Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) cOxeR


cOxeR
Ármester

Na hozok akkor egy HK portrét. :)

[link]

(#1452) crey válasza cOxeR (#1451) üzenetére


crey
MODERÁTOR

soha nem tudtam, hogy ezek hogy készülnek... :) Nagyon tetszik. Kicsit felvilágítanád setétben botorkáló agyacskámat? :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1453) m3ss válasza nesa (#1449) üzenetére


m3ss
veterán

(#1449) nesa
en is tudok pontot kuldeni, ertekelj vmit es kapsz :B

(#1451) cOxeR egesz eles lett :DDD :Y :K

en is probaltam ma par portret loni..

meg egy elkapott, bar mintha kicsi lenne itt a dof..:

aztan meg par ami vmi miatt nem annyira...egy, ketto, harom.
tessek kopkodni nyugodtan :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1454) Real_Necro válasza cOxeR (#1450) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ide? :) :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1455) cOxeR válasza crey (#1452) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam úgy megy, hogy meglátom a nyers képeket válogatva a képet, felcsillan a szemem, és már esek is neki FF high key képnek... a lényege, hogy a környezet teljesen homogén legyen, és többnyire minél világosabb, így olvad bele valamelyest az arc a háttérbe.
Innentől kezdve pedig már "csak" utómunka kérdése. :)

(#1456) cOxeR válasza m3ss (#1453) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egész éles? :DDD

Az FF kép nekem tetszik, remek Hédi pillantása - ez zömében viszi is a képet a hátán, a fény is nagyon sokad dob rajta.

Igen a másik inkább nem éles, mintsem kicsi a dof.

A szemüveges színes is jó lett szerintem, jó a hátulról érkező fény, ami ad egy körbe egy "aurát".

Két teljes alakos kép, viszont szerintem előnytelen, mind testtartásra, mind arcmimikára.

(#1457) cOxeR válasza Real_Necro (#1454) üzenetére


cOxeR
Ármester

Erőltesd meg magad... és menni fog...

(#1458) m3ss válasza cOxeR (#1456) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. jah ff-en sztem is jo lett a pillantas. szemuveges nekem is tetszene, csak ott meg felrefokuszaltam, bar kicsiben lehet nem latni :DDD jah egyetertek az egesz alakosakkal, majd rafekszunk a temara...nem egyszeru ez az egesz portresdni, nagyon kell vagni a temat hogy ott helyszinen beallitsa az ember a modellt jol. kepeket nezegetve meg csak-csak feltunik hogy melyik kep rossz, melyik jo...de megcsinalni mar mas teszta :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1459) nesa válasza m3ss (#1453) üzenetére


nesa
veterán

Koszi majd lehet elek vele mert most az a bajom hogy 1 kepet mar felbirok rakni kettot viszont nem:) ellenben zavarba vagyok hogy mit rakjak fel :U

(#1460) m3ss válasza nesa (#1459) üzenetére


m3ss
veterán

melyik ketto? majd megszavazzuk melyik a jobb :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1461) Fandango válasza cOxeR (#1451) üzenetére


Fandango
veterán

Lehet nalam egy nem tul profi monitoron ami nincs is kalibralva, de annyi zavaro van igy a kepbe, hogy nem latszik a holgy orra rendesen, amitol igen fura a kep, ettol eltekintve hozod a profi szintet.(egy total amator velemenye :) )

(#1462) Real_Necro válasza cOxeR (#1457) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hát sajnos nem mostanában, hétközben este szabadulok cégtől, hétvégén meg lakásfelújítás projekt. :( Ettől függetlenül követem fórumot, de fotozz.hu-t már nem. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1463) crey válasza cOxeR (#1455) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Pont volt még a múlt hét végi kutyi sétáltatásból egy kép, amivel nem tudtam mit csinálni, de így talán használható.... Véleményezzétek kérlek :B

