Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64) _Gudella válasza Fisha (#63) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ja, megfelelő programokkal nyílván egy mai PC is megbirkózik legalább úgy az erősítő/láda/mikrofon modellezéssel, mint pl a Line6 POD, vagy a Yamaha modellezős cucca, amik azért elég szépen meg tudnak szólalani.

Da akkor is kell még próbán is hogy az ember mögött ott dübörögjön egy rendes gitárcucc.

De ha még az a perverz ötlete is támad valakinek, hogy hurcolja a PCjét magával próbálni/fellépni stb, akkor is csak az előfok/effekt részét helyettesítheti a gitárcuccnak.

És szvsz egy SB Live akkor sem elég hozzá. (nekem is ilyen karim van). Leglább egy olyan amihez külső DAC van. Persze nem árt ha tud 24 bitet.

Meg gondolom azzal sem vagyok egyedül, hogy imádok potmétereket tekergetni :)

[Szerkesztve]

(#72) Terminátor 4. válasza delta9 (#65) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Ugye tudod, hogy pl. Joe Satriani az Engies of Creationt egy darab PC-be dugott hangkártyán követte el?
Egyébként pedig nyilván arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd az amplitube honlapját, pedig fent vannak kisebb cikkek Brian May-el, vagy a Guns új gitárosával.
A legfontosabb azonban az, hogy az nem minősít egy cuccot, hogy Steve Vai nem ezzel játszik (nem is biztos, hogy nem játszik vele). Csak az minősítené, ha meghallgattad volna, játszottál volna vele. Addig pedig az ilyen LOL és ehhez hasonló megjegyzések minden alapot nélkülöztek. Megadtam a programok címeit, elérhetőségét, van egy kis PC-s tudásod is, szerintem simán be tudod őket konfigurálni, ha akarod. Pénzedbe nem kerülne, hogy meghallgasd és játssz rajt, de te inkább ítélkezel alapok nélkül.
Ui: Brian May nevével semmiféle speciális VOX erősítő nem készült, teljesen standard darabokat használ.

"Még visszatérek!"

(#86) _Gudella


_Gudella
senior tag

Elkezdenék felvenni témákat egy majdani számhoz, csak ritkán találkozok a dobossal.

Nem tudtok ajánlani vmi programot, amivel viszonylag könnyen össze lehet rakni dobtémákat átmeneti megoldásként?

(#91) MacCaine válasza _Gudella (#86) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Reason? Kicsit ágyúval verébre ez a progi, viszont mindent tud, ami csak kell egy dobtéma megírásához (nemrég kezdtem el használni, de nagyon bejön).

Keverésre, vágásra pedig a Cool Edit Pro-t használom (Sound Forge kompatibilis-nek mondható program). Mindkettőt kipróbáltam, nekem jobban ez jobban tetszik, mint a Sound Forge.

Z.

(#95) _Gudella válasza MacCaine (#92) üzenetére


_Gudella
senior tag

nem értem hogyan hasonlítod össze a kettőt

a Sound Forge (én 6osig ismerem) egy egysávos program, szóval egyrészt keverés utáni utómunkára, masterizálásra való, vagy keverés előtt vágni/javítani egy-egy sávon

(#162) yossarian válasza ipgirl (#161) üzenetére


yossarian
aktív tag

szia van egy okos kis program, amivel egy mikrofon segítségével be tudod hangolni a gitárt, én is azt használom, szintén amatőrnél amatőrebb vagyok... :))
a progi neve: AP guitar tuner

(#211) bebean válasza jo... (#210) üzenetére


bebean
aktív tag

Üdv!
tanulashoz könyv ld. föntebb (Muszti-Bobay+meg vannak masfelek is). azt beszélik, hogy ha tartósan falhoz tamasztva tarolod a gitart, akkor elferdül a nyaka. az elmult 12evben meg nem fordult velem ilyen elő, de elkepzelhető, hogy deformalodik a nyak. en mindig a falhoz tamasztottam, nem törtent semmi.
javitani nem nagyon lehet szerintem, csak akkor ha le lehet a nyakat csavarozni (ebben az esetben cserelni lehet, ha esetleg talalnal olyat, ami illik ra.)

ja, es itt egy link: Bővebben: link, ahol talaltok tabos meg nem tabos kottakat stb. nem csak guitar! a kottak lejatszasahoz szükseg lesz a Finale Notepad 2005 nevű programra, amit le lehet tölteni (oldalon a link ha jol emlekszem)
b

...

