Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pomix válasza Josh (#100) üzenetére


pomix
tag

A K az nem a keresztféléves képzés jele? Nem tudom csak egy tipp volt!

(#102) annulus


annulus
aktív tag

elte-ik progterv info bsc, bmf-nik muszinfo bsc, gdf muszinfo
jelentkezett vki valamelyikbe rajtam kivul :F

(#103) Josh válasza pomix (#101) üzenetére


Josh
tag

Az is ''K'', de én a másikra gondoltam.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#104) dat válasza zfarkas (#99) üzenetére


dat
senior tag

Csordaként kezelnek. Felvesznek vente 300-400 gólyát, akinek a negyede sem fogja elvégezni a szakot. Ilyen mennyiségnél persze a tanárok a nevedet sem tudják, egyébként is csak egy ETR kód vagy... Elég kiábrándító volt :(

A társaság se volt semmi...

(#105) DaSilva


DaSilva
senior tag

sehova

huss, fohászom száll feléd

(#106) oceanearth válasza hungeek (#83) üzenetére


oceanearth
őstag

az, hogy van annyi pontod??? miből emeltszintűztél?

(#107) tildy


tildy
nagyúr

BMF-KVK villamosmérnök D L K
120 pontom van.:C
Huginak 114 lett ha jól emléksze, ő aBMF-KGK gazdinfóra megy. Csak uyge semmiből nem csinált emeltet, meg alapfokú nyelvvizsgája van, ezért ennyi.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#108) tildy válasza Xantomas (#70) üzenetére


tildy
nagyúr

BMF-KVK-n mintha tavaly ilyen 80 pont lett volna a ponthatár. Ha 110el nem kerülsz be, azt megnézném:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#109) annulus válasza tildy (#107) üzenetére


annulus
aktív tag

nekem 113 es kozepfoku nyelvizsgam van, azert ''csak'' ennyi :C :(((

(#110) GodHeart


GodHeart
senior tag

a BME villamosmérnöki szakra kb mennyi lesz a ponthatár!?
Jövőre mennék oda, és hogy kb, hogy kalkuláljak!? Préseljem ki a maximumot, vagy 1 nyelvizsgával és minden 5össel azáért már belehet kerülni!? : )

(#111) oceanearth válasza GodHeart (#110) üzenetére


oceanearth
őstag

nem. sajna nekem is midnenből max van plusz egy középfokú és így csak 127 pontom van, ami nem lesz elég a BME-GTK államira, próbálkozni kell az emelttel sztem

(#112) guti1 válasza Josh (#100) üzenetére


guti1
tag

A kieg azt jelenti pl: van egy gazdasági főiskolai diplomád és felvesznek közgáz kiegre akkor becsatlakozol negyed és ötödévre és kapsz egyetemi diplomát :)

I hear but I do not listen

(#113) cherockee


cherockee
aktív tag

BME-BMF-VE .... nekem e 3 akaródzik, term. leginkább BME....127 pontom meg is lesz, remélem elég lesz oda. Nektek?

(#114) oceanearth válasza cherockee (#113) üzenetére


oceanearth
őstag

127 pont tui nem elsz elég sztem. a fél országnak 127 pontja van. tehát nem lehet elég. nagyon sok emeber megkapta matekra a 30 pontot vagy a törire plusz 7 a nyelvvizsgáért

(#115) Pala válasza oceanearth (#114) üzenetére


Pala
veterán

szerintem meg attól,függ, hogy a BME-n belül hova jelentkezett...amúgy meg én mindhárom jelentkezésemet a BME-re adtam be, és azok közül a legnépszerűbb is csak 3.5-szeres túljelentkezéssel bír, ami nem számít soknak, a több helyen elrettentő 10-12-szereshez képest....127 pont elég lesz a BME-re egy átlagos szakra, ne aggódjon senki, nem kell bedőlni az ijesztegetéseknek, én már előre röhögök a sok parázós majmon:DDD 130 felettit nagyon kivételes esetben csak rendkívül sláger szakok esetében tudok elképzelni, ahova sokszoros a túljelentkezés és sokan tettek jó eredménnyel emeltet

