Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, hozzáértő emberektől. Éppen lakásfelújításban vagyok, és arra gondoltam, hogy becsempészhetnék egy kis 21. századot a panelbörtönbe.Valami olyasmire gondoltam, mint amit anno a pusztító című filmben láttam, pl.: azt mondták, hogy fény, és felkapcsolódtak a lámpák. Még csak a tervezés fázisában tartok, de itt már rögtön el is akadtam,ugyanis van egy hatalmas kérdőjel a kis agyamban, mégpedig a vezérlés kérdése.Azt még nagyjából kitaláltam, hogy lenne egy számítógép, ami állandóan működik, és a mikrofonokból beérkező parancsokat feldolgozza, de hogyan tovább? Hogy tudom megoldani azt, hogy pl. a számítógép adott utasításra zárjon egy áramkört? Kell valami spec kártya? Vagy lehetne használni esetleg a pc-be beépített kimenetet? (pl. nyomtató kimenet) A másik gondom, ugye a mikrofon(ok). Először arra gondoltam, hogy párszáz forintos mikrofonokat veszek, és azokat átalakítva felszerelem a falra, onnan el a pc-hez. Ez 7-8 mikrofonnál már elég durva kábelköteg. Második lehetőségként ott vannak a bluetooth fülesek. Kicsik, könnyűek, párezer forintért megvehetők, és az oda-vissza hangkommunikáció is meglenne oldva. Ezzel az a gond, hogy sztem 5-6 bt-s fülest nemigazán lehetne megbízhatóan kezelni, ráadásul az újratöltésük is macerás. Hangfelismerő programot sem találtam még, de biztos van. Ha 20-30 ezres mobilok tudják, akkor egy pc-nek is tudnia kell! Szóval van még remény. (Alternatív megoldásnak szóba jöhet pl. a Game Commander is.) Bár én elsősorban olyat keresnék, amihez nem kell előre felmondani a szöveget.Szóval itt tartok eddig, nagyon az elején. Bármilyen segítséget megköszönök, legyen az honlapcím, vagy kapcsolási rajz, esetleg hangfelismerő program. Remélem nem csak engem érdekel ez a téma, és tudtok segíteni.
Szép napot mindenkinek!

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2) Foglalt név válasza icemad (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

Hasonló témában írtam az első diplomám.
Most el kell ugranom egy órára, ha visszaértem, akkor dobok fel pár linket és anyagot, ami alapján el tudsz indulni ;)

Küldök privátban anyagot, most nincs időm public formára megvágni :(

[ Szerkesztve ]

(#3) icemad válasza Foglalt név (#2) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Előre is nagyon köszönöm. Remélem kisül belőle valami használható.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4) icemad válasza Foglalt név (#2) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Nagyon köszönöm, remek olvasmány, gratula hozzá. Maradtak még bennem kérdőjelek, de mégegyszer elfogom olvasni. A napokban elküldök neked majd egy pár kérdést, amire nem találtam választ. Szia.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.