Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) gV válasza Armando_19 (#3199) üzenetére


gV
őstag

nem ezek már ddr3 al mennek szal jo annak a 133-is (ddr3-nál ugye 8-al kell szorozni a 133-at vis 1066, ha szinkronban akarjuk hajtani)

Overlocker: pont ez az h a QPI csak a high endben lesz és az váltja ott az fsb-t
[link] ez sztem a Lynnfield lehet és azért is gondolom h e2xxx utod mert alacsony az órajel, amit biztosan tudunk eddig a Nehalemről h hosszabb lesz a futoszalag vagyis magasabb lesz az órajel sztem a Bloomfield legalább 3,5-4GHz-en fog rajtolni

[ Szerkesztve ]

(#3202) Armando_19 válasza gV (#3201) üzenetére


Armando_19
őstag

Omg milyen csavarok lesznek az elkövetkező időkben.. Lassan újra kell tanulni a HW-es dolgokat...

(#3203) gV válasza gV (#3201) üzenetére


gV
őstag

de a wikit sem kell szentírásnak venni szal csak találgatok

(#3204) p3a5c4


p3a5c4
tag

Hogyan lehet IntelCore2, ha a képen alul 4 magot lát :F

szóval egy nagy kamu ;]

(#3205) Overlocker válasza gV (#3201) üzenetére


Overlocker
veterán

Jaja..éppen még Havendale is lehet..namind1, majd meglátjuk..

(#3206) Thrawn válasza p3a5c4 (#3204) üzenetére


Thrawn
félisten

A Quadoknak miért Intel Core 2 (Quad) a neve?
Itt az egész kép, fincsi az a virtuális 16 mag :D
szerk: kétprocis a rendszer

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3207) p3a5c4 válasza Thrawn (#3206) üzenetére


p3a5c4
tag

Nos ezek szerint teljes platform váltást eredményezne , mivel új alaplapok is kellenek hozzá, amit az intel nem hiszem , hogy megenged magának, mert abban az esetben sokan megfontolnák a váltást AMD-re, tehát továbbra is fontos a 775-os kompatibilitás,
de hamarosan kiderül a hír valódisága... :))

(#3208) Thrawn válasza p3a5c4 (#3207) üzenetére


Thrawn
félisten

Persze, hogy új alaplapok kellenek de mi ebben a fura? Az LGA775 sem fog örökké tartani, az AMD-re (vissza)váltásnak meg egyelőre semmi értelme.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3209) p3a5c4 válasza Thrawn (#3208) üzenetére


p3a5c4
tag

Mert akkor a most készülő X48-ba nem az 1600 CPU FSB támogatás került volna bele :)

[ Szerkesztve ]

(#3210) Thrawn válasza p3a5c4 (#3209) üzenetére


Thrawn
félisten

Hanem? Nem értem, hogy került ide az X48 :F (ami egyébként kész van és a vele szerelt lapok is megjelentek, LGA775 foglalattal)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3211) p3a5c4 válasza Thrawn (#3210) üzenetére


p3a5c4
tag

mindössze a haladási irányt mutatja 1066-1333-1600
ezek az intel CPU-k fejlődései nem pedig 533

(#3212) Overlocker válasza p3a5c4 (#3211) üzenetére


Overlocker
veterán

ami megváltozik...X48-nak még bőven lesz ideje kifutni,amíg megjelenik a nehalem..

(#3213) Armando_19 válasza Overlocker (#3212) üzenetére


Armando_19
őstag

Ja, nahelem elvileg 2009 Q4 nem?

(#3214) Achill3uS válasza p3a5c4 (#3184) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem olyan biztos az... fudzilla :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3215) p3a5c4 válasza Achill3uS (#3214) üzenetére


p3a5c4
tag

Lehet..? De ezt is mint mindent, az idő megoldja :K

(#3216) Thrawn válasza p3a5c4 (#3211) üzenetére


Thrawn
félisten

533 = 1066 szóval valahonnan el kell indulni nem?
Szerintem simán benne van, hogy ilyen FSB-vel indulnak, aztán majd emelik tovább. Eddig is ez volt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3217) Overlocker válasza Armando_19 (#3213) üzenetére


Overlocker
veterán

2008 Q4

(#3218) szacsee


szacsee
nagyúr

1. IMC lesz benne...
2. Tuti nem fog 775-ben ketyegni..
3. Az X48 is egy újabb rókabőr lehúzása a Userektől
4. Olvasd tovább p3a5c4 a topikot és meglátod, hogy minden irányból témadták a képet...nem sok sikerrel. :)) :P
Ja és az origi oldal, ahonnan linkelve lett.. ;]

(#3219) p3a5c4 válasza Thrawn (#3216) üzenetére


p3a5c4
tag

még az is előfordulhat, csak valahol olvastam , hogy azok már 1600-asok lesznek
de még semmi sincs kizárva, csak kissé korainak tartom a teljes platform váltást,
mintha ugy rémlene ,hogy a nahlem is 775-ös foglalatú lesz...

