Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Sz.Albert válasza Qwertrt (#500) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Mi is ugyan igy rakjuk a TAP-eket! Azzal a különbséggel, hogy két kimenetes erősitőket használunk, egyik kimenet a gerinc, a másikra meg megy a kültéri splitter. A végeredmény szerintem ugyan az!
Mi a gerincet 540-es kábelen vezetjük, a TAP-ek köztik vonalat pedig rg11-es kábelen. És kb 35 méterenként vannak az oszlopok.
Általában csak a vonal végeken van problémánk akkor, ha sok házon belüli osztást kérnek. Az előfizetői szerződésben 2 tv + net osztásig vállaljuk a "jó" minőséget. 67 analóg csatornát adunk, c57 az utolsó (ha gond van a vonal végeken, akkor kb c53-c54-től érződik a szemcsésedés - ismét mondom, ha sok az osztás). Vissziránnyal nem szokott gondunk lenni, max 4 erősitő megy kaszkádba, de ott is jellemzőbb a 3 erősitő.
Viszont a vonal végeken sok osztásnál jól jönne még néha 5 db :)
Olyankor volt rá példa, hogy ha nincs az utolsó TAP-ről több 1-2 bekötésnél, akkor 2 kimenetes 4db-t csillapitó TAP-et teszünk fel. Ha nagyon kritikus, akkor pedig helyi táplálású házi erősitőt.

[ Szerkesztve ]

(#502) Qwertrt


Qwertrt
tag

Dettó ugyanígy épül fel nálunk is. A külsős osztó meg valóban egyre megy. Csak könnyebben beázik - a beázással így is sokat küszködünk...

Csak egyszer valami ebéden összejönnék vele, tudom, hogy megpaprikáznám a levesét úgy gebulával, hogy hanyatt fordulna tőle, mint a döglött hal.

(#503) BTO válasza Qwertrt (#502) üzenetére


BTO
őstag

nagy cégnél 540-s kábel van 600mhz-n 6dB csillapit 100m-ként az 540-s.néhol van 860-s is gerincnek,de mamár inkább optika van.vector és motorola cuccossal.
persze a falvainkba 2db van 2 optika van falvanként és ott van gerinc 860-s vector trum erősitővel.

régi szabvány TV-nél 58.5dBuV -84 dBuV ig terjedt mostanság ugy emlékszem 63-80dBuV lehet a TV bemeneten.

van oan TV előfizetőnél nálunk-szállitsási sérült boltba vették--20dB csillapitásu fam kell neki hogy ne gerjedjen.

semmi sem tökéletes

(#504) Sz.Albert válasza Qwertrt (#502) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Hát igen, a beázás az tényleg nem jó... van nálunk is épp elég belőle. Viszont az erősitők amiket használunk 2 kimenetesek, és szeretnék 1 adott tipusnál maradni. Egyszerűbb igy a karbatartás meg raktárkészlet meg minden... Szóval maradnak a kettes kültériek.

(#505) BTO válasza joecontra (#496) üzenetére


BTO
őstag

nem sok lehet a bejövő mert ha a tetőcserepekhez viszonyitom az antenna méretét VHF III sávos antenna lehet és nem UHF-s .15-20 km pedig ha kb a győri adó szintjén sugároz akkor 50dBuV-nál nincs nagyobb jel az antennánál kb 3m-re a koaxon .
én kb 3m-re rakok 1 kötést F csatisat és azzal a kábeldarabbal állitom be az antennát az adóra.

semmi sem tökéletes

(#506) Sz.Albert válasza BTO (#503) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Nálunk a node-ok kb 700-800 méterre vannak egymástól, 10.000 lakosú településen van 12 node-unk. Nálunk bőven elég gerincnek az 540-es, és Telesteket használunk node-oknak és erősitőknek is. Persze a nagyok megengedhetnek maguknak jobb- és drágább felszereléseket is, de ez már más téma. Egy motorola vagy harmonic cucc simán a duplájába is kerülhet. Mi abból épitkezünk, amire fussa :)

(#507) BTO válasza Qwertrt (#502) üzenetére


BTO
őstag

zsugorszalag 3M.beázás ellen de ha már bent van a pára -viz-a kábel dielektrikumába akkor baxhatod.

semmi sem tökéletes

(#508) bambano válasza Qwertrt (#498) üzenetére


bambano
titán

ha 60db érkezik a lakásba és 9db-s tappel osztod le a modemnek, mint ahogy sokan teszik, akkor 51-et kap a modem. Az már nem mindig elég neki.

