Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Valaki tudna nekem tájékoztatást adni órarend összeállítás ügyben? Szeptemberben kezdek és ugy igazán lövésem sincs hozzá...gólya táborba sajnos nincs lehetőségem eljutni (vidéki vagyok) s nemtudom hol kaphatnék bővebb felvilágosítást ez ügyben!

Szívesen venném a segítségeteket !
E-mail,MSN

''Üdvözlet a győzőnek''

(#302) Poctar


Poctar
senior tag

A haveromnál is ugyanaz a helyzet, mint nálam. Hiányos a levele.
Holnap felhívom a sulit, mert a végén nem juttok be a koliba.

(#301)csucsu_17 kérdése engem is érdekelne.
Főként emailben küldjetek, ha küldtök vmit.

(#303) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Nemár hogy senk sem tud tájékoztatást adni!
Tudom hogy egyetemenként, főiskolánként változó dehát csak van valami közös bennük

''Üdvözlet a győzőnek''

(#304) tildy válasza csucsu_17 (#303) üzenetére


tildy
nagyúr

A közös az kb a szorgalmi és vizsgaidőszak:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#305) guti1 válasza csucsu_17 (#303) üzenetére


guti1
tag

Hát igen ez abszolút változó, azt javaslom keress vmi forumot, ahol megtalálhatóak az adott intézmény tanulói, tőlük sztem nagy segítséget kaphatsz. (nálunk létezik ilyen ''tanulói portál''). Amit én annakidején tapasztaltam egy teljesen más intézményben, megosztom: az eslő félév elejen volt 2-3 nap amikor csak azért kellett bemenni, hogy különböző információkat osszanak meg velünk (neptun, könyvtár, TO tájékoztató előadások) itt kaptunk egy lapot, h adott félévekben milyen tárgyakat kell és lehet felvenni. Mi voltunk az első kredites évfolyam szal' kicsit nagy volt a fejetlenség. Aztán az első tanítási hét elejétől kellett felvenni a tárgyakat, persze mindenki össze vissza vette fel a kötelező, kötelezően választható stb tárgyakat. Végül valahogy kialakult, pl felsőbbévesek, TO segítségével. Második tárgyfelvételnél, már mindenki tudott olyanra figyelni, h pl legyen szabadnapja, (lehetőleg péntek), ne legyen órája reggel 8 kor, megfeleő hírnevű tanárhz jelentkezzen stb..:)

I hear but I do not listen

(#306) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Jön valaki Szegedre, vegyész szakra?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#307) Lyobag válasza csucsu_17 (#301) üzenetére


Lyobag
csendes tag

ne aggódj a tárgyösszeállítás miatt! első éveseknek általában nem kell összeállítaniuk, hanem az egyetem/főiskola automatikusan kiírja és felveszi az első félévben a kerettanterv tárgyait a hallgatóknak!

Lassú felfogású lehetek, de HÜLYE nem vagyok

(#308) BobChemistry válasza Lyobag (#307) üzenetére


BobChemistry
őstag

sztem meg nem, mert mi van ha úgy állítják össze, hogy nem jó a hallgatónak:F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#309) pomix válasza Lyobag (#307) üzenetére


pomix
tag

Ez főiskola/egyetem függö! Pl.: Én úgy tudom, hogy mi az első félévre az órarendet megkapjuk készen, de más helyen az elsősöknek kell összeállítani!

(#310) tildy válasza BobChemistry (#308) üzenetére


tildy
nagyúr

''sztem meg nem, mert mi van ha úgy állítják össze, hogy nem jó a hallgatónak''
Mi az , hogy nem jó a hallgatónak? Nem azért ment oda (nappali esetén), hogy tanuljon?:F
Első félévben általában a suli összeállítja.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#311) pomix válasza tildy (#310) üzenetére


pomix
tag

Igazad van! Meg nem hiszem, hogy a főiskolát/egyetemet nagyon érdekelné, hogy melyik hallgatójának mi a jó! Ez van! Ha nem tetszik az előre összeállított órarend akkor meg szerintem azt mondják, hogy nem kötelező odajárni!!
Szerintem ha valaki így áll hozzá (mi van ha nem jó a hallgatónak) a főiskolához/egyetemhez akkor nem hiszem, hogy be fogja fejezni! Akkor meg fölösleges elkezdeni!

