Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) concret_hp válasza Xero (#334) üzenetére


concret_hp
addikt

mi lett a vége? / hol tart az ügy?
legvégső esetben perelhetsz is. h egész konkrétan kit lehet ilyenkor perelni az viszont yo kérdés.

# 335,336: talán lehet h nem itt kéne politizálni

vagy fullba vagy sehogy :D

(#352) Sir Pocok válasza pomix (#346) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Na milyen volt?
Én csak a szerdai kertészetis bulin voltam ott. Sajnos csütörtökön más elfoglaltságom akadt, pedig haverok mondták, hogy nagy buli volt a red colt-ba....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#353) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nektek mikor lesz beiratkozás? Nekem (és eddíg minden ismerősnek) 2-án:)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#354) Divi


Divi
aktív tag

BMF - NIK nappalira jön valaki?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#355) Lortech válasza Motion_Blur (#353) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem valami 7-8-án azt hiszem, tavaly az előző sulimban is kb akkor kellett.

Thank you to god for making me an atheist

(#356) Tithian válasza Motion_Blur (#353) üzenetére


Tithian
őstag

Korán kezditek, én kilencedikén megyek, bár 12-én már iskolakezdés.

A Neptun is csak ma éledt fel, így végre be tudtam fizetni a felvételi díjat. Hasznos rendszernek tűnik, bár a rettenetes lag miatt inkább szenvedés, mint öröm használni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#357) pomix válasza Sir Pocok (#352) üzenetére


pomix
tag

Hello!

Nagyon király volt! Főleg a red colt!! Megittam pár tequilát és utána filmszakadás! Szobatársam mesélte, hogy ők cipeltek fel a szobába!!:D
De a péntek reggel se volt semmmi! Az lett mondva, hogy 9-ig el kell hagyni a koleszt! Na mármost engem délben ébresztett fel az egyik szervező! Azt se tudtam hogy mi van! Pakoltam oszt jöttem De jó buli volt! Már amennyire emlékszem!:C
Majd találkozunk szeptemberben!!

(#358) pomix válasza Motion_Blur (#353) üzenetére


pomix
tag

Hello!

Nekünk elsején és másodikán is menni kell! Első nap beíratkozás második nap tanévnyitó!! barátnőméknek azt hiszem egy héttel később van a beíratkozás(Jászberény)!

(#359) Sir Pocok válasza pomix (#357) üzenetére


Sir Pocok
őstag

egy kis nézegetni való... ;]

Bővebben: link

ki volt a csoport vezetőd?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#360) pomix válasza Sir Pocok (#359) üzenetére


pomix
tag

Little G, Szittya meg Bandi! Ismered őket?
Jók a képek!!

(#361) Motion_Blur válasza Tithian (#356) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem is csak 12-én lesz az első tanítási nap...ha lesz egyáltalán => levelező

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#362) pomix


pomix
tag

Kinek hogy tetszik az iskola?:DD

(#363) tildy válasza Motion_Blur (#361) üzenetére


tildy
nagyúr

21én lesz az első tanítása nap.Szintén levelező.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#364) Sir Pocok válasza pomix (#362) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nektek még csak előadásaitok voltak? Mi szenvedtünk az órarend összerakással…

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#365) cafat válasza pomix (#362) üzenetére


cafat
tag

Hello!
Nah neked hogy tetszik a Gamf? Sok órád van egy héten? Volt osztálytársamnak nem nagyon tetszik és át is akar menni másik suliba. Igaz ő nem is ide akart jönni csakhát ide vették fel. Kíváncsi vagyok neked hogy tetszik.:))

(#366) Josh


Josh
tag

Egy csomó listát találtam az első 10-15-20 legnépszerűbb szakra, iskolára, de én nekem elég kevés pontom van (108) így csak a lista aljáról tudok nézelődni, de az meg már nincs benne a best 20-ba. Tudna valaki nekem olyan listát adni, amin azok a szakok vannak rajta, ahova tavaly a legkevesebb ponttal lehetet bejutni?

