Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51599) doc válasza benedekco (#51598) üzenetére


doc
nagyúr

Hat, asszony vasarolja, szoval nekem igen :D
(amugy heti egyszer vagy ketszer be szoktam menni az irodaba, ott van sokfele kave ingyen, komoly kerdes szokott lenni hogy milyen fajtak legyenek meg :D)

(#51602) Goose-T válasza benedekco (#51598) üzenetére


Goose-T
veterán

A kávét én veszem, mert úgy vagyok vele, mint Jimmie a Ponyvaregényben. :DDD

I don't need you to tell me how f***ing good my coffee is, okay? I'm the one who buys it, I know how good it is. When Bonnie goes shopping, she buys sh*t. Me, I buy the gourmet expensive stuff because when I drink it, I want to taste it. But you know what's on my mind right now? It ain't the coffee in my kitchen, it's the dead n*gger in my garage.

Ha bemennék a tíz perc bicikliútra lévő irodába, akkor ott lenne ingyen kávé, de annál többet ér a home office. :P

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#51763) Goose-T válasza benedekco (#51750) üzenetére


Goose-T
veterán

Legalább sokat engedtek belőle. Én ugye most vettem egy Harley Benton G212A-FR ládát B-stockosként, kemény 11 ezer engedmény volt rá. Ahhoz képest két fém sarokvédője úgy le volt ütve, hogy az egyik be volt horpadva, a másikon lepattant a festék. A hangszóróvászon ki volt nyúlva, csak úgy lifegett a hangszórók nyílása előtt.

Ezek eddig csak esztétikai problémák, viszont pár nap használat után feltűnt, hogy mintha nem szólnának a tweeterek benne. Amikor a multimon állítottam a ládamodellen a magasvágást, semmi sem történt kb. 4 kHz fölött. Meghallgattam fejhallgatóval és a stúdiómonitorokkal is, és ott hallottam a vágást akkor is, ha fentebb tekertem.

Szóval jól visszacsomagoltam és elvittem a postára, éltem az ingyen visszaküldés lehetőségével. Rendeltem helyette egy olyat, ami nem B-stock.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#51774) Goose-T válasza DrDoktor (#51771) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát én régen sem voltam oda a Gunsért, most meg aztán ingyen sem mennék el rá. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52056) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#52054) üzenetére


Alexios
veterán

Ha van guitar pro-d akkor semmiképp, mert le lehet tölteni a guitar pro tabokat ingyenesen is az oldalról

[ Szerkesztve ]

(#52081) btraven válasza arnyekxxx (#52072) üzenetére


btraven
őstag

Új elektromos gitárhoz mit kell még venni minimum? Mondjuk egy Cort X100-hoz.
1 pengető?
1 jack kábel? vagy a gitárhoz adnak?
Ahhoz egy átalakító, hogy az alaplapi hangkártyába be tudjam dugni?
Telefonra van ingyenes hangoló program, gondolom.

(#52090) arnyekxxx válasza btraven (#52081) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a többiek leirták ami kell, és azt a kört javaslom, hogy próbáld ki az alaplapi karival (nyilván kell hozzá egy 6,3-3,5 jack átalakító vagy olyan gitárkábelt forrasztani aminek az egyik végén kisjack van) aztán ha szól és nem érzed úgy, hogy szar amit hallasz akkor jó, ha szarul szól, akkor meg jöhet az usb interfész. a GS-en alegolcsóbb most egy huszasért egy behringer umc204HD ami egyértelműen jobb mint bármilyen alaplapi cucc, vagy a fentebb említett rocksmith kábel lehet még költséghatékonyan alternatíva, de azon a szinten amikor még az a kérdés, hogy kell-e pengetőt venni a gitárhoz, nem biztos, hogy számít.

szerk. azt tudni kell, hogy winen az ASIO (ez a normális hangkártyadriver) elég szigorú és szereti egyeduralkodóvá tenni azt a programot ami épp használja, igy ha szól a gitár valami erősítőszimulátoron akkor más programnak nem lesz hangja, így az, hogy egy YT videoval vagy akár csak egy mp3-al együtt játsz az nem annyira triviális dolog. hardcore kerülőút egy DAW (szerkesztő/felvevő program) használata amiben egyik sávon beteszed a zenét és úgy tudsz vele együtt játszani, vagy olyan szimulátort használsz aminek van beépített audiólejátszó funkciója (pl a Guitar Rig, van ingyenes változata) vagy használod pl az Element-et ami egy free program és bele lehet pakolni bármilyen plug-int és emellett van audioplayer modulja is

[ Szerkesztve ]

(#52191) arnyekxxx válasza lacibattya (#52188) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem a kata volt a kidobott pénz.

Egy 12ezres behringer hangkártya meg a mindenkinek meglevő számítógépe akár egy ingyenes ampszimmel is körberöhögi a Katanát. És a Laney-d is jól szólt volna ha elé teszel egy multieffektet (a Katana egy multi egybeépítve egy végfokkal meg hangszóróval)

(#52239) arnyekxxx válasza doc (#52232) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy ilyen olcsó multi hangját össze sem lehet hasonlitani a nam hangjával és ez utóbbi ingyen van. Ráadásul a G1 fourba biztos nem kerül bele a pár hete megjelent Mesa VII mig abban biztos vagyok, hogy hamarosan ott lesz a modellje a tonehunt.org-on - persze nyilván ez nem a kezdők problémaköre :)

Szerintem ez leginkább ilyen tudati kérdés lehet, ha a szoftver egy taposható dobozba be van építve akkor az "igazi'" zeneeszköz, ha ugyanaz (illetve akár jobb szoftver) a számítógépen fut akkor meg nem. A Tonexnek pl van pedálverziója (nem is annyira drága), ugyanaz a szoftver fut rajta mint számítógépen, ugyanazokat a modelleket tudja ugyanúgy használni, ugyanúgy is szól, a pedál igazi zenecucc a program meg csak egy program :)

(#52243) Alexios válasza arnyekxxx (#52239) üzenetére


Alexios
veterán

A Helix Native is ugyan az elvileg mint amik a multieffekteken fut(persze ez nem ingyenes, csak érdekesség)

(#52697) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#52695) üzenetére


Smiley
őstag

Sokat kell baszakodni mac-en, ha felveszed a hangot a videoval egyutt az iphone-on es melle dobod a logic/garage band-be rogztitett savot, siman osszeszinkronizalja a final cut. Aztan export.

szerk: Mivel ez a logic-ban evek ota benne van, lehet az ingyenes imovie is tudja mar. Ha nem akkor egy ilyen kaliberu videonal kezzel odahuzni, majdnem 1,5 perc szorakozas.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52705) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#52702) üzenetére


Smiley
őstag

Dehogy egyszerubb, egyszer megcsinalod a logic/final cut template-t aztán futószalagon lehet csinálni. Azért nem írom az ingyenest mert azokat nem ismerem, de mivel ugyanaz az magja valószínűleg tudja.