(#312) Lyobag


Lyobag
csendes tag

Pomix! mikor lessz a gólyatáborotok és hol? mintha a GAMF koleszáról tudnék ezügyben! csak azért kérdem, mert a sört még azelőtt kéne behajtanod, hogy eltűnnék pöstre! (bár 25-én cegléden járok majd gólyatáborból hazafelemenet (már ha mehetek oda! túljelentkezés esetén nem biztosk, hogy mehetek... :O

Lassú felfogású lehetek, de HÜLYE nem vagyok

(#313) pomix válasza Lyobag (#312) üzenetére


pomix
tag

Te is lógsz sörrel?? Elfelejtettem!!:B
Nekünk 22-26-ig lesz a gólyatábor! homokbányai kolesz! mit tudsz ezügyben? Egyébként én se biztos hogy beférek a keretbe!
Neked mikor lesz a tábor?
Lehet, hogy mostanában átugrok Kecskemétre és akkor törleszthetsz!!;]

(#314) Lyobag válasza pomix (#313) üzenetére


Lyobag
csendes tag

tőlem ugorhatsz! 4 óra 10 percig melózok!
nekem meg a ghólyatábor 22-től 25-ig lenne! :P

Lassú felfogású lehetek, de HÜLYE nem vagyok

(#315) MUŁĐER válasza Poctar (#295) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Én se kaptam koleszigénylőt..meg ki volt szakadva a boríték, rajta posta közlése hogy bocsi..mondom fasza

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#316) Lyobag válasza MUŁĐER (#315) üzenetére


Lyobag
csendes tag

a megoldás pedig egyterű! felhívoda tanulmányi osztályát a főoskolának/egyetemnek, hogy mi is van! ők többet tudnak mondani talán, vagy keresni egy leendő évfolyamtársat és tőle megkérdezni

Lassú felfogású lehetek, de HÜLYE nem vagyok

(#317) pomix válasza MUŁĐER (#315) üzenetére


pomix
tag

Vagy úgy ahogy Lyobag mondja vagy csináld azt amit én! Elkéred egy olyan valakitől aki halszt! De szerintem ideje sietni, mert szorítanak a határidők! Hova vettek fel?

Lyobag: Majd még megbeszéljük!:)

(#318) MUŁĐER válasza pomix (#317) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Pécsre a Pollackra vettek fel...
Amúgy föl lesz hívva a TO, csak néztem honlapjukon 9-11-ig van csak ügyelet...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#319) Poctar válasza MUŁĐER (#315) üzenetére


Poctar
senior tag

Én leszedtem a netről a jelentkezés lapot. Kitöltöm és feladom holnap. A szükséges papírok megvannak hozzá.
Már csak az a kérdés, hogy felsőfokú képzésben (fősulin) résztevőknek jár-e koli.

(#320) MUŁĐER válasza Poctar (#319) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hm, honnan szedted le? Linket apórnépnek:)

Már csak az a kérdés, hogy felsőfokú képzésben (fősulin) résztevőknek jár-e koli.=> úgytom jár

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#321) Lest4t


Lest4t
aktív tag

hali én szte gtk , van aki szegedre jön?

(#322) Poctar


Poctar
senior tag

Én innnen szedtem le a jelentjezési lapot: Bővebben: link
De ez csak a tb-hez jó.

Én Szegedre megyek a Jugyusba.

