Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34263) Berreh


Berreh
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek basszusgitár vásárlás ügyében.
Két gitárt néztem, jellemhibámból kifolyólag sokkal inkább új hangszert szeretnék. Itt a korábbi beszélgetések során por és kontra mindkettőről írtatok, úgy gondoltam megfelelő kezdő hangszerek lennének.
Cort Action vagy SX SPJ62?
Mindkettő van a boltban és ki is fogom próbálni, de szeretném megtudni a véleményeteket.
Formára az SX jobban tetszik.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#34264) #96302336 válasza Berreh (#34263) üzenetére


#96302336
törölt tag

Inkább ezt:[link]
Ez is van nekik raktáron, érdemes ezt is kipróbálni a másikak mellett.
Volt Cort Action-öm, kezdésnek elég, de hamar "kinövi" az ember. Az Ibanez SR300 szintén belépő, de sokkal jobb minőségű.

(#34268) Moleman válasza Berreh (#34263) üzenetére


Moleman
addikt

Ilyen passzív Cort Actiont sokszor 30 ezer alatt is lehet kapni használtan, szerintem nem érdemes ennyi pénzt adni érte.
Én újonnan 60 körül vettem aktívat 9 éve, kocabasszerként kiszolgál, de ha komolyan játszanék, már én is cseréltem volna.

Néha az SR300-at is ki lehet fogni jóárasítva, ez már közel van a keretedhez. Csak hát a használt gitár is olyan, hogy ki kell várni, ha épp nincs.

(#34272) Berreh válasza Moleman (#34268) üzenetére


Berreh
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, még szoba szinten is kocabasszeros terveim lévén a Cort Action dió színben tökéletesen meg fog felelni.

(#34939) fattyu válasza FockeWulf (#34936) üzenetére


fattyu
veterán

Ő az. Olyan actiont tudtam belőni rajta mint még semmin.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35219) fattyu válasza Goose-T (#35218) üzenetére


fattyu
veterán

még turkálom majd kicsit az actiont de be. majdnem olyan finom mint a tele.
valami busman előző gazda lecserélte a vintage fender hangolókat valami önlevágós olcsó satusra... agyatlan barma. nyilván új luk is van emiatt... ez nem tetszett. nagyon. cserébe japán fenderhez igen korrekt áron sikerült elhozni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35583) llax válasza freelanced (#35576) üzenetére


llax
senior tag

X1 van családon belül... A nyaka nem a legjobb. Nincs benne "nagy" hiba, de kell majdnem dupla húrmagasság az enyéimhez képest, hogy ne zörögjön. Abban lakozik egy EMG hangszedő páros. A készlet drágább volt, mint a gitár :)

Másik Cort:
Action A (4 húros, aktív elektronikás). Az első példánynak totálisan selejt volt a nyaka. Szó nélkül kicserélték, de egy túlméretes, törékeny csomag díja odalett. Persze az adott hangszerüzlet mindent "beállítva" küld, csak azt nem tudom azon mit sikerült beállítani, közel fél mm hiba mellett...

(#36586) fattyu válasza llax (#36579) üzenetére


fattyu
veterán

hát. nem mondom nem járható irány de szerintem azért óvatos volt az összeg. nem kínai pickupszett 30-50 pénz. ha mondjuk bundcsere is benne van akkor az már húzós.

amugy. én azért inkább azt mondanám hogy két minimálbér ( azt se tudom most mennyi ) szintjén használtam már ereklye szintű dolgot lehet venni, szerencsével és türelemmel. a fekete amcsi standard 96os stratomat amit 200 alatt sikerült lőni, eddig akinek a kezében volt megkérdezte nem adom-e el. pl. és szerintem, még vagy három itthonira amit a 200as küszöb környékén vettem illik ez a kategóriabesorolás.
azt már csak halkan említem meg hogy a framus diablo CUSTOM is tolerálható mértékben volt 200 felett ( bőven inkább a 200 felé mint a 300 felé ) és azért érted.... karcmentes csilvili SDkell tömött plekkelt maple top német custom gitár olyan minőségérzet ahogy megfogod, és olyan hang akármibe dugod....

isten bizony értem hogy nem akar mindenki ennyit sem rákölteni. de venni valamit 100 körül ami még nem öröm, és bőven 200 körül lesz a vége mire élvezed, de az idő meg rohangálás meg várakozás.

a beállítás dologra meg: ott a youtube. mindenről van 1000 videó. intonáció, action, nyak, bund becsiszolás, bundvég tökéletesítés. én tényleg értem hogy féltjük a hangszert és inkább csinálja profi. de azért egy action egy intonáció és a nyak óvatos állítása egy felnőtt embernek aki számítógépet be tud kapcsolni abszolválható kell legyen.
amugy a forrasztás is ebbe a kategóriába esik. én pl fogyatékos vagyok elektromosság dolgokból. a komplett koptatólapra uj pickupok potik kapcsolók kötése, az volt amit már én nem vállaltam el otthonra. de egy másik gitárra egy komplett koptatóra szerelt elektronikát már én tettem be földelések és jack beforrasztással.

nem olyan nehéz dolgok ezek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36722) Goose-T válasza Goose-T (#36707) üzenetére


Goose-T
veterán

Harley Benton CST-24 Paradise Flame deko

Ki is bontottam, sokkal rosszabbra számítottam! Néhány minimális esztétikai hibától eltekintve teljesen makulátlan a gitár. A bundok egyenesek és nem zörögnek, minden tökéletesen működik, nagyon jól szól. Az action kicsit magas, a húrok pedig drótkötelek nekem (10-es D'Addario), de mégis kényelmes rajta játszani. A Roswell pickupok szépen szólnak, bár semmi extra, kb. egy szinten van a kínai Fleor pickupokkal, amiket az Epi LP-mbe tettem. A kinézete lélegzetelállító, élőben még szebb, mint képen. A hibákat lefényképeztem, egyáltalán nem zavaróak, ide töltöttem fel a képeket.

