Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hány éve foglalkoztok számtechel? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Én 17 éves vagyok, s már lassan 10 éve hárdkór gémer.:)))) Programozni 4 éve tudok.

I am having fun staying poor.

(#2) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Szintén 17, komolyabban kb. 3-4 éve játszok, a kódolást már 12 évesen elkezdtem. Azóta a Delphi lett a kedvencem, 1 pár progim letölthető: [L]http://putraware.ini.hu[/L]. A CD-Nyilvántartó a legjobb! :)

(#3) Drizzt válasza Tele von Zsinór (#2) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Aha, én manapság nem írok semmilyen progit. Hiányzik az ihlet.:(( De én is tudom küldeni egyik szerzeményem. Szavakat kérdez ki angolul, illetve magyarul, többnyelvű, bővíthető adatbázisú, stb.

I am having fun staying poor.

(#4) biker


biker
nagyúr

én lenni 25, gépezni from 13age.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Drizzt válasza Tele von Zsinór (#2) üzenetére


Drizzt
nagyúr

3Dben tudsz programozni? Tényleg valaki tud itt?

I am having fun staying poor.

(#6) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

na, itt mindenki 17? mert én is :))
programozás: pascalban összeadás, szorzás, stb :D
szóval ha a szimpla gémelés is beletartozik, akkor sacc/kb 10 éve

(#7) Drizzt válasza Ahhoj (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem Enterpriseom volt, yeah. A régi szép idők...:)

I am having fun staying poor.

(#8) Ahhoj válasza Drizzt (#7) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

jah, én az eddigi konfigjaim közül a c64-est szerettem a legjobban, kicsit már sajnálom, hogy elajándékoztuk vkinek :)
mennyiért lehet ma szerezni egy c64-est? 2e huf? :)

(#9) Drizzt válasza Ahhoj (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azért 486-ost kapsz, ajándék DOOM-mal.:)

I am having fun staying poor.

(#10) jojojo


jojojo
senior tag

Én 31 éves vagyok anno még Zx Spectrum-al kezdtem kb. 19-20 éve.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#11) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Hadd kérdezzem meg, hogy mit jelent az, hogy itt szinte mindenki tud programozni 17 évesen?

P.S.: az objektum hierarhiában melyik a legősibb objektumosztály? És az interfészeknél?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) CsendPenge válasza CsendPenge (#11) üzenetére


CsendPenge
őstag

Természetesen Delphiben... (az lett megemlítve, de tőlem lehet Visual C++ is)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#13) Loader


Loader
tag

Nem is tudom, olyan régen volt mikor elkezdtem. kb 10éve. Arra azért emlékszem, hogy akkor még nem volt win95 :) Most 21 vagyok.

''Te! Hogyis van ez?''

(#14) Drizzt válasza CsendPenge (#12) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, én csak Pascalos vagyok, de nem tudok semmi szakkifejezést, mert magamtól tanultam meg, elég szarul. Meg elméletben assmeblyt is tudtam, de soha nem használtam, és elfelejtettem.

I am having fun staying poor.

(#15) rog válasza CsendPenge (#12) üzenetére


rog
addikt

nami? :D

(#16) amdk7


amdk7
aktív tag

Én 26 vagyok, csak pascalban megy egy-két alapdolog, amit autodidakta módon löktem agyba. :))
Én is C64, és Plus4 -esen kezdtem.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#17) rog


rog
addikt

off:
delhpihez keresek eroteljesen
dbase-fileokhoz zap es pack parancsot megvalosito akarmit, ne muszaly forras, csak ne legyen copyrightos

(#18) Mattyer válasza CsendPenge (#11) üzenetére


Mattyer
tag

Így derülnek ki a nagy igazságok:D

iBook 14'' 1.33ghz

(#19) tothjozsef válasza CsendPenge (#11) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Java: Objektum: Object, interfészeknél nincs ős-interfész.

(#20) Kotász Bácsi


Kotász Bácsi
újonc

Szevasztok!

Jómagam 25 vagyok, és 14 éves korom óta foglalkozom számítástechnikával, főleg hardveres dolgokkal, gépépítés, karbantartás, szervízelés, stb...

