Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44752) Berreh válasza SidCorky (#44751) üzenetére


Berreh
tag

Szia!

Jól bírják az elemek, 5-6 órát biztosan. Számítógép USB-ről is kap áramot és az ingyenes Tonelib Zoom alkalmazással lehet a presetek között váltogatni is, szerkeszteni is lehet, mind a 60 hangzást.

(#44815) andor80 válasza capulet75 (#44814) üzenetére


andor80
senior tag

Ha van hangfalad és PC akkor hangkártya
Behringer 204HD a minimum
Azután meg teli a net ingyenes gitár erősítő szimulációkkal és hangfal simekkel is
Hacsak fejhallgatós gyakorlás Mooer ge 200 használtan
Vagy valami kombó!

Ui gitár jó döntés volt ár /érték arányban tök oké.
Sőt ha feljebb lépsz könnyen bővíthető jobb hangszedőkkel .(Egy nazgul/sentent szett pl gyilkos bele.)

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44893) arnyekxxx válasza consono (#44892) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem IR tehát off de a revalverben van ilyen hangszerváltoztatás, egy halom gitár hangját modellezik benne, van mindenféle akusztikus is, fém meg nejlonhúrral, mikrofonozott meg piezos hanggal különböző pengetési modszerekkel. Az ingyenesben is van pár a fullosban meg több.

[ Szerkesztve ]

(#44997) Goose-T válasza cappa72 (#44996) üzenetére


Goose-T
veterán

A legérdekesebb Donlis pickupszettem így néz ki (lényegében SD invader utánzat):

Nem szedtem volna ki, csak sikerült bugáznom egy Seymour Duncan SH4-SH1n szettet szinte ingyen, és ez lett a választott gitárom, amibe beleraktam. Elég parasztul szólnak ezek egyébként, főleg erős torzításra vannak kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45112) Smiley válasza Goose-T (#45110) üzenetére


Smiley
őstag

Vagy a barmilyen normalisabb hangkartya pc/mac es valami modellezos software, akar ingyenes. En a mac/scarlett2i2/logic/biasfx2 komboval tolom.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#45187) V.Stryker válasza gaborbol (#45186) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van magyar online tanfolyam a töredékéért.... Vagy ingyen a youtubeon. Justin guitar... Nem hiszem, hogy neves baràtoddal többre mennél az elején.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45285) Goose-T válasza Eastman (#45284) üzenetére


Goose-T
veterán

Névtelen fikázó nálam is volt, itt írtam róla, nem írom le még egyszer. :DDD Nyilván az lett a vége, hogy pár nappal később eladtam a meghirdetett áron a gitárt. :DDD Mostanában már fel sem teszem GS-re a gitárokat, mert csak időpazarlás, szinte minden vevőm a Facebookról jött.

Amúgy fácsén is vannak fura alakok. Itt van rögtön ez, amikor a 60 ezres gitárt hirdeti már legalább egy éve, először 120-ért rakta fel, utána emelt 135-re, most 150-en áll. Ugyanez az alak egy Seymour Duncan SH4-SH2 szettet is árul 65 ezerért, amikor a Muzikeren ugyanaz vadiújan, garival, ingyen szállítással 62900. :DDD Ennyire hülye, vagy arra számít, hogy egyszer majd rákap valami nála is hülyébb, és megveszi annyiért?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45323) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok!
Thomann-hoz szokott lenni esetleg ingyen/kedvezményes szállítás kupon? Vagy bármi kupon? :R

[ Szerkesztve ]

(#45375) beteg válasza Berreh (#45374) üzenetére


beteg
őstag

Köszi!

A Moises féle megoldások szerintem kamuk, nem tart még ott a technológia, hogy a fizika törvényeit átlépjék. De ezt látatlanban mondom, ha már egész tűrhető eredményt ad, akkor bocs!

A chordify arra, amire szánják, nekem tetszik.

Csak én olyat keresnék, ami irreális, hogy az eredeti szám, mínusz a gitár track, stúdió minőségben, tab-al és persze ingyen :) OK, ez faxság, de találtam pl. Andy James-nél
legalább egész jó minőségű mp3-at, amiben minden „eredeti”, gitár nélkül pár dollárért. És még guitar pro gp fájlt is ad. Ez tetszik, egyet meg is vettem, de nekem ezek a szólók még nehezek. Könnyebbet keresnék.

