Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik

Hozzászólások

(#3601) The DJ válasza amargo (#3600) üzenetére


The DJ
addikt

Először is melyik hub botja küldözgeti? ;] Másodszor: Aktív vagy passzív módban vagy? Router, tűzfal van-e, ha igen be van-e rendesen konfigolva?

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3602) Chili7


Chili7
őstag

A beálításaim piszkálgatása nélkül az alábbi problémám keletkezett.
Az LDC++-om a leszedett fileokat nem a meghatározott ''downloads'' mappámba teszi a D:-re, hanem a C:/Program FIles/LDC++/Temp mappába. Az ide került fájlok .avi helyett ''DCTMP'' kiterjesztésűek, de WMP-vel is lejátszhatóak. Az LDC írja hogy a letöltés kész, és hogy a célmappába tette.
Mitől van ez?

(#3603) amargo válasza The DJ (#3601) üzenetére


amargo
addikt

chellohub.sytes.net a HUB
Aktív, router mögött vagyok. Minden rendesen konfigolva. A többi HUBról még nem érkezett panasz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3604) EQMontoya válasza amargo (#3603) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sajnos legtöbb operátor kollegánál a szak értelem nem éppen áll egyenes arányban az arcmérettel. Ennek logikus következménye, h ugyan egy botot beállitani nem tud, de váltig állitja, h az Ő botja tökéletes. Végülis igaza van, tökéletesen bugos. Pedig az admibotot kb egy 6 éves kisfiú is be tudná állitani olyan szinten, ahogy Ők teszik, de ugye Ők egy nagy hubon operátorok, nagy a pofa, lehet mellé kicsi a tudás... ez úgy kb belső info, én is voltam erre-arra op.

Jó példa, h hwb-n és emlékeim szerint indep-en is rosszul van beállitva a bot, engem is kidobál néha, pedig tőlem aztán lehet tölteni. (Bár jogvédett anyagot nem osztok meg, de amit megosztok, azt lehet.)

Szal, szard le, nem értenek hozzá a srácok, ez van.

Same rules apply!

(#3605) amargo válasza EQMontoya (#3604) üzenetére


amargo
addikt

Köszi!
Akkor maradnak így a beállításaim. :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3606) zoltanz


zoltanz
nagyúr

DarkFater

Egyébként a torrent klienses fájlmegosztás megy inkább abban van a jövő is, nem kell fikázni a magyarokat az egyik ilyen nagytracker-en kb. több mint fele tag vagyis 1 feletti aránnyal azt jelenti többet küldött mint szedett róla. Köszönhető annak hogy van torrentflux, plusz egyszerre több helyről is csatlakozhat a nick -jével gyorsabb is. Senki nem tehet ról, hogy honnan netezik azthiszem azt hiszem épp most kényszerítik központilag a szolgáltatókat normális hálózatokra illetve árakra.

[Szerkesztve]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3607) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kijött az 1.0.0-ás béta ApexDC, használja már valaki? Én most próbálom. Ahogy olvasom, simán lehet a 0.4.0-át upgradelni rá, és erőssen javasolják. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3608) Apollyon válasza CPT.Pirk (#3607) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah ez csúcs.
És miben különbözik?
Leszedtem az update-est, és nem megy. Vagyis megy, feltelepítette magát, de nem a régire, hanem amellé. Úgyhogy egyelőre maradok a 0.4-esnél. Abban az ikonok is jobban tetszenek, meg az nem béta.
Amint megvan az 1.0, frissítek (kár a jó kis ikonokért)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3609) CPT.Pirk válasza Apollyon (#3608) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem ikonokat egy egyszerű felülírással cserélheted a régire, ha azok kellenek.

Az oldalon meg leírták, hogy a 0.4-re nem rátelepíteni kell, hanem csak rámásolni az exe, meg a pdb fájlt, minden maradhat a régi...

A változás lista is kintvan, az angol fordítást inkább kihagyom, nézd meg az oldaon...