(#298) d-boy


d-boy
senior tag

Ajánlok egy jó programot: Guitar Pro 4
Szerintem nagyon jó. A kezdők is könnyen tudnak tanulni vele.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#358) Panzermeyer válasza Bero (#357) üzenetére


Panzermeyer
tag

sz.gépen vagy revalver vagy guitarfx nevű programokkal tudsz torzítani, én egyiket sem csipem, az egyiknek szar a hangja, a másik meg késik az alaplapi hangkártyámmal, így inkább építettem ilyet
[kép]
egy ilyenhez
[kép]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#365) Panzermeyer válasza Bero (#364) üzenetére


Panzermeyer
tag

átvizsgálva a programot, ha a disortion rész normálisan szólna akkor ezt használnám, de nem, így maradok a jól bevált kis boosteremnél :)
amúgy nagyon tetszett a program

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#631) Tütüm válasza ÉN007 (#628) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Itt találsz tabokat Tankcsapdához is meg jópár Magyar együtteshez:
Bővebben: link

A progit meg innen töltheted le amiben meg tudod nyitni őket:

Bővebben: link

Nagyon hasznos kis program feltétlenül pakold fel gépedre,mutatja hol fogd le a hangokat a gitáron,lassíthatod/gyorsíthatod a lejátszást,hangról-hangra megnézheted meg minden de majd látod úgyis:)

Ez egyébkét a teljes verziója a programnak;)

[Szerkesztve]

(#645) ÉN007 válasza Tütüm (#637) üzenetére


ÉN007
csendes tag

KÉSZ A GITÁROM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én annyira boldog vagyok!!! Bár a húrozásnál akadtak problémák, és az illető aki segített azt mondta, hogy most még percenként elhangolódik, mert nyúlik a húr(ez igaz?) de majd eljön holnap is segít behangolni...
Amúgy a Tcsre visszatérve: egyszerűen imádom őket!!!! Kéne nyitni itt egy fórumot róluk nem?
Na mindegy...
Amúgy arról a programról: hát én felraktam a gépre, azóta csak törlöm a vírusokat fél percenként!!!!:(((:(((:(((:O
Tiszta ideg vagyok, ha ezt nem tom valahogy eltüntetni megőrülök!!!!!!!!:O:O:O
Már uninstalllláltam, meg letöröltem amit csak tudtam, de nem bírok vele!
Ötlet?

(#650) mr.geeZ válasza Tütüm (#634) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Melyik hivataloson volt így serial-al fenn?:DDD
ÉN007: Vírus?:Y Megszabadultál tőlük? A programmal együtt?

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#665) Tütüm válasza aDM|RaL^ (#663) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Vagy veszel egy hangolót,nem egy drága dolog,vagy keresel neten programot amivel behangolhatod:) Amit linkeltem progit abba is van de akkor ne onnan töltsd mer ezek szerint vírusos.

(#754) HavocS


HavocS
senior tag

Hehe, ja :)

mégegyszer, mindenkinek: mindenféle kottát a www.mysongbook.com -on talál, a kották olvasásához pedig a www.guitar-pro.com oldalon a program demóverzióját. A teljeset meg mindenki vegye meg, vagy... tudja hol találja :D

