Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GRID: Autosport

Hozzászólások

(#1701) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Alapból nincs cockpit view a játékban hanem csak modokkal érhető el, ugye?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1702) Csapoati válasza nubreed (#1701) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De van benne, csak sajnos olyan, hogy a műszerfalad homályos. Valamennyire reális ez, ha az utat figyeled, de ha a cockpited néznéd, akkor inkább igénytelennek hat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1703) nubreed válasza Csapoati (#1702) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm, de közben megtaláltam a modot ami leveszi a blurt a műszerfalról. Csak akkor meg az látszik, hogy tökre low res a textúra. Nincs valami highres texture mod a műszerfalhoz?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1704) Rolly Dy07


Rolly Dy07
senior tag

Az miért van szerintetek, hogy vannak szerverek ONLINE amikre nem enged be, mert állítólag valami tartalom kell hozzá amit a Steam oldalon megvehetek?

Session Pass megvan és éppen ezért az összes DLC megvan és telepítve van! :F

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#1705) #78687232


#78687232
törölt tag

Kérhetnék egy-két tippet? Rajtnál miért maradok le mindig? Jó, tudom hogy rosszul indítok de már annyi mindent próbáltam. Tökig nyomtam a gázt, kipróbáltam indulás után is, de semmi. :F

(#1706) drr válasza #78687232 (#1705) üzenetére


drr
őstag

Lődd ki a TC-t!

(#1707) #78687232 válasza drr (#1706) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszönöm!

Brutális ez a játék. Kezdetben nagyokat pislogtam és hamar felidegesített hogy mennyivel jobb az ellenfél. Valahogy mégis mindig próbálkoztam és emiatt kezdtem el gyökeresen változtatni a beállításokon. Jelenleg medium AI-al elég jól elvagyok. Már szinte mindent kikapcsoltam, ami számít. A belső nézetet nem szeretem, így az kimarad, emellett pedig a HUD-ot is megtartottam. Viszont minden mást kikapcsoltam szerintem. A manuális váltást is csak emiatt kezdtem el megtanulni.
Messze ez a legjobb Grid, de megkockáztatom, hogy az általam játszott versenyjátékok közül is. Ráadásul mindezt úgy, hogy NFS fanatikus voltam. 250-el a kanyart. :D

(#1708) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Tapasztalt itt valamelyikőtök olyasmit, hogy ssd telepítése óta hajlamos néha picit meg-meg akadni a játék?

(#1709) mcs válasza mcs (#1708) üzenetére


mcs
veterán

Úgy tűnik, megtaláltam a megoldást. Ha bárkinél fellépne hasonló eset, ezt a megoldást próbálja meg:
[link]

Alapvetően a játék a c-re írkálja ki a flashback replay fájljait, és ez kicsit megfoghatja az ssd-t. Egy szimbolikus linket kell létrehozni, ami egy meglévő hdd adott könyvtárára hivatkozik, amit nekünk kell létrehozni.

(#1710) G@be22


G@be22
tag

Beszerváltam magamnak a játékot a Grid2 után, de nagyon kevesen játszanak vele online :F Vagy én csinálok rosszul valamit?

(#1711) SpongyaBob válasza G@be22 (#1710) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez így van, kevesen vagyunk sajnos. :(

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1712) Syrius XIX


Syrius XIX
addikt

Sziasztok! :K

Valaki + tudja mondani, h van-e még értelme a PH-s livery festésnek? :F

THX! :R

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#1713) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok!

Megvettem G2A-n a játékot, gondoltam valamivel elbohóckodnék online is, ha már 3 euroért meg lehetett venni, de nagy csalódásomra nem megy a játék. Steam szépen letöltötte, feltelepített mindent amit kell, majd mikor rámegyek, hogy indítás és kiválasztom, hogy normális vagy érintős verzióban szeretnék játszani, akkor ennyi volt. Már próbáltam a rendszergazdaként futtatást, a játék letörlését és újratelepítését, mindent... A géppel biztos nem lehet baja, mert a régi gépemen anno elment minden hiba nélkül, ez meg azért jóval erősebb... :U
Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#1714) Csapoati válasza Sh4rKy (#1713) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Erintos? Milyen windowson probalod, 10-en?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1715) Sh4rKy válasza Csapoati (#1714) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

win 8.1

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#1716) Syrius XIX


Syrius XIX
addikt

Tiszteletem az uraknak!

Esetleg tudna valaki segíteni?