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1464) cOxeR válasza Fandango (#1461) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tény, hogy nem látszik az orra teljesen, de nem is az orrát nézegetném, teljesen jó az, hogy beleolvad a környezetébe. :)

(#1465) Fandango válasza cOxeR (#1464) üzenetére


Fandango
veterán

Jol van csak ezt tunt fel elsore, ez volt az en velemenyem, de ha mar egy portre, ne legyen mar ufo. :))

(#1466) cOxeR válasza Fandango (#1465) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :))

(#1467) Larry303 válasza m3ss (#1453) üzenetére


Larry303
addikt

tényleg dögös az a pillantás, jó kis kép :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1468) nesa válasza m3ss (#1460) üzenetére


nesa
veterán

(#1469) phaseOne


phaseOne
tag

ne oltsatok szét nagyon, de kíváncsi lennék, hogy a profiknak mi erről a véleménye:
(a kezdő témába már betettem, de gondoltam benneteket is megkérdezlek)
köszönök minden hszt! :))
[link]
(flickr-ről gondolom nem lehet a képet betenni ide, mert nem látszik a címe, ugye?)

[ Szerkesztve ]

(#1470) gab.m válasza phaseOne (#1469) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem jól linkelted...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1471) *Ropi* válasza cOxeR (#1447) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most már értem, miért kartellgyanús a ftz.hu... ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1472) phaseOne válasza gab.m (#1470) üzenetére


phaseOne
tag

most jó :DDD

(#1473) gab.m válasza phaseOne (#1472) üzenetére


gab.m
senior tag

Jó lett. Annyi van csak, hogy én balról vágnék, annyit, hogy a villámok a harmadolóba kerüljenek, de egyébként rendben van.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1474) *Ropi* válasza cOxeR (#1451) üzenetére


*Ropi*
félisten

HK, mint Hong Kong? E-Bayen rendelted? ;] ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1475) phaseOne válasza gab.m (#1473) üzenetére


phaseOne
tag

valóban el vannak kicsit csúszva a jobb harmadba. köszönöm a véleményt és a tippet. :R

szerk: bakker a nézettsége jóval több mint megduplázódott kb 6 óra alatt :Y

megint más: tud valaki olyan topicot ahol mutatok egy képet pl flickr-ről és megpróbáljuk kitalálni hogy hogyan is készült?

[ Szerkesztve ]

(#1476) Santiagain


Santiagain
senior tag

Ez nagyon rossz irány?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1477) cOxeR válasza *Ropi* (#1474) üzenetére


cOxeR
Ármester

Látom pihent voltál! :DDD :))

(#1478) cOxeR válasza Santiagain (#1476) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem egyáltalán nem, viszont egy picit túl lett húzva.

(#1479) m3ss válasza phaseOne (#1469) üzenetére


m3ss
veterán

ez jo lett nagyon sztem. lejtett az ut? kar hogy nem egyenes alul a fenycsik. en lehet manualban piszkalgatnam a lencsekorrekciot/forgatast hogy egyenesbe hozzam a lenti fenycsikot.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1480) spanyoll


spanyoll
addikt

Hihetetlenek vagytok tényleg, idáig ment az ócsárolás, most meg átszokott mindenki a fotózzra? Ejnye ejnye :( Én tartom inkább a frontot itt, és ide nemtöltökfelképet inkább mint oda :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1481) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen tanfolyammal lehet kiváltani a fotós vállalkozóit?
Gondolom az ilyen egyszerűbb tanfolyamok nem adnak olyan bizonyítványt, amivel ki lehet váltani az egyéni vállalkozói engedélyt.

Köszi a segítséget!

⭐ Stella

(#1482) cOxeR válasza radi8tor (#1481) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van olyan szakterület, amihez nem kell szakképesítés... legalább is egyelőre... arra lehet kiváltani eva-t.