(#817) Skót válasza M@trixfan (#816) üzenetére


Skót
aktív tag

sztem semmi kül.-re nem kell odafigyelned...
esetleg annyira hogy ne szakítsd el a húrt...:D
ha van valami program akkor azzal is hangolhatod:)
(pl a guitar pro 4 demó-ban van mikrofonos hangoló)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#1307) sparc válasza prmcsk (#1303) üzenetére


sparc
tag

inkább a line inre dugd mert a mikrofon bemenet érzékenyebb
de magában nem fog nagyon szépen szólni
ajánlom a guitar rig nevezetű programot amelynek demo változata letolthető a native instruments oldaláról
ez egy számitógépes gitárerősitő modellező megspékelve mindenféle effektet
elég sokat tud és gyakorlásnak meg játszadozásnak nem is rossz
van benne mindenféle marshall, mesa boogie, vox... erősitő modellezés és rengeteg effekt
ahhoz hogy ne késsen a hang akkor a tapasztalatok szerint egy audigy 2 már megfelel
csak a progi elején az asio rendszert válasszuk és a késleltetési időt rakjuk kb 4ms-re
ilyenkor már elég elhanyagolható a késés
ja és mindenképp asio rendszerű hangkártyával próbáljuk mert külonben nem nagyon fog műkodni

(#1346) Duffy


Duffy
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki szgépen szeretne gitározni valamilyen programmal annak ajánlom, hogy telepítse az ASIO4ALL programot. Kicsit ell vele játszani, hogy azonnal reagáljon a gitárra.
Nekam akkor szól jól ha a buffer méretét kicsire állítom, így pár ms a válaszidő.
Próbáltam live-val és integráltal is és jól működik.

Duffy

(#1453) Dominator


Dominator
aktív tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ugyanis nem tudok értelmezni egy tabot. Ezen a címen található, [link] a Jefferson Airplane Somebody To Love c. számáról van szó.

Adottak ugye a szöveg fölött az akkordok nevei, de fogalmam sincs, hogy mikor és meddig kell őket játszani. Ezen kívül van még egy másik verzió is, ami csak a Powertab nevű programmal használható, bár szerintem az egy fos, a Guitar Pro sokkal jobb. Ebben hallani lehet végig az akkordozást, viszont sehol sem találom.
a tab [link]
a program [link]
Ezért szeretném azt kérni, hogy ha esetleg valakinek megvan ennek a számnak a tabja a Guitar Pro programhoz (annak ellenére, hogy a hivatalos oldalon nincs fönt :U) el tudná küldeni nekem? Vagy ha valaki nagyon ügyes, el tudná készíteni azt a verziót?

(#1629) bodom666


bodom666
csendes tag

hi! az lenne a kérdésem,hogy hogyan működnek ezek a gitártorzító progik, bárhova dugom a gitárt szól de a programok nem reagálnak semmit :F

(#1630) Panzermeyer válasza birno (#1627) üzenetére


Panzermeyer
tag

ne feledd hogy ütős hangkari nélkül ezek a programok fabatkát sem érnek, ha késik a hang amit visszahallasz akkor nemigen lehet játszani

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1635) M@trixfan válasza birno (#1627) üzenetére


M@trixfan
addikt

Guitar rig folytatásnak is nagyon jó lehet, csak legtöbben beleesnek abba a hibába, hogy az otthoni hi-fi alapján ítélik meg. Még silányabb tud lenni ha gitárerősítőre küldik ki nem megfelelően fölépített láncban. Egyébként sokan csak azért nem szeretik a multikat sem mert alap dolgokkal nincsenek tisztában és faszán bekötik az erősítő legelejére, tehát a teljes szimulációs láncot az erősítő előfoka elé, brrrrr... Egy pár stúdiómonitor hangfal úgysem árt ha kavarsz otthon. Nem kell rögtön Genelec, de az FRFR jelleg nagyon fontos: Full Range Flat Response

Olcsó usb input gitárhoz: M-audio Jamlab. 18000 Ft és effekt program is jár hozzá.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1638) alitak


alitak
senior tag

en nemreg vettem egy basszusgitart, de eddig csak otthon hasznaltam. Ra volt dugva szamitogepre, az meg a hifire. Alaplapi hangkartyam van, program nelkul nem volt keses. Aztan most csutortokon meghallgattam milyen rendes kihagositasal (gitar-kombo-mikrofonnal pult-szatelithangfal) es baromi jo hangja van.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1645) Panzermeyer válasza alitak (#1644) üzenetére


Panzermeyer
tag

bontásnak hívják a szakemberek... igazából nincs rá séma, ez a művészek mindenkori joga hogy hogyan pengetnek :)
keress egy guitar pro nevü programot és tanuld a számokat amik tetszenek, egyesével

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1961) Daneeka


Daneeka
senior tag

Egy gitár-hangoló program nálam bedugott mikrofon/gitár nélkül is mér valami zajt.
Ez zavarhat a hangolásnál?

