Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Qwertrt válasza zekehilda (#549) üzenetére


Qwertrt
tag

Vagy ha kókányul kötöd vissza a TV-t, és az egész szakasz zajos lesz, kimegy a szerelő, és felfedezi, pláne, hogy a kókányolás miatt kellett szenvednie, igen mérgesek tudnak lenni :D

Csak egyszer valami ebéden összejönnék vele, tudom, hogy megpaprikáznám a levesét úgy gebulával, hogy hanyatt fordulna tőle, mint a döglött hal.

(#552) bronco10


bronco10
csendes tag

Sziasztok

Kérdésem az lenne,mi a különbség a tap és a splitter között

(#553) BTO válasza bronco10 (#552) üzenetére


BTO
őstag

Tap az asszimetrikus elágazó a splitter az szimetrikus 2 felé osztó.
tap az pl dc-6 a splitter hs-2
de splitternek hivják a 4.s elágazót a kinai vackoknál is.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#554) hybe


hybe
csendes tag

Sziasztok !

Lehet, hogy már volt hasonló kérdés, de azért felteszem, hátha másnak is hasznos lesz a válasz.
Szóval adott egy UPC kábeltv és net szolgáltatás. A bejövő kábel egy TAP -os elosztóval kétfelé van osztva két 1 m -es kábelen a kábelmodemhez és tv készülékhez. A TV felé még egy csillapító is be van kötve rögtön az elosztó után, gondolom a visszafelé tartó "zaj" miatt. (Analóg tv előfizetésem van.)
A másik szobában is be szeretném kötni a kábeltv -t, ehhez van 8 m koaxkábelem.
Mi a legjobb megoldás a továbbosztásra ?
Volt egy próbálkozásom, vettem egy splittert, a csillapító után bekötöttem és a két tv felé vittem a jelet. A távoli tv -n az öszes adó kiváló minőségű volt, de a közelin az adások többsége élvezhetetlen. Ha távoli tv -ből a kábelt kihúztam, akkor még rosszabb lett a kép a közelin. Mit ronthattam el ?

Köszönöm a segítséget !

(#555) hybe


hybe
csendes tag

Azt még elfelejtettem, hogy alapvető ismeretekkel azért rendelkezem, egy F csatlakozót be tudok kötni, mert egy másik topikban ezzel támadtak le rögtön :-)

[ Szerkesztve ]

(#556) Gubek-Einste válasza hybe (#554) üzenetére

A legtisztább megoldás ha 1221-en kérsz egy új vételi hely bekötést. Anno apámnak is meggyűlt a baja a UPC bekötéssel és az lett a vége, hogy kérve lett tőlük még egy leágazás kialakítása.
Fontos: Vezetéket soha nem hagyunk szabadon. <- második próbálkozásra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#557) Sz.Albert válasza hybe (#554) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Ami a UPC-s splitter után van, az nem csillapitó, hanem HPF (szűrő az internet visszirány védelmére). Ezt a szűrőt nem érdemes kivenni, áttenni... mert jó esélyel hazavághatod a netet az egész körzetedben!
A problémádat a tv képminőségére a következő okozhatja:
1. Rossz osztót vettél (pl nem két ágra oszt szimmetrikusan 3.5-3.5db-t, hanem egyik ágra csillapít többet).
2. Valamit mégis rosszul raktál össze (pl zárlatos az F-csatlakozónál...)

Szerintem is legegyszerűbb szólni a szolgáltatónak, és ők megoldják!