(#323) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Szegeden ez úgy müxik, hogy megkapod a képzési tervet, benne áll hogy miből mennyi órát kell felvenned, a 10 félév alatt és ezt Te oszthatod be.
Ha akarod az első 3 évben megcsinálod a nagyrészét, és utolsó 2 évben csak pihizel

nem az egyetem állítja össze

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#324) BobChemistry válasza pomix (#311) üzenetére


BobChemistry
őstag

és ha mondjuk 2 szakos, akkor mi van?

hidd el, nálunk mindenki úgy csinálja, ahogy neki jólesik

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#325) tildy válasza BobChemistry (#324) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor egyeni tanrend, kulon keresre.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#326) annulus


annulus
aktív tag

gdf muinfora vki? :(

(#327) pomix válasza BobChemistry (#324) üzenetére


pomix
tag

Kettővel fentebb olvashatod a válszt!

(#328) pomix


pomix
tag

Up!!!

(#329) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Keresek olyan személyt aki a VE-re nyert felvétlt, és 30.-án lesz a beíratkozása. Én is oda megyek Hajdú-Biharból. A kocsiban van még hely. SZóval szóljatok.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#330) tildy válasza Tomcyboy (#329) üzenetére


tildy
nagyúr

Hugi veszprémbe nyertfelvételt, de nem tudom mikor lesz a beíratkozása. Ő szolnok megyéből megy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#331) Darth_Revan válasza tildy (#330) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hogy hogy Szolnok megyéből elmegy Veszprémbe?Olyan jó a VE ?
Egyébként én is szolnok megyei vagyok...

(#332) tildy válasza Darth_Revan (#331) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy hogy az osztályukból szinte senkit sem oda vettek fel, ahova eredetileg akart menni:(:((( azaz: első hely alig jött össze pár embernek. Nem ide akart menni , de ez sikerült.
Megnézte hol van gazdasági informatikus (informatikus közgazdász) képzés, és beadta sorrendben : BMF , VE, NYME, és valami gyöngyösi suliba.

Magyarán: abszolút nem örült, mikor nem vették fel a bmf-re, de msot már úgy megbarátkozott vele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#333) pomix


pomix
tag

Ki megy gólyatáborba?

(#334) Xero


Xero
nagyúr

Várjatok.. nekem van egy gyönyörű storym ezzel az érettségivel kapcsolatban.
Idén végeztem matek magyar-ból közép töriből infobol emelt nyelvizsga pedig közép. Kb ennyi amit tudni kell.
A jelentkezéseim:
BCE-GTK gazd info
ME közgáz
BME közgáz
GDF gazd info
BME gépész