A probléma: Vennék új autó(-ka)t, ill. garázshely(-eke)t, de ezt írja ki:

+néztem a DLC-ket, de van 1 csomó, mégis melyiket kellene +vegyem, h vehessek további autó(-ka)t, ill. garázshely(-eke)t?

Előre is thx, aki tud segíteni! :K

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#1717) Csapoati válasza Syrius XIX (#1716) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sajnos csak a Season Passhoz jár a Premium Garage pack, ami +5 helyet ad a garázsba.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1718) Syrius XIX válasza Csapoati (#1717) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Ok, thx!

:R

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#1719) Sh4rKy válasza Sh4rKy (#1713) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Akinek esetleg hasonló problémája van, ha a játékot a steam alap mappájába telepíti és nem máshova akkor működni fog... :W

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#1720) Syrius XIX


Syrius XIX
addikt

Sziasztok!

Átestem az éppen aktuális (3-4 évente) gépfelújítási eseményen

!

Ilyen volt:

Ház: AeroCool ExtremEngine 3T,

Alaplap: Gigabyte GA-EP45T-UD3LR,

CPU: Intel LGA 775 QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 3200 MHz (8 x 400).

Ilyen lett:

Ház: AEROCOOL GT-R Black Edition,

Alaplap: GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 (rev. 1.0) rev. 1.1,

CPU: INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 BOX.

Remélem 3-4 évig +int nem kell hozzányúlni! :K
Legyen szép a napotok! ;)

:R

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#1721) Dr. Gonzο válasza Syrius XIX (#1720) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Hát ez?.... :F

(#1722) SpongyaBob válasza Dr. Gonzο (#1721) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem kicsit benézte a topikot :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1723) Syrius XIX válasza SpongyaBob (#1722) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Kicsit sem néztem be, csak örülök! ;)

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#1724) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet beállítani,hogy csak max 60FPS-el fusson a játék?Miért kell 100 fps meg afelett futnia?Kicsit túlpörgeti a gépet ez a fölösleges fps.

(#1725) Csapoati válasza SybenX (#1724) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ne haragudj, de ez butaság, hogy túlpörgeti. Amúgy kapcsold be a v-syncet és máris a monitorod frekvenciájával megegyező fps-sel fog futni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1726) SybenX válasza Csapoati (#1725) üzenetére


SybenX
őstag

Az volt az első amit megnéztem a játék beállításában,de nem találtam.Hol kell bekapcsolni a v-syncet ebben?
Inkább a vga-t dolgoztatja meg 74 fokig.

[ Szerkesztve ]

(#1727) Csapoati válasza SybenX (#1726) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt 60 fps mellett is meg fogja dolgoztatni eléggé. Graphics settings/video mode, itt keresd a v-syncet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1728) trance89


trance89
őstag

Humble Codemasters Bundle

5.55 dollárért: GRID Autosport and Grid Autosport Road & Track Car Pack
+ még egy rakás másik codemasters cím

(#1729) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Próbáltam a keresőt használni, de nem találtam választ.

A gondom az, hogy a játék High beállításokkal szépen fut, de ha Alt+Tabozok (mindegy miért) és visszalépek, akkor az fps egyszerűen beleáll a földbe, rögtön 60 fps-ről visszazuhan kb 8 fps-re és ott is marad amíg újra nem indítom a játékot. Nagyon idegesítő, ha emiatt diszkvalifikálódok egy versenyből.

Laptopon és PC-n is ez a helyzet.

Na meg emellett a teljes képernyőről beugrik ablakos módba kb negyed képernyőnyi méretben (a Steam indítási parancsoknál a fixált fullscreen mód ilyenkor nem ér semmit). Amíg ablakban fut tovább, addig király, tartja a 60 fps-t (csak éppen egérmozi a mérete), de amint visszarakom teljes képernyőre már megint bezuhan az fps használhatatlanra.

Elegem van már a Codemastersből, ez a tetű banda semmit nem tud rendesen összehozni... Pedig egész jó Forza Motorsport pótlék lenne ez, de így nem tudok vele játszani vagy ha igen, nem tudok ablakot váltani és visszatérni anélkül, hogy a játékból ki kelljen lépnem... :(

[ Szerkesztve ]

(#1730) Dr. Gonzο válasza Stauffenberg (#1729) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Érdekes nálam eddig ilyen probléma nem volt vele. De nem is olvastam eddig ilyen hibáról. Nyilván ezért nem találtad a keresőben sem. Ezért kár a Codemasters-t szidni!
Eredeti a játékod ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1731) Stauffenberg válasza Dr. Gonzο (#1730) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Természetesen eredeti (nálam ez magától értetődő).

