Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frigo


Frigo
őstag

Hi all!
Végre az AMD után az Intel is kezdi kijátszani az ütő kátyáit ,ami nem baj mert így lesz miről beszélgetni.A 45 nm-es Penryn a jelnelegi Core 2 család fríssítéseként fog érkezni 2007 2. felében.Fríss cikk az eddíg bejelentett fejlesztésekről :
[link]

Ebből mazsoláztam egy kicsit :

-45nm-es gyártástech (820 millió tranzisztor quad-core-nál)
-magasabb órajel (3~3.6 Ghz)
-magasabb FSB (1333-1600 Mhz)
-6 MB L2 (quad-core-nál 2*6MB)
-Deep Power Down Technology (akár az egész L2 tár kikapcsolható az energia takarékosság érdekében)
-tovább fejlesztett SSE egységek (SS4 ,Radix-16,128bit super shuffle engine)
-tovább fejlesztett virtualizáció
-TDP quad core-nál :120/80/50W
-TDP dual core-nál : 80/65/40W

Amire külön kitérnék az az új funkció ,Intel EDAT (Enhanced Dynamic Acceleration Technology) ,amit leginkább egy fordított Speedstep vagy CNQ-ként lehetne leírni :ha egy-szálú alkamazást futtatunk akkor a cpu kikapcsolja a nem használt magot,az aktív mag órajelét meg növeli .Ezzel növekszik a teljesítmény single-thread alkalmazások alatt anélkül hogy a cpu átlépné a megadott TDP keretett.

Teljesítményről (ezek szigorúan Intel által megadott számok ) :
3.2Ghz-es Penryn a 3Ghz-es Conroe-hoz képest játékok alatt 20%-al lesz gyorsabb (mindenféle optimalizálás nélkül) ,videó kódolásban ha az SSE4 támogatva van ,akor akár 40%- os gyorsulás is elképzelhető ,szerver alkalmazások terén 45%-os gyorsulás is lehetséges

Remélem sikerült rendesen összefoglalni a lényeget .Kelemes flame-mentes beszélgetést kívánok mindenkinek . :)



[Szerkesztve]

(#2) dokar válasza Frigo (#1) üzenetére


dokar
addikt

sztem az AMD nem játszott ki semmilyen ütőkártyát :U

ejj ez a magasabb FSB :( inkább lépnének már túl rajta

na ez a ''Deep Power Down Technology'' egész érdekesen hangzik

azért remélem nem fogja vmi kis túlbuzgó topiknyitásellenes tag bezáratni ;)

extra - SEXRay

(#3) robekri válasza dokar (#2) üzenetére


robekri
addikt

Csak annyi ''űtő'' kártyája van, hogy levitte kiba x2-es procik árait és ha még hozzávesszük ''normális'' alaplapok árait, teháát őőőőő......

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) bnss válasza robekri (#3) üzenetére


bnss
veterán

Na igen, ez is egy ''ász'', de sztem itt a K8L architektúrára gondolt dokar, mint ütőkártya. Viszont neked is igazad van, ezzel főleg az olyan felhasználókat szerzi meg az amd, aki nem ért a pc-hez, csak az árat mézi. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5) robekri válasza bnss (#4) üzenetére


robekri
addikt

Tecso: 3.45 giges p4 konfig v. e6400 1.83gig ! Szerinted melliket válassza a hozzáértő jó nép?? :DDD

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) Frigo válasza dokar (#2) üzenetére


Frigo
őstag

Szerintem meg a K10 és az akörüli márketing hype már így is elég erős ütőkártya a AMD kezében ,eddig kiadott hivatalos infórmációk bőven elegek ahhoz hogy a közel jövőben gépfejlesztés elött állókat elbizonytalanítsa ,így ők Core 2 vásárlás helyett inkább kivárnak. :U Várható volt hogy erre az Intelnek is válaszolnia kell ,náluk is beindult a marketing gépezet.

