Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) passziva


passziva
tag




Hello!



Gondolom ennek a DVD- vagy DVD+ dolognak valami olyan értelme van, hogy van olyan író, ami csak az egyiket tudja, de van olyan amelyik mindkettőt, illetve gondolom, hogy az asztali dvd olvasók is így vannak ezzel, tehat nem biztos, hogy pl. egy DVD- -os lemezt egy Thomson asztali DVD olvasó beolvas (mert ő lehet hogy csak DVD+ verziot tamogatja), amire most irtam ki a digitalizalt csaladi videot.


Hogy van ez?


Tud valaki segíteni?


p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#2) Charlie Gordon válasza passziva (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Leginkább úgy, hogy megkeresed a gyártó honlapján a műszaki paramétereit, vagy kipróbálod. Gyakran még a kereskedők sem hirdetik jól a lejátszókat.

(#3) HEBI válasza Charlie Gordon (#2) üzenetére


HEBI
senior tag

Csak a kipróbálás a megoldás, a gyári adatok sem fedik a valóságot!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#4) burgatshow


burgatshow
veterán

Sztem ha az 5 éves Hitachi pc-s drive beolvassa őket, akkor a thomson is!!! :)

(#5) zsiga667 válasza HEBI (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha a gyári adatok nem fedik a valóságot, akkor vissza kell vinni, és kicseréltetni. A Panasonicom elvileg ismeri a DVD-R-t, gyakorlatilag viszont nem akarta az istenért se lejátszani. Elvittem a szervízbe, kicseréltek benne valamit (35k, de gari miatt ingyen), ugyanaz. Visszavittem, vittem hozzá lemezt is, mondtam, hogy addig nem veszem át, amíg nem játssza le. És megcsinálták...

(#6) Charlie Gordon válasza passziva (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Egyébként a mínuszos lemezeket az asztali lejátszók 95%-a támogatja (elméletileg) :P

(#7) hazard válasza passziva (#1) üzenetére


hazard
csendes tag

Tudomásom szerint az írott dvd-t olvasó asztali lejátszók a kezdetektől fogva a minusz-os formátumot támogatták. Az újabb tipusú (1-2 éves) lejátszók már mindkét formátumot kezelik, de még mindig előfordul, hogy egy lejátszó csak ''minuszos''. Valaki már írta az előbb - és én is ezt olvastam vhol -, hogy a lejátszók 95%-a ''minuszos''. (Ez persze nem jelenti azt, hogy egy adott lejátszó a -R-t fogja olvasni, mert lehet, hogy egyátalán nem preferálja az írott lemezeket.)
El kell olvasni a készülék műszaki leírását, de pesze ez sem szentírás (viszont lehet menni panaszra vagy gari-ra); a legbiztosabb pedig a ''Puding próbája...''.

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#8) Tal2


Tal2
tag

nézd meg ezt a linket, itt szinte minden lejátszóról van kompatibilitási leírás, mit eszik meg, milyen fícsörök vannak + vevői tapasztalatok is

[L]http://www.dvdrhelp.com/dvdplayers.php?DVDname=&Submit2=Search&Search=Search&viewall=0&order=1[/L]

(#9) HEBI válasza zsiga667 (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Arra céloztam, hogy a gyártók, pl. a Panasonic is (nekem egy s75 van) letagadta, hogy kompatibilis -r,+r, +rw lemezekkel is a lejátszó, sőt azt állították, hogy nem játsza le a gyakorlattal ellentétben!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) passziva


passziva
tag




Nagyon köszönöm a segítséget!


Szóval azt kell lecsekkolni, hogy a thdvd-m egyaltalan szereti-e az irt/vagy/ujrairt dvd-t vagy csak a gyari eszi meg, es ha igen mar csak azt kell megfejteni a nagyon jo link segitsegevel, hogy melyik formatumot ismeri +/-.

