Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Jander


Jander
senior tag

Komoly spoiler, aki nem játszotta végig a story-t ne olvassa tovább! NE OLVASSA! :)

SPOILER ON ***

Szóval nem tudom ki, hogy van vele, de a játék vége nekem baromi nagy csalódás volt. Minden más téren eddig abszolút etalon, de konkrétan Zhaitan megölése egy hatalmas bughalmaz volt, nincs zene, az NPC-k az utolsó pillanatig az első feladatodról beszélnek, miközben Z. már meghalt. Eleve beragadt a sárkány és kb. 3 percig lőttük az ágyúkkal spammelve a lövést és meghalt kész ennyi volt... kaptam egy ugyanolyan (randa) sapeszt, amit minden dungeon végén, és aztán a Fort-ba visszatérve (ez már kicsit hangulatosabb rész volt) kaptam 5 zsákot, random loot bag, namost azokból esett lvl 64-es kék cucctól kezdve zöld 76-osig. Marha jó, mi a sz*rt csináljak ezekkel? Dögivel kaptam az XP-t miközben a karakterem csoró és 120 arany a faji armor. Szóval sajnos ez a része számomra csalódás volt, lehet nem is fogom megcsinálni a többi karakterrel a story-t.

SPOILER OFF ***

Várom az építő jellegű hozzászólásokat.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#3552) qad válasza Kasya (#3548) üzenetére


qad
senior tag

Húzz szakmát, de elég + ha csak gyűjtögetsz egyelőre az is elég sok + ad. Eventekhez néha elég ha csak 1 kicsit megállsz és vársz 1 helyben hogy elinduljon. Akkor nem látsz eventet általában ha úgy érsz oda a szívecskéshez hogy majdnem kész és a végére csöppensz bele.

(#3553) CactuS válasza Kasya (#3548) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A szívek inkább quest hubok, nem eventek. Az eventeket narancsosabb színnel jelöli. Ha megelőzted a kis sárga szíveket, akkor valószínűleg kevés eventbe futottál bele, nem gatheringeltél.

Személy szerint én a 2. karakteremmel egyáltalán nem futottam bele ilyen "kinövésbe", főleg, hogy a skillpontokat is gyűjtögetem a többi kezdőről, hogy 30ason ki tudjam szedni az elite skilleket.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3554) L_ajos


L_ajos
őstag

A múltkori "nem életképes a guardian" megjegyzésre egy videó :)

[link]

[ Szerkesztve ]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#3555) kexksz válasza L_ajos (#3554) üzenetére


kexksz
addikt

Azt WvWről mondta valaki, sPvPben Guardian must have (volt, most hogy nerfelték már annyira nem, de még mindig nagyon erős.)

Tegnap végre elértem PvPben a Dolyak rangot. :D


Mesmer


Thief


Guardian (ez kb. maradt ugyan az, mert a Dolyak setek nagyon szutykok Heavyből. :( )

[ Szerkesztve ]

(#3556) adamkaa777 válasza Jander (#3551) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Még találkozni fogsz Z vel :)

El. Psy. Congroo.

(#3557) L_ajos válasza kexksz (#3555) üzenetére


L_ajos
őstag

Picit tévedtem :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#3558) kirjak válasza Jander (#3551) üzenetére


kirjak
aktív tag

Az offodat szerintem írd meg nekik angolul, eddig figyelembe vették ha valaki értelmesen szól hozzájuk.

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#3559) CactuS válasza L_ajos (#3557) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

El, igen. :) (Én voltam és kiemeltem, hogy WvW, illetve a videó még BWE-s, nem mai darab ;) )

Én nem vagyok annyira hülye, hogy a fórumon beálljak a sorba, hogy kell full dps skill 1200-1500 rangere, egy hybrid karakternek. Annak viszont roppant mód örülnék, ha a buffot is ugyanúgy jutalmaznák mint a killeket. Így nem kéne meleeben makizni, meg scepterrel tag-elni az ellenfelet, hogy kapjak lootot.

kexksz: sPvPben hogy van magasabb szinten? Bármely karival szedheted a pontokat és végül minden karakternek vehetsz ki pontokból "skin" armorokat?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3560) fish36


fish36
csendes tag

Mi várható az első kiegben?
Lesz panda faj? :DDD

(#3561) #57919488 válasza fish36 (#3560) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hát itt remélem nem mennek rá a 12+ra ténylegesen. Ha meg igen akkor ez is Delete.

