Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42900) benedekco válasza dudi6 (#42899) üzenetére


benedekco
addikt

Az udemy is jo amugy. Minel tobb anyagot latsz annal jobb. Mindenhonnan mas dolgokat fogsz tudni tanulni.
Van meg yousician is, napi tiz perc ingyenes, bemelegitesnek pont jo tud lenni. Ha meg megtetszik akkor elofizetsz ra es annyit gyakorolsz/tanulsz vele amennyit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43048) Moleman válasza gaborbol (#43047) üzenetére


Moleman
addikt

Szia, üdv a klubban! :)

Első olvasásra és a videók után az első gondolatom egy rezonátor volt, de az minden, csak nem halk. :D

A gumilap a hanglukba valóban komolyan csökkenti a hangerőt, de csak a kiáramló hangot (ami többnyire mély), a test rezgései úgy is jóval hangosabbak, mint bármilyen elektromos gitáré. Ami kicsit segíthet, hogy a kisebb méretű akusztikusok (mint pl a negyedik videóban a lánynál) halkabbak.
200 dollárért már tényleg jó belépő akusztikok vannak, 3-400-ért már igazán komoly gitárokat is lehet kapni (pl solid top, sokat dob a hangminőségen, de kicsit hangosabb is). Ha már lesznek kiszemelt darabok, nyugodtan linkeld be őket ide, hátha van velük személyes tapasztalatunk.

Az elektromos vonal is teljesen jó, de a 150 dolláros gitárt én keveslem, a 250 dolláros erősítőt viszont sokallom, főleg ha csak fejhallgatóval használnád. :) Ha komolyan gondolod a próbálkozást, és nem fáj a kiadás, akkor nem ördögtől való egy 4-500 dolláros gitár, és hozzá egy kb 150-200 dolláros multieffekt (tele effekttel és erősítőmodellekkel), abba tudsz fejhallgatót dugni és teljes az élmény, de ha később vennél erősítőt, azzal is tudod használni.

Halványan B terv, ha geekebb beállítottságúnak érzed magad, akkor elég egy USB audio interface (100 dollár körül), és a számítógépen futtathatsz valami effektprogramot, vannak ingyenesek is.

A hangerő miatt én az elektromost javasolnám fejhallgatóval, arra biztosan nem ébred fel senki. Most én is olyan helyen lakom, hogy papírnak érződik a fal a szomszéd felé, akusztikus gitárt nem is nagyon merek elővenni, ahogy erősítőt sem, a szekrényben várják a szebb jövőt. :D

(#43092) gaborbol


gaborbol
őstag

A kudarcra meg a nehezsegre fel vagyok keszulve. Jo lenne egy tanar eloben, de az most nem jatszik, arban pedig brutalis. 30 dollar/ora korul indul es $40 korul tetozik. Ahhoz kepest meg egy normalisabb gitar ara is elhanyagolhato.

Melyik online gitar oktatassal lenne erdemes kezdeni? Akar weboldal vagy app. Nem kell, hogy ingyenes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43094) Alexios válasza gaborbol (#43092) üzenetére


Alexios
veterán

Egyértelműen Justin, rendes strukturált kurzusa van, bonuszkent ingyenes is, de szerintem pénzért sincs jobb

(#43108) consono válasza SRC (#43107) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem egy ilyen van erre: Digtiech Trio, jópár éve kaptam :) Az újabb már jobb, mert abban looper is van...

Ja, megmég: Mac-en a Garageband-ban meg a Logic Pro X-ben van Drummer, egy halom stílusban, azzal pillanatok alatt lehet jó backinget csinálni.

Megmég egy utolsó szerkesztés: ingyenesben ezt próbáld ki: https://www.powerdrumkit.com/

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#43112) arnyekxxx válasza consono (#43108) üzenetére


arnyekxxx
veterán

+1 a powerdrumkitre, kicsi, ingyenes, normálisan szól és egyszerű benne összedobálni ritmusokat.

(#43121) arnyekxxx válasza SRC (#43120) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha nem akarsz külön foglalkozni a témával akkor töltsd le a Cakewalk-ot, ingyenes, profi DAW és alapból felteszi a TH-3 at az itt sokat dícsért TH-U elődjét ami egy igenfasza effekt, amp, és hangfalszimulátor.

