Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Sgr_A válasza Trolee (#148) üzenetére


Sgr_A
addikt

Iphone 13pro

(#152) janeszgol válasza Sgr_A (#151) üzenetére


janeszgol
félisten

Az már nem nagyon kapható. Abból a 128 GB-os fél milla körül van.

(#153) bostone válasza Trolee (#148) üzenetére


bostone
addikt

Pixelek nem kompatibilisek az 5G hálózattal.
Méretben és tudásban talán Zenfone 9 került a kompakt lista élére. Saját tapasztalat nincs róla.

(#154) xsjado93 válasza Trolee (#148) üzenetére


xsjado93
senior tag

Asus Zenfone 9

Your life is a lie.

(#155) Robitrix


Robitrix
senior tag

Hát én egy Xiaomi 11T PRO-t vettem. Igaz tavaly szeptemberi modell. Azóta kijött a 12-es sorozat. Mit is mondjak. Snapdragon 888 a proci(759 ezer az antutu 9-es teszt érték) , 5000 mAh az aksi, 120 hzes az super amoled 6,67"-es kijelző, persze USB-C, FHD+ a felbontás
8 K a maximális videó készítési felbontás, amúgy a kamera 108 Mpixeles, persze 5G 8 Gb a RAm 128 Gb a háttér tár. Tavaly amikor megjelent 260 ezer körül volt. ma úgy 165-190 ezer körül mérik. Én megcsiptem akcióban októberben 141 ezerért. Jól megvagyunk...... semmi gondom vele. Elötte Huawei volt így simán elbirok a Xiaomival is.
Adtak mellé egy tokot és egy 120 wattos vezetékes töltöt. Úgy feltolja 0%-ról 100%-ra az 5000-es aksit 20 perc alatt, mint a sicc..... igaz a régi 10-15 wattos töltöt használom,, mert nem rohanok és nyilván 120 wattal tölteni jobban gyilkolja az aksit min 10-ed annyival. Hiába grafénes litium, ami birja a magasabb töltési teljesítményt. A játékok pöcre indulnak és futnak .simán azt tudja, mint a 250-300 ezres. Minden paraméterében háromszor leveri mondjuk egy Iphone SE 2022-es hasonló méretű telefont amit 228 ezerért mérnek leginkább. Igaz ott nem a technikát fizeti ki az ember, hanem a rohadó megharapott almát... A haverom év elején hitelre vett egy 128 GB-os Iphone 13 PRO-t 450 ezerért, mert neki sokáig kell telefon mert hogy az 6 év múlva is müködni fog. Mondom neki nem baj én meg veszek az árából 3 telefont. És ha használom 4 évet akkor az 12 évig elég nem is szólva róla, hogy 4 évvel késöbb egy 4 évvel modernebb telefont veszek. Bár az elöző Huawei is minden hiba nélkül több, mint 5 évet ment. Csak azért lett lecserélve mert annak teljesítménye ma már igen csak kacsú és az aksi se olyn fickos már, mint régen.(3000 mAh)

(#156) janeszgol válasza Robitrix (#155) üzenetére


janeszgol
félisten

Az iSE 2022 SoC-ban jóval erősebb, mint az SD888. Minden másban elavultabb.
Az én nagy Xiaomi kedvencem a Mi 11i. 240k körül nyitott, 160 ezerért akartam volna venni, de 3-4 hónap alatt teljesen elfogyott. Még szolgáltatónál sem lehetett kapni, hiába rendelte meg az ember.
Majd használtan.

(#157) Robitrix válasza aprokaroka87 (#104) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért azok a telefonok, amiket olcsónak vettél 50 ezerért az ma inkább 70 ezer, A 70-80 ezresek meg inkább 90-100 ezer. hála az inflációnak és a forint leértékelésnek.... vagyis ha egy tavalyi telefonhoz méregetel egy mai hasonlót gondolj bátran az inflációra és a forint árfolyamra.

(#158) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Éppen most láttam az Alza webáruházban a Realme GT 5G 6/128 telefont 150-ért. Annyit megér.

