Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lysander


lysander
csendes tag

Sziasztok!

A problémám az, hogy néha egy másodpercre megáll a gép, és utána egy az egyben újraindul. Az is megeisk, hogy egy ilyen reset után bootolás közben is a ''biztonság kedvéért'' mégegyszer eljátssza ezt.

aopen I915gM-I alaplap
intel p4 LGA775 3Ghz-es proci (nincs húzva)
videokártya az integráltja
2*512 kingston 400Mhz-en (dual channel)
200+120 maxtor wincsik, bár szerintem ez nem befolyásolhatja.
audigy 2ZS platinum ex hang, biosban az alaplapi disabled

a proci és a lap kb egy hónapos, a ramok 2 hetesek.
memtest86 szerint a ramok nem hibásak.

hun win xp sp2-vel és minden egyéb frissítés fentvan,

ami zavaró, hogy a gyári intel hűtővel 66-75 fok között mozog a proc hőméséklet.

Várom a tippeket :F

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

(#2) Gh0sT válasza lysander (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Rakd fel újra a hűtőt, gyanúsan magasak a hőmérsékleti értékek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) lysander válasza Gh0sT (#2) üzenetére


lysander
csendes tag

pár perce lett újratéve.
szilikon gél nélkül +10-15 fok
szilikon géllel a már leírt értékek...
a hütő nem mozog, stabil, szerintem a nyomásérzékelőnek nem lehet baja, eltörve nincs stb...
a hűtő fordulatszáma ~2800..

nem hülyének nézni, de ''rájöttem'' egy tutibiztos módszerre amivel 100% hogy ily módon újraindul a gépem:akármelyik weboldalon elkezdek őrülten kattingatni egy linkre, akkor nem telik bele fél perc és pifff, miközben a proci terheltsége minimális, és a hőmérséklet sem ugrik.

pfffffffff :(((

[Szerkesztve]

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

(#4) Gh0sT válasza lysander (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Biosban nincsen valami olyan állítási lehetőség, hogy bizonyos hőmérésklet fölött kapcsolja ki a gépet? :F
Minden program ilyen magas adatokat mér?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) biker


biker
nagyúr

nekem ilyet ram inkompatibilás okozott...
más rammal pl soha nem jött elő

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) Zozoo01 válasza lysander (#1) üzenetére


Zozoo01
tag

Szia!

Ami tippem lenne elsőre az a táphoz illetve a winchesteredhez kapcsolódik. Nem írtad (vagy nem láttam), hogy milyen tápod van. Ami érdekelne még, hogy nem hallasz-e a vinyódtól kattanást közvetlenül mielőtt újraindul. Ha ezeket kizártad, akkor jöhet a memóriateszt. Jobban belegondolva kezdd is inkább azzal:).

(#7) Gh0sT válasza biker (#5) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerinted az nem lehet gáz, hogy ennyire melegszik a proci? Én mondjuk AMD-s vagyok, de nálam 70 C-nál már lövi le a Bios a gépet.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) lysander válasza Gh0sT (#7) üzenetére


lysander
csendes tag

Sziasztok!

köszi a sok választ, na nézzük sorban:)
A vinyó nem kattan.
A táp egy 400W-os Azona, igaz már 1,5 éves.
A ramok esetében: samsung és kingston ramokkal is ezt csinálta.
(bár az igaz, hogy a samsungok szarok voltak, és visszavittem gariba, de a kingstonok tesztelve lettek, és jók)
A biosban 70 fokra van téve a védelem, és ezerrel sípol, ha e főlé megy:) ugyanakkor ha újraindul nem sípol előtte, egyszercsak amikor ő úgy gondolja.

a proc hőmérsékletét windows alatt csak a saját silent Tek progijával tudom nézni, ami egy nagy rakás... öhm.. mert öszevissza ugrálnak sokszor mind az rpm mind a celsius értékek. speedfan sajnos nem mutatja a proci hőmérsékletét ezzel a lappal.

[Szerkesztve]

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

(#9) biker válasza lysander (#8) üzenetére


biker
nagyúr

ha olvasnál ponotsabban, nem azt mondtam, rossz a ram, hanem ''nem szereti'' a lapod

nekem is volt ilyen gondom, de nem intel lappal, sorra adtram vissza a PQI, samsung, elixir ramokat, és infineonnal SOHA nem resetelt, előtte boot közben, után, random, illetve usb bedugásra resetelt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) lysander válasza biker (#9) üzenetére


lysander
csendes tag

tudod, ha se a samsung se a kingston ramot nem szereti a lapom, akkor inkább kettétöröm.

amúgy anno a chaintech 7njl1 es nforce2 amd procis lappal is ezt csinálták a samsung ramok.

[Szerkesztve]

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

(#11) biker válasza lysander (#10) üzenetére


biker
nagyúr

ok, nekem az ti csippes lapom nem ette meg:

Samsung, resetelt
PQI resetelt
Kingston XMS extreme ment, de nem túl extreme módon
Corsair ment, de nem gyári CL-el

Most infineon fut benne, gyári CL-el, fagyás nélkül.

kopp kopp, gyorsan :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) lysander válasza biker (#11) üzenetére


lysander
csendes tag

Már többen mondták, hogy lehet a tápegység adta meg magát.
Egy próbát szerintem megér.

Milyen tápot ajánlanátok hozzá?
http://www.aopen.nl/products/mb/i915Gm-I.htm

lehetőleg ne a 460Wos atx2 enermaxot ;]

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

(#13) lysander válasza lysander (#12) üzenetére


lysander
csendes tag

Uppppp :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

(#14) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

MIlyen hűtővel hűtöd a procot?
A 3 gigás pentiumok már fűtenek, az enyém is hasonló, csak nekem 478-as tokozású...
Egy Spark7+ is nehezen regulázza meg 2800-as fordulaton (értsd 50-60fok), de 3500 körül stabilan beáll a 44 fokra és nem indul újra.
A áp is tényleg gyenge lehet.
Sztem kérj kölcsön egy erős tápot, próbáld azzal és ha akkor nem inudl újra, akkor az volt a ludas.
Ha nem, akkor keresd tovább a hibát...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#15) gézu válasza lysander (#12) üzenetére


gézu
őstag

Táp nem valószinű,ha minimális terhelésnél dobja el magát a gép.Win
telepítés óta ilyen?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

azt is jó lenne tudni, hogy mióta van ez a jelenség?
win telepítés, vagy valami progi telepítése óta?

Mert speciel nekem, a norton antivírus 2005 csinálta ezt (és nem vírus miatt, hanem nem szeret valamit a gépben).
Szal akár program miatt is lehet! (Bár a sajátomon kívül, még nem nagyon találkoztam ilyennel!)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#17) .:GoliBali:. válasza lysander (#1) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

bocs most olvasom, hogy bootolás közben is resetel! Akkor software dolog kizárva(extrém esetben nincs kizárva, de arra ne is gondoljunk)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.