(#3562) kexksz válasza CactuS (#3559) üzenetére


kexksz
addikt

Accounthoz van kötve a szint, cuccokat ládábol lehet nyitni, vagy craftolni.

(#3563) fracture333 válasza fish36 (#3560) üzenetére


fracture333
aktív tag

nem csak disznómedveember....south park nézők fogják értékelni :)

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#3564) Archanon válasza fracture333 (#3563) üzenetére


Archanon
őstag

Jó lesz az medvedisznóembernek is. :))

:P ;]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#3565) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Jó reggelt!

Megjelent a hivatalos (306.23 - WHQL ) nvidia driver. Jól látom, akkor meg sem említik a listában a GW2-őt. Bezzeg a WoW-MoP már ott van (és ezt ne vegyétek trollkodásnak).

battletag: bossi#2666

(#3566) L_ajos válasza CactuS (#3559) üzenetére


L_ajos
őstag

AMugy eleve rossz helyre írtam. Lehet Te is ezt vetetted fel, de már megtaláltam ki volt :D Nem is ezen a fórumon :DDD De mentségem hogy egy 16órás müszak után már nem pörög ugy az agyam :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#3567) front3r


front3r
őstag

Mai javítások, érdemes átolvasni!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3568) #57919488 válasza front3r (#3567) üzenetére


#57919488
törölt tag

Warrior, "Rush: fejlesztettük a képességet, hogy menekülő ellenfeleket lehessen ütni." nagyon helyes, höhö ;]

Nyomi Thief skill meg megérdemelt volna több nerf-et is még.

[ Szerkesztve ]

(#3569) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Hogy lehet úgy átmenni másik szerverre (világba), hogy közben a home world változatlan marad? :)
Gondolom, a guild-ok és a struktúrált pvp világfüggetlen.

Egyébként egyre jobban tetszik a játék. Eddig egyedül csak annyi kis bajom van vele, hogy aránylag erőforrásigényes, és az 5 fegyver által megszabott skillt sokallom. Utóbbiból szerintem 3-4 bőven elég lenne, és sokkal változatosabb buildeket lehetne csinálni. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#3570) Departed válasza FehérHolló (#3569) üzenetére


Departed
őstag

Miért lehetne kevesebb skill-lel változatosabb? Másrészt 3 jobbkezes + 2 balkezes skill-ből (balkezes játékosoknál fordítva :P) jön ki az 5, így adja magát a kétkezes fegyóknál is az 5 skill. Ez a rész teljesen jó szerintem. :K

(#3571) FehérHolló válasza Departed (#3570) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát természetesen kellene helyettük választható. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#3572) Departed válasza FehérHolló (#3571) üzenetére


Departed
őstag

Ja így már értem. :R Mégjobb ha 5 fegyverskill és 10 választható ;)
Tényleg, nem lehet plusz actionbar-t betenni például a kajáknak, teszemazt jobbra függőlegesen? Nem találtam és így mindig elfelejtem enni őket a buffokért...

(#3573) Dreamie


Dreamie
őstag

Hali!

Most ismerkedek én is a játékkal, lenne pár kérdésem.
Első: Black Lion Key-t hol tudok szerezni? Azt hiszem volt egy, de szerintem valahova elcsináltam...
2. Guildbe hogy lehet bejutni, esetleg van itt a forumozók által alkított guild?

Köszönöm!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3574) #57919488 válasza FehérHolló (#3571) üzenetére


#57919488
törölt tag

Az összes fegyverből kiválogatni OP skilleket mi?
Pont ezt akarták elkerülni. Így minden fegyvernek van értelme, van előnye és hátrány egyiknek a másikhoz képest.

(#3575) HaaS válasza Dreamie (#3573) üzenetére


HaaS
addikt

Én is most kezdtem. Úgy tűnik, a Black Lion árusoknál tudod venni, ahhoz meg be kell váltani az alappénzt. 3 ezüstért kaptam 10 kék bizbaszt, szóval odébb lesz, mikor megveszem az ötkulcsos pakkot.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#3576) bpx válasza HaaS (#3575) üzenetére


bpx
őstag

szokott esni is mobokból, szóval nem feltétlenül kell venni

kedvencem, amikor a kulccsal kinyitom a ládát, és a ládában van egy másik kulcs (a többi használhatatlan vacak mellett)

(#3577) FehérHolló válasza FehérHolló (#3569) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az első kérdésre még mindig várnék választ, ha tudja valaki. :B

Hogy lehet úgy átmenni másik szerverre (világba), hogy közben a home world változatlan marad?

