Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) The DJ válasza Full (#300) üzenetére


The DJ
addikt

Lejárt a kedvenc Tiesto CD-m, megyek aludni....:)
Tedd ezt te is! :))

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#302) Full válasza The DJ (#301) üzenetére


Full
tag

nem tudok!
ezt találtam: http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=13011&start=
:D:D:D:D:D:D:D:D ez kész!:D

zizz

(#303) The DJ válasza Full (#302) üzenetére


The DJ
addikt

Bámbácsiki, báricsiki, dudákongá :DDD
Ultra LOOOL :DD

Na de ne Offoljuk tovább a topikot, én elmentem aludni...:U

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#304) neduddki válasza Pacák (#273) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEm ertem pedig ez tok ertheo!!!:- )))

szoval bj/bd/bt-58-as kodokkal lattam eddiig a wheel mouse optical-t /vagy mikor eppen hoy hivjak/ es e miatt a nagykerek csak b58-asnak hivjak igy mi si mexoktuk... eszt eltanatatok:- )))

pq7 - masodszorra sikerutl szoval partition magic 7 nevu csoda

865/915 e valoban alalplapok.

Szoval ha a b58-as logi eger usb-re van dugva 865/875/ es 915-os alaplapoknal, akkor ha hasznalom az egeret egy ido utan /sajnos tul gyorsan/ kifagy a pq7:- ((( /a 6 nem...:- )))/ ja es e kozben elveszett az eppen fullra kesz xp-m...:- (((

udv

neduddki

p.s. rejtett up a totyikna nehogy eltunyon:- )))


https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#305) The DJ válasza neduddki (#304) üzenetére


The DJ
addikt

Így már teljesen érthető :DDD

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#306) Pacák válasza neduddki (#304) üzenetére


Pacák
senior tag

Köszi. Arra rájöttem, hogy valamilyen logitech egeret usb -n birizgálsz, a többi nem volt tiszta. :DDD Pedig az évek során megedződtem a fórumos nyelvezeteden :DDD

Nuclear launch detected

(#307) doc válasza Pacák (#306) üzenetére


doc
nagyúr

komolyan kene mar egy neduddki-magyar szotar...
mocskos duhito hogy vki, akinek ennyi hozzaszolasa van (vagy talan pont ezert?) keptelen megtalalni a megfelelo billentyut, magyarul fogalmazni, vagy ha ez nem is megy, legalabb megnezni hogy mi van a kepernyon mielott megnyomja az ok gombot... :F
de jo, ne nezze meg. de konyorgom, ott a MOD lehetosege
elkeserito... :(


[Szerkesztve]

(#308) Pacák válasza doc (#307) üzenetére


Pacák
senior tag

Már majdnem három éve olvasom a fórumot. Ez volt az első alkalom, hogy nem tudtam kibogarászni mit akart leírni. De ez is megoldódott szerencsésen és még tanultam is belőle. Ne bántsuk neduddki -t, mert ő itt fogalom, védjegy. :DDD

Légyszíves fáradj át az egyik helyesírással kapcsolatos topikba morgolódni. :)

U.i.: Mellesleg ajánlom átolvasni helyesírás szempontjából a saját hozzászólásodat is. Köszönöm, magamtól is leülök. ;) Remélem, hogy nem voltam bántó...

Nuclear launch detected

(#309) Daffy


Daffy
őstag

Hát Én a saját gépemet állítottam fejre a hétvégén.Azért kiváncsi lennék kinek mi a véleménye erről.Szal a gép le lett állítva csütörtök este és pénteken reggel kék ablak mellett a következő hibaüzenet várt:
stop sok nulla a végén 24
alatta pedig ez:ntfs.sys
A gép mégcsak nem is látta a vinyót.Adatmentés ohne,javitó CD nem indult mert ugyanaz a hibaablak várt a végén,particion manager nem tudta átírni az NTFS-t fat32-re hogy jobban tudjak esetleg javítani.A particiót nem tudta javítani,stb.A létező összes dolgot megpróbáltam,sajnos hiába....
Delete partició és kezdtem mindent feltelepíteni újból.Az eredmény fél év leveleéze ugrott és ezer kicsi dolog ami csak Nekem volt fontos....
Adatmentés a már letörölt és újra telepített vinyóról meg képtelenség....

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#310) doc válasza Pacák (#308) üzenetére


doc
nagyúr

okok, no offense :D
csak most ugy kitort belolem...

(#311) sequator válasza doc (#307) üzenetére


sequator
senior tag

mielőtt agyvérzést kapsz, esetleg olvass el néhány Rejtő Jenő könyvet.
aztán rájössz, hogy ez az írásmód már ''stílus'' :))

Sautia

[Szerkesztve]

sequator

(#312) The DJ válasza Daffy (#309) üzenetére


The DJ
addikt

Én is sok beszélgetést vesztettem el nemrég, bár az nem géphiba, hanem egyik ''haverom'' műve volt....GetDataBack visszahozta, de több mint a felét nem lehetett hasznosítani :(

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#313) The DJ


The DJ
addikt

Ennek is egy UPP

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#314) Tomoty


Tomoty
aktív tag

HW-es oktatáson mondtam: P4+ tápcsatit rá kell dugni az alaplapra, mert különben nem indul a gép...
Egyik tanulóm a kis-floppy tápcsatit nézte a P4 csatinak, és rádugta az alaplapi integrált infraportra. Amperszag, füst = lap + cpu + ram KO ha jól emlékszem.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#315) The DJ


