Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soma01


Soma01
veterán

Ez a téma a router beállításairól, firmware cseréről, a vele kapcsolatos tapasztalatokról szól. Mivel a mobilszolgáltatói fórumtémákban sokszor kerül szóba ez a router, jobb egy helyen tudni az ezzel kapcsolatos információkat és így azokat a témákat sem "offolunk" szét.



(#2) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Portokat a "speciális alkalmazások" fülön kellene nyitnom? Mert a kiváltó portra csak egy portot enged és nem szűr IP-re sem.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#3) baracsi válasza Trebron09 (#2) üzenetére


baracsi
tag

Szia,

a port-átirányításokat a Biztonság \ Virtuális szerver részben tudod beállítani

[ Szerkesztve ]

(#4) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Mi a legfrissebb firmware a gyári független verzióra?

http://totesz.myminicity.com/

(#5) Soma01 válasza Kronk (#4) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem ezek:
81.191.xx.xx.xx (új felület)
11.236.xx.xx.xx (régi felület)

(#6) Kronk válasza Soma01 (#5) üzenetére


Kronk
őstag

És tudnál segiteni, hogyan tudnám frissiteni, mert nem talál nekem ennél újabbat.

http://totesz.myminicity.com/

(#7) Kronk


Kronk
őstag

És van egy Telenor is, de már független.

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#8) Soma01 válasza Kronk (#6) üzenetére


Soma01
veterán

Csak simán a webes felületén keresztül nem lehet. Kell egy kis bűvészkedés. Én is csak olvastam még róla, meg videókat néztem, hogy hogyan kell, de nem próbáltam még ki.
Báár, ha a firmware eredeti (nem módosított), akkor lehet felmegy webes felületen is. Ha nem fogadja el, az úgyis meglátszik, mert nem hajtja végre a frissítést.
Amúgy most hirtelen nem is tudok/találok gyári fw-t a neten. (bin fájlt)
Ha független a router, akkor az jó kiinduló pont, de lehet ingyen függetleníteni, vagy szinte ingyen.

Amúgy ez a téma engem is érdekel, de még gyakorlatom nincs benne. De hátha valaki tud adni gyakorlati tanácsot is.
Úgy tudom, hogy szét kell szedni a routert hozzá és külön frissítési/helyreállítási módba kell tenni, usb-n feltölteni spec. programmal az "új" firmware-t. Tehát, nem két kattintásos a módszer módosított firmware esetén.

[ Szerkesztve ]

(#9) szaboi6512 válasza Kronk (#7) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ilyenem van, ami .bin fájl.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10) Kronk válasza szaboi6512 (#9) üzenetére


Kronk
őstag

1. Honnan szerezted?
2. Simán mehet fel a függetlenre az első routeremre? Amin a gyári software van.

http://totesz.myminicity.com/

(#11) szaboi6512 válasza Kronk (#10) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem elég ha megosztottam? :DD
2. Nincs ilyen eszközöm, nem tudom megmondani.
Szerintem ha ráengeded semmit nem veszthetsz.
Milyen fw van rajta jelenleg?

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#12) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#11) üzenetére


szaboi6512
őstag

A .965-re gyanús hogy nem megy fel.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#13) Trebron09 válasza baracsi (#3) üzenetére


Trebron09
őstag

Köszi, utána meglett. :))

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14) Soma01 válasza szaboi6512 (#9) üzenetére


Soma01
veterán

Most találtam egy 81.191.27.00.00-t is, de nem tudtam letölteni még.

(#15) Beniii06 válasza szaboi6512 (#9) üzenetére


Beniii06
őstag

Kipróbáltam ezzel, de nem ment fel sajnos, reboot után ismét a telenoros bloatware felület fogad:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Szerk.:

Más:

Ha valami flash-elés /sikerülnem sikerül, akkor javaslom legyen odaírva a hardverváltozat is, az is értékes plusz infó lehet, nem csak az SW verziószámok.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#16) Beniii06 válasza Kronk (#7) üzenetére


Beniii06
őstag

Úgy látom neked és nekem is azonos HW-ű telenoros változatunk van, csak nekem a régebbi felülettel, szintén függetlenített szolgáltató által.

Ezen az új felületen lehet állítani, milyen band-ekre csatlakozzon LTE-n/Miket fogjon össze?

Engem csak ez az egy funkció érdekelne, mert a jelenlegi hibátlanul működik egyébként, de ezt nagyon hiányolom, hogy nem tudom kézzel állítani.

