Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#1088) Oldman2 válasza Sirandrish (#1086) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy ki/belépést próbálj meg.

(#1098) Oldman2 válasza gyuri81 (#1092) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1110) Oldman2 válasza dancilynch (#1108) üzenetére


Oldman2
veterán

1. Szabad tárhelyed van?
2. Lépj ki-be
3. Próbáld újból (nálam megy gond nélkül)

(#1121) Oldman2 válasza kelly7 (#1120) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1132) Oldman2 válasza Oldman2 (#966) üzenetére


Oldman2
veterán

Eltelt egy év, a 200G is betelt. Következő lépés a 2TB-os előfizetés.

Mivel rengeteg olyan általam és a családtagok által megosztott Fotóalbum van, amibe más is töltött fel képeket, felötlött bennem, hogy én lementek minden képet/fotót (van tárhelyem erre) és egy másik előfizetés alá feltöltjük ezeket. Aztán majd eldöntjük, ki mekkora tárhelyre fizet elő a jövőben.

A célom az lenne, hogy én a jövőben ne fizessek elő, pl. a lányom meg előfizet annyira amennyi szükséges.

DE!

Előjött egy probléma: azok a fotók/videók, amiket nem az adott album tulajdonosa töltött fel az albumba, azokat én az album tulajdonosa nem tudom (egyszerűen) letölteni.

A Google Takeout szolgáltatásában csak az én fotóim kerülnek letöltésre, akkor is ha ezek egyikére-másikára rányomom a "Kép letöltése" opciót (ez letölti az én fotóim közé).

Szóval, hogyan lehet az összes adott albumban lévő fotót/képet letölteni?
:W :W :W

(#1134) Oldman2 válasza ledgeri (#1133) üzenetére


Oldman2
veterán

Ismételten átgondolva a dolgot, képtelenség technikailag ugyanezt az állapotot előállítani.

A mások által az én albumomba feltöltött képek (elvileg) az én tárhelyemet nem foglalják, de a "mindent letöltök" és feltöltöm egy másik fiókba, ezt az állapotot megszüntetné.

Tehát ha most a saját adataim 100GB-ot, a mások által hozzáadottak meg 50GB-ot tesznek ki, akkor az új fiókba 150GB-ot töltenék fel, miközben a mások által elfoglalt hely megmaradna 50GB-nak. (Hacsak ezt a Google ki nem tudja "szűrni")

Azaz nem nyernénk tárhelyet, inkább vesztenénk... de lehet hogy nem jól okoskodok, minden esetre a család nem foglalkozik a kérdéssel.

Emiatt engem sem érdekel.

(#1136) Oldman2 válasza ledgeri (#1135) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, nem igazán ez a "probléma".

Nagypapiként a családi fotó/videó archívum felügyeletét szerettem volna ismét valamelyik gyermekemre áttolni...

De mostanra már én magam is rájöttem, hogy ugyanezt az állapotot nehézkes visszaállítani.

A dupla le/fel töltéstől függetlenül nagy akaratot sem érzek az utódok részéről az átvételre, meg amit leírtam "technikai" hátteret, az alapján sem igazán egyszerű a folyamat.

"Kiszállni" természetesen csak egy döntés lenne részemről, de nem ez a végső cél.

Minden esetre, ha valaki tud erre tökéletes megoldást, ne hallgassa el, hátha jó lesz másnak is valamikor.

(#1145) Oldman2 válasza syIex (#1142) üzenetére


Oldman2
veterán

Androidra is váltanál vagy maradsz iOS-en?

(#1146) Oldman2 válasza dabgergo (#1144) üzenetére


Oldman2
veterán

A Google Photos direkt nem látja a Driveban tárolt fotókat, a Google ezeket tudatosan szétválasztotta pár éve.
:W

És a lényeg, sajnos nem tudok ajánlani a Drive fotóalbumszerű böngészéséhez megoldást.

(#1148) Oldman2 válasza Zsolt,72 (#1147) üzenetére


Oldman2
veterán

Oks.