A modemnek nem ártana legalább 60db-t kapni, és efölött a tv, optimális esetben 8-10 db-vel.

Ha 60 körül érne a tv-hez, annak van egy olyan hátulütője is, hogy akkor a visszirányú csillapítás is sok. Vagyis a modemnek túl nagy jelszinttel kellene adnia, azt meg nem szereti.

#503: trum erősítő?? ha ez az, amire én gondolok, akkor azt trunk-nak írják.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#509) BTO válasza Sz.Albert (#506) üzenetére


BTO
őstag

stimm hogy a nagyok kissé drágábbat is megengedhetnek, de azok is beáznak, beszarnak.volt időszak mikor a motorola 2. IC fokozat bészart szakaszolásnál -tápfeszes szakasz-

a tápok meg 5 évre vannak tervezve .minden + év nyereség.de halnak meg előbb is.

semmi sem tökéletes

(#510) joecontra válasza BTO (#505) üzenetére


joecontra
addikt

Csávolyi toronyról van szó. Amúgy a tv-nek úgy tűnik, hogy elég az 50 dB is ezek szerint.
Kábeltv bejövő 74 dB-ből lefaragok majd 12 dB-t és meglátom mit hoz.

(#511) Sz.Albert válasza bambano (#508) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Nálunk a leirt modon 95-105 közt adnak visszafelé.
118-al adó modemet még láttam működni, és szintén láttam 42 db-s szintet kapó modemet is. Persze ezek már elég határon voltak, de ebből kiindulva nem is annyira érzékenyek, mint ahogy először gondoltam.

(#512) BTO válasza bambano (#508) üzenetére


BTO
őstag

trunk ,későn vettem écre hogy elütöttem nem engedte a szerkesztést.

nem a TV-nél az elvárt jelszint a 75dBuV ha nem a lakásba érkező ,átadási pontra vonatozik.
nagycégnél modem az -6TAP-bol megy és eleve a digitális előreiránya az -5-6dB-vel a TV analóg adások alatt megy.
46/0 dBmV TX/RX a modemek ideális jelszintje de 54 dBmV ig bőven képesek adni a modemek-atlanta ,motorola, cisco.
minél magasabb a jelszint annál jobb lesz a jel/zaj viszony,de van 1 max határ ami fölé azért nem érdemes menni.
46dBmV=106dBuV

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#513) Qwertrt válasza BTO (#507) üzenetére


Qwertrt
tag

De biztos, hogy a töm-szelencénél ázik be? némelyikből csorog a víz, amikor szétszedem. Gyakran arra gondolok, hogy hibás a TAP. Teletronik TAP-ek, ha jól emlékszem.

És van olyan, ahol nem volt levulkánozva, mert elfelejtettük, lemaradt, és évek óta semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Csak egyszer valami ebéden összejönnék vele, tudom, hogy megpaprikáznám a levesét úgy gebulával, hogy hanyatt fordulna tőle, mint a döglött hal.

(#514) rfout válasza Qwertrt (#513) üzenetére


rfout
csendes tag

Üdv Kollégák !

Valaki nem tudna vevőt pár kábeltévés alkatrészre , műszerre. Már nem foglalkozom a szakmával.

