!!!

(#214) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Kinek hogy tetszik a dark side kiegészítő?

(#215) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Még mindig semmi mivan már?

(#216) Skyhunter válasza Heroes fan (#215) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Mikor jelent ez meg?

(#217) Heroes fan válasza Skyhunter (#216) üzenetére


Heroes fan
őstag

Most kéne de nincsen aktiválva.

(#218) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Éjfélkor aktiválták a játékot most már lehet nyomni ezerrel.

(#219) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Ki nyomja a játékot?

(#220) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Gameplay

itt egy gameplay videó

[ Szerkesztve ]

(#221) Egon


Egon
nagyúr

Megnéztem (a virágbolti verziót), de nem nagyon fogott meg.
A kasztok most is megvannak, csak éppen orknak hívják a harcost, démonnak a paladint, és vámpírnak a varázslót - mekkora fejlesztés... :W Ráadásul - ahogy a videón is látszik - teljesen torz a kép szélesvásznú monitoron... :W
Túl sok rókabőr. Már a Fire and Ice DLC is pofátlan húzás volt (WotN kieg újrakiadása, pár új lénnyel), de ez már a 4. (sic!) kieg (a Fire and Ice DLC-vel együtt az 5.). A HoMM-széria mélyrepülése is így kezdődött: egy sikeres részhez ezer kieg, a folytatás meg jól megbukott...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#222) Heroes fan válasza Egon (#221) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hát igen és jó volna ha már egy tisztességes epizódot raknának be multival. Még jó hogy új területek vannak azért.

(#223) Egon válasza Heroes fan (#222) üzenetére


Egon
nagyúr

Játszottam vele még picit (vámpírral). Nagyon gáz az elérhető területek és csaták abszolút korlátozása (mintha egy szűk folyosóban haladnék), és az se túl szimpi, hogy nem lehet utánpótlást venni (a törpe területekről nem enged vissza).
Ezekben az új kiegekben lebutították a medálbónuszok egy részét is. Itt pozitívum, hogy van 5 új medál, de a képességfa átalakítása egyáltalán nem tetszik (ráadásul eltűnt a Fire and Ice DLC-ben bejött egységszintlépés is).
Összességében szvsz nem éri meg a pénzét a cucc (nagyon durva rókabőr-szaga van). A Fire and Ice is csak annak éri meg, akinek kimaradt a WotN.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#224) Heroes fan válasza Egon (#223) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja értem hát igen kurva erősek az ellenfelek és nem lehet akárkit letámadni.

(#225) xuldar válasza Heroes fan (#224) üzenetére


xuldar
őstag

Az eleje kicsit nehezebb mint a korábbi részekben, de bele lehet jönni. Kb 40. szinttől már sétagalopp az egész. Ráadásul később mindhárom fajnak óriási utánpótlása lesz a Shelterben, ha összeszeded a segítőket és teljesíted a küldetéseiket. Orkkal nyomultam, 76. szinten mentem neki Whitehillnek. Több mint 40e leadership, 53 Archdemonom volt a végére Flaming eyes tekercs nélkül. Heroic morál, az Arcdemonnak 223-as attack. Az már nem kicsit sebez a tűzesővel, ráadásul folyamatosan dobálta a felezést. Az elejétől Impekkel és Scoffer impekkel operáltam, a dupla tűzlabda az elején rettentő erős, mire odaér az ellen, 4-et dobnak, aztán pedig visszasebzés nélkül csapkodnak. A távolsági egységek problémásak az elején, később 1-1 tűzlabda az 1. körben, a 2 patron meg mehet az erősebb közelharcosokra. A végén nem egyszer volt, hogy "strong" besorolású ellenfél egyetlen egysége sem került sorra.
Nem tetszett nekem sem, hogy a medálok ismét csak 3 szintűek, az egységfejlődés hiány mondjuk annyira nem gáz, de hogy egy piszlicsáré küldetés két szereplője legalább 8x küldözgessen ide-oda egy sziget két végére, az konkrétan irritáló és sokat levesz az újrajátszhatóságra ösztönzésből. Nem így kellene kitolni a játékidőt. És ezt minden 2. küldetés eljátszotta a teljesített 127-ből.
Az udvari bolond-Joker keverék kinézetű alakváltókat kipróbálta valaki?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#226) Heroes fan válasza xuldar (#225) üzenetére


Heroes fan
őstag

Na az jó akkor hát én most kezdhetem előről az egészet mert sikerült az újratelepítéskor elcseszni a mentést egész jól álltunk már normal szinten.
Milyen lehet akkor a lehetetlen szinten?

