Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tithian


Tithian
őstag

Eléggé sokan vagyunk itt a PH!-n akik az elkövetkező, vagy az azt követő évben már a kétszintű rendszerben érettségizhetünk. Mivel az előző vizsgarendszernek ezennel vége, az oktatás menete pedig elszenvedett néhány változást, ''szemléletváltást'', indokoltnak látok egy ilyen témát.
Akik 2001-ben vagy azt követő évben kerültek középiskolába, jó eséllyel már ezt a rendszert élhetik át, a legelsők pedig a hamarosan induló tanév végén egy rövidéletű rendszer első érettségizői lehetnek (jómagam is).

Első hozzászólásként belinkelem az OM ezzel a témával foglalkozó oldalát:
Bővebben: link

A nyelvvizsgák elszámolása terén nem igazán volt tiszta (legalábbis nem mindenkinek) a helyzet, a jelenlegi (remélhetőleg végleges) álláspont szerint simán szerezhető 20 bónuszpont abban az esetben, ha valaki két felsőfokú, államilag elismert 'C' típusú nyelvvzsgával rendelkezik (10+10 pont). A max. bónuszpont ami továbbvihető 24, tehát megéri nyelveket tanulni.

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megkérdezzem: kapható-e már a matek megoldások (kidolgozások az új feladatgyűjteményhez) harmadik, utolsó része?
Illetve lehet-e tudni valamit arról, hogy milyen órák/tantárgyak lesznek gimnáziumban most negyedikben?
Meglepetésszerűen tavaly nekünk beugrott a rajz még egy évre, illetve volt ''erkölcstan'' nevezetű mese habbal tantárgyunk is.

Szerintetek megéri-e emelt szintű vizsgát tenni bármiből is?
Meglátásom szerint azért a pár pontért nem éri meg kockáztatni, de kíváncsi vagyok, ki mit gondol az ügyben, milyen érvek szólnak az emelt szint mellett.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#2) sai válasza Tithian (#1) üzenetére


sai
aktív tag

jómagam is eme remek uj éretségi kisérleti nyúla leszek..
én semiből nem rakok emelt szintüt.. eleve azért mert szaközépbe járok ugyhogy nem csak alap tantárgyaim vannak hanem műszaki,szakmai órák amik mellett eleve nehéz tanulni a többi alap tantárgyakra.. másrészt meg én ugy tervezem hogy éretségi után maradok 2év technikusin.. ahova + nem kellenek a pontok.ha elvégzem a 2évet akkor addigra + ugyis + változnak + int a dolgok.
én ezen az állásponton vagyok (jelenleg) :)

(#3) hungeek


hungeek
senior tag

én is jövőre érettségizek.
Töriből és matekból emeltre fogok menni. Töriből fogok is járni egyetemre előkészítőre. Matekból meg alapban ugye matek tagozat... :)

(#4) Tithian


Tithian
őstag

Nálunk most volt könyvosztás, úgy látszik, hogy a társadalomismeret lesz az ügyeletes potyatantárgy.
Tehát itt negyedikben lesz: matek, magyar, történelem, testnevelés, biológia és társadalomismeret.
Teljes 5500 forintba került a negyedikes könyvadag, elsőben 17K volt. Ennyit a tankönyvek áráról.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#5) Jared


Jared
aktív tag

Hel!
Ez a javítókulcsos megoldás a kétszintű érettségivel jött?Megírtam egy töri próbaérettségit és ami a vonal alatt volt azt nemes egyszerűséggel kihúzták.
(Igaz nem a javítókulcs miatt, hanem mert pusztán pengeélesen ki kell számítani a helyet, amit felhasználsz.És ez igen nagy kockafejségről tesz tanúbizonyságot.)
Ami pedig a javítókulcsot illeti ott egyszerűen csak a szavakat nézik!!Megáll az eszem?! [kép]

[Szerkesztve]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#6) kovacsson válasza Jared (#5) üzenetére


kovacsson
tag

szerintem ez nem kockafejségről tesz tanúbizonyságot, hanem hogy a feladat része a lényeg tömör megfogalmazása.
nekem ez speciel tetszik.

