Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Marcsello31 válasza ViZion (#149) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ment üzi ne lepődj meg hosszú a script!

(#152) ViZion válasza Marcsello31 (#151) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, nálam a script nem műxik, próbáltam új címként: chrome hibát dob, próbáltam a router IP után, akkor a bejelentkezésre visz...
DNS szerver beállítása: [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#153) Marcsello31 válasza ViZion (#152) üzenetére


Marcsello31
őstag

Pedig mennie kellene, ha csak mert más firmwared van. Holnap megmutatom a videót ahol találtam ezt. Fura azonos routerünk van de neked mègsem megy. Holnap megmutatom a vidit.

Megtaláltam a videót:
[link]
Így kellene kinèznie ha működik.

[ Szerkesztve ]

(#154) totron válasza ViZion (#149) üzenetére


totron
addikt

Telenoros fw-vel itt van manuális a DNS állítás, igaz, ez utólag lett kóddal függetlenítve, de függő korában is állítható volt ahogy emlékszem.

Ha jól értem Marcsello31-nálévő szoftverrel alapból NAT-olatlanul okádja magából a maximum sebességet? A téglától én is tartok, így NAT-oltan, B20-on tengődve élem digitális életem. Élet ez így?

(#155) Marcsello31 válasza totron (#154) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nekem standard apnnel publikus ipt kapok. Fura hogy nekem megy a manuális csatorna váltás ezen a routeren, egy parancs scriptel. Neki meg nem megy a script. Pedig ugyan az a routerunk van. Csak neki újabb a verziója. Ès nem független.

[ Szerkesztve ]

(#156) totron válasza Marcsello31 (#155) üzenetére


totron
addikt

Ezek, ennyi éppen elég lehet. NAT-bólmeg kétféle van - ha van - 1 a szolgáltatónál, 1 nálad. Nem ugyanaz a kettő és lehet duplázni is.

(#157) Marcsello31 válasza totron (#156) üzenetére


Marcsello31
őstag

Jah gondolom, mert láttam ilyen beállítást a routernél, nálam most ennyit ér a Voda XXL csomag sebessége: Igaz hétköznap van, a hétvége sajnos bedöcög.

(#158) totron válasza Marcsello31 (#157) üzenetére


totron
addikt

Azt a beállítást muti már majd.

(#159) Marcsello31 válasza totron (#158) üzenetére


Marcsello31
őstag

Elküldtem privátban, ha nem gond nem mutogatnám a nyilvánosság előtt. (:.
Ment üzi.

(#160) Németi


Németi
csendes tag

Szép napot!B525-s23 mint fentebben Digis kártyával egyszer véletlenül kapcsolódott Vodafone hálózathoz de egy áramszünet után csak néha 2 G re próbál csatlakozni. Nem Tom független e de yetteles kártyával simán ment.Apn aut.Hálozat azt. Mit kellene egy amatőr nek még állítani de már meg ő szülök!!!
.

(#161) Tim82 válasza Németi (#160) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amit itt írtam (roaming bekapcsolása), az nálad is megoldás lehet. Sajnos, ezt el fogja felejteni minden áramkimaradáskor, újrainduláskor.

Manuális hálózatválasztásnál meg ki tudod választani a Vodafone hálózatát, de valószínűleg előbb kell a roamingot bekapcsolnod.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#162) 4Grider válasza Németi (#160) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mielőtt megszülsz, ellenőrizd, hogy engedélyezve van-e rajta az adatbarangolás/adatroaming. A digi előfizetők ui. roamingolnak a vodafone hazai hálózatán, ahhoz pedig ez a beállítás alap.
Ha automatikusan így sem működne, akkor pedig be kell állítani manuálisan az apn-t, amiben annak neve a lényeg, ez az "internet".

(#163) Németi válasza 4Grider (#162) üzenetére


Németi
csendes tag

Minden beállítva. Apn internet de nem csatlakozik

(#164) 4Grider válasza Németi (#163) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor három lehetőség maradt:
1., Eszközhiba (másik eszközbe betéve a sim-et működik?)
2., SIM hiba (másik eszközben sem működik?)
3., User error

(#165) szaboi6512 válasza Németi (#163) üzenetére


szaboi6512
őstag

Roaming is?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#166) Németi


Németi
csendes tag

Eszköz ok.mert Yettel kártya mőködött
Roaming bekapcsolva

(#167) 4Grider válasza Németi (#166) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonban ki lett próbálva a Digi sim? Abban működött? Ha igen, akkor a routerben is működnie kell. A létrehozott apn profilt próbáld meg kitörölni, újat létrehozni.