The DJ
addikt

Régi topik nem rossz topik :D

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#316) (ÉN)közPONT válasza The DJ (#315) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Nekem komoly bakim nem igen volt de a haverom na az viszi a pálmát .....telefon bazzeg vettem egy 120 GB winyót erre én karaj formázd meg ...OK 6 órára rá telefon BAZZEG nem MEGY ...hogyérted ? BAZZEGH teker /ciripel de nem ég a led ! hmm mit csináltál ? háát megformáztam / restart volt valami fagyóka lehetett ? mert bios felismer .teker de nem tölt és nem ég a led ..OK vidd el a géped szervízbe ..............OK


másnap telefon : dehülye vagyok képzeld mi volt ......na mi ? hát a winyó kábel nem volt a helyén :)


ebből kiolyólag winyó + lap a kukába kötött ki :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#317) hummerdikk válasza (ÉN)közPONT (#316) üzenetére


hummerdikk
őstag

Hopsz....

Na az a csatis dolog se semmi amit fentebb irt valaki(elfelejtettem ki....)

(#318) cse978


cse978
csendes tag

Nos jövök én.

kb 10 éve pc-ek.

Soha nem volt semmi de idén megfagyott a vér az ereimben.

van egy notebookom IBM T40 nem kell mondanom hogy nem az olcsóbbak közül való volt anno, de még most is szép ára van.

szóval asztalon fenn, töltő rádugva, fölállok a székről, kábelbe belerugok, a gépem lerepült mint a gyűzelmi zászló, kb 1m-ről.

eredemény.

ez a pár sort épp róla írom.

tudtam hogy megbizható a ThinkPad és hogy jó a töréstesztje, de ennyire ?

:))

:)

(#319) Petya25


Petya25
addikt

Nem találom az Informatikai rémtörténet topicot, ezért ide írom. :F
De azért tanulságos:

A héten bejön az informatikára a beszerzés vezetője (!!!) és egy doboz kislemezt kér. Nem is igazán foglalkoztam a dologgal, így automatice veszem ki a szekrényből a dobozt. Azért érdeklődés képpen megkérdezem tőle, hogy mire szeretné használni a floppykat? Mondja, hogy a levelezéshez kell neki. Nem igazán értettük mit akar levelezni a lemezen, ezért rákárdeztem. Na most kapaszkodjatok! Azt mondja: Nem tudjuk, hogy az Outlook a mellékleteket mind lemezre akarja menteni? Nem igazán akartunk/mertünk kínunkban nevetni, ezért inkább gyorsan elmagyaráztuk, neki, hogy a jövőben a vinyóra is lementheti a mellékleteket. Amint kiment összekapartuk megunkat. Ilyen egy multi cég vezetősége. :F

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#320) anulu


anulu
félisten

sajnos a sztori nem az enyém, de megéri ide berakni.

muad_dib kollega követte el a következőt. ahol lakik koleszban, a gépét nem szokta kikapcsolni, viszont hazament a DVD-ROM-ja. barátnője gépből DVD kivesz, saját gépében táp, adatkábel kihúz, másik DVD bedug. on-the-fly. táp erre lekapcsolt. sikerült úgy megoldania, hogy az egyik vinyó(!) kapott túlfeszt. 3napjába tellt, ameddig visszaimádkozta róla nagyjából az adatokat, HDD -> gari, ma kapta meg a cserewinchestert :)

amikor elmesélte, vonyítottam a röhögéstől, ugyanis nem tegnap kezdett gépeket szerelni. szerencsére minden más épen maradt a gépben.

barátságosan megveregettem a vállát, majd miközben könnyeim törölgettem gratuláltam neki :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#321) McJames


McJames
senior tag

Két dolog jut eszembe:

Az első, amikor cégnél MT XT-n (Műszertechnika XT = 8086, 640K, 5.25'' floppy és 20 MB Seagate meg monokróm Hercules) 3.x DOS, dBase, ill. aztán FoxBase volt, meg persze játékok, és egy több mint 12 MB-os adatfile, 10+x ezer rekorddal. Ez volt a lényege az egésznek. Ha keresni, szűrni kellett, elég sokáig tartott, ezért fizikai indexelést akartam csinálni még dBase-zel. El is indítottam, aztán kaptam egy hibaüzenetet, hogy bocs, de fizikai indexeléshez a file méretének háromszorosan szükségeltetik, és hát így sajnos viszlát...
Szívszélhűdés, hideg izzadás stb., de szerencsére két nappal előtte tömörítettem és mentettem lemezekre az egészet. Jut eszembe: emlékszik még vki az 'arj' programra?

A másik, amikor saját gépemhez vettem egy 8Gb-os Quantum Fireball CR-t, nem kevés pénzért. Beszerelésnél trükközni akartam ezért alulról próbáltam felfogatni. Hmm... A csavar kicsit hosszabb volt és meg persze csak húztam, hadd szoruljon. Aztán egyszer csak nem ment a szerencsétlen, mert okosan a csavarral nemcsak rövidre zártam a nyákon ezt azt, de fizikailag is megsértettem. Szerencsémre órás nagyítóval és Weller-pákával fél perc sem kellett a javításhoz, cserébe azóta is megy. Most is itt van előttem egy rackben, linux van rajta.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#322) djyuri


djyuri
őstag

Csak egy dolog,aminek a hatása megmaradt vagy három évig az alaplapomon...