Természetesen windózos. Ha többet akarsz szórakozni a dologgal akkor van kismillió meg ezeregy ampsim: Amplitube, Bias, Guitar Rig, Revalver, Ignite, mindenféle free cuccok jellemzően 1 erősítővel, könnyű elveszni a választékban :)

[ Szerkesztve ]

(#43135) SRC válasza Moleman (#43134) üzenetére


SRC
junior tag

USB-s hangkari mic-je az in, USB-s DAC analóg out-ja az out. Utóbbi megy az aktív stúdió monitorok bemenetére és tökéletes. Nagyon köszönöm. 19ms-t ír az ASIO ablakában, de szerintem ez már nem zavaró. Ez így már nagyon állat ingyen. Ne vicceljünk, hát mi van manapság ingyen. Erre nem is gondoltam, hogy a lag szoftveres. Király vagy!
Az egyetlen gixer az maradt, hogy amikor az FL-ben bekapcsolom az ASIO-t akkor minden más alkalmazás elfossa magát, illetve, ha már meg van nyitva valami az FL-en kívül, akkor az FL-ben hiába kapcsolom be, nem lesz hang.
Ez picit megszívatott, mire rájöttem, de rájöttem. Teljesen jól adja. Egész belelkesültem, ebéd után kipróbálok mindent is :DDD :R

(#43137) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hi, az Ultimate Guitar mennyire sufni oldal? Kerestem egy tabot, az ő oldalukon találtam egy tök jó ingyeneset, de láttam, hogy vannak official tabjaik is, pont fel is dobott egy free trial offert, ráadásul 80% kedvezmény van az éves előfizura. Mondom megnézem a trialt, végigkattintgattam, ki volt írva nagy betűkkel, hogy a trial végéig nem lesz terhelve a kártyám, mondom zsíros, adtam is meg a kártyaadatokat, ezer ilyet csináltam már nagyobb oldalakon, nem lesz gáz. Jön is az sms, hogy levontak 7k-t, amit egyáltalán nem akartam. :D Persze rögtön írtam is mailt, hogy wtf, adodidevissza, én csak ki akartam próbálni, ha ki van írva nagy betűkkel, hogy nem lesz terhelve, ne terheljenek. Rengeteg topicot láttam egyébként a fórumukban, ahol ugyanerre panaszkodnak, szóval nem csak én nyaltam be ezt a trial dolgot.

Viszont egyébként terveztem előfizetni, csak nem most, mert másra kellett volna ma az, ami a kártyán van, szóval mehetek újratölteni. Körbenéztem közben az oldalon, elég jónak tűnik, szóval ha kötekednek, hogy biztos volt valami apró betű, akkor nem állok beléjük, kérdés, hogy mennyire ajánlott az oldal? Ha egyébként van nevük és nem húzzák le a rolót jövő héten, akkor elengedem a dolgot és maradjon az előfizu, 7 ezret megért, hogy nem youtube videókból meg alattuk a kommentekből kell kiguberálnom, ha valamit eljátszanék.

Más: a napokban megvettem az első kombómat, hogy ne kelljen mindig benyomni a gépet, összedugdosni a dolgokat, elindítani a szoftvert, ott ülni előtte, stb. ha gyakorolni akarok, bármikor leülhessek az ágy szélére és ott is nyomhassam. Egy Marshall Code 25-re esett a választás, rengeteget agyaltam, hogy mi legyen, minden létező videót megnéztem erről is, meg más modellező kombókról is a +/- 30 ezres kategóriában, aztán az döntött, hogy a Fender GT40 nem volt készleten, ez meg igen. :D Nyilván összehasonlítási alapom nincs, nem voltak eddig százezres kombóim, sőt, ez az első, amit élőben hallok, egyelőre nagy a boldogság. Az app meg a preset töltögetés PC-ről néha bugzik, de tök jó kísérletezgetni a hangzásokkal, ha kikevertem valamit, ami tetszik és el van mentve a kombóra, tényleg csak be kell kapcsolni és működik. Persze ez biztos csak nekem újdonság, de egyelőre bejön a dolog, lelkesebben is gyakorlok napi szinten, mint az interfészes megoldással. Plusz hangszórónak sem rossz, ha komolyabban akarok zenét hallgatni, még mindig marad a fejhallgató, de a háttérben zümmögni jobb ez, mint a JBL GO, amit eddig használtam. A szomszéd (panel) már kevésbé örül, de próbálom alacsonyan tartani a hangerőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#43138) Alexios válasza SidCorky (#43137) üzenetére