(#159) xsjado93 válasza Robitrix (#155) üzenetére


xsjado93
senior tag

Az a proximity szenzor is milyen jól működik a saomin. Tuti van rajta Apple pay szintű fizetési lehetőség is. Illetve tuti olyan sűrűn és sokáig fog támogatást is kapni mint az SE. A szervíz hátteret, a tartozékkínálatot és az értékállóságot meg már meg sem említem, az is csak az almacefre okozta bódultság miatti kényszerképzetek… :N

Your life is a lie.

(#160) Graphics válasza Wallenberg (#158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

144 most, és Snap888, persze elég mindenre.

Realme GT Neo 2 5G DualSIM 128GB kék , elvileg ez is 150 körül van, az se rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#161) sfdrakex válasza xsjado93 (#159) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

+1

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#162) Graphics válasza janeszgol (#156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem a Mi 11T, de végül nem vettem, annak most jól beesett az ára, de használtan lehet ráugrok.

Dimensity 1200-assal kellően erős. NEm is tudom itt volt-e róla teszt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#163) kbyte1024 válasza Graphics (#162) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem olyan jó. Arról váltottam 8honap után.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#164) aujjobba válasza Robitrix (#155) üzenetére


aujjobba
addikt

nem a technikát fizeti ki az ember, hanem a rohadó megharapott almát

Mindenképp muszáj szarozni?
Becsülendő, hogy a használhatósága határáig használod a készüléked, én is így teszek három éve egy iPhone Xr-rel megelégedéssel. Azelőtt meg egy iSE 2016-tal, sajnos az tönkrement 3.5 év után.
Nekem ez jött be jobban, neked meg amaz, mégse fikázza senki a telefonodat.

szerk.: najó xsjado93 kicsit megfikázta, de az válasz a tiedre. Tudod, te kezdted, tisztára mint a vita az oviban :)

[ Szerkesztve ]

(#165) A Molyember válasza Kampó (#147) üzenetére


A Molyember
tag

Amiket itt linkelsz azok mind tavalyi, kozepkategorias, bezuhant aru modellek.. persze, hogy hasznalhatoak, hisz semmi kozuk a beleposzinthez hardveresen.. :F

aujjobba: En inkabb arra lennek kivancsi, mit gondol a kollega, mit fizet meg, mikor egy xiaomi kerul kozel annyiba, mint az uj ajfon. :F

[ Szerkesztve ]

(#166) Kampó válasza A Molyember (#165) üzenetére


Kampó
senior tag

100e ig belepő szint... nem lehet egységesen fix árszintet megszabni kell egy intervallum... 100e től alsó közép 150-200ig...... 200tól felső közép stb... azért linkeltem mert 100e ért "használhatatlan" eszközöket definiált a kolléga... erre igyekeztem rácáolni.. A Poco x3 pont nem zuhant sehova :D mivel én 80ért vettem még nyár elején.. euronicsba... most 100e kürül van..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#167) totron válasza mjani1172 (#142) üzenetére


totron
őstag

Hat a marketing, dolgozik a birkaösztön. 200 a semmi, 70 a belépő itt a fejekben. Tovább nem is mondom, nem lenne értelme.

(#168) A Molyember válasza Kampó (#166) üzenetére


A Molyember
tag

Tevedesben vagy baratom, a kategoriakat nem az arak hatarozzak meg, hanem az adott hardver teljesitmenye.. En 180-ert csiptem el ujonnan tavaly egy ajfon 11-et.. szerinted az A13 akkor also-kozep kategorias? Ne vicceljunk mar..

[ Szerkesztve ]

(#169) totron válasza A Molyember (#168) üzenetére


totron
őstag

Meg a minőség.

(#170) bostone


bostone
addikt

A 2022 trendnek szinte az összes gyártó alá feküdt. Az adott kategóriát árban magasabban szabta meg, az összetevőket viszont alacsonyabb pozícióból szedte össze. Nem egy cikkben említették meg azt a furcsaságot az MA oldalain, hogy az elődmodellel jobban jár a vásárló, mivel alacsonyabb összegért jobb készüléket talál a piacon. Samsung, Xiaomi, realme és még sorolhatnám.

Ilyenkor általában megemlítik, hogy nézzek már szét, hiszen mindennek felment az ára.
Ami valóban igaz, bár ez egy szakmai topik.