Előre is köszi, nagyon sok hozzám hasonlóan hülye sorstársamnak tudna vele segíteni....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#367) Poctar válasza Josh (#366) üzenetére


Poctar
senior tag

A lista engem is érdekelne.:DDD

(#368) Josh válasza Poctar (#367) üzenetére


Josh
tag

Engem érdekel is.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#369) gaben


gaben
aktív tag

Nagyon lehalt ez a topic,ideje felfrissíteni.... :))

Most fogok állni pályaválasztás előtt(most vagyok végzős középsuliban),s szerintem többen is vannak a PH!-n,akik hasonló cipőben járnak,mint én....
Én a Miskolci Egyetemen ill. a Debreveni Egyetemen gondolkodok(viszonylag közel van:)),mint mérnök-informatikus...
Aki tud valamit mesélni a sulikról,az nyugodtan írja le,ill. kíváncsi vagyok,hogy Ti kedves Töbiek, hova jelentkeztek....

(#370) bbazsy


bbazsy
őstag

Szeged, illetve Pest, valami info szak (progmat, progterv..)

majd meglátjuk... ;)


mod: tééényleg, mikor kell leadni a jelentkezést ?

[Szerkesztve]

..

(#371) Csimoka válasza bbazsy (#370) üzenetére


Csimoka
tag

szia!
ugy tudom február 15 a határidő legalábbis tavaly az volt :U

(#372) gaben válasza bbazsy (#370) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen február 15...

(#373) Tithian válasza Josh (#366) üzenetére


Tithian
őstag

Legkevesebb ponttal?
Tanító (szinte bárhol) - 72 pont. Előre a minőségi oktatásért! [:bálintos szmájli;]

Komolyabbra fordítva: az érdeklődés hiánya és általam nem ismert tényezők miatt műszaki szakokra (kivéve néhány mérnökit), általában kevesebb pont is elég, mint az alkalmanként elméletibb gazdasági, bölcsész, stb. szakokra.
Néhány nappalis, államilag fizetett példa Debrecenből: DE-IK mérnök informatikus (BSc) - 109 pont, DE-IK programtervező matematikus - 91 pont (!), DE-MFK gépészmérnöki (BSc) [A-N-A] - 99 pont.
Tehát ezen szakokat négyes érettségivel is jó eséllyel meg lehet pályázni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#374) concret_hp válasza Tithian (#373) üzenetére


concret_hp
addikt

azért azt ne felejtsétek el, hogy évről évre igen nagy változások lehetnek bármilyen irányban. ilyenek hogy 88->110 meg 103->72 meg ilyesmik. szóval azért arra ne kelkuláljatok, hogy na van 1 szak ahova tavaj mondjuk x pont volt a ponthatár, nekem meg tuti lesz x+2 és akkor tuti felvesznek, mert ezzel qrvanagyot lehet koppanni.
pl. még 100másik felvételiző is kinézi magának ezt a szakot ilyen megfontolásokból, és akkor mondjuk az előző évi 300 jelentkező helyett lesz 400, ami komoly változásokat okozhat a ponthatárban :U

mondjuk tanító szakra tényleg szinte mindenhova be lehet jutni 72 ponttal, de amiko rén felvételiztem akkor még a legtöbb tanári szak is 100p alatt volt.

''az érdeklődés hiánya és általam nem ismert tényezők miatt műszaki szakokra (kivéve néhány mérnökit)'' milyen műszaki szakot tudsz mondani ami nem mérnöki? :U
az alacsony ponthatárokról a műszaki területen meg annyit, hogy csekklod plz a BME utóbbi pár évi ponthatárait bármilyen szakon ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#375) tildy válasza concret_hp (#374) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem csak bme-n van muszaki kepzes....Ugye...
Pl. a Kandon villmernokire evekig 72 pont volt a ponthatar. Igaz ritkitjak is oket rendesen...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#376) peterszky


peterszky
őstag

én is idén érettségizek
úgy döntöttem, hogy matekból emelt szintet teszek + infó közép
így remélem összejön majd a megfelelő pontszám
úgy számolgattam, hogy a mateknak 23+ pontosnak kéne lennie (plussz ugye az emeltért jár még 7 = 30+), és ha az infó is meglenne fullpontosra (nagyon könnyű, tehát van rá esély) akkor már jöhet a duplázás =>120+ és erre jön még az angol középfok c ami ugye még 7, tehát ha nagyon ügyes lennék, akkor meglenne a 127+ pontszám
én ezeket néztem ki:
ELTE - IK programtervező informatikus
BME - VIK mérnök informatikus
VE - MIK mérnök- , programtervező informatikus (ha Bp. nem jönne össze)

What else you gonna do on a Saturday?