(#2020) Shape válasza #53172992 (#2018) üzenetére


Shape
aktív tag

Hello Mindenki!

Nemrég sikerült kapnom egy elektromos gitárt és most tanulgatok.
Erősítőként a Vuck hozzászólásában említett Amplitube 2 nevű programot próbáltam.
Azt szeretném kérdezni, hogy nektek mennyire tiszta hangon szólal meg a gitár.
Mert nállam vannak olyan beállítások, hogy nagy az alapzaj.
Hangkártyának egy SundBlaster Live-ot használok.
Egy másik kérdés...
Van valami olyan beállítás, amivel nállatok szépen szól a gitár?
Nállam valahogy mindnek olyan fura hangja van :U
Valami olysmi hangot kerestem, amik pl gitár szólókban szoktak szólni. (hosszú lecsengésssel)
Bocsi, ha baromságokat kérdeztem :D

(#2021) Panzermeyer válasza Shape (#2020) üzenetére


Panzermeyer
tag

kell hozzá egy jó vox valvetronix ;)PP és akkor nem kell ilyen fosokkal foglalkozni, van 1-2 program ami audigy 2-vel és hasonlókkal megszólaltat egy igazi klasszik soundot, de ritka

voxon rárakom a kompresszort meg adok egy kis gaint valamelyik marshall jcm modellnek és fél órát cseng nekem ha közel ülök a gitárral...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2023) HavocS válasza Shape (#2020) üzenetére


HavocS
senior tag

Én PC-n még nem láttam normális hanggal rendelkező programot. A valóshoz a legközelebb a Revalver állt, ez egész jó kis progi, ha eleget szórakozol vele, egész jó torzított hangzást lehet belőle kicsalni. Ebben a számomban [link] pl. a Revalver torzít egy 30 ezer forintos gitárt... ahhoz képest nem szól ám olyan rosszul :)

Ha meg csak simán bedugod a mikrofonbemenetre, és a hangerőszabályzón maxra tolod a csúszkát, úgy lesz erősítésed, és késleltetés nem lesz, de értelemszerűen a nyers, torzítatlan hangot kapod. Persze hangkártyára dugni csak passzív gitárt szabad, de akinek aktív hangszedői vannak, azok bizonyára tudnak erről :)

(#2025) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Apple Garageband (egyszerűsített Logic technika), Amplitube 2, Guitar Rig 2, Izotope Trash. Garageband kivételével mindegyik elérhető PC platformon is, bár a zenei dolgok mindig olajozottabbak mac-en. Önálló programként vagy VST plugin-ként működnek. FX box-ot meg felejtsük el.:)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2027) M@trixfan válasza HavocS (#2026) üzenetére


M@trixfan
addikt

Kenheti, de inkább ne kenekedjen vele mert nem arra való. Azért remélem a PIII 800 nem tartozik az ultrabrutál kategóriába. :D Be kell fektetni kemény 3000 Ft-ot egy SB Live!-ba és megy minden. Az említett gép tökéletesen elvitte a programokat.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2141) paramparya válasza TitiRii (#2140) üzenetére


paramparya
őstag

Van egy guitar rig nevű program, szimulál többféle erősítőt ládás, és effekteket is, tudsz vele hangolni, felvenni, metronóm, stb., viszont nem árt hozzá valami normális hangkártya (sb audigy minimum, hogy ne legyen késés)