Ami a PC-s múltamat illeti, a ZX Specrtum után következett a Commodore 64, majd egy ütős kis XT, kafa kis MFM winchivel, ami olyan hangos és zörgős volt, hogy a házra helyezett pohár vizem simán kilötykölte. :-)
:)

Ezután következett a nagy áttörés, egy 286-os 16 Mhz-es vadállat, 20Mb-os winyóval, majd elélveztem amikor előszőr bebootoltam vele.
Majd Pentiumra ugrottam, hát mit mondjak ég és föld volt a 286-os után.

Végezetül most egy P3-as konfigom van, egyenlőre.

Üdv mindenkinek.

Kotász.

Engem 12 naprendszerben ítéltek halálra távollétemben!

(#21) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Delphihez igazán nem értek, csak a pascalos tudásmaradványaimat használom benne. De szeretnék fejlődni, de mindnütt csak büdös tutorialokat találok.

I am having fun staying poor.

(#22) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Én 23 vagyok, 8 éve nyomulok az iparban, eleinte persze inkább játékokkal (C +4), majd programozás (Pascal, C, Delphi), most pedig Java fejlesztőként élem világomat. Persze közben a hw szerelmese is lettem, ezért vagyok itt :D

(#23) rog


rog
addikt

en mingya' 26 leszek, fogalmam sincs mikortol foglalkozok szamitogepekkel, talan 15 eve? de az biztos, hogy eddig meg egy mukodo programot se csinaltam. pedig mar fizetnek is erte. :)

(#24) CsendPenge válasza tothjozsef (#19) üzenetére


CsendPenge
őstag

Mint írtam, Delphiben, vagy Visual C++ -ban.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#25) rog válasza CsendPenge (#24) üzenetére


rog
addikt

most komolyan kerded?
hat nezd meg a helpben! :)

(#26) CsendPenge válasza Drizzt (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

Drizzt, ne vedd piszkálásnak, de ha egy ilyen alap kérdésre nem tudod a választ, akkor nem hiszem, hogy opengl alatt kéne játékot írnod. Először némi programozás elméletet kellene tanulnod. Algoritmizálni... Ha meg Delphiben akarsz nyomulni, akkor ajánlom figyelmedbe a Delphi bibliát, avagy Marco Cantu, Delphi x mesteri szinten.
P.S.:Rog: TObject, és IUnknown :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#27) CsendPenge válasza rog (#23) üzenetére


CsendPenge
őstag

''de az biztos, hogy eddig meg egy mukodo programot se csinaltam. pedig mar fizetnek is erte.''
Rog, írd már le, hogy csinálod, hátha nekünk is sikerül :DD :t

OFF -mindenkinek
A Delphi-s kérdést nem azért dobtam fel, hogy villogjak, hogy én vagyok az f*sza programozó. Nem szégyen, beismerem, én is kezdő programozó vagyok csak - egyelőre :P
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#28) Drizzt válasza CsendPenge (#26) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kösz, végre egy építő jellegű hozzászólás.

I am having fun staying poor.

(#29) CsendPenge válasza Drizzt (#28) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szívesen. :DDD

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#30) zrubi


zrubi
senior tag

26 vagyok és kb 13 éves korom óta nyomom...
nekem a C64 volt az első :DDD

zrubi.hu

(#31) bélanéni


bélanéni
őstag

Én lenni 22, kb. amióta az eszemet tudom (19-20 éve :) ). Valaki leírná, hogy kell fekete-fogú smiley-t ''rajzolni''?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#32) Den


Den
veterán

Én először fizikai kontaktusba (nem rámesett :) ) számítógéppel 7 évesen kerültem, egy TAP34 volt. Most 26 vagyok egyébként, és programozni még mindig nem tudok :DDD

www.simson4t.hu

(#33) emvy


emvy
nagyúr

9 évesen kezdtem, most 19 vagyok, de gimnázium alatt SEMMIT nem fejlődtem, abszolúte nem volt gép a közelemben, másfél éve kezdtem újra.

while (!sleep) sheep++;

