Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janeszgol válasza Graphics (#100) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. RN 8T.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#102) psylocke


psylocke
tag

Hát az a Xiaomi note 11....az egy kalap føs. Most dobom ki, mert élhetetlen. Konkrétan minden baja van egyszerre. A note9pro még elment, a note10pro-nál már kezdődtek a bajok, aztán beruháztam erre 60k-ért tavasszal.....hát nem ajánlom. Többet valószínű már nem veszek xiaomit, eddig azért vettem, mert olcsó és kb fél évente eltöröm. Inkább veszek valamit a fősodorból és megpróbálok vigyázni rá.

(#103) Graphics válasza psylocke (#102) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

40-50-ért el fog menni :DDD

Kivéve, ha megírod mi baja van, mert akkor 30-ra leárazzuk.

De ha áprilisban vetted, és eltelt fél év, akkor törött, így már 10 ezer..
Dobd is ki.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#104) aprokaroka87 válasza spect80 (#93) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A 70-es ár kategóriában az sd 662 már kissé túl árazott chipset.
Talán az 50 ezres kategóriában már oké.
A 70-es kategóriában már illene beleférnie egy Snapi 720g-nek, vagy egy Mediatek Helio G9x-nek

A Snapi 66x széria meg már amúgy is nagyon elavult.

(#105) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most rendeltem anyusnak egy Motorola E32s-t. Remélem nem problémás.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#106) Luck Dragon válasza janeszgol (#99) üzenetére

Itt van előttem egy Note 8T és próbálom keresni benne a stabilitást amiről beszélsz . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#107) Postas99 válasza Graphics (#103) üzenetére


Postas99
senior tag

:C

(#108) Pablo26


Pablo26
csendes tag

Bírom amúgy, ahogy szinte már kötelező szerűen nyomják le a fogyasztó torkán, hogy Covid + háború + ALKATRÉSZHIÁNY !! miatt elszállt mindennek az ára, majd konkrétan a következő mondat már arról szól, hogy a gyártók nem állnak le, folyamatosan jönnek ki az újabb és újabb eszközök.

Ez már az a szint, ahol a társadalmat 1 bites droidnak nézik, szinte kötelező szerűen mantrázzák, hogy ezért lett drága.
Alkatrészellátási gondok vannak, de azért okádja ki magából sorra az új telókat az összes gyártó. Funny.

(#109) spect80 válasza aprokaroka87 (#104) üzenetére


spect80
senior tag

Ha csak a chipsetet nézzük valóban drágának tűnhet, de ha azt is figyelembe vesszük, hogy víz-, por-, ütésálló és ebben az ársávban ilyenből csak ulefone, doogee és egyéb kínaiak vannak Helio A22/G25/P35 chipsetekkel, amik fasorban sincsenek az sd662-höz képest, akkor igencsak versenyképes ez az ár. Nyilván Antutuban ez sem gurít nagyot de nem is az a célközönsége. Ha még a kamera képességeit és a szoftvert is összevetjük a kínai társakéval, máris best buy ennyiért melós telefonnak.
Arra kíváncsi lennék, hogy a mil-std 810H standardet tényleg tudja-e, mert csak compliant és nem certified. A compliantet nem fáj ráírni senkinek és ebből fakadnak az olyan meglepetések, hogy a kínai "ütésálló" teló a második padlóra esés után megdöglik.
Jó volna ha ilyet tesztelne inkább a Jerryrig, ahelyett hogy századjára meglepődik azon, hogy az üveg karcolódik, a papír ég, a műanyag hajlik.

(#110) Neck válasza Aryon87 (#11) üzenetére


Neck
veterán

12S Ultrát miért ajánlod? Ha jól tudom, csak kínai piacra készült, így nem támogatja az összes európai távközlési sávot...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#111) Wesiz


Wesiz
tag

én 100%ig használt piac párti vagyok és nem csak környezetvédelmi/fenntarthatósági szempontok miatt.
itt a fórumon is biztos sokan vannak akik első perctől kezdve tokban fóliában tartják a telefonjukat és még így se teszik kulcsok, aprópénz közé, nem (sűrűn) ejtik le azaz évek múlva is tökéletes esztétikai állapotban van.
a csúcstelók már évek óta olyan erősek hardveresen hogy egy 3 éves modellel még vígan elvan az ember évekig, mind sebesség mind fotózás terén egy átlagembert bőven kielégít, akksicsere pár évente és az üzemidőre se lehet panasz. egy iphone xs-t vagy egy samsung s20fe-t alig több mint 100ezer forintért meg lehet venni ami mind sebesség mind kamera téren megeszi az új vetélytársait

(#112) cannibal


cannibal
senior tag

150k környékén melyik telefon lenne a legjobb fotózás szempontjából? Egyelőre az A52s 5G-t néztem.