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3610) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Strong DC Lite 125-öt (SDC 2.03, DC++ 0.698 alapú) klienst használok. Mikor elindítom, kijelzi, hogy a Netlimiter telepítve van, használjak mást (Netlimiter nem fut). Ki is szoktak tiltani emiatt. Hogy a fenébe rúgják ki az embert olyasmi miatt, ami nem is fut? Mikor DC-zek, direkt le is állítom a Netlimitert, mert ha csak simán fut, de nincs semmire korlátozás bekapcsolva, akkor is kirúgnak érte, én meg használom, de egészen másra.
Nem mintha a décés társadalom valami nagyon korrekt lenne, vannak userek akiktől 1kb alatti sebességgel pöcsöl csak az anyag, ami elég gyér, ha a slotszabályokat nézzük, és az átlag DSL feltöltési sebességeket, akkor legalább 3-4k kéne, hogy legyen a minimum.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3611) Apollyon válasza Dilikutya (#3610) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pffff
Először is, robbantsd fel azt a Lite-ot, inkább rakd fel a normál StrondDC 2.03-at, mert az nincs lebutítva! Vagy ajánlom a fentebb dícsért ApexDC++-t, 2.03-ból csinálták, jelenleg a 0.4-es ver. a legújabb, vagy esetleg a béta2, én is ezt használom.
Minek használsz Netlimitert? Nekem is van, de rájöttem hogy tök felesleges. Pláne másokkal kicseszni. Oké hogy leállítod, de az egész programot, vagy bekapcsolva marad korlátozgatás nélkül az óra mellett?
Ha megy a netlimiter (most mindegy hogy korlátozás nélkül-e vagy sem) és elindítod a dc klienst, akkor a leírásodban, ahová írtad hogy mennyivel töltesz le/fel, oda a netlimiter neve kerül, szintén kapcsos zárójelbe a netlimiterbe beállított a feltöltési seb. Akkor is ha nem használod. Így simán kirúgnak.
Én mindent leszedtem eddig ami kellett, annak ellenére hogy 127KB-tal töltök fel folyamatosan, ami a netelérésem maximális feltöltési sebessége.

Sztem a legjobb megoldás ha a netlimiterre nyomsz egy uninstallt. Gyakorlati lényege a programnak nem sok van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3612) Dilikutya válasza Apollyon (#3611) üzenetére


Dilikutya
félisten

FTP/MSN feltöltéseknél szoktam használni, megosztani a sebességet. Esetleg csak simán FTP-nél hagyni némi upload-ot a böngészőnek, ugyanis tapasztalat, hogy maximális feltöltésnél a Firefox lassabban tölti be az oldalakat. ADSL, 30k-s uploaddal, szóval kell a kompromisszum.
Azt, hogy a futó Netlimitert kijelzi a DC, tudom, nem is szokott futni a háttérben sem, ha megy a DC. De akkor is kidobnak, ha nem fut (és nem, a tálcán sincs az óra mellett...). Ez kicsit bosszant, mert hadd döntsem már el, milyen programot használok, a kettőnek semmi köze egymáshoz, nem is lehetne, hisz nem fut...
Ez az Apex mit tud? Illetve mivel tud többet a normál StrongDC, mint a Lite? Igazából a Lite is jó nekem, nem sok funkciót használok ki a kliensekben, nekem elsősorban a többszálú letöltés a lényeg. Tudom, hogy van, ahol azt is tiltják, de hát kapják be, én nem fogok 1 szálon szopni a sok kretén szétkapcsolgatós meg lekorlátozós userrel, ha lehet, töltöm 10 szálon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3613) Apollyon válasza Dilikutya (#3612) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Aha értem.
Hát, ha a netlimiter marad, akkor mindenképpen cseréljük azt a klienst...
A többszálú kliensek már nem nagyon vannak tiltva, mondjuk persze az RC10 igen, de már a Strong 2.03 nem, mert már javítva van..
A Lite az egyébként ilyen userek által csinált verzió amiben ''some functions are disabled''.
Például nincs benne raw command meg ilyenek. (Asszem) Vagyis az operátoros funkciók, meg még amiket nem vallottak be. Szerintem még több butítás is van benne amiért kár.
ApexDC mint már írtam, Strong 2.03-ból lett csinálva, + még van hozzá 32 mittudomén milyen funckió. (Egyébként még a sima Strong-nál is lehetett 0.699-es kliensnek álcázni a többszálúsunkat, de csak a kedvenc hubok tulajdonságaiban.)
De jobb mint a strong. Most így fejből nem vágom hogy mik a plusszok, de itt [link] megnézheted őket.
Ennél már szerintem nem lesz gond a netlimiterrel.