Kb (mostmár) bő három éve volt egy olyan beszélgetés helyzet,hogy a biosz elemekre terelődött a szó:
Haver azt mondta,hogy neki a biosz elemében 4.5V van...De közben az elem 3V-os:F
Erre megkérdeztem,hogy ezt hogy métre...Erre: Hát ő berakva mérte működés közben úgy,hogy a felső(+) részhez tette a műszer egyik ''vezetékét'' és a másikat a gépházhoz...és voálá:F
Erre én még aznap délután leutánoztam ezt,csakhogy....nekem akkor még jóval rövidebb volt a műszer vezetékem és az aktuális pozícíomból nem ért el a célállomásig:DD...És megtoldottam 10centivel és egy órás csvarhúzóval az egyik oldalt...a másik érdekes módon elért bőven a gépházig:DD
Csakhogy amikor a jó kis oxidos régi codegány gépházon kerestem a testet,akkor a bal kezem megcsúszott és SZIKRA--->>>gép azonnal leált:Y
Hosszas elemzés és szimuláció után rájöttem,hogy a csavarhúzóra tekret vezetékből kilógott egy-két szál és hozzáért az akkor még közel lévő vincseszter tápcsatijának a pozitív 12V ágához..és persze a csavarhúzó másik fele a biosz elem tetején támaszkodott vagy fél kilós súllyal:D
Attól a naptól kezdve pár hét alatt rohamosan kezdte zabálni a lapocskám a biosz elemeket:U Kb 2.8 (:DDD) éve külön tápról hajtottam a bioszt egy odafabrikált kibelezett elem segítségével és egy visszajelző leddel---
Asszem bő egy vagy talán két hónapja egy szerencsétlen megfagyást követő általam okozott resetgomb megnyomás után a gép men bottolt be többet..

Mindjárt idegesség és pánik....szokásosan gép szétszed..igazgat....alkatrész vitel egyik havertól a másikig...már amit ki tudtam próbálni másnál...
De közben egy tanácsot követve rámértem a tápomra a műszeremmel..Ami Murphy-nak köszönhetően éppen elromlásának időszakában volt és totál marhaságot mért...persze nem hittem el ezt a hibát és a tápra gyanakodtam....
Go service (hisz két hetes táp volt kb)....
Hosszas kérdezősködés után meguntuk a dolgot és vett a havern nekem kölcsönbe egy másik tápot....Nah azzal sem ment:Y (izzadás a felső fokon:((()
Tápra rámér....ugyanúgy 14V felett a 12V:Y
Nah itt már a műszerre gyanakodtam...Go haverhoz és help me....
Táp kipróbálás....ott jó....tápcsere....az sem segített rajtam...
Nah vajon RDRAM-ot hol teszteljek le:DDD
Megoldás!!! Ram kiszed,vga kiszed.....bekapcs...nincs sípolás:Y
Proci kivesz..át haverhoz...az meg elindult....
Hát ennyit bírt az alaplap...
egy hónap keserves keresés után teláltam egyet 8k-ért és azóta is megy:C
(hála miszter kecsege666-nak:R:R:R)
Azóta van egy fölöslegesen világító ledem:)):)):))

(#323) zsoltee10 válasza McJames (#321) üzenetére


zsoltee10
addikt

én emlékszem az arj-re. :) sokáig nem nagyon akartam átállni a zipre, még a windows commanderben is az arj-t használtam egy darabig. :D

velem történt, de én az áldozat voltam. még 1994-ben a frissen vásárolt 286-os gépet átjött megnézni egy kedves hozzáértő ismerős. a gépben 2db 20mb-os vinyó volt, így két meghajtó is. nézegette, és megszólal, hogy nincs szükség 2 meghajtóra, és ő megcsinálja, hogy csak egy legyen. meg is oldotta, eltűntette a második meghajtót. :D éveken keresztül 20mb-t tudtam használni. aztán valamikor 2000 táján sikerült visszahoznom a másik vinyót is, ugyanis ekkor jöttem rá, hogy két vinyó lakozik a gépházban. :D azóta a kedves ismerősnek én adok tanácsokat, pedig 3 informatikus diplomája van. lol. egyébként a 286-os gép a mai napig működik. :)