Lényeg a lényeg: életem legjobb vétele volt ez összesen 24 ezer forintért szállítással együtt. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36843) fattyu válasza Alexios (#36842) üzenetére


fattyu
veterán

meg az időmet hogy hangszerészhez viszem hozom, és mire kapok időpontot addig nem tudom eladni sem mert elmászottt az action a nyak...

igen autónál is minden látszó számmal hirdetnek. de nem bontod le minden főelem gyártási számáért....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36991) brickm válasza bot1978 (#36988) üzenetére


brickm
őstag

Szia, ZOlkow basszusműhelyt lesd meg.

Amúgy rétegelt lemez éket szokás vágni alá. Stratomnál csináltam, mikor extrém alacsony actiont akartam elérni. :)

[ Szerkesztve ]

(#37064) NeoPampalini válasza bot1978 (#37063) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Teljesen működőképes a dolog, igaz, én csak olyan gitáron követtem el ilyet, amelyiken nem volt nulladik bund, mindenesetre az intonációval nem volt gond, simán beállítható volt, és az action is sokkal barátibb lett.

(#37183) bot1978 válasza arnyekxxx (#37182) üzenetére


bot1978
senior tag

Mindenki szidja a Jolana-t. Most lettem kész ezzel a Jolana Jantar bass-al. (Illetve kész a fenét csak az ékelés után beállítottam a nyak homorúságát meg a húrlábat, de ettől még olyan szinten szét vannak kopva a bundok, hogy van ahol becsörög kicsit így is és már nincs mit síkba csiszolni, meg a nulladikat is cserélni kéne.) De most, hogy jó lett az action-je kicsit tesztelgettem. Ez egy PJ bassz és a preckó része a gyári hangszedővel qrvajól szól amúgy.
Olyan hangja van, hogy befosok tőle, csak hát pengetsz egy üveget és kicsit több mint fél hanggal oktáv hamis a lelkem meg ilyenek.
De ez a passzív pickup ha letekered a potiját a hátsónak preckónak valami qrvanagy. Ahogy szól, így ebben a testben meghallom és azt mondom, hogy én ebbe teszek új bundokat. Tudom, hogy oktávhamis, de olyan röfi, hogy így akkor is. Ez kell. Minden pontatlanságával együtt így egynek akkor is kell. Valamit nagyon ad. Valamire nagyon ki van találva. Mégse olyan, mint a Cherrystone meg az ilyen fosok, szóval lehet szidni, de azért ez mégiscsak hangszer nem?
Nem kap szegény Jolana sokkal többet, mint amit megérdemel?

(#37702) brickm válasza bigrob (#37701) üzenetére


brickm
őstag

engem már ez is zavar. nemhogy az.

De amúgy besikerü az ilyen. Annyira nem gáz, ha nincs baj az action-nel.
Esztétika hiba.

[ Szerkesztve ]

(#38352) benedekco


benedekco
addikt

Meggyött a mai futárral valami.

Na mi ez? Csak nem egy Harley Benton deko basszus gityó?!

Akció - action:

A hibák:
A nem tökéletes boundozás és nyak:

Boundozás és nyak. Bocsi a remegő képért, nem találtam youtube feltöltésnél ilyen izét ami kivenné, kép vágó programom meg nincs.

Nem tökig tekert csavar:

Felületi hiba a hátoldalon, egy pici folt, két fotó ugyanarról a hibáról:

Talán polírozási hiba?

D pecsét:

Nem vagyok basszeros, ellenben a kollégám aki viszont az, ő meg volt vele elégedve. Szerinte a drágább Squier-eknél jobb rajta játszani (bedugva nem hallgattuk meg melóban). Oda volt érte nagyon. A húr magasság nagyon alacsonyan van, talán túl alacsonyan is, de nekem mint gitáron játszó egyénnek tetszik.
A húrhoz kell érni kézzel, hogy ne legyen egy recsegés vagy ne legyen zajos a hang. Mint a egy hagyományos SSS strat-nál. Pedig ez aktív. Nemtom ez normális-e vagy sem, mintha valami föld macera lenne vagy mi. Ennek ellenére szép hangja van, igaz egy Roland Cube 30 gitár kombón tolom. Szóval nem a lagjobb hangforrás egy ilyen hangszerhez, de ez van.
Rocksmithhez vettem és ahhoz hogy kiderüljön érdekel-e ez a dolog vagy sem.
Az érződik hogy nincs beállítva, a boundozás messze nem tökéletes. Szerintem ezeket a gityókat amúgy valamennyire beállítanák a Thomann főhadiszálláson, de mivel nem megy át a minőségi ellenőrzésen ezért nem vesződnek vele, de ezt csak feltételezem. 9 és 11-es boundok között buzzog picit, de szerintem ha kapna egy beállítást akkor minden baja nyűgje megszűnne. £52-ot fizettem érte cakk und pakkedli UPS futárral, Cambridge-be. Szerdán este hét körül rendeltem meg. Hétfőn reggel 8-kor már itt is volt.
Szerintem szép hangszer, nekem tetszik a hangja, játszható minden hibája ellenére, ennyi pénzért bőőőőőőven megéri. Szerintem jó vásárt csináltam :)
Köszi mindenkinek a biztatást, hogy meghozzam eme döntést.
Külön köszönet Goose-T-nek a levlistáért :R

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38490) fattyu


fattyu
veterán

new guitar day

eladtam az egyik stratom. valahogy a 96os amcsi standard mellett felesleges volt még egy sss strat.
gondoltam akkor legyen valami helyette.

kelleni nem kellett semmi de hát na. végül is igazi telém az tulképpen nincs. gondoltam lövök valami tradícionális igazi telét. majdnem sikerült, bár némi forrasztópáka után meglesz az is.