Letudnád esetleg screenshotolni a menünek azt a részét esetleg?

"Got any other secret weapons?"

(#17) szaboi6512 válasza Beniii06 (#15) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hiába független a szolgáltatói tiltás benne van. Ezért nem lehet frissíteni, csak az azonos végződésű verzióra. Esetedben a .77 ami ezt eldönti.
Klasszikus módon nem hiszem hogy felmegy.
Csak olyan módon amit itt inkább nem írnák le, pedig akár....
Egy fórumtársnak ez alapján sikerült. Usb apa-apa kábel segítségével.
[link]
Miwifi-k esetén is így van.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18) Beniii06 válasza szaboi6512 (#17) üzenetére


Beniii06
őstag

Megvárom a kedves fórumtárs válaszát, mert abban reménykedem, hogy a 81-es kezdetű firmware-be bekerült az a funkció amit hiányolok és ha benne van, akkor csak frissíteném rendes módon a szolgáltatóira, ami Kronk-nak is van. Ha pedig kiderül, hogy nincs benne, akkor nem látom értelmét frissíteni(esetleg meg is nehezítené a cserét), mert a jelenlegi is jól működik és csak akkor szedném szét stb. ha nem lenne más mód a kívánt funkció eléréséhez.

"Got any other secret weapons?"

(#19) sepsi0 válasza Beniii06 (#18) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Ezt próbáld ki, Windows alatt megy, nekem E5186-al ment, gondolom jó 525-höz is bár nem próbáltam.
Android alá is van egy csomó program, amivel rejtett menűket tudtam előhozni az E5186 alatt.

Én váltottam MikroTik-re, drága de megérte.

Amúgy szolgáltatói firmet csak flasheléssel lehet cserélni sajnos, de lehet.

Andoid app:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20) sepsi0 válasza sepsi0 (#19) üzenetére


sepsi0
őstag

Ez a másik app, már nem tudom honnan töltöttem le, antenna beállításhoz nagyon hasznos.
[link]

Szerintem innen a Lengyelt. [link]
Ennél az aponál tudsz váltani a hálózatok között (B20, B3,...)

[ Szerkesztve ]

(#21) gyuri81


gyuri81
veterán

Szerintetek miért lehet az, hogy kb 2-3 hetente ki kell reszelni a routert, mert belassul rajta a net? Újraindítás sem segít, csak egy reset.

(#22) Beniii06 válasza sepsi0 (#19) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi!

A windows-os app nem működik, "session error"-t ír, csak azokat az adatokat tudja beolvasni, ami bejelentkezés nélkül is látszik(hálózati név, adatforgalom stb.), de többet nem.

A másik linken a dropboxos link már nem működik, elsőnek a sima Hmanager-t sikerült leszedni, csak 800 Mhz választó nem volt benne + nem tudok arabul.

Kutattam tovább a fórumon és akkor találtam meg ezt a linket, ami elég sokmindent tartalmaz: [Hasznos nagy gyűjtemény, minenki mentse el magának](firmware külföldi szolgáltatós azt nem ajánlott felrakni, de a toolok és appok hasznosak!) és innen szedtem le a megfelelő mappából a Hmanager 1.2 PL verziót, itt már van 800 Mhz és rendesen be is lehet vele jelentkezni.

A probléma amit tapasztaltam, hogy hiába pipálom be a 800-at és a 1800 Mhz-et, nem működik a CA, marad 20 Mhz-en, illetve a routeren a hálózati jelző led (LTE-n zöld) átált pirosra és net az marad, de pl a sebesség gyengébb mint ha magában 800-an hagynám, tehát nem tudja vele a CA-t szerintem.(Van 800 és 1800 Mhz is külön-külön, megnéztem, úgy működik). Végülis már ez is haladás a webfigen lévő semmilyen állítási lehetőségtől, legalább át tudom váltani egyikről a másikra, de nem egészen erre számítottam.

Továbbra is kérdés, hogy az új firmware-el már tudná-e appal vagy anélkül, az biztos, hogy a régin nem állítható appal sem, most teszteltem le.

Még a régi firmware van rajta, amit fent linkeltem képként, de már felajánlotta, hogy frissíteni szeretne a #7-es Kronk féle hsz-ben lévő verzióra.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#23) Beniii06 válasza szaboi6512 (#17) üzenetére


Beniii06
őstag

Igazad lehet, most akarna frissíteni szintén .77 végűre, ami #7 Kronknak is van, de még nem hagytam, az automatikus frissítést természetesen kikapcsoltam benne.