(#34) Den válasza bélanéni (#31) üzenetére


Den
veterán

Kettőspont és három nagy dé

www.simson4t.hu

(#35) bélanéni


bélanéni
őstag

:DDD nagyon állat bazz

:DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#36) fügike


fügike
senior tag

28 vagyok, '86 óta van gépünk (C64, 386, stb.), régebben keményen játszottam, most meg nem érek rá. Programozáshoz abszolút zokni vagyok, Corelben grafikázgatok, de csak alapszinten.:)

Boci-boci tarka!:D

(#37) Lomos


Lomos
aktív tag

Kb 12 eve hogy kezeim koze kerult 1 C+4, aztan megjartam a szamarletrat gepekkel, mindent elrontottam, igy megtanultam hogy kell megszerelni :DD

amugy 20 vagyok, programozni elvileg tanultam pascal, c++ nyelveken, volt 1 kis object pascal is, de csak a TP-ben, szoval delphit is csak probalgatas szinten ismerem.
Aztan mostmeg phpban programozgatok kulonbozo oldalakat... penzert :DD

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#38) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

17, 5, 3.

(#39) fügike válasza JulWCZar (#38) üzenetére


fügike
senior tag

Nade mi az a pont a végén?:)):DD

Boci-boci tarka!:D

(#40) Pendragon válasza CsendPenge (#11) üzenetére


Pendragon
csendes tag

Miert gondoljak azt az emberek, hogy hogy csak akkor nevezheti magat valaki programozonak ha winfosban tud programozni? Es bar teny hogy manapsag tenyleg az objektum orientalat programozas a legdivatosabb, de azert van elet az OOP-n tul is...

''This brave new world has fallen and decayed...''

(#41) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

16,5 vagyok. Első gépem kb. 5 éve kaptam, de kb 3/4 évig lövésem se volt a dolgokhoz:használni tudtam, de egyébként semmi. Egyik esetem: kb 1,5 hónapra rá, hogy megkaptam a gépet, egy laza mozdulattal töröltem a ''Program Files'' könyvtárat :))
Úgy komolyabban 3,9 éve foglalkozom a géppel.

(#42) Cathfaern válasza Cathfaern (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Programozni csak Pascal-ban +/* szintjén tudok.

(#43) Sea-you


Sea-you
csendes tag

17 eves koromban kaptam az elso gepemet most 22 vagyok. Leginkabb programokat torok (asm rulez ;)), meg linuxokat adminolok (azis rulez ;)).

(#44) Ra3


Ra3
őstag

24 vagyok, kb. ált. 6-tól foglalkozok gépekkel, akkor c16-on nyomultunk a számtech szakkörben :))

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45) localhost


localhost
Közösségépítő

Minimum 23 éve :((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#46) Kidus


Kidus
őstag

kb 2 éve. Vérprofinak érzem magam :DD

Assuming Control

(#47) tomika


tomika
aktív tag

Én 18, már 4 éve van gép.
Első egy C64, utána egy 66 MHz-s 486, majd egy Cyrix PR166+ :))

(#48) casenoid válasza localhost (#45) üzenetére


casenoid
tag

szintén kb 23 éve nyomulok.
többiek is tegezhetnek azé :)

(#49) Egon


Egon
nagyúr

Uramatyám, én is majd' 20 éve kezdtem, egy C64-en...:) Most volt 10 éve, hogy az első PC-met vettem...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) Lomos válasza Pendragon (#40) üzenetére


Lomos
aktív tag

Az OOP nem feltetlenul a winfosban programozast jelenti.

Java: crossplatform
Kylix: Delphi for linux

szoval van itt mas is...persze az asm sem 1 rossz dolog, csak mas celt szolgal. De mindenki azt tanulja amiben penz van :))

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#51) petyaman


petyaman
tag

24 vagyok, a kilencvenes évek derekán termett a szobámban egy XT turbo (11Mhz!!! Házfelirat: Future Technology :D ), amit 1998 karácsonyán leváltott egy 433-as cerka. Most 900-as Thunderbird melegíti a szobát, mert a cerkán lassú volt a 3ds max. Nagyjából erre is használom a gépet meg flashanimokat csinálok, néha játszom is. Ja és zenekészítés.

