Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps

Hozzászólások

(#301) csab2


csab2
veterán

Én azt hittem, hogy a telefonon lévő Google Maps és az interneten lévő Google Maps teljesen megegyezik.
Ma meglepődve tapasztaltam, hogy ez nem így van. A telefonon (iPhone) lévő Google Mapsen a műholdas nézetben találtam olyan épületet, ami az internetes (Win 10, Chrome) verzióban még nincs rajta.
Ez általános/gyakori jelenség?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#302) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Sziasztok!

Korábban szerettem volna megnézni Google Maps-en milyen kerékpárutak vannak Budapesten. Találtam is egy honlapot amin egy linkre kattintva a Google Mapsen megjelenitette a kerékpárutakat viszont nem tudom hol tudnám ezt kikapcsolni?

Az alábbi látvány fogad :DDD

Előre is köszönöm a segítset!

(#303) Brogyi válasza gangstagergo (#302) üzenetére


Brogyi
senior tag

A benzinkút alatt lévő ikonra katt, és a forgalom ikont válaszd ki. Most a kerékpár van kiválasztva. :D

[ Szerkesztve ]

(#304) gangstagergo válasza Brogyi (#303) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Hálás köszönet :R Ilyen amatőr hibát amiért itt nem néztem :DDD

(#305) totopad


totopad
senior tag

Hali, van arra valami megoldás, hogy a google maps nem ad hang navigációt?
Már minden lokalizációs, hang jogosultságot tökömtudja mit engedélyeztem, de egyszerűen nincs hang navi, két szifonon se.
11 Pro-13.5.1, i6-utcsó sw

(#306) Brogyi válasza totopad (#305) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nagyon meg tud szívatni az akkumulátor kímélő üzemmód. A kikapcsolása is trükkös, legalábbis nekem az volt, és sok más embernek is. Például a Waze megjelent elsőre az alkalmazásonkénti akkumulátor kímélő menüben.
A google map már rendszer applikáció/alkalmazásnak számít, így azt másképpen kell megjeleníteni (jobb felső sarok 3 pont). Csak egy tipp. Természetesen ha Android Auto van akkor azt is, az is rendszer alkalmazásként jelent meg a telómon. Furcsa. :F

(#307) Brogyi válasza Brogyi (#306) üzenetére


Brogyi
senior tag

Óóóó, milyen öreg vagyok. Az nem android. Bocsi :R

(#308) totopad válasza Brogyi (#307) üzenetére


totopad
senior tag

azaz, ez IOS, nem droid, de végigtoltam mindent, még mindig nem ad hang navit :(

(#309) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Lehet, hogy amatőr a kérdésem, de hol tudom előhívni azt az offline útvonaltervet, amit minden hónapban ment a telefonom? Budapest-Keszthely útvonal általam megadott "köztes" pontokkal. Mobilnet nincs, GPS elég. Amikor az utvonaltervre megyek, nem találom azt a mentett szakaszt se mobilon se böngészőben. A lényeg, azon az úton szeretnék menni, amit én állítottam be.
Köszi a választ.:)

(#310) totopad válasza totopad (#305) üzenetére


totopad
senior tag

megoldódott, 3. újratelepités után működik

(#311) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok! Maps-szel (de akár bármilyen más alkalmazással) meg lehet oldani, hogy egy megadott útvonalat bejárjon a streenview-val? (verseny útvonalát meghatározva szeretnénk megnézni az környezetet, útvonalat)

(#312) Victoryus


Victoryus
addikt

Hol ehet beállítani, hogy mutassa a sebesség határokat és a traffipaxokat? Miért kell minden alkalommal beállítani a fizetős utam elkerülését? A Maps go -t is feltettem, de az még bénább a távolabbi nézőponttal.
Nincs egy normális ingyenes gps program se. Pedig csak annyi kéne, hogy traffipaxok, sebességhatár, torlódások, meg sávok városon belül.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#313) merqree válasza Victoryus (#312) üzenetére


merqree
őstag

Olcsón, gyorsan és jól.
Ebből csak kettő választható :DD :DD :DD :DD
Sygic-et én megvettem, de annak meg a térkép frissítése siralmas. Ingyen 3 alkalommal adnak frissítést, pénzért havonta (és fizetni is évente kell érte!)