(#324) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Azért én sem voltam semmi:
Nálam a gépek napi 25 órát mennek folyamatosan (éjjel zene, nappal WoW :) )
Amikor bármi problem merült fel, akkor engem kérdeztek a családban, hogy mit is kell csinálni...
Szal belejöttem kicsit a dolgokba, és elképzeltem, hogy milyen ügyes is vagyok :)
A P4es időkig még minden rendben volt, többnyire hozzáértő szemek mellett dolgozgattam és ment minden rendesen.
Megkaptam első p4emet (1,8, most kb 2,4 körül megy stabilan :) ), na még ehhez sem nyúltam, de ezt már gyakrabban szedtem szét és raktam össze ''takarítás'' címszó alatt és még nagyobb bátorságom lett...
Szal öcsém gépét már én vettem/raktam össze és neki is szépen megy... Stbstbstb
Szal nagyon elbíztam magam, hogy milyen istenkirálymegacsászár vagyok és elkezdtem szomszéd gyereket oltogatni, h milyen x@r a gépe, vegyen jobbat... (ekkora már vágtam a témát, hogy a rendes p4 jobb mint a celeroncs és az amd az nem egy az egyetemek által használt rövidítések közül)
Mondtam, szívesen megveszem neki és össze is rakom a király kis gépet...
Beszélt ősökkel, majd közölték, hogy nem:)
Én nem foglalkoztam vele, elsétáltam a bótba és jól bevásároltam 200kból magamnak egy rendes gépet (erről írok most) és szépen hazavittem és összelegóztam az egészet...
Boldog voltam, de olyan csúnyácska volt, ezért gondoltam elmegyek vesze bele pár fénycsövet és villogós, epilepsziát okozó ventit :)
Találkozom a szomszéddal, aki közölte, hogy elkísér...
Útközben persze megy a duma: milyen a gép, a csajod stb :)
Közli, hogy lassú a gép, gyakran lefagy, van ami el sem indul, tehát nem működik rendesen...
Najó, ha hazaérünk jól megnézem...Említi, hogy egy profi szervízes haver rakta össze, tehát tuti nem hardverhiba lesz...OK
megyek, nézem a winfost és a dolgokat, hát ez tényleg lassú... (bootolás közben elmentem a közértbe csokiért:)
Najó, van rajta vmi fontos? nincs, akkor format és csókolom, újrarendszer...
az új rendszer is hasonló gyorsasággal mászott fel (újabb közért, újabb csoki), nagy nehezen felment, de semmi progit nem raktam fel (driver és egyéb hasznos/haszontalan kütyük)... Még mindig lassú, mint az öcsém, amikor segíteni hívom...
Najó, nézzük meg belülről is, hátha...Na, az volt a szép:
Ide kábel a következő sorrendben:
CD-RW---Alaplap----HDD, ezen már csak mosolyogtam, amikor a tokafosztott procit tisztogattam a ''technokol''tól, amit hűtőpaszta néven került rá...Szerencsére minden ép maradt, kb 4-5 órás rendrakás után a gép 1óra alatt kész lett és szépen ment...
Eltelt kis idő, kérdezem tőle, mizujs: szervízes srác megint volt nmála, rakott be egy mobil rekket egy 160as vinyóval... (már mosolyogtam, hogy néztem a határidőnaplót, h mikor érek rá átkábelezni:)
Átmentem, átkebeleztem a rekket és néddmá: megtalálta a 160as vinyót is:))
(ekkor derült ki, hogy codegány táppa szerelt a rendszerl). Mondom, azt a izét rakd ki az ablakba, ott a biztonságos, nem a gépedbe,és vegyél egy jót...
Elmentünk és vettünk egy szép 12centis epilepis ventis Sirtecet (igen, AZT a szériát) és olyan este 7 felé (8ra haveromnál bulira voltam hivatalos) elkzdtem beszerelni...
összedugok mindent, ahogy kell és nyomom a POWER gombot és meg se moccan...
'áD!
Egy félórát szenvedek vele, már röhögök magamban és gondolkodom hogy érek át a buliba, amikor a táppal játszogatva átkapcsolom a 220/110-es kapcsolót, hátha azzal megoldódik a helyzet... (így utólag már a vásárlás után le kellett volna teknokoloznom a hűtőpasztával), átkapcs, power gomb bekapcs , a környéken nem volt egy ideig áram...
Na mondom, ez nem nyert... de semmi füst/láng/tűzoltóság...
Najó, akkor talán 220al folytassuk: alaplap kapott áramot még utána is, világít a led, mondom király, jó a védelem, de nem indult el (vajon miért)...
Ülök, és elkezdek telefonálni, hogy nem megyek korán buliba, amikor fura sercegő hangot hallok... Nézek le a tápra hátha onnan jön majd rá 5 mp-re a tápból olyan szép fehért füst jött föl, amit indián barátaim megirigyeltek volna...
Ismét áram kikapcs (észkapcsoló ftw), majd hazautazás, hogy majd holnap folytatom:)
Othon táp atomjaira szerelése: eredmény 2 kondi elsült és vmi kis izé is poraira égett...
Elvittem, hogy majd jól garisan elintézem, de nem, végülis elküldtek a tápszervízbe, ott jól megcsinálták és ment kb 3 hónapig, majd nem koppant és elhallgatott és azóta vhol egy modding versenyen került felhasználásra sztem....
Szal, kicsit visszafogttam azóta magam a szereléssel kapcsolatban és nyugizok ezerrel...
A szomszéd gyerek gépét azóta többször is átnézte a szervízes gyerek és hozott neki vmi überfasza tápot..
Na megint naptárnézés, átmegyek és megnézem:
ott vigyorog rajta a nihao! (japán szia), de semmi dtk/enermax/chieftec v vmi értelmes márkanév.. Ezen már csak mosolygok és hagyom a fenébe a gyereket.. Mostanában, hallottam, hogy az öccse is kapott egy gépet uarról a helyről...
Ideje elköltözni, de közben rájöttem a megoldásra:
vettem a gépembe még egy giga ramot és még egy **ing big hdd-t és azóta nem kell szétszednem semmiért a gépet és érdekes módon elkerült mindenféle probléma..
Leállás és bekapcsoláskor nem történhet semmilyen adatvesztés, mert nem kapcsolom ki/be a gépet (minekaz), ezáltal most minden király és klafa...Kopkopkop

Ez voltam én, de voltak hagyományos esetek is, de azok nem izgik (5-12 felcserélése a olvasóban, ram fordítva, hűtés nélküli proci stb)

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#325) The DJ


The DJ
addikt

Azta!