Egyébként a belinkelt cikkben még van sok finomság ,főleg a Nehalemmel kapcsolatban de az már nem témája a topiknak .

(#7) Johnny válasza robekri (#5) üzenetére


Johnny
senior tag


1.83-as az a E6300

(#8) Ribi válasza Frigo (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak addig csinaljak ezt a folyamatos semmi info, majd keszlesz valamikor, de ugyis csuszik dolgot, hogy az emberek megunjak. Mar most is eleg sok ''AMD fanatik'' core2duo-val szaladgal. R600-al is ez van. Szoval ha nem 30% körül ver ra akkor elashatjak magukat. Több játekot is addig toldoznak foldoznak, hogy a vegen mar full elavult. Mint a duke nukem foreva, sosem jelent meg pedig az elejen mindenki nyalcsorgatva varta.

(#9) D.Orion válasza bnss (#4) üzenetére


D.Orion
veterán

''ezzel főleg az olyan felhasználókat szerzi meg az amd, aki nem ért a pc-hez, csak az árat mézi'' <Te csak fáradt vagy agyilag és ezért nem tudsz ésszerűen gondolkodni :F

AMD vs. Intel: [link]
Áprilisi árcsökkentés, hogy csak néhányat említsek:
AM2 X2 6000+ $464 >> $238
AM2 X2 5600+ $326 >> $192
AM2 X2 5200+ $232 >> $169

Tudom.. Most jön az, hogy veszel egy E6300-mat és felhúzod E6600 szintre. AMD-s meg vesz egy 5200+ -t és felhúzza 6000+ szintre...


Tény, hogy Intel jóval előrébb tart a fejlesztésben, de ez már kicsit túl gyors.

(#10) keIdor válasza D.Orion (#9) üzenetére


keIdor
titán

Az E6300-at hozzáértő jóval 3,2-3,4GHz főlé huzza nem csak 2,4-re. Viszont AMD-nél a 6000+ már nagyon a határ! 3-3,2GHz-nél azok már nem nagyon mennek többet, viszont Intelnél a csillagos ég a határ! Persze jó E6300 OC-hez kell egy viszonylag olcsóért is elvihető tuninglap (S3-DS3, P5B stb.) és jó memória (ami viszont már drága).

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) Armando_19 válasza D.Orion (#9) üzenetére


Armando_19
őstag

Kicsit túl gyors az lehet hogy még enyhe megfogalmazás is...Otthoni felhasználásban ki használja ki egy jól feltuningolt core2 erőforrásait?Most nem a 3dmarkról van szó meg a PI meg minden tesztprogiról, hanem ténylegesen...
Azok max akik sokat tömöritenek meg konvertálnak.

(#12) sid.:Rc211v válasza D.Orion (#9) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

..igen osztom Keldor papa véleményét..az intel jóval előrébb áll technikailg mint az amd..komolyan már néha az gondolkodom hogy nem is egy kategória a két cpu..pl a legolcsobb c2d-t veszük alapul már azzal egy igen ütős renszert lehet össze rakni..pl: e4300+ab9+jó fajta 667-es ram pl:. geil value (vagyolcsó 800-as) nos ez a kombó 100 alatt/körül van..és csinálsz belőle egy x6800 ''verő'' cpu-t amire nagy az esély szvsz..mig ugyan ebből a pénzből amd részről az X2 6000-es cpu-t tolod bele egy 25k-s lapba és uú veszel pl geil value-t..csak a 6000-es proc alapon e6600-tal van egy szinten(legalább is én úgy tom) és tuningra nincs akkora lehetőség mint a c2d esetén..
szal a tuning miatt éri meg a c2d..nem rég tényleg a c2d lehet hogy nem érte meg egy két embernek amikor még e6300-at meg drága 965 lapot + drága ramot kellett venni a jó konfighoz és inkbb sokan x2-őt vettek..de ma már ez nem így van ...

