Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) peace&love


peace&love
aktív tag

A téma egyértelmű, MSI 648 Max, 845 PE Max, amit én tudok,
de van valami Granite Bay E7502 alapú lap is, ugyanott olvasható VIA P4X400(A), SiS 648 is.

Cikk itt: [L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1954[/L]

A kérdésem lényege: az MSI weboldalán a 648 Max-nál nem szerepel a HT-támogatás, holott azt itt egy prohardveres cikkben úgy olvastam.
Viszont szerepel egy másik lap, aminél naaagy betűkkel ki van írva hogy eeez bezzzeg, ez pedig a 845 PE Max2! Most akkor a másik is támogatja, csak még nem merték ráírni, vagy mi van?
A 648Max szerintem már kapható itthon, a másik meg tök újnak néz ki és még tuti nem kapni, pláne Miskolcon... Ha tehát a 648Max valóban támogatja a HT-et, akkor tuti vétel, mondjuk egy kicsit ''olcsóbb'' P4 2,0MHz-es procival, hiszen egy fél-háromnegyed év múlva, könnyedén (a proci árának a különbözetéért)fejleszthetek egy elméletben sokkal jobb gépre!
Vagy nem?
Szóval támogatja, vagy nem támogatja?
Vagy ha van más amiről nem tudok, (pl. a fent említett egyéb lapok) vagy van info, ide vele:))

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#2) karib válasza peace&love (#1) üzenetére


karib
addikt

Szerintem majd a kétcsatornás DDR cuccok lesznek az igaziak, ott meg már mindegyikben lesz HT támogatás. Most elég nagy totó, hogy vajon melyik fog menni.

Persze ez most nem segít, de ha tudsz várni mondjuk februárig... :D Én addig is maradok az underclockolt Duronomnál :o

Department of Redundancy Department

(#3) peace&love válasza karib (#2) üzenetére


peace&love
aktív tag

ne szomoríts el ilyen gyorsan....:(

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#4) peace&love válasza karib (#2) üzenetére


peace&love
aktív tag

Ja, és nem tudok várni lassan már egy napot se...:((

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#5) karib válasza peace&love (#4) üzenetére


karib
addikt

Amúgy milyen procira gondoltál? Csak most jönnek ki... Én úgy látom a dolgot, hogy ma kell venni valami olcsó DDR400-as cuccot (SiS648?) egy 1.8A-val vagy 2.4B-vel, oszt majd ha lesznek normális árban HT-s procik és második szériás dual DDR alaplapok, akkor majd érdemes lesz ugrani... addig meg úgyis teljesen elavul a mai konfig, bármit veszel.

De mondom, ez az én laikus hozzáállásom, nincs szükségem erőműre, ezért nem tudok érdemben nyilatkozni a témában :)

Amúgy nagyon HT-s idők következnek... HyperThreading és HyperTransport :D Vajon melyik megoldást fogják HT-nek rövidíteni? Ráadásul lesz kombó is... VIA asszem csinál majd HT-t alkalmazó chipsetet a HT-s Intel prociknak, nem? Hehe... :D

No, szóljon már hozzá valami P4 guru is!

Department of Redundancy Department

(#6) Adi válasza karib (#5) üzenetére


Adi
senior tag

Duál DDR-es cuccok már most is vannak, nem te voltál Intel parasztvakításon? :DD

ldm start-reconf primary

(#7) peace&love válasza Adi (#6) üzenetére


peace&love
aktív tag

Arról van szó hogy most lesz gépvásárlás, és aztán egy évig semmi. (cég)
De egy ilyen processzor csere még belefér pár hónap múlva, ezért gondoltam ki ezt a variációt.
Ja, és persze onnan indult az egész, hogy duálos gépet akartam, de a ''Duál processzoros masina'' topic-ban néhány senior tag + házigazda:P lebeszélt, és ajánlott egy ilyesmi megoldást, mondván ez a HT is két logikai procit szimulál.
Szóval kösz a tanácsokat, de az, hogy várjál még egy kicsit mert akkor majd kijön ez, vagy az, ami sokkal jobb, nem megoldható, már így is vagy két hete halogatom a dolgot.

Ti tudjátok a legjobban, hogy ha várok még két hetet, megint lenne olyan újdonság, vagy árlehúzó tényező amire megint lehetne várni még kettőt, aztán megint, és a végén itt maradnék a mostani gépemmel addig, míg tényleg szemétre nem lehetne dobni...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#8) peace&love válasza karib (#5) üzenetére


peace&love
aktív tag

Olyan sokára saccolod amikorra ezek a HT-s processzorok ''normális'' árban lesznek?

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#9) karib válasza peace&love (#8) üzenetére


karib
addikt

Nemtom, 3.06 GHz-ről indulnak, nem? Most egy 2.8-as száz rugó felett van. Ez még beletelik egy időbe, mire feleződik. Ma inkább egy felpiszkált 1.8A vagy 2.4B-t érdemes venni, árban azok a legtutibbak. Hozzá valami masszív aktuális lapot. Ezt meg minek háborgatni egy évig? :)

Aztán jövőre alaplap + proci repül, addigra HT és dual DDR (rev2 kiadású lapokkal) orrba-szájba.

Department of Redundancy Department

(#10) Hacked_3878 válasza peace&love (#1) üzenetére


Hacked_3878
csendes tag

Hát én tudom ajánlani az Intel Clearwater (SE7500) alaplapot :-)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#11) peace&love válasza karib (#9) üzenetére


peace&love
aktív tag

Ma megyek a bótba, majd meglátjuk ott mit mondanak, és hogy mi mennyi, aztán majd megírom mi lett belőle!

Lehet, hogy rád hallgatok, jó lesz az a főnökömnek:)

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.