Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jym


Jym
tag

Hali!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a gépem (lásd aláírás) nem hajlandó készenléti állapotból ''feléledni''. Ez azt jelenti, hogy kikapcsolás helyett készenléti állapotba küldöm a gépet, visszatéréskor a gép beindul (vinyó, dvd kerreg), de sem a billentyűzet nem tér vissza (nem kapcsol be a lámpája), sem a monitor nem kap jelet. Ilyenkor kénytelen vagyok a power gombbal kikapcsolni, majd bekapcs után simán megy tovább. Érdekes, hogy ez a korábbi konfigommal sem működött (EPoX Via266 lap, Codegen táp), pedig arra gondoltam, hogy az új alaplappal már nem lesz ilyen gondom.
Vagy nem függ a dolog az alaplaptól? Már a tápot is lecseréltem Chieftec-re (nem ezért), de semmilyen BIOS beállítással nem ''tér vissza'' az elaltatott gép.
Fontos lenne, mert naponta viszonylag sokszor kapcsolom ki, és bekapcs esetén súlyos perceket lehetne megtakarítani, meg egyébként is bosszant, hogy miért nem műkszik!

Ha tud valaki segíteni pl Bios-beállításokkal, vagy egyék módon, azért hálás lennék!

Jym :))

Jym

(#2) Szőrös  válasza Jym (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

ez ? : Bővebben: link

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3) Jym


Jym
tag

Nem pont ez, mert nekem a monitor egy pillanatra sem kapcsol be, és reset-re nem reagál semmit, csak power off-ra.

SP2 fent van.

Jym

(#4) anelka válasza Jym (#3) üzenetére


anelka
csendes tag

a vinyó kikpacsolás engedve van a windowson belül?
Mertha igen az isten se kelti fel a géped, ha elalszik. :)

- Hé paraszt! Melyik út megyen'' Budára? - Megyen? És még én vagyok a paraszt...

(#5) Jym válasza anelka (#4) üzenetére


Jym
tag

Bár pontosan ezt nem tudom, hol kell, de valszeg igen, mert amikor ''elaltatom'', akkor elhalkul az egész gép, tehát a vinyók is lekapcsolnak, míg ''ébresztés'' után beindul minden, csak a bill és a monitor nem!
:O

Jym

(#6) Jym


Jym
tag

Huppp!

Jym

(#7) steve@prhw válasza Jym (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

Alapban asztal jobb klikk / tulajdonságok / képernyőkímélő / energiaellátásnál tudod a vinyó kikapcsolását állítgatni. Hogy készenléti üzemmódban felülbírálja-e az itt beállított merevlemez-kikapcsolási értéket, azt nem tudom (NT előtt ülök..).
A hibernálás, mint alternatíva nem jó? Ha sehogy máshogy nem menne... (Bár azért ez nem természetes...)

Szerk.: gondolom Win reinstall volt...

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#8) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy laptop és ha a gép visszajön készenléti állapotból, akkor valamiért elveszti a hálózatot, és kb 5 perc míg újra működik minden!
Mi lehet a gond? Hol lehetne azt beállítani, hogy megmaradjon a hálózat.
THX

(#9) The DJ válasza Lolek (#8) üzenetére


The DJ
addikt

Fix IP cím esetleg a hálókarinak?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) Lolek válasza The DJ (#9) üzenetére


Lolek
aktív tag

Igen erre én is gondoltam, de azt nem szeretném...csak legvégső megoldásnak!

(#11) The DJ válasza Lolek (#10) üzenetére


The DJ
addikt

Attól, hogy fix IP-t adsz neki semmi nem fog változni, csak gyorsabb lesz a géped indulása.
Csak a hálókari kapja meg, a netkapcsolatod IP-je nem változik.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12) Lolek válasza The DJ (#11) üzenetére


Lolek
aktív tag

Igen ezzel tisztában vagyok, de mi most egy ~ 400 gépes hálózatról beszélünk és nem szeretnék neki fix ip-t állítani ez most hosszú, hogy miért nem...
A lényeg hogy valami más megoldás kéne!

(#13) X@b3e


X@b3e
addikt

Mitől lehet az, hogy eddig készenléti állapotban "lekapcsolt" minden a gépben, most meg a táp ventillátora megy tovább utána is :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#14) tlac válasza X@b3e (#13) üzenetére


tlac
nagyúr

használj s3, suspend to ram-ot

(#15) X@b3e válasza tlac (#14) üzenetére


X@b3e
addikt

Thx, akkor megmahinálom a biost :R .
Ezzel csak az a gomd, hogy tv-re van kötve a gép, és csak win indulása után látok valamit :D Eddig ment gond nélkül, és nem túrtam pont emiatt a biost, nem is értem, miért változott meg.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#16) tlac válasza X@b3e (#15) üzenetére


tlac
nagyúr

alapból s1-et szokott lenni
szerintem win előtt is kellene már látnod vmit

[ Szerkesztve ]