üdv

(#515) BTO válasza Qwertrt (#513) üzenetére


BTO
őstag

volt/van nekünk is 540-s kábelfejük ami a hátsó tömbszelencénél azik be 3 darabos a cucc és a középső részre kicsi a 30s villás,első és hátsó tag az 30-s kulcsos.
tavasszal a sok esőbe sorozatba áztak be majd minden szerelvénynél.
mostanság nekünk is van telektronik leágunk de ha kinyitod az belül száraz csak a kábelfejbe van viz a CH-s csatirész mögöt ahova beül a kábel árnyékrésze.
élmény volt azokat az eőbe megtalálni és kicserélni a teljesen 30-s kulcsal szerelhetőre.
kicsit gnóm a kábelfej ,a közepe vatagabb,mig a másik az 1forma vastag mindenüt.

a leágazók akkor szoktak beázni ha a seggükbe a rögzitőcsavar zsákfuratánál esetleg megrepesztik gyártás közben .ilyen esetbe nyáron kiszáritás és a rögzitő csavarnál hőálló zsir vagy sziló a javitási mód .

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#516) Sz.Albert válasza rfout (#514) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Szia!

Mid van, és mennyit kérsz érte? Dobj egy privátot, hátha megegyezünk!

Üdv

(#517) rfout válasza Sanyix (#452) üzenetére


rfout
csendes tag

Na ez az amit a szerelők is keresnek :D

(#518) joecontra válasza joecontra (#510) üzenetére


joecontra
addikt

Csillapítottam 15,5 dB-t a jelen. Az az átütő siker elmaradt.

Némelyik csatorna kicsit szebb lett. Most olyan 58,5 dB körül járhatok jelerősségben. Egyébként 12 dB csillapítással, tehát 62 dB jelerősséggel sem jobb.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#519) fibmer válasza joecontra (#518) üzenetére


fibmer
csendes tag

Üdv!

Azok alapján amit írt és amit a fényképen láttam, a hiba oka a rosszul felszintezet hálózat. Jó C/N, szemcsés, néhol csíkos kép: túlvezérelt erősítő. Valószínűsítem túl nagy bemeneti jelszintet kap valamelyik bemenete. Ez lehet a hozzád legközelebbi, lehet 3-4 erősítővel előbb. Leegyszerűsíti a dolgot, ha átmész a szomszédba és megnézed ott is. Ezután már úgy jelentsd be, hogy a hiba máshol is fenn áll. A szerelők nem fognak örülni, de nekik ez a dolguk és ha nem boldogul kérjen segítséget. Ja és te fizetsz.

(#520) joecontra válasza fibmer (#519) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Köszi a választ! Múltkor amikor kint voltak, akkor csak az én erősítőmnél nézelődtek valamit. Minden toldást és kötést kicseréltek, jelszint is jó, szóval azt mondták, hogy ez nem az ő saruk. Azt mondták, hogy az utcánkban zajmentesen vannak fenn modemek.

Amúgy 200 MHz körül nem annyira szembetűnő, de 700 MHz körül már elég zavaró. Ami az előző hozzászólásomban szerepel felső kép, az 126 MHz, ami alatta van, a DaVinci az 711 MHz-en van.

Átmennék én a szomszédba, de már egyik se fibernetes. Hogy adjam le úgy újra hibára, hogy én mondom meg, hogy mi lehet a hiba? Lehet, hogy elhajtanak a fenébe. Azt nekem kéne fizetnem, hogy egy pár erősítőt megnéznek? Nem tudom, hogy kell-e ez nekem.

Üdv,
J

(#521) diginet


diginet
csendes tag

udv. mindenkinek.
Elkelne 1 kis segitseg......keresek egy hasznalt BSR 2000 vagy 1000 -t
surgosen. ezzel kapcsolatos info johet a homer@n-soft.net cimre.

nagyon Koszzzz

(#522) joecontra válasza joecontra (#520) üzenetére


joecontra
addikt


196 MHz


203 MHz


245 MHz


280 MHz


791 MHz

Látjátok a parkettaszerű csíkokat azokon a csatornákon, amik az alsó frekvenciában vannak?
Ezek mit jelentenek? A fölső tartományban már nincsenek ilyenek.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#523) Sz.Albert válasza joecontra (#522) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Szerintem erősitő szintezési problémák lehetnek!
És ahogy valaki már irta előttem, könnyen megeshet, hogy 1-2 erősitővel a tiéd előtt van a gerjedés, és azért ilyen nálad is!

