Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps

Hozzászólások

(#351) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Nagyon ritkán van szükségem GPS-re, eddig a Google Maps teljesen megfelelt Android Auto-n keresztül használva. Az utazások előtt átnézem midig, hogy merre akar vinni. Van-e lehetőség ugyanakkor felülírni a tervet, ha a 2-3 felajánlott lehetőség közül egyik sem tetszik. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#352) Soulfly842 válasza tylerddd (#351) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tegyél be egy köztes pontot (köztes célt) az általad kiszemeltnek útvonalnak megfelelően (mondjuk félúton). Ez a legegyszerűbb megoldás

(#353) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Elég régen volt hozzászólás, hátha.
Szerintetek mit tudnék tenni hogy a maps-ra feltöltött képek ne pocsék minőségbe kerüljenek fel a térképre. Direkt fotós mobilom van de a képek minősíthetetlenül vacakok mire felkerül , ok nem is lenne ez nagy gond ha másé nem lenne sokkal jobb minőségűek. Mit tudok tenni a minőségjavítás érdekében.

(#354) qqzs


qqzs
őstag

Az hogy lehet vagy hogy lehet hozzaferni 3D adatokhoz, ami nincs google mapsen de van iMapsen. Pilis megvan 3D szkennelve ha Ipadon nezem iMapsel de Meg Google earth pron sincs fent

Eladó: GTS450

(#355) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok.
Még mindig küzdök azzal a problémával, hogy a Google térkép megnyitásnál a régi városom és kb a régi házunk környékén nyílik meg, holott már 2 éve elköltöztünk onnan. Az "otthon" pozició is rég át van írva...

Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a hiba? :F :F :F

(#356) qqzs válasza Kis Tigris (#355) üzenetére


qqzs
őstag

google account cimed nincs a regin hagyva vagy valami payment accounton?

Eladó: GTS450

(#357) Kis Tigris válasza qqzs (#356) üzenetére


Kis Tigris
tag

Nem tudom, ezt hol tudom megnézni?

(#358) qqzs válasza Kis Tigris (#357) üzenetére


qqzs
őstag

Google account beallitasokba melyedj el

Eladó: GTS450

(#359) Kis Tigris válasza qqzs (#358) üzenetére


Kis Tigris
tag

Átnéztem mindent ami eszembe jutott. Pay-al soha nem fizettem, szóval ott cím se volt megadva soha. Egyedül a GoogleMaps-ban volt otthon meg munkahely cím behjelölve. De azok is rég ki lettek javítva az újra. Ezek ellenére, mikor megnyitom, mindig a régi városom régi kerületem felett nyílik meg, nem ott, ahol most lakom, ami be van írva lakhelynek. Tudom apróság, de bosszantó apróság :W

(#360) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok! Van arra lehetőség, hogy az egyik Google accountomon lévő összes Google maps beállítást, mentett helyeket, idővonalakat, szóval mindent. Át lehetne-e emelni és másik Google accountba? Ha igen milyen módon?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#361) cserewarrior


cserewarrior
csendes tag

Sziasztok!

Márciusban Olaszországba kell utaznom, Verónába.
Van rá lehetőség hogy letöltsem offline módban ezt az útvonalat?(iOS)
Nem enged sokat sajnos.
Köszönöm szépen!

(#362) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Érdekes dolgot vettem ma észre. Néztem egy németországi helyet ma mapson műholdkép nézetben a céges laptopomon, német internet van a cégnél vpn-en keresztül. Friss műholdképeket láttam május-június környékén készülhetett egy épp bontás alatt álló épület alapján.
Itthon is meg akartam nézni, de itt már régebbi műholdképeket látok magyar nettel.
Eltérő műholdképet látnak különböző országok lakosai? Miért?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#363) merqree válasza rasotamas (#362) üzenetére


merqree
őstag

Nem lehet, hogy Google earth-tel nézted?
Futottam már bele ilyenbe én is, Szegeden, teljesen magyar “identitással”

(#364) qqzs válasza rasotamas (#362) üzenetére


qqzs
őstag

Google earthbe vissza tudsz menni idobe

Eladó: GTS450

(#365) rasotamas válasza merqree (#363) üzenetére


rasotamas
veterán

Mobilon sima felülnézet, pc-n 3d volt frissebb képpel, tehát earth. nem az országok különbsége, bocsi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#366) merqree válasza rasotamas (#365) üzenetére


merqree
őstag

Szedd le a google earth-ot.
Bocsi... :O

[ Szerkesztve ]

(#367) rasotamas válasza merqree (#366) üzenetére


rasotamas
veterán

Pont hogy azt kellett látnom ami ott van, nem a sima müholdképen ami van.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#368) merqree válasza rasotamas (#367) üzenetére


merqree
őstag

Nem ugyanaz a műhold kép jelenik meg.
A különbség a 3D (régen google earth) miatt van.



