Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Beniii06 válasza Tim82 (#48) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszönöm a részletes információkat, neked is és Pogifej-nek is.

Azért is kérdeztem, mert a fentebb linkelt leírásban benne van, legalábbis a fordítás alapján:

"- Soft 81.191 is a clean, newest at the moment unbranded soft from 2019-3-13 recommended if we do not need super modded functions such as band selection or we want to use the router without a SIM card.
- Soft 11.190 is also a new soft unbranded from 2019-1-18 but additionally with mods from "garysk" described here:"

Ebből arra következtetek, hogy a 11.190-ben benne kell legyen a funkció.

Hogy értsd pontosan mit értek "LTE rész" alatt, ebben a videóban látszik jobb oldalt az első pár másodpercben: [link] Erre lennék kíváncsi, hogy a 11.190-es verzióban benne van-e és működik is, de már ha van, akkor is cserélném az SW-t, magyar nyelv hiánya nem fog zavarni, csak lehessen választani. (Most nem az a lényeg, hogy a videóban 65-a szerepel, benne volt a 23-a ban is, csak most hirtelen ezt a videót találtam meg előbb)

A kép alapján Settings --> Dial -->> Network Settings kellene, hogy ott legyen.

"Got any other secret weapons?"

(#52) Tim82 válasza Beniii06 (#51) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kép alapján Settings --> Dial -->> Network Settings kellene, hogy ott legyen.

Ott ennyi van:

Hidd el, végignéztem a GUI beállításokat tegnap. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53) Essejó válasza Tim82 (#42) üzenetére


Essejó
veterán

Dehogy nem, csak a Cél nyelvet át kell állítani angolról magyarra. [kép]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#54) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok.
Egy távoli ismerősnek Huawei B525-7926 (?) van. Portot kéne nyitni rajta, hogy a boltban aktív tudjon lenni, kivitelezhető ez egyáltalán? Előfordulhat itt is szolgáltatói NAT? Leveszik ha kéri?
Bocsi sok kérdés, de semmi tapasztalatom az ilyen sim kártyás cuccokkal.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55) Beniii06 válasza Tim82 (#52) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi, akkor marad a mostani SW.

"Got any other secret weapons?"

(#56) Beniii06 válasza Essejó (#54) üzenetére


Beniii06
őstag

Mobilnetnél NAT attól függ milyen szolgáltató adja a netet/milyen csomagra van előfizetve az ismerősöd és milyen apn van engedélyezve neki, de a többségük, mind NAT-ol lakossági csomagoknál.

"Got any other secret weapons?"

(#57) Tim82 válasza Essejó (#53) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm az "értékes" hozzászólást, akkor is megtettem, maradt lengyel a szöveg, mert nem birkózott meg vele nálam a Google Fordító...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58) Essejó válasza Tim82 (#57) üzenetére


Essejó
veterán

Légy szíves ne rám haragudj, amiért engem szeret annyira a Google, hogy lefordítja nekem a Lengyelt Magyarra. :U

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59) Essejó válasza Beniii06 (#56) üzenetére


Essejó
veterán

Köszi szépen! Ezekre akkor rákérdezek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60) Tim82 válasza Essejó (#58) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért haragudhatok rád, mert hülyének néztél annyira, hogy ha angolra át tudom állítani a célnyelvet, akkor ugyanott magyarra biztos nem próbáltam meg, ugye? :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61) Essejó válasza Tim82 (#60) üzenetére


Essejó
veterán

Nem néztelek semminek eddig.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62) Kronk válasza Essejó (#61) üzenetére


Kronk
őstag

Valaki Pesten meg tudja nekem csinálni a szoftver cserét, immár független telenorosrol, gyári szoftverre?

http://totesz.myminicity.com/

(#63) Essejó válasza Kronk (#62) üzenetére


Essejó
veterán

Bár Pesti vagyok, de fogalmam sincs, hogy ki csinál ilyet. :F

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64) Essejó válasza Beniii06 (#56) üzenetére


Essejó
veterán

Telenor, Korlátlan az apn-t nem tudja, valami flotta tag szerinte. Az APN-t hogy lehet kideríteni?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65) Beniii06 válasza Essejó (#64) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha adatkártya akkor szinte biztos, hogy jó a "net" APN "" nélkül, az nem natolt, a másik "online" az igen. Ha átírja netre és az eszköz restart után is lesz net akkor a szolgáltató NAT megoldva-nem lesz és nyithat portot szabadon, aminek működnie is kell.