Alexios
veterán

Songsterr.com, és ingyenes nem olyan lehuzos mint az ug

Az oldal maga amúgy elég régi, de én ha fizetnének sem használnám

[ Szerkesztve ]

(#43139) SRC válasza SidCorky (#43137) üzenetére


SRC
junior tag

Az ő gyűjtésük egy pack úgy emlékszem, ami 2016.04.05.-én (csak egy mappa létrehozási dátuma, már nem emlékszem) akkor éppen 48.602 db gp3 és gp4 kottát tartalmazott. Szóval egy pár éve biztosan létezik az oldal. Csak az ilyen kottapakkokat feltöltik torrentre (is) és így kvázi semmi értelme a weblappal vacakolni. Sokkal könnyebb fájl szinten keresni.
A weboldal üzemeltetője persze szeretné a tulajdonaként kezelni, de nem szerző. Amit a felhasználók hozzá töltenek fel az válik a tulajdonává. Amit meg máshová töltenek fel ahhoz viszont ettől még nem lesz köze. Szóval ha valaki készít egy kottát a saját munkáját attól még feltöltheti torrentre is. Emiatt (is) szerintem kottát orrba-szájba tölthetsz torrentről tök legálisan, de javítsatok ki ha nem így van. Úgy értem a weblap nem szerzője ilyenkor a tartalomnak tehát nincs szerzői joga, csak "hagyja", hogy feltöltsék a szerzők ingyen, szóval csak tulajdonjoga lesz, de csak annak lesz tulaja amit oda feltöltöttek. Gondolom a weblap üzemeltetője feltöltés előtt apróbetűvel magát a szerzőt, aki ténylegesen készítette a kottát meg gyors beleegyezteti abba, hogy nincs semmi követelése. Szóval nekem nagy lehúzásnak tűnt anno az egész. Beékelődik közéd meg a zenésztársad közé akik között nélküle is létrejönne a p2p és elkezd élősködni. Én leszedtem pár ilyen pakkot egy tracker-ről ingyen, aztán szevasz.
Már csak azért is, mert amúgy hemzsegnek ezek a kották a hibáktól, kvázi értéktelenek. Pofátlanság pénz kérni értük.

[ Szerkesztve ]

(#43144) espista


espista
senior tag

Az Amplitube-nak van egy ingyenes változata az Ampiltube 5 Custom Shop. Tudja valaki, hogy hogyan lehet letölteni? Nekem csak az IK Product Managert sikerült eddig. :-(

Romani ite domum!

(#43173) consono válasza lacibattya (#43171) üzenetére


consono
nagyúr

Bármilyen Audio Workstation jó, ami kezel VST pluginokat. Itt van egy random lista az ingyenesekről: [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#43212) consono válasza V.Stryker (#43211) üzenetére


consono
nagyúr

Valami kínai vacakkal, egyik fele jack a gitárba, a másik meg USB. Megjelent simán a hangeszközök között, be és kimenetként is, de nem igazán muzsikált jól... Előkeresem a héten és megnézem mit mutat Big Sur alatt.
Nem kell feltétlenül a Garageband, ha amúgy nincs fent, tényleg jó bármi ingyenes kipróbálni, de a GB-hez nem kell mégegy regisztráció :) Meg nincs kiherélve, sok erősítő, láda, mikrofon lehetőség van és sok pedál is. Ha meg nem jön be a hangja lehet másikat keresni. Itt egy hosszabb cikk arról, hogy an tudod használni: [link]

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#43479) SRC válasza NeoPampalini (#43477) üzenetére