Na néha még ezt a fasza kis topikomat is látni :C
A mostani történetek se rosszak ;]
Csak így tovább... :)

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#326) djyuri válasza Notes (#29) üzenetére


djyuri
őstag

:R :R :R :)) ;)

Proci cserére nekem van egy untató sztorim...persze csak nekem volt untató,mert érthetetlen családnak kellett javítgatnom..

A szokásos Abit BH7/2-SATA...256 mega ram...MX 400-as VGA....és...sose találjátok ki :DDD 1.7-es celeron :(((
Alaplapi érzékelők (északi vagy déli híd...nemtom) 60 fok alatt sose...játék alatt porew off autómatice....proci a gyári hűtőjével 55 fok minimum kb és 75 fok sem akadály neki.....(borda nagyon csúnyán forró)...
két ventit nem voltak képesek venni...és makacsságukra én meg nem adhattam nekik ingyen kettőt....
Egyszer nem is olyan rég átkerült a 3.06-os procim a gépükbe...
Jah persze azért azt nemhagyom ki,hogy állandó borda ragasztgatás az alaplap melegedő alkatrészeire.....már rendesen borda rengeteg van:D

És hihetetlen meglepetés fogadott....
Alaplapi érzékelő 38-46 fok max
Proci ugyanazzal a hűtővel 36-51 fok max...
Tápfeszek atomstabilak (codegány 300W :Y )
Ezután tujalt áthívni....bemutat....játék..meglepi....megy minden facán...

De ők meg voltak győződve,hogy az illesztés volt a rossz :F
Hát összeraktam nekik a celeronnal...és elvitték...
Ezután napi cseszegetéssel hívtak,hogy 20 perc és agyhalál a gépben....
Eddig 3 perc volt a rekord...És mégis engem cseszegetnek...na mindegy :(((
Szereztem kölcsönbe egy eladandó 1.8-as pentiumot...titokban beletettem a múltkori buli alatt (profi vagyok :R : hát amikor elmentem wc-re,akkor magammal vittem a házat poénból...még jót is röhögtek rajtam :DDD ....de meg volt a proci csere)

Végeredmény: Másnap meg lettem dicsérve,hogy a ''Mivan? Olyan büdöset ****-tál,hogy megjavult a gép ilyedtében?'' :DDD
Aztán végülis megmondtam,hogy mit tettem :U
Kicsengették a 8k-t és odaadták a celeront....így kifizettem az 1.8-as procit a kettővel együtt... És azóta is boldogok...
Meghajlok magam előtt :R

(#327) The DJ


The DJ
addikt

Fel, fel!

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#328) The DJ


The DJ
addikt

UP :U

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#329) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Csavarhúzó vs kondenzátor. Eredményét nem vettem észre, ezért később R.I.P. lett az alaplapnak és a procinak egyaránt ( az alaplapnak biztos, a procit nem merem kipróbálni [kifolyt elektrolitmaradvány látható rajta]) .

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#330) The DJ válasza mr.ki (#329) üzenetére


The DJ
addikt

Mekkora volt az a proci? Még megsajnálom :D

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#331) LOTR válasza zsoltee10 (#323) üzenetére


LOTR
addikt

hehe
anno én leíram egy füzetbe, hogy mik is az operátorai (vagy kapcsolói) arj-nek, meg hogyan kell használni :), de miután windows commanderben ezt 1-2 kattintással meg lehetett oldani, örültem a fejemnek, hogy nem kell írogatni :D

One Ring to rule them all

(#332) mr.ki válasza The DJ (#330) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Egy 2000+ -os AthlonXP proci volt. A lehető legrosszabbkor halt meg. Közvetetten a ''Kékhal' miatt.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#333) The DJ válasza mr.ki (#332) üzenetére


The DJ
addikt

És ha még jó?

(Nincs már meg? ;] )

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#334) bzoley


bzoley
veterán

Tetszik a topic címe :)
Nem igazán szoktam semmit tönkretenni, eltekintve két apróságtól.
Néhány hónapja a vinyómat öltem meg. Kicsit köszörültem a gépben, a vinyó meg nem összegyűjtötte a reszeléket, :)
A másik viszont még most is problémákat okoz. A nagygórénak akartam kedveskedni, mert a képnézegetőjének lejárt a liszensze és ellátogattam néhány csúnya oldalra újabb liszenszért. Amit lehetett vírust, mindent összeszedtem, miután napokig takarítottam, de mindíg új érdekességek kerültek felszínre. Outlook indításra spontán újraindulás, majd eltűnő menük. Később a nyomtató veszett el és nem is lehet telepíteni, mert ''a feladat nem végrehajtható'' Az utolsó napokban valami 20-30 másodpercenként fullra terheli a gépet(ja a winlogon.exe) De gyanítom ebben már az ő keze van, mert már előtte sem lehetett gépnek nevezni, amin dolgozott, inkább szeméttelepnek. Én meg lusta vagyok formázni, meg mindent újratelepíteni. Még adok egy esélyt az SP2-nek jövőre. Bár ez nem kimondott ''elrontás'', de nem is jár érte prémium.