Az ultimate-guitar-ra is előfizettem, ott is vannak backing trackek, tab-al nyílván, de annak meg a minősége nem tetszik. A Guitar Pro-t is megvettem, sőt előfizetek a songbook-ra, ott is van elvileg backing track, de az nem az a minőség. Ez inkább gyakorlásra jó. Arra hogy hétvégén a kutyámnak és hörcsögnek eljátszak egy számot, ami mögött király legalább a zene, arra nem.

Még a legjobb, amit találtam, a https://backingtrackbrasil.com/ Itt nekem gyanús, hogy sok esetben az eredeti sávok vannak bent. Nem mindnél, de ahol nem, ott is sokszor nagyon jó minőségű, erősen hasonlít, sokat dolgozhattak vele. Sok számnál az eredeti ének is benne van. Nagy a választék és ingyenes. Csak vadászni kell hozzájuk tabot/kottát.

De biztos van ennél még jobb hely, ahol ha fizetni is kell, de jó a minőség!? Ilyet mondjatok légyszi!!!
:R

Csak futni kell!

(#45426) arnyekxxx válasza Smiley (#45425) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én most ott tartok, hogy nem kell hatvan erősítő kétszázféle szépen dizájnolt hangfallal, vannak az AudioAssaultnak ilyen ingyenes meg filléres erőlködői IRloaderrel és szólnak mint állat.

(#45444) Alexios válasza beteg (#45443) üzenetére


Alexios
veterán

Ha használod szerintem meg(nincs egy havi tanár ára), én szerettem legalábbis, mindig adott egy napi motivációt hogy gyakoroljak. Premium+ban vannak ugye rendes zenekari dalok is, én erre kevésbé használtam, de lehetőségnek ott van.

Napi 5-10percet amúgy ingyen is használható, szóval próbáld ki mielőtt megveszed, aztán el tudod dönteni

[ Szerkesztve ]

(#45491) FockeWulf válasza updog (#45484) üzenetére


FockeWulf
tag

Ha van otthon kombód, mini usb kimenettel, érdemes megpróbálni rákötni csak úgy ala' nature a gépre. Én egyetlen egyszer csináltam ilyent, gitár-kábel-kombó-usbkábel, és zégegyatta' világon semmi zaj nem volt, úgy vettem fel a nótát egy egyszerű ingyenes programmal (audacity asszem). Pedig a gitár is gagyi volt, a kábel is, a kombó is, de még a számítógép is. Szóval ha van usb-s kombód, érdemes megpróbálni ezt a vonalat.

(#45624) arnyekxxx válasza FockeWulf (#45621) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem kötelező pc-vel sem amplitube és tsait használni és elveszni a száz fej és láda beállításásnak erdejében, megveszed pl ezt ingyen (hónapok óta akciós) Blacksun és szól mint állat

[ Szerkesztve ]

(#45876) bigrob


bigrob
őstag

Valaki nem akar audiollról rendelni?
Kéne egy hangfal állvány darts tábla tartónak de kéne még az ingyenes szállításig... :D
13, 4 vagy 15 kerületben adnám át a szajrét.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#45877) Berreh válasza bigrob (#45876) üzenetére


Berreh
tag

Ma jött meg a lábkapcsolóm az Ampero One-hoz, 8000 forint a pedál, 900 a szállítás.
Valószínűleg ez nem hozta volna el az áhított ingyen szállítást - erről nem is tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#45879) bigrob válasza Berreh (#45877) üzenetére


bigrob
őstag

De!
10.000 fölött van ingyenes szállítás.. :D
Az a baj, hogy nekem egy hangfal állvány kéne, természetesen nagyon nem hangfalat tartani, hanem egy darts táblát.... :B :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#45881) Moleman válasza bigrob (#45879) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem valami masszívabb kottatartó vagy laptop állvány kéne a villanydob mellé. Most egy ikeás asztal van egy szintetizátorállványon, előtte meg egy szék volt, egyik túl magas, másik túl alacsony. :D
De sajnos én nem tudok Veled rendelni, Sopron mindentől messze van. :DDD
Osztrák aprón jóféle ingyen elvihető kottatartó is van, kár, hogy az is 360 km-re.