SRC
junior tag

Jó vétel és pont ilyen kéne. :R
Ájj de dühít ilyenkor, hogy ez a vicc távolság is olyan itt a balkánon, mintha a holdon lenne. Ki volt táblázva, hogy nekem épül az út, aztán ha 10 évben egyszer tényleg használnám és mondjuk elmennék ezért Debrecenbe, akkor a vámszedők miatt nem éri meg elindulni. A matricájukat… azt! Mintha börtönben lennék a saját országomban. Közalkalmazottként adót kell fizetnem, hogy elmenjek egyik városból a másikba és akkor mi a vége? Hogy nem megyek. Az a jó, hogy van út.
35 ezret fizetek havonta, hogy légvonalban 20km-re bejárjak dolgozni. 6km az állomásig kocsival, tehát napi 12km, ez havi 15k benzinköltség a 20 éves roncsommal, 10k a vasúti bérlet meg még 10k a BKV bérlet.
De ebben sincs elég adó, nem elég a kapzsi g.ciknek, hogy évi 420.000-ret levesznek rólam a 20km-es bejárásért. Nem, szóval ha el akarok menni Debrecenbe akkor még fizessek és vegyek még matricát, de még vagy hármat. Óránként ötszázért parkolhatok a munkahelyem előtt és adnak 180k nettót egy közalkalmazottnak. Az 500EUR havi bér, hát ilyen éhbér mellett a minimum lenne, hogy a saját alkalmazottjának ad januárban az állam egy éves útvonalengedélyt és ingyen tömegközlekedem a munkahelyem és az otthonom között meg egy országos matrica mellé, de ezek a kapzsi g.cik nem elég, hogy 1000EUR helyett 500EUR-t adnak még a felének a felét is visszalopják és akkor ebből neveljek 3 gyereket, mert ha nincs gyerekem, akkor még konkrétan le is buziznak meg lóbacóznak kiszivárogtatott hangfelvételek útján. De nincs baj, mert ha nem tetszik valami akkor majd 2 év múlva újra eldönthetem, hogy Orbán vagy Gyurcsány, mennyire jó. :W
Az a jó, hogy van eladó kombó Debrecenben.

(#43480) Goose-T válasza SRC (#43479) üzenetére


Goose-T
veterán

Tök fölösleges volt ezt a wall of textet leírni, ingyen szállítással rendelhetőek. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43510) chaosmonger


chaosmonger
tag

Találtam egy jó kis alkalmazást, azt csinálja, hogy a zenét komponenseire bontja (vokál+dob+basszus+egyéb), és aztán komponensenként lehet a hangerőt mixelni, tehát bármilyen számból lehet bármilyen backing track-et csinálni egy pillanat alatt. Megeszik wav-ot, mp3-at, de a legjobb, hogy elég neki egy youtube link is és már dolgozik is. (Szerintem le is fogják tiltani előbb utóbb..)
Aztán a mixet le is lehet tölteni, akár komponensenként is.
Persze mint minden jó dologért, ezért is fizetni kell ha komolyabban használnád, de ingyen is ki lehet próbálni.

https://moises.ai/

(#43512) consono válasza chaosmonger (#43510) üzenetére


consono
nagyúr

Van/volt ennek totál ingyenes verziója is, igaz, az csak a sávokra szétszedést csinálja meg. Mindjárt előásom a github-os linket!

No, meg is találtam: https://github.com/deezer/spleeter
Python kell hozzá, ha valaki bele akarja ásni magát.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#43560) Berreh válasza prokxy (#43558) üzenetére


Berreh
tag

Én a G260dx gitáromat kiékeltem, tompább lett a hangja és a sustainja is romlott. Nemrég kopólapot cseréltettem a V52-ben, éket kiszedtük, egy plusz rugó be. Nem használom a tremolót, de cseng-bong, nagyon tetszik.
Nem ördöngősség leszedni a takarólapot és kiékelni, de lassan eljutunk költségben, szerelgetésben, hogy egy új Cort G100HH kijönne belőle, nyílván azon is van állítgatni való, de garancia is és van ahol beállított gitárokat igérnek (hiszi a piszi) és ingyen házhoz szállítanak.

(#43694) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Vettem egy Irig hd 2-t ipad-al kötném össze. Amplitube cs for ipad van fent! A Irig-hez van teljes amplitube, le kell szednem a ingyenest és a normált feltelepítve kell aktiválnom?

(#43699) Alexios válasza Zolix (#43694) üzenetére


Alexios
veterán

Szia

Én már régebben csináltam ilyet, szóval nem vagyok benne biztos pontosan hogy van, de akkor le kellett tölteni az ingyenest igen, és ott aktiválni

(#43803) espista válasza cappa72 (#43801) üzenetére


espista
senior tag

Az Am0litube 5-nek van ingyenes verziója.

Romani ite domum!

