Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) totron válasza feketedini (#100) üzenetére


totron
addikt

Emberi érzés szerint érdemes, de amíg egy mezei frissítéssel orvosolható a dolog otthon, addig csak plusz stresszt vennél a nyakadba.

(#99) Imike_80, lassíts le egy kicsit és megtalálod a leírást. Rohanva csak mégnagyobb az esély a rontásra. Menni fog az.

(#102) Tim82 válasza Imike_80 (#99) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tényleg nem tudom, mire gondolsz "nem rövidre zárós" megoldás alatt, mert ilyen nem volt említve a topikban.

Én is leírom, ha nem lenne egyértelmű:

- A Telenoros B525-höz a szolgáltató függetlenítő kódot ad. Azt be kellene írni a router admin felületén, amikor nem Telenor sim-et teszel bele.
- A Digi sim függetlenítés ellenére sem fog menni a Telenoros firmware-rel. Ahhoz, hogy Digi mobilnetet tudj használni, kell a "rövidre zárós", más firmware telepítős megoldás. A pontos okot nem tudjuk, maga a "rövidre zárós" megoldás elég könnyű, jól dokumentált a topikban, csak olvasni kell. Többen megcsinálták, én is - két routerrel is.

Ha budapesti vagy, akkor - ha nem nagyon sürgős, mert jelenleg heti 1-2 napot tartózkodom Bp.-n - szívesen megcsinálom neked is a "rövidre zárós" megoldást.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103) szaboi6512 válasza feketedini (#100) üzenetére


szaboi6512
őstag

"Telenoros firmware, függetlenítve szolgáltató által.
De amúgy gondolkodom, hogy jogilag a Telenor 2 év hűség után nekem függetlenítette teljesen legálisan a szolgáltató, ennek ellenére tiltja a digi mobilt a szoftvere."

Bármelyik szolgáltató kártyájával megy a kód beírása után a Digi kivételével.
Ott is megy ,de csak 2G hálózatot ad, az meg adatot nem ad.
A szoftvercserét se a Telenor sem a Huawei nem csinálja meg neked.
Ha neked másik szoftver kell rá, arról neked kell gondoskodni.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#110) feketedini


feketedini
tag

Nekem is sikerült a szoftver csere. Tényleg nem nehéz, csak vissza kell olvasni itt a fórumban, és minden infó ott van. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
(A csavarok kiszedése után nekem elég volt a fehér burkolatot leszedni. A hátlapból én nem szedtem ki az alaplapot.)

(#111) pappr


pappr
újonc

Sziasztok!

Én is úgy állok, hogy a telenortól kapott kóddal unlockoltam, Digis kártya viszont így nem megy még vele.
A [link] video alól letölthető fájlokban nincs benne az USB loader.
Fel tudja vki ezt tenni vhova / link vmire? Kábelem van, rövidre zárás is ment, de onnan nem tudtam tovább menni, mert ez hiányzik.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#112) szaboi6512 válasza pappr (#111) üzenetére


szaboi6512
őstag

Delete,wrong

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#113) pappr válasza szaboi6512 (#112) üzenetére


pappr
újonc

Szia! Ha emlékeim nem csalnak, te segítettél nekem egy MIFI u.ilyen firmwarecserében. :)

(#114) szaboi6512 válasza pappr (#113) üzenetére


szaboi6512
őstag

Meglehet, sok embernek segítettem....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#115) szaboi6512 válasza pappr (#111) üzenetére


szaboi6512
őstag

Itt lesz

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#116) pappr válasza szaboi6512 (#115) üzenetére


pappr
újonc

És már megint tudtál segíteni, köszönöm.

Egyébként: a firmware csere sikerült, viszont élesben nem tudtam kipróbálni: betettem egy Digis kártyát, és kéri a router a simlock unlock kódot. Amit már korábban megadtam, még Telenoros firmes időben (most meg nincs itt nálam...) Vagy korábban nem csináltam meg jól (pedig emlékeim szerint kiírta akkor, hogy success), vagy most a csere után ismét lockos lett... Tököm se érti. :F

(#117) szaboi6512 válasza pappr (#116) üzenetére


szaboi6512
őstag

Fórumtársunk tapasztalata alapján újra meg kell adni az unlock kódot. Ne kérdezd miért..... :U

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#118) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nem találtam más topikot ahol erre talán tudnak választ adni. Sajnos azt nem tudom hogy az 525-ön van-e H gomb ( hilink) de azt hiszem van. Az lenne a kérdésem hogy 2 huawei routert, amiken van H gomb, össze tudok-e egyszerűen kapcsolni, hogy az egyik router csak mint jelerősítő működjön? ( a sim kártyás router - 818- kint van külső helyen és veszi a sim kártyával a jelet, és a lakásban egy másik router -535- kellene ami felerősíti annak a wifi jelét.)
Ez tud így működni? Ha igen mit és hogyan kellene beállítani?

