Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hallatlan! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Notes


Notes
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Senheiser fejhalgatót a gépemhez (P4PE lap integrált SoundMax audio) a gond az hogy iszonyatosan recseg, serceg. Ha nem szól semmi zene, vagy hang akkor is zúg. Ha megmozdítom az egeret akkor meg pláne...illetve ha elindítok egy programot stb. Mintha gerjedne vagy valami elektromos zajt összeszedne. ' Hallott ' már valaki hasonlót? Mit tegyek? A fejhalgató amúgy tök jól müxi a hifimmel. A PC meg nem produkált ilyeneket a régi speaker-ekkel. Vagy csak nem hallottam mert nem volt olyan közel a fülemhez?

Romanes eunt domus!

(#2) Nimrod válasza Notes (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Hova dugtad? Hangfalba? Vagy annak a kimeneti helyére?

(#3) divot válasza Notes (#1) üzenetére


divot
veterán

Nálam Audigy hangkártya csinált hasonlókat, aztán kiderült, hogy a vga kártyával gerjednek egymásra. Átraktam egy másik sínbe, és azóta ha csönd van, akkor csönd van.

Ja, most látom, hogy neke integrált. Akkor párdon.

(#4) Notes


Notes
senior tag

Az alaplapon (állítólag) 2.1-es hang (is) van oda dugtam.

Romanes eunt domus!

(#5) Nimrod


Nimrod
addikt

Más fejhallgatóval is próbáltad?

(#6) khalox válasza Notes (#4) üzenetére


khalox
őstag

Az már csak ilyen. Ha tudod, akkor kapcsold ki az erősítést (általában valami jumper szokott lenni erre, de mostanában sajnos leszoktak róla)-

(#7) yenkee


yenkee
csendes tag

sajna van ilyen-olyan átka az integrált hangkártyáknak... én nagyon nem szeretem őket :(

(#8) KovacsUr válasza Notes (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Mindenesetre a mixerben vedd le a master hangerőt, és nyomd fel a wave-et, ha most fordítva lenne.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#9) leontm


leontm
tag

sztem is a mastert vedd olyan 20-25%-ra, es akkor nem lesz tulvezerelve. ezert recseg, mert a sennhejjzer eleg jo minoseg es erzekeny lehet. az altec 5.1-m is erzekeny ha tul van vezerelve. persze lehet mas elektronikai zavar is..

(#10) tomas


tomas
tag

Az integrált kártya ennyit tud... :o

(#11) Goose-T


Goose-T
veterán

Némítsd el a mixerben a cd audio-t, mikrofon, vonalbemenetet! Így lehet, hogy nem fog recsegni. Esetleg más bemenetet is megpróbálhatsz elnémítani, a playback control-nál.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Notes


Notes
senior tag

Azt ne mondja már senki hogy azért serceg mert integrált. Még a leggagyibb integrált audio sem csinál ilyet ha nincs vele semmi baj. Amíg a Win be nem tölt addig persze néma, de aztán minden tevékenységre gerjed (pl. vincsi aktivitás) ha az egeret megmozdítom meg olyan mintha az egérmutató hegye a dobhártyámat karistolná. A húgom óccsó VIA-s gépében persze tök jól szól...
Egyébként nem tudja valaki a SoundMax tech support e-mail-jét? Nekem nem sikerült kideríteni.

Romanes eunt domus!

(#13) Pala válasza Notes (#1) üzenetére


Pala
veterán

Nekem is SoundMax hangkátyúm van, de soha semmi ilyesmit nem tett, csal néha reccsen be, egy-egy éles hangeffektkor.

(#14) khalox válasza Notes (#12) üzenetére


khalox
őstag

Pedig pont ezt mondjuk... csökkenteni lehet a hatást, de eliminálni.. ahhoz nagy szerencse kell.

(#15) karyo válasza Notes (#1) üzenetére


karyo
senior tag

ha minőségi audiot akarsz felejtsd el az integrált cuccot!

Enjoy the silence.

(#16) neduddki válasza Notes (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bocsass meg nekem, de egy senheiser megis csak tobbet erdemelne mind a soundmax!
Egy normalis hangminosegu kartyat mar nem tul bauh osszegert be lehet szerezni!
Ha nincs dx7-nel tobb, akkor pl. mx300-as, ha kell nagyobb akkor pl.audigy.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) Fr4G


Fr4G
aktív tag

audigy 2 platinum (tehát nem ex) kb. 35000 küröl járkál. szerintem ez most messze a legjobb hkártya

(#18) Notes


Notes
senior tag

Ha minőségi audióra lenne pénzem akkor szerinted szarakodnék egy integrált cuccal? Tudom hogy ez nem high-end cucc, de ilyen recsegést egy 2500Ft-os zsebrádió sem csinál. Ennek valami baja van. Remélem csak valami beállításbeli. Ebben kérem a segítségeteket.

Romanes eunt domus!

(#19) ArchElf válasza Notes (#18) üzenetére


ArchElf
addikt

LINE-IN -t tiltsd le és nem fog recsegni...
MOST!!!

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20) Notes


Notes
senior tag

MOST sajnos nem tudom mert nem vagyok otthon, de köszönöm szépen a segítséget! Bár ezt mintha már próbáltam volna... :(

Romanes eunt domus!

