Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) attilav2 válasza mh197 (#598) üzenetére


attilav2
őstag

Amíg kábelnet volt addig nekünk is sokáig webstar modem volt(2003-tól kezdve kb 2008 késő nyaráig) az ultolsó évbe elkezdett szarakodni, túlmelegedett szakadt, fél órára ki kellett húzni hogy újra legyen net. A webstar saját tulajdon volt, mert annak idején a tiszanettől meg lehetett venni a modemet, nagyon nehezen akartak új modemet hozni, mikor reklamálni kezdtünk akkor már T-online lett a tiszanetből, és a modem garanciája is rég lejárt. Aztán be kellett vinni és hálistennek megállapították hogy rossz, új szerződést kellett kötni hűséggel mert csak így hoztak új modemet egy Thomsont amivel nem volt gond, igaz csak 2009 elejéig futott mert jött a Tvnetwork Lannet(most Digi) amihez nem kellett modem. Kiváncsiságból szétszedtem a modemet (asszem torx csavaros volt, van egy cserélhető fejes készletem szerencsére) és egy púpos kondit találtam. Ha tied a modem akkor nyugodtan szétszedheted és ha van púpos kondi dörgöld az orruk alá. Ha övék a modem, akkor meg fordulj a szolgáltató felügyeleti szervéhez, asszem NMHH.

"Az előfizető, ha a szolgáltató döntésével nem ért egyet, jogosult a panaszával a Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselőjéhez (1525 Budapest, Pf.: 75 , telefon: (+36-1) 457-7141, telefax: (+36-1) 457-7105, e-mail: info@nhh.hu), a Nemzeti Hírközlési Hatósághoz (levelezési cím: 1386 Budapest 62, Pf.: 997 , telefax: (+36-1) 468-0680, központi tájékoztatási telefon: ( +36-1) 468-0673, illetve a területileg illetékes fogyasztóvédelmi szervekhez, valamint jegyzőhöz fordulni. Ha a felek egymással nem tudnak megegyezni, az előfizetői szerződésből eredő vitájuk ügyében a területileg illetékes, hatáskörrel rendelkező Békéltető Testülethez, bírósághoz fordulhatnak. A jogorvoslati lehetőségként igénybe vehető hatóságok elérhetőségét az adott szolgáltatásra vonatkozó Általános Szerződési Feltételek tartalmazzák."

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#602) kabelmania27 válasza attilav2 (#601) üzenetére


kabelmania27
félisten

Családi házas övezetbe sose lesz lan net..
Számomra az adsl, mikrós net, és a drága mobilnet nem alternatíva, így marad a kábelnet, így a tévé és a telefon olcsóbb:)

(#603) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Digi (analóg) kábeltv-m van.

A rendszer így néz ki:

Bejön a kábeltv koaxkábel a szobába F csatlakozóval. Ez belemegy egy 2 way splitterbe (full ugyanilyen mint a képen van).

A splitter egyik ágából egy 1 méteres kábel vezet a TV-be. Ezen a TV-n minden csatorna tökéletes minőségben nézhető.

A splitter másik ágából egy 11 méteres koax megy a másik szobában lévő TV-hez. Ezen TV-n nem minden csatorna jön be, amelyik bejön, az pedig 'hangyás', csíkos, stb.. Minden csatornánál forgatni kell a TV hátában a koaxot, ezzel egy kis minőségjavulást érek el, de csak nagyon csekélyet, akár ne is csinálnám. Van amelyik csatornánál ez sem segít, egyszóval nézhetetlen.

Nos, kicseréltem a kábelt, vettem 11 méter koaxot, és megint ugyanez a helyzet. Semmit sem változott. Gyanakodtam a TV-re is, de átvittem a másik szobából a TV-t (amelyiken tökéletes az adás a másik szobában) és ugyanolyan szar volt rajta az adás mint a másik TV-ben.

Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Nekem már több ötletem nincs. :(

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#604) Gubek-Einste válasza Killing (#603) üzenetére

Osztó csere volt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#605) Killing válasza Gubek-Einste (#604) üzenetére


Killing
addikt

Nem. Ez is alig van 3 éves, nem hinném hogy ez lenne a baj. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#606) fero02 válasza Killing (#605) üzenetére


fero02
veterán

Nem kor függő ez. Cseréld ki, pár 100 ft-os tétel. ;)

(#607) Gubek-Einste válasza Killing (#605) üzenetére

Egy próbát megér mivel kizártad a tv és a kábel hibát így marad az osztó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#608) kabelmania27 válasza Killing (#605) üzenetére


kabelmania27
félisten

Háromszoros árnyékolású rg6 tri-shield kábelt vettél?
Próbaképpen cseréld fel az osztó 2 kimenetét, ha a 11m új kábelhez csatlakozó tévén lesz jó a kép, és a rövid szakasz után rossz akkor egyértelmű az osztó rossz és cserélni kell.
[link] csak jófajta 5-1000Mhzs osztót szabad venni.