Akkor a következő kérdés, mit tárol jelenleg az iCloud-ban?

Én a fotókat most is a Google Fotókban tárolom (iPhone 14 Pro), ehhez a legegyszerűbb a Google Fotók alkalmazás beüzemelése.

A többi "átmozgatása" meg attól függ milyen és mennyi adatról van szó?

Szerintem

(#1159) Oldman2 válasza st6969 (#1158) üzenetére


Oldman2
veterán

iOS alatt nem törlődik.

Ha felhőbe mentesz, célszerű a törléseket a felhő kezelő programon keresztül intézni (Google Fotók).

Az ebben végrehajtott Törlés törli a fotót mindenhonnan, a hely felszabadítása pedig csak az eszközön töröl.

(#1161) Oldman2 válasza st6969 (#1160) üzenetére


Oldman2
veterán

Hely felszabadítása hol? A felhőben vagy a készüléken?

A "másik mappába másolás" jó ötlet, ezekre megerősítést kér a Google Fotók (hogy szinkronizálja-e ezeket is?), amire értelemszerűen Nem-et kell válaszolni.

(#1174) Oldman2 válasza BigManus (#1173) üzenetére


Oldman2
veterán

A "felvettem" a gyakorlatban egy meghívás a Családi előfizetésbe.

Ez el lett fogadva a párod részéről?

Mit látsz ezen az oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#1176) Oldman2 válasza tome0001 (#1175) üzenetére


Oldman2
veterán

Igazad van, de itt szó sem volt arról, hogy a "párjának" lett volna bármilyen előfizetése előtte.

Ha volt, akkor addig amíg az be nem telik (+ az ingyenes 15G be nem telik), addig azt használja a "párja" és csak utána kezdi el a családi csomag által biztosított plusz 200G (szabadon maradó) részét használni.

Nálam a nejem és a lányom van a családi 200GB-os csomagban:

Összesen 172GB van felhasználva:

Lányom: 67GB (+a saját igyenes 15GB-ja)
Nejem: 0GB (ő elfér a saját igyenes 15GB-ján)

A többi 105GB az én foglalásom (+ van 15+4GB saját tárhelyem).

A zárójeles infókhoz kapcsolódóan a Google ezt írja a https://one.google.com/storage oldalon:

"Ez az a tárhely, amelyet az egyes családtagok a Google-fiókjukhoz járó 15 GB-on fölül elhasználnak"

(#1178) Oldman2 válasza BigManus (#1177) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor ez a válasz.

A 40MB jelenleg elfér az ő ingyenes 15GB-jában. Amíg az be nem telik, nem fogja a családi tárhelyet használni.

(#1180) Oldman2 válasza BigManus (#1179) üzenetére


Oldman2
veterán

Android-os készülékről van szó?
:F

(#1181) Oldman2 válasza Ablakos (#1172) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, használhatod.

(#1183) Oldman2 válasza BigManus (#1182) üzenetére


Oldman2
veterán

Önmagában ez nem jelent semmit, ha a szinkronizálás nincs bekapcsolva rajta.

Google Fotók, szinkronizálás bekapcsolása...

Szerintem. De ti látjátok mi van rajta bekapcsolva.

(#1185) Oldman2 válasza BigManus (#1184) üzenetére


Oldman2
veterán

A mi esetünkben ment gond nélkül minden. Nem értem mi lehet a gond.

Összefoglalom, amit eddig tudunk(?):

1. A nejednek betelt az ingyenes 15GB-ja.
2. Van egy 200GB-os családi előfizetés, mibe meghívtad őt.
3. A meghívót elfogadta a nejed.

javaslatom, a Google Fotók szinkront ki, majd bekapcsolni.
Esetleg kikapcsolás után egy újraindítást csináljatok.

(#1187) Oldman2 válasza BigManus (#1186) üzenetére


Oldman2
veterán

Amennyiben a csatolt fotón látható lenyíló menüt (a "Családi tárhely" mellett jobbra) lenyitod, mi látszik?