"Got any other secret weapons?"

(#24) baracsi


baracsi
tag

Szeretnék firmware-t frissíteni a routeremen, a jelenleg verzió 11.170.61.00.965, hardververzió WL1B520FM Amit találtam: 11.236.01.00.00 Mi a legegyszerűbb módja a frissítésnek, van ehhez valami jó leírás?

Egyébként ezekre rá lehet tenni az új felületű firmware-t? Nem szeretném megtéglázni ugyanis.

[ Szerkesztve ]

(#25) érték_elek válasza baracsi (#24) üzenetére


érték_elek
csendes tag

Amit találtál az régebbi, szerintem hagyd, ahogy van.

(#26) baracsi válasza érték_elek (#25) üzenetére


baracsi
tag

szia, köszi, csak gondoltam a 11.236 kezdetű verzió magasabb, mint a 11.170 kezdetű, meg közben néztem videókat, hogy 2 lábat rövidre kell zárni boot-oláskor, úgyhogy inkább hagyom az egészet

(#27) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,
Van egy ilyen router-em lengyel moddolt FW-el. Viszont azt vettem észre, hogy a beállításokat reboot után "elfelejti". Nyomtam egy resetet, azóta minden áramszünet után újra kell konfigurálni :Y

mod150 és mod151 is fent volt, az a durva, hogy reset után is látom a módosításokat sőt már újra raktam a firmware-t is, de változás nincs. Valaki tapasztalt ilyet?

Hogy lehet tényleg egy full firmware-t felrakni rá, ami minden mást leszed?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#28) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Lenne pár kérdésem a routerrel kapcsolatbam..
Legfrissebb fw. van fent.

1. DDNS-t sikerült beállítani , működik is látom DNS szolgáltató oldalán az eszközt VISZONT az eszközben nem látok olyan opciót , hogy távolról elérhető legyen...
2. Tétlenség - kis MiFik tudják ha nincs kommunikáció lekapcsolódnak ahogy rácsatlakozol már "tárcsázik" is be és felépül a kapcsolat.
3. CFW - ha használ valaki milyet? Jobb e a gyárinál ?

Köszi előre is a válaszokat :)

(#29) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Telenoros routerem van, szerintem a legfrissebb firmware-val, bár nem én tettem rá, automatán ment fel.
Ki kellett resetelnem, de azóta nem enged be a default jelszóval. Bár amióta az új firmware van fent, azóta csak jelszót kér, felhasználó nevet nem. Valaki tudja, mi lehet az admin jelszó alapból? A sima admin-t nem fogadja el.

Köszi!

(#30) nyesteb válasza nyesteb (#29) üzenetére


nyesteb
tag

Ez de ....
Ha nem a nyitó oldalra megyek, hanem bármilyen más, böngésző által felajánlott oldalra (content/valami), akkor beenged a default jelszóval. A főoldalon nem sikerült...
Megoldva.

(#31) kinzo


kinzo
csendes tag

Szevasztok, egyelőre még távolabbi cél, de kergetek egy ilyen routert. A terv a következő, telekomos telefon+net kiváltása lenne a cél egy olyan helyen, ahol nem sokat használják a netet sem és a telefont sem, ellenben a személy nehezen mozdítható ki a komfortzónájából, neki kell a vezetékes telefon lehetősége.
Ezt gondoltam tovább, igénylek egy digi-s sim-et, bele a routerba, az rj11-en megtámadom vezetékes telefonnal és ha minden kalappol, akkor net is lesz és talán voip-pal telefon is.
Valakinek van tapasztalata ezügyben?
Esetleg olyan szerencse, akinek digi-s sim is van és megtenné, hogy kipróbálja?
Akkor invesztálnék bele, ha biztosan működik is.
Válaszokat előre is köszönöm.

kinzo

(#32) Pogifej


Pogifej
csendes tag

Sziasztok!

Hasonló tervekkel vettem egy B525s-23a routert, mint kinzo.
A sima digis simmel és a csak adat digis simmel sem sikerült netet csiholni.
Olvasni neten, hogy megy benne a digis sim, de úgy rémlik csak a gyárilag függetlenekben.
A CA-t csak a -65-ös tudja, persze ezt is csak olvastam.
Ja telenoros, függetlenített a cucc, vodás simmel mókolás nélkül van net.
A videók szinte mind a -65-ös verzióról szólnak, de nem találtam megerősítést, hogy felmenne-e a -23-ra a -65-ös FW.
Én meg fogom csinálni a "jumperos" flashelést amint találok megfelelő FW-t hozzá.

