Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps

Hozzászólások

(#251) bigdady válasza merqree (#250) üzenetére


bigdady
nagyúr

(#252) merqree


merqree
őstag

Sebességmérőt ellenben továbbra sem mutat nekem sehol sem :W :W

(#253) bigdady válasza merqree (#252) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam ír. Sebesseghatárt nem ír csak.

[ Szerkesztve ]

(#254) merqree


merqree
őstag

Írtam a furcsaságokról, íme egy friss szerzemény

(#255) bigdady válasza merqree (#254) üzenetére


bigdady
nagyúr

Behajtani tilos?

(#256) merqree válasza bigdady (#255) üzenetére


merqree
őstag

Dehogy, sima út ugyanúgy, mint amerre vinne...
(Nem magánút)

[ Szerkesztve ]

(#257) bigdady válasza merqree (#256) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor elküldött pg gázért :N

(#258) dionaea


dionaea
őstag

Na úgy látom AA val is megy a jelentés

(#259) dionaea válasza dionaea (#258) üzenetére


dionaea
őstag

Pontosítok mégsem jelenik meg AA val semmi. Ez ig elég rossz

(#260) emre33


emre33
addikt

Sebességlimit nem jelenik meg nekem. Opció sincs ott a beállítások között, amit a külföldi oldalakon láttam.
(Aktuális sebességmérő opció felett..)

Ez csak a mi országunkban nem működik, nyugaton igen?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#261) dionaea


dionaea
őstag

AA n úgy érzem soha nem fog megjelenni a sebesség illetve a jelentés ez elég ciki

(#262) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Fél éve kijött "állítólag" a traffipax jelzés opció Magyarországon,de nálam még továbbra sem elérhető :(((
Természetesen 2020.01.20-i / legújabb a maps frissítés

(#263) merqree válasza Ghostman78 (#262) üzenetére


merqree
őstag

Nem vagy egyedül...

(#264) vétó válasza Ghostman78 (#262) üzenetére


vétó
aktív tag

A telefon nyelvét állítsd át angolra

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#265) merqree válasza vétó (#264) üzenetére


merqree
őstag

Így mutatja, de nem értem az összefüggést :D :R

(#266) Ghostman78 válasza vétó (#264) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Igy valóban müxik.
Köszönöm.
Viszont angol nyelv nem jó :U

Más megoldás nincs a kamera On-ra ?

(#267) stvnppp válasza dionaea (#261) üzenetére


stvnppp
senior tag

Android Auto-n megjelent már a jelentés küldése, és kijelzi az útvonalon leadott jelentéseket? Carplay-re mikorra várható, nem olvasott véletlenül valaki valamit?

Valamint a Spotify is csatlakoztatva van az IOS apphoz, de annak sincs vezérlője Carplay-en. Ez szerintetek várható, hogy átvezetésre kerül?

Oké, hogy az IOS apphoz később érnek el a funkciók, mint a Droidoshoz, de nekem az elég furcsa az új funkciók úgy jönnek be, hogy azok sem AA-n, sem Carplay-en nem jelennek meg. De ugyanez van a Waze-nal is.

(#268) dionaea válasza stvnppp (#267) üzenetére


dionaea
őstag

Sajna még release alatt van és hozzánk(android) nem ért meg el. Igazából nem érzem a tökölést.
Nagyon jó lenne ha menne mert a waze már nem nagyon tetszik nekem és ez elég jó alternatíva lenne. Csak hát a jelentés fontos dolog. Nem is a sebesség hanem a többi.

(#269) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a google maps-sel kapcsolatban...
Mindkét esetben waze volt a navigációs program a különbség , hogy a legvonalas screen alatt S4 Mini volt a telefon a normál bejárt úton egy A7 2018.
Google Timelineról íme két kép :

Az egyik esetben szépen mutatja az utat a másikban nem. Volt térerő, volt GPS jel és meg mobilnet is.

A kérdésem az mi okozhatja a "legvonalas" megjelenítést?
Illetve , hogyan lehetne elérni, hogy az S4 Mini is jól jelenítse meg az utat..

Gondolom valami banális beállítás vagy pipa nincs bent..de nem találom.

Tudja valaki esetleg mi lehet a baj miért pontatlanul jeleníti meg a bejart utat?