[ Szerkesztve ]

(#314) repvez


repvez
addikt

üdv, nem tudom, ki mennyire járatos a google mapsz lelki világában, de vagy egy furcsa rész amit nem értek benne.

ugye a térképen be lehet jelölgetni különböző helyeket, hogy a mentés résznél, hogy megnézném és csillagozott helyek stb..
na mármost én ahova el szeretnék jutni arra a helyre teszek egy jelet, hogy megnézném, ilyenkor egy zöld jelet tesz a térképre. ahol már voltam akkor a csillaggal megjelölést használom ilyenkor egy sárga csillagot tesz.

A probléma ott jelentkezik, ha távolról mondjuk egész Europát mutatva nézem . ilyenkor pl ha Londonban 10 hely van bejelölve amiből 8at csillagoztam , 2őt meg megnéznék akkor igy kinagyítva nem a többségben lévő csillagos jel jelenik meg Londonnál hanem a zöld. És igy úgy néz ki mintha még nem jártam volna Londonban. Igy egy kicsit zavarossá teszi a megjelenést.

(#315) repvez válasza repvez (#314) üzenetére


repvez
addikt

esetleg ha már amugy is kémkedik utánam ,hogy merre járok a felkeresett helyere vezető utakat nem lehet valahogy megjeleniteni és a többször használt utvonalakat más szinnel jelölni ?
Minden hónapba küldi az összesitést és ott meg lehet nézni az utvonalat , és feltesz pár kérdést is ha nem tiszta hogy jártam e az adott helyen.
Ezeket az utovonalakat lehet e valahogy a fő mapra is feltenni ?

(#316) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Hogyan lehet GoogleMaps-en légvonalban távolságot mérni? köszönöm.

Üdv.

(#317) Themes


Themes
aktív tag

Üdv. Ha rábökök egy helyre, a GPS kordinátáját hogyan tudom megnézni?

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#318) Brogyi válasza Themes (#317) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez éppen ma változott. A mobilon hosszan nyomva tartod az ujjad a kívánt helyen, és a kereső sorban kiírja.
Tegnap még nem így volt. :)

(#319) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

A térképnek van olyan szolgáltatása, hogy területre közelítéskor az ott készült fotókat alul megjeleníti és az ikonkép felett tartva az egeret vonalat húz a készítés helyére.

Ezt a funkciót nem tudom használni.
Eleve nem is enged csak úgy képet feltölteni, hozzá kell rendelni a térképen egy helyszínhez ezután viszont a képek adott helyszín alatt gyűjtve érhetők csak el.

A fényképeim tartalmaznak gps információt a képernyőmentésen látható módszert mégsem tudom megcsinálni?
Ezt a módszert, hogy kell csinálni?

üdv

(#320) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Útvonalat hogyan tudok bejelölni a térképen? Például ha nyaralni megyünk és az útvonalon piros vonal fut végig.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#321) vétó válasza Mela Kehes (#320) üzenetére


vétó
aktív tag

Asztali gépen a térkép menüjében kiválasztod a "Saját helyek" menüpontot (Your places), aztán a felső menüsorból a "Téképek" (Maps) menüpontot, és akkor alul lesz egy link térkép létrehozására (Create map). Ott találsz rajzeszközöket a térképen, amivel fel tudod rajzolni az útvonalat

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#322) Mela Kehes válasza vétó (#321) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#323) Mela Kehes válasza vétó (#321) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Azt is meg lehet valahogy oldani, hogy videó formájában haladjon a vonal az útvonalon?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#324) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok! Mobilon bizonyos utszakaszok mindenfele szinnel vannak jelolve. Nagyon idegesito, segogy nem tudom oket kikapcsolni. Vki tapasztalt hasonlot?

(#325) dionaea válasza Apollo17hu (#324) üzenetére


dionaea
őstag

Kapcsold ki a forgalm mutatását.