(#45895) Moleman válasza warezxts (#45894) üzenetére


Moleman
addikt

Ha csak gyors és olcsó otthoni megoldás kell, bedughatod simán a PC hangkártya (vagy akár az erősítő) bemenetére, kárt nem tudsz okozni vele. Vannak ingyenes/olcsó erősítőmodellező programok is, bár a hangkártya képességétől függően előfordulhat, hogy élvezhetetlenül sokat csúszik majd a kimenő hang. De ha csak direktben a bemenő hangot akarod megszólaltatni, az nem lesz túl kellemes.

Minden gitárnál ugyanaz a probléma, a megszokott line in jelnél nagyobb az impedanciájuk, ezért sötéten szólnak, ha simán csak bedugod egy hifi erősítőbe vagy egy mezei PC hangkártyába. Az elektroakusztikusok általában aktívak (van bennük egy előerősítő), ezért nagyobb a jelük, de a probléma ettől még nem szűnik meg.

Az USB-gitárkábel lehet jó is és rossz is, attól függően, hogy milyen driver van mögötte és meg van-e oldva az impedanciaillesztés. Egyszer vettem egy ilyen "guitar link"-et, az éppen szörnyű volt, úgyhogy én már nem is mernék ilyennel próbálkozni. :D

Amíg nem lett jobb külső hangkártyám, 6-8 éven keresztül én is simán csak a hangkártya bemenetére dugtam a gitárt, hobbiszinten túl lehet élni vele, csak eléggé tompán szól a modellezőprogramon keresztül is.

Amúgy 20-30 ezer ft környékén lehet kapni olyan külső hangkártyát, amivel az impedanciaillesztés és a késés problémája is megoldódik, ha hajlandó vagy annyit szánni rá.

Vagy B terv lehet egy gitár multieffekt, ami elvégzi az erősítőmodellezést is, és van vonalszintű kimenete, ami már tetszeni fog a hangkártyának vagy a hifi erősítőnek is. A régebbi modelleket néha egészen olcsón, 10-20 ezerért meg lehet kapni.
A jobbakon USB csatlakozó is van, így külső hangkártyaként is tudnak működni, de szerintem azok már jóval drágábbak 20-30 ezernél is.

[ Szerkesztve ]

(#45967) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mi a legegyszerűbb módja, hogy tableten (galaxy tab s6) tudjam használni az elektromos gitárt valamilyen szoftverrel mindenféle pedál nélkül. Most rig-et és a TH3-at használom számítógépen egy focusrite 3. generációs külső hangkártyával. Elég egy irigi, vagy valamilyen külső gitár bemenetes hangkártya és valami szoftver tabletre? Ha igen, akkor milyen hangkártyát ajánlotok (vagy esetleg jó a focusrite-om is?) és milyen programot ami lehetőleg ingyenes és sokat tud :) Szóló, ritmus, pedálok, stb...

Még egy dologban szeretnék tanácsot kérni. Most FL stúdiót, TH3-at használok, ha több sávban szeretnék zenét írni, de gondolom vannak egyszerűbb, kevésbé gépigényes programok erre. Lényeg, hogy zongorát midin és gitárt tudjak benne több sávban rögzíteni, keverni, és mindenféle vst plugint lehessen használni vele. Ez a kérdés persze sima PC-re vonatkozik.

Köszi!!!

(#45969) consono válasza malibu (#45967) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet, hogy megy a Scarlet, de nincs Droidon tapasztalatom. Zenére biztosan jobb egy iPad, félelmetes mennyiségű és minőségű zene szoftver van rá, ráadásul a többség nem is túl drága...
PC-re a Cakewalk-ot többen is ajánlották, de az is elég nagyágyú. A Reaper beéri kevesebbel talán, de funkcionálisan teljes (a demó is). Ezek ingyenesek, asszem. Én Mac-en meg előtte Windowson is az Ableton Live-ot használtam legtöbbet, meg Mac-en a Garage Bandet. De mostanában leginkább csak audiót veszek fel AUM-ba...

"In God we trust. All others must bring data"

(#46097) Berreh válasza lacibattya (#46096) üzenetére


Berreh
tag

Itt megtalálod egyesévek a gyári patcheket: link
Ingyenes programmal (ToneLib Zoom) szerklesztheted.