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#13) D.Orion válasza Armando_19 (#11) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát jah, kb senki... Az nV már tudja, hogy nem kell sietni az ilyennek, majd az Intel is rájön.

A többire meg nem reagálok, mert csak szétoffoljuk a topikot, mindenki azt vesz amit akar. :U

(#14) bnss válasza robekri (#5) üzenetére


bnss
veterán

Attól függ, hogy te a hozzáértő szót szó szoros értelmében írtad-e. :)

D.Orion: én nem vagyok AMD ellenes, mert akkor nem vettem volna X2-es CPU-t. Az igaz, hogy nem volt tljesen korrekt kijelentés részemről. De azért az a tipusú vásárló, aki ''mindegy miaz csak olcsó legyen'' kategóriába tartozik az éppen az árcsökkentések miatt AMD-t fog venni, amennyiben ez a mérséklődés látható lesz a nagyáruházak polcain is. De ez csak személyes vélemény, nem fikázok senkit.


[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15) PirosHello válasza bnss (#14) üzenetére


PirosHello
senior tag

Aki télleg ''hozzáértő'' (a szó szoros értelmében) , az tudja, mit kell venni...igaz.... :R Aki meg csak kidobálja a pénzt, az megérdemli.... :P

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#16) bnss válasza PirosHello (#15) üzenetére


bnss
veterán

Nem tartom magam nagy szakinak, mert nem is vagyok az. ha meg nem rám céloztál, akkor így jártam. :)

Viszont most ismételten elolvasva a vitás hozzászólásomat, egész másként értelmeztem... Korán volt még.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#17) mycso válasza Armando_19 (#11) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezzel tökéletesen egyet értek.
Csak nyomják ki ezeket a húde sok mag, meg... prockat.
De egy átlag ember (game, film, kis tömörítgetések, szövegszerk, net, stb...) --> tehát mindenből egy kicsi, bőven elvan még egy 3200+ a64-el vagy hasonló p4-el.
Persze kell hozzá sok ram + valami ütős VGA.

De ez egy kicsit visszafele is igaz, hiába az ezer magos proci, ha csak 256 ramod van + mx440.

Tehát szépek ezek az új procik meg jók is, de nem nekünk átlagfelhasználóknak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#18) Oliverda válasza sid.:Rc211v (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

''...az intel jóval előrébb áll technikailg mint az amd..komolyan már néha az gondolkodom hogy nem is egy kategória a két cpu..pl'' - Nem minden téren áll előrébb. Az meg hogy nem egy kategória, egy kissé túlzás szerintem. Persze nyilván gyorsabb azonos órajelen a C2D, de ez nem mindenhol jön ki.

Például renderelésnél annyira nem kell szégynlősdködnie a K8-nak: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) #96302336 válasza sid.:Rc211v (#12) üzenetére


#96302336
törölt tag

Csíkszélességben jobban áll az Intel, de már szerintem igen nehéz a két gyártó tecnikai fejlettségét összehasonlítani, nagyon más irányba ment el elgymástól a két cég.

(#20) Balu77 válasza mycso (#17) üzenetére


Balu77
őstag

Szerintem pedig igenis érinti az átlag felhasználót!
Tudtommal átlag felhasználó is tömöríthet videót, vagy használhat erősebb gépigényű játékot. A video tömörítéshez sem kell annyira nagy kunszt, pl. dvd-íróhoz adnak oem bundle power producer progit, az kapásból 2 magot használ és szerintem nem mindegy hogy 1 óra a dvd elkészítése a lemezre kiírási időt nem beleszámolva, vagy 20 perc. Vagy pl. a játékok alatt: nálam a civ4 mikor a64-em volt és a gép bármit csinált a háttérben mindíg kicsit akadt, aztán procicsere 2magos opteronra és minden akadás eltűnt. Vagy pl. nézz meg egy igen nagy felbontású videót A64-en, picit itt-ott beszaggat már! És még sorolhatnám...