(#7) Jared válasza kovacsson (#6) üzenetére


Jared
aktív tag

Dehogynem.pl I.vh összefoglalnád(nemtudom pontosan 10-13) sorban?Énis elismerem a tömör fogalmazás előnyét és fontosságát,de ez már nem az a kategória.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#8) Tottu


Tottu
senior tag

Valaki érettségizett Informatikából emelt szinten?Ha igen akkor várom a tapasztalatokat véleményeket!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#9) norbiphu válasza Tottu (#8) üzenetére


norbiphu
senior tag

UP! az informatika emelt szint miatt

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#10) Tottu válasza norbiphu (#9) üzenetére


Tottu
senior tag

Köcce! :) Úgy láttom nem sokan próbálkoztak.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#11) emitter válasza Tottu (#8) üzenetére


emitter
őstag

igen! konkrétan melyik része érdekel?
szvsz elég könnyű volt, persze azért kellett rá készülni, én főleg a prog részére, az adatbázisra, egy kicsit excelre, no meg a szóbeli témákra gyúrtam rá
5ös lett 80akárhány%kal :C
elég nudli volt, nekem szernecsére jól pontozták, néhány pontatlanságot leszámítva, de így is sikerült megreklamálnom 4-5 pontot, amivel 90%fölé tornáztam az összeredményt, azaz 100%felvételi pont járt érte :)

(volt egy haverom, neki alapból 30%ot adtak, reklamált, javították 80% körülire) :Y

ja, sok sikert, másodgenerációs kísérleti nyulacskák :R

(#12) Tottu válasza emitter (#11) üzenetére


Tottu
senior tag

hát első sorban a szóbeli érdekelne hogy milyen is volt, utána az adatbázis (mit kellett pontossan csinálnod? - ettől tartok a legjobban :F ). ezen kívül csak a prog meg az Excel volt?Írásbeli emelten nincs?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#13) emitter válasza Tottu (#12) üzenetére


emitter
őstag

szóbelin: ugye tök idegen tanárok, nálam 3-an voltak 1 férfi, aki kérdezett, +2 nő, akik bólogattak, meg jegyzetelgettek, de lövésük se volt a dologhoz :DDD
az analóg-digitális jeleket húztam, elsőként mentem ki (kb 6-8an voltunk)
most már nem emlékszem, h milyen tételek voltak, asszem 20 féle (de lehet h 40 :F )

írásbelin (ha lehet ennek nevezni :U ) ezt írtuk: [link] de ez gondolom már megvan neked

szvsz pascalt érdemes megtanulni, abban minden tök könnyen meg lehet csinálni (egyszerűbben, mint pl. C-ben)
én februártól kezdtem el pascalozni intenzíven (hetente néhány órát :P ), meg egy access-ecdlkönyvet olvasgattam, meg gyakoroltam a feladatait, kb ennyi
excelhez netről szedtem egy feladatlistát, azt próbálgattam
htmlt még régen önszorgalomból tnaultam, de hát amit itt adtak feladatot, nagyon pite volt (az a mobilos-színezgetős)

(#14) Tottu válasza emitter (#13) üzenetére


Tottu
senior tag

köcce az infót, majd írok még ha vmi eszembe jut :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#15) norbiphu válasza emitter (#13) üzenetére


norbiphu
senior tag

A webszerkesztést miben kellett csinálni? Notepad vagy volt Dreamweaver vagy vmi hasonló?

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#16) emitter válasza norbiphu (#15) üzenetére


emitter
őstag

asszem amiben akartad, ha jól emlékszem, még előtte felmérték, h ki milyen környezetben/programokkal akar dolgozni, és aszerint biztosították a gépeket
de ha notepadot adsz meg a kérdőívben, attól még simán használhatsz bármi mást, ami telepítve van az adott gépre (nekem is volt a notepad mellet DW, meg frontpage, de én maradtam a jóöreg NP mellet ;) sztem abban a leg1xűbb a dolog)

(#17) Gergello


Gergello
addikt

nem tudom mennyire vág témába, de :
én azt hallottam, hogy az ecdl kiváltja az infó érettségit.
ez igaz? és az emeltet vagy a símát?