[ Szerkesztve ]

(#609) Killing válasza kabelmania27 (#608) üzenetére


Killing
addikt

Felcseréltem, ugyan az az eredmény.
Nem 3 szoros árnyékolású a kábel, hanem a gyengébb minőségű, mert csak ez vót. :DDD

De mi a különbség az 5-860 Mhz, és az 5-1000 Mhz osztó között?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#610) kabelmania27 válasza Killing (#609) üzenetére


kabelmania27
félisten

5-1000Mhz-nek kisebb a csillapítása.
Nem az osztó lesz a gond, hanem az hogy nem 3x árnyékolású a kábel és a 11méteren keresztül össze szedi zajokat.

(#611) Killing válasza kabelmania27 (#610) üzenetére


Killing
addikt

Mennyiért mérik mostanában az RG6 tri-shield koaxot?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#612) kabelmania27 válasza Killing (#611) üzenetére


kabelmania27
félisten

www.dsshungary.hu
http://www.antennacentrum.hu/
http://muholdvetel.hu/
www.direktdigital.eu
15méteren kibírható az ára szerintem:)

(#613) kabelmania27 válasza Killing (#611) üzenetére


kabelmania27
félisten

[link]
15méteren kibírható az ára

(#614) kabelmania27 válasza Killing (#611) üzenetére


kabelmania27
félisten

1méteres szakaszt is cseréld ki 3x árnyékolásúra.
A tévéknél levő kábelvégekre is f csatlakozót szerelj és erre [link] ilyen dugót, nálam ilyen van és szép tiszt a kép a tévéken. [link]

[ Szerkesztve ]

(#615) kabelmania27 válasza kabelmania27 (#613) üzenetére


kabelmania27
félisten

[link] itt is kibírható 16méteren az ára

(#616) Killing válasza kabelmania27 (#614) üzenetére


Killing
addikt

Miért lesz jobb ha a TV-hez is F csatit teszek?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#617) kabelmania27 válasza Killing (#616) üzenetére


kabelmania27
félisten

Árnyékolás miatt, csatlakozás is jobb úgy:)
A pipa és más típusú dugó kilazulhat elhajolhat, deformálódhat.
Amikor nem volt f csatlakozóra tekerhető dugó, kellett cserélnem , mert takarításkor szétszedtem aztán össze, ezzel a fajta dugóval jobban jársz, mert strapabíróbb szerintem.
Ezzel jársz a legjobban, két fogóval jól meghúzod és nem fog lötyögni.

[ Szerkesztve ]

(#618) attilav2


attilav2
őstag

Unio vagy Teletronic trishield kábel a jobb?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#619) kabelmania27 válasza attilav2 (#618) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telektronic koaxról egy idő után leesik a csavaros f csatlakozó.

(#620) attilav2 válasza kabelmania27 (#619) üzenetére


attilav2
őstag

De én roppantott csatlakozót használok.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#621) Sz.Albert válasza attilav2 (#618) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Mi Teletronicot meg Vectort használunk, és mindkettővel meg vagyunk elégedve. Ha jó kompressziós csatlakozót teszel rá, akkor azt csak levágni lehet róla, bármennyire cibálod, akkor sem fog leesni!

(#622) kabelmania27 válasza attilav2 (#620) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor biztos jó lesz:)

(#623) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! kikötettem a kábel tv-t, és már csak kábeles net van, Thomson TCM 420kábel modem, van a padon egy ilyen elosztó! ez kell még? mert ha elosztó nélkül összekötöm akkoris ugyanugy jön a net! kérdés kell ez az elosztó közé?

(#624) K Norbi válasza K Norbi (#623) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt lehet diagnosztikát csinálni! [link]
csak kábelmodemeseknek jön be a honlap, és elég nagy különbségek vannak a zajszint, és a bejövö jelerösség közt..

(#625) kabelmania27 válasza K Norbi (#623) üzenetére


kabelmania27
félisten

Letöltési frekinek 10decibelt csillapít , feltöltésbe 2,5öt, kiveheted szerintem, erősebb lesz a modemednek a jel, az adás csillapítás is kevesebb lesz. Gondolom Fibernetes vagy.
Milyen modem van nálad? Esetleg ha mutatnál egy jelszint értéket, megköszönném:)

nálam ilyen a mutatott osztóval, van tévé és telefon előfizetés is.