És még nem is beszéltem a céges felhasználású gépekről, amik megintcsak nagy piacot jelentenek, ott megintcsak tudnék egy halom indokot.

Ez a jövő, fejlődünk és késsz!

izé

(#21) Balu77 válasza #96302336 (#19) üzenetére


Balu77
őstag

Amikor az amd 96-ban kiadta a K6-os prociját, már megtörtént a teljesen más irányba haladás! Egészen a K5-össel bezárólag az amd koppintotta az intelt, viszont a k6 már teljesen eltért.

izé

(#22) szacsee


szacsee
nagyúr

Az Intel mindig titkolta az ütőkártyáit. Csak akkor dobta be, ha szorult a hurok.
Egy régi cikkre emlékszem még, amikor a ddr2-ről gagyogtak, aztán azt osztották, hogy a felhasználóknak még nincs rá szüksége.
A tejas-ról, meg már hallani lehetett 2004-ben, nem hinném, hogy a northwood architektúrára értették volna, szerintem már akkor megvolt a Core prototipusa, csak technikai akadályok voltak. Az intel azért nem söpörte le a netburstot akkor a piacról, mert a megépített gyártósorokból vissza akarták kapni a lét, meg a felhasználók jól el vannak ezzel is című mondókát fujták.

Eszembe jut még a jó öreg rambus is, ha melléálltak volna, akkor a ddr már nem létezne.
2000-ben 8,4Gb/sec elméleti sávszél hol volt?
A DDR1 400-nak 6,4 az elvi határa!
A samsung meg pár memóriachipgyártó kartellének köszönhető, hogy nem terjedt el.
Tartósan lenyomták a ddr árait, hogy az intel is áttérjen a ddr platformra.

Ja meg évente foglalatváltás kinek kell ez?
478-775, core kompatibilis áramkör kiépítése (mikor már a 975-nél rég tudták, honnan kapja a kraftot a C2D, aztán a Userek lapot csere-berélhettek, hogy egy nyamvadt áramkör miatt belemenjen a C2D)

Az intel olyan, mint az EA az NFS-el újabb rész, új proci, újabb bőr rólunk, meg lehet még új lap is kell hozzá!

(#23) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az itt tényleg egy fontos kérdés, hogy a Core2 ready lapokba ez a cumó belemegy-e majd. Valami inteles info? :D

I am having fun staying poor.

(#24) Oliverda válasza Drizzt (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, azért ne legyünk már naivak! :D Ha jól tudom akkor bizony a legtöbb jelenleg forgalomban lévő lapba nem fog működni a proci. Milyen meglepő forfulat... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) keIdor válasza Drizzt (#23) üzenetére


keIdor
titán

Asszem, hogy csak Bearlake-ben fog menni a cumó... :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) Gorneck válasza Drizzt (#23) üzenetére


Gorneck
titán

És ez miért annyira fontos? Mire szükséged/szükségünk lesz egy ilyen procira, addigra eltellik nem kevés idő...

Gorneck#1239

(#27) Gorneck válasza szacsee (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Évente foglalat váltás? Persze persze...

Gorneck#1239

(#28) hardzsi2 válasza keIdor (#10) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

...elkél még egy jobbfajta hűtő is, mert gyárival nálam 3GHz-en (amin most használom) 56 fokos nyugalmiban, ami 74-re is felkúszik TAT közben - de Orthossal is 69 fok. Reményeim szerint egy jó hűtő ezt minimum 10 fokkal lejjebb viszi és akkor már a 3.2GHz üzemszerű használata is megoldható lesz, addig inkább nem kínzom. Azért 3.4-3.6GHz-en nem járatnám hosszabb távon, csak ha muszáj.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#29) Drizzt válasza Gorneck (#26) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Új gépet fogok venni, s az igencsak szempont, hogy az AMD-s választás esetén kjésőbb K8L-et lehet jelen állás szerint lapcsere nélkül használni, míg intelnél nem tudom mi lesz a helyzet.

I am having fun staying poor.