(#113) Cecevok válasza cannibal (#112) üzenetére


Cecevok
tag

Pixel 6a

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#114) Atee94 válasza Wesiz (#111) üzenetére


Atee94
csendes tag

Én újonnan vásárolok mobilt, de strapatokot kap sarkokon megerősítve(jelenleg egy UAG Monarch van az I13 minimen), plusz a telefon kijelzőjénél is túlnyúlik pár milliméterrel, hogy ha még a peremére esik is le védve legyen, ez mellett üvegfólia védi a kijelzőt.(Több száz kis karc van az üvegfólián, de a telefon patika állapotban van)
A telefonnak az akkujàt 40-75 százalékon használom nagyrészt, mert szeretem ha a telefon élettartama alatt nincs a belsejéhez hozzápiszkálva mert volt saját tapasztalatom abban hogy akksit kellett cserélni, és a technikus nem tudta a hátlapot normálisan visszaragasztani. Tudom nem ez az átlag, de megégettem magam vele egyszer…
A lithium-ion akksi élettartama meg drasztikusan nő ha 4,0 volt fölé nem nagyon engeded a cella feszültséget.(Az iphone 20 wattos “gyorstöltője” meg töltés szempontjából nem jelent semmit az 5 wattossal szemben, nem szivatom magam az 5 wattos brickkel.)
Ami nagyon fontos hogy én vigyázok a telefon teljes időtartama alatt a telefonra, így szoftveres támogatás nagyon fontos.Kritikus hogy a pénzemért a lehető legtöbbet kapjak, mert szeretek egy telefont 4-5+ évig használni ha szoftverezettség szempontjából támogatva van.
Egy szó mint száz, ha az ember vigyáz a telefonjára, megfelelő készülék esetén simán el tud vele lenni 5 évet, vagy még többet is.

[ Szerkesztve ]

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#115) Graphics válasza Atee94 (#114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért az 5 évvel ezelőtti mobilomat nem használnám napjainkban... Lehet Apple-nél még működhet a dolog, de azért ott is már túlkoros terméket kapsz eredményül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116) Bog válasza Pablo26 (#108) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mintegy 20%-ot esett a mobilpiac, de az ilyen tények ne zavarják meg a teóriáidat :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#117) Graphics válasza Pablo26 (#108) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csukott szemmel jársz.

Az , hogy okádják kissé túlzás , rengeteg rebranded cucc van, ugyanaz új néven... Meglévő felhalmozott készleteket tolják ki, amikre már nem most adták le a megrendeléseket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) Draun01 válasza Bog (#116) üzenetére


Draun01
tag

Annyiban mondjuk egyetértek a kollegával, hogy ha már ilyen-olyan okok miatt, nehezebb a gyártóknak, ezt nem feltétlen egy "magasabb árazással tovább ontjuk magunkból a telefonokat" stratégiával látná szívesen az ember hogy orvosolják, hanem mondjuk egy átgondoltabb készülékportfolióval

Pixel 6a

(#119) Bog válasza Draun01 (#118) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát, egyrészt az alacsonyabb darabszámból fakadó kieséseket nagyobb árréssel pótolják. Másrészt amíg van rá kereslet, addig annyiért adják, amennyiért akarják. Harmadrészt pedig azért a komponensek árai éppúgy emelkedtek, mint a logisztikai költségek (a tengeri konténeres szállítás például négyszeresére ugrott).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#120) Pablo26 válasza Bog (#116) üzenetére


Pablo26
csendes tag

Nagyjából erre gondoltam én is, amit Draun01 is írt, és nem csak és kizárólag a mobiltelefon piacra értve, hanem úgy minden téren.
Mobilpiac értelemszerűen nem fog örökkön-örökké pörögni mint majom izéjén a banán. Korábban az ember cserélte orrba-szájba a telefonjait, mert egyrészt iszonyú gyorsan fejlődött a mobilpiac, másrészt "hamar" elavulttá tudott válni egy készülék. Emlékszem régen évente cseréltem a telom, mert mindig jött egy nagyon jó fícsör ami miatt egyrészt megérte cserélni, másrészt régebben ennyi idő után is megfáradt egy telo. Míg most mi van? Olyan szignifikáns változások nem jönnek évről-évre, ami a casual felhasználókat érinti. Csak azért nem fogják az emberek cserélgetni a telefonjaikat, mert az a hobbijuk.

