Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Házi kedvencek és az IT

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

Most nem a tehenek és UFO-k kapcsolatáról van szó :D
Ki hogy él együtt a ház kedvencével és az IT-vel? Nekem pl. most egy kutyám van, tehát nem olyan nagy a gond, mivel nem jön be a lakásba, de előtte volt macsek is, és volt oly kedves, hogy egy pillanatra magára hagytam a PC-t (khm...kétbetűs kitérő) és mire visszamentem őkelme bár bőszen nyomkodta a billentyűket :D
Most még egy gekkón vagy valami hasonló ''gyíkon'' gondolkozom, csak azt nem tudom, hogy hova fogom tenni, ugyanis lépten-nyomon alaplapokba meg egyebekbe botlok :U

Ti hogy vagytok e kérdéskörben? Hogy férnek meg a házi kedvencek és a nemházikedvencbarát IT-s cumók. Ja meg mi, a gazdik :DDD

(#2) Sidaries válasza Nimrod (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát nekem itt nincs semmi, de úgy tűnik, hogy hamarosan lesz egy vadászgörényem. :) Aranyos meg minden, de majd kiváncsi leszek rá.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) Nimrod válasza Sidaries (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem büdi? Szomszédok/szüleid/lakótársad hogy fogja bírni? :U

(#4) ZCoyote válasza Nimrod (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem is bill.járó macskám van, de ha egyszer elhessentem nem jön vissza aznap.
A gekkód a falon fog figyelni, ott meg nincs cuccod gondolom:)

Romani ite domum.

(#5) Sidaries válasza Nimrod (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Büdösnek nem büdös. Lakótárs majd megszokja. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) Nimrod válasza ZCoyote (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

Én terráriumra gondoltam, ez okozza igazándiból a gondot, hogy azt hova? :F

(#7) ZCoyote válasza Nimrod (#6) üzenetére


ZCoyote
őstag

Moddold a házad.:DDD

Romani ite domum.

(#8) Sipi válasza Nimrod (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem volt egy hullámos papagájom. Az nagyon aranyos (ha bírod a hangját :) ), főleg, amikor megszokott. Amikor gépeztem, odaszállt az asztalra, és ismerkedett az egérrel és a billentyűzettel. Rámászott, kopogtatta a csőrével a gombokat. Mivel kicsi és könnyű, megnyomni nem tudta őket, így a macskás veszély nem áll fent.

A mellettem lévő lámpán szeretett ücsörögni, úgyhogy szerelni kellett egy lapot alá, mert elég sokat kakált...:D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#9) Nimrod válasza ZCoyote (#7) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem akarok gekkót sütni :DDD

(#10) ZCoyote válasza Nimrod (#9) üzenetére


ZCoyote
őstag

Pedig úgy tudom szeretik a meleget.:D

Romani ite domum.

(#11) Sipi válasza ZCoyote (#10) üzenetére


Sipi
addikt

De a ventillátort belülről már nem annyira....:D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#12) ZCoyote válasza Sipi (#11) üzenetére


ZCoyote
őstag

Kívülre kell tenni a ház oldalára

Romani ite domum.

(#13) JaniS


JaniS
senior tag

Kutyánk meg szokta szagolgatni a gépeket, különösen ha szét van szedve vagy új gép van kirakva. Amíg a macskánk kicsi volt, folyton az ölemben heverészett-aludt miközben dolgoztam és mikor nyújtózott mindig megnyomta a space-t (azt volt a legkönnyebb eltalálni, meg szerette is nyomkodni). Akkoriban minden doksim tele volt felesleges space-ekkel. Egyébként valahol olvastam, hogy van macskagépelést gátló progi is :)

JaniS

(#14) Kidus


Kidus
őstag

Én is szeretnék vadászgörényt, úgy hallottam nem is büdi, de ha a gép közelébe megy, ki lesz oktatva, az bizti :)
Most csak hörik vannak, ők jól kijönnek a géppel, messziről nézegetik, és pislognak..