(#116) Pala válasza oceanearth (#114) üzenetére


Pala
veterán

arról nem is beszélve, hogy a töri a kutyát sem érdekli, ha BME-re mész:DDD

(#117) Agyzuzo válasza Pala (#115) üzenetére


Agyzuzo
addikt

BME-n sok embert ismerek, a fél osztályomat oda vették fel. :) Melyik szakra mész? Húgom műinfora (138 pontja lett, vagy mennyi).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#118) Pala válasza Agyzuzo (#117) üzenetére


Pala
veterán

1. mérnök-informatikus
2. villamosmérnöki
3. gépészmérnöki

mind3 bsc, fősulis képzés. 126 pontom van, és mákomra pont olyan sorrendben jelöltem meg őket, hogy a legmagasabb pontszámú van az első helyen és így lefelé...a gépészre eddig 104 volt a legdurvább, nincs félnivalóm..nem fog 20-25-tel emelkedni egyik se, mint itt páran hangoztatják és izgatják a népet:D de nem is az utolsó hellyel számolok, szerintem az elsőre is jók az esélyeim

(#119) Agyzuzo válasza Pala (#118) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A mérnök-info és a műszaki-info között mi a difi? Vagy keverem a kettőt és csak az előbbi létezik? :) A kettő közül valamelyik szakra jár egyik haverom, hát szarrá tanulja magát szerencsétlen, szivatós egy suli, úgyhogy készülj a legrosszabbra. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#120) Pala válasza Agyzuzo (#119) üzenetére


Pala
veterán

szerintem 2 különböző...amúgy nem parázok, szorgalmas vagyok fizikából és matekból, ezeket csípem:) ismerem a fősulit, jártam már a BGF-re 1 fél évet, aztán meguntam, nem tetszett:(

(#121) Pala válasza Agyzuzo (#119) üzenetére


Pala
veterán

amúgy a műinfó hardabb szvsz

(#122) oceanearth válasza Pala (#115) üzenetére


oceanearth
őstag

neked legyen iagazd

(#123) Pala válasza oceanearth (#122) üzenetére


Pala
veterán

abszolút így lesz:) és sok sikert neked is, ha érintett vagy a témában....valahogy szerintem sokan azért rettegnek a magas ponthatároktól, mert:
1. több a többletpont
2. talán azt hiszik, hogy mindenki emelt szinten perfekt eredményeket hozott:D:D:D
hát korántsem, nem a felvi fórum az alap!! és hozzátenném, hogy a felvizőknek csak töredéke vizsgázott emelt szinten...félnivalója tényleg csak annak van, aki olyan szakra jelentkezett, ahova nagy a túljelentkezési ráta (ergo slágerszak)

szerk: ja és nyelvvizsgája is minden 5. embernek van:U

[Szerkesztve]

(#124) Lortech válasza Pala (#121) üzenetére


Lortech
addikt

Szvsz műinfó = mérnök infó. Ezt onnan gondolom, hogy az évet a BMF-en húztam le műinfón, és évközben változott a szakom neve mérnök infóra. Megnéztem a felvi-n, ott is csak mérnök infó van már.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#125) Pala válasza Lortech (#124) üzenetére


Pala
veterán

igen, már én is látom....na sebaj...jó kis szak:) biztos nem könnyű, de szerintem nem hal bele az ember egy reál szakba....egy olvasgatós humán engem sokkal jobban kikészítene

(#126) Agyzuzo válasza Pala (#125) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Akkor viszont ha oda vesznek fel, húgom évfolyamtársa leszel. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#127) Pala válasza Agyzuzo (#126) üzenetére


Pala
veterán

jeeee:) miss agyzúzda?:D

(#128) Agyzuzo válasza Pala (#127) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jaja, csak én szebb vagyok és formásabb a seggem. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#129) Pala válasza Agyzuzo (#128) üzenetére


Pala
veterán

pfff:DDD hát ha ez igaz, akkor a húgod egy víziló:D

(#130) Agyzuzo válasza Pala (#129) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Inkább úgy mondanám: tipikus infóscsaj. ;]
BME-re jár amúgy az ex nagy szerelmem is, őt viszont tudom javasolni. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#131) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