(#227) Heroes fan válasza xuldar (#225) üzenetére


Heroes fan
őstag

Még annyit hogy ha nem is nyírom ki a kígyókat ott lent a vár beljesejében akkor még vissza lehet majd térni kinyírni?

(#228) xuldar válasza Heroes fan (#227) üzenetére


xuldar
őstag

Passz. Ments előtte, nézd meg, hogy kimész, utána vissza tudsz-e menni. Ha engedi, akkor biztosan később is menni fog.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#229) Heroes fan válasza xuldar (#228) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak úgy próbáltam ha nem volt kiásva a küldetéshez való cucc.

(#230) Egon


Egon
nagyúr

Játszogattam kicsit a Fire and Ice kieggel: jelenleg az első főellenfél után vagyok, a középső nagy szigeten (azaz kb. a 25-30%-ánál tartok).
a WotN-hoz képest pozitívumok:
- egységek fejlődése: nem csak Attack/Defense nő, hanem pl. az Initiative vagy a Speed is, ami időnként iszonyú jól jön,
- alap 4 szigeten sokkal jobb egységek (pl. Jotun barlangokon kívül is van Troll, meg még pár ütős 4. szintű egység),
- Viking egységek fejlődése, új egységek megjelenése: Soothsayer 4. szintű lett (ha jól rémlik, az alapjátékban csak 3. szintű volt); a Mystic se rossz (összesen már 4 db 4. szintű Viking egység van, azaz lehet csak Vikingekkel nyomulni).
- van pár új küldetés és lény.
Negatívumok:
- 4-se szintű medálrendszer. Sajnos csak a 4. szint adja azokat a bónuszokat, amit a WotN már a 3. szinten adott, tehát ez butítás/nehezítés. Elegánsabb lett volna, ha a szintek azonosak, és a 4. szint valami pluszt ad a korábbi megvalósításon felül.
- Repülési képesség hiánya. A WotN-ban már a 2. Valkűr felvételétől volt szárnyas ló, a Fire and Ice-ban nincs. Nem sok infót találtam ezzel kapcsolatban a neten, de úgy tűnik, csak az összes Valkűr beállása után elérhető a repülés, ami nagyban megnehezíti az ember életét.
- Human egységek elérhetetlensége, illetve lebutítása. Kétszer játszottam végig a WotN-t, és a középső nagy szigeten mindig volt egy csomó normális ember egység (Paladin, Knight, Rune Mage stb.) - most alig bírtam egy csapatra való ember egységet összeszedni... :W Inkvizítor van, de közelharci egységekből csak a lovas érhető el (ami a legggyengébb közülük). A rúnamágus helyett egy jóval gyengébb tűzvarázslót raktak a játékba.

Összességében az egyik szemem sír, a másik nevet. Egyedül az egységfejlődés menti meg a játékot, de így is csak akkor érdemes vele foglalkozni, ha a WotN kimaradt, esetleg újra végig akarja vinni az ember, más karakterrel.
A Dark Side-ot pedig annak tudom ajánlani, akit a kezdeti (kifejezetten aljas) szívatások nem tántorítanak el.
Egyébként felejtős (sok tekintetben - pl. fejlődési fa, egységek fejlődése stb. - kifejezetten visszalépés a Fire and Ice-hoz képest).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#231) Heroes fan válasza Egon (#230) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az akkor nem jó hát igen az eleje rohadt idegesítő tényleg, holnap veszem meg a pc gurut jó le lesz ez miatt húzva a játék, most már tényleg ideje kalapálniuk a tényleges 2-dik részét mert ez így rohadt szar.