(#2143) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kikérni.
Apámnak van egy akusztikus gitárja, amivel itthon szokott játszogatni, saját szórakoztatására. Viszont sokszor sóvárog,hogy olyan dalokat játszana, amiket csak elektromoson ''szabadna'' játszani. Mivel csak ezért ''hülyeség'' egy elektromos gitárt is venni, arra gondoltam,hogy vennék egy akusztikus gitárra való hangszedőt(plusz takarót a hanglyukra). Ezt vezetném a hangkártyába neki, és az 5.1-es Geniuson meg jönne kifelé.Programjaim már vannak hozzá, de a kérdésem az lenne,hogy ez jó módszer lenne-e. Mert ugye így trememoló és hasonló dolgok nincsenek, és az is kérdéses,hogy hogyan szólna. Ugye ez csak itthoni pötyögésre menne,de azért nem akarok 15k-t kidobni az ablakon. Válaszaitokat előre is köszönöm.

Jah, kipróbáltuk már azt is,hogy mikrofont raktunk a hanglyukba, és azt dolgoztuk fel programmal, valami állat szépen szólt, de ha egy kis hangot adtunk rá, máris gerjedt..ezt programmal nem lehet megszüntetni valahogy?

(#2317) rossz hal válasza Spirit (#2316) üzenetére


rossz hal
csendes tag

Hello!

Nekem így kapásból a Guitar Pro nevű program ugrik be, annak is az 5-ös verziója. Irdatlan mennyiségű dalt lehet hozzá találni, ha keres az ember...

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#2347) Tv


Tv
senior tag

Szasztok! Mennyibe kerülnek ezek a programok amikről beszéltek? pl. az Amplitube?

(#2387) szimcsi


szimcsi
senior tag

Olyan programra lenne szükségem, amin különböző gitáreffektek vannak és tudnám használni gitározáskor, vagy felvételkor, ha a számítógépre kötöm a hangszert.

XP

(#2394) szimcsi


szimcsi
senior tag

Most próbálgatom a guitar rig 2-t, elég jó, csak felvételkor az a problémám, hogy az adott effekthang amit a felvételkor használok mentés után nincs rajta a felvételen ha lejátszom pl. winampon, de a program deckjén meg rajta van. Mit és hol kéne átállítanom?

XP

(#2449) deniro2 válasza ngabor2 (#2433) üzenetére


deniro2
senior tag

Guitar Pro-t mindenképpen szedd le, hihetetlenűl megkönnyíti a dolgodat.
Én a '90-es években kezdtem gitározni, ha akkoriban lettek volna ilyen programok éveket spórolhattam volna a tanulásból.
Tabokat innen tudsz szerezni hozzá (szűrd le a találatokat GuitarPro-ra).

(#2533) fokukac válasza AND1 (#2531) üzenetére


fokukac
nagyúr

otthonra játszani a legjobb a Guitar rig nevű program, csak egy jó hangkártya, meg hifi kell hozzá :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2536) fokukac válasza AND1 (#2534) üzenetére


fokukac
nagyúr

én a guitar rig-ről beszéltem, ami egy másik program, többszáz beépített effekttel, amiket Te is változtathatsz, ahogy csak akarsz. kurvajó. egy jó hifire rákötve úgy szólsz mint slash vagy hendrix vagy brian may. imádom, csak nagyon kevés időm van rá.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2793) Spirit


Spirit
őstag

Kb a 20. programot próbáltam ki, de még mindig nem tudok rögzíteni gépre, max nyers gitárhangot, kérem segítsen már valaki basszus

(#2806) magno válasza ReJim (#2805) üzenetére


magno
csendes tag

AX5G
# Effektek száma: 58 (elő effektek: 10 + pedál Wah, erősítő modellek: 16, láda modellek: 10, modulációs effektek: 10, delay effektek: 5, reverb effektek: 5, és zajzár)
# Programok száma: 80 (40 felhasználói / 40 gyári)
# Csatlakozások: bemenet (3,5mm jack), kimenet (3,5mm stereo jack)
# Jelfeldolgozás: A/D, D/A konverzió: 24 bit, mintavételezési frekvencia: 31.25 kHz
# Hangoló funkció: Érzékelési sáv: 27.5 Hz ~ 1,318.5 Hz (A0 ~ E6), Kalibráció: A = 438 ~ 445 Hz
# Tápellátás: 4 alkaline AA elem (müködési idő. Kb. 8 óra), vagy DC9V opcionális adapter
# Méretek: 251mm (SZ) x 142mm (M) x 43mm (Ma)
# Súly: 650g
# Opciók: AC adapter