...mert megérdemlem

(#52) janati


janati
őstag

Hi!
Én 21 éves vagyok és 8 éves koromban kaptam az első C64-es gépemet. Még Bécsből hozta a fater... Azóta foglalkozom az összes típussal. Programozni nem volt affinitásom megtanulni. De már bánom. Most meg már nem érek rá bevágni.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#53) LukE


LukE
veterán

19, kb 9 éve 386-os, aztán p166, piii 700 laptop(kölcsön), most meg 1,8XP.
Áltiskben pascalban kezdtem. Ennek a csúcsaként írtam is valami kegyetlen gagyi autóversenyt, számtech órákon keményen nyomták:). Delphiben szórakoztam, írtam 1 telefonkönyvet magamnak, meg 1 progit, ami pár másodpercenként menti a képernyő tartalmát.
Mostanában meg java servleteket kellene írkálnom.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#54) Sidaries


Sidaries
őstag

23 vagyok és hatéves korom óta van gépem Akkor +4-em volt. Első PC egy XT. Mostanában hardver AutoCAD és ritkán 3dStudio.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#55) cabal


cabal
tag

Sziasztok!
28 múltam, 12 éves korom óta foglalkozom gépekkel. Természetesen c14, c+4 vonalon indultam, később c64 (nekem c128-am volt). Ezen BASIC, assembly.
Középsuliban VTC, XT, otthon Amiga500. Kis pascal, amos. A legtöbb használatos programnyelvbe belekontárkodtam az idők folyamán (Pascal, C, assembly, Delphi, Java, VisualBasic, dBase), de semmi komoly. Manapság hobbiszinten webfejlesztés (PHP, WML, VRML, HTML) de nincs túl sok időm (igazából ihletem nincs). Hirtelen ennyi. :DDD

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#56) cabal


cabal
tag

a c14 természetesen c16 akart lenni :)
Tényleg: emléxik valaki még ilyen gépekre? (meg Primo, Enterprise...)

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#57) twollah


twollah
nagyúr

26 múltam jócskán.
Kb. 9-10 évesen egy Speccyn kezdtem, és úgy könyv füzet, újságok alapján felszedtem egy kis gépikódó programozás ismeretet, na ezt azóta tuti elfelejtettem.
Kb. 93 tájékán jött egy Amiga 1000es, utánna 94 végén egy Amiga 1200as, most az utóbbi fenn csücsül a szekrény tetején, hibernálva.
2002 elején vettem egy IBM kompatibilis személyi (sz)ámítógépet.
Játszani már nem nagyon játszom, inkább net, zenehallgatás stb.

Ha lesz egy kis lelkierőm megpróbálok felszedni egy kis C++ tudást.

(#58) Maverick14


Maverick14
tag

Én 14 éves koromban (a mindenit már 13 éve?) kaptam egy C64-et mindenféle periféria (!!!) nélkül szóval egy fél évig csak Basic-ben tudtam rajta programozni. A középsuliban ez jól jött mert röhögve csináltam meg minden mezei feladatot. Akkor tanultam meg Pascalban és kezdtem el az assemblyt. Aztán 10MHz-es TURBO XT-m volt egy évig, utána 286-os 98-ig, azóta PentiumMMX 200MHz. Az egyetem alatt tanultam meg a C/C++-t, mostanában VHDL-ben nyomulok.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#59) Szeni


Szeni
aktív tag

Király gép volt az első számítógépem: ZX-81! :) Aztán Enterprise, majd PC-k. Az első kb. 18 éve (30 vagyok).
Programozással nem annyira, de hardverrel, hálózatokkal, folyamatirányítással foglalatoskodom (hajrá Linux!). Valamint játékkal sem.

(#60) goshawk


goshawk
tag

19 éves vagyok.