141 pontom van
BME-VIK mérnök infora jelentkeztem

Az osztályunkban ilyen pontszámok fordulnak elő: 144 (OKTV), 137, 134, 130, a többiekét nem tudom

- sokan értek el magas pontszámokat az osztályból, könnyűek voltak az emelt szintű érettségik is (legalábbis matek, info biztos)
matek központival össze sem lehetett hasonlítani a mostani emelt matekot

- tavaly a BME-n nyelvvizsgával 119 pontom lett volna hozott pontok duplázással, ehhez képest idén 21-gyel több lett

- akit tavaly nem vettek fel, annak átlagban 20 ponttal magasabb pontszáma van
- az érettségi könnyű volt, ezt mindenki tudja

régebben érettségizőknek
szerethetitek az új rendszert, de mindenkinek magas pontszáma lesz, lehet örülni a számoknak :))

(#132) Pala válasza Agyzuzo (#130) üzenetére


Pala
veterán

arra lennék kíváncsi, vajon a BME-n milyen a csajok aránya:F

(#133) oceanearth válasza Pala (#123) üzenetére


oceanearth
őstag

én nagyon szeretnék bekerülni 127 pontom van a BME-GTK-ra. ez egy ilyen bizonyítás lenne édesapám számára kit elvesztettem 2 napra rá miután újraírtam a matekot. nagyon várta az eredményt, sajnos már nem tudhatta meg, hogy 91%-os lett a matekom.

(#134) Agyzuzo válasza Pala (#132) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Gázos. :( Ha csajzani akarsz majd pattanj át pár jogászbulira hozzánk, vagy haveromékhoz a közgázon. ;)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#135) Agyzuzo válasza oceanearth (#133) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Uh, vaz... :( Részvétem...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#136) Pala válasza oceanearth (#133) üzenetére


Pala
veterán

elvesztetted?:((:((:O:O:Y ohh:( 1 perc néma csönd a tiszteletére... ... .... .... ha valóban is könnyebb volt az idei emelt mint a tavalyi központi, akkor se olyan sokan mentek emeltből (és ismételten kiemelném, hogy csak minden 5. embernek van nyelvvizsgája!!), hogy aggódni kelljen pl. 125 ponttal

(#137) Pala válasza Agyzuzo (#134) üzenetére


Pala
veterán

közgáz végülis túlpart:D

(#138) oceanearth válasza Pala (#136) üzenetére


oceanearth
őstag

értem köszi mindenkinek a biztatást. remélem, hogy sikerülni fog, brá most nem tudok még reménykdeni sem sajnos. dehát ez az én problémám.

(#139) HERR Z


HERR Z
veterán

DE-GYTK
DE-ÁOK

134 pontom van.....a tavalyi pontjaim 2*30 a biosz és kémia ezt duplázva 120 +az emelt +2*7 pontja:))
Tavaly 114 volt a ponthatár gyógyszerészre, nekem szerzett duplázásával volt 112:(büntiszopás:Ofőleg hogy 55+ hozottat lehetett duplázni...

remélem felvesznek....

(#140) Pala válasza oceanearth (#138) üzenetére


Pala
veterán

legyen sikered! én nem félek a 126 pontommal... hiába röhögnek a képembe egyesek a 135 meg 140 pontjukkal...azokból nincs sok, elhiheted, nem jelentenek ''veszélyt''...bár tény, hogy ők már bent vannak, aggodalomra viszont 125 felett nekünk sincs okunk azt hiszem...természetesen a ponthatárok emelkedni fognak (én átlag +10 pontot számolok), de korántsem ijesztő mértékben (egy-két kivételtől eltekintve...remélem azok nem a mi jelentkezéseinket érintik:D )