(#119) makosrepas


makosrepas
tag

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy ha felteszem a Telenoros firmware helyett, a gyári függetlent, akkor abban is csak az a két DDNS szolgáltató van (no-ip, DynDNS) vagy esetleg lehet egyénit is megadni?

A fenti hozzászólás nem mindig tükrözi híven a véleményem, néha nem tudom, hogy mit beszélek/írok...

(#120) jeepatti válasza bu11pista (#71) üzenetére


jeepatti
csendes tag

SZia!

Egy kolléganőmnek van egy Huawai B525 routere telenor függő.

Anyagilag anyagilag megterhelő nekik egy másik router így jó lenne ezt megoldani.

Tudnál segíteni ebben, olvastam neked sikerült.

Köszi Minka Attila

(#121) 4Grider válasza jeepatti (#120) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telenornál a két évnél idősebb routerekre kérheti az eredeti előfizetője a függetlenítést. A B525 nem mai router, tehát két évnél idősebb. Esetleg az a gond, hogy nem a kolléganő az eredeti előfizető? Ha igen, mi a gond?

(#122) kaszabzoli85


kaszabzoli85
csendes tag

Üdv,ma voltam a telenornál,sajnos nem segítettek függetleníteni a routerem,amit jófogáson vettem egy éve.tudna ez ügyben valaki segíteni?raktam rá új firmwaret de a simlock megmaradt.

(#123) adalbert válasza kaszabzoli85 (#122) üzenetére


adalbert
csendes tag

Vegyél hozzá yetteles internetet. Most már jó árban is adnak mobilnetet. Vagy próbál valamilyen mobilflotta csoportnak a kedvezményes netét megvásárolni, ahol yetteles sim kátyát adnak.

(#124) adalbert


adalbert
csendes tag

Segítséget szeretném kérni, hogy hogyan lehet, s hol található a szükséges firmware és szoftver a Huawei E5180s-22 és B315s-22 LTE routerek frissítéséhez. Itt Kelet-Magyarországon a 3G lekapcsolása során valamit változtattak a B20 sugárzási szabványán, s ezek a régebbi típusuk annak ellenére, hogy tudják a B20-at már nem tudják fogni a Yettel és a Telekom mobilnetjét, csak 2G-és hálózatot látják. Városban a B3-mal nincs gond, ott jön a 4G. Saját maguktól nem akarnak frissülni, mert azt írják, hogy a legfrissebb szoftvert használja a készülék. Neten szétnézve látom, hogy van frissebb változat is. Az E5180s-22-ből a függetlenként vásárolt megállt, de a függetlenített Vodafone-os simán megy tovább a 4G-én, ennek magasabb a szoftver száma, mint a másiknak. Ezért gondolom, hogy szoftveresen megoldható gy frissítéssel a gond.

(#125) adalbert válasza kaszabzoli85 (#122) üzenetére


adalbert
csendes tag

Sikerült megoldást találnod?

(#126) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Egy kérdésem lenne, hátha találkozott hasonlóval valaki. telenoros b525-be menne egy mostani yettel internet kártya, amihez új hálózati kapcsolatot kéne létrehozni, de ott kérdez valami jelszót a profilnál. Ez mi ez? Milyen jelszó?

(#127) baracsi válasza Baltazár123 (#126) üzenetére


baracsi
tag

nincs jelentősége, szerintem azt is beírhatod, hogy fityfiritty, nekem valamit beemelt oda, gondolom az admin jelszót

(#128) hederapro válasza Tim82 (#102) üzenetére


hederapro
csendes tag

Üdv,

Próbáltam letölteni a rövidzáras megoldáshoz a file-okat. A firmware-ek lejöttek, de az alábbiak nem. Elkérhetném, ha megvannak?

CMD_B525_2017-08-22.zip
BOS_solution_2.rar
HUAWEI_DataCard_Driver_6.00.08.00_Setup.rar

Előre is köszi!!
Z.

[ Szerkesztve ]

(#129) Tim82 válasza hederapro (#128) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem biztos, hogy megvannak még, de megnézem hét végén.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#130) hederapro válasza Tim82 (#129) üzenetére


hederapro
csendes tag

:R
Nagyon jó lenne :) Egyébként marad a chip flash-elés direktben...