(#558) imi777


imi777
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértőktől szeretnék érdeklődni,remélem tud vki segíteni nekem...
A koax internet kábelem szeretném megosztani,ugyanis a Tv re rádugva, számomra igen fontos tv adók jönnek be rajta,amik amúgy a kábel tv-s kábelen nem...
Erre a dologra nem tudom,h érkeztek-e már válaszok,remélem kivitelezhető a dolog.
Arra gondoltam,h tv - internet jelek egymást nem zavarhatják,ha rá teszek a kábelre 1db Tratec TRIS-210E kábelosztót.Ha jól tudom a tv felé menő kábelre még kell tenni 1visszirányú szűrőt a kábelen esetlegesen, tv-től visszatérő "káros" impulzusok miatt...
Ez így megvalósítható, vagy nem??
Válaszotokat előre is köszi!
üdv.imi777

(#559) imi777


imi777
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértőktől szeretnék érdeklődni,remélem tud vki segíteni nekem...
A koax internet kábelem szeretném megosztani,ugyanis a Tv re rádugva, számomra igen fontos tv adók jönnek be rajta,amik amúgy a kábel tv-s kábelen nem...
Erre a dologra nem tudom,h érkeztek-e már válaszok,remélem kivitelezhető a dolog.
Arra gondoltam,h tv - internet jelek egymást nem zavarhatják,ha rá teszek a kábelre 1db Tratec TRIS-210E kábelosztót.Ha jól tudom a tv felé menő kábelre még kell tenni 1visszirányú szűrőt a kábelen esetlegesen, tv-től visszatérő "káros" impulzusok miatt...
Ez így megvalósítható, vagy nem??
Válaszotokat előre is köszi!
üdv.imi777

(#560) Sz.Albert válasza imi777 (#559) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Ezek szerint a modemhez külön kábel jön a lakásba, mint a tv-hez? Ha külön kábel jön, akkor valószínű azt elfelejtették leszűrőzni a szerelők "no tv" szűrővel. Pontosan úgy lehet megosztani, ahogy írtad, bár nem túl legális megoldás :((

(#561) Firedaddy


Firedaddy
tag

Sziasztok !
Több fórumon is kérdeztem, itt látom válaszolnak az emberek.Szóval otthon átkábeleztem a lakást,és plusz 1 tv lett beiktatva.
A rajzon látható modon oldottam meg, kérdésem hogy jó e ez igy, vagy ha nem akkor javaslatokat szivesen fogadok

[link]

[ Szerkesztve ]

(#562) forrest85 válasza Firedaddy (#561) üzenetére


forrest85
senior tag

Szerintem teljesen jó. Nálam a UPC hasonlóan alakította ki

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#563) Firedaddy válasza forrest85 (#562) üzenetére


Firedaddy
tag

Szerintem is jó.De attol hogy szerintünk jó még nem biztos hogy ugy is van. :D
amugy köszi a választ.előtte a 2way splitter a modem előtt volt,és néha bizony kapott érdekes jeleket a modem, és nem örültek nekem a faluba :D most már nem szakad meg a net

(#564) Sz.Albert válasza Firedaddy (#561) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Szerintem nem jó, mert:

1: nem látok visszirány-szűrőt a tv ág felé, így a tv-k bezavarhatnak a házózaton található többi modemnek is
2: miért nem a modem irányába van a tap kimenet a kevesebb jellel? A tv készülékek jobban szeretik a magasabb jel szintet, főleg a plazmák vagy lcd-k. Modem még vígan elmegy 50db-vel, a tv-k meg 60db alatt már nem szeretnek szép képet adni :)

A többi dolog jó szerintem.

Üdv

(#565) Firedaddy válasza Sz.Albert (#564) üzenetére


Firedaddy
tag

A főágat így szerelték be anno. Nincs viszirányszűrőm.És a TVn tökéletes kép van.Nincs sajna se Plazma se LCD tv itthon.A mezei hagyományos TV-nek meg elég.
Mit értesz azon hogy bezavarhatnak ? Nem tapasztaltam semmi hibát a netben.Ping válaszidő jó, le/feltöltési sebesség jo, szakadás nincs.
Amugy a viszirányszűrőt hova kellene tenni ?