(#141) domedee


domedee
senior tag

Na akkor én is beírnám hova fogok menni ősztől... Ugyanis most lesz pénteken a diplomaosztóm...meg is látszik az utóbbi 2 hónapi hsz-aim számán, kicsit elvette az időmet a dipimunka készítée, meg az államvizsgára való készülés. De én balga tovább folytatom :DDD, ma volt a felvételi és sikerült, ősztől, mint Ph.D hallgató leszek a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karán (ME-MAK)... még 3 év testvérek között is, de nem baj, mert megérdemlem, vagy hogyan is van a reklámban.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#142) cherockee


cherockee
aktív tag

szinte biztos voltam benne hogy az emelt szint igy felhuzza a minimum pontot, bár kituggya hány emeltszintes lesz....ugyanis hallottam fehérvári és helyi sulikból olyant hogy fele ember megbukott emelt szinten...nemtom hogy, mivel énis röhögve megirtam volna, cska sajna sulink nem csinált emeltszintű csoportot, nem volt nekik elég egy csoportra 12 jelentkező...kecsegék....a lényeg hogy emelt szintet meg nem is reklámozták, nem akartam arra menni érettségin, szóval asszem maradok egy évet. egy év alatt tanulok eleget a 140 ponthoz.

amugy röhelyes a matek és info emelt szinten szeritnem ahhoz képest hogy mennyivel több pontot lehet elérni vele...főleg ugy hogy még info tanárom igyis szívózott hogy adjon e max pontszámot, mondván semmi sem tökéletes.

na hervasszátok egymást tovább, a lényeg hogy én berágom magam a BME-re.
amugy VIK....szóval az ahova midnenki be akar jutni.

(#143) driver18


driver18
tag

Sziasztok!
Jelentkezett valaki a Dunaújvárosi Főiskolára idén?
Véleményetek, infótok nincs erről a suliról?
Thx

(#144) gstm válasza Ati_X_321 (#131) üzenetére


gstm
tag

Akkor egy kis pontosítás...: Tavaly a bme müinfora 113 pont volt a határ, neked 119 lett volna. Idén 141 van neked. Nem igazán értem, hogy hogyan hoztad ki ebböl hogy 21 ponttal fognak emelkedni a pontszámok, és kivánom, hogy ne is legyen igazad. A 141 pontoddal nem kellene félni, meg sztem a pánikkeltést is hanyagolni kellene... 124-126 müinfora elég lesz ez fix...

(#145) Josh válasza guti1 (#112) üzenetére


Josh
tag

És erre csak akkor jelentkezhetek ha már van egy diplomám? Akkor a D betűs képzés az a másoddiploma?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#146) Pala válasza gstm (#144) üzenetére


Pala
veterán

szerintem is akörül lesz a ponthatár a műinfóra... ez így is már 10 pontos emelkedés, többre (átlagban) nem kell számítani

(#147) tildy válasza gstm (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

Háááát izé- Akkoriban amikor max 120at szerezhettél + a nyelvvizsgákra kaphattál pluszpontokat (esetleg oktv 1-3 helyre) akkor is volt nem egyszer 120 pont fölött a ponthatár.(Konkrétan az én időmben , 1997ben 125)
Szerintem most tuti lesz 127-130.
A tavalyi 113 pont szerintem az utóbbi idők legalacsonyabb pontszáma, 98 után szinte mindig 115-120 közt mozgott.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#148) Pala válasza tildy (#147) üzenetére


Pala
veterán

no para, majd meglátjuk ki nevet a végén:DDD és hogy azok közül ki nevet majd örömében, s ki kínjában:D

(#149) tildy válasza Pala (#148) üzenetére


tildy
nagyúr

Én már tuti nevetek, engem már felvettek a kiválasztott helyre:D
Ráadásul 2. évfolyamra:C
Viszont bármennyire off de megkérdem: Ha valaki msot érettségizett, akkor az érettségi kézhezkapásától számítva mennyi ideje van, hogy aboizonyítvány és az érettségi másolatot beküldje? Mert az egyéb papírokat júli 10ig kell pótolni, de ezzel kapcsolatban valami 8 napra emlékszem:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#150) Pala válasza tildy (#149) üzenetére


Pala
veterán

szerintem minden papírt július 11-ig kell én úgy tudom... én ugyan tavaly érettségiztem, de idén tettem egy fizikát, mert kellett a megjelölt szakokra..és nekem ezt július 11-ig kell beküldeni (mondjuk már tegnap megtettem), még szűk 2 hét van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.