(#46123) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46120) üzenetére


Alexios
veterán

justinguitar.com és kezd a beginner course-t szerintem :) ott szép fokozatosan el van magyarázva minden, ingyenes, egy jó gyakorlási tervel, stb. Illetve emlékeim szerint yousicianon is van amúgy music theory path, ott is elmagyarázzák.

De a kérdésedre válaszolva, igen, speciális hely :) 12 hang van a nyugati zenében, onnantól ismétlődnek, egy ilyen 12 hangos ugrást hívnak oktávnak. Tehát, pl. egy alap hangolásnál a legvastagabb(és a legvékonyabb) húr E-re van hangolva, és mivel 12 hangonként ismétlődnek a hangok, ezért ha a 12. bundot lefogod, akkor ott is egy E hang fog szólni(csak egy oktávval magasabban)

[ Szerkesztve ]

(#46731) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46730) üzenetére


Alexios
veterán

Thomannon 298 euró felett ingyen van a szállítás, audioll.hu sem számít fel efölött biztos már és általában tőlük rendelve valamivel olcsóbb mint thomanntól

(#46790) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#46787) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Annyira szerintem nem high-end az erősítőd, hogy annak a mikrofonozott hangzását siratni kellene. Valami interfész meg egy gitárszimulációs progi és tolhatod a laptopmetált. Vannak a fentebb már említett gigatudású fizetős programok de ha nem akarsz elveszni a részletekben (50 erősitőmodell ugyanennyi hagfallal meg háromtucat pedál) akkor itt van ez tök ingyen: BlackSun van benne ez zajzárpedál, boosterpedál, TubeSreamer pedál, egy brutálhangú erősítő, egy tucat hangfalszimuláció (bővíthető) meg egy eq-chorus-delay-reverb effectrack.

Szerintem amig nem akarsz komoly felvételeket kiadásra készíteni addig tök elég egy olcsó* behringer interface is de ez ízlés és pénztárca kérdése

*megnéztem az új árakat, basszus egy umc22 nemrég még 14e volt most meg 20e, a GS-en ennyiért van használtba Line6 pod UX1, 35ért meg Audient ID4. Ha nincs újeszközfétised akkor érdemes lehet a használtpiacot figyelni, én pár hónapja egy UX2-re csaptam le 13ezerért a fészbukon

[ Szerkesztve ]

(#46795) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#46792) üzenetére


Smiley
őstag

Hat majd rajossz, hogy egy bias fx2 + tonecloud mindenre is jo ami amator szinten kell. :)
Felvenni mac-en baromi jo... minden adott hozza ingyenesen is. En is a garage band-el kezdtem azota atalltam a logic + biasfx/th-u/amplitube5 + OBS kombora. Ha van egy kis erzeked hozza, megnezel par youtube videot, es rajossz mennyivel konyebb gyakorolni ezekkel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46823) arnyekxxx válasza Alexios (#46820) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mondjuk winen se kellene vásárolni, van annyi ingyenes és fasza megoldás, hogy több mint elég.

(#46827) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46825) üzenetére


Alexios
veterán

Valahol Bp-en van otthon nekem egy ilyen behringer um2 interfacem [link] , nem egy nagy szám, de ha megtalálom odaadom neked ingyen ha kell, gitárt összekötni a géppel kezdőként teljesen elég

[ Szerkesztve ]

(#46878) Ctrl+Alt~Del válasza beteg (#46876) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Válaszolt pont most az Audioll, nagyon korrektek voltak.

"Sajnálattal értesültünk a hangszer hibájáról! Ez valószínűleg a gyári végellenőrzés hibájából kerülhetett a beszállítóhoz és természetesen nem elfogadható minőség. Azonnal indítunk egy reklamációt a beszállító felé a csatolt képek alapján. A hangszert kicseréltetjük egy tökéletes állapotúra!Hogy gyorsabb legyen az ügyintézés, a következő munkanapon küldeni fogunk egy ingyenes feladóvényt mellyel bármelyik csomagos postán térítésmentesen feladhatja a hangszert egyenesen a beszállítónkhoz."

Díjmentesen tudom feladni, annyi a plusz fáradság, hogy el kell mennem vele egy postára (ahova amúgy nem járok).