(#3220) shabbarulez válasza p3a5c4 (#3207) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az már elég rég eldőlt hogy teljes platform váltás lesz, három új sockettel, mivel az integrált memória vezérlő miatt szükség van rá. De igen sok minden megváltozik még, hisz teljesen újra lesz tervezve a Nehalem, azon sem lepődnék meg ha ez már Core3 elnevezéssel menne, vagy inkább Core4 a natív 4 magos felépítésére utalva.

Nagy valószínűséggel lyen Nehalem variánsok lesznek majd, szerver 4-8 magostól, mainstream desktop/mobil 2-4 magosig: [link]

(#3221) p3a5c4 válasza szacsee (#3218) üzenetére


p3a5c4
tag

ha igaz a hír , akkor semmi értelme a mostani gépfejlesztéseinknek,
már gyűjthetünk az újabbra ! :O

(#3222) szacsee válasza p3a5c4 (#3221) üzenetére


szacsee
nagyúr

Baromság, szerintem a mostani procid teljesítményét sem használod ki igazán...elvileg P35-be belehelyezhető procik közt szerintem mindenki talál olyan példányt ami megy mondjuk 4Ghz-n...és lehet gyári órajelen is lesz ilyen.
Megnézném mire nem elég egy ilyen proci.
A másik, hogy az IMC miatti gyorsulástól nem félek, csak bench-ben érzed meg...nálam a múltkor ki kellett venni 2 modult, maradt 2. A ráadás, hogy single mentek és kb 5000Mb/sec körül nyomott az everest...addig volt minden..Crysis...videó konvertálás...photoshopp..archíválás és nem nagyon éreztem a 2 modul és a dual hiányát...everestben néztem hőfokot, akkor akadt meg a szemem, hogy single mennek..
Gammához egy jó közepes proci kell, elegendő memória és egy erős VGA.
Ma tényleg nem éri meg fejleszteni...ha a CF nem kell, akkor nagyon korszerű a P35-ös alaplap, procit tudsz bagóért venni ősszel bele, ami már 4Ghz-t simán megy, VGA meg belemegy PCI-E 2.1-ig, ami megint messze van még.
Konvertáláskor meg beleszarok, hogy 2-3 percel végez előbb vagy utóbb, ha esetleg több 10K-ba fájna a mutatvány. :R

(#3223) p3a5c4 válasza szacsee (#3222) üzenetére


p3a5c4
tag

Legalább most megnyugtattál... Köszi !
szóval ehhez nekem már minden adott, mindössze az E6320-ast akarom E8400-ra cserélni,amit egy Gigabyte P35-DS4-ben használok egyenlőre 8800 GTS-640-el, 4GB crucial ballistix tracer társaságában :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#3224) gV válasza szacsee (#3218) üzenetére


gV
őstag

Most látva a linket azért az érdekes h az alsó szegmensbe (Lynnfield) is lesz 2 processzoros rendszer :F hovatovább engem ez most arra késztet h mégis inkább fakenek vegyem.

[ Szerkesztve ]

(#3225) horux


horux
csendes tag

szerintetek merjek E8400-at venni?
csak a felröppent hibás hőmérséklet-érzékelőről szóló hír miatt kérdem, mert én bizony húznám a procit... de ha jól olvastam, ez nem minden E8400-ra él, szóval lutri?

az E8500 nagyon drága, az E8200-at meg még sehol nem tesztelték, hogy mit bír.