(#21) ArchElf válasza Notes (#20) üzenetére


ArchElf
addikt

Pedig nekem ment 3 Del gépen is (P2, P3, P4), mind a 3 integrált audióval...
Igazából mndent letiltottam, de a LINE_IN zajol a legjobban...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#22) BEE


BEE
addikt

Cstlakozom az elöttem szólóhoz!

Szépen sorban tilts le mindent és így próbáld meghatározni hogy
mivel akad össze.
Ilyen csúnyaságokat kocc hangerőn sem szabad csinálnia.
Próbálkozhatsz a vezérlőszoftver frissítésével vagy opciók állítgatásával is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#23) Cane


Cane
őstag

Integrált hangkártyát próbáltam már én is minőségi hangkaris lapban. Hiába a csúcs deszka, ha a hangkártya recsegett ropogott, hiába húzogattam bármerre a mixert (viszont visszatérően csak 1-2 proggynál!). Egyetlen megoldás maradt, belerakni a deszkába egy normális hangkarit, akkó ment.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24) Notes


Notes
senior tag

Na szóval MINDENT lenémítottam a hangerőszabályzóban, de még így sem O.K. :((
Kivettem a PCI modemet, lekapcsoltam a second fan-t. Semmi változás. SoundMax drivert meg nem tudom honnan lehet leszedni... Megpróbálok Asus-éknál panaszkodni egy kicsit, de ők biztos elküldenek SoundMaxék-hoz.
Egyéb tipp? :(

Romanes eunt domus!

(#25) Hangover válasza Notes (#24) üzenetére


Hangover
tag

Vedd meg az SB 5.1 Live-omat 6-ért, és nem fog zajongani :))
Egyébként a barátnőm gépében ugyanez volt a hiba, szintén a kárty átrakása segített egy másik slotba. Integrált cuccnál sajna max az IRQ-t dobhatod arréb, ha szerencséd van...

(#26) MaUser válasza Notes (#24) üzenetére


MaUser
addikt

Hát sis chipsetnél le kellett venni a 3d hangzást.:DDD
Persze kb. 20 percbe telt mire megtaláltam hova dugták azt a kis négyzete.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) Grey


Grey
tag

Végy egy hangkarit,tedd gépedbe,tiltsd le az itegrált hitványságot és megoldódik a bajod.Havernál csak ez ment...

(#28) Tgab


Tgab
csendes tag

Hello!
Volt nekem is hasonló problémám, sok küszködés után akkor lett egész
''jó'' hangja ha visszaállítottam sima stereóra. Virtuális 3D-t felejtsd el. Viszont sosem szünt meg a zaj, csak elviselhetőbb lett.
Aztán úgy alakult, hogy ki kellett cserélnem a tápegységet, ezért vettem egy jobbat mint volt (nem volt nehéz). Ezzel már nem sercegett. Megkérdezve édsapámat (villamosmérnök), azt mondta a hálózati zavarszűrés nem volt OK a tápegységen. Az egér, a winchaster...stb. azért hallatszik be mert áramingadozást okoz. Ezt nem tudod egyszerűen megszüntetni.
Egy normális tápegység 10 EFt,
ha veszel egy Live! 5.1-et az 6EFt,
Audigy 14-45 EFt.
Nem tudom mennyire javulna a hangkártya az új tápegységgel + függ a helyi elekromos hálózattól is. Akkor már jobb egy komolyabb hangkártya. A Live! sem gagyi, csak piacon van az utódja.....
Nekem azóta Live! 5.1 figyel a gépben, nincs vele bajom.

(#29) Notes


Notes
senior tag

Végre megtaláltam Asuséknál a legújabb drivert, de sajna kiderült hogy már az van fent. Áramingadozás? Hm... a procim 1.525 helyett 1.6-ot kap. (De nem miattam)

Romanes eunt domus!

(#30) Notes


Notes
senior tag

Érdekes adalék a problémához:

IRQ 09 Megosztott Controllerless PCI Modem Enumerator
IRQ 09 Megosztott SoundMAX Integrated Digital Audio
IRQ 09 Megosztott Intel(R) 82801DB/DBM USB Universal Host Controller - 4C4
IRQ 09 Megosztott Intel(R) 82801DB/DBM USB Universal Host Controller - 4C7
IRQ 09 Megosztott ACPI IRQ Holder for PCI IRQ Steering
IRQ 09 Megosztott ACPI IRQ Holder for PCI IRQ Steering
IRQ 09 Megosztott ACPI IRQ Holder for PCI IRQ Steering
IRQ 09 Megosztott SCI IRQ used by ACPI bus

Ez nem tűnik éppen túl barátságosnak...
Mi a csudát csináljak vele?

Romanes eunt domus!

(#31) Fred Cactus


Fred Cactus
csendes tag

Hasonló problémát sikerült orvosolni egykor a cd-audió kábel alaplapról való letépésével. Talán...

Üdvözlöm! Ez a tűzoltóság üzenetrögzítője...

(#32) khalox válasza Notes (#30) üzenetére


khalox
őstag

Ami onboard device nem kell (mittomén - 6 db USB port, hálókártya ilyenek) azokat tiltsd le... könnyen lehet, hogy pont ez a baj.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hallatlan! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.