Enyém amúgy ilyen FW, de gondolom a rövidzárnál ez lényegtelen :)

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<response>
<productfamily>LTE</productfamily>
<classify>cpe</classify>
<multimode>0</multimode>
<restore_default_status>1</restore_default_status>
<sim_save_pin_enable>0</sim_save_pin_enable>
<devicename>B525s-23a</devicename>
<SoftwareVersion>11.230.03.01.77</SoftwareVersion>
<WebUIVersion>17.100.11.00.03</WebUIVersion>
</response>

(#131) Tim82 válasza hederapro (#130) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megtaláltam őket, innen letöltheted (Mediafire-re feltöltve): [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#132) hederapro válasza Tim82 (#131) üzenetére


hederapro
csendes tag

Nagyon köszönöm!! :R

(#133) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, van egy B525s-023a routerem és érdekelne, hogy a mostani B535 és B818 routerekkel egyetemben, milyen gyakorlati tapasztalatok vannak. Pláne érdekelne, hogy a mostani nagy beruházású Yettel fejlesztések ugyan mennyire fogják megdobni az 525-ös gyakorlati sebességét, nyilván ez még elméleti, ám lehet róla beszélni. Nem szívesen cserélném le a jövőben, ha nem fontos..

(#134) 4Grider válasza helgi (#133) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mostani fejlesztések lényege, hogy 1-2 frekvencia helyett 3-5 frekvencián kezdik el nyomni a 4G-t. Mivel a te routered két frekvenciát tud egy időben összefogni, így te nem leszel nagy haszonélvezője a dolognak. Persze valamennyit nőni fog a sebesség, hiszen a terhelés több frekire osztódik, de valódi haszonélvezői ezeknek a fejlesztéseknek az 5G routereket használók, mert jellemzően azok tudják egyszerre a legtöbb frekvenciát használni.

(#135) helgi válasza 4Grider (#134) üzenetére


helgi
aktív tag

Köszönöm a választ! Akkor mindenképp kivárom a fejlesztések végét, hogy megtudjam elég e ahhoz a 4 eszközhöz, amit egyidejűleg kell kiszolgálnia. A B535 is csak 2 frekit tud összefogni? És ha igen, akkor csak a B818-as jöhet szóba? Mindenképpen maradnék a sim kártyás vonalon.

(#136) 4Grider válasza helgi (#135) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már nem javaslok 4G routert vásárolni, főleg ha ez az egyedüli net a háztartásban.

(#137) helgi válasza 4Grider (#136) üzenetére


helgi
aktív tag

Egyedüli net, igen. Bár én beérném a 4g lte vagy a 4g+ sebességével is, csak legyen állandó..

(#138) 4Grider válasza helgi (#137) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt kellene megérteni, hogy 4-5 egymás melletti 4G frekvencia esetén sincs olyan, hogy állandó sebesség, azokat összefogni képtelen eszközzel meg főleg nincs.

(#139) helgi válasza 4Grider (#138) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen, ezt értem. Óhajomhoz ezért kell 5g képes routert venni.

(#140) zrinyi81


zrinyi81
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy b525-öt, az eladó nem jelezte, hogy telenoros a készülék. Mondjuk Yetteles simmel sem megy, de gondolom ez ugyan az a kategória. Az eladó megpróbálja imeinalapján beszerezni a kódot, de nem tudom erre mennyi esélye van, hogy nincs már Telenor. Nyíregyházán van aki tud segíteni a függetlenítésben? Vagy van olyan megoldás, amit itthon meg tudok csinálni? Előre is köszi minden segítséget!

(#141) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Nekem is B525 router van, még Telenoros FW-vel. Nem szeretném cserélni, mert brutál erős a wifije (kapott külső antennát a belső helyett) és a 4G része is jó (szintén külső antennával). Viszont nincs bridge mode rajta, amire szükségem lenne, mert OPNsense van mögötte és ott a NAT-ot nem tudom kikapcsolni (OK, kitudom, de akkor nincs net... valami rules dolog lesz az, de még nincs megoldás).

Nem túl aktív a topik sajnos... Ha vkit érdekel a belső WIFI antenna kivezetése, akkor írjon. 4G-nek is nagy segítség volt a viszonylag olcsó antenna is, de a butított menükkel a f kivan. Jah, amúgy lehet benne DNS-t is állítani, csak az is rejtve van...