Nálunk is hasonló a felállás, van Android és iOS eszköz is a családi csomagban.

Az egyik (könnyebben hozzáférhető) eszközön nyisd meg a Google Fotók app-ot, és kattints a jobb oldalt felül látható (kerek) ikonra. Ennek kinézete nem állandó, ha van szelfi fotó feltöltve a Google fiókba, akkor itt az jelenik meg.

A megjelenő lapon a 2. blokk a "Biztonsági mentés". Erre kattintsatok rá és várjátok meg amíg a folyamat be nem fejeződik.

iOS alól a Fotók és a Screenshot-ok is mennek fel automatikusan.

Android eszközön a különböző almappákba került fotók és videók mentésének ki/be kapcsolása a Könyvtár fülön végezhető el.

Amit NEM ment a felhőbe, azon mappákon egy áthúzott felhő ikon jelenik meg.

iOS-en itt csak az Albumok jelennek meg.

(#1209) Oldman2 válasza tome0001 (#1208) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, sajnos csak ez a lehetőség, a nagyobb tárhelyre előfizetés.

Ráadásul 200GB és 2TB között van egy óriási ugrás...

Mi is ezzel szívunk, pláne nálunk az admint is váltani kellene az egyik fiatalabb családtagra, de ez nem lehetséges.
:W

(#1211) Oldman2 válasza tome0001 (#1210) üzenetére


Oldman2
veterán

Fasza helyzet, sajnos erre nem tudok válaszolni.
:F

Érdekelne engem is a valós válasz erre.

Szerintem ha előfizetsz a 2TB-ra, azonnal "átvált" arra, a kérdés hogy a "dupla fizetést" hogyan kezeli a Google.

Én írnák a Supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#1214) Oldman2 válasza vgyuri (#1213) üzenetére


Oldman2
veterán

A "külön előfizetnél 200gbyte-ra" is egy jó ötlet, csak ez esetben meg kell tudnod oldani, hogy az ő ~80GB-ját valahogy átmásold az „új tárhelyre”.

Ez az amibe eddig mindig belebuktunk mi... én, mint „gazda” le tudnám tölteni az egész, jelenleg 176GByte-ot, de csak ömlesztve, közben megszűnne a „kié eredetileg az adott fájl” információ.

Ma a legtöbb fiatalnak csak a mobilja van, nincs hová átmásolja ideiglenesen a dolgokat. Ráadásul mindennaposak a kis tárhelyű mobilok (128GB, majd megy a felhőbe a mentés...), így dupla szivacs.

A nem Google tárhely a fenti problémákat valóban megoldhatná (időbeli átfedés esetén), akár 1 hónapossal is (ráadásul az 1. hónap ingyenes, azaz ingyen is kivitelezhető az átmenet).

Most jutott eszembe, hogy ez is csak akkor megy, ha MINDEN fájl a készüléken van. Ha "csak a felhőben" van sok minden, akkor felhőből-felhőbe kellene másolni.

Engem si érdekel, mire jutunk, mert a probléma minket is érint.
:R

(#1217) Oldman2 válasza tome0001 (#1216) üzenetére


Oldman2
veterán

Miért nem vagy előrébb?
:F

(#1219) Oldman2 válasza tome0001 (#1218) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem e kettő ugyanaz, esetünkben pl. van egy Google családi és egy ettől különböző YoutTube pémium csomag, mindkettőbe ugyanaz a fiók nem vehető fel (már tagja egy másik Családi csomagnak hibaüzenettel).
:W :W :W

Kérdésedre válaszolva, olyan fiók nem vehető fel egyikbe sem, ami egy másik családi fiókban már tag.

[ Szerkesztve ]

(#1223) Oldman2 válasza Gedeon31 (#1222) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1225) Oldman2


Oldman2
veterán

Urak és hölgyek,

Van-e arra lehetőség, hogy pl. a Google Takeout-tel kiexportált emaileket, Fotókat beimportáljam egy másik Google fiókba?
:F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.