Fender Blackout tele 2010 mim. Kellemes c nyak. remek hangok a hangszedőkből. picit magas actionnel érkezett majd este megturkálom. Marha jó hogy strat szerű hangok is benne vannak az 5 állású kapcsoló és a strat kötés miatt, csak a tele közép állás nincs meg így. viszont 3as állást sose használok straton sem amugy sem átkötöm majd hogy hármas álláson neck és bridge legyen akkor meg már tökéletes :D

A fender rack. Imadom. 2006 amcsi standard volt H-S lett. 96 amcsi standard. Stock. Lite ash korea, amcsi standard nyak es middle SD little jb bridge. Az uj blackout tele. Es az aerodyne tele P90 hotrail. Nagyon nagyon kedves nekem ez a rack. #playauthentic

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#39925) fattyu


fattyu
veterán

Boldog karácsonyt nekem.
Szerelem. Gyerekek ebben annyi mojo van. Toronymagas actionnel is imádom (nem találom az imbusz készletet)

82/83 2knob USA strat. Hibátlan minden eredeti. Eredeti kemenytokjaval. Iszonyat karakteres hang. Varázslat. Iszonyatos kényelmes C nyakprofil. A fretboard széle elvitt volna némi kerekitest de ezt tudtam előre.

I am so happy

Hogy annyiért vettem mint némely hülye mexikóit próbál eladni már csak hab a tortan

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#39954) bot1978


bot1978
senior tag

Összepakolásztam a Jantar J Bass-t és beszarásos hangja van az action is jó lett, csak egy baja maradt: a nyolcadik fekvés mögött csörög. :F

Nem előtte, tehát nem hallatszik bele a kierősített hangba, de annyira hangosan csörög, hogy a fejhallgatóba viszont behallatszik és csak ott, csak ha a 8. fekvésben fogom le a 7. bund tetején csörög, sehol máshol.

Nem értem, mert mielőtt leszedtem a nyakat nem csörgött és csak a nyak és a test szöge változott. Lehet ilyen attól, hogy toronymagas action mellett síkolták anno? Szemre nem látom gáznak a nyakat.

(#40455) fattyu


fattyu
veterán

voltam ma mezzoforteban egyéb okból és ha már. megtapiztam 3 chapmant.

ml1, ghost fret, ml3- standard range tehát az alsóbb kategóriájuk

őszintén meglepődtem. teljesen tuti jóság. action kicsit magas volt az én ízlésemnek de gyárilag kb bármin az. fincsi szatin c nyak ami egy icipivel tartalmasabb a fender modern cnél de még nagyon rendben van, szép fretjob, meglepően bejöttek a hangszedők is. igényes hangszernek tűntek. az ár ott köszönt vissza hogy magas bundok körényékén valami koszok voltak a bundok tövében meg az egyiken találtam valami pici koszt a lakk alatt de ezt leszámítva tipitopi volt mindhárom. 150 magyar kiskeráras gitárokról beszélve kifejezetten el voltam csodálkozva

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40712) bot1978 válasza benedekco (#40707) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem használom a B550-et és van egy EMG J hangszedő szettem a fiókban, amit nincs most mibe tenni. Gondoltam megnézem hogy szól valamiben amit barterben odaadnak a B550-ért. Most ott tartok, hogy új húrokat fogok venni a Jantar-ra, mert megint azon kötök ki. Egyszerűen jó hangja van, csak nagyon csörög, meg már sajnos nem is pontos, de egy ilyen hang olyan 250-300ezer Fenderből, annyim meg nincs erre. Ez a Jantar ez úgy szar, hogy ha jól be van állítva akkor viszont simán felveszi a versenyt egy profi hangszerrel. Ezek az 50 rongyos cuccok a kanyarban sincsenek. Csak az más kérdés hogy ebből tökéletesen beállított vajon létezik e? Meg aztán az enyémet lehet hogy jól már senki nem állítja be, miután én szedtem le a nyakát és végül ragasztószalaggal tudtam beállítani az actiont, mert ékkel nem jött össze, hiába csiszoltam papírvékonyra szinte. Így is le kell majd még egyszer szednem, mert nagyon sokat kellett emelnem a hídon. Elég lesz kevesebb réteg szalag is alá.

(#42061) fattyu válasza arnyekxxx (#42060) üzenetére


fattyu
veterán

ja végül is a hárfa is egy húros hangszer.

az egyik egy tremoló ahol a rugók azért vannak hogy egyensúlyi állapotba visszaálljon. ideális esetben meg is teszi. volt shcallerem floyd1000 és 2000 is nálam. kiékelés nélkül ment az állandó szopás a hőingadozás mellett hogy behangolni éppen be tudo, csak a híd már nem párhuzamos hanem szögben áll és ettől az action is emelkedik vagy süllyedd attól függ merre. kiékelve nekem semmi bajom nem volt vele. igaz hosszútávú tapasztalat csak az N4 volt.

a nevertune meg egy fix híd ami rugókat többet használ hogy az adott húrhoz és hangoláshoz tartozó feszességet tartsa minden áron. ez nem annyi hogy egy húronként ellentartó rugó. hanem jól beállítva ragaszkodik ahhoz a feszességhez és pont annyi erőhöz ami az adott húr helyes hangolásához kell.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#42378) fattyu


fattyu
veterán

én még azt is megkockáztatom egy nem előnyös fotóból tehát akár tévedhetek is....