(#43819) Berreh válasza cappa72 (#43817) üzenetére


Berreh
tag

Szia!
Én emlegettem annak idején a linuxos ingyen megoldásokat, de rövid kísérletezés után én is multieffektet vettem, úgy emlékszem azért, mert a jack bemeneti hang és egyéb hanghatások (yuotube, zenelejátszó) egyidőben nem működtek együtt és a felvett hang nyers hangzás volt, nyílván az utólegos effektezés miatt. Szóval egy Boss GT1 lett akkor belőle, ami egy másik tapasztalattal gazdagított, előzetesen nem árt megnézni, használható-e linux-szal adott eszköz, mert a GT1 kb csak másfél éve használható egyáltalán a különböző patch-ek beállítására, keverésére linux alatt, felvenni közvetlenül USB-ről még mindig nem sikerült, egy kis keverő közbeiktatásával működik a dolog. Sőt ha azon keresztűl szeretném hallgatni a backing track-et, meg sem nyikkan. Állítólag némi kernel mókolással már találtak rá megoldást, én nem próbálkoztam vele, de lehet, hogy Neked sikerülne :)

[ Szerkesztve ]

(#43850) arnyekxxx válasza NOKA32 (#43847) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Van jópár ampszimulátor ami fut standalone változatban, ingyenesben vagy időkorláttal vagy kevesebb erősítő/effekt/hangfaltartalommal mint a fizetős. Nyilván nem javaslom a fizetős verziók jogellenes beszerzését alternatív forrásból mert jogkövetők vagyunk. Tudni kell, hogy winen az asio driver szereti lefoglalni magának a hangrendszert, szóval ha megy az asios program akkor nagy valószínűséggel nem lesz hangja az egyéb szoftvereknek így nem fogsz tudni pl a youtube videoval vagy egy médialejátszóval együtt zenélni. Erre van pl a Guitar rignek olyan megoldása, hogy van benne 2 "magnó" a gitárcuccok mellett amikkel programon belül tudsz zenét lejátszani vagy rájátszani, hogy az elsőbe beteszed a zenét a másodikon meg idítod a felvételt. Igazi oldshool érzés :) viszont itt nincs szerkesztés.

Fullos megoldás egy DAW feltelepítése. Javasolnám a Cakewalk felrakását, ez (már) ingyenes de profi zeneszerkesztő amivel feltelepül a TH-3 ampszimulátor (ami a TH-U az egyik legjobb ilyen program elődje, sacc/kb ugyanaz) így le van tudva ez a kérdés is egy menetben. Ezzel így komplett albumot el tudsz készíteni.

(#43857) Eastman válasza cappa72 (#43851) üzenetére


Eastman
őstag

Beleírtam az ingyenes keresőszót is, plusz a listán is megjelenhet.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43923) benedekco válasza NOKA32 (#43921) üzenetére


benedekco
addikt

Rengeteg ingyenes anyag és baromi jó magyaráz, de angol. Neki van nyomtatott anyaga is.
Justin Guitar

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43926) Alexios válasza NOKA32 (#43925) üzenetére


Alexios
veterán

Egyértelműen justin ha megy az angol, ilyen rendesen felépített tanterv sokszor rendes gitártanárnál sincs, nemhogy online ingyen elérhető formában.
A modulok jól felépítettek, részletesen magyaráz, a végén mindig van egy gyakorlási terv összeállítva amit abból tanultál, ezen felül majdnem minden modulban szerepel egy dallista, amit az abban a modulban tanultakból már valamilyen formában el tudsz játszani, és a hallásfejlesztésre is kifejezetten odafigyel

[ Szerkesztve ]

(#43953) andor80 válasza MATEO6600 (#43952) üzenetére


andor80
senior tag

Hangzást 99.9 s%ban vakteszten nem fogod felismerni cső vagy plugin főleg otthoni körülmények közt panelba.
NE érts félre én is panelba lakok.
A code is túlzás.
Ha csak játszogatnál vegyél egy hagkártyát és plugin hozzá mondom max a linkelt preamp.
Thomannál most jár behringeger hangkártyához AmpliTube 5 SE BDL ingyen(180 dollár amúgy)
[link]

De ha mindenképpen kölönálló egység kell kombó megértem azt is de overkill panelba még az is.

MArshall kombó kikötés akkor nem pofázok tovább. :D
De amúgy MIÉRT? Marshall és miért kombó? NEkem van egy 50 wattos london city fejem és marshalabb bármelyik marshallnál ;]

Ott vannak a kis csöves blackstar kombók ISFel(Állítható a britt (marshall) és amerikai 6l6 sound egy potival.

Na térítést befejeztem!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44036) Berreh válasza meoindil (#44035) üzenetére


Berreh
tag

Szia!