(#566) Sz.Albert válasza Firedaddy (#565) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Visszirány szűrőt egyből az első leosztás után kellene a tv-k felé menő ágra tenni. Ez megakadályozza, hogy a tv készüléktől zavarás kerüljön vissza a hálózatba. Van, amikor egy tv egyáltalán nem zavar a hálózatnak szűrő nélkül sem, de van olyan is, hogy az egész utcátokban ki tudná ütni az összes modemet.
Így néz ki:

http://www.maksat.com.mk/sliki/produkti/teletronik-hpf85M_web.jpg

Hagyományos tv-nek valóban elég a gyengébb jel is, én csak a tapasztalatomat irtam le jó szándékkal :)

(#567) Firedaddy válasza Sz.Albert (#566) üzenetére


Firedaddy
tag

Köszönöm a jótanácsot.
Tehát ha nincs szakadás nálam, és a szolgáltató sem kopogtat hogy vmi nem stimmel akkor nem szükséges a viszirányszűrő ?
És akkor ha jol értelmezem akkor a rajzon a 2way splitter IN csatlakozonál bemenő kábelre kell kötni a szűrőt mielőtt bemenne a splitterbe ?

ja és hol kapok ilyen szűrőt ? Somogyi-ba ? vagy hol ?

[ Szerkesztve ]

(#568) Sz.Albert válasza Firedaddy (#567) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Ha minden jól működik, akkor "nem kell" a visszirány szűrő. Ha viszont egyszer gondok kezdődnek, akkor érdemes lesz ezzel kezdeni a hibakeresést!
Igen, a sima kettes osztó IN részéhez lehetne feltenni, vagy még inkább az első TAP-os osztásnál a tv-k felé irányuló kivezetésre. Szerintem antenna üzletekben lehet kapni, vagy a szolgáltatód is felszereli, ha szólsz, hogy elfelejtették. Pár száz forintos tétel, szerintem nem éri meg kispórolni, mert a szolgáltatónak később sokkal nehezebb lesz a zaj forrását megtalálnia, ha itt-ott elfelejti felrakni a HPF szűrőket...

(#569) Firedaddy válasza Sz.Albert (#568) üzenetére


Firedaddy
tag

REndben köszönöm.Van ennek a szűrőnek vmi specifikációja, vagy ha bemegyek a boltba hogy kell egy viszirányszűrő, adnak egyet és az jó lesz, vagy visszakérdeznek zöldeket hogy milyen kell ?

(#570) Sz.Albert válasza Firedaddy (#569) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Szokás még felüláteresztő szűrőnek (High Pass Filter - HPF) is nevezni.
A lényege, hogy 85MHz alatt nem enged át semmit, és felette pedig mindent átenged. Ezért a tv csatornáknak nem zavar, de az internet visszirány tartományba nem enged át esetleges zajokat.
Szerintem az eladó tudni fogja, hogy mit keresel, ha elmondod, hogy mire kell! Bár ennek a beszerzése, és felszerelése a szolgáltatód dolga lenne...

(#571) Firedaddy válasza Sz.Albert (#570) üzenetére


Firedaddy
tag

Köszönöm a válaszokat.Hétfőn első dolgom lesz bemenni a szolgáltatóhoz, és kérni egyet ha már nem voltak hajlandoak felszerelni :D

(#572) Firedaddy válasza Sz.Albert (#564) üzenetére


Firedaddy
tag

Amugy nem lehet hogy edzt a viszirányszűrőt a padláson tették fel a főágra a leosztások elé ? A padláson néztem ahol bejön a kültéri fekete drót, és arra van kötve egy beltéri fehér koax ami jön be házba.azonban nem látom hogy az toldás lenne vagy HPF szűrü.Írást nem látok rajta ugyhogy elvileg csak egy toldás,de ehhez a résdzéhez marhán nem értek.LEfényképezni sem tudom teloval mer igen sötét van ottfent

(#573) Sz.Albert válasza Firedaddy (#572) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Ha a főágra tették volna a leosztások elé, akkor nem működne az interneted, mert a modem jó eséllyel nem tudna online-ba állni. Szóval ha a neted működik, akkor tuti nincs előtte HPF.
Vannak olyan osztók (kinézetre ugyan olyan, mint egy sima splitter), amibe gyárilag benne van ez a szűrő, viszont annak az egyik kimenetén DATA felirat szerepel, a másikon pedig TV. A leirtak alapján viszont nem ilyen osztó van nálad (az első osztás egy TAP, utána pedig egy kettes osztó a 2 tv-nek).