(#18) norbiphu válasza Gergello (#17) üzenetére


norbiphu
senior tag

nem váltja ki.
a közép és az emelt ötösért kapsz ecdl vizsgát.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#19) Gergello válasza norbiphu (#18) üzenetére


Gergello
addikt

aha, és akkor ez biztos?

(#20) norbiphu válasza Gergello (#19) üzenetére


norbiphu
senior tag

Igen.

szerk.: ti hova fogtok jelentkezni?

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#21) Tottu válasza norbiphu (#20) üzenetére


Tottu
senior tag

Szegedi Tudományegyetem - Természet tudományi kara - Program tervező informatikus. Ez minden álmom, de ha nem sikerül bekerülni akkor Kecskemét GAMF.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#22) White Tiger


White Tiger
tag

Sziasztok!
Van itt valaki, aki tavaly érettségizett, és emelt színtű bioszt rakott le? (tudom h ez egy műszaki fórum, de hátha, meg aztán van biotech szak is egyetemeken ;] )
Nagyon hálás lennék, ha leírná a tapasztalait!
Előre is köszi!

Ami nem öl meg, az erősít.

(#23) White Tiger


White Tiger
tag

Hm?

Ami nem öl meg, az erősít.

(#24) Frakk


Frakk
tag

Hello!
Jól tudom, hogy tantárgytól függetlenül 20%-ot kell teljesíteni a 2-es eléréséhez? Mert én így tudom, de nem mertem megkérdezni egyik tanáromat sem. Elég gáz lenne ilyesmit kérdezni sztem :DDD , de ami azt illetti, irodalomból meg történelemből nekem mindegy hányast kapok, csak menjek át.

(#25) Winner_hun válasza Frakk (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen. 10%-ot meg hogy mehess szóbelizni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Frakk válasza Winner_hun (#25) üzenetére


Frakk
tag

Hát ez nagyon állatt! :DD Akkor nem lesz túl nagy para az érettségi asszem :DDD. Igaz holnap van az írásbeli magyar, de egyszerűen nem jut eszembe mit tudnék rá még egy nap alatt készülni. Lehet inkább fizikát kéne tanulnom.

(#27) concret_hp válasza Frakk (#24) üzenetére


concret_hp
addikt

20% a kettes? :Y

jó nagy rangja lesz pár év múlva egy sima érettséginek... nem mintha most lenne, de ha 20%al át lehet menni :U akkor télleg ''minden hülyének'' lesz érettségije.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28) X Sügi X


X Sügi X
tag

hi mindenki!

nem tudja valaki a mai magyar érettségi tételsor mi? Kiváncsi vagyok, de a neten nem látom.. (tavaly már ilyenkor fent volt...) ??? :U

Kisvártatva..

(#29) X Sügi X válasza X Sügi X (#28) üzenetére


X Sügi X
tag

Senki?

Kisvártatva..

(#30) Tottu válasza X Sügi X (#29) üzenetére


Tottu
senior tag

Inkább azt beszéljük hogy kinek milyen lett a magyar? :U
Nekem az első rész jó lett, de a második rész nem lett vmi fényes. A tartalom szerintem jó, de a terjedelme alig 2 oldal. (Érvelés) Szerintetek mennyit jelent az hogy ilyen rövid lett, hány pontot vonhatnak le?(Az első oldalon az állt hogy legalább 3-4 oldal)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#31) Frakk válasza concret_hp (#27) üzenetére


Frakk
tag

Ja, még nekem is, szóval azért nem bánom :DDD.

(#32) doglotthal válasza Tottu (#30) üzenetére


doglotthal
aktív tag

Helló mindenkinek!
Igen a második rész elég gáz volt. Én a Márai-t választottam, még azt találtam a legegyszerűbbnek. Remélem meglesz a kettes :U
Holnap meg matek....