Nah.. kezdődött ott hogy a mtekom ujra kellett irni. Az elso anélkül hogy tudtam volna a tételeket lett 97%.. a 2. 80.. faca.. 1. kibaszás. Ezután jött az info emelt. Írásbelire bevonulok már éreztem baj lesz mert a választható adatbázis kezelő felület csak linuxra létezett de én windowst kértem alá és nem mondhattam semmit mert tényleg csak 1 progi volt.. (windows xp-t kértem open office-al.. ehez csak knoda volt ami ugyebár kde felületre készült.. juhéé hiba a listán)
Mikor leültem elkezdtük a vizsgát rendszergazdi jön mosolyogva hogy bocsika de knoda nem lesz old meg.. köszi.. csinálom weblap megvan kezdeném a táblázatot... hát az open office sem megy.. a büdös anyját.. hiányzik neki valami rendszer file.. nah mondom anyád.. L kezdem csinálni office-al ami meg ugye nem egészen ugy viselkedik és a rohadékban mégcsak oszloponként sem lehet függvényt értelmezni.. hát a jó édes.. nah jo megcisnáltam. Maradtam kb 1.5 oram mert a sok táblázatos baszakodás L vitte az időt (éljen a picipuha). Nekifogtam programozásnak jutottam ameddig jutottam.. de volt 1 pont ahol elakadtam.. gondoltam ránézek az access-ra.. életemben nem hazsnáltam de mit tudok kifacsarni belőle.
Nah a vége egy szép kerek 50%-os írásbeli lett.. nah király. Amint lehetett meg is fellebeztem a dolgot mekkora kibaszás már hogy ismeretlen programmal dolgozok... Elsőre a fellebbezésemet visszadobták mivel nem a javítást kritizálom.. hát jó. Beadtam egy törvényességi kérelmet az OKÉV-hoz. Közben konzultáltam pár tanárral ismerőssel akik jobban tudják mi ilyenkor a teendő. Egyesek jóvá íratták volna a pontokat míg mások szóbeli alapján számoltattak volna. Mind1. Közben volt szóbeli.. piti.. 100%.
Behívtak meghallgatásra OKÉV-hoz (bazeg mintha bíróság lenne) és kb 4-en 5-en faggatak. Ebből 1 emberkét vallottak info-s nak de amikor megkérdezte mi is az a MySQL és fizetős-e akkor dobtam el magamban az agyam. Az okév ig. egy rajztanár nénike.. (köszike ez hoz majd döntést fasza). Sokáig faggatak édesanyámat is behívták anyukám, ahogy ismerős iskola ig is javasolta, mondta hogy számolhatnák szóbeli alapján vagy jóváírhatnák. Tenyeres talpas izgató nénike persze egyből beröffent hogy ''háaztnemlehetmermé''. Ok. Mondták hogy meglesz a döntés vagy elutasítják vagy ujra megírhatoma választott progikkal. Mondom ok ez csak jobb lehet. De közöltem velük hogy nyaralni leszek barátokkal 1 hétre szal jo lenne vagy előtte vagy utána. Közölte tenyeres.. de tudjátok, hogy előtte nem lesz döntés utána meg késő.. fasza. Mintha az én hibámból lett volna ugy kezeltek. Mikor nyaraltam hétfőn csörög a telefonom megvana döntés ujra kell írni a héten majd szolnak. Ok. Kedden késő délután csörög a tel holnap reggel 8-kor kint a világ végén egy olyan helyen ahol életemben nem jártam írom ujra. Ok Hazajövök szépen felkelek kimegyek megirom.. 78% jippy örülök egész korrekt pontom van 120...

Nah... jönnek a ponthatárok..
BCE-GTK gazd info van 120 pontom határ 121.. anyád..
ME van 118 pontom határ 120 anyád...
BME.. nem mondom :) 126 vs 140 giga LOL
GDF-en és BME gépészen bent voltam. Persze GDF-re jutottam be.

Nem baj örültem bent vok valahol (jelzem ország 6. legjobb gimijéből) sok oszt társamat felsőfoku nyv-val kitűnően sehova sem vették föl.

Másnap szomoruan olvasgatom felvi.hu forumon BCE gazd info részt.. olvasom olvasom. Megjelenik egy post ahol a srác irja hogy 100%-os lett az info emeltje. Valaki rákérdez azt hogy. L mondja hogy neki nem volt meg írásbelin: Linux meg talán sql ezért nem írta meg fellebbezett és neki szóbeli alapján meg adták a 100%-ot.

Nah itt volt az a pont ahol azt mondtam hogy ..... kivágom az egész okév és a minisztérium családfáját. Ugyan az történt. És azonos törvény alapján 2 döntés született számomra előnytelenül. Jelzem ha nekem is szóbeli alapján számolnak csont nélkül bent vok 1. helyen.
A srácnak írtam mailt jó fej volt megirt mindent segiteni akart.
Felhívtam pesten okév igazgatót.. ő kb annyit mondott hogy bocsi tényleg igazad van de nem fellebezhetsz próbálj pereskedni az meg 2 év alsó hangon bocsi és nevetett... hát a büdös..
Felhívtam miskolcot itt kb ugyan ez. Édesanyám felhívta OM-t ahol ha minden igaz az esélyegenylőségi biztoshoz irányítottak bennünket. Most nála van bent egy fellebezés mellékelve a srác adatai és a körülmények és az én határozatom.

