Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Hűtés kérdés radeon 8500-hoz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Sziasztok,

Új tulaja vagyok egy Radeon 8500/8500LE kártyának (persze a kártyesz még nem volt a kezemben... :DDD). Az érdekelne, ha a RAM-ok megfelelőek, akkor ha túl szeretném húzni az órajeleket, kell-e a RAM-oknak plusz hűtés? Ha pedig kell, akkor honnan lehet beszerezni?

Értelmes válaszaitokat előre is köszönöm.

https://www.coreinfinity.tech

(#2) ödönke válasza sh4d0w (#1) üzenetére


ödönke
aktív tag

szvsz felesleges a hűtés a ramokra, amit segíthet az az esetleges 10-15mhz plusz nem dob akkorát a teljesítményen, hogy megérje vele szarakodni, igazából a jó minőségű ram számít,(mert ha pl 3,6-os vagy 3,3-as azt lehet jól huzni akár 300-310mhz-ig, de sajnos kereskedelmben mostanában nem láttam ilyen ramokkal szerelt kártyát) ja én ragasztásos hűtőborda rögzítését nem ajánlom, egyik ismerősnek így fött meg a kártyája.

nekem 4ns-os ramk vannak rajta a kártyán, így amit el tudtam vele érni az alap 250/250 után az a 280(core)/260(mem) itt még stabil volt a kártya, hogyha 260 fölé huztam a memoriát, már 3d markban megjelentek a csikozások, texturahibák

(#3) #25954560 válasza sh4d0w (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Azert erdemes feltenni a hutest a memoriakra, mert barkacsolni jo! :)

(#4) sh4d0w válasza ödönke (#2) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha ennyit emeltél a core-órajelen, oda sem dobtál plusz hűtést?

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Zsiba válasza sh4d0w (#4) üzenetére


Zsiba
senior tag

A core általában jobban is bírja... Nálam is 250-ről simán megy 300-on, csak a Ramok nem bírják 270 felett (szemetel)

''One Ring to rule them all...''

(#6) sh4d0w válasza Zsiba (#5) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

OK, még egy kérdés: Powerstrip-pel húztátok fel az órajeleket?

https://www.coreinfinity.tech

(#7) wittman


wittman
aktív tag

Hi Ödönke! Nem akarok kötekedni Veled, de miért nem éri meg hűteni a memókat?
Mert megfő!? Hát azért hűtöm, hogy ne főjön meg!
Amúgy meg be kell szerezni két darab 486-os hűtőbordát, aztán ketté vágni fűrésszel és mehet fel a bordára, csak jó ragasztót kell tenni. Van 3M gyártmányú kétoldalú hővezető ragasztó, de tuti egy pár csepp Loctite pinanyalat ragasztó is.
Nekem tutira bejött ez utóbbi.
Tényleg jó vétel lenne a 9500Pro, de ha előre nézek, akkor tavaszra a 9700pro is 50000 körül lesz, akkor inkább már azt!

www.vmh59.hu

(#8) wittman


wittman
aktív tag

PowerStrip, Radeonator valamelyik. Nekem az utóbbi jobban bejön.
A radeonator 2.0 csak főleg Xp-hez jó, de ott tuti, ellenben a Radeonator 1.2-es az minden op rendszerre. Ja ha XP-használsz akkor használj még plusz RefreshFixet és nem lesz frissitési freki bajod OpenGl-ben.

www.vmh59.hu

(#9) #25954560 válasza sh4d0w (#6) üzenetére


#25954560
törölt tag

Radeonator-ral. De en ugy vettem eszre, hogy a memorian huzni sokkal tobbet szamit, mint a GPU-n. Onmagaban a GPU-t nem is eroltettem. a 8500LE-m vege 294/278 volt 4ns-s ram-okkal, de most is 250-en jar. Ment mar a 275/275-os bios-sal is, de majd csak akkor huzom, ha tenyleg kell :)

(#10) soctavia válasza wittman (#8) üzenetére


soctavia
tag

Bocs, hogy belekontárkodok, de nekem van valami ilyen problémám. Pl 3dmark2001-ben mikor az ürge horgászik, akkor csupa vízszintes csík a kép. Meg még pár játék elején(menüben, vagy introban), játék közben már nem. Ez a progi nekem megoldás?

(#11) wittman


wittman
aktív tag

Szerintem nem oldja meg ezt progi sem, csak a helyes driver!

www.vmh59.hu

(#12) ödönke válasza wittman (#7) üzenetére


ödönke
aktív tag

pontosan ilyen hővezető ragasztóval főtt meg a kártya (nyugi nem hülyék csinálták)... nem tudom miért főtt meg, de nekem elvette a barkácsolástól a kedvem :)

a másik az hogy a +10-15 mhz szart se számít, örülök ha nyerek rajta 5% sebességnövekedést, szvsz nem éri meg a szarakodást, a kártyavásárlásnál kell szarakodni, hogy megfelelő minőségű ramokkal kell megvenni a kártyát ennyi..