(#232) xuldar válasza Egon (#230) üzenetére


xuldar
őstag

Szerintem rosszul emlékszem, az eredeti WotN-ban és ebben is a 3. valkűr adta a szárnyakat. Ezen biztosan nem változtattak, hiszen a főszál maradt ugyanaz.

A bérelhető egységek mindig random osztódnak le mindenhova. Ha a fő szigeten nincs elég human egység, akkor épp egy rossz leosztást szívsz. Nekem amúgy ez a felállás jött be: Royal snake, Elf hunter, elf szürke valami (a hunter erősebb verziója), Inkvizítor, Paladin. Ha véletlenül veszítettem 2-3 egységet, az utolsó körben az utolsó lövés előtt a paladint körbeállva mindenkit feltámasztottam. Iszonyúan tápos kombó.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#233) Heroes fan válasza xuldar (#232) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja igen azt mi is szerettük nagyon.

(#234) Egon válasza xuldar (#232) üzenetére


Egon
nagyúr

Biztos hogy nem emlékszem rosszul, mivel kb. 1 hónapja játszottam végig az alap WotN-t. A 3. valkűr már Greenwort-ben (vagy talán Arlania-ban, de az biztos hogy a nagy szigeten) van, az alap 4 viking szigeten csak kettő elérhető, és a Jotun barlangokhoz csak repülve lehet hozzáférni, márpedig korábban tudtam venni ott Jotun-t meg jegesmedvét (illetve trollt is), mindkét végigjátszás alatt. De ha visszaolvasol a topicban (#15-#16. hozzászólások), láthatod, hogy a WotN-ban a 2. valkűr után adta a szárnyakat.
A véletlenszerű egységleosztás - tapasztalatom, illetve a haverok tapasztalatai alapján, leginkább a korábbi részekre volt jellemző: a WotN-ban már jóval kevésbé volt jelen. Az, hogy se Paladin, se Knight ne legyen Greenwort-ben (és Arlania-ban meg Verlon Wasteland-ban sem - ezek után kíváncsi leszek, hogy hol fogok találni, ha lesz egyáltalán...:( ), olyannal jópár végigjátszás során, random kaszttal, senki sem találkozott az ismeretségi körömben az alap WotN-ban. Ergo hajlamos vagyok arra gondolni, hogy ezen (is) keményítettek.
A legjobb kombó nekem korábban a Warrior Maiden-Jarl-Paladin-Rune Mage-Inquisitor volt (pár csatában, pl. sárkányok ellen az inkvizítor helyett érdemes 4. vagy 5. szintű egységeket vinni, mivel csaknem lehetetlen elkerülni a veszteségeket). A vikingekre és az emberekre jó kis morálbónuszokat lehet szerezni, meg amúgy sem célszerű kettőnél több fajt vinni, a morálromlás (illetve a morálbónusz hiánya) miatt (szerintem legalábbis).
Általánosságban hármas szintű egységet egy idő után nem túl jó ötlet vinni, mivel ha elkezdik ütni, annyit levernek belőle, hogy a Paladinnal is sok kör alatt lehet visszatölteni. A Royal Snake egy iszonyú jó egység az elején, de később inkább Assassint vinnék helyette: szinte ugyanazt tudja, csak éppen 4. szintű, így jóval nehezebb leverni (mondjuk igazán kemény csatában őket sem vinném).
A szürke (vagy inkább fekete) elf az az Avenger (már láttam belőle párat az elf szigeteken). Viszont nekem Huntert nem nagyon adott be eddig sem a játék (már az Armored Princess-ben is csak a legvégén), ergo nem nagyon tudnék vinni belőle (most már szinte az összes toborzóhelyen voltam Merlassar-ban, de sehol sem láttam - ha máshol elérhető, akkor még jöhet). Bírom amúgy az elfeket: az alapjátékban a végén Hunterrel, fekete és fehér unikornissal, zöld sárkánnyal és inkvizítorral nyomultam, és bevált. Itt is lehetne valami hasonlót (mondjuk a két lövő elf, kétféle unikornis és Paladin elég ütős felállásnak tűnik), ha elérhetőek lennének ezek az egységek... Mindig dilemma amúgy, hogy 2 vagy 3 lövőegységet érdemes vinni (nyilván csatánként más és más az ideális). A rúnamágus nagyon hiányzik: a klónozott Paladinnal még egy szer lehetett feléleszteni stb.
Még egy negatívum eszembe jutott: pénz. A DLC érzésem szerint sokkal-sokkal kevesebb lét ad, mint a WotN. Greenwort-ben vettem (jobb híján) szerzetest is, az inkvizítor, ősmágus, tűzmágus, lovas kombó mellé, aztán amikor vettem Assassin-t, Jarl-t és Warrior Maiden-t helyettük, utóbbira már nem jutott pénz - a WotN-ban sosem jártam így... :(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#235) Egon válasza Egon (#234) üzenetére