Most itt tartok várom az eredményt de erősen félek megint én leszek az áldozat és jól kibaszarintanak velem... Minden vágyam BCE gazd info volt. Erre egy ilyen surmó szemétség miatt nem vagyok bent... Tudom csinálhattam volna több pontot is.. de mikor valaki ugyan olyan helyzetben több pontot kap ugyan azért és még ráadásul ő bent van bce-n kicsit dühítő. Érdekel a véleményetek ti mit gondoltok szerintetek várjak ettől valamit?

Mellesleg okév-nél kilátsába helyeztem hogyha nem korrigálják ezt a hibát kicsit elbeszélgetek a sajtóval.. nem tudom mit szól majd Bálint apánk ehez!

Üdv

(#335) pomix válasza Xero (#334) üzenetére


pomix
tag

:(
Részvétem! Ezt tényleg baromira megszívtad!
Szerintem akkor amikor megtudtad, hogy a másik srác 100%-ot kapott, akkor kellett volna szolni a sajtónak!! Szerintem erre a témára eléggé harapnak!! Még ma hívd a fókuszt vagy az aktívot!! Nesze neked Bálint!!;] Még egy pofon a szuper rendszrednek!!;]
Remélem megkapod a 100%-ot és akkor mehetsz az első helyre!!

(#336) Xero válasza pomix (#335) üzenetére


Xero
nagyúr

Én is remélem.. és ne aggodj ván pár ismerős (rtl,magyar nemzet) ha nem adják meg tutira ha megadják 99% hogy megtudja a világ.. jobb oldali lévén jó hogy alájuk pakolok amennyire cska tőlem telik. Megkapják ugyan azt amit velem eljátszottak. Most nekik menjen szét az idegük..

Üdv

(#337) pomix válasza Xero (#336) üzenetére


pomix
tag

;]:C:C:C:R

(#338) cafat válasza pomix (#337) üzenetére


cafat
tag

Hali!
Na kaptál már valami visszajelzést a gólyatáborral és a kollégiummal kapcsolatosan? Remélem sikerült.:))

(#339) pomix válasza cafat (#338) üzenetére


pomix
tag

Szia!!
A gólyatáborról kaptam papírt, hogy mehetek!! A kollégiumból még nem!
Mégegyszer kösz a papírokat!:R

(#340) Sir Pocok válasza pomix (#339) üzenetére


Sir Pocok
őstag

mikor lesz a tábor?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#341) cafat válasza pomix (#339) üzenetére


cafat
tag

Mégegyszer naggyon szívesen.;)
Én is tag lettem:C.

[Szerkesztve]

(#342) pomix válasza Sir Pocok (#340) üzenetére


pomix
tag

Augusztus 22-26! Homokbánya!
Neked meg itt köszönöm meg a válaszokat az emailjeimre!!:R

(#343) pomix válasza cafat (#341) üzenetére


pomix
tag

:C

(#344) Florida


Florida
tag

Békéscsaba,TSF-GFK gazdálkodási szak.Két éve.:D

[Szerkesztve]

(#345) Sir Pocok válasza pomix (#342) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Szerintem a tábor alatt fogunk mi még találkozni..... ;]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#346) pomix válasza Sir Pocok (#345) üzenetére


pomix
tag

Oké!! Vendégem vagy egy sörre!:DD:C

(#347) pomix válasza Xero (#336) üzenetére


pomix
tag

Van valami fejlemény?

(#348) kukkermakker válasza pomix (#1) üzenetére


kukkermakker
csendes tag

BGF Idegenforgalom/szálloda.

(#349) zabla válasza kukkermakker (#348) üzenetére


zabla
aktív tag

szintén

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#350) cafat válasza pomix (#342) üzenetére


cafat
tag

Hali!
Na milyen volt a gólyatábor? De ahogy látom az msn-es üzenetedből túlságosan is jól:DD:C.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.