(#171) pècsimunkás válasza A Molyember (#168) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ahogy a Realme GT2 pro sem felsőközèp a 8 gen 1- el, QHD- val, OiS- el.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172) janeszgol válasza bostone (#170) üzenetére


janeszgol
félisten

"Ilyenkor általában megemlítik, hogy nézzek már szét, hiszen mindennek felment az ára.
Ami valóban igaz, bár ez egy szakmai topik."

Ennek van valami logikai levezetése, összefüggése? Ez olyan, hogy kék az ég, de a tehén múzik.

(#173) Trolee válasza bostone (#153) üzenetére


Trolee
aktív tag

bostone&xsjado93: Köszi srácok. Zenfone tényleg jónak tűnik, egyedül a kamera ami érdekes lehet a Samu-hoz képest hogy mit tud, már megfórumozom :)

janeszgol: S23-tól nem várok sokat, bár csak s20-am volt, de akkuba vállalhatatlan volt a 4000mAh, s22 meg 3700, nem tudom mennyit fejlődhet

Sgr_A: köszi a tippet, árban túllóg a rászánt kereten, illetve maradnék droid fronton, jobban szeretem az ökoszisztémáját :R

(#174) bostone válasza janeszgol (#172) üzenetére


bostone
addikt

Teljesen egyetértek veled, hiszen mivégre az összes komment a fórumon így, nem?
Ne vonjuk fölösleges párhuzamba az események láncolatát, amikor, tisztelet a kivételnek, egy többszörösen összetett mondat megfekteti egy átlag fórumozó teljesítő képességét és kiragad egy olyan részletet, amely semmi relevanciát nem képvisel az adott témát illetően.

(#175) Robitrix válasza Wallenberg (#158) üzenetére


Robitrix
senior tag

igen megéri. De szerintem az 8/128 GB-os nem 6 GB-os

(#176) Robitrix válasza xsjado93 (#159) üzenetére


Robitrix
senior tag

egyrészt leszarom az Apple payt és simán fizetek minden telefonnal már évek óta. Amúgy van benne közelség érzékelő szenzor szintén. Már a 10-es sorozatba bele került De ha olyan dolgokat nézek, hogy hogy abban a RAM 4 GB nekem meg 8 GB. a kijelző 4,7 "... nekem meg 6,7". Annak a felbontása 1334x750 az enyém 2400x1080. az ipone-ban 60 hz a kijelző nekem 120 Hz. az előlapi kamera 7 mpixel ott a hátlap 12 mpixel. Nálam 16 a selfi kamera és 108 mpixel a hátlapi. az maximum 4K videót tudsz csinálni én 8K-t Az 220 körül van én 141 ezerért vettem. Az értékálloság meg nem igazán érdekel, mert 4-5 év alatt minden elavul műszakilag. Szóval úgyis kicserélem addigra. az SE telefonban egy valami ér valamit az a CPU minden más részegység gagyi. De legalább drága..... Na ná mert az almát kell megfizetni nem a műszaki tartalmat....

[ Szerkesztve ]

(#177) Robitrix válasza aujjobba (#164) üzenetére


Robitrix
senior tag

valójában mindenki azt vesz, amit akar, ha túl árazott akármi kell neki hát tegye. Ő pénze nem az enyém....

(#178) Robitrix válasza janeszgol (#156) üzenetére


Robitrix
senior tag

amúgy annyival nem erősebb csak úgy 10%, ha jól dereng fel van zavarba turbóban a proc 3,24 GHz-ig. az SD888 órajele általában max 2,94 Ghz. De például van telefon SD888 procival, ami gyorsabb. Vélhetően nagyobb órajelen van hajtva.