Bridge mode IPv6 FW-t találtam, de telepíteni nem mertem még :U A "gyári FW nincs meg, valaki használta ezt a bridge FW-t már?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#142) Tim82


Tim82
nagyúr

Ha még valaki használ B525-öt Digis simmel, arra érdemes lehet figyelni, hogy június 1-től ugye a Vodafone hálózata biztosítja a hátteret, amire a router admin felületén is a roaming bekapcsolásával lehet csatlakozni. A másik dolog, hogy a B525 alapértelmezett beállításokkal (a topikban korábban részletezett Digi Mobil-kompatibilis firmware esetében) 7 naponta újraindul és ilyenkor a roaming opció bekapcsolását "elfelejti", tehát az időzített automatikus újraindulást javasolt kilőni (pár napja csináltam meg és most nincs előttem a B525, de ha jól emlékszem, a System Settings menüponton belül lehet ezt megtenni).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#143) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Van egy b525s-23a routerem, azt szeretném megkérdezni hogy van e èrtelme okosítani?! Vagy annyira macerás hogy hadjam?! Arra volnèk kívancsi, hogy adna e pluszt az okos firmware. De ha elveszti a függetlensègèt a router akkor hagyom. Most Voda kártya van benne jelenleg, kártya független, de nem legfrissebb szoftver fut rajta. A választ előre is köszönöm! Nagyon fürge a router amúgy. :U

(#144) ViZion válasza Marcsello31 (#143) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... melyik FW van rajta? Mi hiányzik belőle? :U
Mit jelent, h okosítani? Frissítést? Nem lesz sokkal okosabb ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#145) Marcsello31 válasza ViZion (#144) üzenetére


Marcsello31
őstag


Hali! itt vannak az infók róla Igazából arra lettem volna kíváncsi hogy mennyivel tudna többet, pl csatorna váltás, több infó stb.De lehet nem kellene piszkálnom, olvastam máshol is hogy könnyen tégla tud lenni a ketyere, ami zavar az a nonstopp ledvilágítása, de ez legyen a legkisebb gond. Mintha valahol láttam volna hogy moddolt firmwarenél van mód a led kikapcsolására is.

(#146) ViZion válasza Marcsello31 (#145) üzenetére


ViZion
félisten

Telenoros FW-vel sem lehet a ledet kikapcsolni.
Hardververzió: WL1B520FM
Szoftververzió: 81.191.11.02.77
Web UI verzió: 81.100.31.02.77
Ahogy nézem, az enyém is ezeket írja. Bridge mode van Neked?
DNS címet tudsz manuál beállítani?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#147) Marcsello31 válasza ViZion (#146) üzenetére


Marcsello31
őstag

Köszi a válaszod! A tied abban a verzióban tud csatornát váltani B20ról B1re vagy másra? Mert nálam max csak egy script segítségével lehetséges, sajnos esetemben a B20 halott ügy, nagyon lassú, A B1 meg hipergyors.
Bridge módom van meg egyébb nyalánkságok, és van dyndns cím mód beállításom is, Akkor hiába rakok rá ezekszerint jobb verziót a led mód az online marad mindig.

Gondoltam szerzek rá még egy tappancsos lte antennát ráragasztom az ablakra aztán szevasz. Nagyon jó sebességet mérek mihez képest antenna nélkül házon belül de látom hogy másoknál a triplája is szokott lenni. nekem minimum 20mega le, max eddig 90mega letöltés volt.
"XXL csomag". Gondoltam már rá hogy keresek valakit aki leforraszza a ledeket a fenébe, de elé tettem egy fényképet azt szevasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#148) Marcsello31 válasza ViZion (#146) üzenetére


Marcsello31
őstag

Neked független a routered amúgy?

(#149) ViZion válasza Marcsello31 (#148) üzenetére


ViZion
félisten

Enyém telenoros. Bridge mód nincs, ez nagy bánat. Csatorna váltás sincs, ddns meg a többi az kb. ugyan az. Külső antenna sokat jelent, főleg, ha messze van a torony.
LED-ek egy sávban vannak, fekete szigetelőszalagból körbe egy csík és nem feltűnő, ledek 90%-al halványabbak lesznek, ha zavar.
DHCP-ben tudsz DNS-t is beállítani, vagy ezen is rejtett? Tiéd akkor független? FW-t le lehet tölteni hozzá?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#150) Marcsello31 válasza ViZion (#149) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Az enyém független, de sztem akitől vettem az mókolhatott vele, Mert
Ha neked ezek a dolgok hiányoznak és nekem nem, akkor valamit csak babráltak vele.
Van egy script amit holnap megadok üziben, azzal el tudod érni a manuális csatorna módokat, váltást. Alapból az enyém is a B20on zümmögne szerintem mert nincs módom a routerben beállítani azt. De szerinted a letöltési sebességem is jobb lehetne?
A telefonomon a szabadban 100mega megvan. Amit a tornyot használok az csak két csatornás.ha valamire kíváncsi vagy még írj megnézem:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.