Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik

Hozzászólások

(#2551) G@ben válasza (#2549) üzenetére


G@ben
addikt

Lemérte a szolgáltató honlapján, mert lassúnak érezte a netet.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2552) G@ben válasza G@ben (#2551) üzenetére


G@ben
addikt

UP!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2553) G@ben válasza G@ben (#2552) üzenetére


G@ben
addikt

Fel?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2554) e=mc² válasza G@ben (#2546) üzenetére


e=mc²
őstag

Biztos, hogy nem ugy mukodik, hogy lefoglalja a savszel nagy reszet..., akkor en mar reges reg leterheltem volna 3 szolgaltatot is :))
(3 kliens minimum, hogy fut nalam :D)

Ambulimax Provider

(#2555) G@ben válasza e=mc² (#2554) üzenetére


G@ben
addikt

Én is erre gondoltam, de nem hagyta magát meggyőzni a gyerek. Köszi! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2556) DeSanto válasza G@ben (#2555) üzenetére


DeSanto
őstag

Nem értem az ilyen irígy embereket (akik kihúzzák csak úgy a netet).
Nem volt gyerekszobája?
Ha lefoglalod a sávszélességet akkor mi van?
Nem 0,2mp alatt jön be a horoszkópja hanem 1mp alatt?
Nagy probléma.......... :DDD

[Szerkesztve]

(#2557) e=mc² válasza DeSanto (#2556) üzenetére


e=mc²
őstag

felig meddig igaza van.... manapsag mar egy jobb honlap letoltese is fel/1mb korul van, ami tudf sokaig is tartani a betoltese, a a savszel le van terhelve...

Mellesleg en ezert is hasznalok cfosspeedet, hogy tudjam a netet hasznalo programokat priorizalni...

[Szerkesztve]

Ambulimax Provider

(#2558) G@ben válasza e=mc² (#2557) üzenetére


G@ben
addikt

De az 5k-s letöltés annyira leterhelné az 1,4Mbites netet? Feltöltés semmi nem volt.
Ha annyira leterhelem a hálót, szóljon rám, amit meg is tett délután, amikor is rögtön leszabályoztam magam. De 1 órával utána kihúzta a dugót, mert biztos én vagyok a hibás.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2559) e=mc² válasza G@ben (#2558) üzenetére


e=mc²
őstag

biztos, hogy nem...

mellesleg hasznalj vmi forgalommero/figyelo progit, igy megtudod mi menyni savszelt hasznal

Ambulimax Provider

(#2560) VladimirR válasza DeSanto (#2556) üzenetére


VladimirR
nagyúr

persze, hogy nem erted az ilyen irigy embereket, mer nem voltal meg ugy, hogy a ket idiota lakotarsad miatt, akiknel megy 1-1 azureus (bittorent kliens) es egyiknel meg emelle egy dc is, szoval miattuk nem tudsz szart sem csinalni, mert a google is tobb, mint egy perc alatt tolt be (pedig van vagy 2k az egesz oldal kodja, ami ugye elhanyagolhato mondjuk egy lenyegi tartalommal biro oldalhoz kepest)
azt kellene felfogni az embereknek, hogy ha valamit kozosen hasznalnak, akkor legyenek mar tekintettel a masikra is
es ha mar kerdezted, ha lefoglalja a savszelesseget, akkor a koveytkezok valamelyike lehet:
-ellehetetleniti masok internetezeset
-ellehetetleniti masok internetezeset, ezert azok kihuzzak a kabelt (jo, en nem a kabelt szoktam lehuzni, en a royuterben letiltom nekik a netet)
-ellehetetleniti masok internetezeset, ezert azok pofanvagjak egy szivlapattal
es bar gondolom nehez tullatni azon, hogy horoszkop, meg tutitinipunci.com, de az en agyam pl akkor tudott elborulni, mikor ftp kapcsolaton keresztul egy 300 byte-os file azalatt nem masott fel a szerverre, amig en a negyedikrol lesetaltam, elszivtam egy cigit, es visszaertem - szoval igen, van, akinek nagy problema, foleg, hogy az eppen fizetos munkam volt, es nem tudtam feltolteni
neked is csak annyit tudok javasolni, hogy probalj meg nemi empatiat mutatni, mert konnyeden megeshet, hogy egyszer majd te kerulsz a fasz masik vegere, s van egy olyan erzesem, hogy mind kozul a te hangod lesz a legnagyobb, mikor sirni kell, hogy nem jut savszel