[Szerkesztve]

(#33) Moyder


Moyder
aktív tag

én is Márai-t választottam, annyira nem volt nehéz, de a 2-es meg lesz :DDD


[Szerkesztve]

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#34) X Sügi X válasza Tottu (#30) üzenetére


X Sügi X
tag

ehhez nem tok hozzászólni, ugyanis én tavaly érettségiztem, most a drágaságom érettségizik, ezért kiváncsiskodtam.. De egy biztos, ha megcsináltad, és jó is, abból a 2 oldalból akár még a szóbelivel kiegészitva egy 3-ast is ki lehet húzni!

Szval, tessék csk pedálozni a jó jegyért.. tudom, most olyan vagyok mint egy szülő, de hidd el, megéri tanulni egy keveset! :D

Sok sikert a holnapihoz is!

Kisvártatva..

(#35) Tottu


Tottu
senior tag

Nah meg van a matek is! Szerintem egész jó lett, nem volt olyan nehéz. Nektek?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#36) Tottu


Tottu
senior tag

Csak én érettségizek a PH-n?! :P

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#37) Speed válasza Tottu (#35) üzenetére


Speed
őstag

az a lényeg :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#38) REAPER(666) válasza Tottu (#36) üzenetére


REAPER(666)
csendes tag

nemcsak te ha ez téged megnyugtat
matek elmegy(emelt)
ird. kettes kell belöle
mai töri könnyü volt (közép)

<]BøøMHΞλĐShøt[>

(#39) Tottu


Tottu
senior tag

Én ezt a hetet befejeztem az angol érettségivel. Hát mit mondjak, nekem nem volt könnyű az első 2 része, de a hallott szövegértés és a szövegalkotás az már könyebb volt. 3-4-re tippelem, de majd szóbelin javítok :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#40) gaben


gaben
aktív tag

Valahol olvastam linkeket gyakorló feladatsorokhoz infoból,de már nem emléxem,hogy hol...
Vki tudja?

(#41) emitter válasza gaben (#40) üzenetére


emitter
őstag

ebookz.hu-n találtam jópár feladatot excelből, programozásból, ilyesmik

(#42) Tottu


Tottu
senior tag

Valaki tud olyan oldalt ahonnan le lehet szedni emelt infóra gyakorló feladatokat?Az OM honlapjáról már leszedtem...

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#43) gaben


gaben
aktív tag

az ebookz.hu-n kívül középszintű gyakolró feladatsorokat tud valaki?

(#44) GodHeart


GodHeart
senior tag

igazából foggalmam sincs, hogy hova írjam be, vagy hol nézzek utána a gondomnak. Előző szerdán matek emelt érettségit írtam, és azt lenne jó tudni, hogy hol lehet az eredményemnek utána kérdezni. om honlapján semmit nem találtam papírom ilyenre nincs.. remélem itt valaki tud támpontot adni. :U

(#45) norbiphu


norbiphu
senior tag

Folytassátok itt az Érettségi 2006 topikban a beszélgetést! [link]

Ide már linkeltek emelt szintű informatika feladatokat is.

GodHeart Nem kedden írtad? :D Egyébként iskoláként váltogatja, de nálunk június hetedikén lehet megtekinteni az eredményeket. Változó, az iskolát kell megkérdezni.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#46) GodHeart válasza norbiphu (#45) üzenetére


GodHeart
senior tag

Jah kedd tényleg! :B Bocs! :) Akkor úgylátszik nincs más hátra felkell hívnom az iskolát.

(#47) eddie17


eddie17
addikt

Érettségizik idén valaki innen? :F

(#48) norbiphu válasza eddie17 (#47) üzenetére


norbiphu
senior tag

igen, és itt beszélgetnek :)

[link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#49) eddie17 válasza norbiphu (#48) üzenetére


eddie17
addikt

Ohh köszönöm az útba igazítást:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.