Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Induló menü elcsúszás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Charlie


Charlie
tag

A problémám nem túl egetverő de azért megkérdezem hátha lehet rajta segíteni.

Szóval :
A monitoron bootoláskor kitett feliratok (memória teszt, konfiguráció tábla.....) el vannak balra csúszva kb 3 centit így nem látom őket rendesen. Olyan mint amikor a monitoron a képhelyzetet elállítom és ami a képernyő szélén van az kilóg ezért nem olvasható. Viszont ha belépek a Bios-ba ott már jó minden. Az alaplap egy ASUS P4P800-as.

Lehet ezt valahol állítani ?

(#2) lesaux válasza Charlie (#1) üzenetére


lesaux
veterán

A monitoron nem lehet? Nyomsz egy pausét, beállítod középre, és kész. Elvileg meg kéne
jegyeznie.

(#3) Charlie


Charlie
tag

Ha beállítom középre akkor is hiányzik a bal oldaból kb. 3 centi.

(#4) lesaux válasza Charlie (#3) üzenetére


lesaux
veterán

És ha összehúzod vízszintes irányba?

(#5) Charlie


Charlie
tag

Akkor is. Egyszerűen hiányzik a bal feléből egy kis rész. Viszont az XP indulási üzeneténél már minden jó.

(#6) hobizoli válasza Charlie (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pause-val allitsd meg a P.O.S.T. kepet, nezd meg a felbontasi es kepfrissitesi ertekeket monitor menujeben, van amelyikben lehet egyeni beallitast is kimenteni, a jol beallitott kepet mentsd ki.


hobizoli

több drón kell ;P

(#7) Charlie


Charlie
tag

Megállítottam Pause-al de akárhogy állítom a monitort a kép bal fele le van vágva. A felbontás 640*480 60 Hz-en. Az az érdekes ha belépek innen a Biosba ott már megvan a teljes kép és jó helyen is, pedig az is 640*480-as felbontás.

(#8) Male válasza Charlie (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, hogy az alaplap BIOS-ában van rosszul a táblázat, ami ilyenkor megjelenik? Tudom, hogy nagyon hülyén hangzik, de más nem jut eszembe (ha csak a monitor nem lenne beállítva, akor a BIOS képe is el lenne csúszva).

(#9) Charlie


Charlie
tag

Én is valami ilyenre gondolok. Meg lehet ezt valahogy változtatni ?

(#10) 9CS válasza Charlie (#9) üzenetére


9CS
senior tag

Lehet ezért nem érdmes, de esteleg BIOS frissítés?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#11) Charlie


Charlie
tag

Már frissítettem Biost de nem javult meg

(#12) twollah válasza Charlie (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Annyit nem ér az egész, hogy szenvedj vele.

(#13) Charlie


Charlie
tag

Na én se parázok nagyon, csak érdekesség képpen hoztam fel a témát, hogy esetleg lehet-e ilyen problémán segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Induló menü elcsúszás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.