De akkor mondok mast. Mac-re van a blackhole opensource cucc, ezt beállítod a logic/gagaeband-ban összekötöd az OBS-el megadod a késleltetést és realtime tudod venni videóval együtt mp4-be. Ha nem elég jó a webcam akkor lehet használni az iPhone kameráját is valami app-on keresztül. Én igy gyakorlok például.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52877) Ba cy lus válasza emiki6 (#52870) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem a legfontosabb, hogy akármit is veszel, vidd el hangszerészhez, aki beállítja. Illetve vannak olyan boltok, ahol lehet beállítással kérni, ami persze nem ingyenes, és nem tudom, hol mennyire alapos.

(#52879) benedekco válasza emiki6 (#52878) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem azért nem CV mert már volt. MIM is volt a kezemben és én érzem a különbséget. Kevésbé kényelmes. Ha CV-vel kezdtem volna akkor valószínűleg tökre elégedett lettem volna, nem szoptam volna mint a legolcsóbb bullet-el. De ennyi idővel már nem.
Ezért is mondtam, hogy pl teljesen szubjektív.
Nekem sajnos a kinézet nagyon fontos, ha nem hív táncra akkor kevesebbet nyúlok hozzá.
Ettől függetlenül nagyon vicces, hogy van egy gyöngyház fehér PRS-em és ez az egyik szín amitől kivert volna régen a víz és a sohaselessz kategóriába esett. Mindig is egy Hendrix fehér sztratot akartam, erre lett egy Sunburst ami sosem volt a kedvencem, túl snassz, erre nem győzöm csodálni a szépségét.
Szóval ennyire. Viszont PRS-ből ha nincs rajta madár akkor nem kell ;]
Basszerokhoz nem értek, ott nem tudom mekkora a különbség a CV és a MIM és egyéb hangszerek között. De az is igaz, hogy egy CV-t fogólapját is le lehet kerekíteni, abban is lehet hangolókat, nyerget, hangszedőt, hidat, potikat és kapcsolót cserélni. Onnantól kezdve meg már tök jó cucc az egész. A kérdés, hogy sunburst esetén, hogy öregszík a színe és a fa. Ha telibe van fújva akkor hót mindegy.

Kinézet vagy hang? Hol a kényelem? Az is fontos. Pl arnyekxx épített magának egy explorer típusú gitárt és azt mondja, hogy élete legkomfortosabb gityója úgy, hogy előtte nem vett volna a kezibe ilyet és dobta a kedvenc szuper sztrat gityóját.
Nehéz ügy. Szerintem ha annyira jó a hangszer, annyira jó hangja van és kényelmes akkor idővel beleszeret a hangszerbe az ember. Pl én így vagyok a PRS-el és a USA sztrattal.
De mivel mind mások vagyunk ezért más másképp lehet vele. Te a hangot hajkurászod, ezért én a hangot és a kényelmet tartanám elsőnek. Legrosszabb esetben el kell dobnod és másikat szerezni később.
Sire-t még nem fogtam, de nagyon sokat mondják jó, a G&L-t is dícsérik, érdemes lehet őket kipróbálni. Ha újonnan veszed akkor lehet a bolt beállítja ingyen, erre érdemes rákérdezni, ha mégsem akkor meg bepróbálkozni hogy naa meg dee meg lééégyszi. Ha használtan akkor viszont számolj rá egy beállítási árat is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#52909) Ctrl+Alt~Del válasza BloodyEddie (#52901) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Sokat dumál, valóban, de én szót értettem vele. Nekem pickupot cserélt, ráadásul ingyen tette be, nem kért munkadíjat, nála vettem meg a hangszedőt.

Szerintem tegyél vele egy próbát.

W | W | H | W | W | W | H

(#53347) Goose-T válasza Bobrooney (#53346) üzenetére


Goose-T
veterán

A garanciás ügyintézés is teljesen jó náluk, ha valami gond van, küldenek egy PDF-et, amit ha kinyomtatsz, ingyen vissza tudod postázni nekik a cuccot. Pont úgy, mint elállás esetén. Kétszer kellett visszaküldenem cuccot, az egyik esetnél kicsit rugalmatlanok voltak, mert hiába mondtam, hogy ne küldjenek újat helyette, csak kiküldték, amit utána ingyen visszaküldtem, és akkor adták vissza a pénzt. A célomat elértem, igazából csak nekik került több pénzbe, mert megspórolhattak volna egy oda-vissza postát.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53464) X2N


X2N
senior tag

Ilyen gitárjaim voltak eddig:
Ibanez RG170DX indonéz fekete, pontberakásos fogólap, 22bund már nem tudom mikori de kb 2003-2004 első gitár

Epiphone SG Special II olcsó sg-nem tetszett a fogólap, fejnehéz, csavarozott nyak :((

Ibanez SAS36FM első komolyabb gitárom, sajnos a hangszedők ugyanolyan rosszak mint a 170DX-en.

Ibanez rg370 DX ki kellett próbálni a floydot, konklózió olcsó floydos gitárt nem veszünk...hangszedők tipikus ibanez, nem jó.

Vintage V100 AFD korea állat gitár volt viszont a bundok nem voltak szépen megcsinálva, egy újrabundozás ráfért volna. Jó hangszedők.

Eladtam a gitárokat, volt pár év kihagyás.