szóval a babák állása meg ebből a perspektívából nekem toronymagasnak tűnik az action. az sem segít intonáción....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43230) Goose-T válasza SRC (#43226) üzenetére


Goose-T
veterán

A mai napig szívesen hallgatok Sex Actiont. Kövezzetek meg, de nekem még az Action első két albuma (Összeomlás, Terror) is tetszik. Az első bandámmal főleg Action- és Tankcsapda-feldolgozásokat játszottunk 2000 környékén. Persze később rájöttem, hogy ők is csak másolták a külföldi nagy neveket, akiket akkor még kevesen ismertek az országban. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43584) Goose-T


Goose-T
veterán

Vettem egy Ibanezt, életem első igazi Ibanezét. Nyáron volt egy GAX30, de azt nem sorolnám az igazi Ibanezekhez. :DDD Régóta akartam már egy kék vagy zöld RG-t, valamint gitárt kőris testtel, továbbá juhar fogólapos gitárt, a binding és a natúr fa pedig a fétisem. Így hát vettem egy kék-zöld burst RG-t juhar fogólappal, kőris testtel, ami hátul natúr színű, és binding választja el a színezést tőle. :D Ez pedig az Ibanez RG421AHM-BMT. Használtan vettem, még kaptam egy ilyen könnyített keménytokot is hozzá, jó vétel volt. A tokot beleszámolva féláron jött ki a bolti árhoz képest.

Kicsit koszos, de nagyon keveset volt használva, a nyaka szép egyenes, a bundokon szinte nem is látszik kopás. Ráfér egy takarítás és egy beállítás, aztán minden pöpec lesz. Kíváncsi vagyok a hangjára, még nem próbáltam ki. A nyakáról majd akkor alkotok véleményt, ha újrahúroztam és beállítottam rendesen, mert most eléggé magasan van az action.
Rendeltem pár napja a Donlistól egy szett 16K/7,5K Alnico zebra pickupszettet nikkel-ezüst alaplappal, ami a speckók alapján a híres Seymour Duncan SH4/SH2 páros másolata. Ha nem tetszik a Quantum pickupok hangja, akkor majd megy bele ez. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43588) Goose-T


Goose-T
veterán

Köszi mindenkinek. Ezt most valószínűleg nem adom tovább, mert szerintem is csodaszép, nehezen válnék meg tőle.

Most jöjjenek a tapasztalatok:

1. Nehéz, mint a sár. Bár ezen nem csodálkozom, hisz sima kőrisből van, nem mocsáriból. Engem nem zavar, a hátam bírja. Az pedig tudományosan bizonyított tény, hogy minél nagyobb a tömeg, annál jobb a sustain. Kisiskolás koromban mindig lusta voltam esténként a következő napra bepakolni a könyveket, füzeteket, ezért úgy jártam iskolába, hogy állandóan benne volt a táskámban az összes könyv és füzet. Emlékeim szerint ez érettségiig kitartott. Emiatt olyan nyakam lett, mint Henry Rollinsnak, nagyjából a fejemmel megegyező szélességű szemből nézve. :DDD Emiatt nem is tudom begombolni a máskülönben méreten lévő ingek legfelső gombját általában.

2. A pickupokból nem tudtam értelmes tiszta hangszínt kihozni, bár ismerve a Quantum pickupok paramétereit (18K/15K), ez nem meglepő. Mondjuk a húrok is totál döglöttek, valószínűleg segítene egy kicsit a cseréjük. Az mondjuk érdekes, hogy 8K-t mérek bridge pozícióban multiméterrel kívülről, bár ez lehet az ötállású kapcsoló fura bekötése miatt is. Valószínűleg úgyis ki fogom cserélni Donlisokra, majd akkor jobban ránézek. A torzított hangja viszont nem rossz, van közép-középmagas tájon valami élesség benne, amilyet eddig nem hallottam a saját gitárjaimnál. Talán ez lenne az Ibanez sound? :D

3. Pár perc játék után megfájdult a csuklóm, bár ezt betudom a nagyon magas actionnek, amit gondolom azért állítottak ilyen magasra, mert a nyak totál laposra van állítva, nem adtak neki egy kis ívet. Vagy hozzá sem nyúltak, mert gyárilag 10-es húrok voltak rajta, amivel lehetett íve, de 9-est raktak rá, amivel kiegyenesedett a nyak, és fel kellett emelni a húrlábakat, hogy ne zörögjön alsó fekvésekben.

Egyelőre ennyi, bár már most tudom, hogy megtartom, hiszen a szépségével levett a lábáról. Jó pickupok, rendes beállítás, és istenkirály lesz! :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43608) Goose-T


Goose-T
veterán

Megtisztogattam az Ibanezt, raktam rá új húrokat, meg befújtam WD40-nel a bridge alkatrészeit, mert nagyon szárazak voltak. Elsőre nagyon alacsonyra állítottam az actiont, olyan 1mm körülire jött ki. Érdekes, hogy így is minimális a bundzörgés, pedig még a nyak is nyílegyenes, nem adtam még ívet neki. Persze fentebb fogom venni, mert így az erőteljesebb pengetések elhalnak a bundok közelsége miatt, de tetszik ez a nyak eddig.

