Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hangos Seagate SATA

Hozzászólások

(#1) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok! Adott egy seagate 200Gigás sata vincsi. Ebből a típusból ez már nekem a második, mert az első sajna elszállt...
De mind a kettőnél közös volt, hogy amikor töltött úgy darált, mint egy kávédaráló...
Amíg kicsrélték a vincsit, kaptam kölcsön egy 160Gigásat ugyanebből a márkából, de az csendes volt...
Lehet hogy csak azért hangos mert nagyobb???

(#2) sh4d0w válasza _stick_ (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Haverom 120-asa is hangos, nem hiszem, hogy a ''méret a lényeg''...

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Lortech válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Lortech
addikt

Pedig számít, hogy hány tányér forog benne.

Thank you to god for making me an atheist

(#4) sh4d0w válasza Lortech (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyilvánvalóan számít, de ha a 120-as is hangos, akkor nem feltétlenül a tányérok száma miatt az. Az is elképzelhető, hogy a topcindító ismerősének egy jobban sikerült szériából sikerült kifognia egy drive-ot, de nem tűnik egyedi jelenségnek a dolog.

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Lortech válasza sh4d0w (#4) üzenetére


Lortech
addikt

A seekelés hangját valószínűleg kevésbé befolyásolja a tányérok száma, ebben eléggé hangos az én 80-asom is, ha gyilkolom. Alapzaja viszont egyáltalán nem vészes, ennél a pontnál talán jobban számít a tányérok száma.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) Gismo


Gismo
addikt

Nemtom h mi lett a seagate-el, mer mostanában elég kétes mnőségű hdd-ket adnak ki, pedig a barracuda IV és V mien jó volt!(a hang szempontjából!!!)

(#7) Viszi


Viszi
tag

Nekem Seagate 80 GB-os SATA van de az is ''ciripel'' mint állat, jobbak azok amik inkább ''mélyebb'' hangot adnak ki. Pl: van rack-be egy Samsung 80 GB osom PATA) az király alig hallom.

(#8) Protezis


Protezis
őstag

Topikcím kissé el lett írva :U

(#9) _stick_


_stick_
őstag

Alapzaja ennek sincs nagyon, csak néha zörren egyet-egyet, de ha pl másolok, és közbe elindítom pl az explorert, akkor nagyon be tud indúlni....:(((
Van még rajta gari, szerintetek ezzel a gonddal visszavihetem???

(#10) Lala6 válasza _stick_ (#9) üzenetére


Lala6
őstag

Nem. Mindegyik seagate SATA winyó hangos. Nekem régen egy 120-es PATA seagate winyóm volt, olyan csöndben volt, hogy alig lehetett hallani. Ebből kiindulva mondom maradok a seagate-nél(sajnos), a sata winyóik borzasztóan kerepelnek, sajnos ezek ilyenek, már kezdem megszokni. Ha lesz egy kis fölös pénzem akkor majd cserélek másra.

(#11) DcsabaS válasza _stick_ (#9) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A SATA 200 GByte-os-nak, sőt, a 300 GByte-osnak sem nagyobb alapvetően a hangja.

Rendkívül fúrcsa, ha már a 2. HDD-vel van gond, ugyanis a Segate HDD-knek egyébként 1 százalék alatti a tönkremenési aránya. Ellenőrizni kell a hűtést és a tápfeszt (valamint a csatlakozásokat).

(#12) Szibilla


Szibilla
aktív tag

Nekem két 120-som van, szvsz nem hangosak és hűvösek is, igaz hűtöm őket. IBM, Maxtor, WD van a munkahelyemen, mind hangosabbnak tűnnek, mint ezek.

(#13) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

A SATA-s Barracudakon sincs acoustic management? Mert ha lenne, megoldódna a székelési hang. A PATA-sokon nem volt, bár oda nem is nagyon kellett.

(#14) Max6


Max6
tag

Neken egy 80gb sata van. Amikor beindul a kávé daráló szépen elnyomja a teljes gép zaját

(#15) karib


karib
addikt

250 GB SATA Seagate Barracuda 7200.8 HDD-nél az a problémám merült fel, hogy iszonyagosan idegesítően sípol. Nagyon magas hangon visít, ez az alapjárati zaj - seekelést nem hallani. Engem az őrületbe kerget - más mit tapasztalt?

Hányadik HDD-t kell megvegyem, mire használható lesz? :) A Maxtor DM9 amblokk zajos volt, úgy seekelt mint egy kávédaráló, hogy az előttem szólók idézetével éljek. És rohadtul melegedett. Repült. Ez a Seagate barátságos, csak a sivító hangja... nem lehet egy szobában meglenni vele.

Netán csak én fogtam ki selejtet?

Department of Redundancy Department

(#16) Flashcash válasza karib (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Seagate vinyók összeszerelési minősége romlik.
Régebben a legkevésbé rezonáló hdd-k a Seagate sorozatból kerültek ki, nemrég járt nálam pár újabb változat, a visítás mellett erősen rezonáltak, ettől függetlenül jól működnek 2-3 hónapja.