(#574) Firedaddy válasza Sz.Albert (#573) üzenetére


Firedaddy
tag

Köszönök mindent.Akkor veszek egy ilyen szűrőt,és mindent úgy csinálok ahogy irtad.
Egyébként ha nincs szűrő és esetleg bezavarna az akkor nem a net sebességét zavarná,hanem egyáltalán nem lenne net ugye ?

(#575) Sz.Albert válasza Firedaddy (#574) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Elképzelhető az is, hogy egyáltalán nem lenne net, de előfordulhat az is, hogy csak a reakcióidő nőne meg. Vagy néha lenne net, néha nem... Szóval erre nincs egyértelmű válasz, esete válogatja. Előfordulhat az is, hogy csak az SNR értéket csökkentené, és ezért a modem a zajosabb környezetben nehezebben kommunikálna a cmts-el. Ilyenkor a veled 1 upstreamon levő felhasználóknál is mindnél csökkenhet az SNR, és másoknál is romolhat a net minősége, nem csak nálad... Szóval sok mindennek okozhat gondot akár 1 szűrő elfelejtése is!
Én továbbra is kitartok az mellett, hogy szólj a szolgáltatódnak, és főleg nekik az érdekük, hogy jó legyen a hálózat :)

(#576) Firedaddy válasza Sz.Albert (#575) üzenetére


Firedaddy
tag

A fenét.Azoknak csak az az érdekük hogy a csekk időben beérkezzen,semmi más.Amikor 3 napig nem volt net reggelente.Szóltam nekik, és telefonon mondták hogy kiküldik a szerelőt.NA azóta is jönnek.
Szóval marad a home made.De lekopogom miota a modem külön ágon van azóta semmi gáz nem volt.
Amíg a modem a TV-vel egy ágon volt, addig biza rendszeres volt a dc, és a modem csak próbálkozott elérni a hálózatot. Azt vettem észre hogy amikor a tvk le vannak kapcsolva,akkor megy a net, ha bevannak kapcsolva nem mennek.NMA itt bukott ki a dolog hogy vmi nem klappol.
Ugyhogy egy szónak is száz a vége.Hétfőn megyek szűrőt venni.De a szolgáltatónál fogom megvenni, vagy elkérni hogy kapcsoljanak :D és szólok h elfelejtették a szűrőt.

(#577) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, a Chello topicban nem jártam sikerrel, megpróbálom itt:

Egy otthoni UPC internet és kábel-tv kábelt szeretnék elosztani két részre. Nem tudom hogy pontosan hogy hívják a csatlakozók típusait, de remélem leírásom alapján tudtok segíteni.

A szobába érkező koax kábelen most csavarozós dugó van, erre rá rácsavarva egy 10 db csillapítás, és az megy közvetlen most a UPC modembe.

Ezt szeretném elosztani úgy, hogy a modembe továbbra is 6-10 db közötti csillapítású jel jusson, és egy másik kábel közben menjen a TV-be.

Azt terveztem, hogy ezt egy 6 db-s vagy egy 10 db-s 2-es elosztóval és egy csavaros-csavaros és egy csavaros-TV antennás koax kábellel meg lehet oldani. Tudnátok segíteni ebben a kérdésben? Ezeket az alkatrészeket, a kábeleket beleértve meg lehet rendelni valahol? (kb. 2-3 méter kábel kellene)

(#578) Sz.Albert válasza zsero (#577) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Szia!

Szólj az UPC szerelőinek, és szerintem ingyen megoldják!
Kár ezzel otthon vesződni, mert több kárt tudsz okozni a szolgáltatónak, mint ami hasznod lenne belőle!

Egyébként elosztható a következő módon:
Kell egy 2-es beltéri osztó, aminek mindkét ágán 3,5 db csillapitás van.
Leveszed a 10db-s folytást, a helyére felteszed ezt a kettes osztót.
A tv felé vezető ágra teszel egy HPF szűrőt, ami meggátolja, hogy a tv készüléked bezavarjon az internet visszirány ágának.
A modem felé vezető ágra pedig teszel egy 6 db-s folytást.