(#17) X@b3e válasza tlac (#16) üzenetére


X@b3e
addikt

Azt látom, hogy leszámolja a ramot, de a biosba ha belépek, nincs jel. Majd odavonszolok egy monitort, úgy szoktam telepíteni is a gépet, ha kell, csak macerás.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#18) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom van, hogy amikor Vista-t "alvó állapotba" teszem, utána nem indul el a gép. Szépen kikapcsol és leáll/elhalkul minden, majd mikor bekapcsolom, felpörög ez-az, de a POST végét jelző sípolásig már nem jut el hanem kikapcsol az egész gép. Eztán vár kb. 2-3 másodpercet és újra bekapcsol magától, megint felpörög minden, de a pittyenésig megint nem jut el, hanem kikapcsol. Aztán 2-3 másodperc múlva megint be, és így tovább ,ez megy a végtelenségig... A Power gombra se nagyon reagál, a reset még néha segít ha sikerül pont jókor megnyomnom, de igazán csak akkor jutok valamire ha kikapcsolom a szünetmentest, így áramtalanítva a gépet.

Eztán ha bekapcsolom, már minden megy rendesen, szépen elkezd bootolni, csakhogy a memória időzítéseit átállítja 5-5-5-18-ra (DDR2).
A gép nincsen tuningolva és a feszültség állítások autómatikuson vannak, viszont a memóriát manuálisan át kell állítanom 4-4-4-12-re mivel ez egy Corsair TwinX CL4-es KIT.
Az alaplap egy Gigabyte EP35-DS3, a Proci pedig egy E8200. Tápom egy 400W-os FSP.
Próbáltam S1-es és S3 energiasémákkal is, de a helyzet változatlan.

A hibernálás ki van kapcsolva, de amúgy azzal is ugyan ez a helyzet. Nem jut el odáig a gép hogy visszatöltsön mert nem képes már bootolni sem.

Valaki PLZ help!

Turenkarn

(#19) rainstorm


rainstorm
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is hasonló a problémám, mint Jym-nek. Ha a laptopom készenlétbe megy, nem tudom visszahozni. :( ASUS F3L-AP019, xp sp2 van rajta, tegnap telepítettem újra, hátha attól helyrejön, de sajnos nem... Az az érdekes, hogy nem mindig fagy le, de azért többnyire igen, és sokszor a leállítással is gond van. A végén, a kék képernyőnél lefagy. Most a laptoppal van a gond, vagy csak valami beállítást kellene módosítani? Mert emiatt nem szeretném szervizbe küldeni. :F
Valaki segítsen! Köszi!
rainstorm

(#20) Frederico válasza rainstorm (#19) üzenetére


Frederico
csendes tag

Én is ma vettem egy hasonló F szériás gépet dettó ez volt a probléma, aztán rájöttem h a vaiok is ezzel a problémával kűzdenek.
A megoldás: eszközkezelő -> tilts le a webcamerát! innentől kezdve 90% h menni fog!

(#21) elmoraan (r) válasza Tyrel (#18) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Dettó a helyzet. Csak éppen a proci nem E8200, hanem Q6600.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#22) ML320 válasza rainstorm (#19) üzenetére


ML320
aktív tag

F5 szériánál láttam még ilyen problémát, az Asus oldaláról letölthető hotfixek oldották meg a problémát. (Ott mondjuk akku használatával is fagyott a gép, random időközönként)

Ember tervez, Isten perverz...

(#23) rainstorm


rainstorm
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget Fredericónak és ML320-nak! :R Holnap kipróbálom mind2 megoldást! :)

(#24) rainstorm


rainstorm
csendes tag

Sziasztok!
Végül egyik megoldás sem segített a gépen. Szóval írtam az ASUS szerviznek. És azt mondták, telepítsem az újabb verziójú BIOS-t, és utána a windows-t is. A windows-t nem telepítettem újra, mert így is jó lett a gép, végre! :)) Remélem, ezzel segítettem más ASUS tulajdonosoknak is.

(#25) viktor6772


viktor6772
csendes tag

Heló, üdv mindenkinek. Nekem asus a3h 5011-em van. A 256MB, 533MHz, ddr2, sodimm hynix ramot lecseréltem 2 db 1 gigás ddr2, 800MHz sodimm-es samsungra. Azóta nem ébred a készenláti állapotból. Vagy lefagy nincs kép, vagy újra bootol. Csak akkor ébred fel, ha rögtön újraélesztem alvás után. Tehát, úgy tűnik, mintha ezeknek a ramoknak más lenne az áramellátó pinük, mintha csak 1mp-ig tartanák meg az adatokat, utána elveszik. Lehetséges, hogy más-más a táp a sodimm ddr2 ramokon belül, vagy pedig van olyan ram ami megtartja az adatokat táp nélkül is? Köszönöm a válaszokat előre is! ;) [P:L][/P]

(#26) Zoli2 válasza rainstorm (#24) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Az ASUS XR59SR noti nekem sem akart visszatérni készenléti állapotból. Miután letiltottam a webkamerát, megoldódott a probléma.