Assuming Control

(#15) Kidus


Kidus
őstag

egyébként ez nem inkább a fáradt gőzbe való téma? :P

Assuming Control

(#16) Nimrod válasza JaniS (#13) üzenetére


Nimrod
addikt

Az én macskám meg kicsinek mindig elaludt, ha elkezdtem játszani a gépen. Különösen a Mortal Kombaton :DDD

(#17) Den válasza Nimrod (#1) üzenetére


Den
veterán

nem ajánlom a gekkót, mert állítólag olyan vírusokat terjeszt amik a gépet is megfertőzhetik. A madárpók meg állítólag azzal szórakozik, hogy megváltoztatja a rendszergazda jelszót és mindent letilt előled. :)

www.simson4t.hu

(#18) tomcsi


tomcsi
senior tag

Nekem egy Mongol futóegerem van az is aranyos néha kiveszem és öt használom az optikai egér helyett....:DDD :DDD

Amugy nincs semmi különösebb jol elvagyunk kap kaját és alszik egész nap. Északa van fent na az már egy picit idegesitő...:O

(#19) Nimrod válasza Den (#17) üzenetére


Nimrod
addikt

Csak nem a SUSE-ra gondolsz? :DDD
Hümmm...ich bin ein Linux fanatic ;]
Pingvin rulez :DD

(#20) tomcsi válasza Den (#17) üzenetére


tomcsi
senior tag

:D

(#21) Vikthor


Vikthor
nagyúr

A 11-est nézzétek meg... :D Netti a neve.

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=263&p=4

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) Nimrod válasza Vikthor (#21) üzenetére


Nimrod
addikt

:C

(#23) Den válasza Vikthor (#21) üzenetére


Den
veterán

integrált egér :)

www.simson4t.hu

(#24) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Netti az infomán... :) Nyugi, csak a verseny idejére volt ott, itt van egy pár jobb kép...

Erre tessék: http://www.radikalmod.hu/index.php?p=9&gid=19

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) launcser


launcser
senior tag

nekem 1 kérdésem lenne, végigolvastam a hozzászólásokat, mi a halál töke az az IT?
minek a rövidítése?
rá nem jövök..
házikedvencekkel kapcsolatban se..
ha valaki megmagyarázná

tütüü

(#26) KovacsUr válasza launcser (#25) üzenetére


KovacsUr
addikt

Information Technology, informatika

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#27) launcser válasza KovacsUr (#26) üzenetére


launcser
senior tag

kösz
csak az informatika az úgy konkrétabb, magyarosabb (már amennyire :) )

tütüü

(#28) LukE válasza Nimrod (#1) üzenetére


LukE
veterán

Hát, egyik kismacska pont akkort tudott bejönni, ha éppen valami bajom volt a géppel, mintha megérezte volna. De akkor MIIIIIJJJÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÚÚÚÚ, én meg jól leordítottam a fejét. Erre elkezd dörgölőzni, fejem kez lilulni, macsi meg nagy sebességgel repül kifelé.:B
Halak viszont jól megvannak(nem, nem oda megy a melegvíz a procitól:D). Kutya meg nagy, úgyhogy kint van(kertes ház).

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#29) iguana


iguana
őstag

az én zöld leguánom (Egon 1,5m) néha a gépem tetején szokott dögleni. kárt még nem csinált, de a farkától nehezen lehet betenni a cd-t. ha meg arrébb akarom lökni hisztisen merengeti a szemét rám :DDD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#30) Nimrod válasza iguana (#29) üzenetére


Nimrod
addikt

Erről eszembe jutott valaki :DDD

Egon hol vagy? ;)

(#31) iguana válasza Nimrod (#30) üzenetére


iguana
őstag

de a farkától nehezen lehet betenni a cd-t...[/]
ez azért biztosan nem vonatkozik rá, csak a nevük azonos ;] ;] :DDD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#32) Nimrod válasza iguana (#31) üzenetére


Nimrod
addikt

A sárkányoknak nem nagy a farkuk? :DDD

(#33) iguana válasza Nimrod (#32) üzenetére


iguana
őstag

mármint az én Egonomnak kb 90cm a farka :) nah, mindegy nem ragozom tovább... :))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#34) Nimrod


Nimrod
addikt

IQBlaster topic ötlet:
Kinek a gekkójának a nagyobb a farka? :DDD

(#35) iguana válasza Nimrod (#34) üzenetére


iguana
őstag

megcsináljam a totyikot? :))
egyébként az enyémnek. de ő nem gekkó, hanem ződ leguán (iguanaiguana)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#36) I. Richard válasza Nimrod (#1) üzenetére


I. Richard
senior tag

Nekem is van egy macskán, de annak még életében nem jutott eszébe a gépet megkörnyékezni! :DDD