Üdv

(#524) joecontra válasza Sz.Albert (#523) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Köszönöm a választ!

Ezt én előfizetői oldalon tudom ellensúlyozni, vagy mindenképpen ki kell hívni újra a szerelőket?
Múltkor se voltak túl boldogok amikor ki kellett jönni.
Még próbálkozom földhurok leválasztóval és csillapítóval, aztán meglátom.

Amúgy csak az egyik tv-n látszódik a csíkosság, másikon nem annyira.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#525) Sz.Albert válasza joecontra (#524) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Te is meg tudod csinálni, ha van pl egy unaohm műszered, szeretsz oszlopra mászni, és tudsz erősitőt szintezni :)
Komolyra forditva a szót, a szerelők feladata jól beállitani a renszert.
Az is lehet, hogy az egyik tv-d érzékenyebb, mint a másik, és azért vehető észre, de ha a másik tv-n nem látszik, akkor még az is lehet, hogy a tv tuner részével van baj. Ha mindkét tv-n látszódik, csak az egyiken kevésbé, akkor tuti a rendszerben van valami hiba. Gondolom én...

(#526) joecontra válasza Sz.Albert (#525) üzenetére


joecontra
addikt

Én már többször nem hívogatom őket. A csillapítók nem segítettek, ha a földhurok leválasztó sem segít, akkor hagyom a fenébe és benevezek egy T-Sat-ra tavasszal.

Neked és mindenkinek köszi a válaszokat. :R

Üdv,
J

(#527) tsoky(2?)


tsoky(2?)
csendes tag

Sziasztok!
UPC-tol tervezek triple play szolgatatast rendelni, de elotte szeretnem tudni, hogy menne-e a jelenlegi kabelezessel a szolgaltatas...
a lakas kabelezesenek rajza csatolva. a betap a kek nyil.

a fekete kabelek nem bontatoak, mindenhol a falban van kiveve a piros kornel, ahova csinaltam anno egy szerelodobozt, ott ki tudom huzni a kabelt es csatlakoztatni a modemhez, azt pedig a routerhez es a DECT telefonhoz.
kerdesem az volna, hogy lesz-e TV adas a jobbra levo ket TV-ben (tehat ami a modem "elott" van), vagy nem?
a modem utan levoben nyilvan igen, mivel a bal oldali TV fele meno kabelt vissza tudjuk helyben kotni a modembe.
letezik valami passziv szuro amit be lehet rakni a ket jobb oldali 2 TV ele, hogy ne legyen gond?
koszi

[ Szerkesztve ]

(#528) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Kábeltv hálózattal kapcsolatban kérnék tanácsot.
A házba a padláson jön be a szolgáltató kábele. Összesen hét helyen van a házban csatlakozási pont, csillagpontos rendszerben, a kábelek végei a padláson vannak.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen eszközök kellenek a bejövő jel elosztásához?
Kell-e erősítő?
Ha igen, akkor az erősített jelet lehet passzív elosztóval hétfelé osztani?
A házban kábelnet lesz, az egyik végpontnál lenne a modem és a router, ez mennyire befolyásolja ez elosztást?

Várom az ötleteket!

És előre köszi!

(#529) joecontra válasza HENE (#528) üzenetére


joecontra
addikt

A bejövő kábelt két felé kell osztani, az egyik közvetlenül a modembe, a másikon rögtön legyen ott egy visszirányú szűrő és azt szétosztani a tv-k felé.
Kábelnet esetén kelleni fog egy visszirányú szűrő, de azt nem tudom, hogy hova is kellene helyesen betenni. Valamelyik hozzáértő igazán megnyilvánulhatna. ;)

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#530) joecontra válasza tsoky(2?) (#527) üzenetére


joecontra
addikt

Mivel senki nem válaszol, ezért én fogok.