Igy a modem ugyan olyan jelet fog kapni, mint jelenleg.
Amire szükséged lesz még az a pár méter koax kábel (tipusa rg6 trishield), és két csavaros F konnektor rg6-ra való.

Remélem segitett a válaszom!

(#579) halaszlo


halaszlo
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Felújították a lakást és szét lett szedve a hálózat.
Eszközök: 2 tv + modem.
Adott egy splitter, egy 1-way tap + egy hpf.
Hogyan kössem, hogy jó legyen?

Előre is köszi!

(#580) Sz.Albert válasza halaszlo (#579) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Szia!

A tap folytás felőli ágára (amelyiknél irja, hogy pl 8db) oda tedd rá a modemet. A másik ágra pedig a HPF szűrőt, és a szűrő után megy a kettes splitter (amelyikről elosztod a két tv felé a kábelt).

Üdv

(#581) keram2009


keram2009
tag

Szisztok

Esetleg nincs valakinek egy feleslegeséé vált 1 way TAP-ja (UPC hálózathoz)! Postaköltséget természetesen állnám meg persze valami olcsópénzért megveszem ha valaki pénzt szeretne csinálni belőle! Válaszokat privátban várom!

(#582) Sz.Albert válasza keram2009 (#581) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Szia!

Bármelyik antenna szaküzletben lehet venni kb 500 forintért. Szerintem ez lenne a legegyszerűbb megoldás, de ha valamiért nem kivitelezhető, akkor tudok olyan üzlet elérhetőséget adni, ahonnan ki is postázzák!

Üdv

(#583) poli27 válasza BTO (#507) üzenetére


poli27
veterán

Az egy forintot nem ér szinte ! Mi épp most beszéltük le a főnökséget, és végre újra a gyantás zsugorcsövet hozzák ! Az tuti nem ázik be.

(#584) BTO válasza poli27 (#583) üzenetére


BTO
őstag

ha előtte a kábel nedvességet kap akkor baxhatjátok a zsugorcsövet is,csak a későbbiekbe magatokat copatjátok a lebirkolásával. :DD

semmi sem tökéletes

(#585) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Üdvözlet!
Nálam úgy van kialakítva a kábelezés (Fibernetes vagyok), hogy bejön a kábel 2es osztó, egyik ág megy a mdembe, a másik ág viszirány szűrt , ez tovább megy egy 3as osztóba, ezután 3 TV készülékbe.
Másnál hogy van kialakítva a kábelezés?
Akinél internet előfizetés van írja meg milyen a modem jelszintje.
Nálam éppen ilyen, télen erősebb

Van kábelen kersztűl hallgatja hifijén a rádió adásokat?
Itt sajnos csak 3 közszolgálati rádió érhető el , nincs értelme rákötni, de ha megszűnik az FM sugárzás , maradna kábelen FM adás lehet rákötöm.

[ Szerkesztve ]

(#586) Sz.Albert válasza kabelmania27 (#585) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Jól van elosztva a kábelezés! A jel-zaj viszony is jó.
És az is normális jelenség, hogy télen más erősséggel ad a modem, és más erősségű jelet is kap, mint nyáron. Ez mindenhol igy van, ha nem megy be optika egészen az épületbe.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#587) kabelmania27 válasza Sz.Albert (#586) üzenetére


kabelmania27
félisten

Itthon családi házas övezetben lakok, pár utcával arrébb van az optikai -koax átalakítás:
Neked hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Albérletbe (upc terület) kijön a kábel a laminált parkettaszegélyből 2es osztó, egyik tévébe másik modembe. Eredetileg asszimetrikus osztás volt, outba ment a modem tap-ba a tévé, megfordítottam, a tévén ezután tisztábbak lettek az adások, aztán pár hete kicseréltem szimmetrikusra, így nem kell a kábelt visszahajlítani egy irányba vannak a kivezetések könnyebb takarítani, több jelet kap a modem:)

Ott ilyen a jelszint

[ Szerkesztve ]

(#588) Sz.Albert válasza kabelmania27 (#587) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Hogy nálam hogyan van, az nem mérvadó :)
Kábeltévé kiépitéssel és üzemeltetéssel foglalkozunk évek óta, szóval hidd el, jó az úgy, ahogy a leirtak alapján áll!