W | W | H | W | W | W | H

(#46992) benedekco válasza RoliHero (#46991) üzenetére


benedekco
addikt

Mások majd ajánlanak jobbakat 60-ért ha tudnak, én sajnos nem tudom az otthoni választékot meg árakat.
Annyi baromi jó lenne, ha be tudnád állíttatni a boltban ahol veszed. Próbálj olyan boltot keresni, ahol beállítják neked a hangszert mielőtt átvennéd. Remélhetőleg van hely aki megcsinálja ingyen, ha nincs akkor próbálj kérni rá valami kedvezményt és állíttasd be. Egy ilyen alap hangszernél baromi sokat tud számítani egy beállítás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47044) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na, én nem szaroztam, rendeltem egy ugyanilyet a gitárcentrumtól. Van készleten, 189,900 HUF, még a régi ára van, ingyen beállítják a hangszert, holnap megyek is átvenni.

Ez meg megy vissza audiollnak, elállok a vásárlástól.

És onnan (Thomann) többet never again.

W | W | H | W | W | W | H

(#47045) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hívtak az üzletből, hogy mehetek holnap a gitárért. Kérdezem, hogy az ingyenes beállítás az kb. mennyi időt vesz igénybe, vissza kell-e menni a gitárért. Jött a válasz, hogy igazából a gitárok, amik a falon lógnak, már be vannak állítva...

Mondom, ugye nem a falról akarja nekem eladni azt a gitárt, amit már 50-en kipróbáltak, fogdostak, hónapok óta ott áll? Azt mondja, de, hát nem lehet minden gitárból bemutató darab. Azt válaszoltam, hogy nem bemutató darabot akarok venni teljesen áron, hanem egy origi újat, amit ott vesznek ki a dobozból előttem, és ha hibátlan megveszem és beállíthatják.

Azt mondta, hogy akkor megnézi a raktárban, hogy van-e még belőle, és visszahív holnap reggel.

Én gondolom rosszul ezt az egészet, vagy ők? Én tényleg azt várom egy új terméktől, hogy új legyen, előttem nem használta senki, eredeti csomagolásából én veszem ki először. Mint ahogy a tévét sem próbálgatom a Media Marktban, mielőtt megveszem. Vagy, a másik opció, bemutató darab, és akkor adja féláron, ha kérem.

Nem tudom hol élnek, tényleg.

W | W | H | W | W | W | H

(#47067) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az érdekesség kedvéért bemásolom az Audioll válaszát:

"Sajnálattal értesültünk az említett, újabb hibákról. Szomorú, hogy egy ESP esetében ilyen - valószínűleg a gyártásból adódó - hibákkal kell szembesülni. Mindenképpen jelezni fogjuk a Thomann felé, hogy ez nem az első eset a hangszer kapcsán, hogy hibásan küldik el. Enyhén szólva aggályos, hogy hogy működhetnek megfelelően a gyártó és a forgalmazó minőségbiztosítási folyamatai.Természetesen intézkedünk a visszaküldésről és amint a termék beérkezett a beszállítóhoz indítjuk a visszautalást!
A múltkorihoz hasonlóan, elindítjuk a reklamációt és küldünk egy ingyenes feladóvényt a hangszerre és bármelyik csomagos postán feladhatja a hangszert.A számlát NE csomagolja a hangszerhez! A visszautalásig őrizze meg, majd azután nyugodtan eldobhatja. Mi is sztornózni fogjuk a tranzakció végeztével!
Korábbi kérdésére vonatkozóan azt tudjuk elmondani, hogy természetesen apróbb hibák egy 6-700 ezer forintos Gibsonon is előfordulhatnak, de ezek - legfőképpen az első esetben a karcolt matt festés például - semmiképpen nem nevezhetők aprónak. Mindazonáltal ez a matt Satin Black festés egy nagyon nehezen előállítható bevonat típus. Nagyon kényes és gyakorlatilag minden apró mechanikai behatás azonnal meglátszik rajta. Ettől függetlenül sem a gyártónak, sem a forgalmazónak nem szabadna egy ilyen értékű hangszert így kiengedniük. Pontosan az ilyen rossz tapasztalatok miatt szoktuk a beérkező hangszereket mi is ellenőrizni és akkor már el sem jut a mi vásárlónkhoz.
Általános értelemben azonban a Thomann és más beszállítóink is nyitottak az ilyen problémák megoldására. Hasonló esetben árengedményre is hajlandóak, a pénzvisszafizetést pedig nagyon komolyan veszik.
Ettől függetlenül nagyon kínos és sajnálatos ez az eset és bár nem a mi hibánk, de szeretnénk elnézését kérni az okozott kellemetlenségért, mert ez nem csak várakozási időt jelentett, hanem bosszúságot, csalódottságot is.
Kis türelmét szeretnénk kérni az ügyintézéssel kapcsolatban. Hamarosan elküldjük a feladóvényt és akkor elindulhat a folyamat."