(#33) Beniii06 válasza Pogifej (#32) üzenetére


Beniii06
őstag

Nálad most milyen SW verzió van fent?

Digis kártyám van, de nem aktív csomag így nem tettem bele és nem is tervezem, de azt megerősítem, hogy vodás kártyával simán működik(szintén szolgáltató által függetlenített telenoros SW-vel).

Nálam felajánlotta a frissítést 81.191.11.02.77-re 11.182.61.00.77-ről, csak nem vagyok 100%-ban meggyőződve, hogy az jobb mint a mostani és megérné-e frissíteni.

Ha találsz megfelelő SW-t, nézd meg alaposabban, mert ahogy korábban itt is leírták nem megy rá mindegyik, mert nézi a végét. Gyanítom neked is .77 végű és az új SW is csak akkor fog rámenni, ha az annak is .77 a vége. (telenor bloatware) A függetleneknek más a vége, talán .100 ha jól emlékszem és azok nem mennek rá. Korábban mobil flotta topikban ezt kitárgyaltuk, akkor egy másik taggal próbáltuk felrakni több különböző, szintén -23a SW-ket, amiket csak találtunk a neten, de egyik sem sikerült. Nálam mindig újraindult a folyamat végén és a régi SW maradt. Szerintem kicsi az esélye, hogy -65 ös rámenjen, ha már a független, gyári -23a SW sem akart rámenni.

"Got any other secret weapons?"

(#34) szaboi6512 válasza Pogifej (#32) üzenetére


szaboi6512
őstag

(#35) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Már feljebb kérdeztem de akkor újra..
Távoli elérés miatt DDNS beállítására lenne szükség.
Sikerült valakinek megvalósítani gyári fw alatt ?

(#36) Pogifej válasza Beniii06 (#33) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Szia!
A hivatalos "telenoros" frissítés nem pálya.
Abban reménykedem, hogy a flash-elés nem foglalkozik azzal mi van rajta most.

[ Szerkesztve ]

(#37) Pogifej válasza szaboi6512 (#34) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Szia!
Ezzel a módszerrel tervezem én is a mókát, de a tagnak ott figyel a mappájában a -23-as bin is, de csak a -65-öst osztotta meg.
Az említett fórumtárs milyen bin-t tett fel, milyen hardware-re?

[ Szerkesztve ]

(#38) szaboi6512 válasza Pogifej (#37) üzenetére


szaboi6512
őstag

Erre sajnos nem tudom a választ....
Nem írta meg....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#39) Pogifej


Pogifej
csendes tag

Na ki a faszagyerek?
Majster Kaju módszerével. Megy a digi kártya pöccre.
Érdekes, a Web UI nem frissült, pedig a flasheléskor azt is megkapta.

[ Szerkesztve ]

(#40) Pogifej válasza petir (#35) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Szia!

Én is távolról szeretném majd elérni a routert, de én inkább hardveres vagyok. Tudnánk konzultálni milyen módon kell ezt megoldani?
Láttam olyan custom firmeket ahol volt openvpn vagy mi.

(#41) szaboi6512 válasza Pogifej (#39) üzenetére


szaboi6512
őstag

Leírhatnád a részleteket, nyilván akor ha szeretnél a tagságnak segíteni....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#42) Tim82 válasza szaboi6512 (#41) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyors Google keresés alapján: [link] (sajnos magyarra nem volt hajlandó fordítani a lengyel szöveget a Google Translate)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43) szaboi6512 válasza Tim82 (#42) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#44) Pogifej válasza Tim82 (#42) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Készítettem egy magyarított leírást.
[kép]

(#45) Beniii06 válasza Pogifej (#39) üzenetére


Beniii06
őstag

Pár képet tudnál feltölteni a webes felületről? Kíváncsi lennék főleg az LTE részre, hogy tudsz-e frekvenciát vagy band-et választani kézzel, pl. bepipálod, hogy B20 és akkor csak az megy, ha B3+B20 akkor CA arra a két sávra stb.

Gyári SW-ben láttam ezt a lehetőséget, de csak videókon. Az itteni fórumozók által sikerült mobil appból ezt vezérelni, de csak félig működik és nem minden sávval.

"Got any other secret weapons?"

(#46) Pogifej válasza Beniii06 (#45) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Láttam azt a videót én is. Mivel nekem megmaradt a telenoros GUI, ezért gondolom nincsenek ilyen finomságok, de majd holnap megnézem.
A leírásomban van a másik firm említve az valszeg többet tud. Nekem a digi esetében a sovány B3 van aztán jónapot, ezért nekem elég ennyi. Valaki hátha veszi a bátorságot és feltolja azt, akkor kiderül mit tud.