(#369) qqzs válasza merqree (#368) üzenetére


qqzs
őstag

Most is van google earth csak le kell tolteni. Mert kulon szoftware. Ott beb lehet állítani hogy mikori műholdképet jelenitsen meg. Londonrol pl van hogy egy evben is tobbszor keszult satelit foto.

Eladó: GTS450

(#370) qqzs


qqzs
őstag

Ja es van olyan terulet pl a Pilis ami iMappen 3d de gMappen csak 2d.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#371) rasotamas válasza merqree (#368) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, értettem.
Úgy értem nekem pont arra a tartalomra volt szükségem ami a 3D-ben látható.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#372) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Utcaképen meg tudom nézni az eggyel korábbi felvételt?
2020-as a legfrisebb, de szükségem lenne a korábbira.

(#373) parkr válasza Drughi (#372) üzenetére


parkr
őstag

asztali verzióban bal felül kis nyilas óra ikonra kattintva

(#374) sazo


sazo
tag

Sziasztok,
Android Auto-val használom a Maps-et és amig a telefonon látom a sebességmérőt, az AA-n keresztül nem. Ez hiba, vagy valamit rosszul csinálok?

Üdv,

Z

(#375) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Meg terveztem az utam Google map ban PC-n, elkuldtem telefonra hogy majd azon menjek. De szinte legvonalban adja meg az utat a cel varosig, nem ugy ahogy en terveztem meg, ennek mi a baja?

A masik hogy probaltam az hogy a telefonon akartam megtervezni az utat a google maps-on, de ott meg nem enged azt hiszem olyan 10 koruli pontot megadni az utazashoz, ami elengedhetetlen,mert ha nem adom meg, akkor keresztbe akar vezetni a terkepen, legvonalba a cel fele. Miert nem lehet megadni tobb koztes pontot? Az ideg szet vet, 4 oraja baszakodok ezzel. 2000 km es skociai utat tervezek,de egyszeruen nem engedi a terkep hogy meg tervezzem 100% osan. Sygicnek elo kell fizetni a travel valtozatara amugy nem tudom elkuldeni a terkepet a telefonra amit PC-n terveztem. A Goggle maps, nem enged 10 nel tobb koztes pontot. Igy hogy tervezzek utat ,de most komolyan!!

[ Szerkesztve ]

(#376) venom8888


venom8888
őstag


Azert van a 2 kep kozott kis kulonbseg. A bald oldali kep amit PC-n terveztem kozel 2 oran keresztul, elkuldtem Emailbe, telefonra , es a jobb oldali terkep erkezett meg helyette. EZ mi??

(#377) Fecogame


Fecogame
veterán

venom8888: Nekem az a funkció sosem működött.

Más:

A sárga négyzetek (és a benne lévő számok) mit jelenthetnek?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#378) Beni2360


Beni2360
félisten

Szisztok, vona egy kerdesem hogyan tudom torőlni az elozmenyeket ?
Probalkoztam kulonbozo cimekkel de most a listabol nem tudom torolni. Nem lettek elmentve. Valadzokat elore is koszonom.:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#379) #21346560 válasza venom8888 (#376) üzenetére


#21346560
törölt tag

Na most ugyanezt akartam én is kérdezni, de előtte még picit nézegettem a fórumot, hátha nem is kell kérdeznem.

Pont most én is PC-n szépen megterveztem egy útvonalat, azt elküldtem telefonra, és csak a kiindulási pont, meg az érkezési pont ugyanaz, a haladási útvonal teljesen más! :W

Megpróbáltam, hogy elküldöm e-mailben, és onnét nyitommeg telón, de ua.