Nekem az a legfurább, hogy két különböző gépen is csinálja. Azt tudom, hogy az Alt+Tabnál az ablakos módra váltás egy elterjedt bug, de nekem a gondom azzal van, hogy visszaváltva teljes képernyősre durván leesik az fps.

Google kereséssel sem jutottam előrébb, csak olyan bejegyzéseket találtam, hogy valamelyik patch egy olyan bugot hozott, hogy random leesik az fps, de itt nem random, hanem nagyon is reprodukálható módon. Más verziót sem tudok kipróbálni, mert Steam-es.

A Codemasterst pedig szerintem a bugok miatt igenis kell szidni, nem ez az első játékom tőlük, amivel valami szívás van. Például már az eddigi Grid és Dirt játékoknál is megvolt az a bug, hogy ablakváltásnál kijön a teljes képernyős módból, esetenként visszaváltva teljes képernyőre beragad 800x600-as felbontáson.

(#1732) #78687232 válasza Stauffenberg (#1731) üzenetére


#78687232
törölt tag

Sajnos ez nálam is ilyen. Véletlenül alt+tab-oztam és máris belassult a játék...
Annyit tudsz max., hogy használod a steam átfedést. Más tippem nincs. :(

(#1733) Stauffenberg válasza #78687232 (#1732) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Olvastam egy posztot a Steam fórumán, hogy visszaváltva a játékra többször gyorsan egymás után le kell nyomni az Alt+Entert és visszaáll a rend. Kipróbáltan, általában 2-3x lenyomva visszaáll 60 fps-re (de volt már, hogy csak tizedjére).

Az ötletgazda szerint az összes Codemasters autós játéknál működik ez (Grid és Dirt sorozat).

Nem tudom, hogy ez így vicces vagy inkább siralmas.

BTW most, hogy ez "megoldódott", már csak a teljesen ostoba mesterséges (un)intelligencia a legnagyobb bajom.

A multival még nem sokat foglalkoztam. Ha nem csinálom meg a karrier módot, az kihatással van a multira? Nem szeretem a roncsderbit, ezek a tyúkeszű gépi ellenfelek meg csak törnek-zúznak, úgy néz ki a mezőny egy 3 körös verseny végére, mint a keleti fronton szétlőtt tankok.

Egy nyomi előzést sem lehet megcsinálni miattuk, mert az általuk jónak vélt ívtől vagy féktávolságtól eltérni márpedig nem fognak, inkább telibe vágják az oldalam. Hát még ha kicsit hátrébb rajtol az ember, akkor meg főleg esélytelen zúzás nélkül előrébb jutni.

[ Szerkesztve ]

(#1734) Csapoati válasza Stauffenberg (#1733) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nincs kihatással a multira, de ott meg direkt fognak beléd menni a gyökerek. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1735) Stauffenberg válasza Csapoati (#1734) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Feltűnt. :D

Mondjuk minden játékban játszhatatlan a public multi. Haverokat kell összetrombitálni, ha az ember jól akarja érezni magát.

(#1736) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok.
Régen nagyon sokat játszottam a Grid-el, viszont a 2 nagyon nem jött be, most viszont Humble Bundleban megszereztem az Autosportot is 15$-ért 9 DLC-vel egyetemben. Viszont van egy olyan problémám(ami igazából megvolt néha az 1-nél is) hogy néha csúnyán belaggol és ráadásként ennél iszonyatosan recseg a hang. Valaki esetleg találkozott ilyen problémával?

(#1737) -Rolika- válasza -Rolika- (#1736) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Lebutitottam a grafikát minimum-mediumra és igy most jó, bár high-on is 30+fps volt az átlag.

(#1738) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Ma megint ugyanolyan sz.r :O
A grafikát levettem 1360x768-ra és mindent minimumra. Van 100+ fpsem, de igy is laggol rendesen.
Teljesen tanácstalan vagyok és játszani szeretnék. :O

(#1739) Stauffenberg válasza -Rolika- (#1736) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Valaki esetleg találkozott ilyen problémával?"

Aha, úgy hívják Codemasters. Amikor az én hibámra kerestem rá (Alt+Tab után visszalépve a játékba nagyon durván leesik az fps), akkor tonnaszám találtam fórumokon panaszkodást arról, hogy ez random is megtörténhet (bármelyik Grid vagy Dirt játékban). Sajnos ennyi telik a fejlesztőktől.