(#270) stvnppp válasza petir (#269) üzenetére


stvnppp
senior tag

Szerintem az S4 Mini csak elvesztette a GPS jelet, és az internetes helymeghatározás alapján hirtelen így tudta meghatározni a pozícióját a cellainformációk alapján. Az egyik ötletem az, hogy nézd meg, hogy a telefon beállításai között nincs-e valamilyen energiatakarékossági beállítás bekapcsolva, ami korlátozza a GPS működését.

A másik - ami esélyesebb -, hogy azért a S4 már egy 6-7 éves készülék, azért azóta rengeteget fejlődött a GPS helymeghatározás mind pontosságban, mind energiatakarékosságban. Nekem a szintén ilyen korú telefonom (Nexus 5) tudott néha akár 300 km-t is tévedni, tipikusan időjárás appoknál, amikor csak cellainformációkra hagyatkozott. A mai telefonok GSP moduljai már sokkal több műholdat tudnak kezelni, pl. GPS, Glonass, stb. De lehet szoftveres oldala is a pontatlanságnak. Meg kell nézni, hogy milyen Android van rajta, és hogy milyen verziójú a Maps app. Simán benne van az is, hogy a legújabb apk-t már nem tudod telepíteni, és a régebbi verzió még ritkább, pontatlanabb mintavétellel dolgozik. De az is lehet, hogy a Google nem engedélyezi a sűrűbb mintavételt energiatakarékossági okból a régebbi készüléken.

(#271) petir válasza stvnppp (#270) üzenetére


petir
senior tag

Szia

Először is köszönöm a választ sorba haladok hátha rájövünk a miértre.

Régebben nem volt ilyen probléma mutatta rendesen ! Pl visszanézek 6 hónappal ezelőtti útra ott teljesen jó.
Minden nap megyek többszáz km-t és fontos a bejárt út ezért is van bekapcsolva az idővonal és most vettem észre , hogy hoppá baj van...a kiindulási pont célpont OK. de az út légvonal...
GPS jelet kizártnak tartom mert a waze szól ha nincs jel..olyan lehet , hogy út közben elmegy egyszer egyszer na de folyamatosan ??

Akkumlátor kímélő mód van de ugye ki van kapcsolva szóval az tuti OK!

Android majdnem a legfrissebb Lineage OS 16 ami gyakorlatilag Android 9-nek felel meg. Ugyan már megjelent a 17 is..

Ilyen létezhet:
,, De az is lehet, hogy a Google nem engedélyezi a sűrűbb mintavételt energiatakarékossági okból a régebbi készüléken. ,,

[ Szerkesztve ]

(#272) stvnppp válasza petir (#271) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nézegettem a beállításokat, és Neked is meg kellene nézni valamit.Nyisd meg a Térkép alkalmazást, ott a jobb felső sarokban nyomj a profilképedre, majd a "Google-fiók kezelésére". A bejövő felületen keresd meg az "Adatok és személyre szabás" fület, azon belül a nyomj a Helyelőzményeket. Ott lesz egy lenyitható a lista: "Az ezt a fiókot használó eszközök" Ott szerepel az S4? Be van pipálva?

(#273) petir válasza stvnppp (#272) üzenetére


petir
senior tag

Megnéztem 4 eszközöm van és mind a 4 pipa ott van.

Most kivettem meg újra beraktam az S4 Minihez.
Holnap délelőtt megírom változott e.

(#274) petir válasza stvnppp (#272) üzenetére


petir
senior tag

Sajnos nem hozott eredményt, ugyanúgy légvonalba mutatja. :(

(#275) stvnppp válasza petir (#274) üzenetére


stvnppp
senior tag

Sajnálom. Utolsó ötletem az alkalmazás újratelepítése, előtte külön az adatainak törlésével, hátha...

(#276) petir válasza stvnppp (#275) üzenetére


petir
senior tag

Az volt a legelső kör még mielőtt írtam :) csak nem hozott eredményt így gondoltam rákérdezek.

Nem tudom ilyen létezik e amit írtál , hogy a google nem engedélyezi a régebbi készülékeken a sűrűbb mintavételt de ha ilyen van sanszos, hogy itt a baj.

Hétvégén meg egy FR-t csinálok hátha meg lehet felteszem a 10es Androidot... ha nem javul igazolódni fog amit írtál.