(#121) Laurh


Laurh
aktív tag

Bontatlan iPhone SE 2022 is jó vétel, ha el lehet csípni 160-170e körül. (240e nem ér szerintem)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#122) batai15


batai15
félisten

A cikket át olvasva elkezdtem nézegetni ezeket a készülékeket mert szóba jött hogy az xr-em le cserélem és 350 egy telefonra meg irdatlan sok főleg hogy kettő kellene belőle (i13 )
Marad az xr úgy látom mert lehet hogy mai szemmel már kezd gyenge lenni ugyanakkor 200ig bezárólag az összes telefontól elment a kedvem. Vagy a szoftveres support a gyenge , vagy a felület ami nem jön be.

(#123) Luck Dragon válasza Laurh (#121) üzenetére

[link] éppen hogy annyi. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#124) Graphics válasza Luck Dragon (#123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez mitől ennyire jóáras? :D

Mármint az árukeresőhöz képest tök olcsó. Ennyiért jó deal.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) Atee94 válasza Graphics (#115) üzenetére


Atee94
csendes tag

Az előző telefonom a sony xperia xz1 compact a snapdragon 835-el mai napig az alap feladatokra tökéletes…lenne ha kapna security update-t.Amire én használom a telefont, mint zenehallgatás( azért 2022-ben 32 napnyi zenét hallgattam spotify-on), böngészés, bankolás és e-mail írása, még mindig ezerszer jobb opció lenne mint a belépő szinteken, hulladék soc-vel szerelt hulladék telefonok.Viszont mivel a fél életem egy elektronikus eszközön van, így nálam alap dolog a rendszeresen érkező security update, így 3-4 év használat után iphonera váltottam, mert tudom hogy apple legalább 5 évig támogatja a telefonjait.

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#126) rep3at válasza sfdrakex (#64) üzenetére


rep3at
őstag

Kicsit off de a mai világban ahol kétharmad van ez nem is olyan egyértelmű..

Forward thinking. كرر

(#127) Luck Dragon válasza Graphics (#124) üzenetére

Lehet még mindig tart náluk “black péntek “ :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#128) joey04 válasza Neck (#110) üzenetére


joey04
titán

A Huaweinél is elintézi annyival a gms és az 5G hiányát, hogy már régi story, lerágott csont. Szóval az, hogy pár sáv kimarad, az már semmi nála gondolom. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#129) pusszycat válasza joey04 (#128) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A 6 G-t majd beleteszik. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#130) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Sajnálom, hogy a Realme GT 5G kimaradt a 100-200 ezres kategóriából.

Pedig nagyon jó telefon. Ez lett a Poco F2 Pro telefonom utóda.

Versenysárga (12/256 GB) modellt vettem, vegán bőr kivitel, abszolúte nem csúszik. 190.000 Ft volt. Ebben még van jack dugó. Snapdragon 888 dolgozik benne és nem melegszik. Tartozéka pedig több, mint bőséges: töltőfej, adatkábel, tok és headset is van a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#131) #03212800


#03212800
törölt tag

Feleségem Xiaomi Redmi Note 8T-jét cseréltük le pár hónapja Redmi Note 10S-re. 6/128-as és valami 84 volt postával. Nagyon meg van vele elégedve, pedig az sem a legújabb eresztés. Ráadásul a Xiaominál az újabb verzióknál soxor érthetetlen visszafejlődés tapasztalható.
Néha jobban megéri olcsóbban az 1-2 éves telót megvenni újonnan, mint a legújabbat, jóval többért.

[ Szerkesztve ]

(#132) kbyte1024 válasza #03212800 (#131) üzenetére


kbyte1024
addikt

A note 10s egy jol eltalalt készülék. A párom note 7-et nyugdíjazta és meglepően jó. Igen az újabb telok szinte mindenben gyengébbek, sajnos ez van.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#133) Graphics válasza #03212800 (#131) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Note 10 vonalon odatették magukat, a Note 11 picit lentebb eresztődött.

Kíváncsi vagyok merre viszik tovább a 12-est.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#134) Kampó válasza K0vasz (#15) üzenetére


Kampó
senior tag

ezzel vitatkoznék... nem mindenki a telefonon él... hivni.. messengerezni meg youtubot lesni nem kell 200e ft os telefon.. Mint ahogy Millios gamer gép sem kell nagyon sok embernek.. De az összes Gép építős live-ban ezt látni.. mert 4k 200fps meg "RÉJJTRÉSZING" nélkül nem is lehet játszani...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#135) A Molyember válasza Kampó (#134) üzenetére


A Molyember
tag

Ezt hivjak felhasznaloi preferencianak.. en peldaul a hajamat tepnem, ha egy cseszett youtube alkalmazast is ki kene magabol izzadnia a telefonnak, es meg akkor is varnom kene, mig a feedet betolti, es meg utana is akad a feed gorgetes kozben.. a video betolteserol meg mar inkabb szot sem ejtsunk.. marpedig a gyakorlatban ezt jelenti a “beleposzint”, amit ma mar csillagaszati arakon kinalnak a teljesitmenyhez kepest..