Vintage V100 2011 korea
Ez jött velem szembe használtpiacon elsőre ~2éve, kulcsok cserélve gotoh-ra, görgős schaller húrláb az előző tulaj által, egy ideig rühelltem mert a G húr állandóan hangolódott, kis reszelgetés és állítgatás után most már tartja a hangolást, most top wrap-al van beállítva tényleg érezhetően jobb nyújtani. Még a régi koreai szériás darab, long tenor nyakillesztéssel, Dög nehéz, hozza a LP hangot, jó hangszedők, elnézve a mostani kínálatot LP-gitárokból és hogy már nem lehet rózsafa fogólapos gitárokat már venni, marad.

Ibanez RG550 Japán Desert Yellow
Pont az Ukrán háború előtt vettem, elég jó áron, ilyen áron nem lehet japánban készült gitárt kapni original Edge-el, úgyhogy megvettem. A gitár hibátlan volt, bundok hibátlanok, gyárilag behangolva érkezett 1 év alatt ha 2x kellett hangolni. Tremoló hibátlan. A hangszedő viszont csalódás. a nyak elég vékony, gyakorlatilag 0 rádiusz.

Harley Benton DC-Custom Line fehér Indonéz 2023
Ő lenne a legújabb áldozat, de hogy miért...használtam felváltva az RG550-est és a V100-at egy évig, úgy vettem észre nekem jobban fekszik a rövidebb menzúra és a keskenyebb nyak, és ha van a fogólapnak egy kis rádiusza,(kicsi a kezem, nincsenek hosszú ujaim) a LP-nél az a baj hogy nehéz, és nincsenek az oldalán bevágások, bevág a gyomrodba és még farrnehéz is, kényelmetlen hosszútávon gitározni ülve feltett lábbal :D . Elkezdtem nézegetni gitárokat, megint.
Ezek voltak a szempontok:
-ragasztott nyak
-normális hangszedő
-egyszerű kezelhetőség(hangerő+tone)
-24 bund mivel amúgy is a LP mellé kell
-grafit nyereg
-normális kulcsok
-ne piros/fekete, legyen fehér ha lehet, Buckethead rulz.
Mi lehet jó LP alternatíva, és egyből SG jött szembe, megnéztem a kínálatot de egyből rosszul lettem milyen árakon vannak most az új Epiphone-ok, meg a használt Vintage VS6. 180e alatt nincs normális...
Thomann-on láttam ezeket a gitárokat, elképesztő hogy hány féle változatot gyártanak, nem is értem hogy csinálják. Kicsit féltem mert tudtam hogy ezt ki kell fogni, de úgy voltam vele hogy ha rossz akkor úgyis visszaküldöm, régebben 10éve ezek nagyon lesajnált gitárok voltak. Megjött a gitár, 101eFt-ért, bontom ki a dobozból:
-húrok feketék(valami fekete por volt rajta, pár óra játék meg kézmosás után áttapadt a kezemre.

-nyak hibátlan
-bundok hibátlanok, kb 90%-ban olyan jó mint egy Japán RG-nél.
-fogólapja roasted jatoba(ilyenem még sosem volt, nem egy rózsafa de nagyon hasonlít, ez elvileg világosabb lenne de a pörkölés miatt ilyen sötétebb lett, elvileg így kiszárítják a fogólapot teljesen)
-fogólapon a pozíció berakások fényesebbek voltak a Vintage LP-nél, nem tudom miért, majd húrcserénél letakarítom a fogólapot, és kap citromolajat az lehet visszahozza a fényét.
-van súlya, nem fejnehéz mint minden sg, majdnem LP súly, a test 4.5cm :Y (Gibson 3.5cm)
-festés majdnem hibátlan, alsó szarvnál van egy nagyon pici hiba és egy hónap után észrevettem a nyak hátoldalán egy nagyon pici festék hibát ami ujjal alig érezhető
-hangszedők jók
-hevedertartó a felső szarvba lett befúrva ami pozitívum mert így kevésbe lesz fejnehéz mintha a nyakhoz lett volna befúrva.
-hangszedők felezhetők(push pull poti)
A nyak hátul a nyeregnél erősítve van, + anyag (nagy pozitívum a fejnél gyakran törő LP-SG-nél)
-Hangolást kiválóan tartja....talán a jó kulcsok + keskenyebb fej +laposabb húrszög illetve grafit nyereg hármasból eredően
-súlya miatt kiegyensúlyozott álva, ülve, oldala le van kerekítve.
24 bund miatt a nyaki hangszedő viszont máshogy fog szólni, ezt tudomásul kell venni, nem lesz annyira öblös a hangja mint a hagyományos 22bundos 2 hangszedős elrendezésnél, nem mondanám hogy ez feltétlen hátrány lenne...
-húrláb viszont rosszul lett megcsinálva, :Y nem a peremes hardvert rakták bele hanem a perem nélkülit ami tremolós gitárba való, becsúszott a testbe 4mm mélyen. Leveleztem THoman-al ők azt mondták küldjem vissza, a javítés költségét is álták volna, végül elvittem hangszerészhez aki 5 perc alatt megcsinálta ingyen, innen is köszönet neki. kivágott 2db fadarabot amire felfekszik a hardver és már nem nyomódik bele a testbe.
Szóval ettől eltekintve van egy gityóm 100eFt-ért, ami meghazudtol sokszor ennnyibe kerülő gitárokat, normális hangszedőkkel, grafit nyereggel, ragasztott nyakkal, akár acél bundokkal(a kék változat 22 bundos és acél bundokkal szerelt még olcsóbb is 20eFt-al). Innentől kezdve el lehet gondolkozni hogy miért van a Gibson évek óta lejtmenetben...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53476) cucka válasza X2N (#53472) üzenetére


cucka
addikt

A cnc gép az remek dolog, de a gitárkészítés egy kis részét tudja automatizálni.

Kicsit olyan, mint ha házépítésnél lenne egy gép, ami az emberi munkaerő helyett automatán rakosgatja a téglákat és felépíti a falakat. Ami nagyon jó, csak hát a falak felhúzása az a teljes költség és munkaigény 15%-a. A maradék 85%-ot attól még ugyanúgy meg kell csinálni.