(#335) mr.ki válasza The DJ (#333) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Dehogynem, megvan :D . Én nem dobok ki semmilyen hardvert.
Itt a történet előzménye:
[link]
Persze nemcsak a memóriát próbáltam ki, hanem a prociját is. Az is isteni volt. Viszont mikor az enyémet raktam vissza, ekkor csúszott le az a fránya csavarhúzó. Mondjuk nem csoda, ennyi herce-hurca közepette.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#336) iWm.Solyom válasza mr.ki (#332) üzenetére


iWm.Solyom
tag

Ha már procinál járunk, én egy Counter-Strike lan-verseny elötti napon (amire kemény 25.000ft/klán a nevezési dij :DD) sikeresen lesarkaztam a procimat :DD Gondoltam kitisztitom a gépet, és nemtudom hogy sikerült :B Aztán másnap korán reggel épphogy tudtam venni egyet helyette gyorsban :)

A türelem tornaterem

(#337) mr.ki válasza iWm.Solyom (#336) üzenetére


mr.ki
aktív tag

A takarításról jut eszembe :D :O . Mikor még zöldfülű voltam, hallottam, hogy néha ki kell takrítani a gépet, mert sok dzsuva, inkább por megy bele. Hát jó gondoltam magamban és elkezdtem tisztítgatni a cuccokat. Namost a régebbi tápokon ugye nem volt kapcsoló és simán lehúztam a tápot a gépről. Szerencsére csak a táp halt meg.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#338) misu


misu
aktív tag

Hy!


Én az AWE 64-es hangkarimat (jópár éve) küldtem odaátra, mert menet közben szereltem a gépembe és hozzáért a csavarhúzó egy-két dologhoz a kártyán...nem tudom pontosan hova:)...gép megáll, újraindít, én meg nézek bután...szerencsére csak a hang ment el... :U járhattam vóna rosszabbul is...

Más gépéhez elvből nem nyúlok..:)

Ja és van még egy barátom is, aki nagy BIOS guru....
ha hozzányúl, utána csak load default...jó esetben....:DDD
És persze hozzányúl..:)


Bye!



[Szerkesztve]

Bűn az élet.

(#339) mr.ki válasza misu (#338) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Azóta még volt nekem emiatt gondom, de már én is levontam a végső következtetést.
Hacsak nem nyerek az 5-ös lottón
.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#340) Szab_576


Szab_576
csendes tag

Sajnos az elerontásból kikaptam a részem nemrég :DD!
Szóval kikellett cserélnem egy CPUcoolert, mert letört 2 ventilapát(nemén voltam):) és a hangja a mosógéphez hasonlított egyik ismrősömnek!
Szépen leszedtem a régi coolert, megtisztítottam aprocit, majd paszta és fel az új CoolerMaster....
Tetszett is, de éreztem hogy valami nemjó, szóval elindítottam, 8-10 mp ment a gép, és halott :C !
Mikor levettem láttam hogy a paszta csak félig érte a procit:O!
Másodszorra már jóvol passzolt , csak a proci megégett, és énvoltam a hülye!
Azóta is olyami procit keresek, mert egy régi slocket462es Athlon volt. :O

Szal ezek mennek meg a bárányfelhők:D, de tanultam az esetből, arra jóvolt!

(#341) iWm.Solyom válasza Szab_576 (#340) üzenetére


iWm.Solyom
tag

Hmm, nemtom nekem a 3000+ Bartonom paszta nélkül volt glacialtech hűtővel és semmi baja nem volt :F

A türelem tornaterem

(#342) The DJ válasza iWm.Solyom (#341) üzenetére


The DJ
addikt

Lehet hogy olyan helyre is került paszta ahova nem kellett volna...

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#343) iWm.Solyom válasza The DJ (#342) üzenetére


iWm.Solyom
tag

ja jo bocs :B :)

A türelem tornaterem

(#344) Szab_576 válasza iWm.Solyom (#341) üzenetére


Szab_576
csendes tag

a hűtőt rendesen bekentem, és mikor levettem, a procin a felületnek a felét érte csak a paszta!
Szóval nemértem hogy csináltam de sikerült :U , pedig már csináltam párszor!

(#345) iWm.Solyom


iWm.Solyom
tag

Jaj meg most jut eszembe, volt hogy kaptam vinyót. És raktam volna be apám gépébe, kikapcsolás nagyon sokáig tartott, nem is vártam meg, lenyomtam a gépet... tudom türelmetlen vagyok na :DD Aztán vinyó berak, gép indit: kékhalál... jó reset... még mindig... na kis para, apám legfontosabb adatai, amikkel dolgozik... de szerencsére a lemezellenörzés hibajavitó mindent helyrehozott egy másik gépben, de arra a kb fél órára nagyon beparáztam :)

A türelem tornaterem

(#346) Szab_576


Szab_576
csendes tag

Még eszembejutott egy apróság ;] !
Mikor egyedi házat csináltam mahamnak Heinekenes ládából, próbálgattam hogy mi hogy fog passzolni, de már rendesen a helyén volt minden, az alaplap kiszerelése körülményes volt, és nem akartam kivenni, mert az UTP kábelnek nem fúrtam jukat, és kifúrtam ahogy ott volt mondom majd vigyázok, de sjana a fúró túlszaladt :Y , és bele a hálózati aljzatba :C !
De szerencse hogy csak 3 kis szálat hajtogatott el, vissza hajtogatam, és valahogy azóta is megy :C !