(#326) Apollo17hu válasza dionaea (#325) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Pont ez a gondom, hogy nincs bekapcsolva. Semmi sincs bekapcsolva, map type = default, és ennyi. :(

(#327) Nippel


Nippel
tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy tudom az útvonal tervet kézzel újra rajzolni? Egyszer sikerült alkalmazásban hogy kézzel kijelöltem hogy a főuton szeretnék menni és nem az alsó utakon. Sokszor a 2 vagy több felajánlott útvonal levisz pályárol stb holott nekem jó lenne ha lehető legtöbbet mennék pályán, de azt nem ajánlja fel soha.
Válaszokat köszönöm!

(#328) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#326) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Megoldottam. Vmi extra opció (budapesti kerékpárutak?) volt bekapcsolva, azt kellett kinyomnom. Az a fura, hogy miután kikapcsoltam, el is tűnt az opció, szóval még screent sem tudok mellékelni.

(#329) repvez


repvez
addikt

üdv , tud valaki arra megoldást, hogy , hogyan lehet több útvonalpontot megadni a mapsban az egész világra nézve, , hogy kiírja a távolságokat is mint mikor a kocsira tervez ?

Mert most ha olyan célállomást adok meg ami csak repülővel közelíthető meg akkor nem enged további útpontot megadni, nem lehet keverni a közlekedési eszközöket közte.
ÉS ilyenkor csak a két pontot összeköti és csak egy időt is ,de nem írja ki a távolságot .

Van valahol olyan alternatíva ahol a repülő és a kocsi útvonalakat egyszerre lehetne több pontba megadni és esetleg még vizuálisan is mutatná ?

(#330) Oldman2


Oldman2
veterán

Azt mondja nekem a Google Maps, hogy a Térkép alkalmazás offline üzemmódban van.

És gyakorlatilag nem lehet vele semmit csinálni...
:W

Hol és mit kellene visszakapcsolni benne?

(#331) vétó válasza Oldman2 (#330) üzenetére


vétó
aktív tag

GPS-ed nincs véletlenül kikapcsolva?

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#332) Oldman2 válasza vétó (#331) üzenetére


Oldman2
veterán

Nincs.

(#333) cappa72


cappa72
nagyúr

Hú... ma megnyitottam a gugli térképet számítógépen.
Borzasztó... nem szotkam panaszkodni, de eddig jó volt, most egy fos.

Nincsenek út-kontúrok, de a cégek, vállalkozások ott vannak.
Tegnap még oké, ma meg így néz ki.
Kiadás előtt ezt lepróbálták vajh'?
Vagy én vagyok megint balf@sz?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#334) merqree válasza cappa72 (#333) üzenetére


merqree
őstag

Szerintem már rég óta ilyen, nekem nem tűnt fel a "hiba", mivel minden nap használom asztali gépen.

(#335) cappa72 válasza merqree (#334) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor engem csak tegnap kapcsoltak rá az újra ;)
Én is rendszeresen használom.
Ki érti ezt...
De azért írtam nekik, hogy ez azért nem olyan, ami jól használható lenne.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#336) Blue meth


Blue meth
senior tag

Ide is beírom, hátha vágja vki. Szóval PC-n átköltöztem Firefoxról Chrome-ra, viszont vmi gebasz van a Térképpel. Ha megnyitom, akkor Debrecen jön fel, pedig helymeghatározás elvileg be van állítva, és természetesen az otthoni illetve a munkahelyi cím is el van mentve. Telefonon (iOS) és Firefoxban a lakhelyemnél nyitja meg a térképet. Tudja vki hogy ez mitől lehet? Miért pont Debrecen, és át lehet-e állítani?

(#337) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy megvan adva egy város, városrész vagy utca. Én abba el tudok menteni adott pontokat? pl.: Hogyan melyik sarkon mi van? Elmenteném és ha újra megnyitom, akkor is mutassa? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#338) Braddock


Braddock
őstag

[link]

"Változik a Google Térkép: a leginkább környezetkímélő útvonalat mutatja majd"

Már tapasztaltam "áldásos" hatását...