6 éve programozok.
2 éve linux rendszergazda.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#61) guess.who


guess.who
senior tag

Hihi! Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen vénember. :))
'86-ba, 13 évesen kezdtem egy ZX81-gyel (és az első karakteres sielő-program BASICben, amit minden bekapcsoláskor újra meg kellett írni, mert nem volt háttértár), aztán C64 hosszú évekig (adatbázis-programok, sőt közben katonaság alatt még lőelemképzőt is írtam minden extra nyalánksággal :) ), közben kevés Primo (hű, amikor füzetben programoztam assemblyben ütközés-szubrutint hozzá, és még működött is! :D ), majd nagyjából 8 éve a PC (marhaság, de nekem még mindig jobban kézreáll a kézi, tisztán HTML-programozás, mint a kattintgatós mindenegyben csilivilik)...
Ha belegondolok, hogy a legalapabb karakteres ''grafikáktól'' eljutottunk a mai 3D-s világokhoz, s én az egész folyamatot láttam... Félelmetes... Láttam Amigákat távolról (Hű, 16 szín helyett többezer? Annyi nincs is összesen! Pláne 16 millió!), a régi HT1080Z-t a jó kis fadobozában, az Enterprise-ok irtóra dizájnos, lekerekített éleit, a Plusik szürkeségét, az első duplamagas MFM vincsiket a vezérlőjükkel, meg ezer más dolgot, amik ma már nem is léteznek...

Múltkor egyik ismerősöm értetlenkedve kérdezte meg, hogy hová tűnnek a fájlok, mikor letörli őket a Windowsban... Aztán fél percnyi tanakodás után oda jutott, hogy biztos a 220-as kábelen mennek ki... :D Na, asszem ez az a pont, amikor az ember rájön, hogy azt az elmúlt 16 évet nemigen lehet pótolni semmivel.

(#62) Roly


Roly
csendes tag

Most 26 vagyok, és az első gépem egy Prímó volt, majd számtech szakkör C+4, és C16-osokon 13 évvel ezelőtt. 17. életévem nekem is emlékezetes :D (bocs)

640K ought to be enough for anybody. (Bill Gates, 1981)

(#63) Loop


Loop
csendes tag

Magam is 28 vagyok már.
82'-ben HT1080Z/64-en kezdtem, majd Texas TI99/4A volt a következő végül kikötöttem a C64-nél, ami egésszen 89 nyarig tartott. Természetesen Assembly ill. BASIC. Következő egy XT-volt, egy darab doksim volt, ezért visszafejtettem a BIOS-t és rájöttem hogy kell programozni. Természetesen szín tiszta Assemblerben. 1 évig nem is tudtam máshogy, aztán jött a Turbo C, majd a Turbo Pascal(kötelező volt!).
Egy két Asm(real, flat, protective mode) game (DX4-100 -on), ma már csak WINAPI és OpenGL, ha unatkozom.
Van Linux is természetesen.

Decc ól!

Loop Start

(#64) jojojo válasza goshawk (#60) üzenetére


jojojo
senior tag

HA valoban 2 éve rendszergazda vagy és pont Linuxbol akkor Te vagy az Én emberem:Hogy tudnám a Raidet felismertetni a Linuxal?

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#65) Szeni válasza jojojo (#64) üzenetére


Szeni
aktív tag

Milyen RAID-et?

(#66) Szeni


Szeni
aktív tag

Azt kihagytam, hogy a sajátjaimom kívül volt még szerencsém Primohoz, HT-hez, Videoton TV Computer-hez, C64-hez, C+4-hez, ZX Spectrumhoz, Amiga 500-hoz, valamint jelenleg RISC 9000-hez!

(#67) jojojo válasza Szeni (#65) üzenetére


jojojo
senior tag

Az alaplapi vezérlő HPT 372

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#68) Adi


Adi
senior tag

A fezem kivan b+ vagy csak vak vagyok? :) Senki nem írt itt assemblyt? Brrr, micsoda népség! :) ), majd egy 486 DLC, mint az első 32 bites gépem. No meg közben volt nálam kölcsön egy ZX-Spectrum 48k. :)

Itt jött a második bukkanó: mivel a gépben csak 5 mega RAM volt, ezért OS/2-őt nem tudtam rá telepíteni, így maradt a Linux. :) A többi meg már történelem, ahogy mondják. :) ), kevés BASIC a Plus/4-en. A Pascalt mindig is rühelltem, túl kötött nyelv.