(#179) xsjado93 válasza Robitrix (#176) üzenetére


xsjado93
senior tag

Azért a virtuális csodaszenzor egész sok modellben (pl a tiedben is) benne van: [link]
A két rendszernek amúgy tök más a memóriakezelése, a saomis 8 gigával sem mész többre mint a szifonos 4 gigával, ha közben mindent kilő.
A 4.7” az valakinek pont, hogy előny. A nagyobb =/= jobb…
Felbontás már az SE-ben is bőven elég, főleg akkora méretben.
A képfrissítésen való rugózást sem értem sokszor (játékoknál sem), főleg amikor olyan metaforákat alkalmaznak, mint a diavetítés egy fluid animációra, hiába csak 30/60 fps.
A felbontás is mindegy számomra, ha a végeredmény bőven értékelhető kategória, nem igazán szoktam plakátot nyomtatni, hogy kelljen mondjuk 108mpx. Ha pedig kéne, biztos nem egy mobilos kamerával bohóckodnék :U De remélem azért van 8K-s megjelenítő is, hogy gyönyörködhess azokban a felvételekben (OIS nélkül biztos szép látvány ;] ).
Fogadd el, hogy mindenkinek mások az igényei. Valaki a számháborúban szeret nyerni, valakinek a terméktámogatás és az ökoszisztéma jelenléte a plusz.
Én inkább venném az SE-t, mert jobban megfelel az igényeimnek. Hiába erősebb néhány műszaki paraméterben a saomi, a szifon bőven visszahozza az szoftveresen.
szvsz

[ Szerkesztve ]

Your life is a lie.

(#180) janeszgol válasza bostone (#174) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez úgy működik, hogy ha drágábban kapod az alkatrészeket, drágább a szállítás, drágább a raktározás, akkor drágább lesz a termék. Az idei termékek árai mindhármat tartalmazzák.

(#181) aujjobba válasza janeszgol (#180) üzenetére


aujjobba
addikt

Az idei iPhone pro ugyanúgy $999 mint a tavalyi, abba ezek szerint nem árazták be egyiket se a három közül.
Az meg, hogy itthon bő 20-30 százalékkal drágább lett forintban, köszönhető fizetőeszközünk csodás idei teljesítményének.

(#182) spect80 válasza xsjado93 (#179) üzenetére


spect80
senior tag

Az iphone SE max házon belül konkurenciája bárminek, ezért felesleges is androidos telefonokkal összehasonlítnani. Sem filozóiában, sem praktikumban nem lehet párhuzamot vonni .

(#183) xsjado93 válasza spect80 (#182) üzenetére


xsjado93
senior tag

Nem én kezdtem az összehasonlítást, én csak reflektáltam. Tág értelemben véve pedig igenis konkurencia, hiszen mindkettő az okostelefonos piacon versenyez, igaz nem egy kategória, ezáltal valószínű más igényeket hivatottak kielégíteni is.

Your life is a lie.

(#184) kzcs


kzcs
tag

Halihó, tabletre is lesz valami hasonló?

(#185) Graphics válasza kzcs (#184) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha végigolvastad volna figyelmesen, akkor kiderül: Nem.

"Tisztában vagyunk vele, hogy egy ilyen ajánló kitérhetne a tabletekre (olcsó: Lenovo, középszint: Samsung, drága: iPad), az órákra (profiknak: Garmin, kevésbé profiknak: Samsung vagy Apple, formaterv-rajongóknak Huawei), a headsetekre (esélyünk nincs felmérni a teljes piacot) és még sok egyéb termékre (akár a villanyautókra és a rollerekre is, bár előbbit ritkán veszünk karácsonyra, mert nem fér a fa alá), de mi elsősorban a mobilos piac termékeit teszteljük olyan alapossággal, hogy a legtöbb itthon kapható masina idén is járt a kezünk között. "

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#186) kzcs válasza Graphics (#185) üzenetére


kzcs
tag

Köszönöm, hogy kikerested és beidézted. Úgy vélem, hogy csak ebben a hónapban 4 cikk is volt tabletekről és igazán közel áll a mobilos világhoz mint a roller, az óra, headsettek, és még sok más egyéb termék ezért megkérdezem. Bocs, hogy létezem. Egyébként figyelmesen elolvastam az engem érintő részt, és örülök, hogy a Nothing is benne van.
By the way, ha valakinek van tudása és ideje, netán csípőből vágja-keni a témát, érdekelne egy kifejezetten használható és ár/érték arányban elfogadható (max 200k) NFC-s tablet melyet mobil fizetésre is használnék (POS-Soft fizetésre, számla kiállításra, 10" környékén). Kérem az privátban írjon tippet, ne zavarjak meg itt ismét valakit.