A pickupok már nem annyira, új húrokkal sem sikerült értékelhető hangot kicsiholnom belőlük, pedig a magasságukkal is játszottam. Tiszta hangzással továbbra is csak meleg levegő jön belőlük, torzítva is elég gyengécske. A többi gitáromon (főleg a Jacksonon és az Epin) olyan könnyedén jönnek elő a pinch harmonics füttyögések, hogy Zakk Wylde is elégedetten bólogatna, míg ezekkel a Quantum pickupokkal nehéz őket előcsalogatni, és hamar elhalnak. Bármelyik kínai pickupom leszólja ezeket. Nem baj, már úton van az ultimate kínai pickupszett a helyükre. :D

Rendeltem hozzá még egy szett rozsdamentes acél húrlábat is. Bár van itthon még egy szett sárgaréz húrlábam, de az nem igazán illik színben a gitárhoz, így nem raktam fel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43738) Eastman válasza SRC (#43737) üzenetére


Eastman
őstag

Úgy, hogy a nyak a testre csavarozott szakaszon nem görbíthető. Ott teljesen egyenes. Onnan görbül a fej felé. Tehát a találkozásuktól a híd felé haladva felakadhat a bundokon a túl alacsonyra állított húr. Hiába tökéletes az action a mélyebb fekvésekben.

Az én Epim is ilyen. :D :(((

Az összes bund csiszolása, "fenése" a megoldás. Ami a gyárban nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44556) Eastman


Eastman
őstag

No tessék, action az [egekbe']! Mégis működik az a LeszPoól. :)

Kár, hogy nem valami csövin megy át a jel. Steril így mint a Cili néne.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44664) Goose-T válasza Vegyigyümi (#44663) üzenetére


Goose-T
veterán

Az első bandámmal Tankcsapda és Action számokat toltunk. Talán a TCS-től a Jönnek a férgek volt az első, az Actiontől meg a Benn a fejben. Akkor még banyóztam, a gitárosunk meg kőbéna volt, de ezeket még ő is el tudta játszani. Persze a Férgekben a szólót nem, azt én tudtam csak imitálni később, amikor én lettem a gitáros.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44930) gaborbol


gaborbol
őstag

Nincs szerencsetek :( , ugy nez ki lassan kikecmergek a Covidbol. 2 Pfizer-t kaptam marciusban, az asszony meg ket Modernat szinten marciusban, nagylany valahonnan hazahozta, mind az oten elkaptuk , nagyon kemeny, mindenki veszetul vigyazzon a delta siman rarugja az oltottakra is az ajtot. :W

Probaltam keresni valami minosegi klasszikus gitart igy a sok projekt gitar utan, aztan az elet ugy hozta, hogy Dauphin jott szembe.

George Dauphinais egy gitaros arc volt aki 1970-tol minosegi gitarokat hozott be japanbol es spanyolbol amit sajat neve alatt arusitott. Szinte semmi nem maradt rola fent, jo minosegu cucc, viszonylag olcson hozzaferhetoek ezek manapsag mivel sneki nem tud roluk kb semmit.

Alkudoztam egy komolyabb spanyol modellre, 1996-bol, ( eredeti ara 1800 dollar volt akkor mai aron kb 3000 dollar), nagyon tipp-topp allapotban van, vegul a ficko eltunt, valaki mas meg ajanlott egy 1977-es japan majdnem alap modellt (1100 dollar volt anno ez mai aron 4000 dollar) elso tulajos, aztan ahogy lenni szokot...

Elokerult az elso arc a spanyol gitarral, kifizettem, egy perc mulva csorgott a telo, hogy a masik arc nagyon el akarja adni. Mondom a keretet most vertem el, de aztan olyan arat mondott, hogy kicsit kotoraszva az ures zsebben ez is osszejott.

Erdekes ket ennyire kulonbozo modellt egymas melle rakni, egyik a hires spanyol iskola a masik meg japan, mindketo magas minoseg es a korahoz kepest nagyon megkimelt. A spanyol hangos, elettel teli, a japo meg annyira finom, olyan vibracioja van, hogy nem hiszed el, valamiert a japo talan jobban bejon, pedig az action magasabb rajta valamint 1 naponta elhangolodik :)

Japo Dauphin D30

Dauphin D65 spanyol

[ Szerkesztve ]

(#45446) gaborbol válasza Goose-T (#45442) üzenetére


gaborbol
őstag

Szivem szerint mindjart vissza is vinnem. Sajnos a magas E beleer eppen az elso fret-be es as action mar alapbol nem alacsony rajta. Van uj csont nyergem, tudnek reszelni egyet, de uj gitarnal mar me kelljen faragni elso nap. Hetfon visszaviszem, hogy csinaljak mar meg rendesen.

(#45590) hNp88 válasza hNp88 (#45578) üzenetére


hNp88
aktív tag

erről jut eszembe, múltkoriban el sem dicsekedtem itt az új gitárommal.

augusztus végén, amikor szóba került a bandázás, megvettem a régóta vágyott Cort Action basszgitáromat, itt látható :) illetve egy kép a "régi" Musima-mmal közösen: itten

btw akkor még csak 55eFt volt 66 helyett :Y

Eastman, gaborbol és consono köszönöm szépen a múltkoriakban a jó szavakat és a bátorítást, kezdem érezni a figurát :R amint sikerül olyan felvételt csinálnunk amit minőség szempontjából be merek ide tenni, töltöm is föl :D egyelőre csak telefonnal vettünk föl pár számot, annak meg elég pokróc hangzása lett

hjahh, meg itt van még az itthoni erősítőm is, ez nem egy gyenge darab, házi kivitelezésben készült kb. 10 évvel ezelőtt :DD meg van hozzá egy Digitech-féle kompresszorom, úgy voltam vele még anno, hogy ártani nem árt az se. annyira szörnyű tényleg nem lehet amit művelek, a szürke csíkos vadállat többnyire itt szokott ülni velem mikor gyakorolgatok :)) pedig a macskáknak jó füle van :DDD