Én a Zoom G1-et javasolnám, van olyan számítógépes, ingyenes szerkesztője, amivel a patcheket szerkesztgetheted, androidos mobillal is használható (OTG kábellel).

(#44074) Alexios válasza starr (#44073) üzenetére


Alexios
veterán

Akármelyik DAW? Reaper pl, az ingyenes is

(#44075) Goose-T válasza Alexios (#44074) üzenetére


Goose-T
veterán

Ingyenes a Reaper? Lemaradtam valamiről? :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44076) Alexios válasza Goose-T (#44075) üzenetére


Alexios
veterán

Akkor örökre ingyen használható teljes funkcionalitású trial, na :)

Ha ez nem elég jó ott a cakewalk, az aztán tényleg ingyenes :D

[ Szerkesztve ]

(#44080) kemotox válasza starr (#44079) üzenetére


kemotox
addikt

Reapert miért nem próbálod már ki? Ingyenes, tök jól használható, mindent tud ami kell neked

(#44143) gaborbol


gaborbol
őstag

A hasznalt arak eleg erdekesek nalunk. Beneztem par boltba elotte, volt ugyan ez a gitar hasznaltan mashol egy szetkopott kemenyfedeles tokkal $899 - ert. A gitar javasolt ara 1100 dollar a Yamaha oldalan, de bakker minden boltban $650-680 zsir ujjonan.
Szetturtam a netet tegnap a legolcsobb hasznalt 580 volt kicsit leharcolva es az felett.
Adtak kedvezmenyt, beszamitottak a pacifikat, $520-ba megallt afaval mindennel.

Nezem az 1/2 es Yamaha akusztikust a gyereknek, 95 dollar hasznaltan. Uj ara meg $125 ingyen postaval meg afaval. :F

(#44212) benedekco válasza gaborbol (#44206) üzenetére


benedekco
addikt

Azért linkeltem be idővel, hogy ott kezdje ami arra vonatkozik.
Ja ennek a csávónak van heti megbeszélője. Eléggé benne van a témában. Nagyon normálisan magyaráz és mindig fenntartja a jogát a tévedésre így ha valamiben nem biztos akkor arra felhívja a hallgató figyelmét.

Amúgy azoknak a boltokban akiknek van online webes rendelése annak állítólag jól megy, állítólag itt a PMT-nek és az Andertonsnak is baromi jól megy. Az itteni PMT is üresnek tűnik, de azért mert rengeteg embernek lett egy csomó szabad ideje, így leálltak hobbizni. Igazából egyszeri befektetés és utána úgymond ingyen van.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44214) Eastman válasza benedekco (#44212) üzenetére


Eastman
őstag

...egyszeri befektetés és utána úgymond ingyen van.

Ezzel az állítással azér' tudnék vitatkozni. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44289) Goose-T válasza Bobrooney (#44288) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi! A hangzást én kevertem, minden sávot házi körülmények között vettünk fel, ráadásul szinte mindent távolról sikerült intézni. :D Az én gitársávom és az énekfelvétel nálam készült, a basszusgitár Törökszentmiklóson, a másik gitársáv Nagykőrösön, a dob pedig Óbudán lett bemidizve. :) Az ének különlegesen lett rögzítve, párhuzamosan két sávon készült a felvétel két mikrofonnal: egy Audio-Technica AT2020-szal és egy Shure SM58-cal. A végeredmény a két sávból lett összekeverve egy monó sávra, így ötvöztük a kondimikrofon széles spektrumát az SM58 melegségével.

A klip egy próbánkon készült egy középre letámasztott Insta360-as kamerával, utólag az ezzel készült videót lehet úgy vágni, mintha mindenfelé mozogna a kamera, mert lényegében mindent rögzít, ami körülötte van. A nem próbatermes betétek meg ingyenes stock videók.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44298) gaborbol válasza Goose-T (#44297) üzenetére


gaborbol
őstag

Jok vagytok. :R

Nem tudom, hogy csak nekem uj, de Fender play 45 dollar/ev. A fender pro tuner app szinten jar hozza es hetente sorsolnak egy ingyen gitart. Kiprobaltam es nekem bejon.