(#168) Németi


Németi
csendes tag

Igen betettem mert valahol azt olvastam azért kell hogy rájelentkezzen a voda hálózatra.Igy a telefonba müködött.És igy történt,hogy a routerben a Voda nem tiltott lett hanem hozzáférhető. Uj Apn-t is létrehoztam már: Digi net. apn internet ez lett az alap- De amikor létrehozom bead egy admin és egy olyan jelszót ami nem a wifi jelszó karaktereinek számával egyező.De ugye nem tudom kiolvasni!

(#169) 4Grider válasza Németi (#168) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az apn-nél beállítható felhasználónevet és jelszót az összes hazai mobilnet szolgáltatás esetében üresen kell hagyni.

(#170) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Találtam egy érdekes oldalt ami itt van:
[link]
letöltő link:
[link]
Ez egy moddolt webuit tartalmaz ami részletesebb információkat, és script mentes csatorna/frekiváltást engedélyez, én vettem egy nagy levegőt és meg próbáltam fel rakni,
A verziószám stimmel azzal ami az én routeremen van, de gyanítom hogy nekem is csak az usbés flashelés menne, Ez az ablak fogadott engem, frissítés után.
Sikeres telepítésnél pedig így kellett volna ki néznie:
Gondolom felmenne az enyémre is usb kábelen keresztül és valami hasonlót látnék, azért ez elég érdekes, bővebb információkat ad.
Aki esetleg bír és kedve van megpróbálhatná :), ez csak webui frissítés, nekem igazából más nem is kellene rá, Végeredmény meg mindegy, mert ott a script, csak azért elszöszöltem volna vele.

(#171) ViZion válasza Marcsello31 (#170) üzenetére


ViZion
félisten

Az oldalon írja, h valamit adb shell-el kell felrakni. Nekem van egy bridge mode-os kínai FW, azt sem mertem még felrakni... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#172) Marcsello31 válasza ViZion (#171) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Ès milyen adb Shell paranccsal lehet fel tenni?! Èn csak a webuit szeretném
Rá mókolni, kíváncsi vagyok ezekre a rejtett dolgokra,
Valahol írták amúgy, hogy külföldi cuccot ne rakjunk fel rá, mert
Hamarabb lesz tègla mint haszon.
De lehet annyiba hagyom, gyorsabb úgysem lesz.
Max annyi hogy fixálhatom a csatornákat. :) Ezt az adb Shellt kinyomozom.
A webui nem okozhat sztem totálkárt. Azonos az èn verziómmal csak ez moddolt webui.

[ Szerkesztve ]

(#173) ViZion válasza Marcsello31 (#172) üzenetére


ViZion
félisten

passz, ennyire nem mentem bele. Gyorsabb max külső antennával lesz, az nálam sokat dobott rajta.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#174) Marcsello31 válasza ViZion (#173) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, nekem rajta egyenlőre egy bot antenna van, még várok a fejlesztéssel.
5dbelesek elvileg.
20/70mega között ingázik a voda sebessége.
Eddig még nem leltem rá az adb parancsra de sztem valami androidos parancs lesz az vagy putty féle.

(#175) ViZion válasza Marcsello31 (#174) üzenetére


ViZion
félisten

androidnál használtam az adb shell-t, win cmd-ből kell indítani, letiltottam vele programokat, ennyi. Routernél ezt hogy...?
Neten csak van videó róla.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#176) Marcsello31 válasza ViZion (#175) üzenetére


Marcsello31
őstag

Fura, ha találok valamit megosztom, biztos fent van valahol, mert mások is szórakoztak ezzel annó.

(#177) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Nézegettem youtube videókat, és azt láttam, hogy mindenféle képpen kel egy usb apa usb apa kábel és telepítő módba kel rakni a routert, Bár félek hogy ha el is jutok a telepítés végéig, tégla lesz az egész, akkor meg minek.
a webuit meg egy hasonló módszerrel lehet fel rakni:
[link] .
Ha lenne hozzá értő ismerősöm megkérném, de mivel jön a 60mega net a routerről így meg tényleg nincs értelme basztatni, estemben csak két csatorna áll rendelkezésre.
Ettől függetlenül megnéztem volna azt az okos szoftvert. :U Mindegy, ott a huawei app manager apk. :))

(#178) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#177) üzenetére


Marcsello31
őstag

A megoldás itt van:
[link]
Igaz hogy zárójelbe benne van a mi routerünk is de félek hogy előbb landol a kukába telepítés után, minthogy használható lenne. Szemezgetek egy B818 típusú routerrel,
de majd fél év múlva is rá ér.

