Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internet sebesség mérő oldalak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) piko


piko
csendes tag

Szevasztok. Lenne egy olyan kérdésem mennyire megbizhato informáciokat közölnek az internet kapcsolat sebességét ellenörzö oldalak. pl.euroweb,datanet

(#2) piko


piko
csendes tag

Amúgy azért kérdezem mert nekem elég hihetetlen adatokat közölnek a kapcsolatomról. Megabit nagyságrendben. Elképzelhető ez?

(#3) maszat válasza piko (#1) üzenetére


maszat
senior tag

próbáldd ki ezt: Bővebben: link

(#4) drpele válasza piko (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Bővebben: link

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#5) szaya


szaya
tag

Hali!

Pl.: Bővebben: link

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#6) dodee


dodee
csendes tag

http://www.mordax.nl/meter/upload.htm

http://www.giganews.com/test_connect.html



[Szerkesztve]

(#7) piko válasza drpele (#4) üzenetére


piko
csendes tag

szeva. kösz a linket(invitel). megnéztem itt nekem 170000kbit/s-et irt ki és nem irtam el. Mit gondolsz? ném meg te is nálad mit mutat.

(#8) Haniboy


Haniboy
csendes tag

Az invitel tesztje szerintem gázos, én egyszer megcsináltam,nyomtam egy frissitést, és marhanagy értékeket hozott
Első mérés: Bővebben: link
Második mérés: Bővebben: link

Mivel fősulis kollégiumból tesztelek, ahol nagyon-nagyon gyors a net (de adatkorlátolt még mielőtt valaki dicsekvésnek venné, vagy ezért fősulira beiratkozna :) ) a valósághoz legközelibb eredményt a tvnetwork-ös mérte.

(#9) Rover623


Rover623
félisten

Ez is egy fajta:
Bővebben: link

primus inter pares

(#10) Viktor77


Viktor77
titán

Itt is egy, ez uploadot is mér. Bővebben: link

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Flashy


Flashy
veterán

szerintem a legjobb az ha fogsz egy ftp oldalt és letöltesz valamit. valami gyors és megbízható oldalt válassz, pl ftp.hu.kernel.org. ezek a webes mérők néha elég vad eredményeket produkálnak.

(#12) Rover623


Rover623
félisten

Ami a fontos:
Ha arra vagy kíváncsi, a szolgáltatód biztosítja-e az előfizetett sávszélességet, akkor a magyarországi teszteket használd...
A külföldi tesztek nem tudják függetleníteni magukat a sok átjáró okozta késleltetésektől...:(
Ellenben jól példázzák, hogy a gyakorlatban soha nem lehet elérni az elméleti sebességeket...sokra mész a megabites kapcsolattal, ha Japánból kell leszedned valamit, ráadásul a kiszemelt szerver kimenő vonala egyetlen 256kbps sebességű bérelt vonal...és te vagy az ötödik konkurrens user...:U

primus inter pares

(#13) Viktor77 válasza Rover623 (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Az Origóét imádom. :D

Bővebben: link

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) Rover623 válasza Viktor77 (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Azért azt tegyük hozzá, hogy ez akkor van, ha egy igen kicsi állomány esetén sokszor próbálgatod...;]
Nagy állományoknál és elsőre egész jó közelítést ad...;)

primus inter pares

(#15) Viktor77 válasza Rover623 (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Röhögni fogsz, ezt elsőre dobta. :) Másodszorra meg sem néztem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) tierbatyo válasza Viktor77 (#13) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Nekem is ezt szokta dobni a koliban. :))

Take a look to the sky just before you die

(#17) Rover623 válasza Viktor77 (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Akkor nézz körül...lehet hogy egy switch-en vagytok...:Y

primus inter pares

(#18) Viktor77 válasza Rover623 (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Az Origo-t nem az Axelero ''viszi'' a netre? Mert akkor megvan a megoldás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Rover623 válasza Viktor77 (#18) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem meg az a megoldás, hogy egy elég pöcs módszerrel mérik a dolgot...
Az eredményt megjelenítő html oldalba be van ágyazva egy jó nagy bináris szemét (amit ráadásul valami vallásos fasz készített, mert ezt találtam benne:Mert ki nékünk ételt, italt adott, annak neve legyen áldott!) és előtte-mögötte getTime java utasítással lekérik az időt...aztán ebből számolnak sebességet...LOL
Függ a proxy-któl, a lokális cache-től, az éppen használatos Java motor-tól...talán csak a passzát széltől nem...:DD

primus inter pares

(#20) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sebességet itt mérjetek ne kamu oldalakon:
Bővebben: link