[ Szerkesztve ]

(#380) #21346560 válasza venom8888 (#376) üzenetére


#21346560
törölt tag

No, aránylag gyorsan találtam megoldást az Igo Primo fórumban, gondoltam érdekelhet téged is!

ITN Converter nevü kis progit feltelepíted PC-re, szépen megtervezed rajta az útvonalat, ezután elmented "google maps" formátumba, amit ha átküldesz a telóra, már arra visz, amerre szeretnél menni.
Van tutorial videó is róla! :DDD

(#381) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van valami bevált mód arra hogy a Google térkép utca nézetét tudjam frissíteni ?

bocs ha volt róla szó nem használtam a keresőt :R

(#382) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Google maps elég elavult, az hagyjám, hogy Balatonnál 10 éve készült utcaképek vannak. pl Balatonfüred. (Még keleti magyar "tempóban" is komoly változások voltak azóta. ) Megyeszékhelyeket nézve is hasonló a helyzet pl Veszprém. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#383) merqree válasza zoltanz (#382) üzenetére


merqree
őstag

Biztos sokkal fontosabb, hogy pl egy-egy főváros központjában frissítsenek, sem mint "mucsaröcsögén" (nyílván Veszprém nem az, de csak mi vagyunk a saját városainktól elájulva...).

(#384) tylerddd


tylerddd
veterán

Kiakaszt ez a sz**. Szüleimnek kellene útvonal, 80%-ban tudják fejből merre kell menni, csak megerősítés. De rohadtul nem dobja most be azt az útvonalat, amit tegnap, ami jó lett volna. PC-n, weben át lehet szerkeszteni, megadni az érintendő településeket, de ha azt átküldöm telóra, akkor az alap útvonalak jelennek meg, amit a maps talált ki.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#385) #21346560 válasza tylerddd (#384) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hármat kellett volna csak visszaolvasnod...

(#386) tylerddd válasza #21346560 (#385) üzenetére


tylerddd
veterán

Bocs, nem néztem! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#387) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Kéne nekem egy kis segítség a mobilos Térkép alkalmazáshoz.

Van egy olyan rész, hogy Beállítások -> Címek szerkesztése.

Na, itt nálam van 360 munkahelyi cím, pedig én egyet sem vittem fel. Ráadásul minden ember négyszer szerepel egymás után.

Hogy lehet ezt hatékonyan törölni. A hatékonyságon van a szó, mert egyesével tudom törölni, de minden cím kitörlése 4 koppintás, elkopna az ujjam, mire 360 sort törlök :O

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#388) #21346560


#21346560
törölt tag

Magyarázza meg nekem valaki légyszives, hogy ha megtervezem az útvonalat PC-n a googlemapsson, majd az útvonaltervet átküldöm telefonra, akkor az miért nem ugyanazon az útvonalon fog menni?! :W

(#389) Fecogame válasza #21346560 (#388) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem ez a funkció sosem működött.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#390) MC Pite


MC Pite
veterán

Más navigációknál is úgy van, hogy a célt küldi le, nem az útvonalat igazából.
#380Runo hozzászólása segíthet.

Másik megoldás a google mymaps...

Leírás hogy hozzunk létra saját útvonalat, hogy nyissuk meg telón és indítsunk rá útvonalat: [Use Google My Maps to Send a Custom Route to Your Phone] illetve [How to Create a Custom Route on Google Maps]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#391) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan tudok elmenteni vagy kedvencek közé tenni olyan útvonaltervet, amelyikbe megállóhelyet is beraktam? Ha csak simán A-ból B-be tervezek, akkor megjelenik a kitűzés gomb, de ha A-ból B-be C-n keresztül tervezek, akkor semmilyen opciót nem látok. (Android alkalmazás) :R

(#392) MC Pite válasza classic B (#391) üzenetére


MC Pite
veterán

Útvonaltervezésben megvannak a pontjaid, 3 pötty jobb felül, útvonaltervek megosztása (vagy felvétel kezdőképenyőre).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#393) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Google térkép-ben hogyan lehet beállítani a gyerek helyzetének megfigyelését?
A google szabályai szerint 16 év alatt csak 24 órára engedélyezi a rendszer a helyzetmegosztást, az én gyermekem meg 13...
Csak külön alkalmazással működhet?