Sokkal lassabb útvonalon akart vinni.

(#339) cellpeti válasza Braddock (#338) üzenetére


cellpeti
veterán

Alternatívának Waze? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#340) Braddock válasza cellpeti (#339) üzenetére


Braddock
őstag

Használom azt is. Sajnos annak is megvannak a hülyeségei.

(#341) dionaea


dionaea
őstag

Bezzeg AA n a sebességet és a jelentést nem sikerül elő varázsolni

(#342) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

az hogy lehet, hogy az asztali böngészős módban más a műholdtérkép (régebbi), mint mobilos Térkép app-ban?

(#343) szebe válasza KrAt (#342) üzenetére


szebe
őstag

Ez engem is eléggé zavar.
Asztalin ha nyitok egy inkognitó módot, akkor viszont a mobilossal megegyező, friss műholdkép jön...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#344) istvan170


istvan170
aktív tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy a mentett helyeim közül alapesetben nem jelenik meg mindegyik, csak körülbelül a 70%-a. Hiába húzogatom, kicsinyítem, nagyítom a térképet. Ha viszont rákattintok valamelyikre, akkor megjelenik az összes többi is. Lehet ezzel valamit kezdeni? Asztali gépen, chrome alatt van ilyen gondom, iPhone-on nincs.

(#345) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Pár hónapja lementettem egy településhez tartozó terület határát.
Most viszont nem jövök rá, hogy csináltam.
Esetleg valaki tudja?
üdv

(#346) repvez


repvez
addikt

tudja valaki, hogy mi értelme van a PC-s mapsban annak a funkcionak, hogy szerkeszthető az utvonal ugy hogy az egérrel oda huzod ahogyan szeretnéd, de ha át akarod küldeni a telefonra akkor nem veszi figyelembe és csak azt küldi át ahogy saját maga megtervezi?
A telefonban, meg nem lehet modositani huzással az utvonalat.

A köztes megállok meg max talán 6 lehet.
A wazze meg csak egyet enged. valaki estleg tudja, hogy ez a funkciot, hogy lehetne használni és hogy azt az utvonalat küldje ki a telefonra amit megszerkesztettem ?

(#347) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Úg ynézem 10 réteget lehet egy térképen megjeleníteni. Van valami okosság amivel ezt meg lehet növelni? 15 térképet szeretnék összefésülni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#348) flash-


flash-
veterán

Google mapsot szerintem felejtsük el budapesti tömegkozlekedes tervezesre
Terveztem egy puskás stadion-köki utvonalat 2-án éccaka googli mapsel:

És ezt a bkk futárral:

Hát azért nem mindegy:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#349) dennis.nol


dennis.nol
tag

Sziasztok!
Bocsi ha láma a kérdés... :F

Az miért lehet, hogy sima közelítéssel nem mutatja a cég adatait a térképen? Ha beírom keresőbe megtalálja, mutatja. Már változtattam is egy kicsit a helyen (mert külterület, nincs pontos címe), de nem segített.
Természetesen régebben mutatta, de valamikor a múlt héten néztem rá és már nem volt automatikusan fent. :(

Előre is köszönöm.

(#350) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Elég komoly jelölőpont mennyiségem van egy google saját térképen, viszont az a tapasztalatom, hogy amég a PC ezt jól kezeli, addig mobilon elég szedett-vedett módon (importált excel fájlból lettek feltöltve az adaatok).

Nem jelennek meg a jelölők nevei pl. Más helyek nevei, ezt néha elég szeszélyesen is kezeli (hosszan rányomva jelenik meg csak a név rendesen, de néha ez is elszáll, újra kell indítani ilyenkor az appot)

A jelölő színeket sem látom, hogyan lehetne módosítani mobilon, vagy értelmesen megjegyzést írni hozzá (a kettő együtt lenne fontos)

Nincs valami jobb megoldás erre? Elsődlegesen nekem mobilon kellene, hogy jól megjelenjenek nekem ezek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.