p.s.: elnezest az off-ert

G@ben: a savszeleseghasznalat tisztazasa erdekeben imho dobj fel egy dumeter-t (Bovebben: [link]), abbol egyertelmuen kiderul, hogy mennyit is hasznalsz - a dc sebessegmeroje enyhen szolva is pontatlan (bar inkabb neveznem hulladeknak), ezenkivul akar meg az is megeshet, hogy beszedtel valami spyware-t, epp frissitest tolt egy program, vagy akar a rendszer, es valoban lefoglalod a netet

(#2561) G@ben válasza VladimirR (#2560) üzenetére


G@ben
addikt

DUmetert felteszem, spyware-em nem volt (több progival is ellenőrzöm elég gyakran), frissítést lehet, hogy a Norton éppen akkor szedett le, de az kb 10 másodperc, haver meg észrevette a szobatársa gépén (ott akartak megnézni valamit), hogy lassú a net, felment a szolgáltató oldalára a saját gépén, bejelentkezett és elvégezte a sebességmérést. Ez nem 10 másodperc. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2562) Kindgrind


Kindgrind
aktív tag

Valaki nem tudja a DIABLO hubnak a cimét?

PSN: TheKindgrind

(#2563) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy mi van a jazz hubokal?
Egy ideje nem tudom őke telérni.
Esetleg tud valaki helyettük egy más jó forrást?

jazzparadise.no-ip.org - nem enged föl
jazzdream.sytes.net - connection time out

(#2564) Maranello


Maranello
tag

Mióta routerrel vagyok fent a neten,nem megy a DC-m,mit csináljak,hogy helyrejöjjön?
Találtam már leírásokat,de az a probléma,hogy nem tudok hozzáférni a routerhez.

(#2565) fradi81 válasza Maranello (#2564) üzenetére


fradi81
veterán

Ha nincs lehetőséged konfigolni a routert, akkor annyit tehetsz hogy passzívra állítod a dc-d.

moto g72, Ninebot d28e

(#2566) Noxy válasza Maranello (#2564) üzenetére


Noxy
veterán

DC++ aktív módban való használata router mellett: Bővebben: link

Bocs, most látom hogy nem tudsz hozzá férni a routerhez.:(

A link jó lessz másnak is.:)


[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2567) Maranello válasza Noxy (#2566) üzenetére


Maranello
tag

Köszönöm!

Majd valahogy megpróbálom meghaxorolni azt a nyomorult rútert..

(#2568) Maranello válasza fradi81 (#2565) üzenetére


Maranello
tag

ez bejött!
passzívra állítva úgy néz ki,hogy aktívtól tudok szedni.

(#2569) e=mc² válasza Maranello (#2568) üzenetére


e=mc²
őstag

Igen, ugy megy... de az senkinek sem jo, meg igazabol neked sem...

Probald meg a dcben bekapcsolni az upnp-t, hatha a router alapbol tamogatja...

Ambulimax Provider

(#2570) Maranello válasza e=mc² (#2569) üzenetére


Maranello
tag

Mi ez az UPNP?

(#2571) The DJ válasza Maranello (#2570) üzenetére


The DJ
addikt

UPNP nálam Universal Plug and Play-t jelent, de lehet hogy ennek köze sincs ahhoz amit te kérdezel, mert ez egy teljesen más rövidítés, csak benéztem és megláttam :)

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#2572) fradi81 válasza Maranello (#2570) üzenetére


fradi81
veterán

UPNP

Universal Plug and Play (UPnP) enable devices such as PCs, routers or other devices to be plugged into a network and automatically know about each other.

ezt írja a router helpje

moto g72, Ninebot d28e

(#2573) e=mc² válasza Maranello (#2570) üzenetére


e=mc²
őstag

Nem en irtam, google-t hasznaltam:

Az UPnP célja, hogy lehetővé tegye az eszközök számára, hogy egyszerűen és gördülékenyen építsünk hálózatot otthoni vagy céges környezetben. Az UPnP ezt úgy éri el, hogy eszközvezérlő protokolokat definiál.