A Hitachi 7K250-em jóval kellemesebb darab mind zajszint, mind rezonancia szempontjából. Nemsokára veszek egy SATA T7K250 250GB-os változatot, remélem ugyanolyan jól teljesít majd mint a 7K250-em.

(#17) Flashcash válasza TudorVigyor (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A SATA változatok gyárilag performance (teljesítmény) módban, a PATA változatok pedig csendes módban működnek. Utólag ezt nem lehet átállítani.

Ezért a SATA Seagate-ek fejmozgása hangosabb (és gyorsabb) mint a PATA változatoké.

(#18) erdoke válasza karib (#15) üzenetére


erdoke
titán

Én is a Hitachira szavazok, nálam az egyik SATA Samsung visít, valószínűleg a két tányéros. :(

A legjobb aláírás a héten

(#19) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Seagate SATA 160 GB-os (8MB cache) vinyóról mit gondoltok? Hangosabb-e az átlagnál ill. kell-e rá valamilyen hűtés?

(#20) murphy27


murphy27
tag

Nekem is van egy Seagate 120-as (S-ata) vinyóm. Nekem a hangjával nincsen semmi bajom, csak néha nagyon belassul. Valamiért ''csak'' UDMA-5 módban működik és sehogyan sem tudom fentebbtornászni az értéket. Nem tudtok valami tippet adni hogy lehetne legalább UDMA-6-ost v 7-est csinálni belőle. Alaplap P4p800-e deluxe, minden fel van rakva, Win Xp SP2 alatt. Válaszokat előre is köszönöm.

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#21) Veriakilis válasza Max6 (#14) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Én most vettem egy SATA-s 80GB-s 7200.7-es Barracudát.
Abban a reményben, hogy csendesebb lesz, mint a 80GB-s SATA-s Maxtor (Kb.:1.5 éves).
Kb egyformán halk minkettő.
A Seagate hangja valamivel mélyebb tónusú.
De elég halk.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#22) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Ha I/O kártyán keresztül csatlakoztatok SATA vinyot akkor arol tud butolni rendszer?? Én kétlem de azért gondoltam megkérdezem

(#23) liksoft válasza Tomitosz (#22) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a bővítőkártya bios-a (amibe a boot során be lehet lépni) engedélyezi a bootdisk kijelölését (be is állítod) és az alaplap bios-ban be tudod állítani a boot sorrendnél az scsi-t (a bővítőkártyák jelentkeznek így, habár a megnevezés nem mindig pontos) van rá esélyed. Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Mivel enyire én sem értek a gépekhez igy nehéznek hangzik de egy probát megér. Köszike

(#25) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Nincs a Seagate-hez olyan program, mint a Maxtorhoz az AMSET?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#26) Trak válasza karib (#15) üzenetére


Trak
addikt

Nekem is van egy ilyen. Nekem nem sípol, viszont seekelésnél eléggé hangos. Először erre raktam a rendszert, de ugye a rendszerwinyó sokat seekel, és hamar besokaltam. Maradt háttértárnak.
A leghalkabb winyók amik eddig nálam voltak: 120-as és 160-as SATA-s Samsung.
Hitachi sem rossz, de nagyon rezeg, ha nincs jól befogatva.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#27) Rover623 válasza Veriakilis (#25) üzenetére


Rover623
félisten

Bármelyik szabványos ATAPI birizgálóval el lehet kussoltatni őket...
Gyárilag 254-re van állítva a ''hangosság'', elég 253-ra tolni a csúszkát és vége a hangnak...:DD

primus inter pares

(#28) SpiT


SpiT
tag

Nekem is van egy 120as sata seagate vinyom. kerepel mint az állat amikor bármit is másolok ill tölt, de alapjároton kussos. keztem megijedni, h ez már gázos lehet, de akkor ez nem olyan tényező, h valszeg beszarik nemsokára?

MOD: ja és nagy fileokat is csak 30mb/s-al másol egy másik winyorol, ami biztosan tud 40el olvasni. (ide1 masteren van)

[Szerkesztve]

Winbond BH-5 rlz ;]

(#29) szesa válasza Rover623 (#27) üzenetére


szesa
senior tag

ez muxik is ? mert az ellenkezojet is olvastam, hogy a seagate sataknal hatastalan.

