Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps

Hozzászólások

(#51) bandiras2


bandiras2
senior tag

http://www.youtube.com/watch?v=PCg1SpEan5k
Sok érdekes kép. A lancester anglia felett igazi unikque élmény!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#52) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Jó régi topic, de nem szeretnék újat indítani, mert a kérdésem idevág:

Elkészítek egy útvonalat a guglimapon (történetesen egy motorostúra tervet...), azt hogy tudom úgy elmenteni, hogy később felhasználható, szerkeszthető legyen?
(az oldal teljes mentésével nem sikerült)
üdv

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#53) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Céget akartam bejegyezni, létre is hoztam hozzá az accountot, ám mikor a cég adatait kéri be, a combobox-os listában nincsen benne Magyarország, sőt még nagyon sok más ország hiányzik belőle, talán 40-50 lehet a listában max. Viszont én már láttam Google Maps-on magyar bejegyzett vállalatokat, akiket megtalál a kereső nem is keveset, tehát mégis meg lehet csinálni, kérdés hogy hogyan?? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#54) fateless


fateless
veterán

Elég kihalt ez a topic, de talán valaki erre téved és elolvassa:

- Ha bekapcsolom a WiFi-t, akkor - amennyiben eléri a hálózatot - arról tölt, vagy akkor is a szolgáltatói adatkapcsolatot használja?
- Azokat a részleteket, amiket a Google Maps egyszer letöltött, azokat elfelejti, vagy következő induláskor már nem akarja letölteni?
- Ha különböző méreteket használok (közelebbi, távolabbi zoom), akkor mindig külön tölti le?
- Le tudom valahogyan menteni a már letöltött térképeket?

A válaszokat előre is köszönöm.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#55) Viktor0610 válasza fateless (#54) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire megfigyeltem, a WiFi "erősebb", mint a WAP-/net-kapcsolat, bár én a biztonság kedvéért meg szoktam szakítani az adatkapcsolatot, amennyiben WLAN-hálózatot használok.
Már rég volt dolgom a programmal, de emlékeim szerint "elfelejti" a már letöltött térképeket.
Zoomoláskor újraletölti az "oldalt".
Talán van a lementéshez külön program, én ennyire behatóan nem foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#56) Kimmuriel válasza fateless (#54) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Még nem próbáltam ki (tekintve hogy nincs hozzá megfelelő telefonom :DDD), de elvileg offline mobilos Google Maps használatára van lehetőség:

http://sepacks.wordpress.com/2008/03/29/google-maps-offline/
http://www.mgmaps.com/

Ha valaki kipróbálta, az visítson, mert engem is nagyon érdekelne! A második linken megadott weboldal fórum részében elvileg van fullosra legyártott teljes Magyarország térkép, tehát nem kell szarozni külön a cache-elgetéssel meg a térképszerkesztő progival...

[ Szerkesztve ]

(#57) Jazz válasza fateless (#54) üzenetére


Jazz
veterán

Vannak opciók, lehetőségek big big map-ok letöltésére, egy file-ban.

videó
Google map mker
G Satellite maps Downl.
G Sat Super Get

Mindegyikkel van valami.
- Proxy nélkül nem megy. Ha meg adsz neki egyet, akkor meg nem jön le, csak áll 0.01%-nál.
- Ha a Videó szerintit csinálod: Összeomlik a firefox mikor a sikeresen beöltött scrollozható 8000x8000-es képet elmentenéd Screengrab!-al. A max amit tudott kezelni az 4500x4500.
- A G Sat Super Get jó lenne, tölti is, de összeomlik.
- G Satellit Map meg: megadod neki a koordinátákat, ki is írja hogy 20000*20000 400MegaPixel, 1Gb *.Png, majd download, és erre letölt egy 50Mb-os txt listát a mozaik képekről. És tovább? Mit kezdjek vele!...

Ha Ha valaki rájött hogy kell használni, vagy van egy tuti programja, az jelezze kézfeltartással.:) Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#58) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Tegnap frissült Budapest és környéke; idén augusztusi felvételekkel.

Még elérhetőek a régi műholdképek is, ezért össze lehet hasonlítai velük az újakat, ennek megkönnyítésére készítettem a Műholdfotóhasonlítót :)

╚╦╦╦

(#59) kem


kem
addikt

Találtam egy UFO-t London fölött :DDD

Köszi!

(#60) Oliverda


Oliverda
félisten

Másnál is lehalt a műholdas nézet? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61) RedAnt válasza Oliverda (#60) üzenetére


RedAnt
aktív tag

nekem megy.