W | W | H | W | W | W | H

(#47130) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#47129) üzenetére


Moleman
addikt

Hajrá PRS! :C

Más: találkozott már valaki 9V AC táppal?
Tavaly hozzámvágtak ingyen egy Behringer X V-Amp (LX1-X) multieffektet táp nélkül, akkor bedugtam egy random adapterrel, világított, konstatáltam, hogy működik. Most oda akartam adni az asszonynak tanulni, bedugtuk, és csak zaj jön belőle, gondolom azért, mert az összes normális adapterből egyenáram jön. :D Természetesen elemfoglalat sincs benne, mert abból is egyenáram jönne. :DDD
Kerestem hozzá való tápot, de kb 30 dollárnál kezdődik, annyit az egész pedál nem ér, akkor már inkább valami gagyi új multi kéne.

(#47143) Moleman válasza consono (#47137) üzenetére


Moleman
addikt

Á, köszi! Nem azonosítottam be, hogy pont erről volt szó. :R
Ha tényleg ennyire jó cucc, akkor főleg jó lesz az. Bár még ott az az ingyenes lehetőség, hogy a 25 wattos Fender erősítőbe dugja a fejhallgatót, csak az kicsit túlméretes megoldás. :D

(#47224) arnyekxxx válasza V.Stryker (#47221) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha nem akarsz elveszni a beállításokban csak kell egy fejláda előtte egy torzítóval meg esetleg egy kis chorusdelayreverb akkor javaslom ezt: Blacksun standalone is, vst is és ingyenes.

(#47241) arnyekxxx válasza chaosmonger (#47239) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a guitar rigben van "kazettásmagnó" amivel le lehet játszani backing tracket a gitározással párhuzamosan és a lánc végén egy másik amivel a mixet fel is lehet venni. Vagy ott az univerzális megoldás, egy ingyenes daw amiben egyik trackra be lehet dobni a zenét a másikon meg szól a gitár. A YT az marad probléma.

(#47586) Moleman válasza beteg (#47585) üzenetére


Moleman
addikt

Sokszor éreztem úgy, hogy elvesztegettem az időt, hogy "illene" jobban játszanom, mert youtube-on van aki 1 év után nagyságrendekkel jobb mint én 10+ év után, de most már nem bánom, minden percét élveztem. :D Tanárhoz sose jártam, csak Muszty-Dobay volt az elején, meg az ingyenes tabok az internet hajnalán.

Az idő nagy részében nem volt zenekarom, úgyhogy sokszor próbáltam egyszemélyes zenekarként is működni, hallás után sávokra bontani a zenéket és újra felépíteni, ez volt az egyik kedvenc projektem, még 2009-ben: [eredeti] [cover]
Most már persze sokkal jobb minőségű interfacek és VST-k vannak, ezt még belső hangkártyával vettem fel, Pentium4-gyel, a dobot pedig egérrel írtam be midibe. :DDD

(#47735) V.Stryker válasza sith7 (#47734) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erről nem sok jót olvastam. Megmutatja hogy csináld, de nem mutatja, hogy mit miért, szakmailag semmi. Mintha annyit tanulnál a sexről, hogy dugd be, s húzd ki.

Kis angol se megy? Justin guitart nézd meg.

Magyarul ami van, fizetős.

A gitaroznitanulok szerintem nem rossz, Számadó Csabát meg ha nem zavar a pali, ki lehet próbálni. Vannak ingyenes leckék. Az előbbi egy jobb színvonalú, Számadó más megközelítés.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47738) Ctrl+Alt~Del válasza sith7 (#47733) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én nem tanulnék belőle...