(#187) TheSaint


TheSaint
aktív tag

A tesztet meg a hozzászólásokat elnézve az én kategóriámban ezek szerint biztosan jön fel az új xiaomi, a Realme. Sokat dolgoztak rajta a xiaomisek, de sikerült ezt elérni, már nem is jó áron, borzalom támogatással, elavult miui-val, elég sok hw gonddal nem is igazán értem mit akarnak... Kedvenc, ár/értékben szerintem sokáig kiváló Mi Lite sorozatban a 9-es óta nem igazán sikerült épkézláb telót kiadni, a 12 Lite-ra meg már kíváncsi sem vagyok. Még a Redmi sorozat is jobban tartja magát, minden tekintetben...

(#188) Graphics válasza kzcs (#186) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne sértődj be feleslegesen, mert semmi bántót nem írtam.

Szerintem a kérdéseddel itt hamarabb kapsz segítséget, viszonylag aktív topic: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#189) pècsimunkás válasza Graphics (#188) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szerintem sem volt semmi sèrtő abban, amit írtál!

Ellentétben velem, tegnap!
Az, az volt :K !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#190) sfdrakex válasza Robitrix (#176) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azonos kategóriás Xiaomi nem olcsóbb a Samsungnál, Applenél. Már egy árban vannak. Persze ha régebbi modelleket nézel ott a Xiaominak nagyobb az értékvesztése, ezért az 1-2 éves azonos kategóriás modell olcsóbb Xiaomiból. Ha ár/érték bajnokot akarsz, akkor a Realme vette át a Xiaomi helyét.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#191) Graphics válasza sfdrakex (#190) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én Pocoban is talaltam jó ár-értékűt.

X4 GT \ F4 GT.

Realme ára most jó, de szokásosan emelkedni fog.

De mindig lesznek best buy ajánlatok remélhetőleg, mint egy nemrég említett SE 2022, vagy az A52s, igaz azt most emeltek meg 20 ezerrel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#192) rep3at válasza sfdrakex (#190) üzenetére


rep3at
őstag

Sok-sok telefonom volt de eszembe nem jutna Xiaomit venni Samsung helyett, bár ez személyes vélemény. Igen, volt ez is, az is.

Forward thinking. كرر

(#193) bostone válasza kzcs (#184) üzenetére


bostone
addikt

Röviden.
Belépő szint:
A)
Alldocube, Blackview, Teclast, Chuwi.
Jellemzőjük a külföldi beszerzés, kedvező ár (akár 50000Ft-tól), bőséges ram/rom, Widevine L1 hiánya, támogatás/support hiánya, gyenge hardver elemek.
B)
Lenovo, Redmi, Nokia, realme, Samsung A sorozat.
Előfordulnak 3/32-es modellek is, magasabb ár (80000Ft-tól), elfogadható és közepes szintű frissítés, ezekben sem a leggyorsabb/legújabb processzort kapjuk.

Középkategória:
Xiaomi Pad 5
120 fps, jó minőségű kijelző, erős processzor, nem bővíthető, nincs gps vevő.
Samsung Galaxy Tab S6 lite
A toll tartozék, közepes hardverelemek, legalább 3 év főverziófrissítés.
Samsung Galaxy Tab S7 FE
Nagy, nem túlságosan érdekes cucc, közepes vassal, legalább 3 év főverziófrissítés.
iPad 9
A ár-érték arányban a legjobb vétel, ha elcsíped 130000Ft körül. Erős proci, kis tárhely (64GB), nem bővíthető. A wifis modellekben nincs GPS vevő. Hosszú távú támogatás.
iPad 10
Apple féle kellemetlen árazás. Hosszú távú támogatás.

Felső kategória:
Samsung Galaxy Tab S modellek. Három méretben, az elérhető legjobb hardverelemekkel, Dex, toll, Samsung ökoszisztéma. Magas árak.
iPad Air 4, iPad mini 6
Erős proci, kis alaptárhely.
iPad Air 5
M1 processzor!
iPad pro
M1 vagy M2 processzor! Ágyúval verébre kategória, az alkalmazások és a rendszer minimálisan használja ki a lehetőségeket. Kétféle méretben. 120fps. Az árakat ne is kérdezd.