Project Torque-ban vice néven körözök

(#3226) Muréna válasza horux (#3225) üzenetére


Muréna
őstag

némelyik E8200 jobban megy mint az E8400-as társa, amugy nemtom mi ez a pánik, nemhinném h lenne valós alapja, vagy van vmi bizonyiték erre? :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3227) p3a5c4 válasza horux (#3225) üzenetére


p3a5c4
tag

ez inkább némely alaplap problémája illetve a bios-é ;)

(#3228) szacsee válasza gV (#3224) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerinted..szerintem meg van az alsó szegmensnek is létjogosultsága, hiszen sokkal több bevétel származhat pl OEM-eknek eladott irodai konfigokból, vagy vállalatoknak szánt melós konfigokból..excell, meg megy 2 maggal is röhögve, de még 1 mag is bőven elég neki...mellesleg a selejt darabokat, vagy a válogatáson nem megfelelt 4 magosok silíciumlapkáit nyugodtan erre a tokozásra rá lehet építeni..
Nem mondom azt hogy nem fake, csak nincs értelme a vitának, mint akármilyen hardver megjelenése elött le szokott zajlani és csak az offolás megy pl G92 vagy R600 megjelenése elött ami ment a topikokban az már nevetséges volt. :R

(#3229) gV válasza szacsee (#3228) üzenetére


gV
őstag

sztem félre értettél :U
nem azt mondom h nincs értelme a 2/4 magos alsó szegmenses procinak hanem h a 2 processzoros vagyis mint a Intel V8 v Skulltrail nem látom okát h megjelenjen oda is, a linkben szereplő kép ugyanis ezt mutatja v akkor már mibe kerülne abba is qpi-t rakni fsb helyett :F

(#3230) szacsee válasza gV (#3229) üzenetére


szacsee
nagyúr

2 variáció lehet, de ez nem azt jelenti, hogy mindkettő 2 processoros rendszer lesz...amúgy meg más a tokozás is...ezek szerintem találgatások. :B
De hagyjuk ezt a témát korai még ezen rágódni, inkább a 45nm-es Quadokon rágódjunk.. ;]

(#3231) Anthony28 válasza szacsee (#3222) üzenetére


Anthony28
őstag

Húúúú.Igen.Ez így van ahogy írtad. :C Csak apróbb fejlesztgetéseket érdemes most bevállalni, és lapot semmiképp se érdemes jövő év elejéig cserélni, akinek már most is fullos P35 lapja van.
A sors iróniája hogy most jelentkeztek a GTX-emre 85k-ért, és viszik a 6850-et is 50k-ért. :DDD
Ami biztos, hogy 8400 lesz a poci helyett, és a videókártyával várok, nem kapkodok, jó nekem az ideiglenes kártya is ameddig a 2magos Nvidia ki nem gyün.

1.Ha jó árban lesz, és jól szerepel a tesztekben akkor megvszem az NV kétmagosát.
2.Veszek egy 3870 X2-öt ha lejjeb csusszan az ára, bár a 90k környékét azért bőven megéri.
3. Vagy pedig lesz egy G92 GTS-em ami valami űber tuningos széria, és még pénzem is marad a GTS-ből.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3232) keIdor válasza Anthony28 (#3231) üzenetére


keIdor
titán

Azért a P45-t nem érdemes elfelejteni, mert lehet nagyon durva lesz! :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3233) Overlocker válasza Anthony28 (#3231) üzenetére


Overlocker
veterán

Én gts-em viheted is 85k-ért :DDD

(#3234) Anthony28 válasza horux (#3225) üzenetére


Anthony28
őstag

1 biztos. Auto-n ne hagyd a feszt, és nehogy úgy emeld az fsb-t! Egyik fórumtársunknak így szállt el pár napja... :F
Ha belövöd az elején az 1,25-1,3V-t bárhogy mér szerintem baja nem lehet a proocinak.A hőről pedig annyit ha használod az orthos/prime-ot és a proci melegebb lesz a kelleténél először úgyis hibázni fog, tönkre nem fog menni.83-85 foktól van hogy hibázgat már a prime és az orthos is.Ezért nem hiszem hogy rosszul mérnének a progik, mert ha alul mérnének akkor 95 foknál is jó lenne még prime alatt.Ha pedig felül mérnének akkor 70 foknál is hibáznának.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3235) Anthony28 válasza Overlocker (#3233) üzenetére


Anthony28
őstag

A BFG,Gainward közül fogok választani ha GTS-re esik a választás... :DDD A tied miért ennyi? Gyémánttal van kirakva a vent lapát? :DDD

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3236) Anthony28 válasza keIdor (#3232) üzenetére


Anthony28
őstag

Persze lehet durva lesz, sok küzdéssel,báágggal,inkompatibilitással fűszerezve. ;]
A jelenlegi csodázmányos fejlesztéseket figyelembe véve kizártnak tartom hogy hibátlan lesz. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3237) Overlocker válasza Anthony28 (#3235) üzenetére