Aztán a Linux alatt megtanultam, hogyha valaki programozni akar igazán, akkor ahhoz a Unix az ideális. Foglalkoztam shellscriptekkel, Perllel, PHP-val, C-vel, C++-szal, Jávával, ami éppen kellett.

Most egy jó ideje semmi komolyabb, mert van más dolgom, meg lusta vagyok. :)

Ja, meg közben eszembe jutott, volt nálam szintén kölcsönben egy ideig egy 16 bites Psion laptop (nem kéziszámítógép!), azon írogattam OPL16-ban progikat.

ldm start-reconf primary

(#69) Szeni válasza jojojo (#67) üzenetére


Szeni
aktív tag

[L]http://www.highpoint-tech.com/372drivers_down.htm[/L]
Ezen a címen megtalálod a driver-eit, ami KELL linux alá.

(#70) Adi válasza jojojo (#67) üzenetére


Adi
senior tag

2.4-es kernel Highpoint IDE driverének kéne ismernie asszem. Pontosan nem tudom, mert nekem nincs ilyenem.

ldm start-reconf primary

(#71) fzr1000


fzr1000
tag

Altalanos suli 7-8-ban potyogtettem eloszor C= 16/64/VIC20-on, de az szinte semmi nem volt, aztan kozepsuliban tanultunk BASIC/Pascal/dBase-t, igy leginkabb Clipper-ben nyomultam (ha jol emlekszem, a 90-es evek elejen azt eleg szeleskoruen hasznaltak), voltam egy kis ideig Novell rendszergizda, aztan palyat modositottam. Ma mar szinte csak jatek/zene/tanulas/ezmegaz-ra hasznalom,
de a HTML-t meg meg szeretnem tanulni...

(#72) rdi


rdi
veterán

Na fiatalok, én még algolban tanultam :)
programozó viszont egy éve vagyok, irtam is már vagy három programot :(
ja és persze Delphiben, de ez inkább csak hobbiprogramozás

Fej! Tor! Potroh!

(#73) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Én 24 vagyok, olyan 10 évesen kezdtem a suli számtech-szakkörén -- 2 db zx spectrum, egy c+4, és egy valódi c64! ohhh
Ott is rögtön programozni tanultunk (télleg, régen mintha több user programozgatott volna...), aztán legközelebb PC-n basic, pascal, asm, c++, delphi... belenyaltam minden jóba. Nekem is a (z object) pascal a kedvenc nyelvem, mert ez volt az első tényleg használható programozási környezet, amit megismertem.
>>Nem mindenki programozik Winfos alatt...
DOS-ban viszont már nemigen programozok, mert minek? Még az assembly is könnyebb Window$ alatt... Így jártunk, sajnos(?!) elmúlt a 16 bites korszak.
Valaki meg kérdezte, tud-e valaki 3D-ben programozni? Hát az van, hogy egy kicsit bárki tud. Direct3D óta... DOS alatt nem voltak ilyen sokan a 3D programozók, ugye? :)
Üdv
Endre

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#74) dON't hAcK! válasza rdi (#72) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

A ''jukszalagos'' gépeket ugyan nem ismerem, de a lyukszalagosokat már egy kicsit jobban. :)

dON't hAcK élt, ...

(#75) tgkv


tgkv
csendes tag

A magam 31 évével köztetek, csak 1 vén fa.. vagyok. De én, má 1984-ben c64-eztem, majd volt Amigám. Úgy 94-ben vettem egy pc-t Cyrix 486 SLC /4 mega Rammal minden mükődött vele tökéletesen, még a Win 3.1 is. /, majd AMD Dx-4 120, utána PII-300 Klamaty, ezt a procit lecseréltem egy 466-os Celeronra / ment ám 595-ön 3 évig, aztán eladtam /. Most a húgom gépét használom, mert kéróra kellett minden lóvé.
Egyébként meg hobbiból Turbó Pascal, most meg koca házi Java progikat csinálok.