Üdv,
J

(#531) tsoky(2?) válasza joecontra (#530) üzenetére


tsoky(2?)
csendes tag

koszi joecontra!
a gond, hogy az egyetlen hely ahol a falbol kilog a kabel az ahova a modemet beirtam, tehat csak az egyik TV elotti hely.
ha az en rajzom szerint tortenik a modem elhelyezese, akkor mi lesz a helyzet a masik 2 TV-n?
koszi

(#532) joecontra válasza tsoky(2?) (#531) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor a tv-k be fognak kavarni a netednek, meg esetleg másokénak is.

(#533) HENE válasza joecontra (#529) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi, az osztás után mehet a kábel a szobába, hogy csatlakozzon rá a modem?

(#534) joecontra válasza HENE (#533) üzenetére


joecontra
addikt

(#535) BTO válasza joecontra (#532) üzenetére


BTO
őstag

az upc-nél nem mindenhol használnak multimédiés leosztót pl nálunk se tabányán.
az osztások hoz azért hozzákáne férni.
az upc digitális catv szolgátatáshoz is kell visszirány.-médiabox-

semmi sem tökéletes

(#536) joecontra válasza BTO (#535) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor belejavítánál az ábrámba? :R

(#537) BTO válasza joecontra (#536) üzenetére


BTO
őstag

lakásba 8-s osztó kuka.
dc-6 modemnek -6dB,egyenes ág TV-k felé ott is lehet DC-6 és vagy HS-2.
UPC 3TV + modem vételi helyet garantál.
vannak 3-s asszimetrikus osztók is 3.5 és 2db 7dB -s csillapitásu.
3.5 ág a modem és a TV felé pl.dc-6 -6dB ág a modemnek -2dB egyenes ág TV-nek.
álltalában minden vételi helyre kb 1forma csillapitást szoktunk küldeni.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#538) BTO válasza joecontra (#536) üzenetére


BTO
őstag

ha erősitőt raksz fel akkor annak nagyszintünek ajánlatos lennie,és min 70dBuV bemeneti szint kell .az erősitő elejébe szokott poti lenni azt koppig feltekerni majd a végébe -10-16dB csillapitást bétekerni és majd azután lehet 8-s osztót kötni,és kb 70dBuV jelszint lesz a 8-s osztó ágain ami megfelelő jelszint a készülékek felé,főleg ha még antennaaljzat is van beépitve.
http://forgat-sat.hu/webshop/terra-ha-127r65-vissziranyos-antenna-erosito-p-640.html
kb ez az erősitő ami jó visszirányos lakáshálózathoz elfogadható áron.

semmi sem tökéletes

(#539) joecontra válasza BTO (#538) üzenetére


joecontra
addikt

Ezzel az eredeti kérdés feltevője kimerítő választ kapott. Köszönöm az ő nevében is. :R

(#540) tsoky(2?)


tsoky(2?)
csendes tag

sziasztok!

koszonom mindenkinek! bevallom, hogy annyira elment mar muszaki iranyba a dolog en meg kabelhez sik hulye vagyok, tehat ha lehet osszefoglalnam.
nem lesz jo :)
amire nem kaptam valaszt, hogy ha csak az eredeti rajzon (http://itcafe.hu/tema/kabeltv_halozatok_problemak_tanacsok/hsz_527-527.html) levo bontasi pont all rendelkezesre, oda be lehet-e rakni valamit, hogy jo legyen a dolog? :)
a falban amugy egy 3-as oszto van, ennyi...

koszi,
tibi

(#541) joecontra válasza tsoky(2?) (#540) üzenetére


joecontra
addikt

Kedves BTO, válaszolnál a fórumtársnak? :R

(#542) Sz.Albert válasza joecontra (#541) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Ha csak a piros kör résznél lehet hozzányúlni, akkor nem lesz jó sehogy (illetve használható lesz, de nem tökéletes), mivel már előtte is vannak osztások, amiket nem lehet bántani (a laírás alapján falban vannak)...
Akkor lehet esetleg jó, ha a bejövő kábel direkt elmegy a piros körig, és onnan van legalább még egy kábel visszahúzva a bejövő kábel mellett a falban.
Röviden ennyi a válasz. Hosszabban pedig megirta BTO.
3 tv+ net esetén még elfogadható jelnek kell lenni külön erősítő nélkül is.