azért arra kiváncsi leszek fog e radon 9700nak 3 hónap alatt 30%-ot esni az ára :(, mert szerintem rohadtul nem fog annyit esni, de hát essen, ennek mindenki örülne.. az igazi az lenne ha a 9500-pro ára menne le 30-35+áfára

(#13) sh4d0w válasza wittman (#7) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Wittman: én sem akarok kötekedni, csak kétségeim vannak a ''hővezető'' ragasztóval kapcsolatban. Nem tudom elképzelni, hogy ilyen van, mint ahogyan a szilikonpaszta sem hővezető. Meg az a nagy kérdés, ha olyan sokat melexik a memória, hogy hűtő kell rá, akkor a ragasztó kibírja a hőmérséklet-emelkedést?

https://www.coreinfinity.tech

(#14) wittman


wittman
aktív tag

Én a Loctite pillanat ragasztós módszert használom már egy hónapja és mint írtam már 285/270-en megy a Sapphire 8500LE-m(250/250). Hűtés nélkül tüzforróak voltak a ramok és 265-nél már hibázott, de mióta hűtőborda van rajta és 270-nél még nem szemetel és közel sem olyan forró (durvan így 35 celsius)

www.vmh59.hu

(#15) Notes


Notes
senior tag

Szilikonpaszta nem azért kell mert hővezető, hanem hogy ne legyen levegő a hűtőborda és a hűtendő felület között.

Romanes eunt domus!

(#16) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Az én 8500-öm mindenféle extra hűtés nélkül szalad 295/295-ön.(Csak a ház oldala van levéve.) 3.6-os Hynix-ek vannak rajta, és BBA. Alapból Le/Le volt, de frissítettem egy BIOS-t Improved Retaillra (275/275), és még húztam rajta egy picit.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#17) pigor


pigor
tag

Én ráaplikáltam a videokártyára (a hátára) a HDD-khez kapható hűtőventilátort! Az elöl lévő memóriachipek hőmérséklete is jelentősen csökkent (addig nem lehetett kézzel megfogni :(( ) Ennek ellenér nem sikerült érdemben felhúzni a Sapphire 8500LE kártyámat (bár névlegesen 275/275-ön futott, de a 3D Mark eredmény még rosszabb volt, mint húzás előtt :O )

Nem vagyok teljesen őrült???

(#18) Sandstorm


Sandstorm
tag

Csak egy tapasztalat... :
Radeon 9000 Pro
Core: 275
Mem: 250

Alaphűtessel (memórián semmi):
Max Core: 335
Max Mem: 260 (némely proginál már itt is instabil)

Aplikált bordákkal a Ramra:
Max Core: 335
Max Mem: 290

Erről ennyit :DD

(#19) ödönke válasza Sandstorm (#18) üzenetére


ödönke
aktív tag

na előszőr is tisztázzunk valamit: a radeon 900pro orajelei hivatalosan:
core 275
mem 275
ezexszerint neked nem 9000 pro van (vagy csak átvágtak, vagy valami hulladék 9000pro)

eheh pontosan erről beszéltem,
ha vettél volna egy gigabyte radeon900pro-t (ha már 9000pro-t veszel)azon 3,3ns-os hynix ramok vannak, amik alapból (hűtés nélkül) mennek 300-310Mhz-en
azért a core 335 elég érdekes dolgokat produkálhat 3d mark2001-ben ilyen szintű túlhajtásnál... (NA MEG JÁTÉK KÖZBEN IS... BACCA MEG CAPSLOCK, DE MOSTMÁR NEM ÍROM UJRA:)

látod másnál csak +10mhz-et sikerült kihozni plussz hűtéssel, ez csak szerencse kérdése mennyire lehet a ramot húzni

szal érdemesebb a kártyavásárlásnál szarakodni, mint utánna a hűtéssel :DD



(#20) Sandstorm válasza ödönke (#19) üzenetére


Sandstorm
tag

''na előszőr is tisztázzunk valamit:''
Ha körülnéznél a piacon, és egyéb honlapokon (Ati, Sapphire) talán rájöhettél volna, hogy a 128MB-os 9000Pro-k memóriáját 250Mhz-en hajtják. (hivatalosan)De ugyan ez az üzletpolitika figyelhető meg a Ti4200-eseknél is.

Amúgy a kártyán 4.0ns-os Samsung ramok vannak, aminek az elvi maximuma 250Mhz, míg 3.3ns-é 303,03Mhz. Hát ha az is csak 310Mhz-ig meg hűtés nélkül, akkor semmivel sem jobb a húzhatósága mint az enyém.
Meg aztán máshogy áll ám a dolog, ha az órajelet gyárilag maxra teszik, mintha hagynak rá 25Mhz tartalékot minimum.

Ezenkívül megköszönném, ha a lámaságod miatt nem fikáznád a kártyámat.

(#21) khalox válasza Sandstorm (#20) üzenetére


khalox
őstag

Ha körülnéznél a piacon, és egyéb honlapokon (Ati, Sapphire) talán rájöhettél volna, hogy a 128MB-os 9000Pro-k memóriáját 250Mhz-en hajtják. (hivatalosan)De ugyan ez az üzletpolitika figyelhető meg a Ti4200-eseknél is.