A kellékszavatosság a visszterhes szerződés objektív jogkövetkezménye.

(#76) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

17,5 éves vagyok. Először nekem is C64-em volt, de elejinte apukám munkahelyére jártam be játszani rajta. 3 éves voltam (a játék neve: Frosch)

Aztán 10 év szünet. Az első gépemet 2,5 éve kaptam meg. De akkor még hülye voltam hozzá. A legnagyobb lökést az internet beizzítása jelentette, pont 1 éve. Igazából ez az 1 év volt nekem az, amiben igazán sokat fejlődtem, hála többekközt a prohardvernek, és az informatikus osztálytársaimnak (andorpapa, Mattyer), akik reggeltől estig az alaplaptípusokról, és a hűtőfajtákról, meg egyéb hardverekről társalognak. Most már én is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#77) Lomos válasza Dalai Láma (#76) üzenetére


Lomos
aktív tag

es ez jo? :DD

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#78) lao ce


lao ce
aktív tag

32 -be lepek nemsoka' ha megelem. 12 eve programozasbol elek. a jatekirogatas utani programozasi eletem negy fontosabb threaden fut: reports/charts , webcuccok , client-server applikaciok , database.

kedves csendpenge, a delphi verziojat is kellene kerdezni, mert valtozott az idok folyaman :)

nicht kompot

(#79) Prozac


Prozac
aktív tag

38 múltam!

19 éves koromban láttam először egy Radio Shack gyártmányú Z80 procis TRS 80-s gépet. Volt benne 16 Kb RAM. Óriásiakat játszottunk vele egy magnórol betöltött programmal. Aztán megdupláztuk a memóriát.

Aztán jött a C64! progranozás Basicben, majd Simon's Basic kiterjesztéssel végül Assameblerben. Már volt rá C compiler is! :))


Aztán az első 286-os 4(!) sebességgel! 6-8-10-12 MHz...
Itt is Assembly, hardverközteliprogramozás
Ehhez társult a C később.

Ezt csináltam amíg nem jötte a Windowsok, meg a bonyolult procik..

Van Compfair Díjam is! :P
Aztán a Novell 1.0-tól a 4-esig, majd az NT serverek, és irodai környezet.

A hardver mindig közel állt hozzám..

''Fussatok bolondok...''

(#80) Joe_007


Joe_007
tag

Én 27 vagyok. '86-ban kaptam a máig meglévő Zx Spectrum+ -omat.Ezzel nyomultam jó pár évig, majd hosszas szünet után '97-től van PC-m.
Csak hobbi szinten foglalkozom vele, főleg gémek:)
De mostanában többet netezek mint játszok(hacsak nem foglal el úgy 1 játék mint az Age of Mythology:).

(#81) cadaver


cadaver
tag

hehe ez jo. 15eves vagyok es semmit nem tudok :)) elso gepem nem tudom mikor, de 266os celeron volt, Pascal-t elkezdtuk suliban de a hulye fejemmel atmentem angol tagozatra :DD) szoval annak kene nekiallni ha nem tudna az ember ilyen csodalatos kis kifogasokat kitalalni maganak.

(#82) Superman


Superman
nagyúr

29 vagyok és 30 éve kezdtem foglalkozni gépekkel. Akkor írtam - mármint 30 éve - az első adatbázisomat is, tulajdonképpen én vagyok a relációs adatbázis egyik megalkotója. ;]

(#83) HEBI


HEBI
senior tag

Sokáig gondolkodtam, van-e értelme ennek a témának, de hátha...
1990-ben kezdtem Commodore gépeken, azóta volt minden, kivétel amiga, pedig azon milyen jó játékok voltak. Most pascal után, az életben delphiben kell írogatnom és kezd tetszeni. A Delphit csak ajánlani tudom annak aki szerette valamilyen szinten a pascalt.
Ezek szerint kb. 12 éve érdekel ez az izé itt előttem. Bár lassan már mással is kellene foglalkoznunk egy kicsit!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#84) Ironskin


Ironskin
csendes tag

Én 25 leszek nyáron, és abszuolút fogalmam sincsen, mindig volt a közelemben valami. ZX-Spectrum, C64, Primo stb.
Basic-ben kezdtem és ennyi év után idény nyáron végre kaptam papírt is róla, hogy programozó vagyok.(Nem Gábor Dénes)

SA Nata A NA.....