(#347) morceaux


morceaux
aktív tag

Hali!

Én szerencsére nem rontottam el haverom gépét, de azért közel álltam hozzá...
Ő szétszedte a gépet, hogy kitakarítsa, de darabokra, procihűtőt is, procit is kivette a foglalatból, stb. Aztán összerakta, de hoppá, a 2600+ os Sempront valami 1800 körüli mobil bartonnak látta (nem emlékszem pontosan az órajelre).
Na, átmentem, megnéztem, jumper átállít, jó. Nade miért 70 fokos a proci?
Szétszedem, újrapasztázom, visszarakom ugyanúgy a hűtőt, ahogy a srác. Még mindig 70 fok. Na, jumper vissza, megint mobil barton, de mondtam neki utánanézek, mi lehet a gáz. Itt a PH-n is írogattam ezügyben, és váltig esküdöztem, hogy jól van rajta a cooler.
Két-három (!) nap múlva visszamentem, vittem egy plusz ventit, úgyis forró (de ment a gép!). Na jólvan mostmár megnézem azt a fránya coolert... És lőn! Ő rosszul tette vissza, én meg elhittem neki, hogy úgy kell (miközben elvileg én értek jobban hozzá :D ).
Visszaraktam rendesen, és jó lett, 2600+, 42-44 fok, királyság.
Mellesleg csodálom hogy nem sarkazódott le a procit a ferdén visszarakott cooler miatt, ráadásul nem is ért nagyon hozzá a proci...

Azóta valami táp gondja van, mert fagyogat a gépe, meg újraindul néha.
Proci, memó nem lehet, mert másikkal próbáltuk, úgy is csinálja.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#348) seprence válasza morceaux (#347) üzenetére


seprence
csendes tag

mit kell aggódni a 70C miatt, nekem 110C felett is ment már, és még mindig megy.

igaz a régi jól bevált procikat nem lehet a maiakhoz hasonlítani.

Amúgy a lesarkazást nem értem? attól, hogy egy pici szálka nagyság lepattan még nem lesz semmi baja. A tranzisztorok nem ezredmilire vannak a magboritástól, vagy igen?

nekem egy 1.2-es duronom van, de szemmel jól láthatóan rengeteg darabka letört már belőle, de semmi baja. (a magról beszéltek persze)

(#349) erdey_a válasza morceaux (#347) üzenetére


erdey_a
őstag

a 2600+ os Sempront valami 1800 körüli mobil bartonnak látta

Mellékesen: frissíteni kell a BIOS-t

Vérboci

(#350) joghurt


joghurt
addikt

Életem első saját gépe, amit még a Schönherzben raktam össze a Rufuszban (akkor még a koli mellett voltak) és a Carrerában (akkor még a körtéri 6-os végállomásnál egy belső udvaron) vett alkatrészekből. Vinném haza. Látom kanyarodni a 3-as buszt, nosza, siessünk. Sikerült megbotlanom a lépcső legtetején, és ahogy csak börleszkfilmeken látni, szép parabolapályára álltam, géppel a kezemben. Aki ismeri a Nagy Kéket, tudja, hogy nem kicsi az a lépcső. Szerencsére túléltem, a házat is sikerült nagyjából visszahajlítgatni, műanyag részek nem törtek. A vinyó persze megpusztult (szerencsére csak az), de visszavittem garanciába. ''Nem ismeri fel a BIOS.'' Szervizes fickó megnézte, kaptam helyette újat. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#351) morceaux válasza erdey_a (#349) üzenetére


morceaux
aktív tag

Mellékesen: a takarítás előtt semmi gond nem volt, haverom tolt át egy jumpert véletlenül, azért látta másnak a procit...

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#352) LOTR válasza morceaux (#347) üzenetére


LOTR
addikt

2000-es athlon körbe lesarkazva simán megy, mondjuk nem tudom, hogy hogyan sikerült körbe letörni a szélét, de ment utána simán :D

One Ring to rule them all

(#353) joghurt


joghurt
addikt

Okulásul mindenkinek: Gép belsejében odanézés nélkül matatva dugtam fel a rack-re a molexet. Merthogy a vinyó tápcsatlakozót úgyis csak egyféleképpen lehet bedugni. Hát egy fenét: ebbe simán belement fordítva.

A tej élet, erő, egészség.

(#354) V_Zoli válasza joghurt (#353) üzenetére


V_Zoli
tag

de hogyan?

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#355) joghurt válasza V_Zoli (#354) üzenetére


joghurt
addikt

Hát hogy a precíz kínai biorobotok a rack foglalatát kicsit szellősebbre, a csatlakozót kicsit kisebbre csinálták a szabványosnál. Ezért fordítva is könnyen belement, a dugó sarkos fele az aljzat lecsapott felébe.