Hja és a magyar nyelvű file-t már nem találom, 404... De azért lehet fennt van valahol.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3614) Chili7


Chili7
őstag

hali!
Hd filmeket szeretnék tölteni, de eddig nem-igen találkoztam ilyenekkel a dc-n. Felejtős?
Torrenten kéne próbálkozom?
thx

(#3615) Apollyon válasza Chili7 (#3614) üzenetére


Apollyon
Korrektor

HD filmeket?!
Még DVD-t is kínszenvedés letölteni többszálassal, nem hogy 3x akkora filmet...
Meg ha tegyük fel lenne is egyáltalán, ki osztaná meg?
Remélem azért ezt nem gondoltad komolyan!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3616) ddanger


ddanger
aktív tag

Üdv!

Csináltam portot a routerbe és beállítgattam az ehhez szükséges dolgokat.

Apex dc

Hogyan nézzem meg hogy aktív vagyok?
A belső ellenőrzője szerint a tcp failed az udp ok. Persze az udp-re mindig ok-t ír, akármit csinálok.
A töltés és keresés megy, de szeretném tudni, hogy passív vagy aktiv módban.

Az is érdekelne, hogy van-e valahol egy leírás arról melyik ikon mit jelent a nevem mellett jobbra a névlistában.

üdv ddanger

(#3617) sanyixXx válasza ddanger (#3616) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ha aktívra vagy állítva és megy a töltés, akkor aktív vagy ;)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3618) ddanger válasza sanyixXx (#3617) üzenetére


ddanger
aktív tag

Firewall with manual port forwarding-ra van állítva és megy a letöltés.

Tehát aktív vagyok, akkor is ha a check connection azt írja ki hogy a tcp connection failed?

(#3619) sanyixXx válasza ddanger (#3618) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Firewall with manual port forwarding alapján elvileg aktív vagy. én is így nyomom. a tcp problémával nem tok mit kezdeni :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3620) ddanger válasza sanyixXx (#3619) üzenetére


ddanger
aktív tag

Thx :R

Jól jön a töltés, remélem így is marad. (Apex dc)

(#3621) Chili7


Chili7
őstag

Nekem meg az a gondom, hogy csak passzívban tudok keresni. Eddig 1-2 évig elmentem aktívban, de mióta feltettem a utorrent klienst, nem keres és nem is tölt manual portforwarding-ban.
Ennek így kell lennie?

(#3622) Chili7


Chili7
őstag

Mióta beállítottam a mikrotorrent-et, azóta gondjaim vannak a a dc letöltéssel. LDC++ kliens smc routerrel. Évekig hibátlanul ment, de most nem tudom beállítani.
Nem keres, de tölteni tölt. A beállításokban a port szám azonos. A dc kliensben ugye a külső ip-t kell beírni, ami valami 80.55.xxx.xx. A router portforwardingnál pedig a cmd/ipconfig által kiírt 198.168.x.xxx ip címet?
Mondjuk ezeket nemállítottam át csak most, hogy már a t*köm ki van.
Van valami ötlet, hogy hogy tudnám beállítani? Vagy ez a mikrotorrent mitt kizárva?

(#3623) Mosómedve


Mosómedve
tag

Eddig RevConnect-et használtam, de már elég rég. Most újra raktam a gépem és gondoltam érdeklődöm, hogy melyik a legjobb DC++ kliens jelenleg...mit ajánlotok?

(#3624) ThuG4LifE válasza Mosómedve (#3623) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

én az apexdc-t javasolnám
[link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#3625) Mosómedve válasza ThuG4LifE (#3624) üzenetére


Mosómedve
tag

Más ötlet nem érkezett...köszi a tippet, akkor sztem teszek vele egy próbát...

(#3626) PazsitZ válasza Mosómedve (#3625) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én személy szerint LDC-t használok. Bár, mást se próbáltam eddig :)

- http://pazsitz.hu -

(#3627) EQMontoya


EQMontoya
veterán

ldc, rmdc, strongdc, apexdc, ziondc az általam ismert többszálas kliensek listája. zion strong engine-re épül, a többinek saját motorja van... sajnos mindegyikben van bug bőven.

Same rules apply!