Csillag kategória:
Amazon Kindle Fire
Huawei tabletek
A Google mostoha gyerekei…

Windows tabletek:
Sosem jutott eszembe, hogy vennem kellene egyet. Szerintem még van hová fejlődni

(#194) kzcs válasza bostone (#193) üzenetére


kzcs
tag

Nagyon köszi! Békés ünnepeket Mindenkinek!

(#195) spect80 válasza bostone (#193) üzenetére


spect80
senior tag

A belépő szintűek közül amit az A kategóriába soroltál azokat én úgy ahogy van kihagynám, kivéve ha egy 4 éves gyereknek lesz és nem fáj, ha azon tanul meg youtubeozni meg egyensúlyozni. :)
Igaz nem mostnában de volt chuwi és teclast tabletem is. Ha valami csoda folytán ugyanazzal a hardverrel sikerült is elfogadható sebességűvé tenni, akkor is legalább 2-3 olyan szoftveres hiba volt bennük, amik miatt nagyjából még filmezésre is használhatatlanok voltak (random reboot, bizonyos alapfunkciók egyszerűen nem működtek, durva akku merülés, több play store appot sem lehetett telepíteni, mert azt mondta, hogy nem kompatibilis az eszközzel.)

x86-os Windows detto. Desktop OS-sel zsákutca még úgy is, hogy belekerült a tablet mód. Nekem egy core m3-y mittoménmi cpus ultrabookom van. nagyon harmatos a teljesítménye pc és tablet módban is, mellé az akkuidő se túl jó. Erősebb cpuval meg már van benne ventillátor, ami viszont már nem tablet kategória.

Ha csak tartalom fogyasztásra kell, akkor a Huawei matepad 10.4 2020at bátran merem ajálani. Google nincs már rajta, viszont így az akksija simán bír egy hetet úgy, hogy azért aktívan használom filmezésre, netezésre. A Kirin 810 chipset miatt pedig gyors, 0 lag. apk storeból majdnem minden telepíthető natívan, hbomaxhoz viszont kell gspace

Az ipaddel csak régről van tapasztalatom úgyhogy lehet ma már az sem úgy van, de engem bosszantott hogy nem lehetett egy rendes ingyenes hálózati médialejtászót találni, mert vagy időkorlátos volt, vagy csak mp3at játszott le az ingyenes verzió. De manapság már inkább a stream a menő, úgyhogy ez talán nem akkora gond.

(#196) Kampó válasza A Molyember (#168) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem mondod :D :D

De most az ára határozza meg... mivel amely "szint" 2éve 60-70e volt most 100+ e.. igy az árak beleszólnak melyik telefon hol van.. Az hogy te mit csiptél meg hol az nem jelent semmit.. pár éve csúcsmodelleket kaptál 200-300e ft ért.. most van olyan gyártó aki csak valami felsö középkategóriát ad ennyibe.. a Valóban csúcs hardveres telók minden földi jóval lazán 350-450e ft ok. Az árszintek csúsztak meg nem kicsit felfelé..

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#197) A Molyember válasza Kampó (#196) üzenetére


A Molyember
tag

Attol meg, hogy nalunk krva magas az inflacio meg szar a forint, objektive merve nem lesz az 50 ezres alsopolcos hardver also-kozepkategorias, csakmert 110-be kerul. Ezt nem akarod megerteni, ugy latom. Sose fog az 110-et erni, es sose lesz belole hosszutavon hasznalhato telefon, csak azert, mert 110-ert adjak.

(Ezt mar tenyleg csak zarojelben jegyzem meg, mert erdekesnek tartottam, hogy az, hogy en mit csiptem meg mennyiert itt nem jelent semmit, de te azert ervnek hasznaltad fel, hogy 80-ert vetted a Pocot, ami ma mar 100 ezer.)

(#198) janeszgol válasza kzcs (#186) üzenetére


janeszgol
félisten

Kaptál választ, de én is válaszolok. A nagyon jó Xiaomi Pad kiesik, mivel nincs benne nfc. Kár, mert vastagon ajánlott kategória.
Ami számodra jó lehet, az a Galaxy Tab Active 3. Ez a Samsung Galaxy S9 hardverével szerelt tablet és most van is egy raktáron. [link]

Bakker, ha most lenne felesleges 150 ezrem azonnal elhoznám. Android 12, szóval nem elavult. NFC is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#199) DS39 válasza janeszgol (#198) üzenetére


DS39
nagyúr

De vigyázni, ezt nem az eMAG forgalmazza, hanem Huszti Phone. Jó nevű 😂

Amúgy egy tabletbe miért olyan fontos az NFC? Boltban csaknem azzal fizetsz?!