(#21) Jégkokó válasza Dzsekó (#20) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát valahogy nem hiszem hogy itt kijönne valaha is a szolgáétatótol kapott 1megabit/256K mert az elöbb lemértem és csak 650 k volt a lefelé jövő a kifelé meg kevesebb mint 236K na szóval a külföldi oldalakról ennyit

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#22) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem aki ADSL-használ
az a matáv tesztszerverrel nézze meg mi a helyzet
a többi már úgysem ad megfelelő eredményt

nekem egyiknél 560kbit másiknál csak 495kbit

matáv tesztszervernél meg 525és az már normálisabb értéknek tűnik

nemde?
:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) deadguy


deadguy
aktív tag

(#24) deadguy válasza deadguy (#23) üzenetére


deadguy
aktív tag

hűű, nem mükszik a site, sorry

(#25) Jégkokó válasza TeeJay (#22) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én azt nem szeretem hogy a matáv de ez igaz bármelyxik másik szolgáltatóra hogy a 512 es nethez max pár k nyi plussz sebességet adnak ezzel szembe nálam ugy nagy álltalánosságban pedig legalább 100 k val adnak többet.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#26) TeeJay válasza Jégkokó (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor mi itt a baj?

örüljé de nagyon
nekem a feltöltés csak Cfosspeed progival éri el a tsztkor a 100kbit fölötti értéket

úgy 102-106 környékén szokott lenni:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) Rover623 válasza TeeJay (#26) üzenetére


Rover623
félisten

300...:B

primus inter pares

(#28) Dzsekó válasza Jégkokó (#21) üzenetére


Dzsekó
addikt

A szolgáltatód külföldi sávszélességéről ennyit.......

(#29) Rover623 válasza Dzsekó (#28) üzenetére


Rover623
félisten

Szvsz ez nem a lokális szolgáltatója hibája...
Nem várható el minden szolgáltatótól hogy közvetlen kapcsolata legyen az USA-val, Japánnal, meg más egyéb régiókkal...

primus inter pares

(#30) Asycid


Asycid
tag

Nekem ez vált be. Szép Flash felület, egyszerű, és tényleg a valóságot mutatja :)
[link]

(#31) djsilas


djsilas
tag

Ezt én csináltam, kíváncsi lennék, hogy mennyire mér helyesen, ha akarjátok próbálgassátok:

[speed.hostingnet.hu]

(#32) Ariadne


Ariadne
őstag

Warning, ha Operán át méred a sebességet, van, hogy csak a felét hozza, mint ugyanazzal a teszttel Exploreren át. Szóval ezek így nem pontosak, meg kell próbálni ténylegesen letölteni valamit, az már mond valamit.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33) BTO válasza djsilas (#31) üzenetére


BTO
őstag

10M chellora , ugyanazt irta. :K

semmi sem tökéletes

(#34) BTO válasza Ariadne (#32) üzenetére


BTO
őstag

való igaz! kipróbacsiztam a mozillát és az explorert,az mozilla bukott kb 50%-t :C

semmi sem tökéletes

(#35) djsilas válasza BTO (#34) üzenetére


djsilas
tag

Chello 10mbit, ezt ki kellett próbálni nekem is!

Firefox: Az Ön sebessége 10.96 Mbit/s
IE7: Az Ön sebessége 10.24 Mbit/s

Én FF alatt csináltam/nézegettem az oldalt, most látom csak, hogy a kis színes csíkok IE alatt valamiért nem lettek balra zártak... :B

Operám nincs, ott nem tom mi a helyzet

(#36) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Én már vagy 5 féle oldalon megnéztem a netkapcsolatom sebességét, de mindenhol más eredmények jöttek ki. Most melyiknek lehet hinni? A szolgáltatóm sebességmérője pedíg nem mutat feltöltési sebességet.
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#37) qdak válasza JetiRulez (#36) üzenetére


qdak
addikt

speedtest: szerint 6mb/s
speedhosting: 5,2 mb/s
az inviteles jol méri 16 mb/s annyi szokot lenni!
datanet (saját) 9 mb/s
torrent: 15mb/s ( ez a hejes érték ez hoyg le7 ? )

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#38) trialboj


trialboj
őstag

valaki segítene átszámolni kb-ba a következő értékeket?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#39) #79621120


#79621120
törölt tag

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internet sebesség mérő oldalak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.