Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMDKiller567


AMDKiller567
csendes tag

Tudom hülye a témám,de senki sem vágja,hogy hány eszközt tud ez a lap elkezelni (Asus P4C800 Deluxe). Most elmondom a paramétereket,hogy mit is szeretnék,és hogy miért is kérdezem tőletek ezt.
Szóval az imént említett alaplapom van,és a P-ATA (Primary és a Secondary IDE csatik mind tele vannak eszközökkel.) A rendszer winyó a Promise RAID IDE csatiján van. Ki akarom próbálni a SERIAL ATA dolgot,de nem tudom,hogy el tudja-e kezelni a 4 IDE-n lévő eszközt plussz egy SERIAL ATA winyót. Most nagyon amatőrnek néztek tudom,de azért megleplek titeket. Arra a Serial ATA csatira akarom tenni a winyót,amit az intel vezérel (2 DB S-ATA) és nem pedig a Promise RAID által vezérelt S-ATA-ra. Csakhogy a manualba kicsit utána néztem,van olyan pont,ahol lehet állítani,hogy P-ATA,P-ATA + S-ATA, S-ATA legyen. A P-ATA + S-ATA azt jelentené,hogy 2 IDE csati plusz 2 S-ATA csati. Csakhogy,ha így nem menne a két cuccos (azt írja a manual),akkor egy másik beállítási módra kell tenni,és ott olyan jön elő,hogy Secondary S-ATA + P-ATA, vagy Primary S-ATA + P-ATA.Ez azt jelentené,hogy 2 IDE eszköz mondjuk a Primary csatin, meg 1 winyó a Primary S-ATA-n,csakhogy nekem 4 ID eszközöm van!!! mivel még nem próbáltam ki mert nincsen még meg az S-ATA-s winyóm nem tudhatom,hogy elvezérli-e a 2 IDE(4 eszköz) csatornát plussz az S-ATA-s winyót. Ha valaki tudná akkor segítsen.

(#2) AMDKiller567


AMDKiller567
csendes tag

Tudom hülye a témám,de senki sem vágja,hogy hány eszközt tud ez a lap elkezelni (Asus P4C800 Deluxe). Most elmondom a paramétereket,hogy mit is szeretnék,és hogy miért is kérdezem tőletek ezt.
Szóval az imént említett alaplapom van,és a P-ATA (Primary és a Secondary IDE csatik mind tele vannak eszközökkel.) A rendszer winyó a Promise RAID IDE csatiján van. Ki akarom próbálni a SERIAL ATA dolgot,de nem tudom,hogy el tudja-e kezelni a 4 IDE-n lévő eszközt plussz egy SERIAL ATA winyót. Most nagyon amatőrnek néztek tudom,de azért megleplek titeket. Arra a Serial ATA csatira akarom tenni a winyót,amit az intel vezérel (2 DB S-ATA) és nem pedig a Promise RAID által vezérelt S-ATA-ra. Csakhogy a manualba kicsit utána néztem,van olyan pont,ahol lehet állítani,hogy P-ATA,P-ATA + S-ATA, S-ATA legyen. A P-ATA + S-ATA azt jelentené,hogy 2 IDE csati plusz 2 S-ATA csati. Csakhogy,ha így nem menne a két cuccos (azt írja a manual),akkor egy másik beállítási módra kell tenni,és ott olyan jön elő,hogy Secondary S-ATA + P-ATA, vagy Primary S-ATA + P-ATA.Ez azt jelentené,hogy 2 IDE eszköz mondjuk a Primary csatin, meg 1 winyó a Primary S-ATA-n,csakhogy nekem 4 ID eszközöm van!!! mivel még nem próbáltam ki mert nincsen még meg az S-ATA-s winyóm nem tudhatom,hogy elvezérli-e a 2 IDE(4 eszköz) csatornát plussz az S-ATA-s winyót. Ha valaki tudná akkor segítsen.

(#3) vlaci79 válasza AMDKiller567 (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
megy az osszes egyszerre xp alatt

nalam
ich5
4 ata eszkoz (rendszer hdd, dvd olvasom, dvd irom, cdiro)
2 sata eszkoz (2*hdd adatoknat)

promise
2 ata eszkoz (2 db rack hdd)
2 sata eszkoz (hdd) ures jelenleg

ja meg egy idoben benn volt a promis uata100 pci ide vezerlo is azon is volt akkor ket vinyo:))

(#4) artur


artur
csendes tag

Igen ezzel nincs is gond, de nekem az alábbi eszközeim vannak:

4 ide /dvdíró, mobil rack, cd író, dvd olvasó/
1 sata / rendszer hdd/

Primary master - dvd író
slave - mobil rack
Secondary master - cd író
slave - dvd olvasó
S-ata vinyó - sima s-ata 1 csatolon és nem a raid csatlakozon.

Minden megy szépen addig mig a mobil racket be nem teszem. Amikor ugyanis bekapcsolom nem akar a s-ata vinyoról indulni a rendszer. Minden ilyen esetben a biosban át kell állítanom a hdd boot sorrendet, mivel az ide vinyot teszi be első helyre. Kivételkor semmi gond, az egyetlen s-ata vinyoról bootol.

Segítséget kérnék a biosban be lehet-e állítani, hogy ide hdd esetében is a s-ata vinyoról bootoljon a rendszer.

[Szerkesztve]

(#5) LeC


LeC
addikt

asszem itt minden levan róla írva:
Bővebben: link
:))

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.