#52 Most nem vagyok eszköz közelben, de a linkelt hsz.-ben a profile management-nél van ha jól emlékszem.

"Got any other secret weapons?"

(#66) Tim82 válasza Kronk (#62) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megcsinálhatom valamikor, ha nem nagyon sürgős, annyira nem volt nehéz, minden szükséges dolog még telepítve van hozzá.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67) Essejó válasza Beniii06 (#65) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor nem lesz portja nyitva :U
Az eszközbe nem mer belépni, nehogy elállítódjon valami.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68) Kronk válasza Tim82 (#66) üzenetére


Kronk
őstag

köszönöm előre is, húsvétkor szerintem elhozom a routert a balcsiról, utána bármikor jó lehet, amikor Neked is jó :R

http://totesz.myminicity.com/

(#69) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Sziasztok. Volna egy Huawei B525s 23-a Modem. A telenor ideadta a függetlenítő kódot de nem működik digis kártyával. Olvastam, hogy valamit mókolni kell a modemmel, hogy működjön a digis sinternet. Le tudná ezt valaki nekem írni "szájbarágósan" a folyamatot és a hozzá való cuccok beszerzési helyét? Előre is köszönöm a segítségeteket. Tisztelettel:István

(#70) Beniii06 válasza bu11pista (#69) üzenetére


Beniii06
őstag

A függetlenítéshez előbb tegyél bele egy vodás vagy telekomos sim-et, azokat biztosan felismeri, függetlenítsd rendesen és utána kezdj el mókolni rajta a szoftverrel(olvass vissza).

"Got any other secret weapons?"

(#71) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Megtörtént. Beírtam a függetleítő kódot amit kaptam a telenortól. Működik a mobilnet. Digis kártya nem működik

(#72) 4Grider válasza bu11pista (#71) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy csak annyi a probléma, hogy a routered szoftvere nem ismeri fel a Digi sim-et, így nem tudja automatikusan beállítani neki a megfelelő apn-t? Mert ha igen, akkor csak annyi a dolgod, hogy a router helyett te magad beállítsd neki. Ha jól emlékszem, akkor internet a Digi apn neve.

(#73) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Igen. Létrehoztam új apn profilt apn-hez beírtam "internet". de regisztrálási hibát ír ki. A telenoros "függetlenített" szoftver van rajta.

(#74) Beniii06 válasza 4Grider (#72) üzenetére


Beniii06
őstag

"Nem lehet, hogy csak annyi a probléma, hogy a routered szoftvere nem ismeri fel a Digi sim-et, így nem tudja automatikusan beállítani neki a megfelelő apn-t?"

Nem, a telenoros SW nem ismeri fel a digis kártyát, fentebb is le van írva részletesen(másoknak is gyárira kellett cserélni az SW-t), csak a kedves kérdező nem olvas vissza ~20 hsz.-t a topikban a megoldásért.

SW csere persze csak saját felelősségre és nem garis példánnyal érdemes megcsinálni!

"Got any other secret weapons?"

(#75) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Visszaolvastam a fórumot tisztelettel. És láttam amit kell. A szoftveres oldalon letöltögettem amik szükségesek (és amit tudtam) a procedúrához bár 2- tételt nem lehet hozzá letölteni.

(#76) Tim82 válasza bu11pista (#75) üzenetére


Tim82
nagyúr

Melyik két tétel letöltésével volt problémád?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Szia!
A firmwarek. Ami a lényeg

(#78) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Kettőt látok egy szolidab tudásút, és egy profibb megoldást. Nem tudom, hogy melyiket javasoljátok melyiket célszerűbb felrakni rá.