(#3628) ThuG4LifE válasza EQMontoya (#3627) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

apex ha nem is strong alapjára épül (de meglehet), de jópár olyan csinálta aki a storngba is részt vett

[Szerkesztve]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#3629) Apollyon válasza ThuG4LifE (#3628) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az ApexDC-t még mindig a Strong 2.03-ból csinálták :)
Ott van az apex weboldalán ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3630) fradi81


fradi81
veterán

Nem jön be az apexdc weboldala. nembaj letöltöttem dcről :D
Az új 1.0.0. beta 2 bugos, akkor marad a 0.4.0.

moto g72, Ninebot d28e

(#3631) fradi81


fradi81
veterán

Beállítottam Apexbe a le és feltöltés sebességet. Erre ezt írja a Matrix:

[BOT]Matrix> Hibás sebességmegadás a descriptionben / leírásban!
Pedig listából választom ki hogy 4M / 256Kb máshogy nem lehet, akkor Mátrix mindig kiírja Apexnél?

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#3632) PazsitZ válasza fradi81 (#3631) üzenetére


PazsitZ
addikt

Asszem az a gond, hogy nem a kiválasztás a lényeg hanem van olyan h description és oda kell manuálisan beírni: [4M/256K] ilyen formában.

- http://pazsitz.hu -

(#3633) fradi81 válasza PazsitZ (#3632) üzenetére


fradi81
veterán

Ja az lehet köszi

moto g72, Ninebot d28e

(#3634) Kobe


Kobe
veterán

ahoj
volna egy kis problem itten, van egy mikrohullámu nethozzáférés, és egy router, ami 4 gépre ossza ki ezt a mikros netet
kéne ejteni egy portfordaot de még soha nem csináltam, és félek belemacerálok, mikros nethez meg közöm sincsen nagyon
találtam leírást a portforward.com on a routerhez, gigabyte márkáju, de alapból a statikus IP kiosztás meg minden egyéb, nem kavarhat be nagyon netbe ?

(#3635) dragonfx


dragonfx
veterán

mér nem tok keresni czdc-vel sehol?? nem azért mert nem vagyok regelve.
Azelőtt no problem volt ezzel.
Amióta ie7 és sp2 van fenn azóta nem megy, tűzfal pedig kikapcsolva.
Vagy van valami trükk??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3636) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Vannak a letöltési listában mp3-ak amik még nem jöttek le. Az apexdc nem nagyon keresi magától, csak néha, ha kézzel nyomok egy alternatív keresést akkor jó, de kelljen már csinálja magától, a legújabb bétát használom. Hol lehet beálítani hogy keressen mondjuk 5 percenként nem találom benne.

moto g72, Ninebot d28e

(#3637) fradi81


fradi81
veterán

Ja és miért nem működik a dc-ben a feltöltés korlátozás? miért rakták akkor a programba azt a funkciót? :F

moto g72, Ninebot d28e

(#3638) EQMontoya válasza fradi81 (#3637) üzenetére


EQMontoya
veterán

tán mert müködik? ;] nekem legalábbis tökéletesen.

Same rules apply!

(#3639) fradi81 válasza EQMontoya (#3638) üzenetére


fradi81
veterán

Meylik DC-t használod? Nekem 24K-ra van állítva, hiába állítom át, marad 24-en. :(((

moto g72, Ninebot d28e

(#3640) rii


rii
nagyúr

hi!

1. honnan tudhatom, hogy a DC-m aktív? Nem tudom melyik portot hazsnálja, így nem is tudom, hogy az port nyitva van-.e, vagy zárt .....

2. ezt írja kia a DC indításkor:
Falied to create Port Mappings. Please set up your NAT yuorself

milyaza NAT?

3. Így van beállítva nekem most a DC:

[link]

az rózsaszín részhez a router IP-jét kell beírni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3641) fradi81 válasza rii (#3640) üzenetére


fradi81
veterán

nekem a firewall with manual portforwarding van bejelölve, TCP és UDP mellé 412-t írtam be, mint ahogy a router konfigjába is a Virtual Servers résznél.

moto g72, Ninebot d28e

(#3642) EQMontoya válasza fradi81 (#3639) üzenetére


EQMontoya
veterán

1. bizonyos határérték alá nem enged menni. ez 8k
2. minimum upload limit a letöltési limit hetede talán.

strongdc amúgy.

Same rules apply!