Protokoll

Discovery (Észlelés)

Az első lépés az UPnP hálózatnál az észlelés. Amikor egy eszközt a hálózathoz kapcsolnak az UPnP észlelő protokoll lehetővé teszi az eszköz számára, hogy reklámozza szolgáltatásait a hálozaton található vezérlőpontok részére. Hasonlóan amikor egy vezérlőpont kapcsolódik a hálózatra az UPnP észlelő protokoll lehetővé teszi számára, hogy megtalálja az eszközöket a hálózaton. Az észlelő üzenet mindkét esetben tartalmaz néhány, fontos információt az eszközről vagy szolgáltatásairól p.l.: típus, azonosító és egy mutató a részletesebb információkra Az UPnP észlelő protokol az SSDP-n alapul.

Description (Leírás)

Az UPnP következő lépése a leírás. Miután a vezérlőpont észlelte az eszközt, a vezérlőpont még mindíg nagyon keveset tud az eszközröl. Hogy a vezérlőpont többet megtudjon az eszközről és a képességeiről, a vezérlőpontnak le kell tölteni az eszköz leírását az eszköz által az észlelő üzenetben megadott URL-ről. Az eszköz UPnP leírása XML formátumban található és gyártó-specifikus információkat tartalmaz mint model név, sorozatszám, gyártó specifikus website-ok címeit, stb. A leírás ezenkívül tartalmaz egy listát az eszköz által nyújtott szolgáltatásokról, csakúgy mint a vezérlésére és loggolásála használható URL-eket. Minden egyes szolgáltatáshoz, a leírás tartalmazza a parancsok listáját, vagy műveleteket, amire a szolgáltatás válaszol és a paramétereket, argumentumokat, minden egy művelethez; a szolgáltatás leírása szintén tartalmazza a változók listáját, ezen változók futás közbeni állapotát és adat tipusuk, értékhatárukat.

Control (Vezérlés)

A következő lépése az UPnp networking-nek a vezérlés. Miután a vezérlőpont megkapta az eszköz leírását, a vezérlőpont műveleteket küldhet az eszköz szolgáltatásainak. Ez úgy lehetséges, hogy a vezérlőpont megfelelő vezérlő üzeneteket küld az eszköz vezérlő URL-jére (amit az eszköz leírás adott meg). A vezérlőüzenetek szintén XML formában vannak megfogalmazva a Simple Object Access Protocol (SOAP) segítségével. Mint a függvényhívások, az eszköz visszatérhet a művelet eredményét jelző értékkel.

Event notification (esemény jelzés)

Az UPnP networking következő lépése az esemény jelzés. Az UPnP eszköz szolgáltatása frissítéseket eszközölhet amikor változói megváltoznak, és a vezérlőpont beállítható, hogy fogadja ezen információkat. A szolgáltatás esemény üzenetekkel jelzi a frissítést. Az esemény üzenet tartalmaz egy vagy több változónevet és ezek értékét. Ezek az üzenetek szintén XML-ben vannak kifejezve és General Event Notification Architecture (GENA) szerint vannak formázva.

Presentation (Megjelenítés)

A UPnP networking utolsó lépése a megjelenítés. Ha egy eszköz rendelkezik a megjelenítésre szolgáló URL-el akkor a vezérlőpont letöltheti ezt a lapot az URL-ről és betöltheti egy web böngészőben amennyiben és a lap képességeinek függvényében lehetővé teheti a felhasználó számáró, hogy vezérelje az eszközt és/vagy megtekintse az eszköz állapotát.

Ambulimax Provider

(#2574) borus86


borus86
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni mert nem tudok letölteni a dc++ al?

(#2575) Integra


Integra
titán

de utálom, hogy router mögül állandóan újra bekell írni minden bekapcsoláskor az aktuális ip címet a dc-be....... :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2576) e=mc² válasza Integra (#2575) üzenetére


e=mc²
őstag

Bcdc-nel pipald be a bcdc menuben az 'allow hubs to set client's active mode ip'-t.
ha nem, akkor regelj a dyndns.org ra egy domain, es a routeredbe allitsd be (tudnia kell) es a kapcsolat beallitasahoz is ezt a domaint...