De nem egyedi esetről volt szó; vettem már olyan floppy meghajtót, amire a szalagkábelt kizárólag fordítva lehetett feldugni, mert a nyákon elfelejtették kitörni a csatlakozón levő pöcök alatti perforált 5*5 mm-es területet. (Mivel csak tüskesort raktak fel az alaplapokról ismert ''keretezett'' szalagkábel foglalat helyett, fordítva szó nélkül felmegy rá a kábel.) A floppynál nem történt károsodás, és én is hamar rájöttem, mi a baj, de a tanulság megvan, hogy még a júzer-biztosnak tűnő csatlakozóknál is oda kell figyelni, melyik irányban dugod be.

A tej élet, erő, egészség.

(#356) adam520


adam520
tag

Hi

Történt, hogy a pc újraindúlgatott magától (winXPsp2). Ugye első gondolat, mivel új ram kerűlt bele pár nappal ezelőtt, hogy az csinálja. De furcsa volt, hogy a gép akkor indúl újra ha a CD/DVD meghajtó tálcáját becsukjuk és lemez is van benne. És amúgy már 2 napja megy a ram benne minden gond nélkül. Ó, lehet hogy vírus? Á nem, mert át volt ellenőrizve az egész rendszer. Akkor táp, mert amikor felpörgetné a lemezt a drive, akkor megszívja a rendszert a villanymotor. Na, ezaz! Tápcsere kész. Teszt: basszus már megint újraindúl!
Fejtörés... No nézzük meg hogy úraindúl e ha DOS-ban vagyunk. Win98 boot lemez be, gép indúl. Teszt: gép cd támogatással indúl, ok, tálca ki tálca be és nem történik semmi. Mégegyszer. Tálca ki tálca be, semmi. Megint, be-ki, és semmi. Akkor dos-ban mükszik tehát nem táp, nem alaplap?, nem ram. Reset. Turkáljunk a windowsba hátha lesz valami. De hoppá! A win betöltésénél újraindúl! Eddig, ez nem volt. Az ön reset után bejön a win. Mondja a tulaj ,hogy volt olyan amikor a pc újraindúlt a bios sipitolt és közölte, hogy nem jó a proci sebesség. Hmm... Lehet hogy gyenge az elem? Kunyeráltam egy műszert, mértem, és a feszültség 3,55 V. Tökéletes! Ez kizárva. Talán a proci unta meg a szolgaéletet? Ááá nem hiszem, semi gond nem volt vele, még tuningolva se volt soha, minden alapba megy. A pc-be én kötöttem be mindent tehát tudom hogy minden renben van, meg amúgy is már régen fut így hiba nélkül.

Nem volt több időm foglalkozni a dologgal, el kellet mennem más ügyben.

A tulaj felhívott egy nap múlva és mondta, hogy rájött a hibára!
Na mondom, és mi volt?
Hiszitek vagy nem, az USB A4tech rádiós optikai egér!
Miután használni kezdte az egeret, onnantól kezdve történtek a csuda dolgok.
Az EGÉR DRIVE nélkül minden ok, de ha fenn van a gyári egér drive a gyári cd-ről, amivel minden tudását ki lehetne használni, akkor blackout.

Hát ez van! A technika csodái!

Dr.Adam520

(#357) The DJ válasza adam520 (#356) üzenetére


The DJ
addikt

Újabb X-Akta.

De jó látni a régi topikomat :D

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#358) typhon válasza adam520 (#356) üzenetére


typhon
csendes tag

Én egyszer egy Genius egér driverrel jártam így, csak az azt csinálta, hogy telepítés után nem reagált a gép sem az egérre, sem a billentyűzetre még csökkentet módban sem és én hülye még hazahoztam és itthon is feltelepítettem hátha ott volt valami gond a windowsal! :B :B :B
Másnap meg két reinstall..... :F :F :F

(#359) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Úgy látom nagyon leáldozott a topik.
UP!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#360) Surda válasza Cucuska2 (#359) üzenetére


Surda
tag

MINDENKI elrontotta a saját és más gépét.

A garancia meg... ha a címke meg...

(#361) #81556480


#81556480
törölt tag

kivettem haverom gépéből a táp ventijét. be fújtam WD40el a csapágyat mert zúgott.
Vissza rakom bekapcsolom a gépet és első dolga volt hogy felrobbant egy IC a winchesteren pedig előtte szólt hogy fontos adatok vannak rajta. Majd az alaplap is sűrű füstöt okádott.
Elektrotechnikus a szakmám, de máig nem jöttem rá mi lett a cuccal. :U

(#362) Déta


Déta
tag

Barátnő epic fail!
Szólt a csajom az összeköltözésnél, hogy vigyázzak, ne hagyjak semmit a földön, még kábelt sem, mert Ő abban mindig megbotlik. Jou' van, Mókuska...
Nah, hát az úgy volt, hogy az 1TB-os merevlemezre kimentettem a 10 év alatt összegyűlt dolgokat, s külső rack-ről toltam.
De egyszer úgy akadt, hogy a tápkábel keresztbe lógott a szoba közepén, rack az asztalon. Csajom álmosan fel kel, kibotorkál a konyhába, húzza a kábelt maga után. Nézem WTF???
NEEEE! Bumm! :W
Utána ment. Még egy hétig. Én meg azt hittem, hogy nem lett semmi baja. Nah, azóta is porosodik. Majd ha lesz 400 euróm elfekvőben, elviszem adatmentő szervízbe. Valszeg' a fej törött le. Ehhhh. :(((
Köszi Mókus, IMÁDLAK!!! :N

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.