[ Szerkesztve ]

(#626) K Norbi


K Norbi
addikt

Ent-s vagyok, ilyen enélkül az elosztó nélkül!

ilyen elosztóval

(#627) K Norbi válasza kabelmania27 (#625) üzenetére


K Norbi
addikt

kitudol belöle menni? :)

(#628) kabelmania27 válasza K Norbi (#627) üzenetére


kabelmania27
félisten

jaja, osztó nélkül erősebb a jelszinted, SNR is nagyobb.
Ha csak internet előfizetés van kihagyhatod az osztót szerintem.
Szemcsések voltak az adások a tévén azért mondtad le a kábeltévét?

[ Szerkesztve ]

(#629) K Norbi válasza kabelmania27 (#628) üzenetére


K Norbi
addikt

igen szemcsés volt, meg a csatorna kinálat miatt, rengeteg jó csatornát kiszedtek.
[link]

(#630) kabelmania27 válasza K Norbi (#629) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem olyan rossz kiosztás ez, nekem nincs mgm, universal, filmbox, hit music,ozone,spektrum home, nálam ez van [link] 3790Ft a tévé, 3990Ft a 6/1net, 690Ft a telefon.
Nincsenek a kábelen digitális adások.
Neked milyen gyors az interneted?
Mennyi az előfizetési díj?
Melyik kábeltévé csomagod volt? Mennyibe került?

(#631) K Norbi válasza kabelmania27 (#630) üzenetére


K Norbi
addikt

a kábel tv re 53 csatiorna 4200Ft, és erre fogok váltani [link]
73 csati 4390Ft 2 tv re. ;) és ami létezik minden jön.
a netem ADSL volt drávanetes, de az utca miatt max 2mb lehetett! mert elavult a hálózat. és csak a jó ég tudja mikor huzzák ujra a vonalat, 2 hete váltottam kábel tv-s netre ez optikai kábelen jön a fö ér! onnan koaxon, 6.3Mb. korlátlan. kerek 5.000Ft fizetek rá.
Upc

(#632) K Norbi válasza K Norbi (#631) üzenetére


K Norbi
addikt

Igaz sokan leirják a Digit, Upc, mert jön egykis esö és 1 csatorna sem jön, a 60cm tányér miatt. de szerencsére meghagytam a parabolánkat 110cm alu. ráforgatom Thor ny1 fok, és nem fog elmenni tutira, mert ezelött 5 ével csak parabola volt! és soha egyszer nem mennt el a kép.. aztán köttetünk kábel tv-t, és hogy elmondjam ott hamarabb elmennt az összes csatorna-de a parabolát bekapcsoltam az meg birta, igaz szabadon fogható csatornák jöttek csak rajta, és most a kábeé tv discoveryk, film+, cool, viva, mtv hun, felemelték a jogdiját ezeknek meg egy párnak és kiszedték a csatornakiosztásból, igyhát a net marad, jön a upc. ha meg nem vállik be vagy nem leszek megelégedve vele akkor jöhet vissza a kábel tv. xd :))

(#633) kabelmania27 válasza K Norbi (#632) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem rossz elgondolás:)
Az osztót ne dobd el , hátha szükséged lesz még rá.
Használtam upc és digi tányérosat , sokszor rossz jel/nincs jel volt.
Kábeltévn 1-2adás átmenetileg nincs nem olyan nagy gond, akkor van a szolgáltatás jó áron ha mindhárom a Fibernettől van, így nincs alternatíva, de jól működik lekopogom.

(#634) poli27 válasza K Norbi (#623) üzenetére


poli27
veterán

Mi ezt a trateket net ágba be se tesszük (sok volt vele a gond) de földhurok problémára tökéletes :)

(#635) kabelmania27 válasza poli27 (#634) üzenetére


kabelmania27
félisten

Haveromnál szimmetrikus osztókat használtak másik szolgáltatónál.:)

[ Szerkesztve ]

(#636) poli27 válasza kabelmania27 (#635) üzenetére


poli27
veterán

Mi is.