Ambulimax Provider

(#2577) e=mc²


e=mc²
őstag

jah igen, majd elfelejtettem: ha a routered tudja (mar miertne tudna) kapcsold be az Upnp vezerles-t, majd a dcben is is a halado menuben

Ambulimax Provider

(#2578) akasp


akasp
senior tag

melyik dc++ -t ajánjátok, ill. melyik a leggyorsabb?

(#2579) Noxy válasza akasp (#2578) üzenetére


Noxy
veterán

Ez: [link] :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2580) akasp válasza Noxy (#2579) üzenetére


akasp
senior tag

vannak rajta magyar cuccok? gyors?

(#2581) Noxy válasza akasp (#2580) üzenetére


Noxy
veterán

Igen, igen :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2582) akasp válasza Noxy (#2581) üzenetére


akasp
senior tag

kösziii

mod: és mivan a bcdc-vel és a strongdc-vel??

[Szerkesztve]

(#2583) e=mc² válasza akasp (#2582) üzenetére


e=mc²
őstag

Megvannak koszonik szepen...

Magam reszerol Mcdc 0.36, de inkabb azt javaslom probalj ki sokat, hogy megis hogy muzsikalnak a gepeden... es hogy tetszik-e.
Aztan valassz

Ambulimax Provider

(#2584) wipes


wipes
senior tag

egy kis segítségre lenne szükségem (ahogy végigolvasgattam a dc-s topicokat, pont a fordítottjára, mint amiről itt szó van :) )

dc-t kellene tiltani, minden portra, routeren keresztül, bizonyos időintervallumokra (ez a része még menne is)

megosztott net, a routerhez (netgear wgr614 v6) igen, a másik géphez nem férek hozzá
nem tudom, melyik dc van fenn, és a beállításokat sem ismerem :F

köszi előre is :R

(#2585) Noxy válasza wipes (#2584) üzenetére


Noxy
veterán

Kicsit durva, de hatásos, a Block Service-ben blokkolod a 115-65534 portokat.
Web + az e-mail menni fog, de ezeken kívül semmi. :DDD
Router jelszót + változtatni. Sajna én is ezt kell alkalmaznom, amikor még böngészni sem tudok normálisan. Sztm elég csak akkor blokkolni, amikor te is szeretnéd a netet használni. ;)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2586) e=mc² válasza Noxy (#2585) üzenetére


e=mc²
őstag

Ehhez azert meg hozza kell tenni, hogy ha upnp-n keresztul megy az illeto kliense, akkor azt is tiltani kell..., mert akkor meg semmit nem ertel el

Ambulimax Provider

(#2587) e=mc²


e=mc²
őstag

pont nem fert bele a szerk idobe...

attol meg hogy a portokat tiltod, passzivanfog tudni csatlakozni/tolteni...

Ambulimax Provider

(#2588) Noxy válasza e=mc² (#2587) üzenetére


Noxy
veterán

Figyi nem szokásom olyant írni, amit én nem probáltam ki, vegy nem használok. Nem olyant írok,hogy hallotam valakitől.
Ha 1 gép dc-k a hálóba és tudom melyik, a blokkolás után, rögtön vissza áll a normális sávszélleség. Uaz a routerem van mint a kérdezőnek, csak az enyém 108Mps.
Ismered ezt a routert? :U Próbáltad már :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2589) e=mc² válasza Noxy (#2588) üzenetére


e=mc²
őstag

probald ki
blokkold le ahogy akarod, de az upnp-t kapcsold be
kliens teren meg torolj ki mindnet a kapcsolat beallitasoknal, es kapcsold be az upnp-t.