Összefoglalva: működhet így is (szerintem), ahogy rajzoltad, de nem lesz tökéletes, és a tv-k közti jel erősségnél éltérés lesz az osztások asszimetriája miatt.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#543) tsoky(2?) válasza Sz.Albert (#542) üzenetére


tsoky(2?)
csendes tag

igen, sajnos csak a piros kornel lehet hozzanyulni es termeszetesen nem direkt megy oda a kabel hanem mar elotte vannak osztasok :))))
koszonom mindenkinek meg egyszer!

udv

(#544) Sz.Albert


Sz.Albert
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem az adás-vétel téma, de félek, hogy ott elkallódna a sok apróság közt, viszont itt érdekes lehet, ezért ide is irom:

Bővités miatt eladó használt motorola bsr1000 és szintén használt cisco ubr7246vxr kártyákkal együtt. A cisco MC kártyák igény esetén külön is eladók. Számlaképesek, garanciával. Érdeklődni privátban!

Üdv

(#545) BTO válasza Sz.Albert (#542) üzenetére


BTO
őstag

valóban jol irtad az összegzést.
általánosságban a köv mese.
amugy elhiszem hogy külcsin szemponból jó a befalazott osztó, de ha tönkremegy akkor ronda bontás van.
tavaly volt része benne az ügyfélnek mert gipszkartonfal mögött volt a gagyi 150Ft-s osztó ami az előző évi viharoknál lehalt.kicsit akkor a net felé tuningoltunk,de a vége csak falbontás lett.200-s(mm-be)dobozaokat kéne beépiteni bonthatóan max valami lambériás diszfedelet kell ráépiteni,mert a fető glettelését azt leverjük ha ki kell bontani és akkor csunya lesz.

semmi sem tökéletes

(#546) BTO válasza joecontra (#541) üzenetére


BTO
őstag

bocsi de heti 1-2x nézek be.

semmi sem tökéletes

(#547) BTO válasza tsoky(2?) (#540) üzenetére


BTO
őstag

határeset hogy 50/-3 lesz a modem szintje.ha 50-nél nagyobb az adásszint akkor nem hagyhatja ott az aljasválalkozsó,mert nem kap pézt érte ,az az nem elfogadható a munkája.
amugy akár 55-ös adásszintel is megy a modem,de pici kontakthiba és leszakad.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#548) tsoky(2?) válasza BTO (#547) üzenetére


tsoky(2?)
csendes tag

koszonom... a vege az lett, hogy az oszokat (a 150 ft-os kinai kategoria :>) kicsereltek a dobozban valami masra, ami szinten egy passziv oszto. a kabelt csak a piros kornel kellett izgatni, oda kerult a modem.
mindenhol van TV, falon kivul nem kellett kabelezni es eddig minden rendben van.
koszonom megegyszer a velemenyeket es tanacsokat.

(#549) zekehilda válasza petkow (#434) üzenetére


zekehilda
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem valaki választ adni arra: ha valaki az oszlopról illegálisan visszaköti a kábel tv-t, j :R :R :R elez-e a központban?http://mobilarena.hu/dl/s/rl.gif

(#550) Sz.Albert válasza zekehilda (#549) üzenetére


Sz.Albert
csendes tag

Hagyományos analóg kábeltévénél ha csak tv bekötés volt, akkor nem. Ha net is volt, és pl a modem még próbálna bejelentkezni a cmts-re, az észrevehető lenne.
Egyébként ezt a visszakötést nem javasolom senkinek! Akit mi ilyenen rajtakaptunk, azt az ügyet bíróságra vittük! Gondolom más szolgáltató se szereti, ha megkárosítják...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.