(#1483) m3ss


m3ss
veterán

nagyon nagy sotetsegben vagyok vaku teren. probalkozok kajafotoval, arribiata. alap kepek, vmennyit tudok utomunkaval is deritene persze, de annyit hogy tetszen nem :DDD
hogyan tudom kombinalni a termeszetes ellenfenyt ami az ablakbol jon a vakuval?
minden foto ablaknak szemben keszult.
1. ablakkal szemben, ablakrol ellenfeny, semmi mas. ilyen fenyeket szeretnek megtartani vhogy..mint a poharon tanyeron latni. (ugy latom itt a csillar is be volt kapcsolva, pont a kaja felett kb, azert ilyen sarga)
2. gyartottunk softboxot, kb 40x30 koruli, belulrol alufolia, boritasnak feher polo. sz@rt sem er amugy :DDD
vaku+softbox, kb 7-8 oranal. agyonveri az ellenfenyt teljesen.
3. vaku plafonra iranyitva, total 2d-s minden...
4. vaku hatul ellenfenynek, elol vmi feher lappal derites. ami nem elegendo. mondjuk ez a verzio lehet mukodne, ha megforditom a setupot es nem ablakkal szemben fotozok, hanem ablaknak hattal, es akkor kapna elolrol is fenyt?
persze ha lesz veszek megegy vakut megint valtozik a helyzet...amugy azt tanacsoltak hogy mehsejtracsos feny kellene hatulrol, nem softbox. arnyekok kellenek pont a kajafotohoz, softbox nem illik ilyesmihez :U

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1484) Real_Necro válasza m3ss (#1483) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én most rendeltem egy fénysátort ékszer fotózáshoz, egyelőre felülről szeretném vakuzni, aztán ha kevés lesz jöhet még valami fényforrás. A méhsejtrácsos mire is jó pontosan? Nem vet furcsa árnyékot?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1485) m3ss válasza Real_Necro (#1484) üzenetére


m3ss
veterán

megmondom oszinten meg ra sem kerestem...majd hamarosan megteszem. azt sem tudom eszik vagy isszak :DDD
satorban azert egyszerubb a dolog, ugy egesz jokat sikerult nekem is osszehoznom. de igy asztalon kipakolva foleg este...kicsi a sator, nem fer bele semmi. nagyon hc amugy ez az etelfotozas. raadasul adott a sok kis kiegeszito, vegtelensegig lehet jatszani a kompoval. ha szar kepet csinal az ember csak magat okolhatja :DDD
vegul ezt sikerult kihozni a hatulrol vakuzos, elolrol kis deritolapos temabol. kicsit szukre vagtam utomunka soran aztan a villa igy nem fert bele. fura?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1486) Real_Necro válasza m3ss (#1485) üzenetére


Real_Necro
veterán

A kanál tükörképe mindenképpen. :)

Nem próbáltál vakura színszűrőt tenni? Nekem túl hideg így. Egyébként hasonlót kajoltam fél órája. :))

Szerk.: Nekem teljesen új dolog lesz még ez is, csak amíg nem lesz időm napközben, szeretnék valamivel esténként foglalkozni, amivel fejlődhetek valamerre.
Ma volt egy kis minitali Forceberg és TayRol kollégákkal, összvetettük a 70-200VR-eket, arra jutottam, nem lesz ezzel gond, csak már jöhetne napos idő, mondjuk akkor, mikor időm is úgy engedi. :B
Ja, és lemondtam fix 50-es obiról, inkább fényerős alapzoom, Tami vagy Sigma.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1487) m3ss válasza Real_Necro (#1486) üzenetére


m3ss
veterán

ja tenyleg kicsit hideg lett, de az utomunka miatt inkabb.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1488) cOxeR válasza Real_Necro (#1486) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem napos időben már nem is lehet fotózni? :F :DDD