(#136) winhate


winhate
őstag

Zseniális a poló!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#137) bostone válasza A Molyember (#135) üzenetére


bostone
addikt

Ilyen esetben felmerül a kérdés, hogy mi a drága. 200-ért a semmi, vagy 400-ért egy hasznos társ.

(#138) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszi a cikket. Megerősített, hogy a karira vett S21FE és A52s nem volt rossz döntés. :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#139) Graphics válasza Quqesz (#138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Főleg, hogy az A52s ára felment mindenhol.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#140) TomPack


TomPack
őstag

Kíváncsi leszek a jövő évi felhozatlara. Illetve leginkább az árakra... :U

(#141) Quqesz válasza Graphics (#139) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mint mindennek. De én még 130e vettem a ses-ben a múlt héten. Most 150.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#142) mjani1172 válasza bostone (#137) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem nem ez a kérdés.
Hanem: Meddig folytatódik, hogy mindenből szarabbat kapunk drágábban, és ennek miért örülünk?

[ Szerkesztve ]

(#143) Pawaja79


Pawaja79
kezdő

A különösen ajánlott plecsni eltűnt teljesen?!

iPhone 14 Pro Max 128 GB eladó! Részletek Privát Üzenetben!

(#144) janeszgol válasza Pawaja79 (#143) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez egy kitűnő észrevétel. Ma már talán nincs értelme annak. Minden drágább lett és valamiben kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#145) Kampó válasza A Molyember (#135) üzenetére


Kampó
senior tag

okokat nem írok mert nem ide tartozik.. jelenleg egy s7 edge telom van kölcsönbe.. hardverileg mára bőven túlhaladott.. mégis vigan youtubozok rajta hajtépés nélkül... 70-100e ft ért ami a belépőszint ma.. szerintem kapni olyan hardverel megáldott telefont ami hozz az s7 edge hardveres szintjét..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#146) bostone válasza Kampó (#145) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem sok a 100000Ft egy mobilnak látszó tárgyért.

Szavamra mondom, én próbálkoztam többször a belépő kategóriával, de a rengeteg bosszantó tulajdonságot képtelen voltam elviselni. Olyan készülékek is elvéreztek a kezem alatt, amelyek általában jó kritikákat kaptak az MA tesztekben.

@mjani1172:
Nem örünk, csak próbálunk jóképet vágni.

(#147) Kampó válasza bostone (#146) üzenetére


Kampó
senior tag

hasra csapva amik voltak nekem... igaz felment az áruk de PL EZ teljesen jól használható eszköz.. sőtt... snapi 860 mire nem elég??
illetve Ő SINCS 100e felett... Google nélkül is van élet p40pro-mal is tökéletessen el voltam.. ami kellet alternativ áruházakból letölthető a Youtube Vanced pl jobb mint a sima youtube...
és itt van még Ő IS
el lehet csipni 100 alatt is akcióban de 110körül is... eggyik sem használhatatlan kategória egyáltalán..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#148) Trolee


Trolee
aktív tag

S21U-m van, váltanék kompaktabb telóra ami tudásban nem igazán visszalépés.
Mit tudnátok ajánlani?
Ilyesmire gondolta: 12x, S22, pixel 7
mi jöhetne még szóba?
Köszi.

(#149) bostone válasza Kampó (#147) üzenetére


bostone
addikt

Január környékén a realme GT 5G 160e alatt volt kapható (MM).
Bár a kijelző kevésbé látványosan szép és a fotók minősége is gyengébb, mint egy S10+ (240e) esetében mégis jobb szeretem használni, mint azt a Samsungot (yettel) bármikor.
Az S10+ előtt egy Poco F1-et (Hardverapró) (95e) gyűrtem kerek egy évig, hibátlanul működött.
Más idők járnak azóta.
Azt hiszem itt láttam egy linket iPhone SE3 170e. Arra még azt mondanám, hogy oké a mai viszonyok között.

(#150) janeszgol válasza Trolee (#148) üzenetére


janeszgol
félisten

Én megvárnám a helyedben az S23-at.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.