(#3643) rii válasza fradi81 (#3641) üzenetére


rii
nagyúr

én nem találok virtual servers-t a router nél.
thomson 780i WL -em van

de megpróbálom így is .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3644) PazsitZ válasza rii (#3643) üzenetére


PazsitZ
addikt

az az opció lesz amelyiknél IP cím, port és mellette TCP/UDP/Both beállítás található.

- http://pazsitz.hu -

(#3645) rii válasza PazsitZ (#3644) üzenetére


rii
nagyúr

valami ilyesmit kellene találnom?

[link]

itt lehet aplikációnmkánt megadni portokat, meg ilyesmit.

a képen látható beállításokat én csináltam már az utorretnhez, lehet erősen hiányos, de működiok.

DC-hez ,már volt ''gyári'' DriectConnect'' néven, azt nem tudom módosítani

lehet csinálnom kell egy uj beállítást más néven, és beírva az adott portokat?

- a translate to
- tiggert port
- tigger protocol

hoz mit kell írni?

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3646) Agyas27i


Agyas27i
csendes tag

Sziasztok!

Sose értettem igazán ilyen portoskodáshoz meg tűzfalazáshoz, de most kifogytam az öltetekből. A gondom: 2 gép, 1 router, 2 strongdc. Nagy nehezen anno a router installálásakor sikerült konfigurálnom az egyiket. TCP, UDP, meg minden egyébre ugyanazt a portot adtam, valami példa oldal alapján. Most az új gép dcjének adtam új portokat, meg minden, megy a dc, hubok is, search is, de nem csatlakozik. Upnp kikapcsolva, mert azt sem tudom mire jó.

Ha van valami ötlet, jöhet!
(amúgy a háló is zavaros,mert A gépről látom B-t is, Bről meg nem látom A-t. Tűzfal kikapcs és router reset után sikerült már hozzáférni A-ról B-hez)

Köszi
Agyas

(#3647) Chili7


Chili7
őstag

Letöltött állományról utólag nem lehet sehogysem megnézni, hogy melyik felhasználótól jött le az anyag?

(#3648) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.

Adott két gép legyen (gép1 , gép2)
Routerrel van megossztva Tvnetworkos Lannetem
Dc++ szeretném használni.

Ezek a beállításaim:

Router:

Virtual servernél ezeket vettem fel

Gép1 192.168.10.2 TCP External port: 1214 Internal port: 1214
Gép2 192.168.10.2 UDP External port: 1214 Internal port: 1214
Gép2 192.168.10.3 TCP External port: 1412 Internal port: 1412
Gép2 192.168.10.3 UDP External port: 1412 Internal port: 1412

Dc++ (Strong 2.03) kapcsolodás beállításai.

gép1:
Hálózati adapter az összes kapcsolathoz. (0.0.0.0)
Tűzfal kézi port forwardinggal
TCP: 1214
UDP: 1214
IP amit a szolgáltató adott
Ne engedje a HUB/UPnP-t hogy felülírja bepipálva

gép2:
Hálózati adapter az összes kapcsolathoz. (0.0.0.0)
Tűzfal kézi port forwardinggal
TCP: 1412
UDP: 1412
IP amit a szolgáltató adott
Ne engedje a HUB/UPnP-t hogy felülírja bepipálva

Letöltés megy, tudok kereseni de nem az igazi.

gép2-nél keresésénél "Keresési találatok mellett megjelenik egy szűrve xxxx találat is amit nem látok"
gép1-nél ilyen nincs, pedig ugyanarra kerestem rá.

Pl rákerestem az Edda-ra
Az eredmény
gép1: 6xxx találat
gép2: 3xxx találat szűrve 4xxx.

Másik helyen ahol 1 gép (ApexDC++) van és nincs megosztás Aktiv beállításnál is előfordul ugyanez, ott is megjelenik a szűrve xxxx......

(#3649) Calogero


Calogero
addikt

Semmi ötlet?

(#3650) The DJ válasza Calogero (#3649) üzenetére


The DJ
addikt

A TCP meg UDP port különböző legyen és ha lehet magasabb, nekem a TCP 29xxx az UDP meg 5xxx. Attól is lehet különböző a találatok listája hogy egyik gépen kevesebb adat van megosztva ezáltal azokon a hubokon nem keres ahol a min share aránya nagyobb...

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.