(#1489) Real_Necro válasza cOxeR (#1488) üzenetére


Real_Necro
veterán

De, lehet, csak amatőr szinten egy kis napsütés megváltás, ez a ködös szürke meg borzalom. Profi szinten gondolom ilyen gond nincs. :P
Egyébként ebben a mocsok időben inkább csak vásárolunk, nézegetünk, tervezzük a lakásban a dolgokat... Tegnap szebb idő volt, de laminált padló cuccait kellett szállítani, így este lett mire szusszanhattunk. Ma minitali, aztán parkolóban egyre több "mozgóárus" jött oda hozzánk így le is léptünk, hazafele vásárlás stb, Lassan már megint este van... Hét közben megint sötét van, mire hazaérek... A jelenleg lepusztított és kartonokkal telepakolt lakásban szintén nincs mit fotózni. :(

Bár most, hogy mellettem ránéztem akváriumra támadt egy ötletem, meg közben eszembe jutott, hogy még azt is rendbe kell ma még rakni... :DDD

De ma legalább lőttem vagy 30 tesztképet. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1490) cOxeR válasza Real_Necro (#1489) üzenetére


cOxeR
Ármester

Akváriumod van? ;]

(#1491) Real_Necro válasza cOxeR (#1490) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meg feleségem. Tudom, hova akarsz kilyukadni. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1492) cOxeR válasza Real_Necro (#1491) üzenetére


cOxeR
Ármester

Félreértettél... :DDD :))

(#1493) phaseOne válasza m3ss (#1479) üzenetére


phaseOne
tag

köszönöm szépen a véleményt, az út nem lejtett, csak a film síkja nem volt vele párhuzamos (a vihar irányából kifolyólag).

az ételfotóval kapcsolatban, 1/128-on van a vaku? csak mert ablakhoz képest brutál tényleg.
vastag kartondobozból vagy szívószálból remek méhsejtrács készíthető egyébként ;)

(#1494) m3ss válasza phaseOne (#1493) üzenetére


m3ss
veterán

na most el is gondolkodtatal, elvileg minimumon volt a vaku. de most nezem, es nagyon szorul a hatuljan a tekero, es mindket vegallasban ugyanakkorat villan...jo nagyot :U ilyen vaku amugy. elvileg a bal oldali kapcsolo allasban van manualon. ha nem tudom allitani az erosseget sokra nem megyek vele azt hiszem :N :DDD

mehsejtracsbol nem tudom mekkora kellene, rendszervakura szerelheto kicsi, vagy softbox/ernyore szerelheto nagyobb...rairtam vmi etelfoto gurura, remelem majd valaszol :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1495) forceberg válasza Real_Necro (#1486) üzenetére


forceberg
veterán

És mi, hogy tetszett?
Tayrol: jót aludtam délután!
PM-ben is jöhetnek a válaszok :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1496) End-ru válasza m3ss (#1494) üzenetére


End-ru
aktív tag

Pont a napokban olvastam egy blogot a témában, hátha ad valami használható tippet: [link]
Meg az októberi digitális fotómagazinban van egy jó kis kajafotós cikk, keress rá, hátha megleled.

Fény nálam se volt ma rendesen, küzdöttem is a záridővel, mint malac a jégen :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#1497) Darko válasza End-ru (#1496) üzenetére


Darko
senior tag

Ahhoz képest nagyon szépen sikerült. Általában milyen távolságban kell lenni a madárkáktól a te felszereléseddel, max hány méter hogy még croppolva is használható lehessen a kép? Ennél a lövésnél milyen messze voltál?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#1498) End-ru válasza Darko (#1497) üzenetére


End-ru
aktív tag

Énekesek 2 m-re és croppolni kell, nem teljes képkocka. (exifben benne van ;) )

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#1499) cOxeR válasza End-ru (#1496) üzenetére


cOxeR
Ármester

Volt azért ott fény. ;))
Alul nagyon szűkre vágtad, nekem hiányzik a karma...

(#1500) End-ru válasza cOxeR (#1499) üzenetére


End-ru
aktív tag

Nekem is baromira! De egy tábla szalonnán ücsörög, melyik a rosszabb? :))

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.