[ Szerkesztve ]

(#200) janeszgol válasza DS39 (#199) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt láttam, hogy nem emagos, de az emagon nagyon sok jól ismert bolt van. A Husztin azért nem akadtam fent, mert van pl Hunyadi GSM, akitől már többször is vásároltam és mindig az volt, amit ígért. (A vaterán is baromi jó értékelései vannak.)

De jobban megnézve ezt a Husztit, inkább mellőzzük.

(#201) Kampó válasza A Molyember (#197) üzenetére


Kampó
senior tag

szerintem elbeszèlünk egymás mellet :R

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#202) xsjado93 válasza DS39 (#199) üzenetére


xsjado93
senior tag

Írta, hogy pos terminálként használná a tabot.

Your life is a lie.

(#203) A Molyember válasza Kampó (#201) üzenetére


A Molyember
tag

Ertem mit szeretnel mondani, de az en gyomrom nemigen akarja bevenni, hogy hulladekokert ennyi penzt kernek, igy eszem agaban sincs tobbnek tekinteni oket annal, mint amik. :DDD

Viszont az a szomoru, hogy lassan kikopnak az ertelmes aron elerheto tavalyi modellek, aztan mar csak az elszallt arazas marad nekunk. :(

[ Szerkesztve ]

(#204) rep3at válasza A Molyember (#203) üzenetére


rep3at
őstag

Ahogy minden más terméknél is sajnos..

Forward thinking. كرر

(#205) juve600 válasza rep3at (#204) üzenetére


juve600
nagyúr

igen, minden terméknél ez van ,de inkább kicsit többet ki kell adni érte mint utánna küzdeni vele

(#206) rozsgyi


rozsgyi
tag

Sohasem értettem, hogy minek kell új verzió mindig a szoftverekből? Ha valami működik, akkor minek új? Főleg évente... Igazából három-négy évig bőven lehet használni egy telefont, ha fizikailag nem megy tönkre. Én értem a telefongyártók ebből eredő frusztrációját, de álljanak át! Más termékeknél is működik a sok éves termkciklus, és nem halnak bele...

(#207) Kampó válasza A Molyember (#203) üzenetére


Kampó
senior tag

Hát sajnos igen...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#208) kzcs válasza DS39 (#199) üzenetére


kzcs
tag

A tablet számla kiállításra és kártya fizetés fogadásra kell, így emiatt kell az NFC. Így nem szükséges on-line kassza + egy kártyás terminál. Ma már ez nem egy különleges megoldás, csak kevés a megbízható és nem kínai megoldás. Szoftveresen a kártyás fizetés (kivéve a chip és mágnescsík leolvasás) megoldott de kell NFC az eszközbe érintéses fizetésre (GPay is OK) Ráadásul jövőre nyárra a nyugta is elktronikus lesz, mert nem csak a kínaiak akarnak belelátni hanem a NAV is, hogy mit árulsz pld a piacokon . Ott még nem kötelelző az on-line kassza, de ennek is vége.

(#209) DS39 válasza kzcs (#208) üzenetére


DS39
nagyúr

értem, köszi az infót. nem tudtam erről a felhasználási módról. :)

(#210) zozinho


zozinho
csendes tag

Nekem az LG Velvettel volt "randim" de két hét múlva túladtam rajta. Gyönyörű dizájntelefon de a mérete és a burkolat sikamlóssága nem tette hasznos társsá a mindennapokra. Hosszú ujjú hegedűmúvész csajoknak jó akik egyébként is táskával mennek mindenhova. A szolgáltatónál az eladó beszélt rá, utolsó darabok meg ilyen szöveggel - én meg barom módon be is dőltem neki :DDD :W :D :DDD

(#211) winhate


winhate
őstag

Korrekt összeszedett cikk ! Hatalmas help !
Köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.