(#79) Tim82 válasza bu11pista (#78) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lentebb, pár napja írtam, hogy a "profibb" firmware-ben semmilyen "profi" beállítást nem fedeztem fel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80) Pogifej válasza bu11pista (#75) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Üdv!
A 44-esen ott van magyarul tisztelettel.

(#81) Pogifej válasza Beniii06 (#65) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Mindegy mit mókoltam az APN-el, mindkét fajta simmel felismerte a digi 4G-s hálózatát, de nem tudott rá csatlakozni.
Firm csere után default APN-el megy mindkét sim.
Ja és nem gyorsabb a normál sim sem 10Mbit-nél, ahogy az ügyfélszolgálatos hölgyike mondta.
1080p-ig elég stream nézéshez.
Port forward ennél a softnál virtuális szerver néven szerepel.
Na ezzel kell még tisztába jönnöm, hogy távolról le tudjam kérdezni a shelly uni-mat.

(#82) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Sikerült leszedegetnem a következőket:
BOS solution 2
USB loader
Huawei Data Card Driver
B525s-23a_UPDATE_11.189.61.00.56.BIN
B525s-23a_UPDATE_81.191.13.00.00-sec.BIN

A bin állományt, hogyan futtassam le? Milyen parancsot használjak? Ezt nem látom a leírásban.
A videóban exe állományt futtatott a srác: B525s-23a_Update_11.190.65.00.00_AT_04.01.exe
Vagy a két módszer nem ugyanaz?

(#83) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Amit láttam Tim82 hozzászólásában is exe fájlt futtatott le.
B525s-23a Update_11.190.65.00.00_M_AT_04.01.exe
Ezt nem tudtam beszerezni mert halott linkeket találtam.
Nagyon megköszönném ha mailben eljuttatnátok hozzám.

(#84) Tim82 válasza bu11pista (#83) üzenetére


Tim82
nagyúr

Feltöltöttem neked: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#85) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Köszönöm. Akkor már szoftveres oldalról minden megvan. Jövő héten beszerzem a kábelt hozzá, és megcsinálom a frissítést. Köszönöm a segítséget.
UI: ha nem sikerül még a kazánban el tudom tüzelni:-) :DD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#86) Beniii06 válasza bu11pista (#85) üzenetére


Beniii06
őstag

"UI: ha nem sikerül még a kazánban el tudom tüzelni"

Nem ajánlott, inkább falazd be, ha már egyszer tégla lesz belőle.

"Got any other secret weapons?"

(#87) Beniii06 válasza Pogifej (#81) üzenetére


Beniii06
őstag

Azért írtam, hogy nektek is SW csere kellett hozzá, hogy működjön, de telenoros kártya simán működik vele, főleg ha telenoros SW van rajta, sőt azon a vodás is megy mókolás nélkül(függetlenítés után), telekomosat azt nem próbáltam.

Digi mobil csak NAT-olt ip-t ad tudtommal, szerintem úgy nem fogsz tudni kívülről csatlakozni, hiába nyitsz portot. Digi-s kártyából elvileg az aktív csomagosat szabad csak beletenni routerba, a max és pluszt nem ÁSZF szerint.

A sebességre annyit mondanék, hogy nekem mobilban van a digi sim és ha jó a térerő 4-5 csík akkor ~15-18 Mbps is megvan le irányban, ~10 Mbps-t 3 csík jelzésnél szoktam mérni, 1-2 csíknál pedig ~4 Mbps-t. Persze ezek cella, idő és terheltségfüggő adatok.

Ha fontos a kívülről elérhetőség, akkor telenoros adat simre lesz szükséged és kb ~2000 Ft-ért kapsz 14 GB szabad keretet. Kevesebb mint az 50, de azon működni fog a "net" APN és nem leszel NAT-olva szolgáltató által. Továbbiakban érdeklődj erről a mobil flották topikban.

"Got any other secret weapons?"