Egon
nagyúr

Kb. 30. szinten járok, az ork szigetek és a központi nagy sziget 3 tartománya úgy-ahogy kipucolva. Az összes lénytoborzó helyre bementem (az elf szigeten is), de sehol sincs Paladin -ez már szivatás a javából...:(
Játszik rajtam kívül valaki ezzel a DLC-vel? Kíváncsi lennék, hogy csak engem szivat, vagy másnak is ez a helyzet?
Más. Felfedeztem, hogy ötszintűek lettek a medálok, emiatt - bár egy adott szintű bónusz eléréséhez többet kell tenni - összességébel magasabb bónuszok érhetők el, mint a WotN-ban (más kérdés, hogy bizonyos, nehezen megszerezhető medálok így gyakorlatilag teljesíthetetlenek lettek). Mégiscsak van Rune Mage is a játékban: átnevezték Rune Wizard-ra, és 5. szintű lény lett -természetesen csak ellenfélként találkoztam vele, venni nem lehet belőle... :W
Jelenleg Warrior Maiden-Jarl-Soothsayer-Pyro Mage-Inquisitor összeállításban nyomulok, de előre félek a keményebb csatáktól: Paladin nélkül iszonyat gáz lesz... Még bízom benne, hogy valahol találok Paladint, de ha az utolsó 5 csatára lesz elérhető, azzal nem leszek kint a vízből... :((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#236) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Azta nem semmi hát várjuk az értesítést hogy tudtál e venni.

(#237) Egon válasza Egon (#235) üzenetére


Egon
nagyúr

Az ork szigeteken, a börtönbe zárt kalózok küldetés kipipálása után, a kalóztanyán végre tudtam venni Paladint... :C
Apró szépséghiba, hogy összesen 50 darab volt eladó: már most is 94 darabot tudnék vinni, úgyhogy kénytelen vagyok Sacrifice-szal feltölteni a létszámot...:( Kíváncsi vagyok, lesz-e még Paladin valahol, illetve hogy kapok-e Rune Wizard--ot (bár nem tudom, melyik ujjamat harapjam meg: nehéz lesz eldönteni, ki maradjon ki a jó kis csapatból...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#238) Egon válasza Egon (#237) üzenetére


Egon
nagyúr

A főküldetésben haladva, a demon portal megnyílásakor, a portál melletti erődben levő egységkínálat megnőtt (ez a WotN-ban is így volt: akkor pl. zöld sárkányt lehetett toborozni).
Beadott 300+ Paladint (ez nyilván elég lesz a játék végéig), és 20 db. Rune Wizard-ot is, így ki tudtam próbálni azt is. Az életerején kívül pozitív változás, hogy 2 helyett 3 mozgáspontja lett, illetve a sima lövésénél eltűnt a távolság büntetés. Viszont a varázslatai romlottak.
Lehet hogy érdekességképp ki fogom próbálni az elf íjászokat is, bár a vikingek annyi bónuszt kapnak, illetve olyan jól használhatók, hogy szvsz kihagyhatatlanok (az emberek pedig a felélesztés miatt fontosak, kettőnél több fajt pedig a morál miatt nem szívesen vinnék). A mostani csapatomban csak 2 (a Warrior Maidennel együtt 2,5) lövő egység van, amit egy picit keveslek, de nem tudom melyik ujjam harapjam meg. A Paladin mindenképp kell, ergo csak a Jarl-t tudnám kihagyni, de ha kézitusára kerül a sor, ő nagyon hasznos. A bőség zavarával küzdök... :B