(#637) BTO válasza poli27 (#636) üzenetére


BTO
őstag

csak szimetrikus osztót használmi marhaság,aszimetrikust is kell főleg az első leosztásnak 3 vételi helynél vagy többnél.
de általában a helyzet adja magát hogy mit használok ,hogy 1forma csillapitás mnjen minden felé,kivétel ha van hosszu kábelág a házban.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#638) JaniS


JaniS
senior tag

Analóg kábeltv jelet szeretnék elosztani többfelé, van itthon egy satellit elosztó "8 way splitter, 5-2500MHz" feliratú kütyü. Kérdésem, hogy ez is használható az analóg kábeltv jelének elosztására vagy kifejezetten kábeltv-hez való kell? Ilyesmi kinézetű cucc: [link]

JaniS

[ Szerkesztve ]

(#639) kabelmania27 válasza JaniS (#638) üzenetére


kabelmania27
félisten

Hány tévére szeretnéd a jelet elosztani?

(#640) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Otthon (fateromnéknak) Digit tv-s internetjük van. Néha skype-olásnál azt írja a masina, hogy kicsi a sávszélesség. Erre anyám beteló a központba és válaszul azt mondják kapcsolják be a gépet.
Kis idő múlva üzenet jelenik meg a gépen (fater azt mondja a gépre küldtek üzit és nem a levelezőre!!!!), hogy az avast nevű tűzfal nem jogtiszta, cserélje le jogtisztára.
Három kérdés fogalmazódott meg bennem.

1. Van -e joga a Diginek benézni a magánszemély otthoni hálózatába
2. Hogy csinálhatta, hisz tettünkbe neki egy Linksys routert amelybe tűzfal is van.
3. Van -e köze a Diginek a fater gépén lévő tűzfalhoz.
Köszi.
Üdv.
Dexter.

(#641) JaniS válasza kabelmania27 (#639) üzenetére


JaniS
senior tag

Egyelőre csak 2. Be van húzva háromszorosan árnyékolt koax még 3 másik helyre is, de gyakorlatilag nulla a valószínűsége, hogy néhány éven belül azok is használva lennének.

JaniS

(#642) Dexter74 válasza Dexter74 (#640) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Bocs, most nézem, hogy lehet nem jó helyen vagyok....
Elnézést kérek.

(#643) kabelmania27 válasza JaniS (#641) üzenetére


kabelmania27
félisten

[link] ilyen osztót vegyél szerintem az a lényeg 5-1000MHz-es jófajtát vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#644) JaniS válasza kabelmania27 (#643) üzenetére


JaniS
senior tag

Semmi gond, megvehetem mert nem tétel, csak kíváncsi voltam, hogy ha már itt van ez a szatellites elosztó nagyobb sávszéllel, nem jó-e véletlenül. (Tudom, ki kell próbálni, csak nem ott vagyok, ahol használni fogom.)

Még egy kérdés: Mit látsz jobbnak, ha a koaxok végére egy krimpelhető F csatlakozót rakok és utána egy F aljzat-koax dugót vagy csak használom a sima csavaros koax dugót a kábel végén? Nekem biztosabbnak kontaktnak tűnik az előző.

[ Szerkesztve ]

(#645) kabelmania27 válasza JaniS (#644) üzenetére


kabelmania27
félisten

Csillapítás miatt célszerű azt használni amit belinkeltem, ha csak két tévére lesz elosztva elég a 2es osztó, minél többfelé osztod a jelet annál nagyobb a csillapítás. Kettes osztóval csak 3,2-3,5decibel lesz a csillapítás.

(#646) JaniS válasza kabelmania27 (#645) üzenetére


JaniS
senior tag

Bocs, még egy kérdést hozzáírtam az előző hozzászólásomhoz, rápillantanál? :)

(#647) kabelmania27 válasza JaniS (#646) üzenetére


kabelmania27
félisten

Krimpeléshez kell fogót venned, a krimpelhető F csatlakozókat egyszer lehet felhasználni (kicsit drágább), csavarosat többször.
Csatlakozás szempontjából jobb a krimpelt, de a csavaros is megteszi ha nincs pénzed krimpelő fogóra.

(#648) JaniS válasza kabelmania27 (#647) üzenetére


JaniS
senior tag

:R:R:R

(#649) kabelmania27 válasza JaniS (#648) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igazán nincs mit.:)
Majd légy szíves írd meg hogy milyen a kép az új osztóval.

[ Szerkesztve ]

(#650) JaniS válasza kabelmania27 (#649) üzenetére


JaniS
senior tag

Kipróbáltam a 8-as szatellites elosztóval és nem is kellett tovább mennem, a kép így is tökéletes volt. Valszeg azért köszönhető annak is, hogy a kábelek is háromszorosan árnyékoltak és újak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.