(#88) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

Diginet aktív 50 csomagom van. Gyakorlatilag a melóhelyen a gépész kolegákkal használnánk, hogy a telón legyen wifi. Tudjunk böngészni beleférjen egy kis youtube vagy webrádió. A telenornál voltunk 60 GB-ot adtak 6300 ért, a digi 50GB-ot ad 1000 forintért. Érthető a váltás.
Tehát nem lesz semmi spec. felhasználás legyen net oszt jóvan, :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89) Pogifej válasza bu11pista (#83) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Az exe az másik módszer, másik firm, persze attól még jó lehet.
A leírásomban ott az usb loader ami egy futtatható script és azt a bin-t tallózod be amelyik tetszik.

(#90) Flinter válasza sepsi0 (#19) üzenetére


Flinter
tag

"Én váltottam MikroTik-re, drága de megérte."
Huawei B525-ről? Erről mondanál pár szót?
Mik a legfontosabb előnyei? (pl. sebesség, érzékenység, stabilitás, konfigurálhatóság, stb...?)
Pontosan milyen típust választottál?

(#91) kinzo


kinzo
csendes tag

Sziasztok, tervezek T-f@s rendszert kiáltani digi simmel. B525 routert túrok, mamának fontos a 'vezetékes' telefon ( feeling) megléte. Mivel nem netezik sokat ezért a 15 vagy 30gb net elég lenne neki, de rj11en ha telefont csatolok hozzá akkor megmarad a vonalas is. Évi 60-80ezret tudnék spórolni számára. Olvastam, hogy nem lehetne csak az aktív ismét belerakni? Korábban nem találtam rá kitételt, de akkor elvileg belekerült, hogy a hangalapút nem lehet kijelző nélküli készülékben használni?
Van ötletetek, hogyan lehetne ezt a megoldást életre kelteni?
Köszönöm az építő válaszokat.
Üdv
Norbi

kinzo

(#92) Beniii06 válasza kinzo (#91) üzenetére


Beniii06
őstag

"tervezek T-f@s rendszert kiáltani digi simmel."
"15 vagy 30gb net elég lenne neki,"

Arra figyelj, hogy a digi ÁSZF tiltja a mobil csomagok használatát router-el, csak az aktív csomag (50GB) engedélyezett nem telefonban való használatra, az aktív csomaghoz pedig más digi vagy invitel előfizetés is kell, csak akkor köthető.

Nem azt mondom, hogy 100% nem fog működni a dolog, de ne lepődj meg ha egyik napról a másikra nem lesz net/telefon és ugye az eszközbe(B525) is beruháztál akkor feleslegesen. Az biztos, én hosszabb távra nem így oldanám meg, mert bizonytalan lesz a szolgáltatás.

"Got any other secret weapons?"

(#93) kinzo válasza Beniii06 (#92) üzenetére


kinzo
csendes tag

Megnézem az ászf-et, de akkor átgondolom ezt a dolgot. Lehet abban a verzióban marad, hogy okostelefonba bele, és onnan lesz osztva a net.
Igazad van, ha letiltják, akkor valóban ottmarad a mama telefon nélkül.
Köszönöm szépen!

kinzo

(#94) bu11pista


bu11pista
csendes újonc

A mai napon megkapta a firmware-t a router. Gond nélkül lefutott a frissítés. A digi sim pöccre működött. Mindenkinek köszönöm a segítséget.

(#95) totron


totron
addikt

huaCtrl, amivel lehet CA-zni telenoros szoftver mellett is, mobilról. Amellett jól elhelyezhető vele a router a legmegfelelőbb pozícióba, irányba, tűrhető éledési idővel jelzi ki a dB értékeket.

(#96) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Sziasztok,

Nagyon örülök, hogy ráleltem erre a fórumra.