Skynet is real. It's called Google.

(#3578) Jander válasza bpx (#3576) üzenetére


Jander
senior tag

Legalább lenne rá esély, hogy valami értelmes is jöjjön a láda kinyitásakor... pl. egy dye vagy valami gyűjthető cucc armorra, fegyverre... mert így teljesen felesleges. Átváltoztató tonic-kal már tele a padlás, az 1 órás extrákat pedig mindig elfelejtem használni (lentebb írtak egy jobb oldali mini hotbart, na azzal egyetértek!). Szóval így nem tudom ki vásárol gem-ből kulcsot... ládából pedig 35-40 db van bent a bankban, de minek gyűjtöm?!

Holló: mintha olvastam volna valami guest system-ről régebben, de szerintem az még nincs kész. Jelenleg csak az ingyenes szerverváltás működik.

[ Szerkesztve ]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#3579) FehérHolló válasza Jander (#3578) üzenetére


FehérHolló
veterán

A festék ennyire ritka?

Érdemes lenne support ticketet írni a hotbaros ötlettel, esetleg fórum.
Máshol is csináltak ilyet, és a numerikus pad egész jó hotkey hozzá.

A kérdésre pedig köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3580) nosferatue válasza #57919488 (#3574) üzenetére


nosferatue
tag

Akkor mint warrior a warriorhoz: a kalapács 2h gs mellett számomra eltörpül. Nekem túlzottan lassúnak tűnik a kardhoz képest, a megszakítás az egyetlen pozitív tulajdonsága. Fenti megállapítást PvE játék mellett teszem.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3581) qad válasza FehérHolló (#3577) üzenetére


qad
senior tag

Átmehetsz még másik szerverre úgy hogy a másik szerveren lévő barátodat partyba veszed és a képére jobb klikkelve join world( vagy ehhez hasonló) tudsz csatlakozni hozzá. Kicsit vársz és felajánlja hogy átmehetsz a másik szerverre a barátodhoz.

Amúgy csak szerverváltással (homeworld) ami most még ingyenes.

(#3582) bpx válasza FehérHolló (#3579) üzenetére


bpx
őstag

nem ritka, csak a ládában tök felesleges dolgok vannak

1 órás boosterek (+XP, +craft XP, + restoration, stb.)
meg 15 perces potion-ök, amik átváltoztatnak valami állattá (mondjuk egy szarvas) vagy egyéb lénnyé (ice elemental)

dye-ból én minden nap találok, van hogy többet is
valamelyik nap pont egy Black Dye-t találtam, TP-ban 2+ gold, de inkább felhasználtam :)

[ Szerkesztve ]

(#3583) #57919488 válasza nosferatue (#3580) üzenetére


#57919488
törölt tag

Igen lassú és eléggé unalmas tud lenni, inkább support-nak jó a Stun-ok miatt de arra meg van jobb mint 2h Hammer-es Warri.
Többnyire PvP-ben nézem a dolgokat de ott életképtelen a 2h Hammer, GreatSword is csak akkor ér valamit ha van Throw Bola a Hundred Blade-s miatt, Bulls Charge még fontos tud lenni. Az a gond, hogy lassú a Hundred Blade cast is és egy helyben van, megoldás ha van Frenzy akkor meg OP.
Axe-s Eviscerate Burst build-et sokkal erősebbnek és mobilisabbnak találtam mint GS-t.
Power, crit chance és majd crit dmg a sorrendem.

Warrival nincs aranyközép út de cserébe változatos (fentieket ritkán használom).
Inkább Gun és Shield+Sword vérzésre megyek, ez inkább amolyan tank build.
Endure Pain, Fear Me (aoe), Signet of Stamina.
Itt a legfontosabbnak a cond dmg-t találtam, duration-ra nincs értelme menni inkább HP-ra kell gyúrni.

Minden fegyvercsere után +50% dodge [link] visszajön és Heal skill használata után 100% [link]
Nem a legerősebb de így sokkal szórakoztatóbb a játék stílusa, legalábbis ez így nekem bejött :)

[ Szerkesztve ]

(#3584) nosferatue válasza #57919488 (#3583) üzenetére


nosferatue
tag

Jómagam 2h gs, axe/axe, axe/sword, axe/mace, shield/tetszőleges 1h, sword/sword-ot szeretem használni és persze a gun, longbow variációt. A kalapács számomra is nagyon unalmasnak tűnik. A többinél megvan az az érzés, hogy egy 15 fős csapat közepén is rendet tudok rakni :DD .