Én már letöröltem ezt a részt (nem emiatt), elkönyveltem buktának. Az előzetes videók alapján nem tűnt fel, hogy roncsderbit vásárolok. Én túraautó bajnokságot akartam végigjátszani, aztán kiderült, hogy itt kőkemény roncsderbiről van szó.

Az égvilágon semmi kihívás nincs a játékban még maximum nehézségen sem. Értelmetlen jófiúsan vezetni, ha nem te repülsz bele a másikba, hogy szarrá zúzva kilökd a francba a pályáról, akkor veled teszik meg a többiek. Így viszont ha elég jól zúzol, akkor egyetlen körön belül az utolsó helyről feljöhetsz az elsőre, hogy végigásítozd a maradékot.

(#1740) -Rolika- válasza Stauffenberg (#1739) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Hát ezt szomorúan olvasom. :(
Az ALT+TAB-os dolog is megvan nálam, de azzal együtt tudnék élni.
Igy a 15$-os Bundle már egészen másképp fest. :O

(#1741) steve1975


steve1975
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki nekem küldeni egy mentést mert valamiért hibás lett a mentésem és a neten csak ilyen Reloados mentések vannak de nekem steamos van meg ahhoz meg nem jó!Volt egy pár száz órám benne ráadásul ez a második eset volt,hogy elb...dott a mentésem. Írtam a Codmaster supportjának is vissza irták sajnálják nagyon de igy jártam kezdjem újra mert valószínűleg hibásan léptem ki belőle azért lett hibás!? Hát kösz.Ha valaki esetleg eltudná küldeni a mentését nagyon hálás lennék!Előre is köszönöm a segítséget!

(#1742) Stauffenberg válasza steve1975 (#1741) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem voltál belépve RaceNet fiókkal? Az menti a felhőbe az összes elért eredményt. Én két különböző gépen játszottam és szépen szinkronban voltak.

(#1743) Csapoati válasza Stauffenberg (#1742) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sajnos ez nagyon régi Codemasters hiba, az összes EGO motoros játéknál ez van. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1744) Stauffenberg válasza Csapoati (#1743) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még ez is? :DDD Mondanám, hogy meglepődtem, de már annyit szapultam a csapatot a töketlenségük miatt, hogy senki nem hinné el... :)

(#1745) Csapoati válasza Stauffenberg (#1744) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem más bajom nem nagyon szokott lenni velük, az EGO motor nagyon jól optimalizált és sok újdonságot is bele szoktak pakolni az újabb változatoknál. De ez a mentés elszállás bug konkrétan a 2007-es Dirt óta jelen van.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1746) steve1975


steve1975
csendes tag

De be voltam lépve és mégis megszívatott most már másodjára! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1747) Stauffenberg válasza Csapoati (#1745) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az tény, hogy tényleg jól optimalizált, csak ugye az évek óta, több játékon keresztül is visszatérő bugok nem túl bizalomgerjesztőek. Pedig amióta nincs Xboxom várom már, hogy PC-re legyen egy igazán tökös Forza Motorsport "klón". Ha valaki, akkor ők meg tudnák csinálni, de valahogy felemás lesz a végeredmény, mint egy finom vacsora, amiből annyi hajszálat raksz ki a tányér szélére, hogy parókát fűzhetnél belőle.

(#1748) Csapoati válasza Stauffenberg (#1747) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Forzának inkább a Project Cars a "klónja", nem a Gridek. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1749) Stauffenberg válasza Csapoati (#1748) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az lehet, de ahhoz már gyengécske a gépem. Talán csak GPU-ban teljesítek jobban a minimum gépigénynél, egyébként minden másban éppen csak megvan az alsó küszöb. Így nem áldozok rá pénzt, hogy kipróbáljam. :)

Most amúgy is dilemma előtt állok, hogy új jelenlegi generációs konzolt vagy PC fejlesztést adjak magamnak ajándékba. Utána visszatérek a Project Cars témára. :D

Addig meg csapatok régebbi SimBin szimulátorokat, de azokkal meg az a bajom, hogy kormányra és nem kontrollerre vannak szabva.

Nehéz az élet, na. :DDD

(#1750) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Érdemes megvenni? Az egyet imádtam, a kettőt már alig toltam. Nem tudom ez megér e 10 Eurót. Rókabőr vagy jól sikerült játék?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GRID: Autosport
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.