(#377) tildy válasza peterszky (#376) üzenetére


tildy
nagyúr

Én azt az elsőt igencsak átgondolnám, de te tudod. Ha tudós akarsz lenni, akkor hajrá!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#378) peterszky válasza tildy (#377) üzenetére


peterszky
őstag

láttam, hogy mindenhol ezt írod :) ennyire nehéz lenne? aki szorgalmas az csak túléli nem?

What else you gonna do on a Saturday?

(#379) Tithian válasza concret_hp (#374) üzenetére


Tithian
őstag

Nem minden mérnöki szak Budapesten van, sok műszaki kar képzésére könnyebben be lehet jutni szerte az országban...
A ponthatároknál biztosan lesznek változások, de a tendencia tavaly óta szerintem nem változott érezhetően, ráadásul a legnépesebb fiatal generáció (86/87-es születésűek) már levonult, illetve a pontszámítást végülis nem módosították számottevően (ha jól értesültem).

Off: A tanítói szakról: gyufaszálból sem lehet atomerőművet építeni, s az erre továbbtanulók széles tömegeinek (tisztelet a kivételnek) szellemi teljesítménye sem valószínű, hogy hirtelen a tényleg felsőoktatásba valók szintjére ugrott volna. 72 ponttal ne menjen valaki egyetemre, de 76-al se (tanítani fog, ha ő is a kettes szintjén áll, akkor hogyan?). Ha a jelentkezők jelentős része azért megy egy szakra, mert valahová mennie kell, dolgozni pedig még nem akar, akkor annak lőttek.

Hasonló jelenséget jósolok jövőre ( :), idén) a szabad bölcsészet szakokra, ahol sok-sok hallgatónak szinte minden ismeretet fognak oktatni alapszinten, de igazából az alapképzés után adott diploma magában majdhogynem értéktelen (mint Amerikában a Liberal Arts BA), mesterképzésre pedig ugyebár nem mindenki mehet.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#380) concret_hp válasza Tithian (#379) üzenetére


concret_hp
addikt

amikor az ilyen 20-25 (vagy még több) pontos változások voltak akkor se változott se tendencia se semmi. konkrétan a 2003 és 2004 évi pontszámok között volt és bizony jópár szakon voltak ilyenek. akkor még a régi felvételi rendszer volt, ami ugyanúgy működött jó régóta, most meg friss a rendszer, ráadásul én úgy tudom, hogy kisebb módosítások lesznek a tavajihoz képest, szóval azért csak óvatosan :)

tudom, hogy máshol is vannak műszaki képzések, annak idején szemezgettem is párral. de azért érdeklődés hiányáról szerintem nem helyénvaló beszélni :U egyszerűen a jelentkezők számához képest rengeteg embert vesznek fel, emiatt alacsonyabbak a ponthatárok szvsz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#381) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kecskeméten milyen a jász utcai koli? Net van a szobában? :DDD

(#382) _seth_ válasza Darth_Revan (#381) üzenetére


_seth_
veterán

Van net :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#383) _seth_ válasza _seth_ (#382) üzenetére


_seth_
veterán

Előbb lemaradt:

DE-AVK ANA informatikus és szakigazgatási agrármérnöki (BSc) lehet erre jelentkezem idén DE-IK AKL mérnök informatikus (BSc) szak mellé pluszba még nem döntöttem el.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#384) pomix válasza Darth_Revan (#381) üzenetére


pomix
tag

Hello!

Egy igazi lepukkant kolesz, direkt csak elsősöknek! :D :D :D
Net van néhány szobában, de úgy tudom hogy csak egy adsl van szétosztva!:D :D

(#385) Batman


Batman
őstag

Hali!

Remélem vannak itt páran akik benne vannak ebbe a témába rendesen.
Be akarom adni a jelentkezésem egy másik egyetemre is , ha minden jol megy 2-3 ev múlva diplomazok a jelenlegi helyen itt egy műszaki informatikus diplomat kapok.
És ezt akarom meg megfejelni egy valamilyen gazdasági diplomaval, amit az uj rendszerben 3 éves képzés alatt meg lehet szerezni.