(#44299) Alexios válasza gaborbol (#44298) üzenetére


Alexios
veterán

Fender play nem elérhető még itthon.
Én mondjuk előfizettem elég sok ilyen oktató sitera(Music is Win Guitar Super System, Ross Campbell Bulletproof guitar, Tomo Fujita guitar wisdom, stb), vettem udemy kurzusokat, stb, de justinnál jobbat egyelőre még mindig nem találtam(Tomo Fujita oldala elég jó haladóbb dolgokra mondjuk), az csak bónusz hogy ingyenes is :)

Bár az az igazság, hogy nagyon nagy eltérések sincsenek köztük, sok újdonságot egymáshoz képest nem tudnak mondani, a lényeg úgyis a rendszeres gyakorlás :)

[ Szerkesztve ]

(#44300) chaosmonger válasza Alexios (#44299) üzenetére


chaosmonger
tag

Ezzel egyetértek, de annyival kiegészíteném, hogy ha a Justinnál előfizetsz prémiumra és használod a mobil alkalmazást, az meg aztán tényleg következő szint még a saját ingyenes részéhez képest is.

(#44302) gaborbol válasza Alexios (#44299) üzenetére


gaborbol
őstag

Na bakker, nem gondoltam volna, hogy magyarorszagon nem elerheto. Kell bele magyar nyelv?
Justin-bol az ingyenesrol valtottam a fizetosre, de par het utan lelottem, mert nem jott be. Fender play jobban bejon, igaz par honap(ami semmi) mar mogottem van lehet jobban tudnam mar ertekelni.

Poenos volt, amikor mondja, hogy a kezdoknek mindig modom, egyenesen ulj, ne gornyedj, egyenesen tartsd a gitart es ne a hurokat nezd, erezd oket...

Megcsinaltuk az alkalmazast, mondom az lesz a legjobb modja kiprobalni, ha megtanulok vele bal kezzel gitarozni.

Elso video, rogzit, visszanez es bakker ott ulok gornyedt hattal es oldalrol nezem ferden, hogy mit is csinalok :DDD Azota nem szolok be senkinek.

(#44389) SRC


SRC
junior tag

Ha már itt vagyok használ valaki Reaper Studio progit ingyenes próbaverzióban?
Nálam beütött a full csóróság a járványban, szóval eladtam gitárokat erősítőt, mindent csak a Millert nem. Most így adom elő a munkahelyi lapimmal fejhallgatóval. Szégyen nem szégyen ez van.

A vicces, hogy imádom. Rátaláltam a Pod Farm2-ben egy Line6 Tube nevezetű erősítő szimulációra és olyan hangja lesz tőle a Millernek, hogy full profi technikákat lehet vele gyakorolni.
Teljes rá vagyok kattanva.
Ha valaki bézezik feltétlen szedje le virágboltból a PodFarm2-őt Asio4all-al is megy, szóval próbálja ki. Megéri.

Viszont akartam megmutatni havernak, de a felvételnél valami nekem nem kerek.
Beteszem a PodFarm2 VST-t, benyomom a szimulációt, felvételre állítom, szól a gitár. Utána hozzáadok még egyet. Betöltöm az Addictive Drums VST-t, rányomok benne a play-re szól, minden király.
Benyomom a felvételt, felveszem és csak a gitár hangját veszi fel a dobot mellé/alá nem.
Ez a Reaper miatt lesz vagy egyszerre csak egy VST-t lehet felvenni? A Reaper a gitár interface saját driverével megy.

#44388 gaborbol

Köszi. Engem a narancsos felület nem zavar, csak ahogy a henger mozgott... fénytörésben olyan mint amikor egy koszos vízbe mártott ronggyal letörölsz valamit és rászárad a kosz, fénytörésben mintha maszatos lenne. Bosszant, mert ennyire van csak a célra/számomra tökéletestől.

[ Szerkesztve ]

(#44401) gaborbol válasza Moleman (#44363) üzenetére


gaborbol
őstag

Valamelyik este megrendeltem, megjott, tegnap ejjel felraktam as osszes hurt es ahogy pakolom el az ures zascskot... size 12 :DDD Jol sikerult a beszerzes.

Maga a gitar jopofa meg en is elvagyok vele, tenyleg inkabb 1/2 meretre, jol szol, egy kis pity-puty van az elejen meg a nyak hatujan, de amugy egesz egyben van. 28 dollarert ingyen volt.
Yamaha sorszam szerint vagy 2007-es vagy 2017-es, kinezetre inkabb 2007. Ami kulon orom, hogy a 6 eves nagylany negyszer vette fel csak ma, o sem tud elmenni mellette annelkul, hogy kezbe ne venne.