(#179) ViZion válasza Marcsello31 (#178) üzenetére


ViZion
félisten

Van egy B818-am, megvettem, de nem lett jobb vele, messze vagyok a toronytól. Így a B525 kapott antennát. Ha érdekel a 818, akkor szólj. Szép, meg jobb a wifi, de a 4G-re pont azt tudja, mint az 525 antenna nélkül (legalábbis nálam).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#180) Marcsello31 válasza ViZion (#179) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Köszi az ajánlást, èn viszonylag közel vagyok a toronyhoz, egy magasságban,
20/70 megát mèrek a b525 routerrel.
Valaki mondta hogy a B818al helyzetemben 100is jöhetne.
Mennyi az az ár amièrt megválnál töle?! Csak èrdeklődök. :)

(#181) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Veszek egy usb usb kábelt,
Találtam egy progit ahol csak a webuit
Telepíti fel. Exe fájl. A mellette lèvő bint rakja fel.
Holnap veszem meg a kábelt. :) majd megírom.

[ Szerkesztve ]

(#182) BFerkó


BFerkó
friss újonc

Sziasztok !

B525S router újraindításnál vagy áramszünetnél elfelejt minden beállítást. Esetleg van rá megoldás, vagy mi lehet a hiba ?

(#183) 4Grider válasza BFerkó (#182) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az alaplapi eleme/akkuja lemerült/tönkrement. Mindenre van megoldás, kérdés mennyire egyszerű megoldani a problémát.

(#184) Lacixd433


Lacixd433
friss újonc

Sziasztok! van egy Huawei b525s-23a típusu routerem és azt érdemes róla tudni hogy ,telenor-tol kaptuk olyan 4-5 éve kb lehet kevesebb vagy több már pontosan nem emlékszem rá de nem ez a lényeg már nem vagyunk yettelesek és szeretném használni magát a routert másik kártyával ezt valahogy meg lehett oldani esetleg ?

(#185) ViZion válasza Lacixd433 (#184) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, a hűség lejárta után a szolgáltatótól kell kérni kódot. Elvileg másik kártya behelyezésekor fogja majd kérni, beírod, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#186) Lacixd433 válasza ViZion (#185) üzenetére


Lacixd433
friss újonc

hát már nem vagyunk a szolgáltatonál tehát nem tudom hogy akkor ilyenkor mi a tehetndö ?

(#187) Marcsello31 válasza Lacixd433 (#186) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! talán segít valamit: Ha sehogy sem sikerül ki kérni a kódot a szolgáltatótól, elvileg tényleg ki kellene adniuk, ma már ez nem bűn..
Mint annó a telefonok unlockolása,
Valamit láttam a youtubeon hogy egy program segítségével lehet unlockolni egy usb apa apa kábel segítségével,
Egyenlőre ezt találtam ami talán segíthet, "talán"
video [link]
link: [link]
Van még pár videó a youtubeon hátha, nekem is ilyen routerem van de mákomra hálózat független, :) .

[ Szerkesztve ]

(#188) ViZion válasza Lacixd433 (#186) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs jelentősége, az eszközt megvetted, a hűség lejárt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#189) 4Grider válasza ViZion (#188) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor van jelentősége, ha nem tudja igazolni egy számlával, hogy ő vette. Merthogy az ingyenes függetlenítés az eredeti előfizetőnek jár.

(#190) adolfo01 válasza ViZion (#149) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Egy ilyen külső antennám van,de csak 1 koax kimenete van.Ezt akkor csak az egyik külső antenna bemenetre kell rákötni? Majd a külső antenna csatlakozás kiválasztása után újraindít.És úgy kell beállitani,hogy figyelni a routeren a jel változását?
Nyaralóban használnám ,ingadozó,gyenge 4G jel erősítésére kellene.

Köszi.

(#191) ViZion válasza adolfo01 (#190) üzenetére


ViZion
félisten

Szia! Igen, azt csak az egyikre kötöd, mutatja, hogy az 1-esre. Kevert vagy ilyesmi neve van az antennabeállításnál. Ha nem javul, akkor gyanúsan a másikra kell átrakni, kísérletezni, lehet, h a külső antennát jelölve lesz jobb, nem teszteltem egy kanóccal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#192) adolfo01 válasza ViZion (#191) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.