#53475Goose-T
Igen, de az is költség, mert kell hozzá gép, ami áramot fogyaszt, stb.
Szóval az továbbra sem igaz, hogy a fa szárítását ingyen elvégzi a természet.
A mostani "roasted maple" őrület is ezért van alapvetően, így olcsóbb jó minőségű száraz fát létrehozni.
Amúgy ez egy modern probléma, egyszerűen az ültetvényen termesztett, gyors növekedésre kényszerített fák faanyaga szar minőségű. Szemléltető kép ami többet mond ezer szónál: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53544) arnyekxxx válasza X2N (#53543) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Viszont le tudják modellezni szoftveresen gyakorlatilag tökéletesre.

szerk. de, pont úgy szól mint az igazi. Ingyen. Keress rá a NAM-ra.

Megjegyzem van aki egész jó életművet letett az asztalra tranyós erősítővel, szóval a cső nem jobban szól csak másképp.

[ Szerkesztve ]

(#53548) X2N válasza arnyekxxx (#53544) üzenetére


X2N
senior tag

Ingyen mi? Tökéletesre? :)) Ez a gyakorlatilag tökéles mit takar 80-90%? Megjegyzem nem azt mondtam hogy tranzisztorosból ne lehet jó erősítőt csinálni csak azt hogy olyat nem, ami úgy szól mint az elektroncsöves. Fizikailag lehetetlen.

espista: Igen élőben már ők is AxeFX-eznek, de azért megsúgom a lemezen nem az szól még most sem.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53574) X2N válasza arnyekxxx (#53552) üzenetére


X2N
senior tag

Semmi sincs ingyen, ehhez kell minimum egy normális audio kártya és egy csomó idő amíg ezt beállítod hogy szóljon is valahogy. Míg én bekapcsoltam az SLO-t és szól ahogy kell miután bemelegedtek a csövek. Ez az amit ti nem fogtok sose megérteni, akik nem normális erősítőkön játszva nőttetek fel. A láda szimuláción fog elhasalni az egész, meg a lehallgató rendszeren...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53577) X2N válasza arnyekxxx (#53575) üzenetére


X2N
senior tag

Ja és akkor kell még az interface mellé pc/laptop is amin működik meg monitor hangfal/fejhallgató amin használod. Az gondolom ingyen van. Ennyi pénzből már jó kombókat meg multieffekteket is lehet venni ha csak gyakorlásra kell az embernek és az megszólal élőben is. Anno volt aki dicsérte a Line6 SpidderII hangját is a koncertünk után. :D Szóval annyira nem releváns számomra másnak hogy szól az én cuccom, az átlag hallgató tök laikus, és nem ért hozzá. Az a lényeg hogy nekem tettszen. 10 éve ez a modellezés még gyerekcipőben járt, azóta se jött el a világmegváltás, egy AxeFX árából most is elég komoly cuccot lehet összerakni ami hosszú távon működni fog. Nem úgy mint a Fractal ha beszarik benne valami az nem igen lesz javítható nme úgy mint egy csöves cucc.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53601) X2N válasza cucka (#53600) üzenetére


X2N
senior tag

Ez ugyanaz mint a kis 10W-os 8" gyakorló kombóerősítő esete, kell a nagyobb hangszóró, meg a zárt láda/fej hogy normálisan szóljon, a fizikát nem lehet megb@szni. Szerinted fog úgy szólni a netről leszedett ingyenes SLO vst plugin mint az én erősítőm amit 4 hónapig építettem?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53641) arnyekxxx válasza benedekco (#53636) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A hangot is reszelik, de már nem fognak olyan áttörést hozni mint annó a Kemper vagy most mondhattam volna bármit.

Most az az áttörés, hogy amit anno a Kemper megcsinált hardverből egymillárért azt megkapod ingyen egy olcsó PC-n vagy 150ért pedálban

(#53651) arnyekxxx válasza benedekco (#53646) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze, erre utaltam, volt a technológiai áttörés, hogy meg lehet csinálni a kvázi tökéletes szimulációt (drága hardverrel), ma meg az az áttörés, hogy meg lehet csinálni (jobbra, a NAM pontosabb eredményt ad mint a Kemper) ingyen is szoftveresen (NAM) meg olcsón hardverrel (ToneX pedál).

Engem sem érdekel a kapcsolás átalakítása csak érdekességként tettem be, anno rácsodálkoztam, hogy ilyen is van benne. És ez egy tizensokéves szoftver (a v3 2008-as és már abban is benne volt, a korábbiakat nem ismerem)

(#53663) benedekco válasza X2N (#53658) üzenetére


benedekco
addikt

Te otthon hányszor tolod a gitárt két erősítőn keresztül?
Tehát mivel nem tud mindent ezért szar. Ha tud valamit, pont annyit mint a Marshallod ami a legjobb, az nem jó mert többet kell tudni. Nekem nagyon az az érzésem, hogy csak ellent mondassz és találsz valamit ami miatt lehet kritizálni a dolgot.
VST azért szar mert kell építeni egy PC-t. Igen, de ha az embernek már van egy gépe akkor ingyen és bérmentve kap iszonyat dolgokat, dolgokat amik úgy fognak szólni mint a Marshallod, de legyen csak majdnem olyan jól. Mennyibe kerül a marshall pontosan? Érted, azt érzem, hogy valahogy mindig torzul a tered a vitában, picit mindig elferdülnek a dolgok épp arra amerröl kapni szeretnéd a szelet.
Amúgy én is szeretnék 3 erősítőt, egy 5150-et, egy Victory-t és egy PRS-t. De kellene hozzá egy másik ház amiben élek egy külön szobával érted. Többe kerül mint egy PC és egy stúdió hangszóró, vagy egy FRFR láda. Bár valószínű, ha lenne ennyi pénzem akkor is csak beszereznék egy FRFR-t először, tök felesleges ennyi ketyere meg motyó. Amúgy meg sok mindent szeretnénk mégsem adjuk meg magunknak különböző okok miatt. Érdemes reálisnak maradni.
Ettől függetlenül tényleg baromi jó, ha valaki megengedheti magának hogy legyen egy olyan szettje mint neked ha ez a vágya. De engedtessék meg, hogy másnak más legyen az abszolút etalon.
És nem azért kellene, mert annyival rosszabbul szól ami most van hanem mert leszakítja a fejed.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53733) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Bias FX-2 standard verzió egy napig ingyenes, akinek van Sparkja.