Kinéztem ezt a Toshiba dvd irot magamnak kb br.20. Azert olcsó mert 4x-es, es csak a -R/-RW lemezeket irja meg. Beleteszem a gepbe, es a jo kis Hi8-as gyerekfelvételeimet megdigitalizalom és kinyomom dvdre, azt meg bedobom a csalad kulonfele asztali lejatszoiba.


juhájjjjjjjjjjjjjj és pikorkinó



p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#11) hazard válasza passziva (#10) üzenetére


hazard
csendes tag

Aha, Toshiba SD-R5112
Én is ezt használom, és nagyon elégedett vagyok vele.
Viszik, mint a cukrot...gondolná az egyszerű halandó, de éppen hogy nem így van! Pontosan azért mert súlyos ezrekkel olcsóbb a többitől (hardver/szoftver értékesítő körökből származó info szerint) nem merik venni az emberek, inkább viszik 35-40-ért pl. az LG-t, ''mer' az márka, meg az +/- -os'', pedig sok vevőnek lövése sincs, hogy mi a különbség, illetve egyátalán mi az a + és -, vagy, hogy milyen sebességgel (''Mi az a sebesség?'':) fog/akar/szeretne/tud írni...:))
Nyugodtan vedd meg ezt a pörkölőt, perpillanat ''the best buy''.

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#12) DonLeo válasza passziva (#1) üzenetére


DonLeo
senior tag

Szerintem próbáld ki, az a lebtutibb!
:DD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#13) reben válasza hazard (#11) üzenetére


reben
csendes tag

Hi! Hol lehet ilyen Toshiba írót venni? Nálam is kifejezetten számítana az olcsó ár, és ha még jól is pörköl, hát akkor miért ne? Különben mit jelent a ''jó ár'' Ft-ban?

(#14) Charlie Gordon válasza reben (#13) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

A haverom a múlt héten az AQUA-ban vett ilyet (16900+tréfa). Gondolom van ahol még olcsóbb.

(#15) passziva


passziva
tag

Köszönöm!


A Mistralban is van!


p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#16) passziva


passziva
tag




Most vagyok megint gondban:


Az én asztali dvdolvasóm Thomson DTH210, amelyről azt írja a kapott link:


Thomson DTH-210
CDR
CDRW
Few DVD-R
Few DVD-RW DVD+R
DVD+RW
VCD
SVCD
DivX
JPG MP3
WMA?
$125


mi az a few DVD-R????
a lapról: few DVD-R=This medium works on some few media/brands, read the comments for more tips.


istenem valaki fordítsa le szakszerűen, mert én balkani gyerek vagyok és még az oroszt nyomtak a fejembe anno.


köszönöm szépen!


p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#17) DonLeo válasza passziva (#16) üzenetére


DonLeo
senior tag

Ha jól értelmezem, nem mindegyik márkájú dvd-r lemezt olvas. Ha nem javítsatok ki.
;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#18) DonLeo válasza reben (#13) üzenetére


DonLeo
senior tag

A Bluefish-ben 15.992 nettó a bppiac szerint.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#19) reben válasza DonLeo (#18) üzenetére


reben
csendes tag

DonLeo, Charlie Gordon köszi az infót!

(#20) hazard válasza passziva (#16) üzenetére


hazard
csendes tag

Pontosan úgy van, ahogy DonLeo írta: Nem mindegyik dvd-r -t fogja olvasni a lejátszód, legalábbis a leírás szerint.... De pl az én Panasonic ht-m is olvassa a +r -t, holott a specifikációja és a dvdrhelp szerint sem kellene neki:DDD ...a legtisztább, ha kérsz kölcsön néhány tipusú dvd-r -t, és kipróbálgatod, hogy mit eszik meg belőle... Persze a Toshiba is eléggé válogatós (bár az olcsóbbak közül a Ritek-et, a Verbatim-ot, és a Traxdata-t szépen írja), így ez még csavar(hat)egyet a dolgon:((

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#21) hazard válasza reben (#13) üzenetére


hazard
csendes tag

Az előttem szólók már leírták a főbb forrásokat. Az ára perpillanat 16e+ÁFA a legtöbb helyen. Ha ettől drágábban látod vhol, akkor az a hely felejtős...

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.