A lényeg az, hogy a bejövő vonalról legyen leválasztva először a modem, és utána a másik ág osztódik a többi tv készülék felé. Multimedia splitterrel is lehet, vagy sima splitter+HPF-el (visszirány szűrő).

Ha túl sok elosztás van a lakáson vagy épületen belül, akkor fel kell szerelni egy erősítőt házon belül., mert minden osztással veszik a jel erőssége, általában 3,5db-t a kettes osztóval, hármas osztóból van szimmetrikus és aszimmetrikus osztó is. A 4-es osztó gyakorlatilag ugyan az mintha egy kettes osztó mindkét ágát még két felé osztod (tehát kb 7db a veszteség) és igy tovább...
A gyakorlat nálunk az, hogy a net ágon kivül 4 tv készülékig még nem kell erősitő házon belül. Ha ennél több leosztás van, akkor a vonal végi felhasnzálóknál ajánlatos a házi erősítő.

Üdv

(#589) kabelmania27 válasza Sz.Albert (#588) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jah albérletbe a tévés ágon ott a viszirány szűrő :)
Itthon ez a 2es osztó ami viszirány szűrő is egyben 3.5öt csillapít mind2 ágban?

(#590) Sz.Albert válasza kabelmania27 (#587) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Az asszimetrikus osztó valószinűleg tartalmazott beépitett visszirány szűrőt is, ezért ha kicserélted sima kettes elosztásra, akkor a tv ágra tegyél egy visszirány szűrőt, mert előfordulhat, hogy a tv-d bezavarhat az internet vissziránynak. Ráadásul nem csak nálad, hanem a környékben lakóknál is.
Ha emiatt a szerelőknek hibakereséssel kell foglalkozniuk, és a végén nálad csöngetnek, akkor elég morcosak lesznek, miután megtalálják a sima kettes osztót!

A sima kettes osztó mindkét ágra 3,5-öt csillapít.
Ha TAP-ról van szó, akkor egyik ág 3,5 a másik változó lehet (de nagyobb érték, mint 3,5). Láttam már 6-ost és 8-ast is, de biztos létezik más értékkel is.
A nagyobb csillapítású ág felé megy a modem, mert annak elég kevesebb jel is, mint a tv-nek.

Azokon az osztókon - amikben van visszirány szűrő is - fel van tüntetve, hogy melyik ág megy a tv és melyik a net felé.

[ Szerkesztve ]

(#591) kabelmania27 válasza Sz.Albert (#590) üzenetére


kabelmania27
félisten

Amikor az albérletbe kivettem az asszimetrikust és betettem a szimmetrikust letekertem a viszirányszűrőt és áttettem a szimmetrikusra a tévés ágra.
Albérletbe és itthon is webstar modem van, ha összehasonlítom a 2 eredményt azt veszem észre albérletbe erősebb a jel itthon gyengébb, tehát társasházba erősebb jel érkezik a lakásba, mint családi házas övezetben.

[ Szerkesztve ]

(#592) Sz.Albert válasza kabelmania27 (#591) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Akkor OK!
Így nyertél pár bónusz db-t! Bár ha a tv felé volt a nagyobb csillapitással rendelkező ág, akkor azt elrontották a szerelők, amikor csinálták!

(#593) kabelmania27 válasza Sz.Albert (#592) üzenetére


kabelmania27
félisten

Arra gondoltam , ha modem több jelet kap az nembaj, nem árt az a pár db tartalék.
Így a signal noise ratio 40-41,5re is felmegy.
Az albérletbe így szimmetrikus osztóval 5-7.4között ingadozik a power level. Este erősebb napközbe gyengébb.
Érdekes haveroméknál is fordítva volt tévé felé volt a tap kötve pár uhf-es adás szemcsés is volt, aztán megfordítottam és minden kitisztult:)
Másik haveromnál kisszobába tapra modem , outra hpf aztán tévé.