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3585) fracture333 válasza Archanon (#3564) üzenetére


fracture333
aktív tag

jah, az. gondolkoztam hogy van pontosan mert már rég néztem south parkot, de természetesen sikerült rossz sorrendben leírnom :) fail :U

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#3586) fracture333 válasza Dreamie (#3573) üzenetére


fracture333
aktív tag

Van PH guild. Lmh-t keresd itt a forumon. mi a neved a játékban? csak mert én nem lettem felvéve, valószínű ennek az az oka hogy a karim neve az hogy Takony :DDD
nem gáz egyébként, az utóbbi időben fenn se voltam. tetszik a játék nagyon, minden részlet jól meg van csinálva, de valahogy már kicsit talán kinőttem az ilyen játékból. (kár hogy nem 4-5 évvel ezelőtt jött ki)

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#3587) FehérHolló válasza kexksz (#3513) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kikkel játszol egyébként, ha szabad kérdezni?

Skynet is real. It's called Google.

(#3588) pedrő


pedrő
aktív tag

Sziasztok!

Nagyobb városokban 1920x1080-as felbontáson maximális beállítások mellett kinek hogy megy? (fps)
Nekem igencsak 30 fps alá tud esni. (HD7850, 8GB RAM, i5-3450, 12.8 Catalyst, Windows 7 64-bit)
Remélem fognak még rajta optimalizálni kicsit.

Üdv. :
pedrő

(#3589) Szőrös  válasza pedrő (#3588) üzenetére


Szőrös 
veterán

supersampling-et állítsd át normalra ha esetleg nem azon lenne. egyébként nálam pöpecül megy városban fullhd-ban maxon , még wvw-ben sem vettem lejjebb semmit ( konfigom nézd meg ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3590) pedrő válasza Szőrös  (#3589) üzenetére


pedrő
aktív tag

Hali!

Köszi a választ!
Egy kicsivel erősebb a konfigod, de ezek szerint nálam is frankón kéne mennie. Megnézem milyen mintavételezés van beállítva, amint hazaértem.

Üdv. :
pedrő

(#3591) Dreamie


Dreamie
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3592) pedrő válasza Szőrös  (#3589) üzenetére


pedrő
aktív tag

Olvasgattam picit és nem én vagyok az egyetlen, akinek hasonló problémája van.
https://forum-en.guildwars2.com/forum/support/tech/Low-FPS-merged/page/14

(#3593) #57919488 válasza pedrő (#3592) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ez más lesz.
Optimalizáció rendben van de még nagyon új maga a játék. Még csak a normális driverek is most jönnek majd. Ilyen motor (felújított GW1) még a piacon nem is volt pláne egy új MMO-nál problémás lehet. Régi emlékek, WoW indulásakor is akkori atom gépeken mindenki panaszkodott, hogy a fővárosokban halál van és a 40 fős raid-ek valami játszhatatlanok voltak.

(#3594) pedrő válasza #57919488 (#3593) üzenetére


pedrő
aktív tag

Pontosan erről van szó. Igen, valóban ez volt annó a WoW-nál is. Remélem a következő Catalyst gatyába fogja rázni. Optimalizáslás alatt erre gondoltam valójában.

(#3595) tick


tick
aktív tag

30 fps-el elfut 1360*768-on minimum grafikán Intel HD200 IGP-vel :C

Everything that has a beginning... has an end

(#3596) Telda


Telda
addikt

Hali!

Tudja valaki hol a legolcsóbb most a játék?
Doboz nem kell csak kulcs.

(#3597) #57919488 válasza Telda (#3596) üzenetére


#57919488
törölt tag

Szerintem GMG. +Voucher kód és 41,25 euro.

(#3598) Telda válasza #57919488 (#3597) üzenetére


Telda
addikt

Ez mit is jelent? :)

(#3599) #57919488 válasza Telda (#3598) üzenetére


#57919488
törölt tag

GMG és ezzel a kóddal van 25% kedvezmény: GMG25-1BW0K-K1A3G amit a Voucher részbe kell beírni.

[ Szerkesztve ]

(#3600) Telda válasza #57919488 (#3599) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm szépen! :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.