(#47) Pogifej válasza Pogifej (#46) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Megnéztem, ez a telenoros felület, "LTE rész"konkrétan nincs is.

(#48) Tim82 válasza Pogifej (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a leírásban említett második, 11.190-es firmware-t teszed fel, akkor nem marad meg a Telenoros GUI, angol nyelvű és debranded felület lesz, legalábbis nekem így történt.

*
Btw, én is végigcsináltam egy szintén Telenor firmware-s B525s-23a routeren az előbb, a cél szintén az, hogy Digi mobilnetes kártyával legyen használva. Most épp erre csatlakozva gépelem a hozzászólást.

Pár kiegészítés, megjegyzés:

- a legnehezebb rész szerintem a két forrpont rövidre zárása, nekem kb. tucatnyi próbálkozás után sikerült -> a többi nagyon egyszerűen követhető a leírás alapján

- így utólag nem vagyok abban biztos, hogy valóban szét kellett volna hozzá teljesen szedni a routert (alapvetően az előlapot már elég levenni ahhoz, hogy hozzáférhetőek legyenek a forrpontok és talán egyszerűbb is a burkolat megmaradt részét fogdosni a rövidre zárási kísérletek közben, mint a csupasz nyákot)

- ha mégis szétbontod, három csavar tartja a burkolat előlapját: kettő az alján (egyiket matrica fedi, ha még van garancia az adott routerre, számolj vele, hogy annak elvesztésével jár a matrica megsérülése - viszont szándékosan kicsit süllyesztett helyen van a matrica, tehát nagyon valószínűtlen, hogy ki lehetne szedni a szétszakítása nélkül), egy pedig a hátoldalon, az egyik külső antenna csatlakozó mellett

- az alaplapot két csavar tartja (piros karikával jelöltem):

- úgy tűnik, akkor sincsen gond a load_usbloader.cmd futtatásával, ha amúgy furcsa módon csupa kérdőjel jelenik meg:

- kb. beavatkozás nélkül megy a firmware telepítés, nem kellett belenyúlnom, kb. 7-8 perc alatt lefutott:

- a végén ez lett a firmware és GUI verzió:

- ... ja igen, nekem újra meg kellett adnom első bejelentkezésnél a szolgáltatótól kapott függetlenítő kódot!...

... és így néz ki a GUI (fontos, hogy nincs magyar nyelv, akinek ez számít - nekem jó az angol is).

Egyelőre nem fedeztem fel ebben semmilyen advanced LTE settings-et így gyors áttúrás után, szóval lehet, hogy arra még valami extrát kellene flashelni vagy ilyesmi, de bevallom, ez nem igazán izgat - a routerrel annyi a cél, hogy letegyem anyámnál, akinél nincsen net és nem kíván vezetékeset bevezetni, menjen róla egy internetrádió, egy CoreElec-es médiabox (alkalmankénti online stream-mel) és egy laptop.

Külön köszönet Pogifej fórumtársnak, nem biztos, hogy magamtól rátaláltam volna a leírásra (egyszerűbb és áttekinthetőbb, mint a korábban is linkelt YT-videó, de lényegében szerintem amúgy ugyanaz).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49) Pogifej válasza Tim82 (#48) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Perfekt leírás, szép munka.
Az indiai fószer mikor kihajlított gémkapoccsal zárta rövidre a 2 forrpontot, a hajam ketté állt.
Forrasztottam egy mikro nyomógombot és elsőre bent voltam boot módban. (Oké, forrasztottam már egy keveset az életben.)
Az a vicces, hogy nálam is eltűnt a magyar nyelv a GUI-ban (who cares).
Közben mértem sebességet, kb. azonosat produkál (10Mbit) a csak adat és a normál simmel is.

(#50) Pogifej válasza petir (#35) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Szia!

Olvastam nem keveset a témában (de nem eleget).
Nem tudom, hogy a telenoros firm tartalmazta-e a DDNS listájában a "NO-IP.com"-ot, de ebben az új firmben benne van és választható hozzá a .ddns.net.
https://www.joubert.hu/index.php/segedletek-leirasok/dyndns-com-helyett
Ezen leírás alapján regisztráltam és létrehoztam egy "NO-IP Hostname-t.
A ping működik, de még nagy a homály hogyan tovább.
Eddig jutottam, mára ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.