Justin

Ennél jobb minőségű, ingyenes anyagot nem találtam sehol. Ezzel jó ideig elleszel.

Ha telefonos applikációt keresel: Yousician. Fizetős, de nem drága, egy három hónapos verziót kipróbálhatsz, az kb. 6 ezer forint. Én használtam, sőt, eleinte csak azzal bíbelődtem.

W | W | H | W | W | W | H

(#47831) Ctrl+Alt~Del válasza sith7 (#47829) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Fogd a kezedbe azt a krva gitárt, és játssz! :-D

Én a helyedben nem a lányodat követném. Szerintem kóstolj bele mindenbe, és döntsd el, melyik szimpatikus.

1. YT - tele ingyen videókkal, orrvérzésig, elmélettől gyakorlatig, egész kezdőtől..

Én őt nagyon kedvelem, teljesen kezdő szintről tolja elektromos gitárt. Én vele indultam, azt se tudtam, a húroknak mi a neve.

2. Justin, már mondtuk sokat, nagyon színvonalas.

3- Songsterr.com - gyakorlatilag bármit elkezdhetsz pötyögni innen, én is Maiden és Metallica betéteket tanultam innen, tök kezdőként, és nagyon élveztem.

4. Keresel egy tanárt, csak vigyáz, sokat ne kérdezz tőle. :C

5. Kiadványok, Muszty-Dobay és társai. Nekem van egy szolfézskönyvem pdf-ben, ha gondolod szívesen elküldöm e-mailben. Az alapok ott is benne vannak, csak el ne süljön a fejed tőle. :)

6. Yousician app. Totál alapokról indul, Én az elején beletettem pár nap alatt 30 órát, tök rákattantam. Ráadásul most került bele a Metallica-lecke is.

7. Használd a topikot és kérdezz mint én. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#47916) cucka válasza Alexios (#47914) üzenetére


cucka
addikt

A garageband-ben vannak benne erősítő és láda szimulációk, effektek, stb. A legjobb funkciója az automata dobos, ha már unod, hogy a metronóm pittyegésre gyakorolj, akkor pár kattintással csinál neked egy dob track-et.

Ez igazából a logic pro lebutított verziója. Direkt kiszedtek belőle pár fícsört, hogy a profik még véletlenül se ezt használják, cserébe ingyen kapod minden apple termékkel.

(#47928) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#47924) üzenetére


arnyekxxx
veterán

minek vegyek 100 ezres hangkártyákat, meg pluginokat, amikhez nem is értek

Mindezek nem kellenek, interfészed van, ingyen is vannak baromi jó ampsimek amiknek a kezelése pont olyan bonyolult mint egy erősítőé (tekergeted rajta a potikat) és nem utólag kell szórakozni vele, interfészbe bedugod a gitárt, elindítod az ampsimet és szól a metál a hangfaladból. Nyilván ha a hangfalaid kis vackok akkor nem dörren meg annyira de ahogy fentebb valaki irta kitolod a kombódba a kész jelet és már meg is van a 12 colos hangszóró döge, a többit meg jobbra megcsinálja a plugin mint a kombó.

Itt 0-10$ között van jópár erőlködő aminek a kezelése szögegyszerű mert nem félmillió erősítő meg fiszfasz van benne hanem pár pedál meg egy db fej. Nem kell hozzájuk daw, nem felveszed és utólag mataszt hanem mennek külön programként. https://audioassault.mx/collections/plugins

[ Szerkesztve ]

(#48313) cucka válasza arnyekxxx (#48311) üzenetére


cucka
addikt

Hát azért az se mindegy neki, hogy bérzenész a karrierje végéhez közelítő Ozzy zenekarában, vagy a világ egyik legnagyobb zenekarának a teljes jogú tagja.

A zenész is ember, neki is van lakáshitele meg neki sincs ingyen iskoláztatni a gyereket.

(#48412) updog


updog
senior tag

Köszi a tippeket, van egy asztalos ismerős, valószínűleg a segítségével menni fog :) Amúgy értékben 0 már a gitár (mármint forintban), az is lehet hogy én nekiesek, az ingyen van, nem vagyok túl szentimentális, ha nem sikerül akkor így jártunk :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48425) gaborbol válasza benedekco (#48423) üzenetére


gaborbol
őstag

Hja ezt is sokan irtak, hogy ha meg el a muvesz akkor semmit sem er az alairasa :W Azert eleg genyo vilagban elunk. Talan az volt a szerencsem , hogy "videken" volt es csak a helyi ingyenes hirdetobe lotte fel. Szerintem 1000 dollar korul kene, hogy legyen, Maga a gitar onmagaban is zsenialis , en is elfogadnam magamnak.