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#239) xuldar válasza Egon (#238) üzenetére


xuldar
őstag

Nekem azért kellettek az elf íjászok, mert nincs távolsági büntetés, akkorát ütnek, mint egy gőzmozdony, és 2db elf bow-val a weapon slotokban a 60+% crit-tel minden 10. lövésük nem volt crit. Szerintem a ranged egységeknél ez a 2 elf egység sebez a legnagyobbat leadershipre levetítve. A veszélyesen kezdő egységeket, mint a necro, sámán, red dragon, stb, azonnal ki lehet velük végezni, a többiek meg félúton feléd hullanak el. És az egységfejlődéssel erre további brutális bónuszokat kapnak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#240) Egon válasza xuldar (#239) üzenetére


Egon
nagyúr

Igazad van, bár gondolom a keményebb sárkányos csatákban azért nem lehet egy lövéssel leszedni egy egész csapat sárkányt.
Valszeg teszek egy próbát azzal, hogy kihagyom a vikingeket, és helyettük viszem a két elf lövőegységet (plusz Paladint, Rune Wizard-ot és inkvizítort). Mondjuk én nem találtam elf íjat (egyelőre), de nyilván így is elég jók lesznek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#241) xuldar válasza Egon (#240) üzenetére


xuldar
őstag

Simán leszednek 1-1 csapat sárkányt, ha elég sokan vannak, elég nagy az attackod, és van nálad olyan artifact, ami gyengíti az ellenséges sárkányokat. Van vagy 4-5 féle ilyen cucc. A nyakláncot ki sem tudod hagyni, mert főküldetés jutalma. Ha van zöld sárkány, arra tolsz egy lassítást, a vörösöket és/vagy a feketéket meg leszeded szépen. Ha véletlenül leütnének valakit, akkor meg ott a paladin. Előkaparok valahonnan egy mentést az utolsók közül, ha még megvan. Azon látszik minden adat, meg hogy milyen cuccokat aggattam a hősre. Az íjászaim az 1. körben kivégezték a nagy gyíkszörnyet (boss), ami a mocsári átjárót állja el. Szóhoz se jutott.
Szerintem ez az Ice&Fire a legjobb rész, annyi fejlődést beletettek, és a rúnaskillek is nagyon jól sikerültek. Nyilván a sokadik rókabőr lehúzása után már ennek nincs akkora varázsa.
A Dark Side-ban ezeket fantáziátlannak éreztem, bár kétségkívül durva, hogy harcossal kb. az összes rage skillt el tudod tolni az 1. körben, még mielőtt egyáltalán megmoccanna az ellen.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#242) Egon válasza xuldar (#241) üzenetére


Egon
nagyúr

Összességében lehet hogy ez a DLC a legjobb rész, de azért az ötszintű medálrendszer nem annyira bejövős. Szerintem egyes elemeit (kaszttól függően változó elemeit) gyakorlatilag lehetetlen kimaxolni (matematikailag nyilván lehetséges, de szerintem erősen a játékélmény rovására megy, ha két kör alatt lenyomok szinte mindenkit, aztán a 10. körig semmi mást nem csinálok, csak védekezem az egységekkel és minden körben tolom a kőbőrt vagy a Runic Word-öt).
Mindenesetre jó lenne, ha jönne már a 2. rész (feltéve hogy nem rontják el),

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#243) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Újra felraktam a játékot de a karaktereknek meg a tárgyaknak nincsen hangjuk mért?