╚╦╦╦

(#62) Oliverda válasza RedAnt (#61) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem most mindenova ezt írja bérmilyen zoom mellett. :((

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#63) RedAnt válasza Oliverda (#62) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Ha ezt látod:

akkor a böngésződben állítódott el valami. Töröld a cookie-kat és a gyorsítótárat.

Ha így se látod, akkor várj türelemmel, amíg feloldódik az IP-d bannolása. Lehet túl sokat nézegetted a térképet mostanság. nekem legalábbis akkor volt ilyen problémám, amikor le akartam tölteni a világot :D

╚╦╦╦

(#64) Oliverda válasza RedAnt (#63) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy modem reset (új IP) segített. :D

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#65) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hogy lehet linkelni egy adott pontra a térképen? pl neten megmutassak vmit a másiknak.

(#66) csab2 válasza Teasüti (#65) üzenetére


csab2
veterán

Hogyan lehet átnevezni egy csillagozott helyet? Sehol nem találom.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#67) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy miért nem jelzi néhány napja a Google Maps a BKV-járatokat a megállókra kattintva? Annyira király volt, hogy egy adott cím körül meg tudtam nézni az összes megállót és járatot, de most mindenhol csak annyit ír, hogy bkv.hu... A BKV-honlapja meg egy nagy fos szerintem.

(#68) Mauzes válasza Mauzes (#67) üzenetére


Mauzes
őstag

Vagy azt esetleg tudja-e valaki, hogy lehet kapcsolatba lépni a Google-lel (Google Magyarország)...

(#69) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Pl. itt.

(#70) localhost válasza Mauzes (#67) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert megújultak, gondolom az átalakítás miatt IDEIGLENESEN nem ment a rendszer.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#71) Mauzes válasza localhost (#70) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, azóta kiderült számomra is. Azért köszi!

(#72) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Érdekességet vettem észre. [link]
(ez egy random térkép, a valódi tervezett útvonalnak csak egy részletét tartalmazza)
Az a lényeg, hogy a 4-es pontnál valamiért letérít az autópályáról, egy szomszédos határátkelőhelyre vinne át, holott ugye ez hosszabb út. Na most ez nem lenne akkora gond, viszont nem is lehet az útvonalat teljesen "visszahúzni" az autópályára, mindenképp a mellette lévő határátkelőhöz akar vinni, holott elvileg az autópályán lévő is nyitva van(tavaly nyitva volt, a neten pedig nem találtam semmiféle ezt tagadó bizonyítékot).
Nem eget rengető probléma. csak érdekelne, hogy annak van valami valós oka, vagy csak bug?
(Nem tudom, hogy régebben jól működött-e, nem néztem végig így még az útvonalat, pedig többször is jártam már erre.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#73) ArchElf válasza CHIPman (#72) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha teljesen ránagyítasz a határátkelőre az autópályán, láthatod, hogy meg van szakadva az út :Y
Valószínúleg ez az oka...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#74) CHIPman válasza ArchElf (#73) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tényleg. Nem tűnt fel, pedig ezt is néztem. Hol lehet ezt bejelenteni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#75) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
Erre valaki tud megoldást. Először böngésző problémának indult, de szerintem ez valami más lesz.

(#76) CHIPman válasza tzimash (#75) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nekem is volt ilyen, az említett kiegészítővel Chrome alatt letiltottam valami guglist, és nem tetszett neki. A plugin kikapcsolása után sem lett jó asszem, csak ha kivágtam a custom szűrőket.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#77) fi:zi'k válasza tzimash (#75) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nálam továbbra is fenn áll a probléma több böngészővel (IE8,FF5,Chrome) és több géppel (Win7) tesztelve is.
Ötlet?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#78) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
Xperia X8 telefonja van a feleségemnek.
Az Android Market-en rákerestem a Google Maps-ra.
Két dolgot találtam:Google Maps és Google Maps Update.
Én az elsőt raktam fel.Fel kell-e telepíteni a másikat?
Elindítottam a feltelepített Maps-ot, de nem találok olyat, hogy menü, ahonnan eltudom indítani majd a térképrészletek letöltését?
A Maps-ban nem vagyok járatos, hogyan kell használni?

(#79) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

vasúti menetrend is elérhető :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80) Jofi81 válasza fi:zi'k (#77) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem is ilyen problémám van. Már mindent ellenőriztem, minden ajánlott megoldást kipróbáltam, de egy böngészővel sem megy a Google Maps. :F Szintén Win 7 x64.