(#394) MC Pite válasza v.attis (#393) üzenetére


MC Pite
veterán

7/24 (azt akku se nagyon bírja) vagy alklomadtán le tudd kérdezni? Utóbbira én macrodroid scriptet használok, adott kulcsszóra visszaküldi a gmaps koordinátákat, smsben is akár (mobilnet nélküli helyek végett).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#395) v.attis válasza MC Pite (#394) üzenetére


v.attis
őstag

Alkalomadtán, nem folyamatosan. Megnézni, hogy suliban van-e vagy elaludt, meg ilyesmi.
A fiókjában regisztrálta a születési dátumát, ezért a térkép nem engedi az állandót, mivel kiskorú.
Vlami egyszerű és érthető megoldás kell, amit anyuka is simán kezel és ért, nem sms, meg ilyesmi.
A Google térkép helyzetmegosztása nekünk tökéletesen megfelelne, csakhát....
Olyan fiókot meg nem akarok csinálni amiben nagykorúnak hazudjuk, ha van remény, hogy youtube-on vagy bárhol kap valami szűrést a telefonja, akkor legalább az maradjon életben...

(#396) MC Pite válasza v.attis (#395) üzenetére


MC Pite
veterán

Smsben elküldeni egy-két szót szerintem annyira nem bonyolult. Akár a 'Hol vagy' is lehet. Wifi/mobilnet nélkül is megy (főleg lakotton kívül akadozik a mobilnet, pont ahol legjobban kellene hogy lássuk hol a másik; bár a telekom városban is tud sok helyen akadozni). A google helyzetmegosztás folyamatos x órán át, délutánra lemerülhet a telefon.
Vannak erre picike appok is (sms locator kulcsszóra, de nem mind működik faszán, és másra us használom a macrodroidot). Egész családba be van állítva, kivéve hugom, mert almás, arra nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#397) benzol válasza v.attis (#393) üzenetére


benzol
aktív tag

Van erre egy Google alkalmazás a Family Link, itt a gyerek és a szűlői account összekapcsolásával létrejön egy csoport ahol a szülők figyelhetik a gyerek helyzetét (integrálva a maps-ben), illetve egyéb beállításokat is ezközölhetnek a gyerek telóján (képernyőidő korlátozás, app idő korlátozás stb.. ezt döntse el mindenki mennyire egészséges és mennyire hatásos.

Mi már túl vagyunk ezen :DDD, nálunk már inaktív a dolog.

Egyébként nem meríti extrém módon a telót a tapasztalatok alapján, ez nem egy live tracking app.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#398) MC Pite válasza benzol (#397) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez hogy néz ki a gyakorlatban?
# A gyermek eszközének bekapcsolva és a közelmúltban aktívnak kell lennie, valamint internetkapcsolattal kell rendelkeznie.
A család más tagjaira is működik, pl házastárs (helylekérés); vagy csak a gyerekre? :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#399) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Használom az idővonalat, kb 3évet látok visszamenőleg.
Haszálom a jegyzet részt és kb. 2 hete nem lehet beleírni.
Pontosabban beleírok, kiírja változások mentve és kilépve nem mutatja a jegyzetbe írt szöveget.
Visszalépve a jegyzet írásba sem mutatja a beírt szöveget.
Régebbi beírást sem módosítja....
Mi történhetett? :F

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#400) falcon1


falcon1
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi problémával küzdök pár napja.
A google maps megnyitásakor eddig a kezdőoldalon Budapestet hozta be, gondolom az IP cím alapján, ami meg is felel a valóságnak (vezetékes internet kapcsolatról van szó.) Pár napja azonban egy vidéki városra pozicionál állandóan. Ha engedélyezem a helyadatok elérését és a jobb alsó sarokban lévő célkereszttel frissítem a helyzetemet akkor is odahúz, illetve a kereséseknél is ezt veszi figyelembe.

A böngésző (Firefox) beállításaiban a geo.provider.network.url-t az alapértelmezett google-ről módosítottam a mozillásra, így ha befrissítem a helyzetemet akkor már jó helyen vagyok. De ezt nem jegyzi meg sokáig, ha másnap használom a térképet vagy a keresőt megint a hibás helyet használja a kézi frissítésig.

Mintha a google módosította volna az adatbázisában ehhez az IP-hez a helyet. Tapasztalt már valaki ilyet? Hogy lehetne módosítani/visszaállítani?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.