(#277) Brogyi


Brogyi
senior tag

Azonos ponton állva készítettem egy képet a Waze/Map-ról. A Waze a kereszteződés minden utcájára rakott rendőrt. Az-az 4-et. A Map egyet se, bár be lehet vinni, de akkor minek? Természetesen csak egy fényképész volt de akkor is, a Waze legalább kiabál.

[ Szerkesztve ]

(#278) petir válasza Brogyi (#277) üzenetére


petir
senior tag

Abszolút waze párti vagyok a kereszteződés egy necces dolog bármerre állhat a mérő... gondolom az történt , hogy mind a 4 irányból rányomott 4 wazer ezért láttál 4 ikont.

De én erre azt mondom inkább 4 légyen mint egy se 😁
Szóval a gmaps ezen a téren nem az igazi még - szerintem. Lehet nincs meg az a közösség mögötte..

(#279) dionaea


dionaea
őstag

Nincs közösség emlékszem a waze mikor elindult alig volt jelentés. Már nem emlékszem pontosan mikor de ott volt a forduló pont amikor megjelent egy hosszabb cikk a waze -ről gyik nagy hirportalon utána drasztikusan emelkedett a felhasználók száma. Előtte főleg fuvarozok használták A mapsnak is kell idő. Meg hogy mindenki tudjon jelenteni mert egyelőre ez nem megy megy.

(#280) petir válasza dionaea (#279) üzenetére


petir
senior tag

Mitől függ, hogy tudsz-e jelenteni a gmapsba?

(#281) Brogyi válasza petir (#280) üzenetére


Brogyi
senior tag

A jelentés el mehet, mert küldtem, de egyre a Waze se jeleniti meg. Több kell. Erre utal az a megjegyzés, hogy többen kell használni.
Ettől függetlenül nem láttam rendőri jelzést a mapon. A Waze fórumon talán tudják hány beszólás után jelenik meg a fényképész ikonja.

(#282) stvnppp válasza Brogyi (#281) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ebben mennyire vagy biztos, hogy egy jelentés nem elég?

Waze-val nekem már volt olyan, hogy egy szervizúton várakoztam, és unalmamban bejelentettem magam, hogy álló jármű van az úton. Végül úgy alakult, hogy be kellett mennem, mentem egy kört parkolóhelyet keresve. Mikor visszaértem, jelezte is a Waze, hogy az útvonalon veszély várható.

(#283) Brogyi válasza stvnppp (#282) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem vagyok benne biztos, mert egy egyszerű "user" lennék. Ezért írtam a Waze fórumot, mert ott profik is vannak.

(#284) dionaea


dionaea
őstag

AA val a jelentés nem megy.

Waze n sztem egy jelentés is megjelenik. Én látom a jelentésemet. Persze lehet ez másnál nem látszik de az jó nagy baromság lenne.

(#285) petir válasza stvnppp (#275) üzenetére


petir
senior tag

Üdv.

Na feltettem a legfrissebb androidot ( Pie ) hozzá a legfrissebb open gapps-ot de sajnos nem hozott eredményt az idővonalon légvonalban jeleníti meg az utat...

Szerinted ez mennyire valószínű amit írtál ?
De az is lehet, hogy a Google nem engedélyezi a sűrűbb mintavételt energiatakarékossági okból a régebbi készüléken.

Mert igazából más nem nagyon maradt...

[ Szerkesztve ]

(#286) stvnppp válasza petir (#285) üzenetére


stvnppp
senior tag

"Szerinted ez mennyire valószínű amit írtál ?"
Hát figyelj, más cégnél már beismerték, hogy lassítják a régi készülékeket, akksikímélés miatt... De egyébként csak kósza ötlet volt. De amúgy szerintem ennek a lehetőségét a friss custom rommal kizárhatod.

Ugyanakkor nem tudom mennyire fontos Neked, hogy friss Android legyen rajta? Lehet, hogy én visszaraknám azt romot, amivel még működött. Vagy esetleg a legfrissebb gyári romot. Elismerem a romfőző srácok munkáját, de szerintem csak a gyáriak tudják a legtutibb szoftvert összerakni a saját hardverükhöz. Egy próbát lehet, hogy megérne az utóbbi, hacsak nincs valami olyan app, amire szükséged van és csak újabb Androidon megy. De persze ez is csak ötlet.