CTRL: szoktam minden evben kuldeni ide- oda amit tudok , meg latom hogy jo helyre megy nagyon szivesen. Nappal IT rendszermernokkent melozom innen nem a csalad miatt,de hetvegente ejjel meg takaritok, festek, lomtalanitok, butort, vizet vagy villanyt szerelek, na ebbol valamennyit, mert engem sem vet fel a penz.

Akartam magamnak, egy silver sky se-t vagy egy hasznalt silver sky-t venni, aztan meglattam ezt a hirdetobe, es ez szerintem nagyon szepen meg tudna tolni egy nagyon tehetseges ember karrierjet az en tudasomat meg a gyakorlasra forditott idotem meg semennyire, szoval nem volt kedes.
Mondtam az oregnek miutan kifizettem , hogy ja el szeretnem ajandekozni, es nagyon csovalta a fejet, hogy gondoljam meg..

En meg derekig allok az erositokbe meg a gitarok kozott a hazaba, ember van 70 eves es van nala kb 100 gitar. Itt is irta valaki kozuletek , hogy csak egy normalisabb gitar beszerzese mennyit dobott a zenekaron. csak ajandekozzon el 5 gitart fix, hogy eszre sem veszed abban a kuplerajban, de 5 embert vagy 5 zenekart fix hogy nagyon boldogga tudna tenni. Ha osszejon minden ahogy tervezem neki is menni fog a link :DDD

(#48428) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#48418) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ingyen még a só is édes!

(#48429) gaborbol válasza Tempes (#48426) üzenetére


gaborbol
őstag

Par perce ajanlottam fel ingyen a sracnak, eladni biztos nem fogom, kizarolag azert vettem, hogy ajandek legyen de esetleg megnyerheted ingyen :)

(PRS nagyon korrekt volt, ,tegnap delutan mar valaszoltak is, hogy minden redben a gitarral, de az alairast sajnos nem tudjak megerositeni, mert az nem naluk tortent )

Alexios: A 27%-os afa nalatok+vam , amibe meg a postakolteseg it beleszamoljak nem tenne tul vonzova.

[ Szerkesztve ]

(#48441) gaborbol


gaborbol
őstag

Sikerult lebeszelni az emberrel a reszleteket eloszor a spam mappaban landolt az email, vissza sem akart irni, mert, hogy ki kuldene neki egy ungyen gitart :) Termeszetesen nagyon halas.

Mivel eletvitel szeruen zenesz, igy allambacsi mar akkor is kinyujtja kezet az adoert amikor tolem ingyen kapja gitart, valamint a nyertes is adozasra koteles amit o mar a "nyeremenyjatek" elott le kell, hogy jelentsen.
Termeszetesen atvallalja a nyertes adojat, igy azonnal ketszer fizet adot egy ingyen gitarra amit meg ingyen ki is kuld a nyertesnek, biztositassal.

Ez csak USA, ha nincs limitalva a nyeremnyjatek ide helybe , akkor a vamot es a megnovekedett postakoltseget is fizeti. Megkerdezi a konyvelot, hogy mennyi lenne kb egy nem csak USA-ra korlatozott nyeremenyjatek. A magyar 27%-os magyar afat meg sem emlitettem neki :W

(#48593) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#48586) üzenetére


Alexios
veterán

Van pc/macre is yousician, inkabb egy gitár tanár az csak a premium pluszban vannak licencelt dalok. Cserébe mondjuk nem csak hrmadvonalbeli japán zenekaroktol, nem tudom mi történt a rocksmithel mert a nem előfizetéses verzióban voltak rendes együttesek is. Yousicianben amúgy napi x perc ingyenes, érdemes lecsekkolni ha nem ismered

(#48683) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#48681) üzenetére


bigrob
őstag

Ugyanígy kaptál kb 1.5 órányi anyagot youtuberól amiből ugyanezt a tudást ingyen is megszerezhetted volna. :U

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.