W | W | H | W | W | W | H

(#53786) Smiley


Smiley
őstag

Megpróbáltam összeszedni, nemtudom mennyire lesz érthető. :D

Szóval nálam ez a setup:
HW:
- Hackintosh(just for fun, de bármi jó lehet az elmúlt 8 évből)
- Focusrite Scarlett 2i2 2nd gen
- Sony amp + 2db Polk ES15
- Sennheiser HD 598
- Logitech 920 Webcam

SW:
- Logic
- BiasFX2
- Blackhole
- OBS
- XLD

Nálam a tanulás úgy megy, hogy kitalálom melyik számot akarom tanulni és nyitok neki egy Logic project-et. Ehhez előre elkészítettem már egy template-et, ahol minden meg van csinálva előre. Lényegében csak a zenét kell letölteni és a megfelelő formátumra alakítani(XLD)[mp3 nem támogatott]. Össze van kötve az OBS-el is, így baromi gyorsan és kényelmesen fel tudom venni magamnak azt amit éppen csinálok. Ezen kívül szoktam rögzíteni magában a Logic-ban is, eléggé érdemes visszahallgatni másnap. Ha úgy vesszük szinte ingyen van a tárhely, hát én ki is használom. Szintén nagyon kényelmes, hogy be tudom állítani a cycle-t az adott számnak arra a részére amit gyakorolok, és nem kell állandóan nyomkodni meg visszatekerni meg kézzel keresgetni gyakorlás közben. Plusz a cycle-on belül is tudsz megadni egy tetszőleges pontot ahonnan el tudod indítani anélkül, hogy ezt meg kellene szüntetni. Ezen kívül több Track is elő van készítve, így 1 kattintásnyira van a Clean Track, ahol tényleg nem fedi el semmilyen FX az esetleges hibáimat.

A Scarlett-re rá van kötve a gitár(Input 2), a füles meg a hangfalak pedig a dedikált kimenetekre. Ehhez az egészhez kell a Blackhole, nekem pont elég ehhez a felálláshoz a 2 input 2 output verzió. Audio Midi Setup-ban csináltam egy Aggregated Device-ot amit elneveztem Streaming-re és ebbe beledobtam a Scarlett-et és a Blackhole-t.
A System Preferences-ben továbbra is a Scarlett az default output. A Logic-ban ezt a korábban létrehozott Streaming-et állítottam be az audio résznél.

A Logic-nál a project részén van az igazi trükk. Két kimenetre lett csinálva az egész a Blackhole segítségével. Így realtime lehet felvenni ahogy szórakozok. Tehát ha le van töltve már a dal akkor csak be kell dobni a Song Track-re, beállítani a BPM-et és ütemre igazítani, aztán kiválasztani, hogy melyik gitár preset akarom használni. Ugye a tanulás első fázisa zene nélkül, metronómra a clean sound-dal, ezt szintén be lehet állítani, hogy a metronóm ne hallatszódjon a felvételen.
A Logic screenshot-on látszik, hogy a Track-ek be és kimenetei is a Bus-okat használják, és így jutnak ki a 2db kimenetre. Itt lehetne direktbe is küldeni az Track-et a kimenetekre, viszont így van egy plusz lehetőség finomítani a jelszinteken esetleg közös FX-eket használni stb. A Stereo Out a fizikai kártya a Output 3-4 pedig a Blackhole, ugye ez látszik a Audio Midi Setup képen, hogy miért is a 3-4 csatorna. Az OBS pedig pofon egyszerű, csak hozzá van adva az Input Capture-nek a Blackhole és már lehet is rögzíteni. Annyi, hogy én itt beállítottam a HW gyorsítást az encode-hoz meg a minőséget olyanra ami nekem már tetszik és persze a kimeneti formátum-ot.

Szerintem eléggé megéri videóra is rögzíteni és visszanézni, esetleg összehasonlítani a végeredményt az tanulós YouTube videókkal ahol az tudnak is gitározni. Nálam a Logic 0-24 fut, csak le van némítva a Master amikor nem használom. Ha van időm felkapom a gitárt és mehet a rock&roll. Igazaból egyszer kellett csak összerakni, és azóta tényleg csak használni kell.

Ezzel jön egy ilyen járulékos extra is, hogy ez ebben a felállásban innentől simán streamelhető akár a Twitch-re vagy csak egy sima Zoom-os meeting-re. ;]

Remélem tudtam ezzel a szemlélettel egy kicsit segíteni. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#53844) doc válasza AndyN84 (#53843) üzenetére


doc
nagyúr

Oh, ugy remlett csak a zenekhez kell az elofizu. De a lecke fent van a weboldalon, ingyen, ott ugyis elmondja hogy milyen gyakorlatokat csinalj, jo lesz az :)

A 'klasszikus' Polytune 3 lett, egyreszt tud tapot tovabbpasszolni, ami eleg hasznos, buffert is tud ha sok a pedal, illetve ami a nagy feature-e, hogy ha siman vegigpengeted egyszerre az osszes hurt, megmutatja melyik van elhangolodva, kenyelmes :)

(#54027) cucka válasza consono (#54026) üzenetére


cucka
addikt

Ipad-est GarageBand-et nem ismerem, de desktopon van vagy 10 gigányi extra hangszer, loop, stb., amit le tudsz ingyen tölteni. Az megvolt?

(#54038) Goose-T válasza arnyekxxx (#54037) üzenetére


Goose-T
veterán

Kemény 810 forinttal. A címre kiszállítás még +1390 Ft, ami a Thomann-nál ingyen van ekkora összegű rendelésnél. Ja meg egy darab fehér hangfallal mire megyek? Nekem kettő fekete kell. :D Ezeket nem párban árulják.