(#287) petir válasza stvnppp (#286) üzenetére


petir
senior tag

Az a baj , hogy adott verzió alatt nem használhatóak a programok pl waze egyszerűen ha nem jó az android verziód nem tudod használni az appot. Megnézem esetleg mi volt az utolsó hivatalos rom rá...

Lineage OS 16 volt fent azzal ment sokáig és most egyszer csak már nem...
Frissítettem
Lineage OS 17.1 legfrisebb Gapps mint írtam - de nem meyg.. :(

Lehet a GPS modul része mondta be az unalmast...

(#288) Szirtimorc válasza petir (#287) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Próbálj meg valamilyen másik gps alkalmazást föltenni, a 3 betűset (az megy net nélkül is) vagy a Locust.

(#289) Ghostman78 válasza petir (#269) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Szia. Távol álljon tőlem, hogy megjegyzéseket tegyek az S4re (nekem is volt anno), de nem gondolkoztál rajta , hogy lecseréled a 7 éves telódat ?

(#290) petir válasza Szirtimorc (#288) üzenetére


petir
senior tag

Pont , hogy kell net , nem is az baj . Hanem az , hogy az idovonalon nem jelenik meg a bejárt út hanem légvonalba húzza át nekem meg fontos lenne - feljebb linkeltem a képet.

(#289) Ghostman78
Ez egy GPS telefon, van benne egy adat SIM csak navi megy rajta :) konkrétan beleégett a kijelzőbe már waze :D szóval kifejezetten erre használom es míg kiszolgál marad is :) csak úgy fest most már nem úgy muzsikál... :(

(#291) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!
Van arra megoldás, hogy a kerékpározásaim útvonalát összefésüljem egy térképre?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#292) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Még január 7 -én volt egy szerkesztésem Google Mapson, ugyanis tévesen jelölte egy útnak a létezését.
Bejelöltem, hogy az út nem létezik, majd a szerkesztést jóváhagyták és elméletileg bekerült a térképbe.
Viszont "Térkép" nézeti módban még mindig jelöli az adott utat.
A kérdésem az lenne, hogy most akkor hogy van ez? :D
Hova került be és még miért jelzi mindig ezt az utat?
(Waze -ban viszont nem látom.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#293) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. Hol lehet beállítani a Google Maps-ot, hogy ne a régi lakóhelyem jöjjön be kezdésnél? Az "otthon" már hónapok óta az új, de még mindig a régi fölött kezd a térkép :/

(#294) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tök jó, találtam egy repülőt a levegőben :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#295) Szirtimorc válasza kraftxld (#294) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Van egy Budakeszi mellett is :)

(#296) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Van egy cégem ami a google térképen is fent van. Módosítottam pár adatot amit ugye feldolgozás alatti felirat jelent meg. Felhívtak állítólag a googletől, hogy 1x befizetéssel ami bruttó 35 000 Ft tudom módosítani szabadon a cégem adataim. Ez valós lehet?

(#297) janos1988


janos1988
addikt

Mióta vannak lebutítva a maps-es műhold képek? Nem volt ilyen pixeles.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#298) havri1


havri1
félisten

Hali!

A google helyelőzményeket (android) hol lehet megnézni?
:R
Megvan, idővonal

[ Szerkesztve ]

havri

(#299) wagi


wagi
senior tag

Számítógépen szerkesztettem egy egy útvonalat a google maps térképen.
Ezt hogy tudnám lementeni egy fájlba hogy feltudjam tenni a wayteq x985 gps-re?

Köszi.

(#300) spe88 válasza wagi (#299) üzenetére


spe88
senior tag

@wagi Szerintem sehogy, ha a GPS nem google mapset használ. De csak tipp.

másik: elmentettem pár helyet a google map kedvencek listájába. Meg is jelenik a kis szívécskével a térképen. Ezeket el lehet úgy nevezni valahogy, hogy útvonaltervezésnél rátaláljon? Van pár GPS-koordinátával megadott kedvenc, aminek értelemszerűen nem tudom megjegyezni a "nevét", ami a koordinátája, ezért kéne átnevezni.

Egyszerű és mégsem tudom. Remélem azért erre van valami megoldás a mapsnek. köszi

szerk: rájöttem, fel kell őket címkézni. Átnevezés nem opció.

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.