Attól függ mire akarod használni. Szvsz ha ez otthonra kell vagy próbaterembe akkor korrekt, meg van benne hangoló is. Én a Korg-ból az AX3000G-s el szenvedtem 2 napig egy normális hangzást nem tudtam kicsikarni belőle, nem komáltam sosem a multieffekteket. Valószínűleg az AX5G-ben is ugyanazok a hangzások vannak mint az AX3000G-ben csak kevesebb. Ja meg ha nem tapossa az ember akkor pár évet biztos kibír :D. Az "expression" pedál még egy plusz pont szerintem. Ha van rá lehetőséged azért próbáld ki. Saját füllel kell hallani hogy milyen. Szubjektív hogy kinek mi tetszik.

forever hardcore

(#2993) alien_


alien_
őstag

Nincs valakinek Amplitube 2- höz csomó jó preset-je? Valaki használja esetleg ezt a programot Soundblaster X-Fi kártyával? Érdekelne, hogy kinek milyen beállítások jöttek be legjobban..

Swarm is coming.

(#3077) Ragnar_ válasza Spirit (#3073) üzenetére


Ragnar_
addikt

Van még pl. a Peveynek is egy ilyen progija a revalver , amelyikben elég sokféle erősítőmodell van, sőt saját erősítőt is össze lehet állítani benne , úgy , hogy te határozhatod meg , hogy milyen elektroncsövek legyenek benne stb. Általában ezeket a progikat, mint plugineket lehet használni a zeneszerkesztő programokhoz , míg az effekt+kombót általában csak a hangkártya vonal bemenetén tudod rögzíteni. Mondjuk jónéhány kombón van már stúdiókimenet is.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3105) Ragnar_ válasza M@trixfan (#3104) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mivel nem erősítőt használok , hanem modellező programot nem tudom , hogy az aktív pickup sterilebb soundja egyáltalán észrevehető lenne - e. Amelyik gitárhangzás tetszik, azokban a zenékben Seymour Duncan blackouts - ez aktív - , vagy a SD invader, SD SH6 , Dimarzio Evo , Dimarzio custom passzív humbucker pickupok - at használnak. Mondjuk eddigi különböző fórumok szerint , majdnem mindegy, hogy melyik pickupra cserélném a gyárit , mindenképp jobban szólna a gitár valamennyivel. Köszi a választ.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3133) Trub válasza XxRazoRxX (#3132) üzenetére


Trub
tag

Szia!

Guitar rig 3-nak nagyon szép hangja van, teli effektekkel.
Még a line6-nek vannak jó programjai, de hw-hez vannak kötve.
Jó hangkártya vagy asio driver kötelező.

És szerintem nem azért megy annyira a gitározás mert piszok nagy kezeid vannak! :D

(#3134) Ybron


Ybron
senior tag

Hello.

Most tervezek megtanulni gitározni és ugye venni egyet. Az az igazság sajnálom így utólag hogy nem tanultam semmilyen hangszeren. Szóval így gondlom majd nehéz lesz főleg egyedül, de van pár gitár oktató videóm már. Esetleg könyvet vagy programot ha tudtok még ajánlani azt szívesen fogadom.
Gitár amit kiválasztottam vagy is még csak nézegetem, de érdekelne a véleményetek hogy milyen. Öcsémmel használnánk, azt akarom hogy tanuljon meg legalább egy hangszeren, mert én is már idősebb fejjel jöttem rá hogy jó ha tud az ember játszani valamilyen hangszeren. Szóval valójában neki(is) veszem.
Azon is vacillálok hogy melyik lenne jobb a Sima akusztikus esetleg elektrosztatikus, elektromos. Ezeknek nagyon tetszik a hangjuk. Meg jó hogy bárhol (nem kell hozza erősítő)tudok vele játszani.
Elektromos gitárok közül kettőt néztem ki: Ibanez
GSA6JU-BKN, JB
GRX70JU-BKN
Szóval akkor a kérdések:
mit ajánlotok kezdőknek, jó e a választásom(két ibanez)
érdemes e ennyit költeni rá ha kezdő az ember.
mennyire nehéz megtanulni könyvből, videóból ?