Ambulimax Provider

(#2590) Noxy válasza e=mc² (#2589) üzenetére


Noxy
veterán

dc-t kellene tiltani, minden portra, routeren keresztül, bizonyos időintervallumokra (ez a része még menne is)

Azt hiszen ez volt a kérése. :U
Most akkor miért nekem mondod, hogy mit kapcsoljak be + ki. :U
Az upnp nem is volt + nem is lessz bekapcsolva, mert ennélkül is megy a dc, ezen a routeren. Akkor + mi a f@sznak kapcsoljam be.
Gondolom te qrvára örülnél neki, ha valaki a hálóba tőltene 1000-l, te + 1 weblapot sem tudnál normálisan +nyitni. Ha már nálam a router, akkor má, ne hogy a kis csákó, töltsön 1000-l mikor az iskolába csücsül egésznap. Este + WOW.
Még annyit, hogy nap / óra / percre be lehet állítani, hogy meddig blokkoljon.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2591) wipes válasza Noxy (#2590) üzenetére


wipes
senior tag



ilyesmiről lenne szó :D :R

próbálkoztam a beállításokkal, routeren keresztül már nincs net :DDD
most nincs időm resetelni + újra beállítgatni, így csak én tudok csatlakozni ;] egy kis időre ez is megoldotta a problémámat

(#2592) e=mc² válasza Noxy (#2590) üzenetére


e=mc²
őstag

nyugodjal le...
nekem cimezted a hsz-ed, neked valaszoltam.

Ambulimax Provider

(#2593) Noxy válasza e=mc² (#2592) üzenetére


Noxy
veterán

OK :R

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2594) Thomas1 válasza e=mc² (#2577) üzenetére


Thomas1
őstag

Nekem is lenne egy kis problémám. Router mögött vagyok, engedélyezve van rajta a 1412-es port. UPNP is engedélyezve van a routerben, de nem igazán akar menni aktívban a dc.
Strong-ot használok, nekem nincs semmi problémám vele, már elég régóta jól megy (2-2,5 éve).

Mit kéne tennem?
Aktív mód-ban milyen IP-t állítsak be a strong-nak? Portnak beállítottam a 1412-t, és nálam is csak akkor megy, ha minden elindítás után beírom az aktuális IP-m.

Haladóban beikszelem az UPNP-t, és mást mit kell még tennem?

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#2595) e=mc² válasza Thomas1 (#2594) üzenetére


e=mc²
őstag

vagy upnp-t hasznalsz, vagy kezzel allitod be a forwardot.
ha upnp, akkor nem kell se ip-t se portot beirnod a dcbe, csak a routerben engedelyezd.
ha manualisan akarsz, akkor 1412 legyen udp es tcp-n is engedve, valamint az ipd beirasaval valoban mennie kell. Ha ezt akarod kikuszobolni, akkor regelj be a dyndns.org-ra es hasznald azt, a routered valszeg fel fogja ismerni, es nem is kell vele mast csinalnod, mint hogy azt a regisztralt cimet beirni a dcben az ip helyere. pl thomas1.dyndn.org

Ambulimax Provider

(#2596) Thomas1 válasza e=mc² (#2595) üzenetére


Thomas1
őstag

Remek, köszi, ki fogom próbálni.
Tényleg bosszantó az, ha minden nap , vagy szakadás után újra be kell adni neki az IP-t.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#2597) C^^


C^^
őstag

Hali.
Lenne 1 kérdésem.
Strong DC++ -t használok, aktívban töltök, és az lenne a problémám hogy pár napja, akármit szedek 80-90 ember közül a fenéért se akar 1 szegmensnél többtől szedni, valamelyikhez folyamatsan kapcsolódást ír, de a legtöbbhöz kivágja hogy az ''összes szegmens foglalt (szegmensek száma miatt)''. Előtte ment :( Lehet be kéne valamit még állítanom ?

(#2598) Jégkokó válasza C^^ (#2597) üzenetére


Jégkokó
veterán

A szegmensek számát kell beállítanod végtelenre, már ha van iyen beállítási lehetőség.De ha 999 re állítod be akkor az is jó.Meg ki kell kapcslni, ha a szegmens sebessége átlép egy bizonyos sebességet akkor diskonektáljon

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2599) e=mc² válasza C^^ (#2597) üzenetére


e=mc²
őstag

ha az utolso part-ot tolti, akkor az istennek sem fog tobb szalrol jonni a vege..

Ambulimax Provider

(#2600) C^^ válasza e=mc² (#2599) üzenetére


C^^
őstag

Hogy érted hogy az utolsó partot ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.