Egyébként mást is rendeltem még a Thomanntól, ami az Alzánál nem kapható.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54182) consono válasza espista (#54181) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ilyen az élet... Nincs ingyen ebéd :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#54415) arnyekxxx válasza doc (#54409) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a linkeden a tranzisztor vs cső a téma

itt van a jelen a neurális modellezéssel

tl,dr nem a real amp győzött

szerk. és az is a jelen, hogy ugyanezt tudja a NAM szoftverből ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#54434) arnyekxxx válasza doc (#54430) üzenetére


arnyekxxx
veterán

https://www.neuralampmodeler.com

van egy zenészszoftver, egy vst /stanalone app amibe betöltöd a kész modelleket és mint egy ampszimet használod meg van egy capture amivel bármit le tudsz másolni amin át lehet küldeni az oktató wav-ot. Ez lehet egy fej, egy pedál, egy komplett rig pedáltól a mikrofonozott hangfalig, de csinálnak namot mindenféle cuccok előfokából (klasszikus keverők, szalagosmagnók akármi) Ha van saját fasza cuccod akkor ezzel tudsz magadnak készíteni másolatot, meg vannak mások által elkészitett nam-ok amiket letölthetsz és használhatod.

ez a legnagyobb ingyenes gyűjtemény
https://tonehunt.org/all
de vannak fizetősek is meg ingyenesek máshol.

(#54521) arnyekxxx válasza X2N (#54508) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem nem sok zenész van aki boldogan végigjátszik egy 2-3 órás bulit úgy hogy magát nem hallja normálisan, vagy szarul szól amin éppen játszik...

és akkor eljutottunk oda, hogy talán normálisnak nevezhető zenészek boldogan végigtolnak 2-3 órás koncerteket modellezős cuccokkal, olyanokkal amiknek a modellezési pontosságát ma már ingyen/150ezerért is megveheti a hobbista is. Vagyis érvényét vesztette a csakacsővalómetárra elméleted már a saját érvrendszerben is

(#54620) Tibizzz válasza Ba cy lus (#54589) üzenetére


Tibizzz
kezdő

" De az AC30 "

Találtam egy szimulációt. Hát ez valami fantasztikusan szól. Igaz vannak benne effektek is, de ingyenes. Jobban tetszik a hangzása mint Gitar rig-nek.

ITT

(#55290) benedekco válasza Alexios (#55289) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem egy bundozás is benne lesz 5 éven belül.
Annó egy használt CV-t vettem, azon is ott voltak a szokásos gondok. Recsegő kapcsoló/potik. Elszíneződések, hullámos bundok, fa illesztéseknél (ugye 3-4 anyagból van összeillesztve egy test) hullámos festés. DE! De ha az ember megteszi amit mondasz egy telibe fújt gitárral, és nem sunburst-öt vesz, akkor szerintem sincs gond. Feltéve ha maga a tuning nem okoz gondot az embernek, ha nem idegenkedik az ilyesmitől. Sunburstből vagy bármilyen átlátszó/áttetsző fényezést/festést kizárólag MIM, MIJ és USA amit vennék.
Amúgy tényleg meglepően jó hangszerek ezt nem vitatom, kezdőnek tényleg jó és ajánlott szerintem is, itt a kérdés az volt hogy érdemes-e feljebb lépni rá egy már meglévő gityóról. De szerintem semmiképp sem érdemes úgy megközelíteni a dolgot, hogy nem hallod a különbséget egy CV és egy 4x annyiba kerülő usa sztrat között, mert ennél rétegeltebb és mélyebb a történet.
Azt azért érdemes fejben tartani, hogy az ár az nem a minőséggel emelkedik. Nem azért fizetsz felárat mert jobb a termék. Hanem pl olyan luxus dolgokért is, minthogy a munkaerő jobban van tartva (magasabb fizu, szakszerv, több pihenő, több pihenő és lehetőség magában a gyáregységben pl ingyen kávé/ital stb), keményebbek a környezet védelmi előírások, majd ezen felül az a pár százalékkal jobb maga hangszer dolog, amit vagy érzel vagy sem, de hosszútávon az anyag minőség be fog játszani.

Itt meg a régi CV-m, (még kínai gyártás, 2014-es azaz a kép készítésekor volt 4 éves) az USA strat (2013-as modell) társaságában.
Gyönyörűen nézett ki a CV, mai napig nagyon szépnek tartom ezeket a limitált kiadásokat/színeket, pl a mostani 40edik szülinapos kiadások annyira megtetszettek, hogy egy B-stock-ot jól be is húztam a Thomann-tól. Most vagy azt teszem amit te is mondtál és ráköltök még, aztán örülök hogy mekkora cucc és imádom, vagy elteszem a vitrinbe (ami nincs, de melóban tudom tárolgatni) és eladom 10 év múlva patika állapotban, remélve hogy addigra felmegy az ára. De nem tudom még mi legyen, perpill el van téve. A vékony bundok nem az én asztalom, szeretem a vastagabbakat. Amúgy szerintem ez jobban is össze van rakva mint a '14-es kínai. De lehet csak akkorát szór a QC, hogy ilyen és olyan is van nekem meg jött egy jobban össze rakott. Az tény, hogy az egész elektronika kuka ahogy van.
Képek a 40th Anniversary Squier-emről:
[link]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#55633) fattyu válasza Goose-T (#55598) üzenetére


fattyu
veterán

ki nem hibázik?
totál korrekten felajánlották hogy küldik neki az ingyen visszaküldést és elállást.

nézd meg gibson hogy szarna telibe hogy valamit elszabtak a gitáron....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#55867) X2N válasza consono (#55866) üzenetére


X2N
senior tag

Tone potméter lényege az lenne hogy csak a magas frekit vágja(egy sima R-C szűrő)amit meg is tesz, de ha nem használod(és sok gitáros soha nem is használja), akkor már egyszerűbb kikötni, mert egyébként ha benne van az áramkörben akkor leosztja a jelet. Nincs "ingyen" az hogy be van kötve az áramkörbe...LP-nél ugye van 50'-es bekötés és modern bekötés, próbáltam mindkettőt, tényleg máshogy szabályoznak a potméterek, az 50-es évekbeli bekötés miatt nem lesz vágva a magas frekvencia ha visszatekered a hangerőt mint normális bekötésnél. De a normál bekötésnél meg konzisztensebben állíthatóak a potméterek.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55935) Moleman válasza benedekco (#55925) üzenetére