(#30) FireGL válasza Drizzt (#29) üzenetére


FireGL
aktív tag

Néhány helyen olvastam hogy a 45nm-es procikhoz LGA1366 tokozás lesz.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#31) ROBERTOH válasza FireGL (#30) üzenetére


ROBERTOH
őstag

''A Penryn processzorok lábkompatibilisek lesznek a Core 2, illetve Xeon 5300-as chipekkel, bár a szerverplatformokon várható a rendszerbusz órajelének 1600 MHz-re történő emelése, ami már a chipset térfelén is változtatásokat feltételez.'' Ebből én azt veszem ki, hogy 775-ös foglalatba valók lesznek. Szerintem lehet egy-két jelenlegi alaplap, ami biosfrissítéssel, vagy új rev.-el támogatni fogja, márha a nem túl távoli jövőben jönnek ki...

ez a kedvenc aláírásom

(#32) Thrawn válasza ROBERTOH (#31) üzenetére


Thrawn
félisten

ami már a chipset térfelén is változtatásokat feltételez
Nem valószínű hogy a mostani lapok kezelni tudják majd...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) szacsee


szacsee
nagyúr

''Az első Penryn processzorok a Socket 775 platformot támogatják, ezért a ma használt alaplapokba is bedugaszolhatók, ha a fizikai jellemzők mellett a villamos jellemzők is megfelelnek a Penryn követelményeinek. Mivel ez ritkán van így, a fejlesztőknek az alaplapokon kisebb módosításokat kell végrehajtani. Az Intel nem tudja garantálni, hogy minden Socket 775 alapú alaplapon a Penryn működni fog. A Penryn lapkákat az elmúlt héten már tesztelték módosítás nélküli hardverekben is (noteszgépek, asztali és szerveralaplapok)''
[link]

A vastag betüs rész nem ismerős? :W

Intelnél ez előfordul :DDD

Ja intelbuzi voltam, de besokaltam a sok ''ez a proci abba a lapba már nem jó'' kijelentésektől és váltottam AMD-re.
Abban bízok, hogy a K8l Agena X4 2500+ majd belemegy a lapomba. :DDD
(A ht-t igaz visszaveszi, de az most sem számít mekkora a HT busz sebessége)

(#34) erdoke válasza szacsee (#33) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem teljesen normális, ha ilyen nagyságú gyártástechnológiai váltás van, hogy nem garantált a régebbi alaplapokban a működés. Már csak a jelentősen csökkenő tápfesz is lehet akadály egy mai 975X vagy 965-ös lapnak. Egyszerűen nem arra tervezték, és a termékek (alaplapok) életciklusa a piaci verseny közepette nem teszi lehetővé a nagyvonalúságot.

A legjobb aláírás a héten

(#35) erdoke válasza Thrawn (#32) üzenetére


erdoke
titán

Az 1333 MHz-es új Intel lapok biztosan fogják, a többiből esetleg a hasonló nVidia. Bár ahogyan az utóbbit ismerem, sok jóra ne számítsunk.

A legjobb aláírás a héten

(#36) slayer006


slayer006
addikt

Intel® 865PE Chipset + Core 2 Duo [link]
tehát sz.tem várjunk még a kenyértöréssel ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#37) Oliverda válasza slayer006 (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, és ezt mikor adták ki? Gondolom nem az ASUS P4P800-al vagy az Abit IS7-el egy időben. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) erdoke válasza slayer006 (#36) üzenetére


erdoke
titán

Nem az északi híd típusa a korlátozó, ahogy a C2D esetén a 975X lapoknál sem. Ezek első generációja nem volt kompatibilis, a később kiadottak pedig igen. Egyszerűen az első szériát nem úgy tervezték, nem tudnak stabilan alacsonyabb tápfeszt adni. Márpedig erre a 45 nm-es váltásnál hatványozottan szükség lesz, ha hinni lehet a híreknek.