(#27) nixx-21 válasza Zoli2 (#26) üzenetére


nixx-21
senior tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám h a gépem nem kapcsol át készenléti állapotba.
Megnyomom a gombot ,h berakja megát eddig minden oké jó monitor lekapcsol na de várjunk csak a gép még mindeíg megy a ventik hűtés bekapcsolva táp szintúgy.
Na mondom valami szoftver probléma van...XP ujrarak feltelepítettem mindent oké nézzük csak készenléti állapot.na nee még mindig nem rakja be magát.....mi lehet a probléma?
új hardver az utóbbi hetekben nem raktam be tehát nem értem pls help :(

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#28) nixx-21 válasza nixx-21 (#27) üzenetére


nixx-21
senior tag

előre is köszönöm ha segített volna valaki de utánna 2 perccel már megjavítottam átdugtam a vezetéknélküli billemet USB-ről P/S2-be és mindjárt elcsitult a gépezet :K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#29) Kapor_Ur


Kapor_Ur
csendes tag

üdv,
tudnátok segíteni a [link]-elt problémában (nem jön vissza gép xp alatt készenléti/hibernált állapotból, helyette újraindul).
köszönöm.

(#30) Petyah


Petyah
csendes tag

Sziasztok!

Kísértetiesen hasonló problémám van, mint a #18-Tyrel hozzászólásban, vagyis Vistán rányomtam az "alvó üzemmód"-ra és azóta meghalt a gépem. Korábban nem is emlékszem, hogy használtam volna, most gondoltam kipróbálom, vesztemre...
Annyit csinál, hogy indításkor felpörög 2-3 mp-ig, majd leáll és utánna újraindul magától egyszer. Onnantól kezdve pörög minden venti (videokártya, táp, proci, ház) és világít is az alaplapi kis led, szóval elvileg a táppal nem lehetne gond. Látszólag megy a gép, csakhogy a monitor nem érzékel jelet és a billentyűzeten sem világít semmi. Talán az alaplappal lenne valami? De hát egy alvó üzemmódos leállítástól??!

Teljesen áramtalanítottam, még az alaplapi elemet is kivettem, majd visszatettem, hátha segít, de semmi. Ugyanaz történik, mint amit írtam. Elég idegesítő a helyzet.... :F

Konfigom:
alaplap: ASUS P5QL Pro
proci: Intel Core2Duo E7600
memória: 2 x 1Gb DDR2 1024/1066 Kingmax
táp: Corsair CMPSU-450VXEU
ház: Codegen 6099-CA
videokártya: Gigabyte GeForce GTS 250

Légyszíves segítsen valaki!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31) Petyah válasza Petyah (#30) üzenetére


Petyah
csendes tag

...elvittem szervízeltetni, másnapra "megjavították". Elvileg csak kontakthibája volt a gépnek, gondolom eloxidálódott valamelyik csatlakozó. Csak fura, hogy egy az egyben az alvó üzemmódos leállításnak volt betudható az egész mizéria. Lényeg, hogy már működik... :)

(#32) Lovegirl


Lovegirl
csendes tag

Hali!

A problémám: a laptopomat ha bekapcsolom eljut odáig, hogy tölt a windows embléma (hosszasabb ideig) majd mikor már eljutnánk oda hogy beadja az asztalt és a parancsikonokat nem megy tovább.. mintha lefagyott volna csak szürke kép és az egér látszik, de az egér működik és mozog, viszont innen nem megy tovább! Nem adja be az asztalt és a parancsikonokat! Próbáltam hosszasabb ideig bekapcsolva hagyni hogy hátha tovább lép de semmi! Próbáltuk telepíteni, de azt sem engedi! Bocsi ha értelmetlenül írtam le, de nem vagyok egy informatikai zseni! :D
Mi lehet a probléma? kérlek segítsetek! :(

(#33) krack


krack
csendes tag

Helló,

Hátha valaki... Olyan problémám van, hogy Alvó mód felébresztés után minden frankó, csak az egyik hdd-t teljesen leválasztja, és csak újraindítás után ismeri fel újra. Miért lehet?
A munkám miatt sűrűn használom, nagyon kéne, több böngésző ablakban, sok lapot használok, és a Chrome csak egy ablak lapjait jegyzi meg.

(#34) Ittan


Ittan
csendes tag

Sziasztok!

Thinkpad x201, nem hajlandó alvó állapotból felébredni valamint kikapcsolásra is alvó állapotba megy el ahonnan nem lehet visszahozni :W
Windows 8.1-gyel csinálja de előtte win7-tel is kezdte már

Előre is köszönöm a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.