(#3162) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Ismertek olyan programot, ami mikrofont képes valós időben effektezni?Mármint kifejezetten vokálhoz gondolom. Szívesen szórakoznék itthon akkordozás mellé énekléssel,de el kellene egy kis "csalás", hogy jobban szóljak :)

(#3181) cucka válasza TAKÍÍ (#3180) üzenetére


cucka
addikt

Na most ha jól tudom kezdésként az akusztikus gitárok a jók abból is nejlon. (A fémhúros nem ajánlott az elején. tudtommal)
Sokan mondják ezt, de szerintem baromság. Azon kell játszani, amelyik jobban tetszik illetve stílusban közelebb áll hozzád illetve ahhoz a zenéhez, amit játszani szeretnél.

Érdekes viszont azt olvastam hogy az elektromossal könnyebb játszani. Ez igaz?
Könnyebb lenyomni a húrokat, mint mondjuk egy fémhúros akusztikuson, illetve torzítva nem hallatszanak annyira a hibák. (Cserébe pl. torzítva állandóan figyelni kell a húrok tompítására, ez akusztikusnál nem szükséges)

Na most nekem hibrid (x men mutáns)gitárom van ezek szerint mert az alján 3 nejlon müanyag húr van a tetején meg 3 fém húr (legalábbis én úgy látom)
Ilyenek a nylon gitárhúrok - a 3 vastagabb körbe van tekerve fémhuzallal, de belül azokban is nylonhúr van. A fémhúrok tisztán fémből készülnek.

Kérdésem: ettől függetlenül még jól be lehet hangolni, ha ilyen vagy eleve már így hamiskásabb(de még türhető haatáron belül)?
Valószínűleg nem ezen fog múlni, hogy be tudod-e hangolni. A gitár amúgy is alapvetően hamis hangszer, tökéletesen nem lehet behangolni.

De viszont előnye is van mert így kb gond nélkül át lehet hangolni bal kezesre( ja még koptató sincs rajta)
A nyeregnél lehet probléma. Ez az a fej és a nyak közötti műanyag v. fadarab, amire felfekszenek a húrok. Ha balkezesre húrozod, akkor elképelhető, hogy bele kell reszelni a nyeregbe, hogy beférjenek a vastag húrok a vékony húroknak szánt vájatokba.

Na hangolási problémáim: az alap bajom az hogy túl feszesek a húrok. Pl.: ha első bundba le akarok fogni egy mélyebb fémhúrt, arra már nagyon oda kell figyelni. mert elöször nem akart tisztán szólni azt rájöttem hogy, nagyobb erővel kell lenyomni.
Ezt nehéz így megítélni, de amúgy valamennyi erő kell a húrok lenyomásához.

Na most ugye a mély hang hogy magasabb legyen ahhoz feszíteni kell, de én azt már nem merem rossz hallani ahogy a gitár feszül egyet.(mint valmi tengeralatt járó ami össze akar roppani.)
Az első szerintem az kéne legyen, hogy a 20 éves húrkészletet kidobod és veszel új húrokat. Jobb helyekre elviheted a gitárt és fel is rakják neked, esetleg érdemes lehet elvinni hangszerészhez a gitárt, ahol párezer forintért felhúrozzák/beállítják neked.

A lényeg láttam olyan gitárprogikat amikre ha mikrofonon keresztül mérik a hangot és akkor az alpján tudnám hogy merre és meddig kéne tekernem pontosan.
Bár valszeg ez az egész hangolás felejtő mostanában.