Moleman
addikt

A PC zajától tényleg jó lenne függetlenedni, mióta nagy asztali gép van nagy monitorral, a single coilok brutálisan sok zajt fel tudnak venni, ha rossz irányba fordulok - de ez akkor is így van, ha egyszál erősítővel játszom a gép előtt ülve. Egy laptoppal lehetne minimalizálni a zajt, de azt meg lusta vagyok mindig előszedegetni, az asztali úgyis mindig be van kapcsolva. Lehet, hogy emiatt is fordultam mostanában újra az akusztikusok felé, az a gép előtt se zajos. :D

A kisvasutam viszont mai füllel már nagyon zajos, még kikapcsolt állapotban is, de arra már nem akarok többet költeni, úgyhogy emiatt fogok a VST-knél maradni, vagy veszek én is egy jó multit, vagy akár egy Boss IR-2-t, ha nem lenne ilyen drága. :D
Pár éve gondolkodtam is többször HD500X-en, Katanán is, de végül nem lett egyik sem, nem is tudom, hogy mai szemmel mennyire jók még ezek a legmodernebb multikhoz képest.

Zenehallgatásra/játékra csak egy olcsó 4"-os Genius 2.0 hangfalam van, tök jól szól, de gitározásra már kevés, meg nem is akarok annyira hangoskodni, úgyhogy általában fejhallgatóval zenélek, ezért lenne értelme valami multinak, mert egyik erősítőmön sincs fejhallgatókimenet. Emiatt meg overkill lenne egy attenuatort venni, még egy Harley-Benton vagy Behringer is 30-50 ezer lenne.

Amúgy van 2 régi multim, de már csak historikus értéket képviselnek, bár a Zoom 707II a mai napig használatban van, mint hangoló. A Behringer LX1-X-et meg simán csak el kéne adni, 2 éve kaptam ingyen, vettem hozzá való tápot, de sose használtam. :D

#55927 benedekco
Mancuso gitárja ha nem is sima, de Revstar, custom shop. Eddig nem foglalkoztam a munkásságával, de nagyon ötletes, ahogy ujjal pengetve játszik pinch harmonicokat, lehet én is kipróbálom, mert szeretek pengető nélkül játszani. :D

(#55972) Moleman válasza cucka (#55964) üzenetére


Moleman
addikt

:C
Én őszintén csodálkozom, hogy ki vesz még bármilyen Warwick terméket. :D
Pl 20+ év alatt soha semmilyen hangszerkábelem nem ment tönkre, még a filléres König mikrofon és társai is bírják. Egyetlen kivétel a Warwick gitárkábel volt, amit többször újraforrasztottam, aztán feladtam. :D

Na jó, a gitártokjaik nem rosszak, de ma már csillagászati áron mennek ahhoz képest, hogy mit nyújtanak - bár a többi is, pont a napokban csodálkoztam rá, hogy pl a CNB nejlonhúros puhatokom, ami Ausztriában ingyen elvihető volt (teljesen újszerű állapotban), nálunk most 18.800 Ft. :DDD

A 3 milliós custom shop hangszer persze lehet, hogy jó, de a márkanevet jól lerombolták alóla. A Joyo meg a Behringer is tök jó, hogy van, mert olcsó, de nem szívesen vennél tőlük butik erősítőt 3 millióért. :D

#55967 doc
Ez érdekes, nem is gondoltam volna, hogy nincs a Katanában hangoló. :Y

(#56202) doc válasza AndyN84 (#56201) üzenetére


doc
nagyúr

Ha a Hangszerbarlangban veszed a gitart, akkor jar hozza egy ingyenes beallitas, szoval tuti hogy csinalnak ilyet :) De par napra ott kell hagyni valoszinuleg.
Hangszerdiszkontban nem jar az ingyen beallitas, de multkor rakerdeztek kivancsisagbol hogy van-e szervizuk, azt mondtak hogy igen.

Arat sajna nem tudok.

(#56264) kutyek válasza cucka (#56261) üzenetére


kutyek
senior tag

Igen, midiben próbálkozom jelenleg, de nem vagyok jó billentyűs (még csak kezdek tanulgatni zongorázni), nem igazán tudom a ritmust és a dinamikát pontosan bebillentyűzni, lassítva sem az igazi. Most ott tartok, hogy egyetlen hangon játszom be a ritmust (nem röhög!), így a dinamikai és ritmikai nüanszokat jobban át tudom vinni, aztán az editorban már csak a pitch-eket állítgatom. De simán editorban bevinni horror (nekem még nincs nagy gyakorlatom benne), azért van csomó előke-utóka, ami talán kottában igazodik mondjuk 16-odokra, de a valóságban sosem pontosan. Emiatt a midi verziót elég gépszerűnek érzem, minden hangjegyre meg nem rajzolhatok külön-külön burkológörbét...
Meg amúgy tök jó a Modo Bass 2 (Precko modellel ingyenes), és sok mindent lehet állítani, de így sem tudok mindent átvinni, ami játékban természetesen jön.

Na mindegy, köszönöm a tanácsokat, próbálkozom még picit a midivel (mixben nyilván nem lesz olyan gázos), aztán valszeg nézek egy levedlett P-t :D

(#56306) Moleman válasza sith7 (#56305) üzenetére


Moleman
addikt

A régi gitárja fix húrlábas, az nehezebben mászik el.
A Jackson viszont tremolós, ha nincs kifektetve a testre, akkor "lebeg" a híd, viszont olyankor nehezebb behangolni, mert az egyes húrok hangolása közben a többi kicsit elmászik - nem lehetetlen, de több türelmet igényel. Havonta 10+ ezerért beállíttatni viszont biztosan felesleges, kizárt, hogy a nyak mászna el ennyiszer.

Ha nem használja aktívan a tremolót, akkor megoldás lehet, ha a meglévő rugókat megfeszítitek (a test belsejében hátul van egy konzol, amihez kapcsolódnak a rugók, 2 csavar fogja, azokon lehet húzni), vagy be lehet tenni plusz rugókat, ami szintén azt eredményezi, hogy ráfekszik a híd alaplemeze a testre, és nehezebben fog elhangolódni. Ezután szükséges lehet egy újabb beállítás, mert kicsivel máshova kerülnek a babák, de utána már jó lesz.