Elolvastam az összes hozzászólást!
Van nálam tesztelésen egy B525s-23a 4G router. A cél az volna, hogy az 50GB-os Digi netet működésre bírjam rajta.
Nekem azt mondták, hogy független a készülék. Egyébként a menüje Telenoros... Mondván, hogy csak azzal volt használva. De, elméletileg független.
20-as kártyával nem tudtam kipróbálni, mert nincs.
Hoztam létre új profilt.
Digi kártyával nem megy, azt írja SIM lockolva.. Eszközinformációknál Saját számot nem írja ki.
70-es kártyával szintén SIM lock-ot ír, de a Saját számot kiírja! Érdekes.....
Szóval egyelőre nem bírtam működésre.
Jól sejtem, hogy alapvetően ez Telenor függő így? Vagy "csak" Telenor Firmware van rajta? Erről hogyan tudnék 100%-ig megbizonyosodni?
Mit kellene tennem, hogy tudjam használni Digi kártyával? Függetleníteni és FW-et is cserélni? Vagy van esetleg más módja?
Az a rövidre zárás nekem picit attól tartok meghaladja a képességeimet :S
IMEI és IMSI száma van.
HW verzió: WL1B520FM
SW verzió: 11.230.03.01.77

Kérlek lássatok el néhány jó tanáccsal engem! ;)

Nagyon köszönöm!

Üdv.

(#97) totron válasza Imike_80 (#96) üzenetére


totron
addikt

A válasz pedig itt van a topikban, rövidre zárás nélkül is. Én szolgtatótól kapott kóddal tettem függetlenné, a telenoros menü maradt, függetlenné lett. A Digivel speciális nyűgje van, aminek okát majd az okosok leírják. De az, hogy 70-essel sem megy, az azt mutatja, hogy, jelen állapotában nem független, igen.
Nem olcsó eszköz, érthető az óvatosság, de attól, hogy szétszedett állapotban kell eszközölninegy műveletet, még nem lesz nehéz, ez ne riasszon. Másik módszerrel egyébként történt fentebb Digi-képessé tevés, miért nem csinálod meg úgy? Még leírás is van.

(#98) szaboi6512 válasza Imike_80 (#96) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ebből kiindulva"Nekem azt mondták, hogy független a készülék. Egyébként a menüje Telenoros... Mondván, hogy csak azzal volt használva. De, elméletileg független.
20-as kártyával nem tudtam kipróbálni, mert nincs.
Hoztam létre új profilt.
Digi kártyával nem megy, azt írja SIM lockolva.. "
Nem független az eszköz, Telenor függő.

Mit kellene tennem, hogy tudjam használni Digi kártyával? Függetleníteni és FW-et is cserélni?
Jó a meglátás, pontosan ezt kell tenned.
A frissítési metódust a Topicban megtalálod.
A leírás.
A függetlenítést passzolom.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#99) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Nagyon köszönöm nektek!

Olyan megoldás nincsen, hogy függetlenítés + Digi képessé tevés? Egyszerre?

@ #97totron
Szolgáltató kiadja csak úgy? Erről van infótok? Nem vagyok hivatalosan tulajdonosa...

@ #98szaboi6512
Csinált mostanában valaki ilyet, akinek össze van szedve minden friss driver esetleg? És tuti működik? Ha nincs más, megpróbálok nekivágni.
Melyik hsz a nem rövidre zárós megoldás?

Peace!

(#100) feketedini válasza Imike_80 (#99) üzenetére


feketedini
tag

Én sem tudom, melyik lehet a nem rövidre zárós módszer. Huacrtvel megpróbáltam a band-et állítani, de nem megy vele a digi. Telenoros firmware, függetlenítve szolgáltató által.
De amúgy gondolkodom, hogy jogilag a Telenor 2 év hűség után nekem függetlenítette teljesen legálisan a szolgáltató, ennek ellenére tiltja a digi mobilt a szoftvere. Ezt megtehetik jogilag? Ott a törvény, hogy 2 év után ingyen függetleníteniük kell a hűség lejárása után.Ennek ellenére tiltja a digi mobilt és nekem kéne rajta mókolni, meg rövidre zárni? Érdemes ezzel szerintetek fogyasztóvédelemhez fordulni? Vagy úgyis ott az apróbetű, hogy 2 év után megtehetik, hogy nem frissítik a szoftvert és ezért nem támogatott a digi? (Bocsi, ha hülye kérdés, de kicsit felhúztam magam, eleve alig vártam, hogy lejárjon a hűség...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.