Bobrooney ahogy írtam is, panelben vagyok, a Musima meg ráadásul valami ótvar gipszfalra lett feltéve, akkor vettem csak észre amikor fúrtam :DDD de az említett megoldás remekül megtartja, pedig elég súlyos darab sztem.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#46952) espista


espista
senior tag

Kicsomagoltuk a Herlit. Ahhoz képest, hogy B-Stock egy árva karcolás sem volt rajta. Talán az egyik húron egy kis elszíneződés. Nagyon jól összerakott hangszer. Korrekt alapanyagokkal. Duál action trusrod, rozsdamentes bundok, státus Grover, stb... Nem az én világom, mert metál gitár, de teljesen rendben van. Az átmenő nyak miatt elképesztően kényelmesek a felső fekvések is Minden része hasznosult.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#51258) Ctrl+Alt~Del válasza DrDoktor (#51257) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Úgy látszik, Mr. AI sem tud jól mindent:

"Adjust the string action: If the strings are too high off the frets, this can cause fret buzz. Adjusting the string action involves either raising or lowering the bridge saddles or the nut to change the height of the strings relative to the frets."

W | W | H | W | W | W | H

(#52212) Moleman válasza lacibattya (#52188) üzenetére


Moleman
addikt

Kezdőként valóban nehéz, ha nincs senki, aki segítsen választani, nagy a kockázat.

Az első gitárom egy romos Kremona nejlon volt 9000 forintért, de olyan lendülettel kezdtem el tanulni, hogy 4 hónappal később kaptam egy normális gitárt.
Azzal már kifejezetten szerencsém volt, nem is én választottam, a szüleimre melegített rá a hangszerboltos egy kínai Squier SD-6-ot, de mint kiderült, csodálatos választás volt, 21 évvel később is örömmel nézek rá. Persze azóta már vettem szebb/jobb/kényelmesebb gitárokat használtan, még olcsóbban, de azok megtalálásához/kiválasztásához már kellett 10-20 év tapasztalat.

Elektromossal kevésbé volt szerencsém. Márkahűségből újra Squiert vettem, a szememnek a strat forma tetszett, de akkoriban nem is csak a Bullet, hanem az Affinity széria is vállalhatatlan volt, úgyhogy Deluxe (= jávortopos Standard) lett, 25 wattos Frontman kombóval. Sajnos túl sokára, 9 évvel később derült ki, hogy helyette valami HSS superstratra lett volna szükségem, de anyagi okokból korábban fel sem merült, hogy új gitárt vegyek/lecseréljem. Amíg nem próbáltam mást, elégedett voltam vele, de mai szemmel már minden más gitárom jobb nála, évek óta nem használom, el van rakva emlékbe.
A kombóval az ellenkezője történt, akkoriban nagyon nem szerettem, a beépített torzítója szörnyű, más pedálom/multieffektem akkoriban nem volt. Mai füllel viszont csodálatos tisztája van, néha még most is használom. Meglepő módon basszusgitárral is nagyon jól szól, zenekari hangerőn sem halálozott el tőle.

A modellezős/PC iránnyal valahol szerencsém volt, mert még nem is tudtam, mi az, de 2001-ben vettem egy jó belső hangkártyát, ami bizonyos korlátokkal, de nagyon sokáig kiszolgált. Mai szemmel az is szörnyű volt az impedanciaillesztés hiánya miatt, de legalább nem késett a hang. Emiatt nem volt annyira égető a cseréje, ma viszont nagyon bánom, hogy fiatalkorom rövidke kreatív időszakát azzal szerencsétlenkedtem végig, gyakorlatilag elpazarolva azt.
Ma már hiába lenne meg hozzá minden eszközöm, nincs időm/türelmem komplett covereket készíteni sávonként, végképp nem még saját számokat is írni. 5+ éve el sem indítottam semmilyen DAW-t, csak standalone alkalmazásokban gitározom/zongorázom a saját szórakoztatásomra.

Bocsi a kisregényért, csak azt akartam kihozni belőle, hogy távolról sem ördögtől való kezdőként nagyobb pénzt fektetni a szükséges eszközökbe, ha megengedheted magadnak, mert nekem minden megbánásom/keserűségem abból ered, hogy nem engedhettem meg magamnak ezeket, mikor igazán szükségem lett volna rá, most meg már késő.

A mérleg másik nyelve, hogy még 65 ezret sem muszáj kiadni, 37-42 ezer ft között több csodálatos gitárt is vettem, de ahogy korábban is írtam, ezekhez kellett a szerencse/tapasztalat/hozzáértés.

#52202 FockeWulf
Szerintem mindkettőnek megvan a helye és ideje. Valahol begyöpösödött analógbuzi vagyok, volt/van fullcsöves erősítőm, amiben cserélgetem a hangszórót is, van 20 pedálom, életem legjobb hangélménye volt, mikor egy próbateremben megszólalt a Les Paulom egy Marshall 6100-on keresztül egy Mesa Boogie 4×12 ládából.
De közben nem szeretem, ha más is hallgatja amit otthon pötyögök, ezért szinte mindig fejhallgatóval játszom. A programokban nem kell sokat keresgélni/tekergetni, tudom mit szeretek, sok éve megvan az a 2-3 preset, amin játszani szoktam. A zongorát végképp nem tekergetem, amióta megvan a szoftver, a Don't Stop Believing preset van betöltve. :DDD

#52204 doc
Az akusztikusnak sem kötelező keménynek lennie, van egy Samick akusztikom, 12-es húrokkal D standardben olyan puha érzés játszani rajta, mint bármilyen elektromoson.

A nylon megint más élmény, a húrok miatt puha, az action és a nyakszélesség miatt nehezebb játszani rajta, de újdonságnak nem rossz. Gyerekkoromban nagyon nem szerettem a Kremonát, de 20 évvel később újra vettem nejlonhúros gitárokat, amiket most örömmel használok.