Ha nem akartok foglalkozni vele, akkor a következő beállításnál meg kell kérni a hangszerészt, hogy fektesse ki ő a hidat, és úgy állítsa be.

Nekem minden hasonló tremolós gitárom hídja ki van fektetve, a legrégebbit 18 éve vettem, az is csak egyszer vagy kétszer volt azóta beállítva, már amennyire magamnak ingyen be tudtam állítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#56402) Goose-T


Goose-T
veterán

Valaki segítsen má' ki. Rendelnék a Thomanntól, de csak pár apróságot, és kéne még bő 30 ezernyi cucc, hogy elérjem a 79 ezres ingyen szállítási értékhatárt. Pont nincs most semmi másra szükségem onnan, de ha valakinek kéne valami, hozzácsapnám a rendeléshez, aztán majd elrendeznénk valahogy.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56483) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali, valamelyik AXE I/O-t megvette közületek valaki? A One-al szemezek most, de leginkább azért, mert van hozzá TONEX ás Amplitube 5 SE. Ha megveszem, akkor az interfész gyakorlatilag ingyen volt...viszont engem az érdekelne, hogy mekkora a mikrofon preamp gain.

(#56523) brickm válasza Moleman (#56513) üzenetére


brickm
őstag

Elég hibás életfelfogás, kis lépésre van attól, hogy testi fölényt igénybe véve "elkérd" a gyengébbektől a fizikai eszközt is, mert hát minek fizess érte, ha más odaadja ingyen....

[ Szerkesztve ]

(#56525) Moleman válasza brickm (#56523) üzenetére


Moleman
addikt

Az a veszély nem áll fenn, nem vagyok erőszakpárti, pedig a jelenlegi társadalmi berendezkedés látszólag pont azt részesíti előnyben...
15 éve ellopták a biciklimet, térfigyelő kamera is volt, de nem nézhettem meg, csak a rendőrségnek adják ki - a rendőrségen felvették a feljelentést, és elküldtek, hogy lopjak magamnak másik biciklit, mert ők biztosan nem fogják keresni, se azt, se az enyémet. :DDD

Amúgy a végtelenül lemásolható szellemi termékekkel én pont nem okozok kárt/bevételkiesést senkinek, mert semmiképp nem opció, hogy fizessek érte. Pl most az új Assassin's Creedre szívesen várok bármennyit, hogy elérhető legyen. Ha sosem lesz a virágboltban, akkor sosem próbálom ki, túlélem.
De az Amplitube is ugyanez, ha nem lenne virágbolti, használnék valami kicsit rosszabb ingyenes programot. Nekik talán még egy kis forgalmat is generálok, mindenkinek jó szívvel ajánlom megvételre is, mert tényleg nagyon jó.

Úgy tűnik nálam ez a hard limit, nem fizetek olyan dologért, ami valaha elérhető volt/lesz ingyen is: mióta megjelent a "kényelmi díj" és a "rendszerhasználati díj", nem vettem ilyen helyről sem koncertjegyet, sem autópályamatricát, a Foodpanda hatalomátvétele óta pedig soha nem rendelek kaját sem, inkább főzök vagy éhes maradok. :D

Mondom ezt úgy, hogy egy szoftverfejlesztő cégnél dolgozom - bár mi kicsit jobban védve vagyunk, egy személyre szabott és folyamatos támogatást igyénylő ERP rendszert nem lehet csak úgy letölteni. :)

(#56527) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#56526) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem ez egy baromi valid érv. Szerintem nem ezért tart itt az ország, ez csak egy része a dolgoknak. De hagyjuk ezt a témát, mert egy szabály ellenes, kettő parttalan vita, pont mint a vallásokról vitázni.

brickm - dettó. Nagyon közel van. Leszedsz egy multi által fejlesztett programot amiért a büdös életben nem fizetnél vagy elveszed valakinek a bringáját, ráadásul testi erőt igénybe véve. Igen. Irodából szokott valaki hazavinni tollat? Irodában szokott valaki nyomtatni? Na akkor az vesse rá az első követ. Sőt szoktál tankolni? Na látod, lopsz a természettől.
Arról nem is beszélve, hogy azért mert nem tudja hogy vegyen csiszoló vásznat/papírt, attól még nekiláthat felpolirozni. Ezer plusz egy videó van neten arról, hogy kell ezt csinálni. Én is felcsiszoltam a PRS nyakát aztán semmi bajom nem lett belőle, sőt szerintem túl simára csináltam, sokkal érdesebb vásznat kellett volna használnom, mintha gyárban csinálták volna matt-ra.

Amúgy én pl olyan programokat szoktam megvenni amiket sokat használok és nem akarok nélkülük élni, na akkor érdemes értük fizetni, pl total commander aminek van alternatívája, de annyira be van már lakva, hogy inkább fizetek nekik mintsem átnyergeljek valami másra. De mikor acrobat-ról van szó, akkor inkább használok valami dzsunka alternatívát pdf szerkesztésre mert maga az adobe termékeik is hulladékok. Sőt olyanokért is fizettem amik ingyenesek, lásd irfanview vagy wikipedia, esetleg maga a PH!.
Amúgy meg volt egy ismerősom aki azt mondta, hogy én egy patkány vagyok. Pont emiatt a virágboltozás miatt. Aztán elmesélte, hogy x-y városban mikor sikeresen felszámolták a patkányt populációt, akkor hogyan dugultak el sorban a különböző szennyvíz csatornák, mire rájöttek, hogy ezek a patkányok tartják karban a rendszereket :D na azóta tényleg nem gondolom túl ezt a "lopás" dolgot. Kenyeret nem lopnék a boltból (persze biztos van mikor annyira nincs az embernek, hogy ez az egyetlen út), azt nem lehet ide venni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56620) arnyekxxx válasza Smiley (#56619) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A Tonocracy-t ingyenessé tették (150$ volt), fullos modellező, tud saját cuccot másolni, támogatja a NAM profilokat.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.