--

ez en esetemben pl nem is a seekelessel van a gond hanem magaval az alapzajjal (az a suvito repulegpmotorhang) :(

-

(#30) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Nekem 80-as SATA seagate van az amikor azon volt a rendszer és bootolt vagy nagyobb melója volt hangoskodot/hangoskodik, Áttettem a Samsung SATA 80-asomra a rendszert, ami a SEAGATE mellett halkabb(nak tűnt) most meg azt hallom jobban. de utóbbi inkább mélyebb/tompább rzonáló a seagate meg magasabb kattogóbb hangú. Eddig a legjobb amim van az a 120-as WD PATA..azt nem hallom ill nagyon kell füleljek még ha pl kitömörítek rajta állományokat akkor sem nagyon hallom :)

[Szerkesztve]

(#31) gege71.hu válasza Rover623 (#27) üzenetére


gege71.hu
addikt

monnyámá egy ilyen utilt plíz!
köszi

(#32) SpiT


SpiT
tag

nektek mennyivel ir a szigéjt sata nagy fileokat?

Winbond BH-5 rlz ;]

(#33) gege71.hu válasza SpiT (#32) üzenetére


gege71.hu
addikt

Kedvedért :) teszteltem egy 1,7 gigás file-lal oda vissza a seagate és a samsung SATA-im közt.
Mindkét esetben Kb 50000-53000 kbyte/sec cel ment a dolog total commander szerint.

(#34) SpiT válasza gege71.hu (#33) üzenetére


SpiT
tag

Hát nekem 30al megy csak! :F Most vettem, az illető 1 hét garit vállalt. Parok h ez nem norm. Meg kerepel nagyon erősen.

Winbond BH-5 rlz ;]

(#35) karib válasza SpiT (#34) üzenetére


karib
addikt

HDD-n belül másolsz? Mert akkor nem rossz a 30.

Department of Redundancy Department

(#36) SpiT válasza karib (#35) üzenetére


SpiT
tag

Sajnos nem. Egy maxtor winyorol másolok a seagatere!:O

Winbond BH-5 rlz ;]

(#37) gege71.hu válasza SpiT (#36) üzenetére


gege71.hu
addikt

mind2 SATA?

(#38) Hmmz válasza SpiT (#34) üzenetére


Hmmz
aktív tag

''csak''.. az sem rossz szám...,de talán engem is idegelne...
sandra teszt mit mondd melyik nem tud többet? talán fregmentált a másik darab...
nekem is 50-55 körül mennek DX9-es maxtorok...a DX10-es meg olyan 56-58 max..de raidbe tud ez 90-94-et is ;]

Maxtor rulez, na üssetek :DD

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#39) Kiscsoki válasza Hmmz (#38) üzenetére


Kiscsoki
tag

Bumm!!!!!!!!!!;]

(#40) Oliverda


Oliverda
félisten

Én most vettem egy 80GB-s 7200.7-et (ST380817AS). Valóban hangosabban ''darál'' mint a 40-es Barracuda IV-es elődje, de ugyanakkor kb 30-40%-al gyorsabb lett tőle a cucc. Engem nem zavar a karattyolása. Nem hangosabb mint egy Maxtor DM9-es. Egy kicsit az ősrégi vinyóimhoz hasonlítanám a seekelés hangját. Nosztalgia RuLeZ....:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) karyo válasza karib (#15) üzenetére


karyo
senior tag

válts 2,5''-ra, és megoldódik e probléma.

Enjoy the silence.

(#42) gabi123 válasza Oliverda (#40) üzenetére


gabi123
senior tag

SZia! Neked nem lett lassab ezzel a winyóval az XP bootolása?
Hány ''csík''? :) :D

Forza Ferrari!

(#43) Oliverda válasza gabi123 (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Hááát....jelenleg fél csík. :DD 13 másodperc alatt indul el az SP2-es XP. A gép egy 3000+os A64, 3500+-ra húzva, 1GB RAM, nForce 250GB chipkészletes lap.

Tehát nem lett lassabb.... :DD

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) gabi123 válasza Oliverda (#43) üzenetére


gabi123
senior tag

Fél csík!??? LOL
Na akkor vmi nincs rendben... én 6-7 csík alatt sosem úszom meg! Annyival meg a géped nem gyorsabb! :P


Van vmi tipped mi lehet a gas? :)

Forza Ferrari!

(#45) erdoke válasza gabi123 (#44) üzenetére


erdoke
titán

Ez a rádugott eszközöktől is erősen függ, amiket indulás közben inicializál. Pl. külső HDD, USB-s egér, egyebek.
Persze egy BootVis kör nem árt.

A legjobb aláírás a héten

(#46) gabi123 válasza erdoke (#45) üzenetére


gabi123
senior tag

Hali! Olyan sok cucc nincs rákötve: a HDD, egy DVD-RW, egy printer, egy ps2-es egér + bill! :)

BootVis az micsodi? :)

Forza Ferrari!

(#47) erdoke válasza gabi123 (#46) üzenetére


erdoke
titán

Bővebben: link

Nem biztos, hogy ez a legfrissebb verzió, mintha adtak volna ki 2003-ban is. :D
SP2 tudtommal nem támogatott, de keres rá a MS oldalán.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#48) Oliverda válasza gabi123 (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen...a Bootvis alkalmazása erősen javallott. Előtte nem árt 1 full defrag sem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hangos Seagate SATA
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.