(#85) casenoid


casenoid
tag

mint írtam, lassan 23 éve foglalkozom.
Srácok, a programozást ennyi idő alatt nem untátok meg?
Én igen....

Amúgy is a buta PC-ken, amik csak gyorsulnak ezerrel, senki nem optimalizál, csak írják a butábbnál butább kódokat. Max Unix/Linuxon jelenik meg valami érdembeli. Az még közel áll.

Itt valaki írta, hogy a sok-sok év tapasztalat (főleg 80-as évekből!) nagyon meghálálja magát. Ez olyasmi, hogy jó programozót alig láttam, akinek egyetem előtt nem volt a hobbija, tákolt valamit ZX-en, C64-en, Amigán, XT-n.

Akkor lehetett egyedül igazán nagyot alkotni, most igen-igen jó ötlet kell, azt is 99% felvásárolják, és 105%, hogy valaki megoldotta a világ másik felén, mondjuk 200szor, és jobban.
Ez a világ már nem az, amiben kódolás terén felnőttünk. Jó kis Hexában assembly, még könyvem is alig volt, és írtam siman ZX-en decimálisan a kódot. nagyot néztem utána C64-en, hogy az utasítást nevén lehetett nevezni, utána meg a Pascalt, sorszám, memória címek nélküli programozása miatt. Ha ezeken valaki átment, akkor tudja miről írtam előtte.

Éjjen május elseje!

(#86) launcser válasza casenoid (#85) üzenetére


launcser
senior tag

23 éve programozol?
hu
az huzos..
én probálok 2 éve de valahogy sehogy se megy
ehhez is kell tehetség
nem elég a sok gyakorlás
vagy kéne sok dokumentácio. :)

tütüü

(#87) Nimrod


Nimrod
addikt

Na nézzük: 20 vagyok kb. 7 éve gépezem (hol csak játszom, hol csak Win'95-öt telepítek, programozni 1 éve próbálgatok több-kevesebb sikerrel)
Kezdőgép: Cyrix 486DX2 (most is az van)

(#88) rdi válasza launcser (#86) üzenetére


rdi
veterán

irtad:
vagy kéne sok dokumentácio.
Hidd el, a mai megrendelőknek tök megfelelnek, ha a könyvekben leírt kódok alapján írsz valami hasonlót :((
Hát ez nem valami fényes szakmai karrier, azt hiszem inkább elmegyek hardveresnek :t (Bocsesz)
Rdi

Fej! Tor! Potroh!

(#89) goshawk válasza jojojo (#64) üzenetére


goshawk
tag

Milyen disztrib?

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#90) jojojo válasza goshawk (#89) üzenetére


jojojo
senior tag

Az UHU-t akartam ki probálni de sehol nem találtam semmit ehez.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#91) venember


venember
tag

Nevemhez illően életkorom: 3Dalailáma
Számítástechnikában (hiába) töltött idő: 0,9Superman (kb.)
Kezdet: ALGOL-60(?) :D

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#92) venember válasza venember (#91) üzenetére


venember
tag

Némi korrekció :)

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#93) rdi válasza venember (#92) üzenetére


rdi
veterán

akkor te nálam is vénebb vagy :))
nem lehetnék én nálad ugráltatott kezdő?
Rdi

Fej! Tor! Potroh!

(#94) venember válasza rdi (#93) üzenetére


venember
tag

ezek a fejlesztők leginkább külső cégeknél helyezkednek el és igen jó pénct keresnek (már persze amelyik :))

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#95) rdi válasza venember (#94) üzenetére


rdi
veterán

OFF
Negyvenhároméveskezdő-lámerprogramozó ugráltatókedvűnagyember-főnököt keres.
Kal Andorok kíméljenek
ON
:))
Rdi

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hány éve foglalkoztok számtechel? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.