(#244) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Elég uncsi így azért a beállításokba meg bevan pipálva az a része is.

(#245) Egon


Egon
nagyúr

Végignyomtam a Fire and Ice DLC-t, méghozzá Paladin kaszttal (ez nagy szó nálam: eddig kizárólag mágussal nyomultam, az összes részben).
A játék 90%-ban megegyezik a Warriors of the North kieggel: van 1 új sziget, és pár (tucat) új küldetés - no meg új lények, varázstárgyak. Némi hibajavítás is került a játékba, de azért így is maradtak bugok (ami elszomorító: az alap már vagy 10 éves, ennyi idő alatt ki lehetett volna javítani a hibákat).
70 szint fölé is lehet menni (én 72. szinten fejeztem be a játékot, közel 55K (sic!) Leadershippel (pofátlanság, hogy mágussal ennek csak kb. a fele (!!!) hozható: annyit nem ér a körönként kettő varázslat), rendre 39-51-51-es Attack, Defense és Intellect-értékekkel. Négy küldetést nem fejeztem be: van egy Arcania-ban, amit ha nem csinálunk meg (kétharmad részben) a herceg várának (első) ostroma előtt, akkor később már nem lehet befejezni. Az ork szigeteken, egy kalózt nem engedett megtámadni (ez elvileg ismert bug). Nem találtam meg Alex Artisto-t, a festőt, valamint lusta voltam Drotar profnak tintát keresni.
Nagyon brutális új varázstárgyak kerültek be a játékba (különösen az új helyszínen beszerezhető maszk durva). Összességében érdemes volt végigtolni (a Dark Side-ot viszont jó eséllyel továbbra is hanyagolni fogom).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#246) Heroes fan válasza Egon (#245) üzenetére


Heroes fan
őstag

Mért fogod hanyagolni a dark sidet?

(#247) Egon válasza Heroes fan (#246) üzenetére


Egon
nagyúr

Mert gusztustalanul szívatós az eleje (nincsenek normális egységek), és nem tetszenek a változások a Fire and Ice-hoz képest (pl. egységfejlődés elmaradása). Amúgy is elég sokat játszottam már a szériával (alapjáték, AP és WotN, FaI - összesen öt végigjátszás. Esetleg a Crossworld még bejátszhat, illetve talán-talán egyszer végigtolom az AP-t harcossal). Talán majd a 2. rész - ha el nem cseszik...

Amit kihagytam az előző háeszből: az ötszintű medálrendszer gyakorlatilag kimaxolhatatlan, és ez némileg gáz. Az egyik medálért 250 élőhalott sereget kell legyőzni - a játékban 220 volt összesen... :W LOL a köbön.
Mondjuk a nagy démont legyőzve, az egyik tulajdonságot feljebb lehet vinni egy (vagy két) szinttel, de a csapdás medál is elég nehezen maxolható ki (300 egységet kellene csapdával kinyírni), és a Rage-gyel agyonverendő 500 (sic!) egységet sem sikerült teljesítenem...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#248) Heroes fan válasza Egon (#247) üzenetére


Heroes fan
őstag

Úristen én még a red sand-sot nyomtam végig.

(#249) Egon válasza Heroes fan (#248) üzenetére


Egon
nagyúr

Én az alapjátékot egyszer (mage), az AP-t majdnem (3-4 csatával a vége előtt abbahagytam, aztán egy reinstall során megsemmisültek a mentések - szintén mage), a WotN-t kétszer (mindkétszer mágussal, de első alkalommal ugyanúgy jártam, mint az AP-vel), a Fire and Ice-t egyszer (paladin kaszttal).
Ez összesen - pár csata híján - 5 végigjátszás. A red sands-ról úgy tudom, hogy elég szívatós, így nem nagyon tervezem játszani vele.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#250) Heroes fan válasza Egon (#249) üzenetére


Heroes fan
őstag

A küldetések tényleg azok de nem lehetetlenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.