(#55099) Goose-T válasza topikk (#55098) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy túl magas az action, vagy csak szimplán szar a húr. Milyen húrkészlet van rajta? Mennyi idős, milyen márkájú és típusú? Vastagsága?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55102) topikk válasza Goose-T (#55099) üzenetére


topikk
senior tag

Kb 3 hetes a hur, Fender pure nickel bullet end 10-46. Ugy tudom a D'Addario gyartja a Fendernek. Az action a 12. fret-nel 2.25 mm

cucka - irtam, hogy teljesen be van tekerve a csavar, ez a loghosszabb allas a hur szempontjabol

[ Szerkesztve ]

(#55120) Ctrl+Alt~Del válasza FockeWulf (#55109) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az 1,5 mar eleg low action, garantaltan fret buzz lesz a vege a 6-os huron, nem? Az irja le a legnagyobb ellipszist.

W | W | H | W | W | W | H

(#55122) topikk


topikk
senior tag

Koszi mindenkinek, be kell szereznem is kismeretu imbuszkulcsot az "action" allitashoz. Nem tudja valaki a pontos meretet?
A nyak jo (0.1 kb a relief) , a lebego hid is kb 3 mm a testtol (legnagyobb tavolsag), szoval az is spec-en belul vcan, de ha kell akkor leengedem kicsit azt is.

(#55155) Goose-T válasza doc (#55153) üzenetére


Goose-T
veterán

Szóval hozzám került egy pont ilyen Ibanez, fekete színben, ahogy már említettem. Ennek még a keskenyebb, Wizard II-es nyaka van, és három darabból laminált, ami szerintem sokkal stabilabb, mint a mostani standard indonéz Ibanezek scarf jointos nyaka. Hozzám vágta egy jóbarátom, hogy passzoljam el, én meg mondtam neki, hogy először síkolja meg, mert ráfér. Megcsinálta, beszarás, hogy milyen jó lett. :)) Namármost a színe meg a típusa miatt úgysem lehetne olyan hatalmas összegért eladni, mert nem fizetik meg. Viszont ha majd egyszer eladásra kerül, az új tulaj marha jól fog vele járni. Egyelőre még be kell állítanom rajta az oktávot meg egy kicsit letisztogatni. Az actiont már belőttem, parádés lett. 10-52-es Dáridó húrok vannak rajta, de így is nagyon könnyen játszható.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55195) topikk


topikk
senior tag

Koszonom a segitseget mindenkinek. Leengedtem az "action"-t 1.6 mm-re, igy tokeletesen be lehetett allitani az intonaciot is (es ezzel a lebego hid is kozelebb kerult a testhez anelkul, hogy allitottam volna a rugokon). Jelentosen jobb erzes , konnyebb igy jatszani rajta.

(#55963) Moleman válasza cucka (#55959) üzenetére


Moleman
addikt

A Cort Action-A valamilyen piros harisnyázott húrral jött a gyárból, nagyon jól szólt, kényelmes is volt, de 5+ év után azért már illett lecserélni, és akkor csak piros Warwickra futotta. :D Az tényleg szörnyű, kényelmetlen, mintha vastagabb lenne a sodrat rajta, sokkal durvább a felülete.
Szóval ezért rendeltem meg a piros harisnyás alis húrkészletet, hátha véletlenül ugyanolyat kapok, mint a gyári volt. :D Ki még nem próbáltam, azóta is ugyanaz a piros Warwick van rajta. :DDD

(#56051) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#56049) üzenetére


Goose-T
veterán

1. Beállítom az intonációt az RG565-ön most már tényleg. Nagyon off, mióta 10-es húrt tettem rá a 9-es helyett, és alacsonyabbra állítottam az actiont.

2. Vettem Reverbről egy másik RGA32-t, ami eggyel újabb kiadás, és már Wizard III-as nyaka van. Sokkal jobban bejön, mint a Wizard II. Ha az megérkezik, akkor átrakom abba az EMG 81-60 szettet, a gyári pickupjait pedig beleteszem a régebbi RGA32-be és elpasszolom.

3. Anyagi segítség miatt átvettem pár gityót egy barátomtól. Van még kettő, amit fel kell húrozni és el kell adni.

Kb. ennyi. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56273) Moleman válasza kutyek (#56259) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem ugyanilyen Cort Action-A van, csak pirosban, 14 éve vettem 60.500-ért újonnan. Teljesen jó, nekem is pont arra kellett, hogy a zenéimben legyen normális basszus, mert az octaveres stratocaster borzalmasan szólt, úgyhogy azt abszolút nem ajánlom én sem. :D
Itt van pár saját hangminta: [octaver_1], [octaver_2], [bass_1], [bass_2].
Igaz ez aktív pickupos, de van belőle passzív verzió is.
Szerintem ez most nagyon jó vétel, én 60-65k környékét gondolnám érte reális árnak.

(#56286) kutyek válasza cucka (#56284) üzenetére


kutyek
senior tag

Köszönöm a tanácsokat. Az elemet az eladó is mondta, szerencsére ezt már megszoktam, a gitárom is aktív-passzív.

A balkezem elég erős, mivel eredetileg csellóról jövök. Bár a menzúrája kb. egyezik a gitáréval, a húrok vastagabbak, és a húrmagasság / húrnyomás is jóval nagyobb. Ami azt illeti, a csellómon magasabb az action és a húrnyomás is nagyobb, mint ezen a basszusgitáron (szerintem ez a Cort elég kényelmes).
A tágabb fekvéseket viszont tényleg szoknom kell, kb. 5. bundig nagyjából 2 ujj / bund "economy" uzemmódban vagyok, felette rendes 1 ujj / bund. Értelemszerűen többet kell mozogni a nyakon a fekvések között.
A jobb kezet viszont folyton érzem, rendesen fárad az alkarom az erősebb pengetéstől, bár remélem, ez is gyorsan szokható.