A legjobb aláírás a héten

(#39) Gorneck válasza szacsee (#33) üzenetére


Gorneck
titán

Okos ügyes gyerek vagy te...

Gorneck#1239

(#40) Overlocker válasza szacsee (#33) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát ha tényleg csap apróbb módosítás kell,akkor lehet nem fogok lapot váltani, a ddr3 ramokra még úgyis várni kell, és ddr2 és mostani 965/975 pedig már kezdenek kiforrni..

(#41) szacsee


szacsee
nagyúr

Szerintem a mostani lapok mennek a ''kukába'' (értsd jól), a pernyn megjelenésekor.
Valószínűleg minimum 0,1-0,3V-al kevesebb kell neki full load, ami az idle állapotot illeti, ha az intel tényleg igazat mond, hogy sokkal hatékonyabban csökkenti az üresjárati fogyasztást, akkor lehet a procinak elég lessz 0,5-0,8V is üresjératban. A mostani 965-975-ös lapok ezt nem tudják.

De remélem nem lessz igazam, bár akkor ez nem az intelre vallana.

Az intel mindig is új procik megjelenésekor a régi lap kidobására ösztönözte a Usereket, kivéve BX-es korszakot, ahol a lapgyártóknak köszönhetően akár 1Ghz-s proci is ment az ''elavult technikával'', ami nem is volt elavult, mivel csak a 815-el tudták utolérni sebességben.
Jut eszembe még mindig megmosolyogtat a 810-es chipkészlet, az ''öreg motorosok'' még emlékeznek rá, rambussal indult volna, aztán sd lett belőle. :DDD
Oszt jól beégtek vele!

(#42) Oliverda válasza szacsee (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az Intel BX volt az eddigi legjobb Intel chipkészlet. Slot 1-es lapban átalakítóval még a Tualatin is ment benne. :) Gyors, stabil, tuningbarát (volt).

A Rambus nem jött be. Amúgy először asszem az Intel 820 jött ki, az Rambus-os volt. Amolyan rakjunk Trabant motort Ferrari karosszériába jellegű párosítás volt, kissé sarkítva. Aztán jött a 810 az integrált VGA-val, és csak utána a 815.

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) szacsee válasza Oliverda (#42) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tényleg igazad van a 820 jött elöbb rambussal, de senki nem vette, dobtak rá valami rd-sd átalakítót, de gond volt az agp-vel, ezért csk integrált vga-val dobták ki (lehet volt agp-s is, de azokkal sok volt a gond (de lehet vmivel keverem).

(#44) Rover623 válasza szacsee (#43) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem abba kéne fejezni ezt...jobb helyeken úgy mondanák hogy a történelem meghamisítása...:DDD
Szobatiszta voltál te már egyáltalán a 820-as lapka megjelenésének idején...?:C

primus inter pares

(#45) szacsee válasza Rover623 (#44) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem még csak 11 hónapos csecsszopó vagyok, de már a könyvjelzők között megtalálom a PH-t és helyesen tudok írni (asszem).

[Szerkesztve]

(#46) Achill3uS


Achill3uS
veterán

egy kis fun [link]
persze én is várom őket, és a Yorkfield-et is :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#47) Thrawn válasza Achill3uS (#46) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez jó volt! :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#48) Frigo


Frigo
őstag

Intel újabb eredményeket tett közzé a Penrynről a jelenleg is zajló IDF-en :

Nézzük mennyivel gyorsul a 3.33GHz-es Penryn a 2.93GHz-es Kentsfield-hez képest :

15% kép szerkesztésben
25% 3D renderelésben
40% játékokban
40% videó szerkesztésben (SS4 optimalizált)

[link]

(#49) Frigo


Frigo
őstag

Penryin benchmark eredmények :

[link]

Na ezt szeretem ,amikor nem légből kapott százalékok vannak hanem rendes számok . :R

(#50) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

Anand preview [link]

K8L/K10-nek fel van adva a lecke...jo lenne mar egy ''ringben'' latni oket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.