(#81) tzimash válasza Jofi81 (#80) üzenetére


tzimash
őstag

Mi a franc lehet ez :F Már gondolkozom azon, hogy visszateszem a 32bites W7-et, azzal nem volt gond.

fi:zi'k:
nem nagyon volt időm azóta foglalkozni vele, a probléma még mindig fenn áll nálam is. Win reinstall lesz előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#82) Jofi81 válasza tzimash (#81) üzenetére


Jofi81
őstag

Én régóta 64 biteset használok, gond nélkül ment ezen is. Most viszont újra kellett telepítenem SSD miatt, azóta nem megy, pedig ugyanaz a rendszer... Töröltem a cache-t, a cookie-kat, az előzményeket, ellenőriztem minden beállítást, amit javasolt a Google. Kikapcsoltam a tűzfalat, uninstalláltam az ajándékba kapott Bitdefendert, frissítettem Flash-t, Java-t. Kikapcsoltam a követésvédeltem, próbálkoztam kompatibilitási módban is. A helyzet változatlan. Ugyanez Firefox-szal és Chrome-mal is. Nincs több ötletem... :(

(#83) tzimash válasza Jofi81 (#82) üzenetére


tzimash
őstag

Ezeket én is végig zongoráztam ugyanazzal az eredménnyel, mint te :(
Használsz routert? Ha igen, milyet? és melyik szolgáltatónál vagy?

[ Szerkesztve ]

(#84) tzimash válasza Jofi81 (#82) üzenetére


tzimash
őstag

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy TP-LINK routered van Diginet kombóval. Legalább már tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül...

(#85) Jofi81 válasza tzimash (#84) üzenetére


Jofi81
őstag

Nyertél! Ezek szerint nincs mit tenni, várni kell, hogy a DIGI majd csinál valamit?

(#86)



addikt

Tudja valaki, hogy tehetem be a google maps-ot a böngészőm keresőmotorjai közé?
Persze csak ha lehetséges egyáltalán.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#87) Brutális eb válasza tzimash (#84) üzenetére


Brutális eb
addikt

Nekem nics gondom digivel és tp link routerral.
w7x64 és opera böngésző.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#88) tzimash válasza Brutális eb (#87) üzenetére


tzimash
őstag

nem mindegy, hogy melyik típus, konkrétan a 542/543/642/643-assal van a gond, nekem ez utóbbi van, ill. volt, mert már van egyfajta megoldás rá, igaz nem 100%-os, de jobb mint a semmi.

(#89) matyi012345 válasza Andie (#48) üzenetére


matyi012345
őstag

hi!

nekem tetszik ez is.

25.123683,55.132313

Dubai pálma-szigetek

amúgy ebbe szoktam útvonalat tervezni és azis bejön.

(#90) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Hali!

Hogyan tudok olyan térképet készíteni, amin "területek" vannak bejelölve, nem pedig "pontok"? Pl. Budapest egyik kerületének beszínezése kékre.

(#91) Zin


Zin
senior tag

halóka!
Az a kérdésem amikor a http://maps.google.com fut Satellite modra váltok, s bejelolom, h fotokat is lássam.
Én hogyan tudok feltölteni fotokat ahol pl fotoztam s nincsen?Mert akkor szeretném jo minosegu fotokkal a bizonyos pontokat ismertetni, h bárki láthassa foton ha esetleg oda akar eljutni,utazni stb.Ez a panoramio hogy müködik?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#92) macikos válasza Zin (#91) üzenetére


macikos
addikt

Panoramio-n regisztrálsz (ez tulajdonképpen egy online képtár). Feltöltöd a képet, mellette a kis térképen pedig bejelölöd, hogy hol készült.

(#93) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok nálatok se jó az oldal?

(#94) Zin válasza macikos (#92) üzenetére


Zin
senior tag

köszike!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#95) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#90) üzenetére


Apollo17hu
őstag

(#96) DeniBoy válasza dunc (#93) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Nem jó :O

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#97) dunc válasza DeniBoy (#96) üzenetére


dunc
nagyúr

Trágyalé.

(#98) DeniBoy válasza dunc (#97) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

müxik

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#99) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Hálozat->TCP/IPv4->DNS->198.153.194.1 másodlagos 4.2.2.6 ennyi, te here :))

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#100) dunc válasza DeniBoy (#99) üzenetére


dunc
nagyúr

Most jó,de baromi férc megoldás.... :F Ejj ejj google....Magyarország nem létezik ? :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Maps
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.