Nem ertem a PH, miert forgatja el a kepeket.

[ Szerkesztve ]

(#44472) Alexios válasza lumpy92 (#44471) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem kotta tanulás, hacsak nem klasszikus gitárt szeretnél tanulni nem prioritás(kivéve a ritmus részét, de az meg hamar feljön, meg tabokban is ua)
Tanárból én hozzá és hozzá jártam, mindkettejüket szívesen tudom ajánlani, Iminél mondjuk szerintem több szabad időpont szokott lenni, cserébe drágább, és általában párosával vannak az órák.

Ha nem akarsz feltétlen személyesen tanárhoz járni akkor pedig mindenképp justinguitar.com, ingyenes és komplett tanterv van teljesen kezdő szinttől.

[ Szerkesztve ]

(#44487) Smiley válasza gaborbol (#44485) üzenetére


Smiley
őstag

Az elejen szerintem ennyire komoly nem kell. En mindenkepp Mac vonalon indulnek el, ha meg nincs akkor veszel par $300 korul egy hasznalt mac mini-t. A Scarlett 2i2 boven eleg lesz neked egy darabig. A garageband teljesen ingyenes, de ha ugy erzed, hogy kinotted a kepessegeit, akkor $200-ert mar ott a logic pro. Fulesbol olyat ami kenyelmes hosszu tavon, es nem nyomja a fejed... ezen mondjuk szerintem nem erdemes sporolni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#44490) espista válasza gaborbol (#44485) üzenetére


espista
senior tag

Én akusztikus gitárhoz is a Line6 POD Go-t használom egy Taylor IR-rel. Nagyságrendekkel jobb hangja van, mint egy piezós akusztikusnak. DAW-ból, pedig a Cakewalk. Tudja amit kell és ingyenes. Mivel multieffekten van USB, így hangkártya sem kell. Audiotechnika ATH-M30X füles és PreSonus Eris 3.5 aktív hangfal. Low budget mindegyik, de itthonra játszadozni nekem elég.

Romani ite domum!

(#44491) arnyekxxx válasza gaborbol (#44485) üzenetére


arnyekxxx
veterán

+1 a Cakewalkra szoftvernek. Ingyenes, mindent is tud.

És most unortodox leszek. Vegyél egy zoom H1-et. A felvételhez nem vagy PC-hez kötve, ha rádjön az alkotás a kertben a fa árnyékában is felveheted az ötleteid, de ha mégis direktbe daw-al akarsz felvenni akkor rádugod a gépre usb-n és máris ott a sztereo mikrofon bekötve vagy a sztereo vonalbemenet ha piezósan akarod felvenni.

így vesz fel akusztikus gitárt

Én ezzel veszem fel a gitárokat (villany) meg a vokálsávjaimat meg a szintisávokat de ez titok mert tök ciki, hogy semmi normális interfészem nincs.

(#44564) SRC válasza Goose-T (#44562) üzenetére


SRC
junior tag

A kínai koptató ingyenpostával ezerkettőért meg Fender méret. Fene se érti ezt. Ha Sire koptatót akarok az meg minimum 5ezer, mert nincs belőle kínai, de USA webshop, ahonnan másik 5ezer a postaköltség az már 10 ezer. Nyasgem, tízezerért nem akarok. Helyette vettem ezerért kínai fóliát, ami eredetileg autófényszóró lámpatest színezésére van, picit ilyen kékes. Azt ráteszem, kíváncsi vagyok milyen lesz. Nekem fekete koptatóra tökmindegy milyen színű a fólia, csak a felület csillogjon. Lehet olyan lesz, mint az új... majd lefényképezem, ha kész lesz.
Rúdpólusra te sem tudsz semmi trükköt? Csúnyán megfeketedett, azt reméltem csak dzsuva de nem jön le. Nyilván nem nagyon érdekel, csak ha már nekifogtam felcsicsázom a gyári újhoz minél közelebbi szintre.

(#44587) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Új időszámítás közeledik, 2 hét múlva koncert. Élő. Embereknek. Sörszaggal, hangerővel. HIHHHETETLEN, tiszta stressz.

Kvízkérdés, a nyertes kap egy ingyenjegyet:

Egy random dobos milyen eszközzel vágj le a lábaujját és fekszik ágyban heteket pár héttel a koncertezés újraindulása előtt:
a, fénykard
b, lábdob
c, fűnyíró
d, zsoltáros könyv

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.