A legegyszerűbb egy ilyen program használata vagy esetleg vehetsz egy hangológépet. Be nem hangolt gitárral pedig nem fogsz tudni eljátszani semmit, tehát egyáltalán nem felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#3203) cucka válasza kaoszpapja (#3200) üzenetére


cucka
addikt

Hát ezek a h2, h4 pickupok marha olcsók, simán lehet cserélgetni, ha keresed a bodom hangzást. (Bár a hangzás főleg a kézben van ugye.. :) ) Monjuk nekem meglehetősen kényelmetlennek tűnnek ezek a v alakú gitárok, ülve nem tudom, hogy lehet játszani rajta, állva meg gondolom jól beakad mindenbe a két szára.

(#3202) DeadMen
Szerintem ha valaki megteheti, hogy jó hangszert vegyen, annak nem kell szart venni.. Tudod, ez olyan, hogy nem attól leszel jó programozó, ha előtte évekig csak homályos 14"-os monitoron dolgozhatsz, meg nem attól fogsz jobban megtanulni focizni, ha direkt olyan cipőt veszel, ami feltöri a lábad.

A Cort pedig jópár éve gyárt gitárokat. Amúgy koreai a cég és nem annyira ismert még, mint mondjuk az Ibanez, ezért nem kell annyira megfizetni a nevet, mint más, híres gyártóknál. Amúgy az olcsó koreai Ibanezeket a Cort gyártja.
Nekem nincs évtizedes tapasztalatom a hangszerekkel, viszont mindenhonnan azt hallottam, hogy ár/érték arányban jelenleg a Cort a legjobb (többek közt olyantól is, aki hangszerboltban dolgozott, tehát volt alkalma végigpróbálni a választékot), ezért vettem magamnak is Cort-ot első gitárnak. Gondolom próbálnak maguknak nevet csinálni, ezért nem gagyizzák el az olcsóbb gitárjaikat, illetve a drágák sem annyira drágák. Pl. Cort kx-custom-ba vagy a k/x/z6-ba beleraktak minden földi jót annyi pénzért, amennyiért mondjuk LTD-ből megveheted a belépőszériás, aghatis-ból készített, gagyi pickup-al szerelt modelleket.
Sajnos 100 ezer alatt nem nagyon van választék, a Cort és Squier-t leszámítva max. az Ibanez-nek vannak normális gitárjai, amelyeket ugye a Cort rak össze + kifizettetik veled a márkanevet.. Vannak még gagyimárkák (Stagg, Vorson, hasonlók) meg mondjuk az Epiphone gagyi modelljei és kész.

[ Szerkesztve ]

(#3222) cucka válasza ReJim (#3221) üzenetére


cucka
addikt

Midi ki és bemenettel rendelkező hangkártya túl drága lenne. Elvileg azok a kártyák is tudják a midit, amelyeken nincs midi csatlakozó, mégpedig a gameport csatlakozón keresztül, ehhez lehet kábelt venni - a gond ezzel, hogy a lapton nincs gameport :)
Láttam USB-Midi kábelt is, elvileg ez lenne jó nekem, csak abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy tényleg működik-e a pod-al. Egy ilyen ára 5 ezertől kezdődik, tehát kicsit drága ahhoz, hogy próba cseresznye alapon megvegyem.

A "jó minőség" része a hozzászólásodnak nem igazán értelmezhető itt. A lényeg, hogy a Pod 2.0-t kizárólag midi kábellel lehet összekötni a számítógéppel. A Line6 üzemeltet egy customtone.com nevű oldalt, ahova a felhasználók feltölthetik a saját preset-jeiket, amelyeket át lehet menteni a Pod-ra. (Illetve adnak ingyen egy preset szerkesztő programot is, annak a használatához szintén kell a már említett kábel).

Amúgy a Pod2 eddigi egyetlen hibája ez, hogy nem voltak képesek rakni rá egy sima usb csatlakozót, hanem a midivel kell szarakodni. Az újabb sorozatokon már van usb, de azok 2x-3x drágábbak. Ezt leszámítva teljesen zsír cucc, jól szól, könnyű kezelni, példás a support-ja, stb.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.