Overlocker
veterán

Mert nagyon jól megy... :D :P

(#3238) Anthony28 válasza Overlocker (#3237) üzenetére


Anthony28
őstag

Újonnan mennyi ez az OC-s változat ami neked van és hun lehet kapni? :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3239) keIdor válasza Anthony28 (#3236) üzenetére


keIdor
titán

Hibátlan hardver nincs is...:) egyik se tökéletes... Szerintem nekem is ez az utolsó P35-ös lapom, de a P45-re "nyitott" vagyok. X48-at én is kihagyom, az úgyis csak DDR3-al az igazi. (mint az X38 is)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3240) Overlocker válasza Anthony28 (#3238) üzenetére


Overlocker
veterán

90k, és ohs.hu, de az új szériák nem mennek ennyit, más a nyák is...:D

(#3241) szacsee válasza Anthony28 (#3231) üzenetére


szacsee
nagyúr

Én egy olcsó GT-t sem hagynék ki a felsoroltak közül, hiszen pl egy 50k körüli Gt-n is minden elfutkorászik kivéve Krízishelyzetben...de ez más tészta, oda más architektúra kell és szerintem a GX2 is kevés lesz neki, hogy minden fullon mindenhol elkolbászolj vele 60FPS+al. Ha pl veszel egy "ócska" GT-t, na meg max egy S1-et rá, vagy egy nem ref hűtésű GT közül egyet, akkor marad is lóvéd, amit memóba bele tudsz pörgetni, és ahogy a mostani DDR1-es gyakorlati példa is mutatja, amikor a DDR3 a virágkorát éli, amikor már érdemes váltani és occó pízér utánad dobják, akkor talán árban is el tudod passzolni...ennek a gátja az lehet, hogy pl DDR2-ből sokkal nagyobb mennyiséget hintettek el a világpiacon..de lámák és balfékek akkor is lesznek, ha nem Te cseszed át (kissé előnytelen üzlettel), akkor más fogja.
A Gt-t pedig eladod amikor már egy normálisabb sokkal komplex-ebb architektúra a piacon lesz és a játékok, valamint a Vista vs. XP DX9 vs. DX10 vs Dx10.1 is rendeződni látszik.
Bukni buksz rajta, de a GTS-en is buknál, ahol meg nagyon kevés a GT, ott a GTS sem lesz ura a helyzetnek, csak egy erősebb, grafikus mag..
Amúgy GX2-t, és X2-t venne a rosseb, mivel a magas ár és fogyasztás mellé nem társul a megfelelő teljesítmény. :R

(#3242) Anthony28 válasza Overlocker (#3240) üzenetére


Anthony28
őstag

Elviszlek majd magammal és meggyőzöd őket, hogy csak tuningos pretested darabot adhatnak!Na nem olyat ami már szénné lett húzva! ;]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3243) Overlocker válasza Anthony28 (#3242) üzenetére


Overlocker
veterán

LoL :DDD

(#3244) Anthony28 válasza szacsee (#3241) üzenetére


Anthony28
őstag

Hát...az álláspontod alapján amivel szintén telljesen egyetértek, lehet GTS-t veszek. :K Azzal kihúzom őszig, az új GTX megérkezéséig.Persze úgy tervezem, hogy a most megvett GTS-en is legalább annyit bukok mintha megtartanám a GTX-et őszig, bár talán a GTX megtartása rizikósabb.Vagy meg kellene tartanom őszig a GTX-et? :B A GT nem szimpi sajnos, de az tény hogy egy 50-60k kártyán fogok a legkevesebbet bukni ősszel, de valahogy a GTS szimpibb. :K

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3245) Achill3uS válasza Overlocker (#3240) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem véletlenül handpicked + 5év gar, sztem megér ennyit bőven :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3246) Muréna válasza Achill3uS (#3245) üzenetére


Muréna
őstag

felkeltél bárányka? :DDD
lassan nekem is kéne újítani vmi vga-t :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3247) Overlocker válasza Achill3uS (#3245) üzenetére


Overlocker
veterán

dede! ;) Sztem is..namind1..

(#3248) keIdor válasza Anthony28 (#3244) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem tartsd meg a GTX-et...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3249) Anthony28 válasza keIdor (#3248) üzenetére


Anthony28
őstag

Áááá.Nem akarom.Ha már van rá vevő... BFG vagy a Gainward jobb? :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3250) keIdor válasza Anthony28 (#3249) üzenetére


keIdor
titán

Mind a kettő jó. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.