(#37) azzio


azzio
aktív tag

nekem halaim vannak, azok nem szoktak a billentyűzeten mászkálni, meg csöndben is vannak... ajánlom mindenkinek, aki nem kap idegbajt attól, ha éppen egy 20000 forintos akváriumfelújítás után
1., elkezdenek pusztulni a növények
2., elkezdenek pusztulni a halak
3., opálosodik a víz, nem látsz át rajta
4., egy potyautas csiga bemászik a keringtetőbe, és ha éppen nem darálja le a ventillátor, akkor megakad, és leég a motorja.
5., elmész otthonról 2 napra, a családnak a lelkére kötöd, hogy nehogy adjanak enni a halaknak, de amikor hazamész, azt látod, hogy 5 kiló kaja rohad a vízben...
stb.

(#38) azzio válasza azzio (#37) üzenetére


azzio
aktív tag

ja igen, az utolsó az, hogy 2 napja tönkrement a világítás, 4000 ft a belevaló fonálizzó.

(#39) I. Richard válasza azzio (#37) üzenetére


I. Richard
senior tag

hello!!

Az akvárium az már csak ilyen.... Sok pénzbe kerül, és még takarítani is kell(néha):DDD Mondjuk félévente;];];]

(#40) azzio válasza I. Richard (#39) üzenetére


azzio
aktív tag

nálam a rekordja 10 hónap... ;]
különben amikor gázos a helyzet, kitakarítom, mert engem idegesít, ha nem látok keresztül rajta. nem vindóz-forráskód ez, hogy ne lehessen átlátni :)

(#41) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!
Mongol futóegerekről van szó.


Tegnap előtt születtek kicsik éjfél előtt pár percel. Előtte kb. 5 napja volt takarítva a kalitka kb. (3 szintes kalitka). Mikor észrevettem, 4 kicsi volt elméletileg. Mind lent volt, kivéve egy, a legfelső szinten a rácson. Nemtom miért hozta fel. Nagy nehezen le bírtuk szedni a tőbbeikhez, de az anya először kitagadta. Aztán végül befogadta. Közben az egyik meghalt. Nemtom hova tűnt, megeszi ienkor a halott kis újszülötteket? Úgynézett ki ma, hogy 3 kicsiből ismét meghalt egy, mert már csak 2 volt mindig alatta, a 3. a forgács aljára volt eltemetve, de elő sem jött, semmi mozgás stb. Úgynézki ő is meghalhatott. Maradt 2 kicsi. Viszont most este barátnőm szólt telefonon (nála vannak a futóegerek), hogy mit csináljon, mert az anya felvitte a kicsiket a legfelső szintre (a rácsokra). Most mit kellene tenni? Lehet hogy nagyon koszosnak érzi az anya a forgácsot? Kicserélje barátnőm a forgácsot? Ha igen, utána lehozza a kicsiket, vagy az anya mindent elintéz? Cseréljen forgácsot? Vagy hagyjon mindent úgy ahogy van? (lehet, hogy már ki is cserélte, nem tudom, remélem semmi baj nem lesz) . Ha ki kellene cserélni, mit csináljon ha megtalálja a halott kicsiket? Azokat vissza kellene helyezni a kalitkába és az anya majd elintézi? Mit csináljunk? Kérlek segítsetek, mert most szólt hajnali 1-kor barátnőm és nagyon kétségbe vagyunk esve! Ha ez számít, az anya 6 hónapos körül lehet, és amióta nálunk van (kereskedésből hoztuk) ez az első szülése, nemtom hogy előtte szült-e.

Kérlek segítsetetek! Mit csináljunk? Veletek volt vmi hasonló?



Várom mielőbbi segítségetek! Előre is köszi

(#42) bitmad válasza Ck. (#41) üzenetére


bitmad
aktív tag

Itt: Bővebben: link is tedd fel a kérdésed, biztos válaszolnak rá.

Vagy itt nézelődj még: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#43) Florida válasza Ck. (#41) üzenetére


Florida
tag

Az ember hal meg.Az állat megdöglik.

(#45) Vigneau válasza Florida (#43) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha az ember szereti azt a kis szőröst, pikkelyest, akkor meghal, vagy elpusztul... Ne mondj ilyen csúnyákat... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#46) Vigneau válasza Kalandor (#44) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm az egyetértést... :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Házi kedvencek és az IT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.