De még egyszer köszönöm mindenkinek, hogy lebeszéltetek az octaverről, már régebben meg kellett volna lépnem ezt a basszusgitár vételt. Szinte azonnal úgy szólaltak meg a bassline-ok, amiket a dalokhoz kigondoltam, ahogy elképzeltem (fejemben hallottam) őket. Iszonyat élvezem, igazából a midis önszopatás csak egy utolsó próbálkozás volt, hogy halogassam a dolgot, de itt volt az ideje. Zenélni-játszani egyszerűen jobban szeretek, mint kottázni / kódolni :B

(#56395) setup válasza kutyek (#56392) üzenetére


setup
tag

Félre, a nagyon olcsó basszusoktól indult, ahol a vételár úgy aránylik a hangszerész órabéréhez, hogy gazdasági totálkár van a bármi miatt is. A Dual-Action Trussrod esetén úgy tudom hegesztett az anya és emiatt nem cserélhető. Ha le van olajozva egy fém az védi a rozsdától is, ha száraz a levegő páratartalma akár dolgozhat is és ha egy ponton nehéz tekerni egy csavart az lehet akár rozsda miatt is nem? Egy rozsdás menetet könnyebb megszakítani, szóval nekem nem hangzik rossz ötletnek húr nélkül tekerni, de (mint írod) nem is olcsó a hangszer. Akkor pláne megérdemel egy hangszerészt nem? Ha újként vetted és nem látta még szakember húrcserével teljes beállítást kérj! Szerintem.

(#56807) doc válasza Moleman (#56806) üzenetére


doc
nagyúr

Akkor mar en is beleugatok mint abszolut rutintalan kezdo :D
En azert igyekszem sok gitart kiprobalni hogy megtalaljam azt ami igazan nekem valo, sokmindent mar sikerult leszurnom (pl. szeretem a vekony, lapos nyakat, az explorer kenyelmetlen nekem, stb), igy idovel az ember szep lassan kozelit az idealis gitar megtalalasahoz :D szoval nem feltetlenul rossz sokmindent kiprobalni, ezt gazdasagosan vagy olcso vagy hasznalt gitarral lehet megtenni.

"egyszer próbáltam egy 3-400 ezres Charvelt, az kifejezetten rossz volt" - en tegnap probaltam ki ezt a gitart, hat ha nem latom rajta a Gibson logot, azt hittem volna hogy egy alsopolcos Epiphone :D Mondjuk sokminden tenyleg nagyon szep volt benne (pl. a bundvegek eldolgozasa valami gyonyoruseg, tenyleg), de osszessegeben abszolut nem volt minosegi erzete (ellentetben pl. egy Gibson SG-vel, ami tenyleg mualkotas-szeru volt), raadasul beallitva sem volt, vagy fel centis actionje volt, marpedig egy szo szerint millios gitarnal azert elvarnam hogy ugy lehessen kivenni a dobozbol hogy az kvazi "kesz van", ezt a 300K-s Schecter is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#57120) Goose-T


Goose-T
veterán

A sokmilliós signature gitárok amcsi ügyvédeknek valók, hangszerként semmi hozzáadott értékük nincs sok olcsóbb gitárhoz képest.

Ha viszont meg kéne neveznem egy gitárt, ami ár-érték arányban a lehető legjobb, amit ma kaphat az ember a pénzéért, akkor ezt az Ibanezt mondanám.

Nekem a tesója van ugyanabból a Genesis szériából, egy RG565. Nem volt tökéletes, amikor megvettem, a bundjaival vagy vacakoltak valamit, vagy gyárilag így sikerültek, de nem tudtam eléggé alacsonyra állítani az actiont. Biztosra akartam menni, elvittem hangszerészhez, 20 ezerért besíkolta, és olyan precíciós műszer lett belőle, hogy elsírja magát az ember.

Tudni kell ezekről a Genesis szériás Ibikről, hogy nagyon olcsóra akarták megcsinálni, 1000 dollár alatt tartották az árát. Emiatt sem lehetnek annyira tökéletesek a gyárból kihozva a bundjai, nyilván kevesebb utómunka fér be a költségkeretbe. A pickupjai is inkább csak közepesek. Én tettem bele DiMarziókat. A hardver teljesen jó rajta, original Edge tremoló és Gotoh kulcsok. A tremoló is amúgy Gotoh gyártmány. Minimális ráfordítással ultimate gitár lett belőle.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#57172) Goose-T válasza X2N (#57169) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem is a bundkopás a lényeg, bár az sem utolsó szempont. Bár cserélhető, de azért drága mulatság. Inkább a faanyag minősége a lényeg. Ha pár hónap alatt megcsavarodik, felpúposodik, akármi, az bosszantó. Elég egy-két tizedmilliméter, és oda a másfél millis action. Szabad szemmel nem is látod a deformációt, de érzed, hogy valami nem jó.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#57228) Goose-T válasza m3tr0 (#57225) üzenetére


Goose-T
veterán

Minél kisebb actiont állítasz be, annál érzékenyebb lesz az időjárás változásaira. Elég egy kis páratartalom-, légnyomás- vagy hőmérsékletváltozás, már el is állítódik egy tizedmilliméternyit a nyak. Ha magas az action, nem veszed észre. Ha alacsony, akkor ennyi is elég lehet, hogy megzörgősödjön.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.