[ Szerkesztve ]

(#594) BTO válasza kabelmania27 (#593) üzenetére


BTO
őstag

+7.4 vételi jelnél azért ne adjál többet a modemnek mert +10 környékén már torzithat a vevője,és lassulhat a net mert sok lesz a javitott csomag.
az az beszaratod a vevőt ugy minha feltekernél maxra 1 hangerősitőt ami már tozan szól,és jó szarul érteni az énekest is.

semmi sem tökéletes

(#595) kabelmania27 válasza BTO (#594) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ok, kösz a tanácsot, azóta már kiköltöztünk az albérletből, szeptembertől kolis leszek:D

(#596) attilav2


attilav2
őstag

Ha trishield kábelt blankolok akkor a második fólia réteget is vissza kell hajtani a kábelre, vagy elég csak az első réteget és a drótokat?
Krimpelhető dugót szeretnék rátenni(ami a tv-be megy), kb hány centit hagyjak meg a rézszálból ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#597) kabelmania27 válasza attilav2 (#596) üzenetére


kabelmania27
félisten

[link]
Sajnos nem krimpeltem még, csak csavaros F csatlakozót szereltem még.
[link] ez a videó szerintem segíteni fog. Habár ez f csatlakozó, de szerintem kb ugyanennyit kellene hagynod apa dugó esetén is.
Remélem tudtam segíteni.
Jó szórakozás a szereléshez.
Majd légy szíves számolj be az eredményről:)

[ Szerkesztve ]

(#598) mh197


mh197
senior tag

Olyan embert keresek, aki ért a kábelmodemekhez, és a jelenlegi szolgáltató által adott (ők lecserélni nem akarják..no comment) modem adatait bele tudja másolni egy másik modembe, ami nem egy akkora fostalicska, mint a szolgáltató által adott 1000 éves webstar.

Keressen priviben aki segíteni tud!! S.O.S. segítsetek!

A jelszinttel nincsenek gondok, az rendben, de valamiért a webstar szarjuk összefossa magát időnként, és csak akkor lesz utánna net, ha áramtalanítom, majd újra vissza. Most ott tartok már, hogy kis kapcsolót szereltem be rá, és ha megszakad, akkor rögtön reset neki, mert már nem bííííroom. Kicserélni meg nem akarják, mert állítólag szerintük a modem jó, mert megmérték.. Csak tudnám, hogy ugyan hogy...

Aki tud, kérem segítsen, mert felgyújtom a kábelüket a házban.. :W :W :W :W :W

(#599) Sz.Albert válasza mh197 (#598) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Sajnos nincs jó hirem!
A legtöbb admin programban a modemek HFC MAC cimét is rögzitik, amit tudtommal nem lehet átirni. Egy routernek megadhatod azt a MAC cimet, amit klónozni akarsz, de modemnél ilyet még nem láttam, pedig ismerem a legelterjedtebb típusokat (motorola 5101, thomson tcm420, arris450, webstar epc, epx széria...).
Persze nem mondom, hogy kizárt megoldani, de egyszerűbb venned egy másik modemet, amit biztos beregisztrálnak a kérésedre a szolgáltatónál (ha már ők nem képesek adni másikat). Használt jó modemet lehet szerezni 3-4 ezer körül, újat pedig 6-10 ezer közt.
Üdv

(#600) kabelmania27 válasza mh197 (#598) üzenetére


kabelmania27
félisten

Albérletbe upc internet 15volt, szintén webstar ritkán előfordult, hogy újra kellet indítani a modemet és a routert utána tökéletes volt, haveromnak is néha újra kell indítani kb 2havonta utána újra tökéletes. Fibernet 6/1 szintén webstar modem, ritkán nekem is újra kell indítani aztán tökéletes, örülj neki hogy csak ennyi a probléma vele....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.