Ezt hol olvastad konkrétan? Érdekelne.

(#22) khalox válasza khalox (#21) üzenetére


khalox
őstag

..mármint az ATI

(#23) Sandstorm válasza sh4d0w (#1) üzenetére


Sandstorm
tag

Szia!

Ha nem negyon fontos én sem ajánlanám a húzást, de ha akarod, akkor is két lehetőség van:
1. nincs hűtés - max 10-12Mhz
2. van hűtés - egész jól húzható (30-35Mhz is akár)

én bementem egy elektronikai boltba és vettem 8db kis tranzisztorhűtőt, ezeket szilikonnal rácuppantottam a ramok-ra, és most vígan mennek. :D
A borda darabja 35Ft volt, tehát nem egy egetrengető összeg.

Sok szerencsét vele!

(#24) Sandstorm válasza khalox (#22) üzenetére


Sandstorm
tag

A Sapphire itt van, a lap alján:

[L]http://www.sapphiretech.com/vga/9000pro.asp[/L]

(#25) khalox válasza Sandstorm (#24) üzenetére


khalox
őstag

THX.

(#26) ödönke válasza Sandstorm (#20) üzenetére


ödönke
aktív tag

hát akkor tisztázzuk :) ha csak 250-en mennek a 128-as 9000pro-k akkor mi a túróért vettél olyat? szinte nincs 1 olyan játék sem ami kihasználná nagyon a 128-at a D3-is elvileg olyan 70-80 mb fog megenni (mondjuk 9000pron labdába se fog nagyon tudni rúgni). Sorry hogy nem tudtam, hoyg a 9000-prokat lasabb ramokkal szerelik a 128-as verziókat, a 8500le-nél tudtam, de hogy már a 9000-ket is elbaccák ilyen hülyeséggel, na mind1. miért ne fikáznám a kártyádat, szerintem az én sappihre radeon 8500LE-m lazán leveri a 280/260-as órajelével (sajnos sokat számít az a +1 texturázó egység, ami a 8500LE-n van), én eleve utálom a 9000prot, mert nagy átbaszásnak tartom, mivel én a 8500LE (ami jobb teljesítményben) 16+áfáért vettem egy normál boltban, míg akkortájt a 9000pro árai 24+fa környékén mozogtak, azaz egy szarabb kártyáért kidobtál az ablakon +10.000 forintot szóval nem a TE radeon 9000prodat fikázom, hanem magát a 9000prot, főleg most hogy tudom a 128-asokat csak 4ns-os ramokkal szerelik...

jah azt nem tudom meddig lehet pörgetni a gigiabyte 9000pron a ramokat, (ez még egy régi 8500LE tapasztalat volt, ami még 3,3-as ramokkal szerelik hűtő nélkül) tunning szempontjából biztos jobb a gigabyte radeon, mivel ott alapban van a memorián hűtő

asszem a lámaságomnak köszönhetem, hogy 20 ropiért jobb kártyám van mint a tied! bibibi :DD

(#27) Sandstorm válasza ödönke (#26) üzenetére


Sandstorm
tag

Király!

Mond meg lécci, hogy melyik bolt volt az!!! Anno (novemberben) én is 8500LE-t akaram venni, csak kár, hogy nagyítóval sem lehetett találni. Ezért vettem olyat amilyet.
Ott ahol vettem a bolt árlistáján 35rugó volt a 8500LE, és elkapkodták mint a fene, mert olcsó volt. Mire lemehetett volna az ára már nemigen lehetett kapni...
Tehát ha te 16+fáért tudtál venni, akkor vagy a kártya sántít, vagy a bolt legalitása.

Egyébként nem minden kártyát szerelnek 4ns rammal, csak éppen 250 az alapfreki. Az enyém 4ns-os. Ennyi.
Nameg: Az én szuverén jogom, hogy eldöntsem hány mb rammal szerelt kártyát veszek. Én úgy láttam ésszerűnek, hogy ha már nem kapok 8500LE-t, akkor 128-asat veszek, mert meghúzva ugyanott vagyok, mint a 64mb-os, csak éppen 2x annyi rammal.
És hidd el szükség lesz még arra..., nem csak Doom 3 van a világon.

(#28) ödönke válasza Sandstorm (#27) üzenetére


ödönke
aktív tag

én decemberben vettem (pont a karácsonyi őrület kellős közepén:DDD, a kareszt, az aliencompnál vettem, de a magiccompban is lehetett kapni, (én is keresgettem egy ideig a kártyát, 5ns-sal szereltet találtam is csomót, de 4ns elég kevés akadt) hál isten a kitartó kutatásomnak meg volt az eredménye, meglett a kártya.

Elvileg az aliencompnál még mindig lehet kapni 15960+áfa a 64 mb-os, most néztem meg az árlistájukat. , A magiccompnál is lehetett kapni ott 16.xxx+áfa volt a sapphire 8500LE 250/250 így is volt meghírdetve.

ja a kártya nem sántit .. :D tép rendesen

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Hűtés kérdés radeon 8500-hoz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.