Nem nagyon tudom hogy smint zajlik ez most milyen szakok, maradtak , jöttek, ezért kérdem , milyen jo helyek vannak most , milyen diploma lenne a legjobb egy informatikus diploma mellé.

Én valamilyen gazdasági vonalra gondoltam szerintem jó páros lenne.

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#386) _seth_ válasza Batman (#385) üzenetére


_seth_
veterán

Így állok én is :)
Igaz nekem nem műsz infó (azon is voltam 1 évig) hanem mérnök infó é szintén vmi gazdaságit szeretnék mellé :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#387) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Na akkor felhozom ezt a topikot.:D Szóval ki hova jelentkezett az idén?

Én SZTE-TTK programtervező informatikusra. Van 134 pontom, szóval remélem nem lesz gond a bejutással.:)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#388) tothbe válasza c4-eXp (#387) üzenetére


tothbe
addikt

Én BMF-NIK-en leszek estis, ha igaz. :D

By(e) Tothbe

(#389) kraftxld válasza c4-eXp (#387) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

részvétem :(
A helyedben már elkezdeném szóról szóra bevágni pár könyvet, hogy legyen esélyem megérni a 2. félév végét.

Csak pár példa:
Leindler László - Analízis
Szendrey M. - Diszkrét Matematika :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#390) Goose-T


Goose-T
veterán

Én a BMF-KGK-ra megyek műszaki menedzser szakra. Két hete voltam felvételi elbeszélgetésen, nem sokat tököltek, gyorsan felvettek. Sikerült két félévnyi tantárgyat lealkudnom, így 7 helyett akár 5 félév alatt is elvégezhetem ezt a sulit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#391) Drizzt válasza Goose-T (#390) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Korábban megszerzett diplomával, vagy egy maroknyi zöldhasúval? :D

I am having fun staying poor.

(#392) Goose-T válasza Drizzt (#391) üzenetére


Goose-T
veterán

Korábbi diplomával. Így is, úgy is tejelnem kell nekik. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#393) c4-eXp válasza kraftxld (#389) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Nah remek, most aztán meghoztad a kedvemet hozzá.:DDD Tényleg ennyire gáz? Mert arról hallottam, hogy az eltén nagyon durva a matek, de akkor ezek szerint itt is?

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#394) kraftxld válasza c4-eXp (#393) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanazt a matekot nyomják mint a programtervező matekosoknak.
15% körül szokott lenni az aki átmegy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#395) c4-eXp válasza kraftxld (#394) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Ehh, akkor lehet jobb lett volna a BME műszaki infóra beadni a jelentkezést. Na mind1, a koliban legalább lehet inni (amíg ki nem csapnak).:DDD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#396) kraftxld válasza c4-eXp (#395) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Az első két félévben inkább húzz bele a tanulásba, aztán lehet inni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#397) Richard


Richard
őstag

BME-VIK ;)

(#398) Pala válasza kraftxld (#389) üzenetére


Pala
veterán

szerintem nem kell ezt túldramatizálni:)
nem mondom, hogy nagyon könnyű az analízis, de szerintem nem is túlságosan nehéz..én ugyan BME-s vagyok, de itt az évfolyam fele elsőre átment belőle, pedig eléggé részletesen tanítják.
Diszkrét matek alatt gondolom a lineáris algebrát és a gráfelméletet értendő (erősíts meg ebben, mert csak tipp:) valahol tudom, hogy ilyen néven futnak ezek, nálunk speciel Bevezetés a Számításelméletbe fedőnéven taníták:) ), ez már kicsit húzósabb is lehet, és valamelyest fogékonynak kell lenni rá mert anélkül tényleg szenvedés:(
végülis az ELTE-vel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, lehet, hogy ott valami überbrutál részletességgel tanítják, de nálunk is elég részletes volt.

(#399) norbiphu


norbiphu
senior tag

BME VIK első helyen, lett 141 pontom így nem kell aggódnom amiatt, hogy felvesznek-e szerencsére. Tavaly 126 pont volt a határ. Csak el is kell majd végezni :).

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#400) c4-eXp válasza kraftxld (#396) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Ok, megfogadom a tanácsot.:) Kolikról van infód, hogy melyikbe érdemes jelentkezni? Mert nekem eddig az Öthalom a legszimpatikusabb, bár tudom, hogy messze van az egyetemtől.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.